grsail.com

Żeglarstwo: Offshore Sailing Porady

Wykreślenie golfowe Gdy Żeglarstwo Morze

Być może już opanowali sztuki i nauki kreślenia przebiegu łodzi wzdłuż wybrzeża. To wymaga dużej ilości umiejętności, jak trzeba manewrować łodzią zgodnie z obszary skaliste, przypływy i odpływy z prądem i innych zagrożeń nawigacyjnych. Ale, kreślenia offshore łodzi, gdy żeglowanie wymaga również własny zestaw rozwoju umiejętności. Wielu nowych oceanu żeglowania chcą w dużym stopniu polegają na swoich systemach nawigacji GPS (GPS). Ale należy pamiętać, że systemy GPS mają potencjalne błędy, które mogą przyczynić się do Ciebie gubię na morzu: mogą zawieść i nie daje taką samą mapę drogową na morze, że puszki wykres żeglarstwo. Oto kilka porad i terminy należy opanować, kiedy żeglarstwo to jacht ocean lub inny jacht:

* Jeśli odległość między dwoma punktami jest dłuższy niż rozprzestrzeniania swoich dzielników, rozłożył je wzdłuż krawędzi wykresu w wielu realne mil (lub minut szerokości geograficznej). Jeśli użyć pięciu mil do końcówki, leżała jedna wskazówka od punktu wyjścia, podczas gdy druga spoczywa wzdłuż miejscu pięć mil w dół oczywiście. Następnie "chodzić" dzielniki wzdłuż przebiegu co pięć mili i podjąć ostatniego pomiaru (który nie będzie dokładnie pięć mil). Jeśli potrzebujesz tylko Orientacyjna można używać rąk po ustaleniu rozprzestrzeniania między dwoma palcami. Należy zachować ostrożność przy użyciu tej techniki; kiedy oceanu żeglarstwo, to zawsze lepiej być więcej niż mniej dokładna, jeśli możesz.

* Podczas gdy systemy GPS daje miejsce, gdzie satelity myślenia jesteś, radar będzie wskazać dokładność całkowicie, w tym, jeśli są blisko innych statków oraz wszelkich błędny linii brzegowych. Urządzenia te są znacznie droższe niż w większości systemów GPS, ale jeśli masz zamiar zrobić żeglarstwa morskiego, należy wydać pieniądze. Anteny radaru wykorzystuje energię mikrofalową. Dla każdego stopnia obrotu, Antena wysyła i odbiera aż 30 bitów informacji na temat okolicy. Radar ma możliwość pomiaru względnego kąta obiektów z głowy łodzi i odległość od obiektu.

* Nawet gdy jesteś na morzu żeglarstwo, to prawdopodobnie będziesz chciał przyjść na brzeg w pewnym momencie do zwiedzania i odpoczynku. Korzystanie z echosondy lub echosondy może pomóc zbliżyć się do latarni, znakowanie drogę do portu. Możesz użyć głębokości wykres przecina linię namiaru i dać sobie poprawki. Jeżeli zbliżasz się do żeglugi morskiej linii brzegowej z, ustawić wpływ na stałego obiektu - takich jak latarnia morska - w tym samym czasie monitorowania głębię. Zwróć uwagę na miejsce, w którym przecina daną głębokość - zwaną krzywą pojąć. Następnie za pomocą odpowiednich technik monitorowania głębokości, aby uzyskać wpływ i wykreślić linię, uzyskać poprawkę i opatrzyć go w czasie.

Zatrzymywanie Żaglówka Gdy Morze Żeglarstwo

Niektóre z najlepszych urządzeń do nawigacji żeglarskiej tam jest zaprojektowane, aby pomóc przewidzieć ewentualne trudności przy morzu żeglarskie. Ale czasami wystąpić okoliczności, które zmusza do zatrzymania łodzi na morzu, bez większego ostrzeżenia. Okoliczności te mogą zawierać wysokie wiatr, wzburzonym morzu lub burza. Jeśli robisz dużo ocean żeglarstwo, prędzej czy później będziesz prawdopodobnie uderzy burza, więc powinieneś być na to gotowy.

