grsail.com

Zimna Hardy Gardenia

Zimna Hardy Gardenia
Gardenias są klasyczne kwiat.

Zimno hardy gardenii jest wiele hodowli, aby wytrzymać ekstremalne zimno w porównaniu z większością odmian gardenii. To ważne rozróżnienie. Według standardów wiele z kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, nie ma czegoś takiego jak gardenii, który jest poważnie odporne na zimno.

Tropikalne Kwitnie

Gardenias są najlepiej przystosowane do warunków tropikalnych i subtropikalnych. Gardenias rodzimych do Afryki, Azji i na południowym Pacyfiku. Oni jeszcze nie zostały wyhodowane znieść ciężką zimą zimno. Lepiej rośnie gardenias jako rośliny szklarniowych, roślin domowych lub sezonowych roślin wewnętrznych / zewnętrznych, jeśli klimat jest chłodniejszy niż USDA USDA Strefy 7. Po tej strefy jest możliwe rośnie gardenias z ograniczonym powodzeniem w mikroklimatów lub w ciepłych lat, ale trudno mróz spowoduje kwiat-drop i ciężko zamrożenie będzie zabić gardenii. Najbardziej konsekwentnie zaleca klimaty są USDA Strefy 9 i 10. Jeżeli nie jesteś sadzenia specjalnie zimno hardy gardenia nie należy oczekiwać gardenias rosnąć dobrze się w tym zakresie.

Podstawowe Gardenia Fakty

  • Gardenias są rośliny tropikalne i subtropikalne.
  • Gardenias najlepiej rosną w wilgotnym i wilgotnym klimacie, ale z ograniczonym bezpośrednim wody uderza w fabrykę.
  • Nawet zimna odmiana odporna jest mało prawdopodobne, by dobrze jak odkryty fabryki poza USDA Strefie 7.
  • Zimniej twój klimat, bardziej uważnie należy zaplanować sadzenie i opiekę nad gardenii, jeśli zamierzają rozwijać go na zewnątrz.

Zimne Odmiany Hardy Gardenia

Istnieje niewielka liczba odmian, które mogą być zaufanych znosić warunki niż tropikalne. Ci nieliczni, są powszechnie uznane i promowane. Oregon Stowarzyszenie Żłobki zaleca Kleim za Hardy Gardenia Chuck Hayes i Oregon Gardenia lub. Inne przedszkola dodać niedawno opracowany Frost wiele Dowód, ale nie są zalecane dla odmiany klimatów chłodniejszych niż strefy USDA siedem.

Chuck Hayes

Chuck Hayes jest niezawodna odmiana o klasycznym, pełni podwójną kwiat z bogatym, tradycyjnym gardenii zapach. Nadaje się do sadzenia pojemnika dla tych, w zimnym klimacie może rosnąć nawet do czterech metrów wysokości.

Kleim za Hardy Gardenia

Kleim za Hardy wykonuje pojedynczy kwiat podobny do kwiat jabłoni w kształcie i formie. Zapach jest kolejny tradycyjny gardenii, choć nie tak intensywne, jak niektórzy. Krzew jest nisko rośnie do trzech metrów, a także do użytku w kształcie krajobrazu.

Frost Dowód

Semi-podwoił kwiaty przypominają narcyz, gdy częściowo otwarte, z zewnętrzną gwiazdy jak płyty płatków i wewnętrzną kielicha. Jak kwiat otwiera się całkowicie staje się nieformalne, luźne lekko podwoiła rozety. Bush jest duża, dobrze nadaje się do krajobrazu i stosowania zabezpieczeń. Zakład zajmuje więcej słońca niż w wielu gardenii, i jest uważana za najbardziej tolerancyjny na zimno z gatunku do tej pory.

Limity Gardenias

Tylko te kilka odmian wytrzymuje bardziej zimno niż wielu ofert. Ci, zalecany do Strefy 7 może przetrwać ograniczoną ekspozycję na tak niskich temperaturach 0 stopni C. Powyżej tej granicy, inne rzeczy muszą być uwzględnione. Gardenias podlegają pleśni gdy woda styka się z liści lub płatków. Wysoka wilgotność jest zaletą, ale deszcz i systemy nawadniające może uszkodzić rośliny. To nawet nie jest mądry, aby zasadzić gardenias wszędzie Kondensacja może spowodować spadnięcie rosy z sąsiednich roślin. Gleba powinna być wilgotna, kwaśna, i dobrze odwodnione, z dużą ilością materii organicznej dodanej. Zapewnienie stałej opieki i cięcia do gardenii, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz i na zewnątrz zakładu.

Sadzenie

Nawet chłód odporne gardenias zrobi najlepiej, jeśli masz trochę czasu, aby przygotować miejsce sadzenia i rozwijać dobre warunki do wzrostu. Miejscu sadzenia powinna być w glebie o pH od 4,5 do 5,5. Jeśli gleba nie jest to naturalnie kwaśny można przygotować przy użyciu materiałów organicznych: torf, kompost i sosny ściółka są wszystkie zalecane sposoby zwiększenia pH gleby. Gleby o dużej zawartości związków organicznych często również do odprowadzania lepsze niż gleb gliniastych, przy zachowaniu wystarczającej ilości wody dla zapewnienia roślinie. Ustaw rośliny dobrze od siebie, aby upewnić się, że jest dobra wentylacja. Należy również unikać sadzenia bezpośrednio przed ogrodzeniem lub ściany, aby zapewnić wentylację. Wody od dołu, za pomocą kroplówki lub system podziemny, jeśli to możliwe, aby utrzymać suche liście i płatki. Jeśli mieszkasz w strefie o zmiennej pogody, która popycha granice zimno hardy gardenii to należy zwrócić szczególną uwagę na mikroklimat w ogrodzie. Altanka, miejsce wychodzą na południe z dobrym słońca i ciemne ściany za absorbować ciepło może zwiększyć szanse swojej gardenii ocalałych przystawki na zimno.Zrób dobry użytek z odmian odpornych na zimno, mikroklimat i możliwość sadzenia pojemnika. Z tych metod można korzystać z ich bujnej gardenias, elegancki zapach w specjalnym letnim leczeniu, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz.