grsail.com

Wskazówki, jak leczyć bezsenność

Wskazówki, jak leczyć bezsenność
Odwracając się w łóżku przez całą noc, zasypianie tuż przed wschodem słońca, budząc się nie wypoczęty, ale wyczerpany. Brzmi znajomo? Bezsenność może być objawem wielu różnych chorób, ale zdrowy człowiek może doświadczyć, jak również. Bezsenność najczęściej rozwija się na skutek zaburzenia zasypiania wieczorem, wczesny czas budzenia się rano, czy nie dość głęboki sen w nocy. Relatywnie zdrowy człowiek może się na bezsenność z powodu nerwowego nad podniecenia, stresu lub długotrwałego wysokiej aktywności fizycznej.

Co może powodować bezsenność

Jeśli masz zimne i walczyć z bólem gardła, katar, może być wstawania w nocy mając trudności z oddychaniem lub doświadczających ataki kaszlu. W tym przypadku trzeba się pozbyć zimno, i bezsenność zniknie wraz z nim. Z drugiej strony, jeżeli czynniki negatywne wpływać na swoje ciało cały czas i zaburzenia snu staje się regularnym problem, musisz zmienić swoje nawyki i styl życia, aby pokonać bezsenność.

Wskazówka 1 leczyć bezsenność. Unikaj kofeiny

Trzymaj się z dala od żywności i napojów z kofeiną i innych substancji toniczno w nich, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Produkty te obejmują kawę, czarną i zieloną herbatę, napoje węglowodanowe (które mają "cola", jako część ich nazwy), napoje energetyczne, czekolada.

Wskazówka 2 leczyć bezsenność. Jedzenie przed snem

Nie powinniśmy mieć co najmniej posiłki 2-3 godziny przed snem, lecz snem głodny nie jest mile widziane, jak również. Wyklucza pikantne, tłuste, smażone potrawy z kolacji i ograniczyć jedzenie opcji do warzyw i lekkich produktów mlecznych. Kubek mięty lub rumianku lub szklanką ciepłego mleka z łyżeczką miodu-pełnym zapewni pomocne działanie uspokajające.

Wskazówka 3 leczyć bezsenność. Idź spać Spokój

Staraj się nie wykonywać żadnych czynności przed pójściem spać, która sprawi, że napięta lub przewzbudzony. Nie jest zalecane, aby oglądać filmy przejściowe, przed snem; uchylać się od działań, które wymagają wysokiej aktywności. Możesz przejść do powolnego półgodzinnym spacerze czy jakieś powolne tempo, uspokajające działania, na przykład na drutach, dbanie o rośliny, czyta bajki dla dzieci. Kąpiel z ylang-ylang i mandarynki bąbelkowej kąpieli o zapachu ma dobre działanie uspokajające.

Porada 4 leczyć bezsenność. Nakręć uśpienia Wygodne

Dla właściwego wypoczynku podczas snu, ważne jest to, że łóżko i poduszka są wygodne, a pokrywa jest wystarczająco ciepło. Lepiej jest wybrać pościel, jak również uśpienia zużycie, wykonane z naturalnego włókna. Jeszcze inna rada - obce zapachy i dźwięki mogą zakłócać normalnego snu. Wywietrzyć pomieszczenie przed snem i powiesić grube zasłony na oknach. Jeśli jest to niemożliwe, aby wykluczyć dźwięki, które zakłócają sen, kupić zatyczki.

Porada 5 leczyć bezsenność. Brak nasenne

Podczas walki bezsenność, ważne jest, aby przestrzegać dokładny harmonogram snu i aktywności, iść spać i obudzić się w tym samym czasie każdego dnia. Harmonogram zakłócenia snu przez dwa tygodnie może wymagać dwóch miesięcy na pełnej renowacji. Głównym punktem jest to, że nie należy dążyć do szybkich wyników, zwracając się do ponad-the-counter nasenne. Każdy z tych leków ma szereg skutków ubocznych, które mogą nawet pogorszyć stanu bieżącego. Możesz wziąć tabletki nasenne wyłącznie po konsultacji z lekarzem.