grsail.com

White Wine Tasting Podstawy

White Wine Tasting Podstawy


Jeśli chodzi o białe podstaw degustacja wina, więcej smaku, więcej się nauczysz, że to takie proste!

Zawsze Nauka

Jedną z rzeczy nauczyłem się w mojej karierze zawodowej wina jest to, że nigdy nie można być zbyt wykształcony, jeśli chodzi o białych podstaw degustacja wina. Nie zawsze są porady, sztuczki i techniki należy wyciągnąć cały czas. Mamy zamiar podzielić się kilka białych podstaw degustacje win z wami dzisiaj.

Praktyka czyni mistrza

Zanim przejdziemy prosto w białych podstaw degustacja wina, musimy wspomnieć, że istnieje wiele rodzajów win białych tam bardzo różne-wielu od siebie. Więcej smak różnych win więcej doświadczenia można zdobyć o pewnych podobieństw i różnic między szczepów. Więcej smaku więcej wiesz o swoich upodobań. Na przykład, być może zrozumiał, że nie jesteś fanem Sauvignon Blanc z zawartością kwasów. Może wolisz miękkie te z odrobiną cukru resztkowego czy może nutą dębu. Idealne ... ale jak tego dowiedzieć? Degustacja wielu różnych win!

Nie "Dobry" czy "Bad"

Pierwszą rzeczą do zrobienia przy ocenie wina jest wyrzucić terminów takich jak "podobny, ładne, ładne, dobre, pyszne". W mojej klasie pytam studentów do smaku wina i określić, co smakują bez użycia tych terminów. Jest to trudne do zrobienia, niż myślisz, zaufaj mi. Opisując wina, używać tylko smak i konsystencję warunki obiektywne warunki,-nie subiektywne. To jest klucz.

Narzędzia

Przed nurkować w swojej ocenie, może chcesz dać sobie kilka narzędzi pierwszy. Jedną z rzeczy, polecam studentów jest, aby koło wina. To jest koło zapach, który pomaga w identyfikacji zapachów wina. Został on stworzony przez dr Ann Noble, emerytowany profesor z UC Davis. Można to odebrać w większości księgarni lub w Internecie w wielu miejscach wina.

Innym narzędziem, które jest przydatne do wykorzystania jest zestaw aromat (zwany Le Nez du Vin-czyli "nos wina"). Ten zestaw jest drogie, ale bardzo pomocne w nauce i identyfikacji różnych aromatów wina. Zestaw zawiera różne aromaty z pomocnych wskazówek, jak je wykorzystać w środowisku nauczania. Możesz też kupić w wielu sklepach to wina online w placówkach handlowych.

Degustacja w ciemno

Na zajęciach smak wszystkich naszych win w ciemno intencje butelka jest zadaszony i wszystko, co masz jest wino w kieliszku. Wiesz, co jest typu wina, ale to wszystko. Jest to zdecydowanie najbardziej bezstronny sposób oceny wina. Dlaczego? Z powodu naszych uprzedzeń! Na przykład, jeśli zobaczył butelkę Charles Shaw (2-złotówki Chuck) może już decydować w głowie, że to nie jest dobre, i nie może być może być coś, co pijesz. To może pójść w drugą stronę ... może zobaczysz butelkę Rombauer Chardonnay, co dzieje się twoja ulubiona. Nie sądził, że wino dość skoro masz uprzedzeń uczucia na ten temat. Aby to zrobić w domu, po prostu swojego partnera, przyjaciela lub sąsiada wlać wino w szklance i umieścić szklankę przed tobą. W ten sposób nie będzie wiedział, co to jest, a tym samym bardziej obiektywnie ocenić go.

Cztery kroki

Istnieją cztery podstawowe etapy oceny wina:

  • Spojrzeć
  • Zapach
  • Smak
  • Wykończenie

Proces ten może być bardziej szczegółowe, ale jest to dobry punkt wyjścia. Pobierz kawałek papieru, dzięki czemu można zapisywać swoje notatki. Nie należy polegać na swojej pamięci, łatwo zapomnieć, lub mylić z winem o coś innego. Przyjrzyjmy się bliżej przyjrzeć się kroków.

