grsail.com

Utrata włosów kotów

Utrata włosów kotów


Widząc twój kot traci duże ilości włosów może być bardzo niepokojące. Istnieje wiele różnych przyczyn utraty włosów u kotów; niektóre są warte martwiąc anout, podczas gdy inni po prostu zadzwonić do dostosowania diety. Niezależnie od przyczyny utraty włosów, to jest zadanie jako właściciel kota podjąć niezbędne kroki w celu uniknięcia dalszego dyskomfort dla kota.

Przyczyny utraty włosów kotów

Łysienie, aka łysienie spowodowane jest najczęściej za pomocą jednej z następujących zaburzeń.

Nadczynność tarczycy

W najczęstszych zaburzeń, które kotów doświadczenie, nadczynność tarczycy jest również główną przyczyną utraty włosów kotów. Inne objawy nadczynności tarczycy to utrata masy ciała, zahamowanie lub całkowite zatrzymanie w pielęgnacji, nadmierne pragnienie i oddawanie moczu, i nienasycony apetyt. Szczęśliwie, w większości przypadków, tarczycy mogą być łatwo kontrolowane w leku lub leczenia jodem radioaktywnym.

Niedoczynność tarczycy

Rzadko u kotów, niedoczynność tarczycy powoduje tarczycę do produkcji nieodpowiedni poziom hormonów tarczycy w celu utrzymania prawidłowej przemiany materii. Stan powoduje wypadanie włosów, a także z wielu innych objawów, które obejmują osłabienie, zwiększenie masy ciała i ospałości.

Pchły

Utrata włosów kotów

Pchły

Alergicznego pchlego zapalenia skóry może prowadzić do utraty włosów. A kota głównym celem staje się drapie się złagodzić swędzenie. Zwierzę trafi do wszelkich starań, aby osiągnąć mieszanej skóry, w tym gryzienie włosy w uciążliwych obszarów. Koty z pchłami należy natychmiast, aby uniknąć dalszych, bardziej poważne komplikacje w ich ogólny stan zdrowia.

Alergie

Wypadanie włosów i swędzenie są typowe objawy, gdy kot ma reakcja alergiczna na coś, to albo zjadane lub wejść w kontakt ze w środowisku. Tropienie przyczynę alergii jest najtrudniejsza część diagnozowania problemu. Po alergenu jest, obróbka zazwyczaj polega na eliminacji substancji z diety kota lub środowiska. Jak alergen działa jego sposób z systemu kota, swędzące wysypki zaczynają zanikać. Weterynarz może również przepisać leki, aby tymczasowo złagodzić najgorsze swędzenie. Gdy system wraca do normy, większość kotów będzie odrasta ich futro.

Utrata włosów kotów

Alergiczne zapalenie skóry

Ropne zapalenie skóry

Ropne zapalenie skóry jest zakażenie bakteryjne, które powszechnie określa się, gdy skóra jest w szoku przed zarysowaniem i gryzienie. Infekcja daje miejscowe wypadanie włosów, jak również odprowadzania puss że skorupy powyżej zmian. Świetna należy uważać, aby oczyścić się absolutorium do wspomagania gojenia, ale od ropnego zapalenia skóry jest wtórne zakażenie, to wciąż kluczowe znaczenie dla ustalenia przyczyny podrażnienia.

Demodectic Mange

Mange roztoczy nory pod skórę i może powodować skrajne swędzenie, mimo że nie można zobaczyć. Drążącego typowo rozpoznaje się poprzez skrawków skóry pod mikroskopem. Leczenie zazwyczaj polega na stosowaniu produktu pyretryna pod nadzorem weterynaryjnym.

Liszaj obrączkowy

Grzybica jest rzeczywiście zakażenie grzybicze, które produkuje okrągłe plamy wypadaniu włosów, jak grzyb atakuje wałki do włosów. To jest w zasadzie z różnych dipów lub lekami doustnymi, ale niektórzy weterynarze również polecam golenia zainfekowany kota, aby całkowicie usunąć grzyb. Gdy grzyby już nie ma, włosy powinny odrasta.

Notoedric Mange

W niektórych przypadkach utrata włosów u kotów może być wniesiona przez innych mniej znanych przyczyn, takich jak notoedres cati, powszechnie określane jako notoedric świerzbu. To pasożyty, które powoduje łysienie u kotów. Wypadanie włosów z notoedres cati jest widoczne na uszach, szyi, powiek i twarzy i innych części ciała górnych. Choć większość ludzi nigdy nie słyszało o notoedres cati, jest drugą najczęstszą pasożyta u kotów.

