grsail.com

Zima roślinne Ogrodnictwo Expert Wywiad

Zima roślinne Ogrodnictwo Expert Wywiad
Ekspert Ogród Barbara Damrosch

Jeśli zawsze chciał, mógł mieć zimowych warzyw poprawki do przeprowadzenia użytkownika przez aż do wiosny, z pewnością docenisz ten wywiad z ekspertem ogrodnictwa i autora, Barbara Damrosch. Barbara jest właścicielem i operatorem Four Seasons Farm wraz z mężem Eliot Coleman. Ich show telewizyjnych, Ogrodnictwo Oczywiście wprowadziła wielu radości z ekologicznego ogrodnictwa, gdy na antenie od 1993 roku do 2003. Dziś rosną różnych roślin przez cały rok na ich farmie, nawet w mroźne zimy Maine.

Twój Zima warzyw poprawki: Wywiad z Barbarą Damrosch

Ogród zimowy Historia

Zakład Logiki Stosowanej (LTK): Czy zimą ogrodnictwo nową koncepcję?

Barbara Damrosch (BD): Ogrodnictwo zawsze byli chętni do przedłużenia okresu wegetacji. W starożytnym Rzymie, zimne ramy zostały zbudowane z pokrywkami miki, które pozwoli na ogrzanie słońce gleby, ale utrzymują ciepło z powrotem do promieniująca na niebie w nocy. Nowoczesne zimne ramki są zaktualizowane wersje tych tego szkła zastępczego lub sztywnego tworzywa sztucznego do miki. To taki prosty pomysł: po prostu bezdenna okno na ziemi z przezroczystym wieczkiem, które można otworzyć, aby zbierać, chwastów, albo niech się nadmiaru ciepła. Niektórzy ludzie korzystają uratować okiennic do tego celu, który tnie powrotem na koszt.

Projekty cieplarnianych Zima również przejść w drodze powrotnej. W epoce wiktoriańskiej, w szczególności je do doskonałego wykorzystania. Niektóre były ekstrawaganckie, podgrzewane szklane pałace; inni byli więcej spraw powszedni, ale znacznie powiększony repertuar zimowym żywności.

Gdzie Winter Garden

LTK: Czy w ogrodzie zimowym coś zarezerwowane dla linii 7 do 10?

BD: Zdecydowanie nie. Mój mąż i ja Eliot Coleman zimowe warzywa o podnieść dwie trzecie drogi do góry wybrzeża Maine, w strefie 5. temperaturach zimowych tutaj może spaść tak niskie, jak -20F.

W 1980 roku, Eliot produkowane podobnych wyników w Vershire, Vermont, na jeszcze chłodniejsze Strefa 3 miejscu, z dużej wysokości. I dowiedzieć, czy może to zrobić, każdy może!

LTK: Jak ktoś ogród w chłodniejszych strefach klimatycznych w okresie zimowym?

BD: Przede wszystkim, poprzez wybór roślin, które lubią rosnąć w chłodnej pogodzie. Istnieje o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza zielonych i upraw wytrwałych korzeniowe. Większość z nich rzeczywiście rosną lepiej i lepiej smakują, gdy jest zimno.

Druga strategia polega na wykorzystaniu struktur ochrony roślin - jako proste i tanie, jak to możliwe - aby utworzyć łagodniejszy klimat w razie potrzeby. Inspekt jest oczywistym wyborem. Można też połączyć kilka "szybkich obręcze," jak te, White House prawnikami Sam Kass pomógł Chef zainstalować w kuchni Michelle Obamy ogrodzie. Wybrany Katalog Johnny'ego Nasiona zapewnia doradztwo i materiałów budowlanych.

Skromnym domu cieplarnianych jest również bardzo przydatny do. Rejestrując więcej ciepłego powietrza daje nieco większą ochronę. Można nawet umieścić zimne ramki, lub pływające rząd obejmuje wsparcie na bramek drutu wewnątrz szklarni. To daje podwójną warstwę ochrony. Za pomocą pokryw plastikowych wierszy w naszych szklarniach, jesteśmy w stanie rozwijać większość naszych upraw zimno pogodowych bez ciepła dodatkowego.

LTK: Czy wymagane cieplarnianych dla ogrodu zimowego?

BD: Nie ma za co. W strefach 7, 8 i 9 można rozwijać wiele upraw, takich jak szpinak, kapusta i marchew na zewnątrz z małym lub bez ochrony. Nawet w Maine mieliśmy marchew i szpinak, w zimie tylko z zimną ramy. I pasternak zawsze przetrwać zimę w ziemi, bez ochrony.

LTK: Jakie są niektóre rośliny odporne na błędy zimowe?

