grsail.com

Wywiad na temat wyboru Książki dla Walcząc Czytelników

Wywiad na temat wyboru Książki dla Walcząc Czytelników
Pam Allyn, dyrektor wykonawczy LitLife i LitWorld

Zadaniem wyborze książek dla czytelników walczących mogą być przytłaczające. Pam Allyn jest autorem i umiejętność korzystania z ekspertem, który podjął czasu na jej napięty harmonogram, aby odpowiedzieć na pytania o inspirujących dzieci, którzy walczą z czytania do wyboru książek, które odpowiadają ich umiejętności i zainteresowań. Pam jest dyrektor wykonawczy LitLife, pionierska organizacja, która poświęca się wdrożenie innowacyjnego podejścia do kształcenia umiejętności.

O Pam Allyn

LTK: Masz poświęcony tyle czasu i energii na pomoc dzieciom. Co zainspirowało cię do pracy swoją życiową Literacy?

PA: Od czasu kiedy pamiętam, książki odbyła przekonujące moc dla mnie. Głos mojej matki czyta mi, kiedy byłem młody rozpoczęła mnie w życiu miłości do słowa pisanego. Postacie w wielkich książek czytałem jako dziecko zachęcił mnie do znalezienia własnego głosu i odkrywać światy nigdy nie wyobrażał sobie. Moja rodzina to rodzina ludzi, którzy głęboko kochają dzieci. Moje babcie były zarówno nauczyciele i zachęcali w każdym z nas głęboki szacunek dla wewnętrznego życia dzieci i godności dziecka. W ten sposób dowiedziałem się, że to zaszczyt spędzać czas z dziećmi i uczyć się od nich. W mojej pracy, widziałem bardzo wcześnie, jak historie i moc słów może zmienić życie dziecka, a zwłaszcza dzieci, które doznały cierpienia i strat. Zrobiłem dużo pracy z dziećmi w rodzinach zastępczych i to zawsze było dla mnie cud, aby zobaczyć uzdrawiającą moc książki pięknym dzieci lub cudowny wiersz dla dziecka, które w obliczu świata smutku. Czuję się wdzięczny, na co dzień, że mogę spędzać tyle czasu z dziećmi i opowieściami. To wszystko jest przyjemność i radość.

Książki dla Walcząc Czytelników

Wywiad na temat wyboru Książki dla Walcząc Czytelników
Pam Allyn Najlepsze książki dla chłopców

LTK: Czy jakieś książki dla walczy czytelnicy wyróżniać?

PA: Zachęcam rodziców i opiekunów, aby potwierdzić prawo czytania dla dzieci, bez względu na to, co czytasz. Jako rodzice, mamy tendencję do wartości książki z udzielania na to, czy w książce, która ma rozdziały w więcej niż cenimy tył w pudełku płatków zbożowych lub zabawny komiks. Czytelnicy walczą wiedzieć, że oni też należą w świecie czytania. Potwierdzając wybór w naszych czytelników i dając im możliwość zapoznania się i przeglądać różne opcje, jesteśmy w stanie grać i naszych dzieci, które cenią ciężką pracę, że idzie do coraz czytnik. Zachęcam rodziców zmaga czytelników do czytania na głos, aby ich dzieci, a także odczytywane w różnych gatunków, w tym poezji i literatury faktu. Są to gatunki, które często przemawiają do czytelnika walczą: wiersze są krótkie i literatura faktu inspiruje przeglądanie. Niektóre z moich ulubionych autorów należą Shel Silverstein i Seymour Simon, ale nie dlatego, że pisać dla walczy czytelników. Uwielbiam je, bo zapraszamy wszystkich czytelników do klubu czytania.

LTK: Jakie informacje mogą rodzice oczekiwać w Co czytać Kiedy?

PA: Napisałem Co czytać Gdy dla wszystkich wielu rodziców, którzy napisali do mnie przez lata pytając mnie o radę do budowy domu na wspaniałe życie umiejętności dla dzieci. W pierwszej części mojej książki, kładę się, akronim: Odczyt dla jak rodzice mogą zrobić w domu bezpieczne miejsce do życia czytania. ZOBACZ oznacza Ritual, Środowiska, Access i Dialogu. Następnie biorę rodziców na chronologicznym podróż przez lata dzielących z nimi wspaniałe książki do czytania dla dzieci, jak również wyjaśnienie, co mogą zobaczyć, w każdym wieku, jak ich dzieci rozwijają się czytelnikom. Wreszcie dzielić kompendium wielkich księgach według kategorii dzieci sami proponowanych do mnie, emocjonalne, takie jak kategorie chodzić do szkoły i przyjaźni, które pomogą rodzicom wybierz książki, zgodnie z potrzebami dzieci wyrażających i książki, które pasują każde doświadczenie.

