grsail.com

Zastępstwa na śmietanie

Śmietana jest zazwyczaj stosowany jako sos lub jako składnik w konkretnych recepturach sosów lub nawet deser. Podczas gdy śmietana jest popularny wśród wielu dietetyków, jego zawartości tłuszczu i kalorii, by bardzo szkodliwe dla zdrowia. Poniżej znajdują się dwa wielkie alternatyw do śmietany, które mają niższą zawartość tłuszczu i kalorii, a może rzeczywiście przyczynić się do dobrego zdrowia.

Jogurt

Jogurt jest jednym z najlepszych podstawień dla śmietaną. W przeciwieństwie do śmietany, który jest zazwyczaj ładowane z sodu i kalorii, jogurt ma niewielkie ilości sodu. I w zależności od marki i stylu zakupie mogą być stosunkowo mało kalorii. Ponadto, jogurt zawiera wiele korzyści dla zdrowia. Jest bogatym źródłem wapnia, który jest niezbędny dla mocnych kości i zdrowych zębów.

Jogurt zawiera również duże ilości białka, co czyni go doskonałą alternatywą dla wegan i wegetarian. Należy pamiętać, że jogurt ma cieńszą strukturę niż śmietana, a jeśli ty lub twoi goście mają wybredne gusta obiad, może być "oszukiwać" trochę, aby uzyskać żądaną teksturę. Aby uzyskać grubszą jogurt, rozprowadzić gazę nad czystej miski i wlać jogurt do gazę. Niech na noc spustowy jogurt. W godzinach porannych, wycisnąć gazę z jogurtem wewnątrz, aby usunąć pozostałą wilgoć. Pozostałe jogurt będzie znacznie grubsze, i to bardziej przypominają śmietanę.

Należy pamiętać, że podczas gdy jogurt jest relatywnie niskiej zawartości sodu i kalorii, może zawierać duże ilości tłuszczu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy wybrać jogurt, który jest wykonany z mleka nisko- lub beztłuszczowej. Wreszcie, przy zakupie jogurtów, spróbuj kupić odmianę, która jest wolna od dodatku cukru, konserwantów i innych dodatków, które mogą zmniejszyć wartość odżywczą.

Twaróg

Twaróg jest kolejną doskonałą alternatywą dla śmietany, i jak jogurt jest bogatym źródłem białka i wapnia, zarówno, które są niezbędne dla zdrowia kości i optymalnego wzrostu. Ponadto, twarożek jest zwykle znacznie mniej tłuszczu i kalorii niż śmietana, co zdrowsze wyborem. Oczywiście, twarożek ma znacznie inną konsystencję niż śmietaną. Jego twaróg odróżnienia odrobić amatorskie podniebienia.

Dla twaróg, że bardziej przypomina śmietanę, zacznij od opróżniania produkt przy użyciu tej samej metody, jak opisane powyżej dla jogurtu. Po twarożek został gruntownie osuszone, umieścić go w dużej misce. Korzystanie mieszankę elektryczny, powoli i ostrożnie puree z twarogu, doprowadzając do gładkiej fakturze. Mimo, że jest niemożliwe, aby dostać twarożek całkowicie gładkie, będzie można znacznie zmniejszyć tekstury. Jak z jogurtu, na najlepsze wyniki poszukiwania serem w najbardziej naturalnej formie. Ponadto, należy pamiętać, że ser twarogowy często można nabyć w obniżonej zawartości tłuszczu i kalorii, co powoduje jeszcze zdrowszego produktu.