grsail.com

Wireless: Wireless Porady internetowe

Internet bezprzewodowy i Dial-up

Jest możliwe, aby podzielić się z bezprzewodowego internetu dial-up, ale nie jest to bardzo dobry pomysł. Niektóre punkty dostępu, takie jak stacja bazowa AirPort Extreme z Apple, pozwala na to. Jednak istnieją pewne spowalniać z dzielenia się bezprzewodowy dostęp do internetu, a jeśli zdecydujesz się na udostępnianie połączenia dial-up, nie będzie nic szybkiego surfowania.

Internet bezprzewodowy: Przenośny punkt dostępowy

Są urządzenia, zwane punktami przenośne / routerów dostępu, które można łatwo rozwiązać sytuację. Wystarczy podłączyć urządzenie do portu przewodowego i masz natychmiastowy dostęp do bezprzewodowego Internetu. Wyjazd z hotelu do opłat za dostęp do sieci przewodowej.

Udostępnianie bezprzewodowy szybki Internet

Aby udostępnić bezprzewodowy dostęp do Internetu, trzeba mieć punkt dostępowy lub router w sieci. Punkt dostępowy / router podłączyć bezpośrednio do szybkiego łącza internetowego za pośrednictwem kabla. Router / punkt dostępowy przekaże sygnał szerokopasmowy do sieci. Pamiętaj, punkt dostępowy może być sprzętowy punkt serwer, router lub dostęp specjalny. Jest również możliwe mieszanie połączenia przewodowego z jednego bezprzewodowego.

Mieszanie bezprzewodowy internet i Internet przewodowy

Możesz łatwo udostępnić bezprzewodowy dostęp do Internetu przy jednoczesnym utrzymaniu sieci przewodowej. Istnieje wiele bezprzewodowych routerów na rynku, które oferują możliwości zarówno sieci przewodowej i bezprzewodowej. Możliwe jest również dodanie na punkcie dostępu po przewodowej routera dostępu bezprzewodowego.

Konfiguracja bezprzewodowej karty Internet

Będziesz musiał użyć oprogramowania konfiguracyjnego, który pochodzi z kartą sieciową, aby skonfigurować komputer do pracy w różnych gorących punktów. Wystarczy wpisać nazwę sieci hotspot (różne w zależności od używanej usługi) oraz podać rodzaj sieci, takich jak punkt dostępu. Można również skanować dostępny bezprzewodowy dostęp do szerokopasmowego Internetu na obszarze sieci i wybrać, które chcesz połączyć.

Płacenie za bezprzewodowy dostęp do Internetu

Najprawdopodobniej trzeba będzie zapłacić za dostęp do szybkiego bezprzewodowego Internetu podczas podróży. Starbucks na przykład korzysta z T-Mobile jako bezprzewodowego dostawcy Internetu. Musisz mieć konto na T-Mobile w celu uzyskania dostępu do wi-fi w Starbucks. Istnieje kilka restauracji, które mogą reklamują bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, ale w ogóle, należy się spodziewać, aby uiścić opłatę.

Internet bezprzewodowy Udostępnianie

Jeśli planujemy udostępniania bezprzewodowego dostępu do Internetu, musisz mieć, że opcja jest włączona w ustawieniach. Jednakże, jeśli nie masz innych komputerów podłączona do sieci w tym czasie, dla celów bezpieczeństwa, należy pozostawić ustawienie wyłączony, aż pojawi się potrzeba dzielenia się z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Internet bezprzewodowy - WIFI

WI-FI, standard 802.11, ważne jest dla wielu powodów. Posiadanie standard w branży gwarantuje, że ktoś za pomocą wi-fi będzie przy użyciu tego samego standardu, więc sprzęt i połączenia są wymienne. Posiadanie zestawu standardów sprawia, że ​​tworzenie sieci bezprzewodowych, udostępnianie bezprzewodowego dostępu do internetu i pracy z urządzeń bezprzewodowych bardziej przyjazny dla użytkownika.

Znalezienie Bezprzewodowy Internet Hot Spot w Łańcucha

Jeśli podróżujesz i wiem, że będzie zatrzymywać się na Starbucks, na przykład, i chcesz uzyskać dostęp do Internetu, możesz sprawdzić ich stronę internetową, aby zobaczyć jakie konkretne franchising oferuje bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wiele miejsc oferuje bezpłatną raz przechodzą więc można â € "do napędu ~test bezprzewodowym dostępem do Internetu, które oferują.

