grsail.com

Zrozumienie wagi Oszczędzanie energii elektrycznej

Zrozumienie wagi Oszczędzanie energii elektrycznej


Jak szukać sposobów, aby obniżyć zużycie energii w domu, można zapytać: "Dlaczego tak ważne jest, aby oszczędzać energię?" Oprócz oszczędności pieniędzy na rachunki za energię w każdym miesiącu, istnieje wiele powodów, dla zachowania energii elektrycznej jest dobry pomysł.

Co to znaczy oszczędzania energii elektrycznej

Idea oszczędzania energii elektrycznej oznacza, że ​​należy używać tylko gdy jest to niezbędne, a nie marnować go. Oznacza to robić proste rzeczy, takie jak wyłączanie światła, kiedy wychodzisz z pokoju, jak i bardziej zaangażowanych procesy, takie jak zastąpienie standardowych żarówek i urządzeń świetlnych z tymi, które zużywają mniej energii elektrycznej. Choć może nie zauważyć wielki wpływ na Twoje życie z dnia na dzień, kiedy robisz te rodzaje zmian, wpływ na środowisko swoich działań będzie znacznie większa.

Dlaczego ważne jest, aby oszczędzać energię elektryczną?

Jednym z największych organizatorów ludzie mają dla zachowania energii elektrycznej w domach jest skumulowane oszczędności w rachunkach za energię na koniec roku. Są też inne powody, dla których ważne jest oszczędzanie energii elektrycznej poza wpływem na portfelu.

Mniej Korzystanie z paliw kopalnych

Energia elektryczna może być uzyskane z energii słonecznej lub wiatrowej, ale większość energii elektrycznej wykorzystywanej w domach pochodzi ze spalania paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa czy węgiel. Paliwa te są potrzebne do zasilania turbiny wytwarzające energię elektryczną. Te zasoby nie są nieograniczone i odnawialnej; szybciej są wykorzystywane i więcej energii elektrycznej, które jest zużywane będą szybciej być niski.

Mniej zanieczyszczeń i Mniej gazów cieplarnianych

Spalanie paliw kopalnych do produkcji energii elektrycznej zwolni ogromne ilości zanieczyszczeń do atmosfery. Kwaśne deszcze, sadzy, dwutlenku węgla i gazów toksycznych, to tylko kilka z trucizn produkcji energii elektrycznej środowiska sposoby. Nawet akt wydobycia węgla do spalania jest szkodliwe dla ekosystemu. Innym uszkodzenia ekosystemu jest postrzegana w oceanach i gleby, gdy istnieje wyciek oleju. Te zagrożenia ekologiczne to tylko niektóre z powodów, dlaczego tak ważne jest, aby oszczędzać energię.

Mniej możliwy Zanieczyszczenia radioaktywne

Jako alternatywę spalania paliw kopalnych, wiele myśli i wysiłek zostały wprowadzone do budowy reaktorów jądrowych. Energia jądrowa jest wytwarzana przez podział niestabilne atomy uranu w procesie znanym jako rozszczepienia. Proces ten wywołuje zarówno ogromne ilości ciepła, które z kolei wytwarzają energię elektryczną, jak również ogromne ilości odpadów promieniotwórczych. Odpady te są często usuwane nieprawidłowo, co prowadzi do potencjalnie śmiertelnego problemu zanieczyszczenia. Oszczędzanie energii elektrycznej, a nie oddanie jak największego popytu na elektrownie zmniejsza potrzebę większej elektrowni jądrowych.

Oszczędzanie energii elektrycznej w domu

Istnieje wiele sposobów, możesz oszczędzać energię elektryczną w domu. Wyłącz urządzenia całkowicie, gdy nie jest używany, należy użyć żarówki energooszczędne i urządzeń świetlnych i ocieplić dom właściwie pomóc obniżyć koszty ogrzewania i chłodzenia.

Przez poświęcenie czasu, aby odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego tak ważne jest, aby oszczędzać energię?" może znaleźć się bardziej zmotywowani, aby zrobić swoją część. Oszczędzanie energii zarówno korzyści Ciebie i środowiska; rozpocząć oszczędzanie energii elektrycznej w domu dziś i czerpania korzyści przez wiele następnych lat.