grsail.com

Testy hormonu wzrostu

Testy hormonu wzrostu

Definicja

Testy hormonu wzrostu pomiaru poziomu poszczególnych hormonów, które regulują ludzkiego wzrostu. Te poziomy hormonów są mierzone w próbkach surowicy krwi uzyskanych przez nakłucie żyły. Aby zbadać funkcję hormonu wzrostu w określonych warunkach, niektóre leki mogą być podawane przed krew podjęte i poziom hormonów są mierzone. Ludzki hormon wzrostu (hGH) (somatotropina) wytwarza somatotropes w przednim płacie przysadki mózgowej. Jego rola w prawidłowym wzroście i rozwoju organizmu oraz jest stymulowanie produkcji białek w komórkach mięśniowych i wyzwala uwalnianie energii z rozpadu tłuszczów. Testy diagnostyczne dla hormonów wzrostu obejmują badanie hormonu somatotropina, somatomedyna testu C, test stymulacji hormonu wzrostu (znany również jako test test tolerancji insuliny lub argininy), oraz test hamowania hormonu wzrostu (test ładowania glukozy).

Cel

Testy hormonu wzrostu są zamawiane przez lekarzy w celu ustalenia, czy poziom hGH i inne związane z hormonów we krwi jest prawidłowa, zwiększona lub zmniejszona, a także pomoc w rozpoznaniu warunków, które mogą wynikać z nieprawidłowego poziomu hormonów lub dysfunkcji przysadki. Niektóre z najczęstszych przyczyn badań są:

 • do identyfikacji nieprawidłowości, które mogą powodować wzrost opóźnionego dojrzewania i niskiego wzrostu u młodzieży
 • pomóc w diagnozowaniu hyperpituitarism, co może spowodować gigantyzm lub akromegalii
 • przesiewowych w kierunku zaburzeń czynności przysadki mózgowej
 • pomóc w diagnozowaniu guzów przysadki lub nowotworów związanych z podwzgórza, obszar mózgu
 • do monitorowania efektów leczenia hGH podawane dla określonych warunkach

Opis

Ludzkie hormony wzrostu odgrywa ważną rolę w prawidłowym wzroście i rozwoju ludzi. Głównym ludzki hormon wzrostu jest białkiem składa się z 191 aminokwasów, budulcem białek. Wytwarzanie tego białka jest sterowane przez dwa inne hormony wydzielane przez podwzgórze: hormon uwalniający hormon wzrostu (GHRH), który kontroluje wydzielanie hGH; i hamowania hormonu wzrostu Hormon (GHIH), który hamuje wydzielanie hGH. Wszystkie zdrowe osoby mają wymierne poziom hGH przez całe życie, ale są dwa znaczące tryska wzrostu, jeden po urodzeniu, a drugi w okresie dojrzewania, a hGH odgrywa istotną rolę w każdym czasie. Najbardziej oczywistym skutkiem hGH jest liniowego wzrostu szkieletowego (wysokość), ale efekty metaboliczne hGH (wyniki aktywności hormonu wzrostu w organizmie) w mięśniach, wątrobie i komórkach tłuszczowych są ważną częścią jego funkcji. Gdy powstaje jakaś pytanie o wzrost i rozwój, pediatrzy mogą badać poziomy hormonu wzrostu hGH głównego, jego receptorów i używek, gruczołów, które produkują hormony, jak i złożonych interakcji hormonów, które kontrolują normalny rozwój.

