grsail.com

Utrzymywanie witaminy / odżywki w gotowanych warzywami

Warzywa są istotnym elementem diety bogatej w składniki odżywcze. Jedząc je na surowo, jest doskonałym sposobem, aby uzyskać wszystkie witaminy i składniki odżywcze, jakie mają do zaoferowania, niektóre warzywa są niemożliwe do jedzenia na surowo, a niektórzy ludzie nie tolerują surowych warzyw. Staje się pytanie: "Jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie warzyw, aby zachować jak najwięcej składników odżywczych?"

Minimalizacja utraty składników odżywczych

Warzywa zawierają enzymy, które degradują zarówno syntetyzują i witamin. Po warzyw zostało odebrane, synteza witaminy zatrzymuje, ale degradacja trwa. Aby spowolnić degradację witaminy, większość warzyw powinny być przechowywane w lodówce do momentu użycia. Niektóre witaminy są łatwo niszczone przez tlen, więc cięcia warzyw lub juiced warzywa powinny być przechowywane w szczelnych pojemnikach w lodówce. Rozpuszczalne w wodzie witaminy, takie jak witamina C i B, kompleksy są najbardziej narażone na składnikach odżywczych, a obie witaminy i minerały mogą być utracone, gdy rozpuszcza się w wodzie, a następnie ją odrzucono. Istnieją trzy dobre sposoby gotować warzywa i zachowują większość swoich składników odżywczych.

Gotowanie ciśnieniowe

Ten sposób gotowania wykorzystuje niewielką ilość wody, która jest szczelnie zamknięty wewnątrz warnika wraz z pokarmem i tworzy ciśnienie zwrotnym wody w parę wodną (które następnie gotuje warzyw, zachowując swój kolor i substancje odżywcze). Jest to również bardzo szybki sposób gotować warzywa ... może minutę lub dwie.

Mikrofalowy

Ponieważ kuchence mikrofalowej jest tak szybki, jest bardzo mało strat składników odżywczych w żywności, zapewniając, że zbyt dużo wody nie jest używany. Gotować szparagi, na przykład, trzeba tylko około 2 lub 3 łyżki wody w misce. To w zasadzie par warzywa.

Gotowanie na parze

Korzystanie parowiec jest bardzo skuteczną metodą gotowania warzyw, tak długo, jak nie używać zbyt dużo wody i nie gotować ich zbyt długo. Pół szklanki wody jest wszystko, co trzeba, i to jest dobry pomysł, aby doprowadzić wodę do wrzenia pierwszy. 5 do 7 minut jest wszystko co trzeba do pary większość warzyw.

Gotowanie warzyw W Generalnego

Witamina C jest witamina, która jest najczęściej zostać utracone podczas procesu gotowania, zwłaszcza jeśli gotowane warzywa (i wody, a następnie odrzucono). Jeśli nie gotować warzywa, upewnij się, aby zapisać wody do użytku w zupach lub akcji. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak A i E nie są już tak delikatna, a ich absorpcja ciała zwiększa się lekko do gotowania warzyw.

Smażenia warzyw jest prawdopodobnie najgorzej zatrzymywania składników pokarmowych, jak ciepło jest na tyle wysoka, że ​​praktycznie niszczy co składniki są w żywności. Pieczenia na grillu lub, gdy nie jest tak dobre dla zachowania jak 3 powyższych metod, jest lepsze niż smażenie i palona lub grillowane warzywa są bardzo smaczne.

Wystarczy pamiętać, że jeśli zaczniesz z dużą ilością świeżych warzyw, a są dość ostrożni w ich przechowywania i przygotowania, otrzymasz wystarczającą ilość wszystkich składników odżywczych, które świadczą.