grsail.com

Zaburzenia snu

Zaburzenia snu

Definicja

Zaburzenia snu są grupą zespołów charakteryzujących się zaburzeniami w wysokości jednostki snu, jakości lub czasu snu lub w warunkach fizjologicznych lub zachowań związanych ze snem.

Opis

Mimo, że sen jest podstawowe zachowania zwierząt, jak i ludzi, naukowcy wciąż nie w pełni zrozumieć wszystkie jego funkcje w utrzymaniu zdrowia. Od roku 1975, jednak badania laboratoryjne na ochotnikach przyniosły informacje na temat różnych rodzajów snu. Naukowcy dowiedzieli się o cyklicznych wzorców różnych rodzajów snu i ich relacji do oddychania, akcji serca, fale mózgowe i innych funkcji fizycznych. Pomiary te są uzyskiwane za pomocą techniki zwanej polisomnografię. Istnieje około 70 różnych zaburzeń snu. Aby zakwalifikować się do diagnozowania zaburzeń snu, stan musi być stały problem, przyczyną pacjenta znaczący emocjonalne i zaburzać jego społecznej, naukowej lub funkcjonowania zawodowego.

Istnieje pięć etapy snu człowieka. Cztery etapy mają zakaz szybkie ruchy gałek ocznych (NREM), z unikalnych wzorów fal mózgowych i zmian fizycznych występujących. Dreaming występuje w piątym etapie, podczas szybkich ruchów gałek ocznych (REM).

 • Pierwszy etap snu NREM. Ten etap ma miejsce, gdy dziecko zasypia. Stanowi ona około 5 procent czasu snu.
 • Etap drugi snu NREM. W tym etapie (początek "prawdziwej" snu), elektroencefalogram dziecka (EEG) pokazuje charakterystyczne przebiegi wrzecion snu i zwane kompleksy K. Około 50 procent czasu snu jest drugi etap snu NREM.
 • Etapy trzy i cztery snu NREM. Zwany także trójkąt lub powolne fale snu, są najgłębsze poziomy snu człowieka i stanowią od 10 do 20 procent czasu snu. Występują one zazwyczaj w ciągu pierwszych 30 do 50 procent w okresie snu.
 • Snu REM. Rachunki snu REM od 20 do 25 procent całkowitego czasu snu. Zwykle zaczyna się około 90 minut po tym jak dziecko zasypia. To na zmianę z NREM snu o każdej godzinie i pół przez całą noc. Okresy REM zwiększenie długości w ciągu nocy.

Cykli snu różnić od wieku osoby. Dzieci i młodzież mają dłuższe okresy i trzeciego etapu snu NREM etapu cztery środkowe dorosłych, niż zrobić wieku lub starszych. Z powodu tej różnicy, lekarz musi wziąć pod uwagę wiek osobnika przy ocenie zaburzeń snu. Razem REM także spada wraz z wiekiem.

Średnia długość snu w nocy zmienia się wśród osób. Większość ludzi śpi od siedmiu do dziewięciu godzin nocnych. Ta średnia populacji wydaje się być stała na całym świecie. W klimacie umiarkowanym, jednak ludzie często zauważyć, że czas snu zmienia się wraz z porami roku. Nie jest niczym niezwykłym dla ludzi w Ameryce Północnej i Europie spać o 40 minut dłużej, za dobę w okresie zimowym. Niemowlęta mogą regularnie spać do 16 godzin dziennie. Całkowita ilość snu spada jak dziecko wiekiem. Nastolatki mogą rzeczywiście potrzebują więcej snu niż nieco młodszych dzieci i często spać dziewięć lub więcej godzin dziennie.

Zaburzenia snu są klasyfikowane w oparciu o to, co je powoduje. Pierwotne zaburzenia snu wyróżniają się te, które nie są spowodowane przez inne zaburzenia psychiczne, leki na receptę, nadużywanie substancji, lub schorzeń. Dwie główne kategorie zaburzeń snu pierwotne są dyssomnie i parasomnie.

