grsail.com

Żałoba Urzędowy

Żałoba Urzędowy


Tych znanych z historii francuskiej i nauki mogą pamiętać Maria Skłodowska-Curie, jako fizyk i chemik; ale na początku 20 wieku, w tym laureat Nagrody Nobla kronikę również jej smutek po śmierci jej męża, Pierre, w to, co zostało nazwane czasopismo żałoby.

O Marii Curie

Marii Skłodowskiej Curie urodziła się 7 listopada 1867 w Warszawie, w Polsce. Uczęszczała do lokalnych szkół i otrzymał jakieś szkolenia naukowe od ojca, nauczyciela szkoły średniej. W 1891 roku wyjechał do Paryża, by kontynuować studia na Sorbonie, gdzie uzyskała poświadczenia w zakresie nauk matematycznych i fizycznych. Trzy lata później poznała i poślubiła Piotra Curie, profesor w Szkole Fizyki na Sorbonie. W 1903 roku udało jej Pierre jako szef szkoły Laboratorium Fizyki i otrzymał jej Doctor of Science. W tym samym roku, Curie wraz z mężem otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za badania promieniowania spontanicznego.

W 1906 roku, po tragicznej śmierci męża, został profesorem fizyki ogólnej na Wydziale Nauk w La Sorbonne - pierwsza kobieta w historii utrzymać tę pozycję. Marie Curie następnie dyrektorem Laboratorium Curie w Radium Instytutu Uniwersytecie w Paryżu w 1914. Jej kolejne badania radioaktywności pomógł zbierać jej drugą Nagrodę Nobla - to jeden dla chemii - w 1911 roku zmarła po Choroba na 04 lipca 1934.

Marie Curie Żałoba Urzędowy

W latach swojej pracy z pierwiastków i nauki, Marie Curie udokumentowane jej smutek po śmierci jej męża, Pierre, który zginął w wypadku na ulicy w dniu 19 kwietnia 1906 roku czasopismo żałoba, znany również jako gazety żałoby, pokazał to najskrytsze uczucia naukowca dotyczące jej żal i smutek - bok Marie Curie, że nigdy nie był widziany przez oko opinii publicznej. Prywatny pamiętnik Curie, która pisała między 1906-1907, została opublikowana w całości w 1996 roku przez Odile Jacob.

Fragmenty Mourning Urzędowym

To jest bardzo trudne do znalezienia angielsko-przetłumaczoną wersję Curie smutek dzienniku. Jej dziennik został napisany w języku francuskim i tylko fragmenty zostały znalezione w różnych dokumentów w Internecie. Oto kilka słów Marie Curie, a przetłumaczone i zebrane przez Heather Davis dla gazety dla licencjackich badań na University of Florida. Możesz przeczytać smutek w jej słowa, jak pisze ten dziennik do niego:

 • "Moja Pierre, życie jest okropna bez ciebie, to jest udręka bez nazwy, bezdenna cierpienie, pustka bez granic."
 • "Dull i straszne dni."
 • "... Byłem szczęśliwy tam, żeby się Pierre. On ogrzewa ręce przed ogniem, który miałem dla niego ... oświetlony"
 • "W niedzielę rano po śmierci poszłam do laboratorium po raz pierwszy ... Próbowałem dokonać pomiaru na krzywej, której zrobiliśmy każdego z nich jakieś punkty. Ale w końcu jakiś czas czuł niemożności kontynuowania I tego laboratorium. był nieskończonego smutku i wydawało pustyni. "
 • "Włożyłem w Tobie całą moją nadzieję na pracy naukowej, a tu, które ośmielam się podejmować bez ciebie."
 • "Pracuję w laboratorium wszystkie moje dni, to jest wszystko, co mogę zrobić, jestem tam lepiej niż gdziekolwiek indziej ... Nie wiem nic więcej, które mogą dowolne dać mi prawdziwą radość, może z wyjątkiem osobistej pracy naukowej wyobrazić, nie i jeszcze , bo jeśli mi się udało, będę żałować, że nie wiem nic o tym nie wiem. "

Pod koniec jej dziennika, Marie Curie wzrosła z smutnym i żalu wdowa silnej i niezależnej kobiety, gotowe do wykonywania pracy jej mąż zaczął:

 • "Chcę z tobą porozmawiać [Pierre] w ciszy o tym laboratorium, gdzie ja nie myślę o konieczności żyć bez ciebie."
 • "Być może, jak chęć udowodnienia, na świecie, a zwłaszcza w sobie jak ten, który podoba Ci się tak bardzo, mieliśmy naprawdę jakąś wartość."

Inne Czasopisma Mourning

Czy przejęcie inicjatywy z osobistego pamiętnika Curie czy nie, istnieje kilka innych czasopism żałobne lub blogi dostępne w żałobie osoby napisać swoje najskrytsze myśli o śmierci lub bliskich, którzy zginęli:

 • Red Bubble organizuje serię wpisów do ksiąg napisanych w formie bloga.
 • Dusza Obsada jest blog, gdzie pisarze mogą wysyłać swoje uczucia na temat śmierci.
 • Wdowy Quest oferuje internetowy dziennik dla wdowy pisać o wszystkim, od raka, samotności, śmierci wojskowych i nawet jak odbudować swoje życie po stracie małżonka.

Pisanie o smutek

Marie Curie pisał o smutku ponad 100 lat temu, w czasie, gdy nie było w żałobie wyświetlane publicznie, jak to jest dzisiaj. Ale była na dobrej drodze. Księgowanie swoje uczucia o śmierci bliskiej osoby jest jednym krokiem w procesie gojenia. Badania pokazują, że księgowanie podróż żal to praktyczny sposób na stres zamiast trzymać go butelkowane się w tobie.