grsail.com

Verticullium Wilt

Verticullium Wilt
Verticullium więdnięcie jest spowodowane przez grzyby, Verticillium albo-atrum i V. dahliae. Jest szeroki zakres chorób, który infekuje drzew liściastych i wiele roślin spożywczych. Nie wpływa iglaki takie jak wiecznie zielone drzewa. Podczas verticullium więdną wpływa wiele roślin krajobrazowych, nie jest wielkim problemem w lasach naturalnych.

Najczęstsze objawy verticullium więdnięcia są więdnięcie liści i umrzeć z powrotem oddziałów. Zdarza się to często jeden oddział w czasie, lub po jednej stronie drzewa na raz. Czasami zamierają występuje w wielu lat i czasami pojawia się w ciągu kilku miesięcy. Inne objawy mogą obejmować brązowienie brzegów liści, przypalenie liści, wyjątkowo duże, małe rośliny nasienne liści, zahamowanie słabe roczny wzrost i rzadki liści.

Wszystkie te objawy mogą wystąpić inne problemy, z tym naprężeń. Dobre polu diagnostyki jest badanie tkanki miazgi ksylemu i na drzewach. Tkanki te zostaną odbarwione w drzewach verticullium więdnięcia. Kolor przebarwienia różni od gatunku drzewa, jednak. To nie może pojawić się w bardzo małych drzew z verticullium więdnięcia, i innych chorób grzybiczych może również powodować przebarwienia, więc nie jest to ostateczne dla verticullium więdnięcia. To wymaga badań laboratoryjnych.

Verticullium więdną życia w glebie i może utrzymywać się tam przez wiele lat, czekając na coś do zarażania. Infekuje on drzew przez rany w korzeniach, a od czasu do czasu poprzez bezpośredni inwazji zdrowych korzeni. Następnie wspina się na drzewo przez tkanki drewnie. To, że tkanki i wtyczkami pozbawia gałęzi i liści nad wtyczką wody i składników odżywczych, powodując ich więdną i umierają. Verticullium więdnąć można również rozprzestrzeniać się poprzez szczepienia i pąków drzew.

Po tree pobiera verticullium więdnięcia, nie ma leczenia. Przycinanie martwych gałęzi drzewa mogą wyglądać lepiej, ale nie eliminuje choroby. Rozsądne jest, aby usunąć drzewo przed nim upada i rani kogoś. Jest to również rozważne nie przesadzania drzewa w tym miejscu, chyba że jest on odporny na verticullium więdnięcie. Odporne na drzewo nie będzie prawdopodobnie dostać choroby i śmierć. Niektóre odporne drzewa to jabłoń, jarząb, buk, brzoza, bukszpan, dereń, słodkie gumy, głóg, ostrokrzew, katsuratree, Honeylocust, dąb, grusza, Platan klonolistny i jawor, rododendron, wierzby i zelkova.

W celu zapobieżenia drzewo lub krzew z coraz verticullium więdną, utrzymać go jak stres wolnego i zdrowego, jak to możliwe. Upewnij się, że korzenie nie są ranni przez maszyny trawnik i drzewa, które jest odpowiednio podlewane i nawożone. Zdrowych drzew jest bardziej odporna na choroby niż chorzy lub podkreślić jeden.