grsail.com

Trawertyn Dachówka

Trawertyn Dachówka

Niezależnie od tego czy budowy lub remontu domu, może warto rozważyć płytki trawertyn, nie tylko podłogi, ale także na zewnątrz na patio lub ścieżki w ogrodzie, a także prysznice, blaty, a nawet tapety. Znany również jako wapień trawertyn lub marmur trawertyn, trawertyn wapień, ani nie jest marmur.

Co to jest Trawertyn?

Trawertyn to kamień osadowe powstają, gdy minerały rozpuszczają się w wodzie gruntowej anddeposited na powierzchni przez gejzery, rzek i naturalnych źródeł. Uciekając pary wodnej wewnątrz kamienia, pozostawia małych otworów i wgłębień, które charakteryzują płytki. W Chorwacji, trawertyn utworzyły złoża ogromne naturalne tamy 16 w Park Narodowy Jeziora Plitvice. Trawertyn jest stosowany w wielu znanych budynkach, ale chyba najbardziej znany ze wszystkich jest Roman Koloseum.

Trawertyn Wygląd

Naturalny trawertyn jest wypełniona wieloma otworami, lokat calicum i chropowaty wygląd. Kiedy to tnie płytki, kamień może przybierać wiele różnych spojrzeń i występów.

Wykończenia Tile

Tylko najtrudniejsza trawertyn można wypolerować. Z pewnym płytki trawertynu, epoksydowa jest używany do wypełnienia w porowatych zagłębień aby płynniej. Podczas gdy niektórzy właściciele domów takie jak gładsza wyglądać i czuć, pamiętać, że związek, który jest używany do wypełnienia otworów nie będzie nosić jak kamień i można pokolorować inaczej w czasie. To może nie brzmi atrakcyjnie, ale może okazać się mądry wybór, jeśli chcesz kontrast na podłodze.

Wykończenia dla trawertynu zmienia. Niektóre z najbardziej popularnych wykończenia obejmuje:

 • Szlifowane (matowy) - jest to najbardziej popularny rodzaj wykończenia do płytek z trawertynu. Szlifowane płytki trawertynu oferują płaską i gładką powierzchnię, która ma matowy wygląd do niego.
 • Polerowane (błyszczące) - polerowane płytki trawertynu ma płaską i gładką jak szlifowane trawertynu, ale ma bardziej błyszczącą wygląd.
 • Szczotkowane - szczotkowana trawertyn łączy zalety płaskiej powierzchni z odrobiną tekstur przez ogrzewanie i szczotkowanie się słabsze cząstki w kamieniu.
 • Spadł - Ponieważ jej mieszkanie, teksturowanej powierzchni odzwierciedla najmniejszą ilość światła, spadła dachówka jest popularny w pokojach, które się dużą ilość naturalnego światła.
 • Cięcie poprzeczne - Trawertyn, że jest cięty na przekór pojawi mieć długie żyły, a nie płytkie otwory, przypominające marmur, zamiast wapienia.

Dachówka Kolory

Czysta trawertyn jest biały, ale z powodu zanieczyszczeń organicznych i osadów żelaza, które filtrowane do trawertynu, gdy została ona formowania, trawertyn kończy się z wielu różnych odcieniach i różnych kolorach ziemi tekstur. Większość trawertyn jest tan brązowy kolor, ale niektóre kamienie są również złoty, czerwony i szary. Wszystko trawertyn będzie różnić się kolorem od partii do partii, a od kawałka kawałek jak wszystkie kamienia naturalnego. Polerowane i szlifowane trawertyn może wydawać się głębiej w kolorze niż tumbled trawertynu; wydobyć kolor w tumbled kamienia poprzez zastosowanie kolorów zwiększenie uszczelniacza po instalacji.

Trawertyn płytek Konserwacja

Trawertyn jest materiałem porowatym, co oznacza, że ​​mogą wchłaniać płyny, które nie zebrany w rozsądnym czasie. Wyczyść wszystkie wycieki jak najszybciej, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni płytki. Inne rzeczy, o których warto pamiętać podczas zakupu, instalacji lub utrzymania trawertyn:

 • Nie należy używać środków czyszczących na bazie kwasu cytrynowego lub octu do czyszczenia trawertyn, ponieważ mogą one erozji i plami powierzchnię.
 • Otwory muszą być wypełnione albo epoksydowej lub zaprawy w celu utrzymania integralności kamienia. Nie zostawiaj otwartych otworów po instalacji.
 • Regularnie uszczelnić uszczelniaczem kamień z wykonanej dla porowatych nasycającej kamieni utrudniających przebarwienia.
 • Trawertyn jest bardziej miękki kamień niż marmuru lub granitu. Nie ciąć na niego lub przeciągnij po niej ciężkie meble, ponieważ może to porysować kamienia.
 • Użyj biały, lateks zmodyfikowany klej podczas instalacji trawertyn, aby zapobiec przebarwienia kamienia.
 • Uszczelnić kamień przed spoinowania i użyć piaskowe zaprawy na najbardziej naturalny wygląd.
 • Użyj płytki mokry piły do ​​cięcia kamienia. Choć jest bardziej miękki niż granitu i marmuru, że jest zbyt gruba, aby wyciąć z kleszczy lub węglików spiekanych ołówkiem.
 • Nie stosować trawertyn w pomieszczeniach mokrych, takich jak prysznice, ponieważ jest prawdopodobne, aby wchłonąć wodę i odbarwienie w czasie.
 • Jeśli wypełnienie wychodzi z płytki w czasie, zastąpić go świeżą zaprawą w kolorze dopasować kamień dla najlepszych rezultatów.

Zastanów się dokładnie

Podczas trawertyn wygląda o wiele bardziej wytrzymałe od innych kamieni, z naturalnie rustykalne i wyraźnego wyglądu, jest bardziej miękki i łatwo uszkodzić niż inne kamienie. Odważyć korzyści z miękkiej, kruchym pięknem przed wyższą konieczność utrzymania przy dokonywaniu wyboru. Po zainstalowaniu i przez długie lata, instalacja trawertyn będzie piękny wygląd przez wiele lat.