grsail.com

Żółty Garden Spider

Żółty Garden Spider

Żółty ogród pająk lub Tygrzyk pomarańczowa, jest jednym z najbardziej powszechnych pająki można zobaczyć w zagrodzie i ogrodzie. Te pająki w jasnych kolorach, widocznych obracać dużymi wstęgi, co czyni je jednym z najłatwiejszych pająki w celu identyfikacji. Chociaż ich wygląd może być niepokojące dla arachnophobes świata, są one, podobnie jak większość pająków, zasadniczo nieszkodliwe dla ludzi.

Żółty Garden Spider Identyfikacja

Możesz łatwo rozpoznać Argiope przez piękną zabarwienia, duże rozmiary i imponującą sieci. Śmiały, kontrastujące wzór czarnym, żółtym i białym znakiem czasami brzuch i nogi pająka, prawdopodobnie do reklamowania dla ptaków i innych drapieżników, że to nie będzie smaczny posiłek. Samica jest na ogół dużo większa niż samców, w niektórych przypadkach sięgających powyżej jednego cala (28 mm), długość. Mężczyzna, choć podobny wzór, może być zaledwie jedną czwartą wielkości samicy i ma tendencję do tworzenia mniejszych wstęg. Dojrzali mężczyźni mogą zrezygnować całkowicie budynek internetowej do wyszukiwania na odpowiednią kobietę i udostępniać swoje sieci w okresie godowym.

Chociaż sam pająk jest duży, piękny i imponujący, wyjątkowa internetowa jest często najbardziej zauważalną cechą jego. Osiągając średnicę do dwóch stóp (60 cm) z charakterystycznym zygzakiem po drugiej połowie, internetowej Tygrzyk jest naprawdę cud. Zygzak część sieci, uważa się za dostosowanie do zapobiegania większe istoty tworzą niszcząc wszystko niechcący ciężkiej pracy pająka, jest wykonana z jedwabiu i nie noncapture jest lepki. Pająk zazwyczaj spoczywa, głową w dół, w tej części sieci, czeka na zdobycz. Imponująco, samica zjada własne sieci każdego dnia i tworzy nowy, zgodnie z University of Arkansas stawonogów Muzeum, aby zachować strukturę w doskonałym stanie, bez marnowania zasobów.

Zakres i Siedlisko

Tygrzyk pojawia się w większości w Stanach Zjednoczonych, ale najczęściej po regionach przybrzeżnych. Jesteś najprawdopodobniej spotkać pająka wzdłuż wschodniej części Ameryki Północnej, osiągając z Ontario i Atlantic prowincji Kanady, poprzez wschodnich Stanach Zjednoczonych i na południe aż Gwatemali. To jest rzadkością w centrum kontynentu, a na zachodzie ograniczony jest do ograniczonego do Kalifornii i Oregonie.

Twój ogród jest chyba idealnym środowiskiem dla tego pająka, jak to woli budować swój dom w nasłonecznionych, osłoniętych obszarach między kawałkami wysokiej roślinności lub w okapie domów i szop.

Zdobycz

Podobnie jak wielu przerażających robaków w ogrodzie, żółty ogród pająk może zrobić więcej dobrego niż złego. Liczba jego ulubionych gatunków drapieżnych, takich jak mszyce i szarańcza, są nawykowe szkodniki ogrodowe. Samica znany jest jej zdolność do konsumpcji gatunków zdobyczy znacznie większe niż ona sama, jak katydids i cykady. Inne gatunki drapieżne obejmują:

  • Błędy czerwca
  • Osy
  • Mrówki
  • Pszczoły
  • Ćmy
  • Muchy

Bites

Z takim widocznym zabarwienie, Argiope pewnością daje wrażenie owada nie ma żartów. Jeśli nie spotkałem tego gatunku w ogrodzie, jesteś prawdopodobnie zastanawiasz się, czy trzeba się martwić o ugryzieniu, a jeśli tak, czy ukąszenia są jadowite.

W rzeczywistości, większość pająków ugryzie jeśli wywołał, i prawie wszystkie posiadać pewną ilość jadu, zgodnie z Washington University Burke Museum of Natural History and Culture. Jednak jad istnieje podporządkować zdobycz, a ponieważ ludzie nie są normalnie zdobycz gatunki pająków, bardzo niewielu nosić jad wystarczający skrzywdzić człowieka.

Kobiet Tygrzyk jest znany ugryźć jeśli ona czuje się zagrożona, zwłaszcza jeśli dzieje się ochrania kokon. Jednakże, jeśli nie bez przeszkód, większość żółte pająki ogrodowe nie interesuje się ludźmi. Nawet jeśli zdarzy się przypadkowo wywołać ukąszenie, możesz spodziewać się krótkie pieczenie uczucie i być może podniesiony, czerwony guz, ale nie ma dalszych szkód.

Ogród jest miejscem, gdzie natura spotyka się cywilizację. W większości przypadków te dwie przeciwstawne siły mogą pokojowo współistnieć. Wiele stworzeń ogrodowe, w tym pająki, węże, a nawet błędów, nie są szkodniki, ale sojusznicy. Nauka życia z różnych naturalnych mieszkańców ogrodu i widząc je jako korzystne dodatki są one tylko dodaje do spokoju swojej zielonej przestrzeni.