grsail.com

Tudor Architektura

Tudor Architektura

Tudor architektura opracowana w okresie angielski Tudor z 1485/03.

Tudor Architektura Badane

Choć uważany ostatnia forma architektury średniowiecznej, Tudor architektury nastąpił epoki wiktoriańskiej, wpływ Tudor została przeprowadzona przez kilka kolejnych stylu epoki. Budynki Tudor powstały na wielką skalę królewskiej. Wiele budynków królewskich przedstawiających Tudor architektury pozostają dziś uzyskując klasycznych przykładów tego konkretnego stylu budynku.

Tudor Cechy architektoniczne

Dominantą architektoniczną budynku stylu był tym okresie Tudor łuk. Ten łuk został stworzony przez łączenie skupisko czterech skupionych łuki.

Kolejną niezwykłą cechą projekt architektury był Tudor wykusz okna. Wykusz okna jest duży z wielu stron, jak wykusz. W przeciwieństwie wykusz, wykusz nie rozciąga się na podłodze. Karnisze (uchwyty ozdobne) zostały wykorzystane do wsparcia okno, które wystawały (podpartą) z budynku. Otrzymano dramatyczny odwołanie do okna i jest jednym z najczęściej używanych funkcji używanych w nowoczesnej architekturze Tudora ..

Mniejsze budynki wznoszone w tym okresie, takie jak mniejszych domów, używane wat (drewniane paski tkane ze sobą, tworząc ramkę) i kicz (mieszanina odchodów zwierzęcych, błota, gliny, piasku i słomy) do budowy ścian. Dachy na tych domów zostały wykonane z filcu.

Drewno to metoda lewej szachulcowy kadrowanie wykorzystane na tworzenie narażone. Gdy kicz nie był używany, tynk, kamień, a czasami cegły wypełnia przestrzenie między belkami ramy drewniane.

Inne funkcje godne uwagi architektury:

 • Krzyż szczyty dwuspadowe dachy (dwa, które są prostopadłe do siebie)
 • Duże wysokie kominy, blokowane z okrągłymi garnki, dekoracyjnych i ozdobnych zwykle. Kominy skupione razem były popularnym elementem. Kominy były często skręcone. Czasami kominy zostały zamurowane w wzorów. Jeden popularny wzór szachownicy był tworzony przy użyciu różnych kolorów cegły.
 • Małe witrażowe szyby, często w kształcie rombu z pasków ołowiu między szybami
 • Strome dachy
 • Wysokie, zazwyczaj wąskie, okna i drzwi

Tudor Revival: Mock Tudor

W połowie 1800 roku, Tudorbethan lub Tudor Revival (Mock Tudor) architektura stała się popularna angielski projekt domu. Szybko zyskał popularność w Stanach Zjednoczonych, jak i innych krajach na całym świecie. Tudorbethan naśladował temat Country Cottage średniowiecznych domów za pomocą stromych dachów i muru pruskiego z popularnej cegły w jodełkę wypełniacza. Tudorbethan domy miały także charakterystyczne wysokie, wąskie okna i drzwi, a wykusz okna, które były zazwyczaj budowane, aby wystawać na pierwszym piętrze, często wspierane przez kolumny używane do tworzenia na pierwszym piętrze ganek. Okna dachowe dodatkowo stworzył klasyczny wygląd, który jest utożsamiany z nowoczesnej wersji Tudor architektury.

Wiele autentycznych Tudor Okres mieszkań i kościoły przetrwały przez wieki i jest widoczna w całej Anglii dzisiaj.

 • Szpital Fordy, Coventry
 • Hampton Court Palace
 • King College, Aberdeen, Szkocja
 • Owlpen Manor w Gloucestershire
 • Westminster, kaplica Henryka VII zbudowany w 1503 roku
 • Zamek Windsor, kaplica św Jerzego

Tudor Wnętrza

Pierwszy natychmiast rozpoznawane cechą wnętrza domu Tudora było zastosowanie drewna. Dąb był popularny z drewna i był używany nie tylko do podłóg, ale również do ścian i sufitów. Drewna tradycyjnie wykończone w ciemnym, często czarnym, plamy. Panele z drewna litego było wiele razy spreparowane z popularnym motywem znanym jako bielizny-krotnie. Styl ten został stworzony przez rzeźba dąb w efekcie rzeźby przypominające wiele fałdy płótno. Ten faliste stolarka dał dramatyczny wygląd wnętrza domu na.

Innym motywem było Tudor Rose. Ten symbol dynastii Tudorów często rzeźbione w drewnie i mebli.

Inne Wnętrza wykorzystane podłogi Płyta i pół szalunek często narażone w górnych stropów. To dało potężny atmosferę, gdy wchodząc do pokoju, który był otwarty na drugim piętrze. Duża klatka schodowa często dawał się na drugim piętrze lądowania z ozdobną balustradę, gdzie można stanąć i wychodzą na pierwsze piętro niżej.

Projektowanie witryny Tudor Home

Jeśli wybierzesz Tudor architektury dla Ciebie domu projektowania, a następnie skupić się na zewnętrznych cech stworzyć najlepszą możliwą wersję dworze Tudorów.