grsail.com

Trawnik: Trawy ozdobne Porady

wykorzystuje traw ozdobnych

W naturalny projektowania krajobrazu, trawy ozdobne, z ich miękkiej konsystencji i stonowanej kolorystyce to ogromna tłem dla jasnych byliny, jednoroczne i kwitnących krzewów. Są one bardzo skuteczne, gdy sadzone w grupach po trzy lub więcej tak, że tworzą skupiska tyle dużych, aby wywierać wpływ.

przyciąga ptaki

W jesieni i zimy trawy ozdobne przyciągają ptaki do ogrodu. Spróbuj umieścić kieszeń trawy w jasnym świetle okna ... wiosną, suszone liście, aby doskonały materiał gniazdowania ptaków powracających z południa.

W połowie wysokości trawy

Trawy w połowie wysokości (od 40 do 80 centymetrów) może być stosowany w sadzenia fundacji lub granic, aby dodać koloru i tekstury cały rok. Mogą one być stosowane jako alternatywa dla groundcovers na stromych zboczach lub nawet na wąskich. Spróbuj sadzenia Złoty Hakonechloa które rosną do 40 cm, wymaga słońce, wilgotnej gleby i jest żółty / zielony kolor.

Utrzymanie swoje traw

Po utworzeniu, jeśli wybrałeś odpowiednie traw na swojej stronie, natura powinna dbać o podlewaniu. Wiosną, cofać stare liście i łodygi, aby w ciągu 10 - 15 cm. z ziemi. Dwa razy w roku aplikacji, wiosną i latem, od 10-6-4 nawozu granulowanego powinny być tylko karmienie wymagane.

Wysokie trawy

Wyższe trawy ozdobne (jeden do dwóch metrów) mogą być używane jako nasadzeń ekranem zablokować nieestetyczne widoki lub dodać prywatność zakątków stoczni.
Niektórzy wyżsi odmiany traw to:
Pióropusz Trawa (Erianthus ravennae) rośnie do wysokości 2 metrów i jest w kolorze białym.
Srebrny Trawa (Miscanthus sinensis 'Variagatus ") rośnie do wysokości 1 metra z zielonym / białym kolorze.
Pióro Reed trawy (Calamagrostis acutiflora stricta) dorasta do 2 metrów i jest w kolorze jasnobrązowym.

Suszone Trawy

Trawy ozdobne zrobić doskonałe suszone kwiaty. W pióropusze wyższych traw może być używany jako suszone kwiaty pomieszczeniu. Pokrój pióropusze i powiesić je w suchym miejscu przez około 5 tygodni przed wprowadzeniem ich w wazonie pomieszczeniu.

Niskie rosnące trawy

Używaj krótszych odmian traw ozdobnych (15to 30 centymetrów), aby wypełnić małe otwory w ogrodzie skalnym lub dodać zainteresowanie na łóżku obok chodnik. Na krótszym odmiany, spróbować sadzenia Niebieski Kostrzewa (Kostrzewa owcza glauca), które rośnie do 20 cm., Preferuje słońce, suchą glebę i jest wspaniały srebrzysty kolor niebieski lub
Owce Kostrzewa (Festuca cinera), które również rosną do 20 cm, preferuje suche wilgotne podłoże i jest w kolorze zielonym.

porad sadzenia

Choć większość traw są w stanie tolerować mniej niż idealnych warunkach, powinny mieć dobry start. Na roślinie, wykopanie otworu do sadzenia do głębokości co najmniej 35 cm, a same szerokości. Zasypka z kombinacji 60% warstwy ornej, 30% torfu, 10% zgnił obornika i garść mąki kostnej.
Dodać rozpuszczalny w wodzie nawóz przeszczepu w czasie sadzenia, a następnie z dwóch zastosowań 15-30-15 rozpuszczalny w wodzie nawóz, co trzy tygodnie. Sprawdzić poziom wilgotności w każdym tygodniu przez pierwsze pięć lub sześć tygodni.

Trawy Cień tolerowanie

Do sadzenia odcień trawy try:
Palm turzyca trawa (Turzyca muskegońska), które rośnie do wysokości 70 cm, preferuje wilgotne gleby i jest w kolorze zielonym ..
Fox Red Kręcone turzyca (Carex buchanani) rośnie do wysokości 60 cm., Preferuje wilgotne gleby i jest w kolorze czerwonym.
Snowy Drewno szczytu (Luzula nivea) rośnie do wysokości 60 cm., Preferuje suchą glebę i jest w kolorze białym.

Zmniejszenie chwasty

Aby zmniejszyć chwasty, umieść warstwę pięć centymetrów z rozdrobnionej kory ściółka wokół traw ... mulczu również sprawia wielką powierzchnię, aby pokazać traw na ich najlepszym skutkiem. Co roku staramy się uzupełnić ściółkę utrzymania 5cm. głębokość.