grsail.com

Wyznaczanie celów na nowy rok

Ten mały zastój między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem to często czas, kiedy ludzie myślą o swoich celach na przyszły rok Re: noworocznych. Czy twoim celem jest związane ze zdrowiem, motywowane finansowo lub w związku napędzane, są pewne zasady, które mogą być stosowane, które według mnie są bezcenne. Ponieważ jestem kręgarz i spędzić moje dni pomaga ludziom osiągnąć zdrowe celów, nie jestem przygotowany do renderowania pieniędzy związanych porady dla Ciebie. I będzie jednak pożyczyć trochę wgląd w jaki sposób możesz osiągnąć swoje cele zdrowotne. Oto moja robić, a nie na nowy rok:

Czy: Sprawdź swój cel SMART. Proste, mierzalne, osiągalne, Time Oriented. To podczas ustawiania swój cel jest bardzo przydatnym narzędziem. Jeśli nie ma kilka parametrów, są szanse, że jest zbyt mało precyzyjne. Mówiąc: Chcę, aby "zdrowy" jest świetny, ale jeśli nie wiesz, co dokładnie chcesz osiągnąć, nie wiem od czego zacząć i będzie miał trudny czas osiągnięcia czegokolwiek wymierny.

Nie: Zrób to zbyt skomplikowane. Zachęcam moich pacjentów, aby wybrać maksymalnie 1-2 cele realizować. Jeśli powiesz "Mam zamiar schudnąć, ćwiczenia 5 razy w tygodniu, jeść czyste i rzucić palenie" jest to ustawienie się na frustracji. Wybór jednego gola i trzyma się go jest wystarczająco trudne do osiągnięcia sukcesu w. Po zostały osiągnięte, co by nazwać "Maintenance" etap Etapy zmian modelu, a następnie rozważyć wybranie kolejnego gola.

Czy: Zrób plan. W celu dokonania trwałej zmiany i dostać się do wszystkich ważnych etapie konserwacji, trzeba wykonać plan, który ma podjąć do co najmniej punkt 6 miesięcy. Czy to jest rzucenie zachowanie lub przyjęcia nowej, niezwykle ważne jest, aby zaplanować. Jeśli planujesz wykonywać więcej w nadchodzącym roku i mają małą wiedzę na temat, gdzie zacząć, będziesz potrzebować pomocy. Znajdź go w ramach budżetu szukać wymagane doświadczenie, aby pomóc. To może się znacznie różnić od wynajęcie osobistego trenera, do zobaczenia w tygodniu i monitorować lub znalezienie przyjaciela, który jest zachęcanie i wsparcie, które pomogą Ci przejść do codziennych spacerów. Jest miejsce do ćwiczeń w każdym budżecie. Jeżeli karnet siłownia jest to, czego pragną, ale nie może sobie pozwolić; YMCA w Okanagan ma wsparcia finansowego dla gospodarstw domowych o niskich dochodach.

Nie wolno: Daj się po jednej nieudanej próbie. Podjęcie nowych zachowań lub zakończenie drugiego jest prawie zawsze kwestią prób i błędów. Na przykład wskaźnik sukcesu zaprzestania palenia na pierwszej próbie wynosi mniej niż 10%, a niektóre badania wykazały, że przyjęcie regularnych ćwiczeń jest jeszcze trudniejsze. Nie należy oczekiwać, aby być w 100% zwycięska na pierwszą próbę i nie będzie tak mocno na siebie! Mieć plan na miejsce, gdy występuje do nawrotu. Cały Etapy zmiany modelu zbudowana jest wokół przewidywanie porażki. Wskaźnik sukcesu dla osób, które znajdują się na ich 3 lub 4 próby na zaprzestanie palenia poprawia.

Czy: Spójrz na świadczenia pracownicze o to, co staramy się osiągnąć. Oto zła wiadomość: jeśli jesteś nowy do wykonywania i korzystania z tego jako swojego pojazdu, aby schudnąć, przygotuj się na rozczarowanie w toku. Przyjęcie Ćwiczenia i utrata masy ciała może być osiągnięty; jednak jest to proces powolny. Osoba 180 funtów chodzenie przez 60 minut w 5,60 km / h spali 324 kalorii, czyli około 1/10 funta tłuszczu. Oto dobra wiadomość: Korzyści z regularnych ćwiczeń daleko poza zarządzanie wagi. Ćwiczenie jest ważne dla wszystkich na bieżąco. To jest ważne dla zdrowia serca i płuc, układu mięśniowo-szkieletowego zdrowia i funkcji, redukcji stresu, zapobieganie depresji, prawdziwego powodu nosić te spodnie jogi i korzyści społeczne z przyjaciółmi i rodziną. Spróbuj i skupić się na, jak się czujesz w trakcie i po treningu i jak twoje ciało się zmienia w inny sposób, a nie tylko to, co jest informacją, w skali.

Dr Marc Nimchuk
Kelowna chiropraktyka