grsail.com

Żeglarstwo: Podstawy Żeglarstwo porady

Podstawy Sailing Badania Zanim Pobierz w Łodzi

Część podstawy zrozumienia żeglarskich uczy definicje i warunki żeglarskie żaglowych. Poniżej znajdują się warunki, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz podstawowy kurs żeglarski:

Stern: tylna część łodzi, zwany też "po". Rygiel jest płaski koniec rufie. Rufie czwarte są tylne narożniki łodzi.

Bow: The przód łodzi. Bow Line jest cumowanie lina, która działa od dziobu do punktu na lądzie. Bow Linia nazywa się czasem liny głowy.

Starboard: po prawej stronie łodzi, gdy skierowanym do przodu.

Port: Po lewej stronie łodzi, gdy do przodu.

Wysięgnik: Nazywany również "foka", ponieważ jest w przedniej części łodzi. Niektóre żaglówki mają kilka rodzajów wysięgników, które są wykorzystywane do różnych celów.

Grot: najważniejsze pływają na wszystkich łodziach. Ten żagiel siedzi za masztu. Najczęściej są trójkątne, ale istnieją inne kształty.

Boom: Na dole grota, część, która kontroluje żagiel.

Łabędzia szyja: montażu, który pozwala Boom obracać zarówno na boki i do góry i na dół.

Otoczka: zaokrąglona część łodzi; jest w różnych materiałów.

Kil: fin pod kadłubem, który jest używany do stabilności i odporności na bocznej. Kuter jest każda łódź z Keel.

Żeglarstwo Comfort Podstawy

Trudno nauczyć się nowego hobby. Ale praktyka czyni mistrza, a to nie jest inaczej, jeśli chodzi o żeglarstwo. Frustrujących doświadczeń żeglarskich pochodzą z badań nie robi wystarczająco dużo przed czasem, czy nie biorąc podstawowy kurs żeglarski, który uczy najlepsze zwyczaje żeglarskie. Może skończyć się tak zimno, że nie mogą się bawić. Możesz nosić złego zużycie stóp i skończyć poślizgu na mokrej powierzchni jachtu. Można zapomnieć, upewnić się, że okulary są przechowywane na sznurkiem. Możesz kupić niewłaściwe rękawice i inne straszne pęcherze. Część z nich będzie po prostu trudne lekcje nauki, podczas gdy inni mogą zagrażać bezpieczeństwu. Dlatego należy zacząć od uzyskania wprowadzenie do kursu żeglarskiego, który daje odpowiednie podstawy żeglarstwa. Oto kilka pomysłów na początek:

* Odzież nosić będzie zależeć od tego, gdzie płyną i temperatury. Mokro garnitur jest najlepsze dla niekorzystnych warunkach pogodowych. Ubranie suche jest wodoodporny kombinezon z uszczelkami na szyi, kostek i nadgarstków. Jeśli pozwolisz sobie z wilgocią lub zimne poziom energii szybko pogarszać. Jeśli wybierasz się do wypłynięcia w wyższym obszarze temperatury, gdzie może pocisz, oddychającej tkaniny wybrała które trzepaczką pot. Ten rodzaj ubrania można kupić w sklepie sportowym lub morskiego.

* Zawsze przynieść i nosił kamizelkę ratunkową. Czapka zapobiega utracie ciepła z głowicy na chłodne dni. Jeśli masz długie włosy, tak trzymać, więc nie daj się złapać w takielunku. Weź dużo wody, nawet jeśli jest to fajne. Możesz dostać odwodnione, nawet gdy słońce nie świeci. Jeśli płyniemy na krążowniku, zainwestować w szelki bezpieczeństwa, która pozwoli Ci bezpiecznie przymocowane do łodzi. Niektóre wodoodporne kurtki wyposażone są w uprzęży zbudowany.

Nie zapomnij, aby zadbać o swoje żagle

Żagle są wykonane z wytrzymałego materiału. Ale mimo, że żagle są dobrze skonstruowane, są one zaprojektowane z materiałów syntetycznych, które mają bardzo małą rozciągliwość. Żagle przez zszycie określonego kształtu na żagiel, tak, że każdy odcinek mają jest minimalne. Chcesz zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić ich budowę. Jest to część dobrej podstawowego żeglowania. Podobnie jak w silniku samochodowym, żagle zasilania łódź tak należy zachować wielką ostrożność z nimi.

Gdy nie jest używany, przechowywać żagle na słońcu. Promienie UV pogarsza się z upływem czasu tkaniny żagiel tak powinno być w słońcu, tylko wtedy, gdy w użyciu. Można myć żagle z mydłem, aby utrzymać je wolne od soli i brudu. Nie tylko takie tam żagiel do torby, gdy skończysz żeglarstwo. To rozbija wypełniacz i skraca jej żywotność żagla. Zmarszczki w żagiel może potrwać nawet godzinę do pracy, a także zakazać prawidłowy przepływ powietrza nad żaglem.

Mniejsze żagle należy złożyć - akordeon stylu - lub walcowane po użyciu. Gejtaw powinien się znajdować na zewnątrz walca do grota, a lepkość powinna być na zewnątrz walca na wysięgniku. Składany żagiel będzie również zaoszczędzić miejsce na małej żaglówce.