grsail.com

Zanieczyszczenie powietrza wpływa, jak twoje płuca

Wszyscy zapewne doświadczył niektóre ze sposobów, że zanieczyszczenie powietrza może mieć wpływ na płuca. Od drobnych podrażnień, takich jak pieczenie oczu bardziej nieprzyjemne, takie jak spaliny samochodowe, zanieczyszczenia powietrza jest powszechne w dzisiejszym społeczeństwie. Długoterminowe wyniki od dalszej ekspozycji na te rzeczy mogą być poważne, a czasem nawet śmiertelne choroby. Jednak przy odrobinie wysiłku jest to możliwe, aby chronić się przed skutkami zanieczyszczenia powietrza.

Przyczyny

Myśląc o zanieczyszczeniu powietrza, nasze myśli skok natychmiast na zewnątrz zanieczyszczeń tlenku węgla z samochodów, jak i CFC (chlorofluorowęglowodory - rzeczy w które kiedyś w aerozolach). Istnieją również wewnętrzne zanieczyszczenia powietrza z oparami farby, a nawet CFC spraye darmo aerozolu (takie jak lakier do włosów i odświeżacze powietrza). Inne problemy pochodzą z pleśni, pyłków i kurzu, które mogą być uwięzione wewnątrz naszych systemów klimatyzacji.

Wpływ

Ludzie, którzy mają już poważnych chorób, takich jak astma i cukrzyca, a także kobiet w ciąży i osób w podeszłym wieku, są bardziej narażone na niebezpieczne skutki zanieczyszczenia powietrza. Jednak ludzie z bez widocznych problemów mogą rozwijać problemy, jeśli są one narażone na powyższych przyczyn zbyt długo lub zbyt często.

Objawy

Zanieczyszczenie powietrza może mieć wpływ na płuca, powodując kaszel, kichanie, łzawienie oczu, duszności i rzeczywiste ataki astmy (nawet jeśli nigdy nie miałem jeden przed). W ataku astmy, płuca stają się opuchnięte i drogach oddechowych kurczą, co zmniejsza ilość tlenu z dostaniem się do płuc. Następnie śluz zaczyna się rozwijać i płaszcze te już skurczony drogi oddechowe. Więcej łyk powietrza, więcej śmieci wdechu i więcej płuca puchną, co może podtrzymywać błędne koło.

Choroby

Długotrwałe narażenie okazał się prowadzić do życia długiej walce z chorobami płuc, takie jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc. Astma często jest odrzucona jako nieistotne, ponieważ może być zarządzana z inhalatorami i innych leków. Większość ludzi nie wie, że chociaż jest to niczym niezwykłym, ludzie wciąż umierają z czasem ataków astmy. Przewlekłe zapalenie oskrzeli powoduje ciągłą kaszel ze śluzem. Rozedmy, tkanka płuc faktycznie zabitych trwale obniża funkcji płuc.

Środki ostrożności

W przypadku zanieczyszczenia powietrza, najlepszym środkiem ostrożności jest, aby zwracać uwagę na wskaźnik jakości powietrza na danym obszarze. To OSTRZEŻENIE indeks osób oparte na skali od ich wrażliwości na zanieczyszczenia, kiedy najlepiej im unikać przedłużonego lub na bardzo złych dni każda ekspozycja na zewnątrz. Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest trudniejsze do uniknięcia. Problem jest to, że czyszczenie jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się zanieczyszczeń, takich jak kurz, domowych sierść zwierząt domowych i pleśni, ale może wywołać objawy oczyszczania. Minimalizacja miejsca dla alergenów do zbierania jest pomocne. Oznacza to, zmieniając filtry powietrza tak często, jak zaleca, odkurzanie często, i zmniejszenie jeśli nie eliminuje najlepszego przyjaciela zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, dywany.