Jedno urządzenie, które może pomóc jest drogue. To urządzenie jest holowany na rufie łodzi z zamiarem spowolnienia, nie zatrzymując się, jej postęp. W trudnych warunkach morze żeglarskie, drogue może zmniejszyć prędkość jazdy łodzi, zwłaszcza gdy grozi poruszyć lub podróż kończy się koniec. Linie gdzie drogue jest zabezpieczone odbędzie ogromną ilość siły, jeśli zdecydujesz się go wdrożyć, więc zwracać szczególną uwagę podczas instalacji. Dwukrotnie sprawdzić wytyczne producenta.

Inne urządzenie można zainstalować w takiej sytuacji jest kotwicę morską To jest rzeczywiście podobny do spadochronu urządzenia, które będą wdrażać i niemal zatrzymać łódkę. - Nawet głowa do fal i wiatru. Jako taka jest stosowana w skrajnych warunkach. Jeśli planujesz zrobić morskiej żeglugi, należy wiedzieć, jak korzystać z kotwicę morską. Kotwicę morską jest wykonany z tkaniny i wdrażane przy łuk. Kotwice morskie wykorzystują obracania, aby mogli manewrować bez łamania linii.

Jeśli są szkoleni jako dzień żeglarza i chcesz uzyskać morze doświadczenie żeglarskie, należy spędzić wiele czasu z ekspertów nauki i zrozumienia, jak korzystać z tych urządzeń i innych technik, które pomogą Ci zarządzać ocean żeglarstwo. Należy pamiętać, że spór istnieje w większości żeglarskich społeczności o tych urządzeń i procedur. Tak, możesz poprosić więcej niż jednego eksperta i porównanie odpowiedzi. Można również znaleźć więcej informacji w Internecie lub w lokalnej bibliotece.

Podczas Morze Żeglarstwo ofiara, aby zrobić sobie przerwę

Jeśli dopiero zaczynasz opanować żeglarstwo offshore łodzi, to prawdopodobnie słyszał ofiara, do. Ta technika żeglowania pozwala na przeprowadzenie minimum mocy żagla tak Łódź może kierować się podczas odpoczynku od trudów żeglowania. Gdy jesteś oceanu żeglarstwo, to mogą trafić burze i ofiara, aby to jeden z najlepszych sposobów, aby jeździć je, zwłaszcza jeśli masz stosunkowo niewielką załogę. Ofiara, również pozwala na odpoczynek i podsumowania sytuacji, dzięki czemu można lepiej zaplanować sobie z tym poradzić; jest to również świetny sposób, aby odpocząć od kierownicy i line-obchodzenia, więc jeśli zauważysz, że ty lub twoja załoga potrzebujesz przerwy, można wykonać falowanie-do podczas gdy morze żeglarstwo.

Kiedy wykonać falowanie-do, można ustawić żagle i ster w sposób pozwala łodzi czołgać się na boki. Po pierwsze, wykończenia w grocie mocno i zaciskowy go. Następnie powrót do wysięgnika i zaciskowy nawietrznej go. W ten sposób można utrzymać równowagę pomiędzy grota zmuszając wiatr przodu i wysięgnikiem zmuszając łódź z powrotem. Następnie można zawiązać rumpel lub koło w najlepszym miejscu, aby utrzymać tę równowagę. Z ster mocno naciskał na prawą burtę i wysięgnikiem kopii, łódź rzeczywiście będzie w bezpiecznej pozycji, ale zrobi niewielki postęp w "bruzdowanie" przepłynąć przez wody.

Po opanowaniu falowanie do będziesz zaskoczony, jak wiele go używać, aby cieszyć oceanu żeglarstwo, jak można usiąść i cieszyć się widokiem, złapał butelkę wody, lub pograć w karty z załogą.

Gdy Żaglówka natykają

Jeśli jesteś morskiej żeglować lub lotu, twoim celem jest, aby uciec od ziemi. Ale nawet jeśli masz dobry plan i kreślenia wykresu, łódź może nadal działać na ląd. Być może źle ocenić głębokość wiatru lub podczas przejazdu małą wyspę. Możesz spróbować dokowanie na wieczór i obliczyć źle. Nawet jeśli określone do wypłynięcia na morzu, należy wiedzieć, jak radzić sobie z prowadzeniem ląd. Niektórzy eksperci twierdzą, że nawet zdarza się, aby ten błąd wszystkich żeglarzy, co najmniej raz. Nawet najlepsze nawigator w końcu uruchomić na ziemi. Jako marynarz, te dwa cele masz, kiedy to nastąpi to: wysiąść szybko i zminimalizować uszkodzenia żaglówce.

