grsail.com

Watty Pipers Mała, mogące

Watty Pipers Mała, mogące


Watty Piper jest mały, mogące jest słodka motywacyjny historia warta specjalnym miejscu w bibliotece każdego dziecka. Sprzedaż dla wszystkich publikowanych wersji tej wspaniałej książki przekracza 20 milionów egzemplarzy.

Watty Pipers Mała, mogące

Czasami dalej kucyk Engine, The Little, mogące jest książka dla dzieci o długim trenem, który musi być ciągnięty przez góry. Różne silniki są zadawane ciągnąć pociąg, ale nie chcą, aby pomóc z różnych powodów. Wreszcie, mały silnik zgadza się na spróbować pociągnąć pociąg. Silnik ciężko pracuje niewiele, ale w końcu udaje się ciągnąć pociąg nad górą powtarzając słynne motto: "Myślę, że mogę."

Silniki w historii są antropomorficzne, co oznacza, że ​​są one podane cechy osobowości człowieka. Jest podobny do popularnej postaci Tomek, choć Watty Piper jest mały, mogące pojawił dekadę wcześniej pierwszych książek w serii kolejowego.

Dziś trochę silnik w historii Watty Piper jest czasem nazywany Tillie. Jednak bohater nie jest wymieniony w książce oryginalnych działań dzieci. Nazwa Tillie pochodzi z 1991 adaptacja animowanego filmowej klasycznej opowieści.

Oprócz klasycznej opowieści Mały, mogące, można również znaleźć te same postacie biorące w spin-off, takich jak The Little, mogące: Czy mogę zaklęcie, The Little, mogące: Czy mogę liczyć, a Pociąg inny kolor.

Kto stworzył historię?

Fani The Little, mogące często są w szoku sobie sprawę, że Piper nie jest Watty konkretna osoba. Nazwa jest pseudonimem wydawnictwem Platt & Munka. Dziś Platt & Munk jest własnością Penguin Putnam Inc.

Pierwsza edycja The Little, mogące został opublikowany w 1930 roku Mabel C. Bragg została zaksięgowana jako autora pochodzącego z The Little, mogące. Pani Bragg, nauczyciel w szkole w Bostonie, w stanie Massachusetts, nigdy publicznie nie twierdził, kredyt na historii, jednak.

Pozew po początkowym sukcesie książki stworzył jeszcze więcej kontrowersji wokół autorstwo opowieści. W 1949 roku Elżbieta M. Chmiel rozpoczął twierdząc, jej kuzynka Frances M. Ford napisał historię pod pseudonimem wujek Nat. W 1953 roku, Grosset & Dunlap próbował opublikować wersję opowieści pod tytułem The Little, mogące że hipotetyczny panią Ford jako autora. Platt & Munk pozwany zablokować publikację książki. Ostatecznie zdecydowano, że Grosset & Dunlap może opublikować książkę pod tytułem Kucyk silnika. Książka została wydana w 1957 roku, chociaż Pani Ford zmarł w 1956 roku w wieku 102.

Zwiększenie umiejętności rozumienia

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę umiejętności czytania i pisania dziecka jest, aby go rozmowy o książkach, które czytasz razem. Możliwe pytania do dyskusji na Watty Piper Mała, mogące obejmować:

  • Dlaczego nie błyszczące zatrzymania silnika, aby pomóc?
  • Dlaczego nie czarny zatrzymania silnika, aby pomóc?
  • Czy niebieski zatrzymania silnika, aby pomóc?
  • Czy niebieski silnik w stanie zrobić to na górze?
  • Jaka jest Twoja ulubiona część tej historii?
  • Jakie są niektóre z wydarzeń w tej historii, które mogą się zdarzyć w realnym życiu?
  • Jakie są niektóre z wydarzeń w tej historii, że wiemy, są wykonane?

Zapraszamy do korzystania historię jako punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o pokonywaniu przeszkód, aby osiągnąć cel. Nauczyciele często używane The Little, mogące stanowić podstawę do nauczania o wartości optymizmu, ciężkiej pracy i wytrwałości. Niektórzy naukowcy twierdzili nawet, że książka służy jako metafora amerykańskiego snu.