grsail.com

Uprawy warzyw w pojemnikach

Uprawy warzyw w pojemnikach
Zima może być czas odpoczynku dla zewnętrznych ogrodników, ale nadal można mieć świeże warzywa, jeśli rozwijać je w pojemnikach w pomieszczeniach. Możesz mieć świeże produkty kiedy sklepy nie mają wiele do zaoferowania i co mają jest drogie. Warzywa, które są dostosowane do ogrodnictwa pojemnika są sałaty, szpinak, bakłażan, Boćwina, buraki, rzodkiewka, marchew, papryka, fasola, krzak, krzak zdeterminowanego pomidory odmiany dyni i ogórków, zielonej cebuli i wielu ziół. Inne warzywa, takie jak kukurydza, nie są przystosowane do ogrodnictwa pojemnika.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować się na to kontener. Ogólną zasadą jest "większy tym lepiej." Główną przeszkodą do uzyskania dobrych zbiorów jest ograniczony system korzeniowy. Pięć pojemników galon są wymagane do pomidorów, ogórków, dyni i bakłażany. Dwa pojemniki galon są wymagane dla papryki, pomidorów karłowatych i boćwina. Zieloni mają płytkie systemy korzeniowe, więc mogą być uprawiane w pojemnikach, takich jak płytsze skrzynek balkonowych. Wystarczy upewnić się, każdy kontener używać do zielonych ma głębokość co najmniej sześć cali. Wszystkie pojemniki powinny mieć co najmniej cztery otwory drenażowe w nich.

Teraz musisz zdecydować, co by wypełnić garnek więc Twoje warzywa będą rosły w nim. Możesz użyć mieszanki bezglebowej z torfu, wermikulitu i grubego piasku lub albo drewnianych produktów. Wermikulit posiada w wodę i składniki pokarmowe. Możesz także użyć mieszanki gleby z jednej części torfowiec torfu lub kompostu, jednej części pasteryzowanego gleby, której jedna część wermikulitu lub perlitu, a niektóre kompostowaniu krowiego łajna. Mieszaniny gleby trzymać wodę lepszą niż mieszanki bezglebowej. Nie używać gleby ogród z ogrodu. Jest zbyt ciężki dla ogrodnictwa pojemnika.

Roślin lub nasiona warzyw przeszczepy jak zwykle na zewnątrz. Większość roślin kontenerów inne niż warzywa i sałaty potrzebują wsparcia w pojemniku. Stożek w kształcie klatki pomidorów działa dobrze. Dla squasha i ogórki, krata, że ​​szkolenia winorośli dorosnąć również działa dobrze.

Potrzebne są dwa rodzaje nawozów dla roślin: powolnym uwalnianiu i rozpuszczalne w wodzie. Powolne uwalnianie nawozu jest włączone do gleby lub bezglebowej mieszanki, którą roślin w., Takich jak zrównoważony nawóz należy stosować 10-10-10. Instrukcje powie, jak bardzo mieszać do swojej ziemi.

Gdy rośliny zaczynają produkować, trzeba dodać, rozpuszczalny w wodzie nawóz. Należy mieszać w nieco słabszym tempie niż kierunki polecam i używane co tydzień lub dwa.

Twoje garnki trzeba będzie umieścić w słonecznym miejscu, aby zrobić dobrze. Wszystkie warzywa, takie jak pełne słońca. Nie należy umieszczać ich zbyt blisko okna lub będą one zbyt gorąco i spalić.

Ponieważ garnki są mniejsze niż łóżka ogród, mogą posiadać mniej wody i trzeba częściej podlewać. Nie pozwól, warzywa stają się suche. Oni potrzebują dużo wody do produkcji warzyw można jeść, więc upewnij się, że utrzymanie ich wilgotne, ale nie rozgotowane. Przetestuj gleby przez trzymanie palca w nim. Jeśli mieszanina przylega do palca, nie wymaga wody.

Ogrodnictwo pojemnik w domu oferuje szansę na świeże produkty przez całą zimę. To nie jest trudne i może być bardzo wydajne.