Somatotropina (hGH) jest wydzielany przez somatotropes w przednim płacie przysadki mózgowej. To jest zwykle wydzielany podczas snu, z szczytem zwolnienie występujące około 10 po południu, północy, a 2 w nocy większość efektów hGH pośredniczy innych hormonów, w tym somatomedyny, IGH-I (somatomedyna C) i IGH-II, które są insuliną jak hormony wzrostu, które również mają wpływ na wzrost liniowy i dwa hormony podwzgórza (GHRH GHIH), które regulują hGH poprzez reagowanie na zmiany cukru jednostki krwi (glukozy) i stężenia białka. Kiedy spada poziom glukozy we krwi, GHRH wyzwala wydzielanie przechowywane hGH. Jako poziom we krwi wzrasta, wydzielanie hGH jest wyłączony przez działalność GHIH. Zwiększenie stężenia białek wywołać podobną reakcję. To sprzężenie zwrotne, wraz ze skutkami odżywiania i ćwiczeń, jest odpowiedzialny za zmianami poziomu hGH w ciągu dnia. Ponadto, stężenie glukozy we krwi i dostępności aminokwasów dla wzrostu jest również regulowana przez hormony adrenaliny, glukagonu i insuliny. Wszystkie te czynniki wzrostu może być oceniana w celu zrozumienia niedobory hormonów lub gruczołu zaburzenia wzrostu, gdy istnieje podejrzenie, że braki.

Liczba hormonalnych warunkach może prowadzić do nadmiernego wzrostu lub zmniejszył. Ze względu na swoją krytyczną rolę w procesie produkcji hormonu wzrostu i innych hormonów, dysfunkcyjnych przysadki często będzie prowadzić do zmiany wzrostu. Karłowatość (bardzo mały wzrost) może być wynikiem niedoborów hGH, brak IGH-I, lub wada w odpowiedzi tkanki docelowej do jednej z tych hormonów wzrostu. Nadprodukcja hGH lub IGH-i, lub przesadną reakcji tych hormonów prowadzi do gigantyzm lub akromegalii, oba charakteryzują się znacznym wzrostem.

Gigantyzm jest wynikiem nadprodukcji hGH we wczesnym dzieciństwie, co prowadzi do wzrostu kostnego do 8 stóp (2,5 m) lub więcej. Akromegalii wyniki, gdy hGH ponad produkowane po rozpoczęciu dojrzewania. W tym stanie, chrząstkach nasadowych kości długich organizmu nie zamykają, a oni pozostają wrażliwe na dodatkowy wzrost stymulowany przez hGH. Zaburzenie to charakteryzuje rozszerzonej czaszki, rąk i stóp, nosa, szyi, i języka.

Somatrotropin

Somatrotropin (HGH) jest mierzone w laboratorium klinicznym niedoboru hormonu wzrostu do identyfikacji u młodzieży z niedoborem wzrostu, opóźnionej dojrzałości płciowej i innych zaburzeń wzrostu i rozwoju. Test somatotropina wspomaga także dokumentowania nadmiernej produkcji hormonu wzrostu odpowiedzialnego za gigantyzmu lub akromegalii i potwierdza niedoczynność lub nadprodukcji przysadki (niedoczynność przysadki lub hyperpituitarism, odpowiednio). Jednakże, ze względu na zmienną wydzielania hGH, jak i produkcji hormonu wzrostu w odpowiedzi na stres, ćwiczenia i inne czynniki przypadkowe testy nie są wystarczające ustalenie niedoborem hormonu wzrostu. W celu uzyskania bardziej dokładnych pomiarów, próbki krwi można wyciągnąć 12:59-i pół godziny po śnie (poziom hGH zwiększyć podczas snu) lub duży wysiłek może być wykonana w ciągu 30 minut, zanim krwi jest pobierana. (Poziom hGH A osoby zwiększyć po treningu). Oczekuje się, że poziom hGH na koniec okresu ćwiczeń będzie maksymalna.

Somatomedyna C

Test somatomedyna C jest zwykle zamawiane, aby pomóc wykryć nieprawidłowości przysadki niedobór hormonu wzrostu, i akromegalii. Nazywany również insulinopodobny czynnik wzrostu (IGF-1), somatomedyna C jest uważana za bardziej dokładne odbicie stężenia leku we krwi hGH ponieważ takie zmienne, jak czas dnia, poziomu aktywności lub diety nie wpływają na wyniki testu. Somatomedyna C jest częścią grupy peptydów zwanych somatomedyny, przez który hGH wywiera swoje działanie. Ponieważ krąży w krwiobiegu związane z długotrwałymi białka, jest bardziej stabilny niż hGH. Poziomy somatomedyna C są zależne od poziomu hGH, jednak i zazwyczaj somatomedyna poziomy C będzie niska, gdy poziom hGH są niewystarczające. Rażąco niskie poziomy somatomedyna C będzie wymagało dalszych badań, więc lekarze mogą wykonywać testów stymulacji hormonu wzrostu do diagnozowania niedoboru hormonu wzrostu. Nonpituitary przyczyny obniżonej somatomedyna C to niedożywienie, ciężkie choroby przewlekłe, ciężkie choroby wątroby, niedoczynność tarczycy i karłowatość Laron za.

