grsail.com

Ukrywanie Miejsca dla kotów

Ukrywanie Miejsca dla kotów


Jeśli kiedykolwiek poszedł w poszukiwaniu kota tylko znaleźć mu ukrywanie się pod łóżkiem lub wewnątrz karton, jesteś świadkiem unikalne zachowanie kotów. Większość kotów lubią ukrywać od czasu do czasu, zwykle w ciepłym, ciemnym miejscu. Zapewnienie odpowiednich kryjówek dla kota może pomóc chronić ją przed zagrożeniami w całym domu.

Dlaczego koty Ukryj

Nikt nie wie na pewno, ale są też dobre teorie na temat celów niniejszego postępowania ukrycia. Według Purina One, ten zwyczaj sięga zachowania kotów na wolności. Na pustyni, kot może szukać kryjówki lub "den" aby zapewnić ochronę przed innymi drapieżnikami i uzyskać jasny pogląd na stalking ofiarę. Koty są często hiper-alert, nawet podczas drzemki, więc zamknięty kryjówka może także pozwolić im odpocząć i czuć się bezpiecznie. Według WebMD, badania pokazują, że koty z bezpiecznych kryjówek mają znacznie niższy poziom stresu niż ich odpowiedniki narażonych.

Wspólne Bezpieczne Miejsca Ukrywanie dla kotów

Wiele kotów cieszyć ukrywa się w miejscach, które są ciemne, ciepłe, zamknięte i ciche. Jeśli szukasz swojej kici, spróbuj jeden z tych wspólnych punktów:

 • Wewnątrz kartony i pudełka do butów
 • W rogach szafy
 • Pod łóżka
 • Za zasłonami sięgającymi podłogi
 • Wewnątrz pudełka wiosną łóżku
 • W umywalce
 • Za ciepłe urządzeń, takich jak suszarki lub lodówce
 • Za lub pod meblami
 • Wewnątrz pustych toreb
 • Wewnątrz walizki, plecaki, teczki
 • Pod rośliny doniczkowe lub choinkę
 • Pod krzewów lub niskich drzew w stoczni
 • Zgodnie z pokładu lub ganku

Niebezpieczne kryjówek

Idealnie, jedynym zagrożeniem dla tego zachowania ukrycia jest, że nie może być w stanie znaleźć swój koci przyjaciel, kiedy chcesz. Jednak koty mogą być przyciągane do niebezpiecznych miejsc, które spełniają niektóre z tych samych kryteriów, jak ich bezpieczniejszymi odpowiednikami.

Wewnątrz sprzęt AGD

Szczególnie atrakcyjne i niebezpieczeństwo na kryjówkę dla kotów jest wewnątrz suszarki do ubrań, dlatego zawsze należy sprawdzić na gapę przed rozpoczęciem obciążenia. Inne urządzenia mogą również stanowić zagrożenie, w tym zmywarką, pralką i lodówką. Zasadniczo, jeśli drzwi do każdego urządzenia jest otwarta, należy zawsze zrobić szybkie kontrolę bezpieczeństwa przed uruchomieniem maszyny lub zamykając drzwi.

Pod lub Wewnątrz urządzenia grzewcze

Koty uwielbiają ciepło, co sprawia, piece, kotły i woodstoves szczególnie atrakcyjne. Zachowaj te wskazówki pod uwagę do ochrony kotka:

 • Jeśli piec ma otwarte cubbyholes lub mały obszar, przez które kot może indeksować, to najlepiej, aby zamknąć tę opcję. Zawsze należy sprawdzić z profesjonalnym ogrzewania domu, aby upewnić się, że wszelkie zmiany są bezpieczne.
 • Jeśli drzwi woodstove został otwarty, zawsze podwoić przed podrzucając w drewnie i zapalając ogień sprawdzić wnętrze. Popiół może zatrzymać ciepło przez długi czas, dzięki czemu jest atrakcyjne dla kotów.
 • Upewnij się, że jest dużo wolnej przestrzeni wokół grzejniki więc kot nie może wpaść w pułapkę.

