grsail.com

Toksyczność sinice u psów

Toksyczność sinice u psów

Być może nigdy nie słyszeli o niebieskim i zielonym toksyczność alg u psów przed, ale to realne zagrożenie zdrowia w czasie suszy. Dowiedz się więcej na temat tego toksycznego stanu, jak rozpoznać zanieczyszczone źródła wody, i jak utrzymać psa bezpieczne.

O sinic toksyczności u psów

Incydenty niebieski zielony toksyczność alg u psów były szeroko relacjonowane w związku z suszą, która nęka wielką część USA w roku 2007. Raporty od jeziora regionów Minnesota sam zawartych aż 40 przypadków zatrucia psów alg. W czasie czterech zgonów zostały zgłoszone w tym regionie, ale liczba ta odnosi się jedynie do znanych przypadków. Nie mogło być więcej zgonów, które nie zostały przypisane do zatrucia glonów, ponieważ właściciele zwierząt nie byli świadomi ich psy były narażone na zanieczyszczenia.

Psy rozwijać zatrucie glonów, kiedy pić formularza zanieczyszczone źródła wody. Glony wytwarzają toksyny wpływają na narządy wewnętrzne psa, a w zależności od stężenia glonów w żołądku psa, zwierzę może umrzeć natychmiast lub później poddać z wielu objawów.

Co powoduje sinic Ogniska?

W czasie suszy, obniżone poziomy wody i niskie cyrkulacja powietrza łączą się zwiększyć produkcję glonów nadbieg. Normalnie, algi są równo rozłożone w wodzie, ale duże kwiaty są często następuje dużych off matrycy. Gaz produkowany przez te die off popycha kolonii glonów w górę, aby zebrać na powierzchni wody, tworząc niebezpieczną sytuację.

Od tego momentu, nawet delikatna bryza będzie służyć do pchania glony w stężonym warstwą szumowiny, często w pobliżu brzegu, gdzie psy i inne zwierzęta mogą spożywać go podczas picia.

Znaki Glony Zatrucie

Objawy toksyczności u psów alg różnić, w zależności od tego, czy są one wywołane przez toksyny układu nerwowego lub toksyny wątroby.

Oznaki obecności toksyn wątroby obejmują:

 • Osłabienie i / lub senność
 • Blade błony śluzowe
 • Krwawa biegunka
 • Niestabilność psychiczna
 • Ewentualna śmierć

Oznaki obecności toksyn systemu nerwowego obejmują:

 • Drżenia mięśniowe
 • Drgawki
 • Trudności z oddychaniem
 • Trudności w poruszaniu się
 • Ewentualna śmierć

Pierwsze Diagnoza

W celu zdiagnozowania zatrucie glonów, weterynarz uwzględnić objawy psa, a historia, gdzie pies został niedawno. Większość psów wyświetli ostrzegawczego błękitne zabarwienie zielone na pysku, jeżeli zostały niedawno pijany z alg zanieczyszczone źródła wody, a to może znacznie przyczynić się do rozpoznania.

Leczenie

Traktując sprawę z niebieskim i zielonym zatrucia glonów jest trudne w najlepsze, więc jest to bardzo ważne, aby szybko podjąć działania, jeśli uważasz, że twój pies został wystawiony.

W niektórych przypadkach, psy otrzymały aktywowany węgiel drzewny w celu wiązania toksyn i przenieść je z układu psa. Zmuszając psa zwymiotować przed toksyny opuszczają żołądek również okazały się przydatne. Atropina jest podawany w niektórych przypadkach.

Po Wpływa

Jeśli pies udaje się przeżyć niebieski zielony zatrucie glonów, on może wystąpić trwały wpływ na resztę życia.

Mogą one obejmować:

 • Ultra-wrażliwość na światło słoneczne
 • Przewlekłe problemy niskiej masie
 • Niezastosowanie się rozwijać

Zapobieganie jest kluczem

Zapobieganie niebieski zielony toksyczność alg u psów jest łatwiejsze niż z powodzeniem terapii. Najlepiej jest, aby nie pozwolić psu do picia z wody stojącej, stawów lub jezior, zwłaszcza jeśli mają one szumowiny niebiesko-zielone, na powierzchni i na brzegach.

Jeżeli zanieczyszczona woda na nieruchomości, należy natychmiast wyłączyć obszar ogrodzenia tak pies i inne zwierzęta w pobliżu nie może pić tam. Leczeniu rozkwit wzrostu przez spryskiwanie siarczanem miedzi na powierzchni wody w stężeniu jednej części na milion (ppm). Lokalny / Staw zaopatrzenia sklepu krajobrazu powinny być w stanie pomóc w ustaleniu dawki potrzebnej do leczenia się z wody, a także jak je stosować.

Wniosek

Chociaż wszystkie sinice powinny być traktowane z podejrzliwością, istnieje wiele odmian i nie wszystkie z nich produkują toksyny. W dłuższej perspektywie, to lepiej zaważyć na ostrożności i utrzymać psa z dala od wody, masz powody przypuszczać, jest zanieczyszczona.