Dyssomnie

Dyssomnie są pierwotne zaburzenia snu, w którym pacjent cierpi z powodu zmian w ilości, Oferują robione, i czasu snu. Najważniejszym zaburzenia snu jest bezsenność pierwotna, która jest zdefiniowana jako trudności, które trwa przez okres co najmniej jednego miesiąca, w zasypianiem lub utrzymaniem snu. Bezsenność pierwotna może być spowodowane przez wiele czynników, takich jak traumatyczne zdarzenia związanego snu lub snem i jest często związana ze zwiększoną pobudzenia fizycznego lub psychicznego w nocy. Dzieci, które doświadczają bezsenność pierwotną mogą rozwijać lęk związany z nie jest w stanie spać. Dziecko może kojarzyć wszystkie rzeczy związane ze snem (ich łóżko, przed snem, itp) z frustracją, co problem gorzej. Dziecko może wtedy staje się bardziej podkreślić o nie śpią.

Nadmierna jest warunkiem oznaczone nadmiernej senności w czasie normalnych godzin czuwania. Jednostka ma zarówno długie epizody snu w ciągu dnia lub epizody dziennego snu na co dzień, nawet jeśli on lub ona śpi zazwyczaj w nocy. W niektórych przypadkach osoby z pierwotnym nadmierna trudności budzi się rano i mogą się mylić lub zły. Warunek ten jest czasem nazywany pijaństwo snu i jest bardziej powszechne u mężczyzn.

Liczba osób z pierwotnym nadmierna jest nieznana, chociaż od 5 do 10 procent pacjentów w klinikach snu, zaburzenia mają zaburzenia. Pierwotne nadmierna zwykle dotyka młodych dorosłych w wieku od 15 do 30.

Zespół Kleine-Levina jest powtarzającym forma nadmierna, że ​​rozpoczyna się zwykle w późnym okresie dojrzewania. Lekarze nie znają przyczyny tego zespołu. Cechuje ją nadmierna senność i krótkich okresach, może dwa do trzech dni, osoba śpi 18 do 20 godzin dziennie, objadają, i jest bardzo drażliwy. Mężczyźni są trzy lub cztery razy częściej niż kobiety, aby mieć zespół.

Parasomnie

Parasomnie są pierwotne zaburzenia snu, w którym zachowanie człowieka jest dotknięte poszczególnych etapów snu lub przejść między snem a jawą. Są czasami określane jako zaburzenia pobudzenia fizjologicznego w czasie snu.

Zaburzenia koszmar parasomnia, w którym dziecko jest wielokrotnie obudził ze snu przez przerażające sny i jest w pełni czujny na przebudzenie. Rzeczywista częstość występowania zaburzeń koszmar jest nieznany. Około 10 do 50 procent dzieci w wieku od trzech do pięciu lat mają koszmary, jak wiele starsze dzieci. Koszmary podczas snu REM, zazwyczaj w drugiej połowie nocy. Dziecko jest zwykle w stanie zapamiętać treść koszmar i może bać się zasnąć. Więcej kobiety niż mężczyźni mają tej choroby, ale nie wiadomo, czy różnica płci odzwierciedla różnicę w występowaniu lub zmienić w sprawozdawczości. Zaburzenia koszmarem jest najbardziej prawdopodobne u dzieci w ciężkim lub traumatycznego stresu.

Zaburzenia snu jest strach, w którym parasomnia budzi się z krzykiem lub dziecko płacze. Dziecko ma również fizyczne oznaki podniecenia, jak pocenie się i drżenie. Strach czasowy jest czasami określany jako pavor Nocturnus. W przeciwieństwie koszmary, lęki snu występują zwykle w stadium trzech lub czterech snu NREM etap podczas pierwszej trzeciej w nocy. Dziecko może być mylone lub zdezorientowany przez kilka minut i nie mogę sobie przypomnieć treść snu. On lub ona może ponownie zasnąć i nie pamiętam odcinka następnego dnia rano. Zaburzenia snu terroru najczęściej występuje u dzieci w wieku od czterech do 12 lat i jest zwykle wyrasta w okresie dojrzewania. To dotyka około 3 procent dzieci. U dzieci, więcej mężczyźni niż kobiet ma zaburzenia.

