grsail.com

Znalezienie żywności bogate w przeciwutleniacze

Pokarmy przeciwutleniacze są obfite i każda zdrowa dieta powinna zawierać je. Przeciwutleniacze wykazano, aby pomóc w zapobieganiu i naprawy stres oksydacyjny, to proces, który niszczy komórki i jest związany z rozwojem choroby serca, rak i choroby Alzheimera. Te przeciwutleniacze zwalczające chorobę można znaleźć w wielu popularnych owoców i warzyw, i są łatwo dodać do swojej diety.

Co to są przeciwutleniacze?

Przeciwutleniacze są składniki mineralne, witaminy i składniki odżywcze na bazie roślin, które działają w celu ochrony i komórki naprawcze od szkód spowodowanych przez wolne rodniki. Wolne rodniki to cząsteczki, które są szkodliwe dla naszego ciała i że są regularnie narażone na zanieczyszczenia, leki i regularnych procesów zachodzących w organizmie. Wraz z opuszczeniem nas podatne na wiele chorób przewlekłych, wolne rodniki również osłabić system odpornościowy. Z tych powodów ważne jest, aby jeść pokarmy bogate w przeciwutleniacze, aby zapobiec infekcji, przeziębienia i inne choroby jest.

Większość żywności bogatej w przeciwutleniacze można znaleźć w przejściu spożywczego w lokalnym sklepie spożywczym. 3 największe antyoksydacyjne witaminy - witaminy E, witaminy C i beta-karoten - są wszystkie znalezione w najbardziej kolorowych produktów. Aby uzyskać jak największe korzyści z witamin w tych produktach, należy jeść je na surowo lub po prostu lekko parzony.

Owoce zawierające antyoksydanty

Owoce, które mają najwyższą zawartość przeciwutleniacz:

  • jagody (z żurawiny, jagody i jeżyny szczycie listy)
  • suszone śliwki
  • maliny
  • truskawki
  • czerwone pyszne jabłka
  • Granny Smith
  • czereśnie
  • czarne śliwki

Warzywa, zawierających przeciwutleniacze

Fasola, Russet ziemniaków i karczochy szczycie listy warzyw dla zawartości przeciwutleniaczy. Ziaren, małe czerwona fasola, czerwona fasola, fasola pinto i czarna fasola mają największą ilość antyoksydantów.

Orzechy, zawierających przeciwutleniacze

Orzechy zdrowe serce również wysokiej rangi na liście przeciwutleniających pokarmów bogatych. Pekan, orzechy włoskie i laskowe góry kategorię nakrętki.

Przyprawy, zawierających przeciwutleniacze

Kilka przyprawy, takie jak cynamon, goździki i oregano są bogate w przeciwutleniacze. Są to na ogół wykorzystywane w znacznie mniejszych ilościach, choć, niż inne pokarmy bogate w przeciwutleniacze, takich jak owoce i warzywa, więc ich efekty są minimalne.

Napoje zawierające antyoksydanty

Dwa najwyższe rangą napojów bogatych w przeciwutleniacze są:

  • herbata zielona
  • wino czerwone

Porady dla Wybór pokarmy bogate w przeciwutleniacze

Istnieje wiele różnych rodzajów przeciwutleniaczy, które chronią nasze komórki wszystkim z różnego rodzaju uszkodzeniami. Z tego powodu ważne jest, aby je różnorodne przeciwutleniacze bogatych żywności.

Jednym z najprostszych sposobów, aby zapewnić otrzymujesz tyle cennych przeciwutleniaczy w diecie jest zawsze jeść dużo świeżych warzyw. Jeśli nie możesz jeść sałatkę na dobę, za picie świeżego soku z warzyw lub inwestowanie w super zielonej produktu spożywczego w celu uzupełnienia diety.

Jedz owoce umiarkowanie, ale nie przeciążać na nią w celu zwiększenia spożycia antyoksydantów, jak to może mieć negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej, jak również swoje cukru we krwi i insuliny poziom.

Przez jedzenie dobrze zbilansowanej diety, który następuje normy żywieniowe określonych przez USDA piramida żywieniowa, należy spożywać wystarczającą ilość przeciwutleniaczy w diecie, aby korzystać z ich skutkami. Pamiętaj, aby podać mnóstwo świeżych warzyw i owoców w diecie codziennie, a pomożesz organizmowi zwalczyć choroby i choroby.