grsail.com

Życie na stały dochód

Życie na stały dochód
Zapłać niezbędne wydatki pierwszy

Gdy żyjesz na stały dochód, ważne jest, aby budżet i zachować niepotrzebne wydatki do minimum. Jeśli jesteś starszy z stałego dochodu emerytalnego, jest to niezbędne, aby zbliżyć się płacenie rachunków, zakup potrzeb i dokonanie dodatkowych zakupów w sposób, który pozwala na pokrycie swoich potrzeb, bez życia poza swój sposób.

Porady dla Życia na stały dochód

Budżet Ostrożnie

Gdy wiesz dokładnie, ile pieniędzy masz w najbliższych na miesiąc ważne jest, aby opracować budżet, który pozwala, aby upewnić się, że obowiązkowe wydatki są pokrywane w pierwszej kolejności. Kiedy już w budżecie na potrzeby, będziesz mógł przeznaczyć dodatkowych środków dla innych produktów lub usług, które potrzebują lub chcą. Gdy budżet jest opracowywany, postępuj ostrożnie.

Zapłać za Necessities pierwsze

Przed dokonaniem zakupów w dowolnym zbędne danym miesiącu, dbać o płacenie obowiązkowych wydatków. Pierwsze rachunki trzeba płacić co miesiąc to kredytu lub wynajem, wkłady na receptę, narzędzia, jedzenie i ubezpieczenie zdrowotne. Dopóki te koszty są pod opieką, nie powinieneś spędzić część miesięcznego dochodu na cokolwiek innego.

Sklep mądrze

Jeśli dochód jest stały, to jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby podjąć kroki, aby upewnić się, że otrzymujesz najbardziej za swoje pieniądze w każdej chwili. Zamiast biec do sklepu, za każdym razem, gdy uruchamiamy z danej pozycji, to lepiej wziąć systematyczne podejście do zakupów. Kroki można podjąć, aby uzyskać najlepszą jakość za dolary to:

  • Zainwestuj w energooszczędne żarówki, aby zaoszczędzić na rachunkach energetycznych.
  • Poprawa izolacji domu, aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i chłodzenie.
  • Zaplanuj posiłki około sezonowe i "na sprzedaż" artykuły spożywcze.
  • Prześlij dostępnych ofert rabatowych na produkty z których często korzystasz.
  • Użyj kupony kiedy naprawdę reprezentują możliwość oszczędzania.
  • Uważaj na przedmioty, które używają pójść na sprzedaży i zaopatrzyć się, gdy ceny są najniższe.

Skorzystaj z Zniżki dla seniorów

Choć Oferty dla seniorów różnią się od jednej firmy do drugiej, istnieje wiele możliwości oszczędności dla dojrzałych osobników. Niektóre firmy oferują zniżki dla osób starszych i ponad 50, podczas gdy inni zarezerwować zniżki dla osób starszych. To również warto zapytać o wyższych rabatów przy zakupach, kolację, podróże, zwiedzanie muzeów, i więcej. Bądź przygotowany, aby pokazać dowód wieku do odbioru tego typu obniżenia ceny.

Usługi handlowe

Zastanów wypracowanie porozumienia barterowe, które są wzajemnie korzystne dla Ciebie i innych osób, które znasz. Są szanse, że masz talent lub dostępu do towarów, że inni ludzie będą szczęśliwi w handlu produktów lub świadczenie pomocy, które potrzebujesz. Na przykład, jeśli lubisz ogrodnictwo, ale lubię pracę warzyw podwórko, zobaczyć, czy jeden z sąsiadów lub innych znajomych byłby zainteresowany handlu utrzymanie trawników, świeże warzywa. Pozwoli to upewnić się, że dodatkowa nagroda z ogrodu jest dobrze wykorzystane podczas pozwalając cieszyć się dobrze utrzymane podwórko, bez konieczności zakupu kosiarki i paliwa lub wynająć kogoś do pracy.

Ustanowienie funduszu kryzysowego

Ważne jest, aby wszyscy uchylenie środków w funduszu do wykorzystania tylko w nagłych przypadkach. Jeśli liczyć na stały dochód, ważne jest, aby mieć miejsce kolei gdy nieoczekiwane rachunki medyczne, problemy samochodów, remont domu, lub inne wydatki strajku. Pomijając kilka dolarów w budżecie każdego miesiąca dla funduszu kryzysowego może być najlepszym sposobem, aby upewnić się, że fundusze są dostępne, aby dbać o koszty nieplanowanych w sposób terminowy.

Te pieniądze nie powinny być przechowywane na rachunku bankowym, który służy do płacenia regularnych wydatków, jak pokusa, aby spędzić go w sytuacjach innych niż nagłe może stać się zbyt wielki. Zamiast trzymać oszczędności w sytuacjach awaryjnych lub oddzielne konto sprawdzeniu, że można uzyskać dostęp do dość łatwo, ale to nie jest używany przez cały czas.

Bądź w swój sposób

Ostateczna zasada udanego życia na stały dochód jest pobyt w swój sposób. Dzięki starannemu planowaniu i odpowiedzialnej wydatków, przekonasz się, że to nie jest możliwe, aby żyć wygodnie na stały dochód w czasie swoich starszych lat.