grsail.com

Victorian Kostiumy

Victorian Kostiumy


Wiktoriańskie stroje są wspaniałym wyborem dla maskarady, bal, czy tylko na Halloween. Oto kilka wskazówek, jak wybrać idealny wiktoriańskie stroje.

Victorian Era

Epoka wiktoriańska jest zwykle traktowane jako odpowiadające za panowania królowej Wiktorii w Anglii, który rządził od 1837 do 1901. Niektórzy historycy twierdzą, że okres ten powinien rzeczywiście sięgają przed Victoria rzeczywiście objął tron, ale dla naszych celów, 1830 do 1901 jest na tyle pracować.

Oczywiście, że to dość długi okres czasu i nie jest związany tylko z jednym rodzajem mody. Wiktoriańskie stroje są zazwyczaj podzielone na początku wiktoriańskiej (z 1860 roku) i późno wiktoriańskiej (1860/01). Istnieją całe strony internetowe poświęcone modzie epoki Victoria, ale oto krótki przegląd.

Wcześnie Epoka wiktoriańska charakteryzował czepce zamiast czapki, loki ringlet i cieńsze czasem dość zwężenie, broni na sukniach damskich. Bardzo mała talia została wyceniona w tym czasie, i wiele kości był używany do boleśnie uciskać i przekształcić ciało kobiety do mody dnia.

W dzwonkowate spódnice z 1830 ustąpiły znacznie większe spódnice wymagające wiele halki i krynoliny do wsparcia. Suknie wieczorowe dla kobiet z klasy górnych zaczął gołe ramiona i okłady z kaszmiru były popularne na ciepło i zatuszować jakąś skórę.

W epoce postępu, księżniczka-cut sukienki stały się popularne i halki i krynoliny zaczął ustępować toczy. W ciągu ostatnich 20 lat i tak z epoki wiktoriańskiej, podkreślająca figurę sukienki z pociągów były popularne. Nie było również "twarde zgiełku" prawie jak półce z tyłu spódnicy.

Linie tendencję, aby uzyskać szczuplejsze i bardziej dopasowane jako forma ery postępu, ale pod koniec nie było odrodzenie rękawami baraniny i szersze spódnice, jak zaobserwowano na początku ery.

Moda męska nie zmienił się znacząco na przestrzeni lat, ale estetyczne ruch sukienka wpływ wiele ludzi artystycznych, takich jak Oscar Wilde (kobiety były pod wpływem tego ruchu, zbyt) nosić bardziej naturalny, niebarwionej odzież, często haftowane ozdoby. Kurtki, bryczesy i aksamitne spodnie tureckie i płynące szaty były krzykiem mody wśród tej grupy.

Znalezienie wiktoriańskie kostiumy

Jak z elżbietańskiej kostiumy, to może być trudne, aby znaleźć autentyczne wiktoriańskie stroje, które nie są na zlecenie (a więc dość drogie). Jeśli masz sklep z wypożyczalni kostiumów blisko Ciebie, że jest dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań, ponieważ wynajem jest znacznie tańsze niż zakup.

Nawet te stroje, które nie są na miarę może być dość drogie w zakupie, często zaczynając około 200 dolarów, a dzieje się stamtąd. Jeśli chcesz kupić wiktoriańskie stroje, oto kilka opcji:

  • Kostiumy Annie ma wiktoriańskim (przewinąć w dół) oraz z przełomu XIX i XX wieku stroje.
  • Nextag zwykle ma jakieś sukienki inspirowane wiktoriańskiej, które są tańsze niż w innych strojach, ale nie jako historycznie dokładne.
  • Wystarczy Kostiumy ma mały wybór gotyckich wiktoriańskich sukniach.
  • River Junction sprzedaje towarów sypkich dziewiętnastowiecznych i jest doskonałym źródłem odzieży proste męskiej.

Dokonywanie wiktoriańskie kostiumy

Jak można sobie wyobrazić, dużo idzie do podejmowania wiktoriański kostium. Istnieje wiele historycznych szczegółów, będziemy chcieli, aby uzyskać prawo jeśli masz zamiar na imprezę lub wydarzenie, w którym ludzie będą kwestionować dokładność stroju. Jeśli nie jesteś tak zaniepokojony drobnych szczegółów, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć prosty wzór, który będzie służył dobrze, w lokalnym sklepie tkaniny (może to być łatwiejsze w czasie Halloween).

Jeśli jesteś zainteresowany w budowaniu lub dokonania autentyczny wiktoriański kostium, oto kilka źródeł, które mogą pomóc:

  • Krynoliny i gorsety
  • Moda Era
  • Victoriana

Pamiętaj też, że epoka wiktoriańska była również czas "racjonalnej reformy sukienka", kiedy niektóre inteligentne panie zaczął nosić majtki. Więc na szybkie i efektywne kostium, wykonywania lub kupić parę kwitnącymi odmianami do noszenia pod prostą sukienkę do kolan, lub wsunąć na niektórych spodniach golfowych i dopasowanej marynarki i przedstawiają się jako wyzwolonej wiktoriańskiej kobiety na przejażdżkę.