grsail.com

Trzeba wyciąć spożycie cukru na pół

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) proponuje nowe wytyczne dotyczące konsumpcji cukru. Aktualne zalecenia, z 2002 roku, ograniczyć cukier do mniej niż 10 procent dziennego zapotrzebowania na kalorie. Nowe projekt wytycznych zalecają dalsze zmniejszenie cukru do mniej niż 5 procent dziennego zapotrzebowania na kalorie dla większych korzyści dla zdrowia. Akademia Żywienia i Dietetyki odnotowano w 2012 roku, średnio, dorośli zużyła około 15 procent swoich codziennych kalorii z cukru. Pięć procent wynosi około 25 gramów (lub sześć łyżeczki) cukru dzień dla osoby dorosłej o masie zdrowych.

Trzeba wyciąć spożycie cukru na pół

Cel

Celem nowych wytycznych jest zmniejszenie ryzyka chorób niezakaźnych (NCD), z głównym naciskiem na zapobieganie chorobom zębów i przyrost masy ciała.

WHO nie jest sam - American Heart Association, Amerykański Departament Rolnictwa, Akademia Żywienia i Dietetyki oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, to tylko kilka organizacji zdrowotnych zachęcających konsumentów do zmniejszenia spożycia cukru.

Możliwe jest nie tylko cukier prowadzi do próchnicy i przyrost masy ciała, ale również związana z kołkami cukru we krwi, podwyższony poziom triglicerydów i zwiększonego ryzyka chorób układu krążenia.

Cukry

WHO sugeruje limity na cukry, które są "dodawane do żywności przez producenta, kucharza lub konsumenta, a także cukry, które są naturalnie obecne w miodzie, syropy, soki owocowe i koncentraty owocowe."

Zgodnie z Mayo Clinic, desery, napoje gazowane, napoje i energii i sport są głównym źródłem cukru dla większości Amerykanów. Jednak nie wszystkie cukier spożywany jest w postaci cukierków; często dodawane, lub ukryte w żywności, napojów, sosów i przypraw. WHO wyjaśnia: "Na przykład, jedna łyżka keczupu zawiera około czterech gramów (około jednej łyżeczki) cukrów. Pojedyncza puszka słodzonego cukrem sody zawiera do 40 gramów (około 10 łyżeczki) cukru." Cukier jest dodawany do wielu rzeczy, nie tylko do wzmocnienia smaku, ale dać wypieki fakturę i kolor, balans kwasowości w opatrunków i przypraw, pomóc powstania chleba, itp

Aby określić, jak wiele kalorii cukru jesteś czasochłonne, weź liczbę gramów cukru z etykiety żywności i pomnożyć przez cztery. Na przykład, soda 40 gramów cukru zawiera 160 kalorii pochodziło z cukru.

Zmniejszenie stężenia cukru

Skorzystaj z tych porad, które pomogą Ci ograniczyć spożycie cukru.

Zmniejszać: Ogranicz ilość cukru używasz teraz, po trochu. Zamiast tego, spróbuj potraw aromatycznych przypraw takich jak imbir, ziele angielskie, cynamon, gałka muszkatołowa czy.

Zamknij słodki napoje: Zamiast pić "bez cukru" wersje napojów gazowanych, soków, napojów energetycznych i napojów sportowych. Albo się we wlewie wody z owoców i / lub ziół.

Użyj podstawienia w recepturach: Spróbuj niesłodzone jabłkowym i wyciągi jak migdałów, wanilii, pomarańczy lub cytryny.

Oglądaj zbóż: Jeśli wygląda na deser, to pewnie ładowane z cukru. Zamiast szukać Pełnoziarniste że można osłodzić z owoców.

Idź do greckiego lub Lite: Kupując jogurt, kupić greckim lub Lite, ale uważaj na słodkich dodatków, takich jak zboża czy owoców słodki na dole.

Zmiany specjalne napoje: kawa i koktajle wiele ładowane są z cukrem. Zamiast białej czekolady mokka, spróbuj Americano. Zamiast margarita, spróbuj bez cukru mieszany napój lub wino.

Zbadaj, dressingów, sosów i przypraw: Nie zapomnij o tym, co można dodać do żywności. Nie możesz używać dużo, ale nawet małe porcje może nieźle bić.