grsail.com

Wireless: Wireless Porady drukarki

Bezprzewodowe Korzyści drukarek

Posiadanie drukarki w sieci bezprzewodowej ma kilka zalet. Istnieje oczywista korzyść, że nie potrzebuje przewodów do łączenia z drukarki. Choć możliwe jest, aby udostępnić drukarkę za pomocą połączenia sieciowego, o bezprzewodowe połączenie drukarki dodaje elastyczności do sieci. W tradycyjnej wymiany drukarkę, komputer hosta drukarki musiałby być włączony w celu korzystania z drukarki. Nie ma tego ograniczenia z bezprzewodowej drukarki sieciowej.

Bezprzewodowy adapter drukarki

Bezprzewodowy adapter drukarki to urządzenie, które umożliwia drukarce być połączone z siecią bezprzewodową. Drukarka zaangażowane będą musiały być drukarka USB. Najczęściej używany z kartami technologii bezprzewodowej Bluetooth jest drukarka. Istnieją różne adapterów, w zależności od wymaganego zakresu i liczbie komputerów potrzebnych do sieci z drukarki.

Bezprzewodowa drukarka atramentowa

Prawie każda drukarka może stać drukarka bezprzewodowa. Jeśli drukarka posiada złącze USB, istnieje kilka adaptery bezprzewodowe drukarki, które można kupić, które wystarczy podłączyć do drukarki i są tam w sieci bezprzewodowej!

Konfigurowanie drukarki bezprzewodowej

Dodawanie drukarki do sieci bezprzewodowej jest taka sama, jak dodawanie innego urządzenia. Musisz mieć zasilacz drukarki bezprzewodowej, który jest zgodny z drukarką. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba drukarkę USB. Jeśli drukarka ma wbudowaną bezprzewodową kartą Ethernet, a następnie nie trzeba używać bezprzewodowego adaptera drukarki będzie musiał użyć bezprzewodowy serwer druku, aby połączyć się z resztą sieci ..