LTK: Dlaczego ważne jest, aby zachęcić dzieci do wyboru własnych książek?

PA: Wybór jest potężnym narzędziem pomagającym dzieciom budować autentyczne życie czytania. Więcej dajemy naszym dzieciom miejsca do oddychania jak czytniki będą bardziej chcą czytać. Tworzenie kosze w pokoju dziecka zaopatrzony z książek, których kochają. Zaoferować im Kindle lub iPad i dać im "zasiłek książki" do zakupu określonej liczby książek, których kochają. Regularne wycieczki do biblioteki i zaopatrzyć się tam. Zawsze należy pamiętać o pasji swojego dziecka i skłonienie ich do wyboru książki z tymi w umyśle. Dziecko, które kocha humor może wybrać książkę żart, dziecko, które kocha sport może capnąć serię baseball. Niech prawdziwe życie i czytania przecinają się w sposób dziecko może kontrolować i determinują.

LTK: Czy masz rady dla rodziców chłopców, którzy walczą z czytaniem?

PA: Moja nowa książka z Scholastic jest uprawniony Pam Allyn najlepszych książek dla chłopców. Istnieje wiele tytuły książek w tutaj! Ale moim największym rada jest naprawdę spojrzeć na własnych wyobrażeń na temat "dobrych czytelników". Upewnij się, czy przyjąć czytania życie swoich synów w całej ich rzeczywistości, a nie stają się sfrustrowani, bo oni raczej poczytać podręcznik gry niż książki rozdziału. Wszystko czytanie jest praktyka, a nasi chłopcy muszą ćwiczyć. Świętuj minut czytać i nie stanowią cel zbyt duże. Zacznij od kilku minut dziennie, w której zarówno flop na kanapie i czytać razem. Dodać minut w ciągu czasu. Niech czas odczytu być krótkie i jego budowania. Bądź uroczysty o czas spędza czytając twój syn, więcej niż to, co zechce przeczytać.

Organizacje Pam Allyn

LTK: Czy możesz podzielić się podstawowe informacje o LitLife?

PA: założyłem LitLife w 2002 roku przynieść najwyższą jakość rozwoju zawodowego dla nauczycieli w całym kraju. Jesteśmy teraz dobrze znani z dopasowaną i przemyślane podejście do pracy obok siebie nauczycieli w zakresie kształcenia umiejętności. Jestem bardzo dumny z tej pracy, bo kocham nauczycieli i uważam pracę głęboko święte. W tym duchu, chcę mieć pewność, że jeśli nauczyciele chcą być traktowani profesjonalnie, muszą żyć w sposób profesjonalny. Zapewnienie im dostępu do informacji i coachingu jest pierwszą drogą do osiągnięcia tego celu. Mój zespół z 30 kolegami ściśle współpracuje z wybranymi okręgów szkolnych, aby osiągnąć wymierny sukces dla studentów jako czytelników i pisarzy. Nasze podejście jest nazywany "The Complete 4" i tworzy ramy dla nauczycieli do nauki wszystkie aspekty rozwoju umiejętności dzieci i naprawdę wywierania wpływu.

LTK: Jesteś założycielem Dyrektor Książki dla chłopców. Czy istnieją jakichkolwiek książek dla dzieci, które wyróżniają się jako faworytów do zagrożonych chłopców?

PA: Istnieje kilka autorów, którzy inspirowane chłopców na przestrzeni lat w sposób, który znacznie wykracza poza słowa na stronie. Walter Dean Myers, JK Rowling, Roald Dahl, Langston Hughes i Jack Prelutsky są tacy, którzy pomogli nam włączyć się do ustawicznego chłopców ryzyka czytelników. Jestem dozgonnie wdzięczny do nich wszystkich.

LTK: LitWorld jest niesamowita organizacja, która pomogła wielu dzieci. Czy istnieją jakieś szczególne książki dla dzieci, które wymagają ta organizacja?

PA: Dziękujemy! Mam nadzieję, że każdy, kto czyta ten serwis będzie angażować się LitWorld. Zachęcamy wszystkich, aby stać się częścią naszej "LitCorps" i dotknij życie dziecka z mocą słowa. Jest tak wiele sposobów, aby to zrobić! Kochamy książki sharings i zachęcamy, aby sprawdzić system książka mecz mamy opracowany w naszym serwisie dla osób, które chcą oddać książki. Jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas i energię. Nie ma jednej konkretnej książki musimy, ale kochamy piękne energii, która pochodzi z dzielenia książek z dziećmi w potrzebie i są zadowoleni, że wspieranie tych wysiłków.

Specjalne podziękowania

Specjalne podziękowania dla Pam Allyn za poświęcenie czasu, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące pomaga czytelnikom walczą.