grsail.com

Zdjęcia: Rozdzielczość obrazu Porady

Rozdzielczość JPEG

Zdjęcia JPEG make udostępniania zdjęć na komputerze, łatwiej i szybciej. Ale należy pamiętać, konkretnych zmian do zdjęcia, które się zdarzyć, gdy zdjęcie jest skompresowany do pliku JPEG. Dany kolor na zdjęciu może mieć wiele odcieni do niego. Ale, pliki JPEG mogą brać wszystkie te odcienie i zapisać je w jednym odcieniu danego koloru. To jest, jak jest zapisane miejsca. Możesz w szczególności zwrócić uwagę na odcienie skóry, ponieważ mogą one być najbardziej zauważalne pogorszenie jakości, gdy zdjęcie jest zapisywane w pliku JPEG.

Wspólne Fotografowie Grupa: JPEG

Jak komputer i Internet coraz bardziej powszechnie stosowane problemy doprowadziły do ​​stosowania fotografii. Zdjęcia zajmują stosunkowo dużo miejsca komputera i pobierania lub manewrowania zdjęcia wokół może być czasochłonne. Być zmniejszenie rozmiaru obrazu lub prasowanie jej te problemy mogą być rozwiązane. Jednym z popularnych, takich Format nazywa JPEG, co oznacza Joint Photographic Experts Group. JPEG jest wiedzieć, znany jako standardowego formatu zdjęć, a to sprawia, że ​​udostępnianie zdjęć między komputerami o wiele łatwiej i szybciej.

BMP i TIF Zdjęcie Pliki

Ponieważ wiadomo, że kompresję obrazu do pliku JPEG ma zdjęć poświęcić część rozdzielczości obrazu, możesz czasem chce się uniknąć stosowania tego typu formatu zdjęć. Pamiętaj, że pliki JPEG są dość popularne i dobrze dla wielu zastosowań, ale zdjęcia z obrazami, które są dość szczegółowe i kolorowe mogą wymagać innego formatu. Możliwe jest zapisanie fotografować bez ściskania go. Dwa inne typy plików zdjęć BMP i TIF są. Jeśli używasz tych typów plików obrazów, obraz może być lepiej, ale schowek na komputerze będzie znacznie większa, ponieważ oryginalny obraz nie zostanie skompresowany.

Rozdzielczość i ilość pikseli

Zdjęcia o wysokiej rozdzielczości są złożone z więcej pikseli niż obrazy o niskiej rozdzielczości. Zdjęcia składające się z wielu małych pikseli ogólnie wygląda gładka i świeża. Ci, składa się z mniej, większe piksele mogą być postrzępione i niejasne. Jednak to nie znaczy, że zdjęcia z niższej dpi (lub rozdzielczości) jest zawsze unusuable. Jeśli masz zamiar użyć zdjęcia akcji w małej wielkości (takich jak zdjęcie portfela), można użyć zdjęcia z niższej rozdzielczości i nadal uzyskać dobry wynik.

Czy mogę pobrać i używać obrazów widzę w internecie?

Przed pobraniem obrazów można znaleźć na komputerze, należy przejrzeć wszystkie odpowiednie prawa autorskie. Obrazy widziane w Internecie może prawnie należą do kogoś innego. Ale także, obrazy użyte w Internecie mogą być niskie dpi lub rozdzielczość. To sprawia, że ​​łatwiej zobaczyć na monitorze. Jeśli spróbujesz i pobrać zdjęcie z Internetu, jest prawdopodobne, aby uzyskać niską rozdzielczość i jeden, który nie wystarczy na materiałach drukowanych.

Rozdzielczość obrazu: Rozstaw pikseli

Jeśli obrazy składają się z wielu małych pikseli, rozdzielczość obrazu zależy od ich rozstawu. Wysokiej rozdzielczości, takich jak 300 dpi, pokaże więcej szczegółów na danym zdjęciu. Kolory i subtelne cechy będzie też bardziej jasne w wyższej rozdzielczości obrazu. Monitor komputera jest prawdopodobnie około 72 DPI, a to może być dobre dla rodzaju pracy trzeba zrobić. Ale zdjęcia to tylko 72 punktów na cal nie może wystarczyć do wielu innych celów. Do użytku jakości zdjęć, będziemy chcieli dużo wyższą rozdzielczość.

Skompresowane obrazy mogą oferować utraty jakości

Komputery i Internet pozwoliły fotografom do szerszej publiczności. Niektórzy nawet sprzedawać swoje zdjęcia na całym świecie na tle stock stron. Ale, komputery oferują wyjątkowe wyzwania, jeśli chodzi o wykorzystanie i udostępnianie zdjęć. Ponieważ zdjęcia zajmują tyle miejsca plików komputera niektóre programy rzeczywiście kompresji zdjęć, aby przyspieszyć proces przenoszenia ich okolice. Należy uważać, aby podczas korzystania z sprężonego zdjęcie, ponieważ będzie prawdopodobnie zobaczyć rozdzielczość obrazu zmniejsza się nieco.

Należy uważać, powiększania obrazów

Po znalezieniu lub podjąć świetne zdjęcie, będziesz prawdopodobnie chcesz, aby dostosować go do swoich celów. Możesz przyciąć zdjęcie, aby zmieścić się w konkretnej przestrzeni lub ewentualnie powiększyć ją. Jeśli zwiększyć rozmiar zdjęć, ważne, że nie ponoszą będzie mieć taką samą rozdzielczość obrazu, jak to robi się na stronie internetowej stock photography. Powiedzmy, że masz obraz na 100 dpi. Jeśli powiększyć że zdjęcie do czterech razy oryginalnym rozmiarze, każdy cal kwadratowy będzie miał taką samą liczbę pikseli, więc zdjęcie będzie prawdopodobnie są ziarniste.