grsail.com

Trawnik: Energia Porady Skuteczne krajobrazu

Evergreen Drzewa w Windbreak

Roślin zimozielonych drzew w naprzemiennych rzędach na ekran wiatrów. Należy pamiętać, że osłona przed wiatrem chroni obszar 10 razy jego wysokość, więc stoisko 5 stóp wysokich drzew zmniejszy wiatru do 50 metrów.

Z trawy: Natury klimatyzacja

Zdrowy trawnik ma ten sam efekt chłodzenia jako sprężarki klimatyzacji 8-1 / 2 ton. Rośliny na jaw (odparowania wody przez powierzchnię liści) do ochłodzenia się i natychmiast schłodzić powierzchnię do rozruchu. O połowę energii cieplnej skierowana do obszaru murawy jest eliminowane przez transpiracji. Gdy temperatura chodniku to 100 stopni Celsjusza, temperatura sąsiedniej murawy pobliżu 75. To pozostaje Chłodzenie można trwać w nocy, z badania wykazujące chłodzenie 13 stopni na 9 pm (Mississippi State University).

Orient nowy dom na południe

Jeśli budujesz nowy dom, starają się ukierunkować swój dom bezpośrednio na południe, dzięki czemu można korzystać z zimowego słońca. Najlepiej, należy wystąpić nieruchomości przez cały rok, aby określić ścieżkę słońca nad nim. Jeśli nie jest to możliwe, aby model powielając podróży i okoliczne przeszkody słoneczne.

Budżet krajobrazu

Ostatnie badania transakcji na rynku nieruchomości wskazują, że dobrze utrzymany krajobraz zwiększa znacznie wartość odsprzedaży domu. Wartość dodana w przedziale od 2.000 dolarów do ponad 15.000 dolarów dla typowego, 4-pokojowe, 2-bath domu.

Średni roczny koszt dla ustalonej 5000 stóp kwadratowych trawnika to około 100 dolarów. Załóżmy, że chcesz mieszkał w domu przez 5 lat i przywróceniu zaniedbanego trawnika przez normalnej konserwacji, a do matematyki do ustalenia stopy zwrotu z inwestycji.

Rozważania planistyczne

Planując swoją stronę, spróbuj połączyć etykę ochrony w procesie planowania, że ​​strona podkreśla komfort cieplny. Kwota opieki i planowania swojej stronie domu znajdą odzwierciedlenie w powodzenie projektu energooszczędnego domu, w szczególności w drodze słońce, wiatr, widok, i prywatność są obsługiwane. Uważają, że będzie złożenie oświadczenia, które będzie miało trwały wpływ na środowisko i zmiany charakteru krajobrazu. Spędzić czas chodzić na swojej ziemi i studiować jego możliwości, zanim zdecydujesz się na plan krajobrazu.

Uwzględnienie podczas planowania krajobrazu energooszczędnego

Oto niektóre pytania, które należy uwzględnić przy planowaniu energooszczędne krajobrazu:

1. Co to jest droga Słońca nad terenu w stosunku do sąsiednich grzbietów, linii drzew, lub budowli w okresie letnim i zimowym?
2. Jakie są przeważające kierunki wiatru na zimowe sztormy, a także na letnie dni, nocne bryzy?
3. Co to jest orientacja widoku chcesz wpuścić?
4. Co to jest orientacja rozwiniętych obszarów wokół miejsca, które może wymagać badań przesiewowych na lub z dala od domu?