grsail.com

Zimne jedzenie zaburza metabolizm i sprzyja otyłości

Zimne jedzenie zaburza metabolizm i sprzyja otyłości
Już w latach 60-rosyjskich lekarzy odkrył, że czas, jedzenie pozostaje w naszym żołądku zależy od jego temperatury. Ciepłe jedzenie jest trawiona w ciągu 2-3 godzin, co oznacza, białka są w pełni w podziale na aminokwasy. Zimne jedzenie pozostawia żołądek szybciej, w wyniku niepełnego trawienia. Ale czy to znaczy, że nigdy nie powinno się jeść lody lub mrożoną drinki?

Co się dzieje, kiedy jeść zimne jedzenie

Gdy niestrawione białka dotrzeć do naszego jelita cienkiego do absorpcji, nie mogą być wchłaniane. Co więcej, bakterie odpowiedzialne za rozpad węglowodanów są zastępowane przez te "życia" w mięsie i innych źródeł białka zwierzęcego. Prowadzi to do dysbacteriosis, zaburzenia metabolizmu i innych chorób, takich jak otyłość.

Dlaczego Szybko nawyki żywieniowe są niebezpieczne

Oczywiście, to ci nie zaszkodzi, jeśli lubisz lody, zimne koktajle mleczne lub mięso w galarecie raz na jakiś czas. Szybko dietę, jednak z hamburgery i zimne koks, może mieć konsekwencje niezdrowe. Po pierwsze, fast food nie jest odżywczo dobrze zrównoważone. Dostajemy mnóstwo węglowodanów i tłuszczów z fast foodów. Picie napojów pobudza naszą oblodzonych apetyt, więc chcemy mieć kolejną przekąskę. Amerykanie już nauczyli ich lekcji fast-food.