BD: Poza szpinakiem, Mâche'a i Klajtonia (górnik) sałaty są super wytrwałych zieleni. Ciemny czerwony liści buraków krwi Bulla, uprawianych na dziecko wielkości liści, jest także bardzo wytrzymałe. Inni, że mogą potrzebować nieco więcej ochrony, lub ciepło nawet w najzimniejsze suplementację stref, są rukola, sałata liścia dziecka, kędzierzawy endywia, dziecko boćwina, i większość Azji zieleni, zwłaszcza tatsoi i mizuna. Większość zimowych są wytrzymalsze zieleni w niemowlęcym wielkości liści, niż są, jak całe głowy, a jako wielkie cięcia-znów-pochodzić upraw. Będziesz często się kilka odcina jednego sadzenia, ponieważ ponownie rosnąć.

Świeże kopany rośliny korzeniowe są również wspaniałym uzupełnieniem do piwnicy. Oprócz marchew i pasternak, por, możemy zbierać rzodkiewki, szalotki i dziecko japońskiej rzepy, takich jak Hakurei w czasie zimy.

Ogród zimowy Porady

LTK: Jak powinna być przygotowana oranżeria i utrzymywać?

BD: Gleba powinna być przygotowana jak każdy ogród, z dużą ilością materii organicznej dla płodności i dobrą strukturę gleby. Uprawy są sadzone rozpoczynających się o 01 wrzesień (01 października w cieplejszym klimacie), dzięki czemu mogą one rosnąć w chłodne jesienne dni, aby osiągnąć wielkość zbiorów przez zimę. W zasadzie dopiero zbioru tych roślin w zimie, a nie ich uprawy. Od każdego z nas klimat i gleba są różne, a zachowanie różnych odmian roślin uprawnych mogą być nieprzewidywalne, znajdziesz to trwa rok lub dwa prób i błędów, aby wymyślić własny harmonogram sadzenia dla poszczególnych upraw zimowych.

Nie wahaj się siać nowych upraw, gdy stare są zbierane. Z ochroną, to zacznie się pop-up i rosną tak szybko, jak dni zaczynają się wydłużać ostatnich 10 godzin światła słonecznego. Podczas najzimniejszych miesięcy, jest mało lub nie ma potrzeby pielenie i podlewanie i kilku szkodników.

LTK: Jakie obawy powinny ogrodnicy zimowych należy pamiętać?

BD: Najczęstszym zagrożeniem, co dziwne, jest przegrzanie upraw. Większość będzie miała pewien stopień mrozu, ale nie będzie odzyskać po "gotowane". Zarówno zimne ramki i szklarnie potrzebne mechanizmy odpowietrzania. Automaty te są najbardziej przydatne, ale jeśli wszystko, co masz jest karbowanej kij do odbytu swój Inspekt, należy podeprzeć ramę otwarta przynajmniej pęknięcia, czy jest jakaś szansa, słońce wyjdzie i podnieść temperaturę przeszłości 75F lub tak.

Nie staraj się uprawy roślin owocowania, takich jak pomidory, papryka lub dyni w zimie. Urządzenia ochronne będzie skok na nich wiosną, lub rozszerzyć zbiory do upadku, ale kultura zima szklarniowe w większości klimacie jest bardzo drogie.

LTK: Co jeszcze chcesz się podzielić na ogrodnictwo zimą?

BD: najwspanialsze rzeczy nauczyłem się od ogrodnictwa zimowym jest radość z jedzenia wraz z porami roku. Nie chcę pomidora w styczniu, chcę słodkie marchew i ostre, sałatki bogatej w wapń. Teraz cieszę się piękne głowy escarole, dotknął przez mróz. Na początku lata będę zwariować w ciągu pierwszych grochu, a późnym latem pierwsze melony. Czeka na nich wszystkich wyostrza apetyt i dodaje się do długiej, pyszne roku.

Dowiedz się więcej o: Winter Ogrodnictwo

Aby dowiedzieć się więcej na temat ogrodnictwa zimowym, sprawdź książki napisane przez Barbarę Damrosch i Eliot Coleman:

Zima roślinne Ogrodnictwo Expert Wywiad
Cztery Sezon zbiorów

  • Ogrody tematyczne Barbara Damrosch
  • Ogród Primer Barbara Damrosch
  • Cztery Sezon zbiorów przez Eliot Coleman
  • Zima zbiorów Handbook Eliot Coleman

Te książki pomogą nawet najbardziej niedoświadczonym ogrodnicy patrz sukces w swoich ogrodach.

Zakład Logiki Stosowanej pragnie podziękować za pokazanie Barbara Damrosch nas jak o poprawkę zimowych warzyw jest łatwiejsze niż się spodziewano.