Śnie zaburzenie, które jest nazywane somnambulizm, występuje wtedy, gdy dziecko jest zdolne do złożonych ruchów podczas snu, w tym chodzenia. Podobnie jak zaburzenia snu terroru, lunatycy występuje podczas etapu trzeciego i czwartego snu NREM etap w pierwszej połowie nocy. Jeśli dziecko budzi się w czasie epizodu we śnie, może on być zdezorientowany i nie mają pamięć zachowania. Oprócz spaceru wokół osoby z lunatycy zaburzenia odnotowano jeść, korzystać z łazienki, odblokować drzwi, lub porozmawiać z innymi. Szacuje się, że 10 do 30 procent dzieci posiadają co najmniej jeden odcinek z chodzeniem we śnie. Jednakże zaledwie 1 do 5 procent spełnić kryteria śnie zaburzenia. Zaburzenie jest najczęściej u dzieci lat ośmiu do 12 lat.

Demografia

W Stanach Zjednoczonych, od 20 do 25 procent dzieci mają jakiś problem snu. Uważa się, koszmary występują u około 30 procent dzieci, zwykle w małych dzieci. Lunatycy występuje więcej niż raz w około 25 do 30 procent dzieci. Najczęstszym grupa wiekowa doświadczyć we śnie to dzieci poniżej 10. Bezsenność występuje po około 23 procent w dzieci. Wiele innych zaburzeń snu występują rzadziej, ale nadal są problemem dla wielu dzieci.

Zaburzenia snu Przyczyny i objawy

Przyczyny zaburzenia snu różnią się w zależności od choroby. Wiele razy, stres, niepokój, lub inne czynniki okazują się być przyczyną. Często przyczyna zaburzenia snu nie występuje.

Najważniejsze objawy zaburzenia snu i bezsenność senność w ciągu godzin aktywności. Bezsenność jest znacznie częściej dwóch objawów. Obejmuje ona pewną liczbę różnych modeli zaburzeń snu. Wzorce te obejmują niezdolność do zasnąć snem, powtarza przebudzenie w nocy i / lub niezdolność do zasnąć raz obudził.

Kiedy wezwać lekarza

Jeśli dziecko nie wydaje się być wystarczająco dużo snu w nocy lub dziecko budzi się często lub często wydaje się zmęczony w ciągu dnia, może to być pomocne, aby skonsultować się z lekarzem.

Diagnoza

Diagnoza zaburzeń snu zazwyczaj wymaga psychologiczną historię, a także historię medyczną. Badania fizyczne zwykle nie są jednoznaczne. Płeć i wiek pacjenta są użyteczne punkty wyjściowe w ocenie tego problemu. Lekarz może mówić do innych członków rodziny, w celu uzyskania informacji na temat objawów u pacjenta. Uwagi rodziny są szczególnie ważne dla oceny lunatycy, kopiąc w łóżku, chrapał głośno, lub inne zachowania, że ​​pacjent nie może pamiętać.

Testy Psychologiczne

Lekarz może wykorzystywać testy psychologicznych lub wykazów oceny bezsenność, ponieważ jest często związany z nastrojem bądź zaburzeń afektywnych. Inwentarz Osobowości Minnesota Wielofazowy (MMPI), Millon kliniczna wieloosiową zapasów (MCMI), skala depresji Becka i Zung Depresja Skala są najczęściej stosowane testy W ocenie tego objawu.

Badania laboratoryjne

Jeśli lekarz biorąc pod uwagę związane z oddychaniem, zaburzenia snu, mioklonie lub narkolepsji jako możliwych diagnoz, on lub ona może poprosić pacjenta do badania w laboratorium snu lub w domu z przyrządów przenośnych.

Polisomnografia

Polisomnografia mogą być wykorzystywane do diagnozowania zaburzeń snu, a także prowadzenie badań w sen. W niektórych przypadkach, pacjent jest badany w specjalnym laboratorium snu. Zaletą tego badania jest dostępność i wiedza wykwalifikowanych technologów, ale jest drogie. Od 2001 roku jednak, przenośny sprzęt jest dostępny dla domu nagrywania niektórych specyficznych funkcji fizjologicznych.

