grsail.com

Włoski Marionette

Włoski Marionette
Len pyta: "Mam nadzieję, że można podać kilka informacji o tym (?) Włoskiego marionetka pręta lub marionetka?" I opisuje "marionetką 35 ubrane w kolorowe ubrania raz i przeniósł się z prętów. Wspaniałe zabytkowe, z starożytnego dziedzictwa i fascynującej historii.

Lalki i Historia

Korzystanie z lalkami przedstawiać ludzkie zachowanie jest niemal powszechne. Art of Teatr lalek jest starożytny i lalki, które wydają się być manipulowane przez ciągi zostały znalezione w rzymskich i greckich grobach dzieci. Na całym świecie, lalki pojawił się w kulturach Wschodu, w całej Europie i Hopi ceremonii religijnych.

Lalek (słowo pochodzi z łaciny, dla "lalka" lub "dziewczyna") może odnosić się do dłoni lub rękawicy lalek i marionetek lub pręta lalek, choć "marionetka" odnosi się konkretnie do lalek, który jest przesuwany przez smyczki. W początkach Kościoła rzymskokatolickiego, lalki były używane w przedstawieniach teatralnych moralności, ale kościół później zakazane kukiełki za bezbożne. (Możliwe, że słowo "marionetka" odnosi się do lalek przedstawiających Maryję.) Więc lalkarzy przeniósł ich występy na zewnątrz, a od około 1400 AD, teatr marionetek zaczęła się rozwijać. Wśród najbardziej znanych marionetki są przykłady Włoch i Sycylii.

Marionetki włoskiej i sycylijskiej

Marionetki i kukiełki rod były popularne w tradycji włoskiej i sycylijskiej. Marionetka została przeniesiona przez smyczki, liczba w zależności od umiejętności w lalkarza. Marionetka pręt został przeniesiony przez co najmniej dwóch prętów (chyba String) i miał dużo sztywniejsze spacer. Niektóre lalki ważył więcej niż 80 funtów, i to był wyczerpujący pracy kontrolować lalki z wybiegu nad sceną.

Według UNESCO, które wyznaczone teatry marionetek jako część naszego dziedzictwa niematerialnego, że marionetki zostały wykorzystane do opowiadają o średniowiecznych rycerzy, bandytów, panie, świętych figur i bohaterów komiksów, w tym Orlando, Tankred i Rinaldo. Teatry rodzinne słynęli pokazy marionetek, a każda grupa próbował zaprojektować bardziej wymyślne kostiumy i teł, niż ich konkurenci. Niektóre dialogu była improwizowana w trakcie opowieści, która może trwać kilka dni, aby zakończyć. Sąsiedzi wsi uczestniczyli pokazy, obchodzi ich historię i przekonań kulturowych.

Te marionetki zostały wykonane z drewna, tkanin, metalu i tkaniny i stroje były tak skomplikowane, jak każdy wykonany przez człowieka aktorów. Bogate tkaniny, hafty i cekiny zostały wykorzystane do stworzenia suknie i płaszcze zbroi potrzebne powiedzieć każdą historię. Twarze i buty były malowane, peruki były zaprojektowane dla każdego znaku i każdy teatr miał swój własny styl.

Lalki wahała się w wysokości od 18 "lub więcej, prawie stoczni lub więcej z buta do głowy (wśród najwyższych marionetki są te z Neapolu). Mówiło się, że bez względu na to, jak piękne lalek, bez dobrego mistrza marionetek do spraw, lalek nie miał duszę. Każdy mistrz lalek może mieć kilka postaci kontrolować podczas pokazu, aktorski wyczyn sam w sobie, nawet bez lalki.

Marionette

Marionetka Lena brzmi jak marionetką pręt (ze względu na jego wysokość, być może z Neapolu). Marionetka jest najwyraźniej w stroju bohatera lub księcia w bogatej tunice i cekinami. Brzmi to trochę jak strój noszone przez to marionetka, która jest angielski, koniec 19 wieku. Czy strój jest nowoczesny z marionetka lub później Ponadto, nie możemy powiedzieć, nie badając kawałek. Ale ze względu na zużycie i opis, marionetka może być z końca 19 i początku 20 wieku. Aktualnym przykładem 19 wieku jest na sprzedaż 2500 dolarów.