Po uruchomieniu na brzeg, ty i twoja załoga najpierw sprawdzić szczelność i złamanym biegu. Następnie spróbuj określić swoje położenie za pomocą wszystkich metod można, w tym sondowania głębokości (z bomu spinakera lub ołowiu linii off dziobu, rufy lub obu.) Spójrz na temat stanu obecnego wiatr lub fale. Jak będą mieć wpływ na ożywienie? Na mniejszych łodzi, podnosząc płytę i steru kierunku centrum może cię uwolnić. Jednak, być może trzeba wiosłować na głębszą wodę, gdzie można opuścić płytę i zaczyna ponownie płynąć.

W większych łodzi z kilem, możesz spróbować za pomocą silnika, jeśli masz. Będziesz miał do zasilania powoli w odwrotnej kolejności. Jeśli to nie działa, należy natychmiast opuścić tę taktykę i twój może zrobić poważne szkody. Należy być w pełni świadoma profil pod wodą łodzi. Wyślij załodze przeciwieństwo gdzie są najgłębsze. To może zaoferować tyle windy, aby dostać za darmo. Wprowadzenie dodatkowego ciężaru na wysięgniku może pomóc przechylić łódkę naprzeciwko zatrzymany pozycji na brzegu. Możesz także spróbować kołysania łodzi z boku na bok. Jeśli masz niski bieg, trzeba pracować szczególnie szybko.

Offshore Sailing i wiatru

Jednym z głównych sił wpływających żeglarstwa morskiego jest wiatr. Możesz myśleć, że masz mistrzostwo żeglowania, ale jeśli nie rozumiem wszystkie sposoby, że wiatr wpływa na morzu jachtu może znaleźć swój własny zaginął na morzu i zastanawiasz się, dlaczego. Oto kilka wskazówek dla oglądania i zarządzania wiatr, gdy jesteś na morzu żeglarstwo:

  • Gdy powietrze jest ogrzewane staje się mniej gęsty i rośnie. Jak chłodnica powietrza zastępuje go, jest tworzony wiatr. Gdy grunt jest podgrzewana szybko, morze zmienia temperaturę bardzo powoli. Patrząc na powierzchni wody, można powiedzieć wiele o obecności wiatru. Choć fale oznaczają, że wiatr jest obecny, nie mylić ich z prądem. Większe fale mogą wskazywać podejście silniejszych podmuchów wiatru. Zawodnicy nauczyli się patrzeć na ciemne plamy w wodzie i dlatego jest w stanie przewidzieć, w jaki sposób zbliża wiatr wpłynie żaglówkę.
  • Aby dowiedzieć się więcej o wietrze przy morzu żeglarstwo, uczyć innych łodzi w odległości. Oglądaj kierunek ich piętą (przechylenia na wietrze). To może powiedzieć, co będzie jak wiatr, gdy dotrze do Ciebie. Ponadto, obserwować zmiany w tym wietrze. Kiedy żeglowanie, wiatr może się szybko zmieniać.
  • Wiatry wywołane przez szybko zmieniające się systemy pogodowe są szczególnie ważne, gdy na morzu żeglarstwo. Wiatr wieje w prawo wokół układu wysokiego ciśnienia. Wieje w lewo wokół układu niskiego ciśnienia. Przy określaniu sposobu, w jaki system będzie wpływać offshore żaglówkę, wyobraź sobie, łódź w nim porusza, a nie myśleć o tym, jak będzie przejść obok swojej pozycji.
  • Zwróć uwagę na wiatry gradientu, jak zbliżyć się do brzegu. Te lokalne i geograficzne wpływy mogą naruszyć dowolny wzór wiatru że zauważyłeś. Bliżej linii równego ciśnienia są razem, silniejszy wiatr gradientowy będzie.