grsail.com

Żywokost herbaty

Żywokost herbaty


Starożytne zielarzy raz wymienione żywokost herbaty jako jeden z najlepszych sposobów na wielu poważnych dolegliwości. Wielka zielarz Nicholas Culpepper (1616-1654) opisano żywokost herbaty jako środek na stłuczenia wewnętrznych, "plucia krwią" i wielu chorób. Obecnie badania mieszany obraz z żywokostu zarówno jako zioło lecznicze i zioła, które mogą powodować uszkodzenia wątroby i raka. Zielarze polecają żywokost wyłącznie do użytku zewnętrznego, a żywokost pozostaje przydatna leczniczy stosowany na złamania kości, zwichnięcia i innych dolegliwości zewnętrznych. Żywokost herbaty sprawia, że ​​również doskonały nawóz organiczny do ogrodu.

Właściwości Żywokost

Żywokost lekarski (Symphytum officianale) była używana od czasów starożytnych jako ziołowy. Nazwa "żywokost" pochodzi od łacińskiego słowa "con firma." W starożytnej medycyny greckiej i rzymskiej, żywokost lekarski był znany również jako "kości" dla knit jego zdolność do przyspieszenia gojenia się złamań. Korzenie moczono w winie i gotowane w wodzie i kompres otrzymanego herbaty żywokostu lub gotowanych samych korzeni stosuje się do rany.

Rodzimych w Europie, żywokost rośnie dziko w wilgotnych miejscach, takich jak, trawiastych brzegów i rowów. Podczas wykwalifikowanych zielarzy może zebrać go w dzikich, większości osób zainteresowanych żywokost albo kupić go od renomowanego sprzedawcy lub rosną uprawiane żywokost.

Żywokost jako Healing Herb

Właściwości lecznicze żywokost są legendarne. Oprócz Culpepper rozległe pism na żywokost, żywokost jest wymieniany przez wielu ziołowych i medycznych tekstów od czasu czasów greckich i rzymskich. Gdy kilka alternatyw były dostępne, ludzie zwrócił się do żywokost leczyć:

  • Złamane kości
  • Skręcenia
  • Siniaki
  • Artretyzm
  • Wrzody żołądka
  • Burns
  • Trądzik

Nowoczesne zielarzy zaleca korzystania żywokost tylko jako zewnętrzny ziołowy do złamania kości, zwichnięcia, stłuczenia i oparzenia. Najnowsze badania wykazały, że pewne substancje chemiczne w żywokostu herbata może spowodować uszkodzenie wątroby, raka lub przyczyniają się do pre-nowotworowe. Raport FDA implikuje także żywokost w śmierci dwóch osób w Stanach Zjednoczonych. Ci ludzie wzięli nadmiernych ilości żywokost, ale FDA że rozsądne wydanie ostrzeżenia przed spożywania żywokost herbaty, aż więcej danych wykazać jego bezpieczeństwo.

Wiele badań pokazuje, sprzeczne wyniki, ale dopóki jest ostatnie słowo, może być najlepiej zachować ostrożność i używać żywokost tylko jako zewnętrznego leczenia.

Korzysta z żywokostu Tea

Jeśli zdecydujesz się wziąć żywokost herbaty, jest wysoce zalecane, aby to zrobić pod okiem wykwalifikowanego zielarza lub lekarza. Żywokost herbaty jest często zalecane na przeziębienia, ból gardła i oskrzeli.

Stosowane zewnętrznie, żywokost wydaje się być stosunkowo bezpieczne. Żywokost Clearninghouse zawiera przegląd stosowania żywokost w medycynie i osobistego badań autora do zastosowań leczniczych żywokostu. Zewnętrzne maść albo maść żywokost mogą być stosowane do przyspieszenia gojenia się złamań kości, nacięć lub rany. Nigdy nie stosować żywokost na uszkodzoną skórę. Stosuje się go zamiast do skóry wokół obszaru.

Badania żywokost

Współczesne badania wskazują wad i ograniczeń jako ziołowy żywokost, ale zapewnia również przekonujące dowody na niektóre korzyści lecznicze żywokost jest. Jednym z najbardziej interesujących badań dotyczących stosowania żywokost jako leczenie kości zaangażowane badanie szczurów, którym podawano dawki homeopatycznej żywokostu po implanty ustne operacyjnie włożona. Mimo, że był to tylko małe badanie, obrazy zdjęte powierzchni implantu w grupie danego żywokost stwierdzili wzrost gęstości kości, wspierając w ten sposób reputację żywokost jest jako "uzdrowiciela kości".

Innym Europejskiej Zbadano żywokost maść na zwichnięty korzystanie kostek. Badania wykazały, że pacjenci stosujący maść żywokost doświadczali mniej bólu i obrzęku niż z zwichnięty kostek, którzy nie stosowali maść żywokost.

Korzystanie z Comfrey w rolnictwie

Żywokost zawiera również kilka innych właściwości niezwykłe i korzystne. Zawiera bardzo dużą ilość białka roślinnego, a w niektórych miejscach może być stosowany jako paszę dla zwierząt i dodatek. Ogrodnicy mogą zaparzyć i ostudzić żywokost herbaty do posyp ogród jako nawóz organiczny. To bogate w azot, fosfor i potas lub potasu, składniki odżywcze potrzebne dla rośliny rosną i całkowicie naturalny.