grsail.com

Utwórz Mandala

Utwórz Mandala

Tworzenie mandali i używać go jako narzędzia duchowego poznania najpierw mandale.

Zrozumienie, czym jest mandala

Może chcesz wiedzieć, jak korzystać z mandali przed jego utworzeniem. Intencją i celem odgrywają kluczową rolę w tworzeniu tego specjalnego narzędzia medytacji. Słowo mandala pochodzi z języka hinduskiego i oznacza koło. Tworzenie mandali jest czci akt świadomego świadomej myśli i chęć ponownego połączenia z podświadomości.

Funkcją Mandala

Mimo, że metody i nośniki stosowane do wytwarzania mandale zmieniać się w hodowlach, celem jest taka sama. Student tworzy duchowe mandalę jako część lekcji w nauce skupić ją lub jego uwagę na jednym zadaniu. Ta lekcja przygotowuje studentów do medytacji. Projektowanie mandalę pozwala również na osobę, która ją do stworzenia czegoś, co nazywa święte miejsca. To sprawia, że ​​mandala, czy czasowe jak tybetańskiego piasku jednej lub stałego mandali, cenne narzędzie dla praktyk medytacyjnych.

Wiele Symbole z wielu powodów

Symbole użyte w konstrukcji mandali uważa się pomóc Ci w podróżując do najgłębszych obszarów swojej podświadomości lub wyższej jaźni. Wielu ludzi wierzy, ten wewnętrzny świat jest, gdzie mieszka twój duch i dusza. Dla niektórych, mandala staje się bramą do kosmicznego sferze ducha. Jeśli medytacji za pomocą mandali, można odblokować uniwersalnych prawd, które z kolei dają większe osobiste zrozumienie siebie i swojej roli w życiu. Musisz uświadomić sobie, jak wszystko w życiu jest podłączony i zależne od siebie.

Tybetański Mandale

Tybetańczycy tworzenia mandali z kolorowego piasku i używać go w części, aby wyrazić, jak tymczasowe jest życie. Po zakończeniu mandali, twórcy zamiatać go z dala, bo zakończenie oznacza koniec lekcji, lub celu ekspresji. Następnie złożenia piaskiem bieżącą wodą, na przykład w postaci strumienia, strumienia lub rzeki. Następnie woda niesie błogosławieństwo mandali w świat.

Tybetański Mandala wzory

Tybetańskie Mandale zazwyczaj składa się z dwóch podstawowych kształtach. Zewnętrzna z nich jest krąg natomiast wewnętrzna z nich jest kwadratem. Często twórcy wymienić kwadrat z mniejszym kręgu oznaczać, że świat, w którym żyjemy, jest zawarty większej jeden.

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie tego rodzaju mandali, a następnie będziesz wypełnić kręgu z różnych symboli buddyjskich i glifów. Wiele razy, ludzie umieścić zdjęcia bóstwo nside okrąg wewnętrzny oznaczać różne etapy samorealizacji i odkrycia uniwersalnych prawd.

Mandala Pięciu Buddów japoński

Możesz wybrać, aby odtworzyć słynny japoński mandali, pięciu Buddów, dla swojego projektu. Pięciu Buddów stanowią Buddy pięć enlightenments lub mądrości.

 • Vairocana
 • Aksobhya
 • Ratnasambhawa
 • Amitabha
 • Amoghasiddhi

Mandale historyczne pokazują, co jest znane jako Pięć Mądrości Królowie Mandala (Womb Realm), który jest często stosowany w Pięciu Buddów Mandala (Diament Realm). Kombinacja ta pokazuje, w jaki sposób połączone są dwa Realms.

Tradycyjne Mandala Znaczenia i wzory

Mandali daje poczucie, jak mały jesteś w znacznie większym wszechświecie. Ale też pokazuje, jak istotne jesteś, tak jak jest potrzebne każde ziarno piasku do tworzenia mandali. Jeśli tworząc tradycyjne mandalę, będziemy chcieli, aby wypełnić swoje kręgi tradycyjnych geometrycznych kształtów i wzorów symbolizuje kosmos.

Inne wzory Mandala

Możesz odtwarzać wiele rodzajów mandali z niemal każdej kulturze. Możesz użyć niektórych tradycyjnych symboli mandali.

Dzwon

 • Dzwon reprezentuje żeńską połowę tantrycznego polaryzacji. Pusty dzwon kształt staje czcionki mądrości.

Koło Dharmy

 • Ścieżka Ośmiokrotnie symbolizuje szprychy kół ośmiu. Ta droga prowadzi do doskonałości.

Diament

 • Najtrudniejszą znany mineralnej. Właściwości diamentu przejrzystości i załamywać światło w kolorach kawałków reprezentuje zdolność umysłu do skupienia się z tego rodzaju jasności będąc w stanie zrozumieć i odzwierciedla wszystkie rzeczy (kolory) w świat.

Lotos

 • Lotos symbolizuje wielki nauczyciel, że Budda stał. Podobnie jak lotos, nogi (korzenie) stają się mocno osadzone w ziemi, ale twój duch (kwiat lotosu) rozciąga się do nieba oświecenia (światło słoneczne).

Vajra

 • Mężczyzna odpowiednik tantrycznego polaryzacji. Ta połowa symbolizuje możliwość wykonywania zmian poprzez mądrości zdobytej przez dzwonek.

Twój świat wewnętrzny: Tworzenie Mandala

Możesz użyć tradycyjnego wzorca mandala do tworzenia mandali lub możesz stworzyć niepowtarzalny prywatnego mandalę.

Od czego zacząć

Pierwszą rzeczą, zdecydować, które średnio chcesz użyć w celu utworzenia Twojego mandalę. Podczas pierwszej mandali, możesz wybrać duży kawałek papieru rysunkowego i ołówek.

 • Narysuj duży okrąg na papierze.
 • Medytuj na okręgu, aż twój umysł jest cichy i spokojny.
 • Wkrótce rozpocznie rysunek wewnątrz kręgu. Daj się do samego siebie i wyciągnąć cokolwiek i jakkolwiek prowadzi cię, aby utworzyć wewnątrz koła.
 • Dodaj kolor z ołówkami, farbami lub markery.
 • Najważniejszą częścią tego ćwiczenia jest porzucenie ograniczeń lub wyrobione poglądy na temat tego, co twój mandala powinien wyglądać. Twoim zadaniem jest, aby pozwolić sobie na swobodę wewnętrznej ekspresji.
 • Kontynuuj rysowanie, aż poczujesz swoje mandala jest zakończona.

Przykłady poszczególnych Mandalas

Wiele osób mandale tworzone podczas medytacji na różnych websites.Below kilka mandale jednostki utworzone:

 • Mandala Galeria
 • Mandola Oasis

Jak korzystać z Mandala

Istnieje wiele sposobów można zachować swoje dzieło. Można go oprawić, laminowania go lub umieścić go do obiektu. Będziemy chcieli, aby używać go jako punkt centralny przy medytacji. Mandala jest reprezentowanie swojego wewnętrznego świata i będzie pomocy, aby pomóc Ci wniknąć głębiej w ten świat.

Dodawanie elementów Feng Shui

Możesz dodać symbol yin i yang w mandali. Możesz dodać feng shui wzmacniacze takie jak kuranty, czerwonych węzłów lub nawet monet podczas tworzenia mandali.