grsail.com

Tradycyjne meksykańskie Odzież dla Kobiet

Tradycyjne meksykańskie Odzież dla Kobiet

Bliższe spojrzenie na tradycyjnej meksykańskiej odzieży dla kobiet ukazuje świat żywych, misternie zdobione szaty. Conflux elementów europejskich i rodzimych, ubrania wykonane są z materiałów specjalnie uprzywilejowanych, a jednocześnie wyraziste kolory. Dowiedz się więcej na temat różnych rodzajów tradycyjnej meksykańskiej odzieży dla kobiet i dowiedzieć się, gdzie można kupić kawałki własne.

Rodzaje tradycyjne meksykańskie Strój dla Kobiet

Meksykańska ubrania wszystkie akcje uznanie dla mocnego koloru i piękne rzemiosło. Oto kilka typowych dla tradycyjnych wybór odzieży meksykańskich kobiet.

Huipil

Huipil (wymawiane "wee-skórki") jest bez rękawów, tuniki-jak ubranie. Podobnie jak w wielu innych kulturach, które używają odzieży identyfikacji ich konkretne obszary pochodzenia, charakterystyczny wzór na huipil może odróżnić wspólnotę, że użytkownik należy. Projekty mogą również przekazać stan cywilny osoby noszącej lub osobistych przekonań. Uroczyste huipil jest jedną noszone przez żon przywódców religijnych w społeczności, a także figurami świętych. Huipils są noszone przez dzieci, młodzieży i dorosłych.

Quechquémitl

Tradycyjne meksykańskie Odzież dla Kobiet

Noszone najczęściej w ramach szykowny zespołu dla partii lub innych specjalnych okazji, quechquémitl składa się z dwóch prostokątnych kawałków tkaniny tkane przypominał niewielką poncho. Są one wykonane ze wszystkim z wełny do bawełny, i mogą być haftowane zwierząt, kwiatów grafiki i projekty graficzne. W zależności od wspólnoty kobiety, quechquémitl mogą być wykonane z różnych technik. Na przykład, w Veracruz ubiór jest wykonany z siatką i noszenia na głowie, a na korpusie.

Rebozo

Rebozos są wielofunkcyjnymi odzieży. Zazwyczaj wykonane z bawełny, wełny lub jedwabiu, są one wykorzystywane do pokrycia głowy lub ciała (jak szal), i są one również wykorzystywane do przewozu wszystko od małych dzieci do dóbr rynkowych. Jak wiele innych ubrań, ponoszą one niepowtarzalne projekty, które przekazują społeczności noszącego. Niektóre kolory pasków lub różnych odcieniach wełny, na przykład, wskazują na różne miejscowości w Meksyku.

Bluzki

Kobiety, które nie noszą huipils może zamiast nosić tradycyjną bluzkę. Wykonane z podstawowych materiałów handlowych, odzwierciedlają one tradycyjne meksykańskie ducha i są mocno haftowane kolorowe wzory, koraliki i koronki, a może być marszczona, jak również. Inne częste koszule są zazwyczaj wykonane z bawełny i posiadają te same cechy, co typowych zachodnich szczytów. Największa różnica jest w ich długości i sposób ich noszenia jak: Niektórzy są długie, inne krótkie, niektóre szerokie, inne mocno zdobione.

Tradycyjne meksykańskie Odzież dla Kobiet

Sukienki

Innym odcinkowych w meksykańskim kobiecej garderoby jest dorywczo strój. Sukienki są zazwyczaj luźne i pokryte haftem strony skomplikowanych. Projekty są żywe i wesoły, często zaprojektowane specjalnie dla niektórych uroczystości. Piękno wielu meksykańskich sukienki jest niezwykle łatwy w ich dopasowanie; są one tak zrelaksowany, że pasuje niemal każdy organ wpisz komfortowo.

Spódnice

Spódnice są znane pod różnymi nazwami, w tym enredo, chincuete, enagua, posahuanco, refajo i więcej. Istnieje wiele różnych stylów spódnica dostępne; to zależy w dużej mierze od obszaru noszącego pochodzenia. Niektóre są zużyte do długości kostki, podczas gdy inne są zużyte do kolan. Choć bawełny i wełny są nadal używane, metody bardziej komercyjne produkcji zostały ustalone na przestrzeni lat. Teraz materiały, takie jak koronki i jedwabiu są często dodawane do mieszanki, dodając nowy element konstrukcyjny do tych już wystawne spódnice.

Akcesoria Reign

Tradycyjne meksykańskie Odzież dla Kobiet

Tradycyjne meksykańskie odzież dla kobiet, nie różni się od odzieży innego pochodzenia - oni również wielki użycia akcesoriów wyszukanych.

W zależności od regionu kobieta z, może ona nosić wstążki na szyi zamiast naszyjniki. Niektórzy noszą pierścienie koralikami i bransoletki, podczas gdy inni noszą nietypowe naturalnych materiałów, takich jak muszle, a nawet ryb kości.

Większość tego rodzaju ozdoby mają jakiś rodzaj specjalnego znaczenia i wiele działają jako amulety i medaliony, albo do odwrócenia zła lub odzwierciedlają przekonania religijne.

Pierwsze własną tradycyjną odzież

Zakup tradycyjne meksykańskie Strój

Jeśli jesteś w podróży do Meksyku wkrótce odwiedzić MExperience.com z wyprzedzeniem o swojej podróży do wskazówek gdzie kupić tradycyjny strój. Jeśli podróż do Meksyku nie jest na porządku dziennym w najbliższym czasie, nadal można rozejrzeć się za autentyczne meksykańskie odzieży. Oto kilka miejsc, gdzie można kupić tradycyjny strój.

  • La Mariposa Mexican Import: Firma prowadzi szeroki wybór tradycyjnych bluzki, sukienki, spódnice i akcesoriów dla kobiet.
  • Import Leo: Znajdziesz wiele kolorowych sukienek, bluzek, poncza i więcej w tym sklepie internetowym.
  • Moje Mercado meksykańskie Import: Tutaj można znaleźć wiele nowych i starych tradycyjnych sztuk i stroje, a także torebki i inne akcesoria.

Wzory zrobić własną

Jeśli masz umiejętności szycia, może warto rozważyć własne tradycyjne meksykańskie odzież. Oto kilka tylko wzory przeznaczone do tego celu.

  • Jessica-Tromp.nl: Pobierz wiele wolnego zrób-to-sam poncho wzory.
  • TheMexicanDress.com: wzory pobierania i instrukcje obsługi w kilku różnych stylach tradycyjnych meksykańskich sukienki.
  • eBay: Jesteś prawdopodobnie znaleźć wiele starych wzorów szycia na meksykańskich ebay w danym momencie.

Tradycyjne meksykańskie Ubrania w Modern Time

Język meksykański strój może być najlepiej podzielić na kilka kategorii, w tym codziennego noszenia, tradycyjnej zużycia i uroczystych strojach. Codziennie strój jest funkcjonalne, wygodne i opiera się w tradycji kulturowych. Świąteczne zużycie ma swój niepowtarzalny estetyczne i jest godne uwagi pod względem kolorów, tkanin, włókien naturalnych i ozdoby. Czy szukasz tradycyjny strój do noszenia na uroczystości kulturalnej lub jeśli chcesz po prostu wygodne ubranie przypominające wcześniejszego stanu, to nie jest trudno znaleźć coś, co spełni Twoje oczekiwania, nawet w czasach współczesnych.