Choroba Cushinga

Utrata włosów kotów

Liszaj obrączkowy

Choroby Cushinga, znany również jako hiperadrenokortycyzmem jest znacznie mniej powszechne przyczyny łysienia. Inne syptoms, które występują jednocześnie są zwiększone Apetite i pragnienie, a także łagodnego do ciężkiego letargu. Można zauważyć, że skóra Twojego kota wydaje cienkie lub głaszcze kota raz cieszył może teraz mieszać go. Łysienie związane z chorobą Cushinga dwustronna, to znaczy, co brakuje po jednej stronie ciała zwierzęcia będzie prawie dokładnie taki sam jak co brakuje na drugiej. Ogólnie rzecz biorąc, to utrata włosów znajduje się na połowie do podbrzusza, ale może pojawić się w dowolnym miejscu na technicznie ciała.

Wrodzona Hypotrichosis

W przeciwieństwie do prawdziwego łysienia, co prowadzi do utraty włosów, wrodzona hypotrichosis powoduje tylko przerzedzenie włosów. Według ProVet Opieki Zdrowotnej, to choroba genetyczna zwykle wpływa Birmański, Birmańska, koty syjamskie i Devon Rex.

Eozynofilowe Ziarniniak

Dokładna przyczyna ziarniniaka kwasochłonnego, nie jest znana, ale weterynarzy spekulować, że może to być związane z podstawowym alergii. Stan ten powoduje zazwyczaj irytujące zmiany, które powodują utratę włosów z tyłu ud.

Utrata włosów kotów

Eozynofilowe ziarniniak

Feline Endocrine Łysienie

Feline endokrynologiczne łysienie jest rzeczywiście dość rzadka choroba charakteryzuje się utratą włosów na brzuchu, nogach i regionu wewnętrznych narządów. Dokładna przyczyna tego stanu nie jest obecnie wiemy, ale to uważa się, że związany z poziomami hormonów.

Łysienie psychogenne

Psychogenne łysienie jest natręctw, który napędza kota oczyszczenie się obsesyjnie. Nadmiernego lizania i żucia prowadzi do utraty włosów, a niektóre koty nawet wyciągnąć własne włosy. Weterynarz przyjedzie tylko na tej diagnozy, jeżeli wszystkie inne warunki bazowe można wykluczyć.

Uncja Profilaktyki ...

Chociaż istnieje kilka przyczyn utraty włosów, które mają małą kontrolę nad, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby w domu, aby pomóc upewnić się, że skóra Twojego kota i futra pozostają zdrowe.

Dieta

Najlepszym sposobem na uniknięcie utraty włosów spowodowane przez alergie pokarmowe lub złej diety jest karmić kota zdrowej żywności od początku. Wybierz wysoko żywności w białka, gdzie pierwszy składnik jest mięso, najlepiej łososia lub indyka. Inne rodzaje mięsa, takie jak wołowina czy nawet kurczaka, może nie zapewnić kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Najlepsze pokarmy mają najbardziej przyswajalnych składników dla utrzymania kota zdrowia. Turcja i łosoś są uważane mięsa kot zje bez interwencji człowieka, i oba oferują najbardziej przyswajalnych białek dla kotów. Niektórzy lekarze weterynarii ostrzegają, że żywność na bazie ryb może prowadzić do nadczynności tarczycy; Jest to jednak z reguły tylko przypadku bardzo niskich żywności końcowych. Aby uniknąć tej choroby, zwiększenia diety Twojego kota z witaminą E i witaminę B.

Środowisko

Jeśli umożliwić koty korzystają z zewnątrz, upewnij się, że są na bieżąco ze wszystkimi szczepieniami. Nie tylko to żeby nie doświadcza żadnych którym można zapobiec chorobom, które mogą doprowadzić do utraty włosów, szczepienia również zażegnać wiele bardziej poważne i prawdopodobnie śmiertelne choroby.

Na świeżym powietrzu kot, użyj zapobiegawcze leczenie, które chroni przed wszystkimi pasożytów tym pchły, roztocza, grzybicy i heartworms, kleszczy. Należy upewnić się, że wszelkie prewencyjne używasz jest specjalnie sformułowany dla kotów.

Czy słowa

Informacje przedstawione tutaj nie ma na celu zastąpić profesjonalnej diagnozy i leczenia weterynaryjnego. Jeśli twój kot wykazuje żadnych objawów utraty włosów należy zwrócić się do weterynarza, aby dokładnie zbadać psa, aby uzyskać odpowiedni plan diagnostyki i leczenia. Pamiętaj, sierść kota chroni swoją skórę, więc utrata futra może stać się poważnym problemem, jeśli nie jest leczone.

,