Test wielokrotnego SLEEP LATENCY (MSLT)

Test wielokrotnego latencji snu (MSLT) jest często używany do pomiaru nasilenia pacjenta senność w ciągu dnia. Środki testowe spać opóźnienia (prędkość, z jaką pacjent zasypia) podczas serii planowanych drzemek w ciągu dnia. Test mierzy także ilość snu REM, który występuje. Dwa lub więcej epizodów snu REM w tych warunkach wskazuje narkolepsji. Test ten może być również stosowany w celu zdiagnozowania podstawową nadmierna.

Ponownego badania uporczywego czuwania (RTSW)

Powtarzane badania trwałej czuwania (RTSW) środki spać opóźnienia kwestionując zdolność pacjenta do zasnąć. W RTSW pacjent znajduje się w cichym pomieszczeniu z przyciemnionym oświetleniem i poprosił, aby nie zasnąć. Jak z MSLT, wzór testowania jest powtarzany w odstępach czasu w ciągu dnia.

Leczenie

Leczenie zaburzeń snu, w zależności od tego, co jest przyczyną zaburzenia. Na przykład, w przypadku głębokiej depresji przyczyną bezsenności, leczenie depresji leków przeciwdepresyjnych i psychologicznej powinno rozwiązać bezsenność. Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w nieletnich jest przedmiotem dyskusji. W październiku 2003 roku, Stany Zjednoczone Food and Drug Administration wydał zalecenie, wskazując, że dzieci leczonych selektywnymi inhibitorami leków przeciwdepresyjnych wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) dla poważna depresja może być większe ryzyko popełnienia samobójstwa. Podobne ostrzeżenie zostało wydane w Wielkiej Brytanii. Rodzice i lekarze muszą rozważyć korzyści i ryzyko związane z przepisaniem tych leków dla dzieci indywidualnie.

Leki

Leki stosowane w zaburzeniach snu nie są ogólnie zalecane do użytku przez dzieci. W większości przypadków leki są leczenie ostatniej szansy. W przypadku dzieci z zaburzeniami snu lub chodzeniem we śnie terroru są traktowane z leków, to mogą one być podane benzodiazepiny, ponieważ tego typu leków hamuje etap trzy i cztery snu NREM etap.

Psychoterapia

Psychoterapia jest zalecane u pacjentów z zaburzeniami snu związane z innymi zaburzeniami psychicznymi. W wielu przypadkach wyniki pacjenta na zapasach Beck lub zung zaproponuje odpowiedni kierunek leczenia.

Sen Przygotowanie

Dzieci z zaburzeniami snu, takich jak bezsenność, może skorzystać z regularnej struktury rytuały przed snem zaprojektowane, aby pomóc dziecku odpocząć i przygotować się do łóżka. Podaż płynów powinna być zwykle ograniczone w godzinach przed snem, aby zmniejszyć potrzebę, aby wydostać się z łóżka i korzystania z toalety. Dzieci zazwyczaj nie powinny mieć kofeiny w godzinach wieczornych, ponieważ może to utrudnić im zasnąć. Dzieci z zaburzeniami koszmar może korzystać z limitów w telewizji lub filmów. Sceny przemocy lub przerażające opowieści science fiction wydają się mieć wpływ na częstotliwość i intensywność koszmary dzieci.

Alternatywne leczenie

Niektóre rozwiązania alternatywne mogą być skuteczne w leczeniu bezsenności spowodowanej lęku lub stres. Dla niektórych osób, praktyka medytacji, ćwiczenia oddechowe i joga może przerwać błędne koło bezsenności, martwić się o niemożność spania i dalszego bezsenność. Joga może pomóc niektórym ludziom zrelaksować napięcie mięśniowe w bezpośredni sposób. Ćwiczenia oddechowe i medytacja może zachować jakieś pacjentów przed obsesyjnie o śnie.

Lekarze zalecają homeopatyczne osób z chroniczną bezsenność zobaczyć profesjonalny homeopata. Robią jednak określa konkretnych środków dla at-home leczenia tymczasowego Nux vomica bezsenność: dla alkoholu lub bezsenność związana z substancjami, Ignatia bezsenności spowodowanej bólem, Arsenicum na bezsenność spowodowana przez strach lub lęk i Passiflora bezsenności związanej z psychicznego stres.

