grsail.com

TV: telewizory Porady płaskiego

Co jeszcze będzie można podłączyć?

Jak będziesz już gotowa, aby zainstalować nowy telewizor z płaskim panelem, zostaw miejsce dla wszystkich innych rzeczy, które będziesz chciał podłączyć do niego:

  • Odtwarzacz DVD (oczywiście)
  • Odtwarzacz DVD w wysokiej rozdzielczości (są one wciąż tylko uderza w rynek)
  • Konsola system gry
  • PC
  • Cyfrowy aparat fotograficzny
  • System audio

Jak komputery i telewizory stają się bliżej funkcji, nowy telewizor będzie pomoc można umieścić w czołówce nowych, ciekawych sposobów, aby cieszyć informacji i rozrywki.

Test przed zakupem

Zanim kupisz telewizor z płaskim ekranem, prawdopodobnie będziesz chciał iść do sklepu i zobaczyć jak to działa w prawdziwym życiu. (Wyjątkiem może być, jeżeli kupiłeś pewien model przed i chcesz inny tego samego rodzaju).

Jakość obrazu jest subiektywna - 50 "telewizor z płaskim panelem, że wygląda super do jednej osoby może wyglądać strasznie wam Testowanie może nawet pomóc odkryć, że 42". TV płaski wygląda lepiej dla oczu.

Jeśli to możliwe, przetestować telewizor zarówno w niskim i zwykłym świetle. Przynieś DVD lub dwa, aby spróbować z nim - najlepiej film, który zawiera kilka scen nocnych, dzięki czemu można przetestować czerni. Jeśli to możliwe, wybrać DVD, które są wam znane, więc można porównać jakość obrazu i dźwięku do swoich ulubionych momentów.

Przydatnym testem jest odtworzyć film, który został zastrzelony na filmie, który wyrzuci z szybkością 24 klatek na sekundę. Szukasz jak dobrze TV konwertuje sygnał do własnego poziomu 30 fps. Jeśli można zobaczyć wiele "artefaktów" (postrzępionych krawędzi), spróbować innego modelu.

Warto też zwrócić uwagę na nasycenie kolorów i dokładność. Czy prawo wygląd cery? Czy odcieni od jasnych do ciemnych wyglądać gładkie, bez dostrzegalnych pasm koloru?

Plazma czy LCD?

Istnieją dwie główne technologie są stosowane przez telewizory z płaskim ekranem: plazmowych i LCD. Który z nich jest dla Ciebie? To kwestia gustu, w dużej mierze. Jeśli porównać telewizory z płaskim ekranem w sklepie, to trudno powiedzieć, które z nich są plazmy i LCD, które są, jeśli jeszcze nie wiesz. Powiedział, że jest tutaj, to tylko niektóre z kwestii, które należy mieć na uwadze:

Telewizory plazmowe są nieco lepsze w wyświetlaniu ruchu i mogą być dostępne w szerszym zakresie dużych rozmiarach. Są delikatne i kosztowne statku, a niektóre nie działają dobrze na dużych wysokościach.

Telewizory LCD są bardziej wytrzymałe, lżejsze i łatwiejsze w montażu. Są one również nieco cieńszy od telewizorów plazmowych.

W rzeczywistych sytuacjach, oba rodzaje płaskimi telewizorami mają szanse przynieść zdjęcia, które zadowolą widzów i będą trwać przez wiele lat. To może być kwestia odkrywania którym telewizor wygląda najlepiej do ciebie i ma najlepszą cenę.

Korzyści z płaskimi telewizorami

Najbardziej oczywistą z zakupem płaskiego telewizora panel jest znaczne zmniejszenie rozmiarów i wagi w porównaniu do standardowych modeli CRT. 32 "telewizor z płaskim ekranem może ważyć zaledwie jedna trzecia jak model CRT o tej samej wielkości ekranu, umożliwiając jedną osobę do wykonania i zainstalować ekran dużego formatu.

Płaskie telewizory są także łatwiejsze do włączenia w projekt pokoju, z elastycznością siedzi na wąskim stojaku lub zamontowany na ścianie. Zamiast organizować pokój wokół dużego, wielkogabarytowych TV, telewizja może stać się przyjemne, ale nie przytłaczające elementem.

Wreszcie, ceny telewizor z płaskim ekranem mają zejść znacznie, pozwalając modele te możliwe do opanowania dla wielu ludzi, którzy mogli wcześniej uznawanych im luksus zbyt kosztowne.

Pomiar i plan

Twój telewizor z płaskim panelem będzie częścią twojego życia w nadchodzących latach. Przed przywieźć nowe "dziecko", dowiedzieć się, gdzie będzie siedzieć i co meble będą potrzebować. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś na ścianie telewizora, który będzie wymagał naprawy prawdziwych, jeśli zmienisz zdanie.

To może nie wystarczyć do wyłożenia nowy telewizor dół, gdzie stary poszedł. Po pierwsze, będziemy chcieli, aby rozważyć właściwą odległość wzroku do nowego ekranu - decyzji, które mogą mieć wpływ na wielkość TV można kupić.

Niektórzy ludzie zdecydują się na ich nowy telewizor z płaskim ekranem centrum kina domowego, przeprojektowanie pokój dla wartości maksymalnej rozrywki. Inni będą pochodziły z płaskimi telewizorami, ponieważ mogą one zwolnić miejsce na meble, hobby lub przechowywania. Tylko ty możesz zdecydować, jaki jest cel Twojego telewizora jest i gdzie to najlepiej mieszkać w swoim domu.

Przez cenowe

Jeśli szukasz po prostu dużym telewizorem na stosunkowo niską cenę, można go znaleźć. Oto niektóre z czynników, które mogłyby sugerować, aby spędzić trochę więcej:

  • Niektóre telewizory z płaskim ekranem nie dobrze odtworzyć czerni. Jeśli to możliwe, przetestować nowy telewizor w sklepie za pomocą płyty DVD z niektórych scen nocnych, które mają słabe oświetlenie.
  • Jeśli zamierzasz podłączyć płaskiego telewizora do odtwarzacza DVD wysokiej rozdzielczości, system do gier lub innego źródła wysokiej jakości zdjęcia, upewnij się, że posiada wejście HDMI.
  • Zwróć uwagę na pilocie. Czy wygodnie rozplanowane tak, można znaleźć ważne przyciski bez odrywania wzroku od ekranu? Czy ma podświetlenia, dzięki czemu można znaleźć odpowiednie przyciski w ciemności?

Problemy z płaskimi telewizorami

Choć telewizory z płaskim ekranem są zdecydowanie kolejna fala w technologii telewizyjnej, są pewne kwestie, które kupujący powinien być świadomy.

Telewizory z płaskim często mają świetne zdjęcia, a dodatek HDTV oznacza, że ​​nawet tani telewizor z płaskim ekranem i wygląda o wiele lepiej niż model standardowy. Mimo, że bardzo najlepsze zdjęcia są nadal widoczne na eleganckich telewizorów CRT. Jeśli są skrajne videophile, warto rozejrzeć się uważnie.

Niektóre telewizory plazmowe są również podatne na "wypalenie" w długich okresach czasu, zwłaszcza, jeśli są wykorzystywane w grach lub monitorów komputerowych.

Wreszcie, oczywiście, cena. Nawet zniżki telewizory z płaskim ekranem są nadal droższe niż modele CRT starym stylu.