grsail.com

Zidentyfikować i leczyć raka płaskonabłonkowego kotów: kot Zdrowie

Feline płaskonabłonkowego jest typem raka kot, który wpływa na skórę psów, najczęściej w okolicach twarzy tkanki. Choroba jest zlecane najczęściej kotów zewnątrz w jasnych kolorach powłok i skórę, i wydaje się być związane z ekspozycją na słońce. Starsze koty są również bardziej narażone na raka umowy kotów płaskonabłonkowy, na ogół po jedenastu lat.

Nowotwory mogą pojawiać się w dowolnym miejscu na ciele, w tym języka, migdałków, nosa, uszu i przełyku. Wskaźnik skuteczności leczenia i różnią się w zależności od umiejscowienia nowotworu, a ile choroba rozprzestrzeniła się zanim zostanie rozpoznany i leczony. W przypadku uszkodzenia lub guzy można usunąć chirurgicznie lub dojechać z promieniowaniem, szansa na skuteczne leczenie jest znacznie większa niż w tych, które znajdują się wewnątrz.

Ten typ raka nie jest utwardzalna, ale objawy mogą być traktowane w celu rozszerzenia jego żywotność i znacznie poprawić jego jakość. Ten kot informacji zdrowotnej powinny pomóc dowiedzieć się, jak zidentyfikować i leczeniu tej choroby.

Objawy raka płaskonabłonkowego kotów

Objawy różnią się w zależności od umiejscowienia nowotworu, i może zawierać:

 1. Zidentyfikować i leczyć raka płaskonabłonkowego kotów: kot Zdrowie
  Płaty włosy brakuje dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej klatki piersiowej, brzucha i twarzy.
 2. Zmiany lub owrzodzenia, które wolno leczyć.
 3. Szorstkie plamy na skórze, które mogą stać się sączące owrzodzenie.
 4. Utrata apetytu i spadek wagi.
 5. Senność i utrata zainteresowania grą, skoki, przytulanie lub inne działania, które kot raz cieszył.
 6. Przewlekłe wydzielina z nosa.
 7. Wymioty lub biegunka.
 8. Nieprawidłowy obrzęk.
 9. Krwawienie z uszu, nosa lub ust.

Diagnoza

Jeśli jedna lub więcej z tych objawów pojawia się i kot pasuje do profilu prawdopodobnych kandydatów na raka płaskonabłonkowego kotów, umówić się z lekarzem weterynarii, tak szybko jak to możliwe. Ona będzie w stanie wykonać diagnozę kota choroby.

Wstępna wizyta będzie to rutynowe badanie i badanie krwi. W przypadku podejrzenia raka biopsji będą zalecane w miejscu guza. W tym czasie właściciel psa musi ustalić, czy do wykonywania biopsji, na podstawie różnych czynników, takich jak finanse i osobistych przekonań. Biopsja potwierdzi czy odrzucić obecności raka, a jeśli jest obecny, określić typ raka kotów.

Leczenie

Feline rak płaskonabłonkowy jest nieuleczalna, ale istnieje kilka metod leczenia, które poprawią jakość kota życia do czasu, aż rak staje się zbyt inwazyjne. Choroba może rozprzestrzeniać się szybko w innych dziedzinach, w tym płuc, przełyku, oraz innych organów. Oto kilka opcji kota opieki zdrowotnej, czy zwierzę ma tę chorobę.

 1. Operacja usunięcia guza jest pierwszym cyklu leczenia, jeśli to możliwe. Potencjalne ryzyko i powikłania zabiegu różnią się w zależności od lokalizacji i progresję nowotworu. Na przykład, usunięcie guza z języka kota rzadko jest skuteczne, a często nie jest warte ryzyka, podczas gdy kot może żyć szczęśliwie po usunięciu nowotworowych nausznikami.
 2. Chemioterapii lub promieniowania, leczenie może być skutecznym w zarządzaniu rozprzestrzenianiu się raka, ale znowu położenie jest czynnikiem. Na przykład, lekarz może popierać radioterapii raka w górnej części przełyku, podczas radioterapii raka niższe w przełyku może potencjalnie zabić kota.
 3. Środki przeciwbólowe, można podawać w tabletce, kremu albo w postaci plastra. Są plusy i minusy każdej z metod. Pigułki mogą być trudne dla kota do przełknięcia, jeśli ona ma guza w lub w pobliżu jej ujścia. Krem może być zadbana od kiedy nie patrzysz, i trans-plastry na skórę mogą być dość drogie w okresie czasu.
 4. W trakcie leczenia, twój kot może stracić zainteresowanie jedzeniem. Jeśli tak się stanie, należy najpierw spróbować innej marki. Wymieszać niewielka ilość nowej żywności z old w pierwszym i stopniowo zwiększać ilość nowego pożywienia w ciągu kilku dni do diet kota składa się całkowicie nowej żywności. Bądź świadomy kalorii i żywienia w tym czasie; dodatkowych kalorii może być dobre, gdy dieta twojego kota jest ograniczona. Jeśli czujesz, że zainteresowanie kota w żywności nie wraca po włączeniu marki, skonsultować się z weterynarzem do dalszych opcji.

Po postawienia diagnozy i leczenie rozpoczęto, wskaźnik sukcesu będzie zależała w dużej mierze od lokalizacji i rozległości nowotworu, a także od wieku i ogólnego stanu zdrowia kota. Możesz także sprawdzić metod profilaktycznych dla kotów, w tym raka raka skóry.

Szybkie porady:

 • Jeśli twój kot cierpi na wszelkiego rodzaju raka, trzeba monitorować ich pokarmu i wody, a także odchody i oddawanego moczu. Natychmiast zgłosić drastyczne zmiany lekarza weterynarii.
 • Utrzymanie kota z dala od bezpośredniego światła słonecznego w miarę możliwości pomoże zmniejszyć ryzyko raka płaskonabłonkowego kotów.