Internet bezprzewodowy - WiFi Standardy

802.11 jest standardem Wi-Fi, jednak istnieją inne standardy, które są odmiany 802,11. Należą do nich:

  • 802.11a
  • 802.11b
  • 802.11g
  • 802.11i.

Różnice między tymi standardami obejmuje prędkość, częstotliwość transmisji i cenę. 802.11g jest wstecznie kompatybilny z poprzednimi produktami, ale nie jest to w przypadku 802.11a. Należy sprawdzić w kwestiach zgodności przed zakupem produktów.

Internet bezprzewodowy sprzęt

Piękno WI-FI jest to, że ustanowił standard dla sieci bezprzewodowych. Z tego powodu, nie trzeba mieć sprzęt wszystkich tych samych venders w celu uruchomienia udanej sieci bezprzewodowej. Będziesz mógł podzielić się bezprzewodowy dostęp do Internetu, jak również bez konieczności sprzęt wszystkich tych samych venders.

Internet bezprzewodowy na uniwersytetach

Większość uniwersytetów w tych dniach oferują bezprzewodowy dostęp do Internetu w pokojach wieloosobowych. Każda uczelnia ma swoje własne procedury i skonfigurować instrukcje wysokiej prędkości bezprzewodowego dostępu do internetu. Wyjazd z uniwersytetów wsparcia technicznego wymagania sprzętowe i informacje o konfiguracji.

Znalezienie Bezprzewodowy Internet Hot Spot

Istnieje kilka sklepów i restauracji, które oferują bezprzewodowy dostęp do Internetu, takie jak Starbucks. Jeśli masz szczególne miejsce w pamięci, można zadzwonić do hoteli, aby sprawdzić, czy oferują one usługi. Istnieją również hot spot katalogi, które możesz znaleźć bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Mieszanie Jabłka i PC udostępnianie bezprzewodowego połączenia z Internetem

Można mieszać jabłek i PC w sieci bezprzewodowej i udostępnianie bezprzewodowego dostępu do Internetu. Na przykład, Apple sprawia, że ​​punkt dostępu o nazwie stacji bazowej AirPort Extreme. Mimo, że jest on produkowany przez Apple, nadal korzysta ze standardu Wi-Fi, a komputery PC z kartą sieci bezprzewodowej w sieci będą mogli dzielić się bezprzewodowy dostęp do internetu

Urządzenia sieci bezprzewodowych Podczas Podróży

Musisz mieć kartę sieci bezprzewodowej, być zasilacz lub zintegrowana w laptopie. Jeśli nie masz wolne gniazdo w komputerze, są adaptery można kupić tę wtyczkę do portu USB w komputerze. To wszystko, co jest potrzebne do urządzenia!

Bezprzewodowy dostęp do Internetu w całym kraju

Istnieje mnóstwo krajowych bezprzewodowych usług internetowych szybkich dostępne. AT & T, Sprint PCS, T-Mobile i Verizon są nieliczne, które oferują ogólnopolską usługi. Będziemy chcieli, aby sprawdzić różne ceny, zasady i opłaty dla różnych sieci w roamingu.

Konfiguracja bezprzewodowego punktu dostępowego, aby Podziel bezprzewodowy internet

Po zainstalowaniu sterowników na komputerze do punktu dostępu, będzie można otworzyć program konfiguracji dostarczonego z routerem. 192.168.0.0 adres IP jest najniższa w sieci i powinna być przeznaczona do routera. Upewnij się, aby wykonać określone instrukcje konfiguracyjne, które pochodzą z routera bezprzewodowego, jak każdy produkt będzie nieco różnią się od siebie.

Bezprzewodowe Prędkości internetowe

Jadąc na najwolniejszy jest Bluetooth, a następnie 802.11b, 802.11a, a na szczycie listy aktualnie jest 802.11g. 802.11b jest mniej więcej odpowiednikiem tradycyjnych przewodowych przewodowej sieci Ethernet 10BaseT. Dlatego przejście na bezprzewodowy dostęp do Internetu nie powinno znacząco spowolnić bezprzewodowy dostęp do Internetu.