Melatonina również stosowane jako alternatywa do leczenia zaburzeń snu. Melatonina są wytwarzane w organizmie przez szyszynkę u podstawy mózgu. Substancja ta jest uważana za związane z rytmem okołodobowym organizmu.

Praktycy tradycyjnej medycyny chińskiej zwykle w leczeniu bezsenności, jako objaw nadmiaru yang energii. Rtęci z przewlekłą koszmarów. Albo magnetytu magnetyczne lub "kości smoków" jest zalecany do bezsenności związanej z histerii i strachu. Jeśli pojawia się bezsenność być związane z nadmiarem energii yang wynikającej z wątroby, lekarz poda pacjenta muszli ostryg. Zabiegi akupunktury może pomóc przynieść równowagę i ułatwienia snu.

Suplementy zmiany, takie jak eliminowanie pobudzających żywności (kawa, cola, czekolada) i nocnych posiłków lub przekąsek może być skuteczna w leczeniu niektórych zaburzeń snu. Wartości odżywcze suplementacja magnezu, jak również leki roślinne, które uspokajają układ nerwowy, mogą być również pomocne. Wśród środków botanicznych, które mogą być skuteczne w leczeniu zaburzeń snu są waleriana (Valeriana officinalis), passiflory (Passiflora krwista), a jarmułka (Scutellaria lateriflora).

Rokowanie

Rokowanie zależy od konkretnej choroby. Dzieci zazwyczaj wyrastają zaburzenia snu. Pacjenci z zespołem Kleine-Levina zwykle lepiej w wieku około 40. rokowania na zaburzenia snu związane z wielu innych

Warunki zależy od skutecznego leczenia bazowego problemu. Rokowania dla pierwotnych zaburzeń snu ma wpływ wiele czynników, w tym wiek pacjenta, płeć, zawód, cechy osobowości, sytuacji rodzinnej, środowiska sąsiedztwa i podobnych czynników.