Spojrzeć

Na pierwszym etapie, jeśli spojrzeć na wino. Sposób w jaki wygląd wina może powiedzieć wiele rzeczy! Najlepszym sposobem, aby uzyskać jak najwięcej z oceny wizualnej jest użycie białego obrus lub kawałek białego papieru trzymać kieliszek do. Weź szklankę, kąt, i spojrzeć na kolor. Czy to ciemny żółty, bardziej jasnożółty lub bardziej jasne? Może odcień zieleni? Może coś innego? Ciemniejsze żółcie zazwyczaj oznaczają więcej dąb używane w procesie produkcji wina, a może powietrza wyciekły do ​​wina, zanim otworzył je i okazało się utlenia. Teraz dać mu wirować. Zobacz, jak te linie tworzą wino wędruje z powrotem w dół do szkła? Ci, nazywane są "nogi". Dłuższe nogi, tym bardziej zawartość alkoholu lub cukru w ​​winie.

Zapach

Teraz jesteśmy na etapie zapachu. To może powiedzieć, jak dużo o winie, jak degustacja może. Pierwszym krokiem przed zapachu wina jest obracać go w szkło. Zwiększa się obszar wina obejmuje więc rzeczywiście można zapach wina lepiej powierzchni. To nie jest rzecz, snobem wirować, to jest naprawdę pomocne! Po jej wirować, umieścić swój nos do szyby i pociągając nosem. Zrób to kilka razy. Każde spojrzenie czas na coś innego. Napisz, co pachnie (pamiętaj zasady-nie "dobre, smaczne i dość"). Jeśli zapach owoców, spróbuj dowiedzieć się, jaki rodzaj owoców jest. Być może masz w swojej trawiastych aromaty Sauvignon Blanc? Może Chardonnay pachnie maślany? Nie bój się napisać to, co myślisz, że zapach w winie. Jeśli zrobisz to z grupą ludzi i powiedzieć im, co pachnie, mogę obiecać, że ktoś w grupie pachniało zbyt, ale nie chciał tego powiedzieć. Uwierz mi, po raz pierwszy w tym będzie ciężko. Proces ten będzie się łatwiejsze każdym zrobić.

Smak

Wreszcie krok czekaliśmy na: Tasting! Czas na łyk wina. Kiedy można umieścić wino do ust, wirować wokół więc obejmuje cały język. Teraz to może brzmieć trochę brutto, ale to rzeczywiście pomaga proces degustacji: zassać trochę powietrza, podczas gdy masz wina w ustach. Po raz pierwszy w ten sposób może skończyć się wina w dół koszuli lub na stole, ale praktyka czyni mistrza. Nie, to nie brzmi całkiem albo, ale to, co robisz jest dotleniający wina więc można spróbować to lepiej. Gdy już to zrobisz kilka razy, albo pluć wino z (jeśli masz wiele innych do smaku) lub połknąć. Pamiętaj, aby zanotować wszystko, czego spróbować. Owoce, ziemia, mineralna, kwiatów i innych rodzajów aromatów można znaleźć w winie. Zapisz nic innego znalazłeś takich jak poziomy lepkości (tzw odczucia w jamie ustnej) lub kwasów.

Wykończenie

Ostatnim etapem jest wykończenie. Wykończenie jest zdefiniowana jako sposób wino smakuje zaraz po połykać lub wypluć. Jak to zmienić? Czy kwaśny smak udać? Być może to właśnie szlaki się i smakuje jak twój tylko popijał szklankę wody? A może koniec był gładki i długie z smak trwały dalej.

Ostatni etap

Na koniec możesz subiektywnych wypowiedzi takie jak lubisz, czy nie, będzie ją pić czy wolisz czyszczenia drenażu z nim? Używam terminu "DPIM" kiedy smak wina nie cierpię ... DPIM oznacza not Put In Mouth! Ważną rzeczą do zrobienia, gdy oceniający znaczy zachować podmiotowość z procesu aż do samego końca. W ten sposób można utworzyć kopię zapasową swojej opinii z notatkami! Jak zawsze, praktyka czyni mistrza. To bardziej zabawa to zrobić z grupą przyjaciół i mieć każda osoba przynieść butelkę wina lub nawet utworzyć grupę degustacja wina, które spotykają się regularnie w to zrobić. Jest wiele tematów i degustacje, które możesz zrobić, niebo jest granicą. Więcej to zrobisz, tym szybciej będziesz w procesie oceny, a jeszcze lepiej, lepiej, będziesz na identyfikację aspektów w wino, które lubisz. Pozdrawiam!