grsail.com

Zasady Netykiety

Zasady Netykiety

Zasady netykiety może pomóc skutecznie i przyjemnie interakcji w Internecie. Podobnie jak w sytuacjach społecznych poza Internetem, World Wide Web ma konwencje społeczne, które pozwalają cieszyć udany interakcji.

Wyjaśniając regulamin Netykiety

Wirginia Shea, autor regulaminu Centralnym Netykiety, przedstawia najbardziej podstawowe zasady przestrzegać czasu w Internecie. Pierwszą i najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nawet jeśli nie można zobaczyć osoby na drugim końcu, nadal komunikują się z ludźmi. Mają poczucie, i tak jak w "prawdziwym świecie", uczucia mogą być ranny.

Sieci społecznościowe

Jednym z podstawowych sposobów interakcji ludzi online jest za pośrednictwem sieci społecznościowych. Facebook, na przykład, ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie, a 50 procent z tych użytkowników zalogować się każdego dnia. Inne serwisy społecznościowe w obfitości, a także, od ładnych grup interesów do mikroblogowania witryn takich jak Twitter. Z takim dobrodziejstwem aktywności społecznościowej w ciągu ostatnich dziesięciu lat, w uprzejmy sposób interakcji pozostaje bardzo ważne, nawet w miejscach, gdzie łączą się tylko do "zatwierdzonych przyjaciółmi." Zastanów się, co następuje:

 • Kiedy poprosić znajomych i kontaktów na portalach społecznościowych, to nie zakładaj, że wiesz, kim jesteś. Zamiast tego, krótko wyjaśnić, kim są i jak cię znam. Zapraszam do powiedzenia grzeczny "nie" lub zignorować żądania od osób, z którymi nie chcą się połączyć.
 • Nie publikuj minuty do minuty aktualizacji swojej działalności. Jeśli chcesz, aby umieścić więcej pogłębione szczegółowo swojego życia, za bloga.
 • Rozważ utrzymanie czysto sieci społecznych oddzielone od tych profesjonalnych. Na przykład połączyć się z profesjonalnych kontaktów na LinkedIn i kumpli na Facebooku. Grzecznie wyjaśnić swoją politykę pracy nie współ-Margaritę i osobiste, jeśli ktoś zdecyduje się problem z ITL
 • Uniknąć spamowania kontakty z wniosków aplikacyjnych. Jeśli używasz aplikacji myślenia ktoś inny cieszyć, a następnie podzielić się nim, ale nie wysyłają żądania koc.
 • Sieci społecznościowe nie są prywatne. Unikaj wysyłania niegrzeczne komentarze, wrażliwe tematy, lub żenujące zdjęcia do innych ludzi, bo może styki nie chcą, aby zobaczyć te informacje. Jeśli masz wątpliwości, poproś znajomego przed wysłaniem, że zdjęcie lub komentarz o pijackiej imprezie wczorajszej.

E-mail

Ludzie napisz cały czas między przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami i klientami. Wiedząc, jak wysłać odpowiedniego i skutecznego e-mail jest ważne, aby szanować czas odbiorcy.

 • Znaczenie temacie: Temat informuje odbiorcę treści wiadomości e-mail. Jeśli wymienili plecy e-mail iz powrotem kilka razy, zmiana w temacie może być wymagane odzwierciedlające najnowsze wiadomości.
 • Otwieranie i zamykanie: Aby pokazać profesjonalizm i szacunek, zacząć powitanie, takie jak "cześć" albo "Cześć", a następnie nazwisko osoby. Zawarcia z wysyłaj jak "Uważaj", "chodzi" lub "Dzięki", a następnie nazwy.
 • Uważaj na formatowania: Fancy czcionki i kolory są słodkie dla rodziny i przyjaciół, ale podczas prowadzenia działalności gospodarczej, to najlepiej, aby utrzymać swoje wiadomości jako zwykły, jak to możliwe. Lepiej jest, aby wysłać wiadomość TXT w przeciwieństwie do wiadomości w formacie HTML, jak również. To dlatego, że jeśli ktoś nie zobaczyć swoich maili w HTML, przekształcone formatowania do TXT może wyglądać dziwnie, zwłaszcza jeśli masz kule i inne formatowanie.
 • Korektę: Twoja wiadomość jest przedstawienie Ciebie i błędów gramatycznych i ortograficznych może dać drugiej osobie złe wrażenie z was.

Fora dyskusyjne

Wiele z tych samych zasad stosuje się do forów dyskusyjnych, jak w poczty elektronicznej. Chcesz korektę swoich postów, wybierz jasny i zwięzły wiersz tematu i unikanie nadmiernego formatowania. Jednak niektóre przepisy są unikalne dla forów dyskusyjnych:

 • Czają przed wysłaniem: Podczas przyłączania do nowej grupy społecznej, trochę czasu, aby przeczytać kilka postów. Przeczytaj sekcję FAQ lub specjalnych posty na górze forum. To daje czuć na grupy i zrozumieć, co forum dyskusji.
 • Szukaj odpowiedzi: Przed wysłaniem z pytaniem, przejdź do narzędzia do wyszukiwania i wpisz słowa kluczowe. Może się okazać, że ktoś inny już zadawane pytanie przed. Wielu członków forum od dłuższego czasu uważają, że irytujące, kiedy przybysze odpowiedzieć na te same pytania, a oni muszą się powtórzyć.
 • Nie przeklinaj: Flaming idzie do dyskusji i celowo powodując argumenty. Nie będzie wtedy, kiedy nie zgadzasz się z czymś ktoś mówi, ale można to zrobić z szacunkiem.
 • Caps lock off: Pisanie w czapkach oznacza, krzyczą lub szalony.
 • Bądź aktywny doświadczonego uczestnika: Nie tylko dla przyłączenia fora twojej korzyści; starają się pomóc innym, co wiesz.
 • Uważaj, co mówisz i jak to powiedzieć: Gdy boli czyjeś uczucia w "prawdziwym świecie", od razu zobaczyć ich reakcję. Online nie widać niewerbalne informacje zwrotne. Należy zwracać uwagę na to, co mówisz i wyjaśnić sobie dobrze. Sarkazm nie działa dobrze na forum, ponieważ trudno jest powiedzieć, czy jest to prawda czy żart.
 • Weź to prywatne: Bez niewerbalnej opinie, może masz swoje zranione uczucia w sieci lub nieświadomym skrzywdzić kogoś innego. Jeśli to nastąpi, omówić go do oczyszczenia powietrza.

Tak jak w życiu codziennym, trochę uprzejmości przechodzi długą drogę. Dbając być dobrym obywatelem w Internecie, można dawać przykład do naśladowania dla innych.