W garażu

Garaż jest pełne atrakcyjnych miejsc kotek ukrycia, ale również pełen niebezpieczeństw. Koty mogą narażać się na nieprzyjemnych substancji chemicznych, niebezpiecznych urządzeń i zagrożeń związanych z samochodami. Ze względu na ciepło silnika samochodu, który został niedawno napędzane, koty czasami wspiąć się pod wyciągiem i zapaść się w ciepłym bloku silnika. Po uruchomieniu samochodu, aby ponownie wyjść, można je tam uwięzione. Podobnie, kot może ukryć się pod samochodem i być narażone na wypadek, gdy cię z garażu.

Jeśli to możliwe, staraj się ograniczyć zdolność Twojego kota na wjazd do garażu w ogóle. Trzymaj drzwi garażu w dół, jeśli masz na zewnątrz kota, i zawsze upewnić się, że koty nie kryte venture w tej niebezpiecznej strefie.

Foteli wewnętrzne

Ciemne wewnętrzne funkcjonowanie swojej fotela mogą być atrakcyjne dla kota, a twój przyjaciel furry mogą uzyskać rannych, gdy podnieść lub obniżyć podnóżek. Jeśli nie wiesz, gdzie jest twój kot jest kiedy można usiąść, wziąć kilka chwil, aby zajrzeć pod krzesła.

Więcej Niebezpieczne miejsca

Istnieje kilka innych niebezpiecznych kryjówek, że należy zminimalizować lub regularnie sprawdzać:

 • Torby plastikowe, które mogą powodować uduszenie
 • Otwarte szuflady i szafki, które mogą powodować szczypanie
 • Krokwie i wysokie miejsca, co może spowodować obrażenia od upadku
 • Skrzynki na narzędzia należące do pracowników w domu

Jak zrobić awaryjny Hideout

Ukrywanie Miejsca dla kotów

Aby uniknąć obrażeń i ochrony bezpieczeństwa Twojego kota, to dobry pomysł, aby zapewnić bezpieczne miejsca do naturalnego zachowania ukrycia kota. Aby stworzyć idealne miejsce ukrycia, po prostu pamiętać, cechy, które przyciągają koty.

Znajdź ciche, ciemnym pomieszczeniu

Koty lubią ukrywać się w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzał. Jeśli masz piwnicy, to może być idealnym miejscem. Podobnie, można skonfigurować kotek kryjówkę pod łóżkiem w sypialni, mało używany, za kanapą w prywatnym gabinecie, czy gdziekolwiek indziej, uważasz, że twój kotek będzie miał spokoju i ciszy.

Wybierz coś Zamknięty

Aby kryjówki szczególnie bezpieczne, wybrać kontener, który jest w większości zamknięty. Kitty condo działa dobrze, tak jak kot z łóżko podniesionymi stronach. Jeśli jesteś na budżet, nie ma nic złego w prosty karton przechylił się na bok.

Make It ciepłe i przytulne

Dodaj miękkiej koc z polaru, aby na miejscu dodatkowe ciepło i przytulnie. Jeśli możesz umieścić kryjówki w pobliżu bezpiecznym kaloryfer lub na podgrzewana podłogą, nawet lepiej.

Kiedy Worry

Oprócz prowadzenia kota z coraz rannych w niebezpieczny kryjówki, ważne jest, aby mieć oko na ukrywanie zachowanie. Jeśli kot ukrywa więcej niż normalny lub zaczyna ukrywa, kiedy nie kiedykolwiek zrobiłeś wcześniej, może to być oznaką choroby. Jeżeli problem utrzymuje się dłużej niż kilka dni, umówić się z lekarzem weterynarii na wizytę kontrolną.

Spokojny i bezpieczny

Gdy są one bezpieczne, spoty ukrywanie może pomóc kotek czuje się zrelaksowany i bezpieczne. Minimalizacja Twojego kota niebezpieczne zachowania, eliminując zagrożenia kryjówki jak najbardziej bezpieczne ukrywanie i zachęcanie; będziesz miał szczęśliwsze, zdrowsze kotka.