Najważniejsze pojęcia

 • Bezdech-chwilowy brak oddechu. Bezdech senny składa się z powtarzających się epizodów czasowego zawieszenia oddychania podczas snu.
 • Katapleksja-objawem narkolepsji, w którym jest nagły epizod osłabienie mięśni wywołany przez emocje. Osłabienie mięśni może spowodować kolana danej osoby do zamka, lub udać się do upadłego. W ciężkich przypadkach pacjent może stać się sparaliżowany przez kilka sekund do minuty.
 • Rytm dobowy rytm ciało-Wszelkie które powtarza się w cyklach 24-godzinnych. Cyklu sen-budzenie się przykład rytmem dobowym.
 • Zaburzenia snu, zaburzenia snu pierwotne, w którym pacjent cierpi na zmiany w ilości, jakości, lub czasu snu.
 • Rekord elektroencefalogramu (EEG) -A z malutkimi impulsów elektrycznych wytwarzanych przez aktywność mózgu odebrane przez elektrod umieszczonych na skórze głowy. Poprzez pomiar charakterystyczne wzorce fal EEG może pomóc zdiagnozować pewne warunki mózgu.
 • Nadmierna-nienormalny wzrost o 25% lub więcej w czasie spędzonym śpi. Osoby z nadmierna zazwyczaj nadmierną senność w ciągu dnia.
 • Leki nasenne-klasa leków, które są używane jako środki uspokajające i pomocy snu.
 • Spłycenie-Płytki oddech lub zbyt powolne zwykle spowodowane przez częściowe zamknięcie górnych dróg oddechowych w czasie snu, co prowadzi do zaburzeń snu.
 • Bezsenność, zaburzenia snu charakteryzuje niezdolność albo zasnąć lub pobytu we śnie.
 • Jet lag-czasowe przerwanie organizmu rytmu sen-czuwanie po podróży samolotem szybki na kilku strefach czasowych. Jet lag jest najpoważniejszy u osób, które przekroczyły osiem lub więcej stref czasowych w ciągu 24 godzin.
 • Kleine-Levina zespół-choroba, która występuje głównie u młodych mężczyzn, trzy lub cztery razy w roku. Zespół charakteryzuje się epizodami nadmierna, hypersexual zachowania i nadmiernego jedzenia.
 • Narkolepsja-zaburzenia snu całe życie naznaczone czterech objawów: nagłe napady snu krótkie, katapleksja (nagła utrata napięcia mięśniowego zwykle trwające do 30 minut), czasowego paraliżu i halucynacje. Halucynacje są związane z zasypianiem lub przejścia od spania na jawie.
 • Nocturnal mioklonie, zaburzeniem, w którym pacjent budzi się wielokrotnie w ciągu nocy przez skurcze lub gwałtowne ruchy mięśni łydki. Zwany też czasami zaburzenie okresowego ruchu kończyn.
 • Dla szybkich ruchów gałek ocznych (NREM), rodzaj snu, który różni się od szybkich ruchów gałek ocznych (REM). Cztery stadia snu NREM uwagę na 75-80% całkowitego czasu spania.
 • Parasomnia-rodzaj zaburzenia snu charakteryzują nieprawidłowych zmian w funkcji zachowania lub ciała podczas snu, poszczególnych etapów snu, lub przejścia od spania na jawie.
 • Pavor Nocturnus-Inna nazwa choroby terroru snu.
 • Polisomnografia-An overnight serii testy zaprojektowane do oceny podstawowych procesów fizjologicznych pacjenta w czasie snu. Polisomnografia ogół obejmuje monitorowanie przepływu powietrza pacjenta przez nos i usta, ciśnienia krwi, aktywności EKG, poziom tlenu we krwi, wzór fal mózgowych, ruch oczu, a ruch mięśni oddechowych i kończyn
 • Pierwotne zaburzenia snu, zaburzenia snu, które nie mogą być przypisane do stanu zdrowia, inne zaburzenia psychiczne, lub leków na receptę lub innymi substancjami.
 • Szybkie ruchy gałek ocznych (REM) opóźnienie, czas potrzebny do pierwszego wystąpienia snu REM po osoba zasypia.
 • Szybkie ruchy gałek ocznych (REM), faza snu, podczas którego oczy danej osoby szybko przenieść się pod powiekami. Stanowi ona 20-25% czasu snu. Dreaming występuje podczas snu REM.
 • Zespół niespokojnych nóg (RLS), zaburzenie -A, w której pacjent odczuwa indeksowania, ból lub inne nieprzyjemne odczucia w cieląt, które może być zwolniony przez ruch. RLS jest częstą przyczyną trudności z zasypianiem w nocy.
 • Leki uspokajające, które ma działanie uspokajające i może być stosowany w leczeniu nerwowość lub niepokój. Czasami używany jako synonim hipnotyczne.
 • Sen opóźnienia, czas potrzebny do zaśnięcia. Latencji mierzona w minutach i jest ważny w diagnostyce depresji.
 • Somnambulizm-Inna nazwa chodzeniem we śnie.

Zapobieganie

Nie jest znany sposób zapobiegania zaburzeniom snu, chociaż ma dobre, regularne, harmonogram snu z rytuału nocne przeznaczone na zmniejszenie stresu może pomóc.

Obawy rodzicielska

Dzieci, które nie wyspać, lub nie otrzymasz dobrej jakości snu, może wydawać się rozdrażniony i braku wychowania w ciągu dnia. Brak snu obniża zdolność koncentracji i zmniejsza funkcjonowania psychicznego, więc dzieci, które nie są wystarczająco dużo dobrego snu w nocy może mieć słabe umiejętności koncentracji i słabe wyniki w nauce.

Zasoby

Książki

Kryger, Meir H. Thomas Roth, William C. Dement, red. Zasady i praktyka od Sleep Medicine, 3rd ed. Filadelfia: Saunders, 2000.

Reite, Martin, John Ruddy, a Kim Nagel Zwięzłe. Przewodnik do oceny i zarządzania zaburzeń snu, 3rd ed. Washington, DC: American Psychiatric Publishing, 2002.

Organizacje

. Narodowy uśpienia Fundacja 1522 K Street, NW, Suite 500, Washington, DC 20005. Strona internetowa: http://www.sleepfoundation.org.