Hormon wzrostu Stymulacja test

Test stymulacji hGH, zwany także hGH test prowokacyjny, tolerancji na insulinę, lub test arginina, wykonuje się w celu sprawdzenia zdolności organizmu do produkcji hormonu wzrostu oraz potwierdzić podejrzenia niedoboru hormonu wzrostu. Normalny pacjent może mieć niski poziom hormonu wzrostu, ale jeśli jest nadal niski hGH po stymulacji, bardziej ostateczne rozpoznanie można. Badanie polega na tworzeniu stan hipoglikemii insuliny wywołanego przez wstrzyknięcie dożylne (insuliny) w celu stymulowania produkcji hGH i wydzielanie kortykotropiny również. Jeśli taka stymulacja jest nieskuteczne, awaria przednim płacie przysadki mózgowej jest prawdopodobne. Może to być konieczne, w celu uzyskania próbki krwi po energicznym sesji ćwiczeń trwającej 20 minut.

Substancja zwana hGH czynnik uwalniający jest również stosowany do stymulacji hGH. Uważa się, że to podejście jest bardziej dokładna i specyficzne spowodowanych niedoborem hormonu wzrostu przez przysadkę. Niedobór hormonu wzrostu jest również podejrzewać, gdy określenie rentgenowskie wieku kości wskazuje, opóźnienie wzrostu w porównaniu do wieku chronologicznego. Począwszy od roku 2004, najlepsza metoda identyfikacji pacjentów hGH-niedoborem był test pozytywną stymulację następuje pozytywnej odpowiedzi na terapeutycznego procesu hGH.

Hormon wzrostu Tłumienie test

Procedura ta, zwana również badania na obciążenie glukozy przeprowadza się w celu oceny nadmiernych poziomów bazowych hGH i potwierdzić diagnozę gigantyzm u dzieci (i akromegalii u dorosłych). Procedura wymaga rysunek dwie różne próbki krwi, jeden zanim dziecko spożywa 100 gramów glukozy ustami i drugą próbkę dwie godziny po spożyciu glukozy. Normalnie, glukozy, takie jak to będzie hamować wydzielanie hormonu wzrostu. U dziecka z nadmiernego poziomu hGH, brak tłumienia wskazuje przednią dysfunkcji przysadki i potwierdza diagnozę gigantyzmu lub akromegalii ().

Środki ostrożności

Biorąc niektórych leków, takich jak amfetamina, dopaminy, kortykosteroidy i fenotiazyny może zwiększyć lub zmniejszyć wydzielanie hormonu wzrostu. Pediatra może zaprzestać niektórych leków przed wykonywaniem badań hormonu wzrostu. Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na wydzielanie hormonu wzrostu to stres, ćwiczenia, dietę i nieprawidłowych poziomów glukozy. Pediatra może wydawać zalecenia dotyczące aktywności dziecka przed badaniem. Testy hormonu wzrostu nie powinny być wykonywane w ciągu tygodnia po każdym skanowaniu radioaktywnych, takich jak X-ray, MRI lub CT.

Przygotowanie

Test hGH lub somatotropina wymaga, że ​​próbka krwi na czczo pobiera się z żyły, zwykle w ramieniu. Dziecko powinno mieć nic do jedzenia i picia od północy w noc przed badaniem aż po Próbka krwi jest pobierana. Od poziomu stresu i ćwiczenia wzrost hGH, dziecko musi być całkowitym spoczynku na 30 minut przed Próbka krwi jest pobierana. Jeśli lekarz zażądał dwóch próbek, powinny być sporządzone w kolejnych dniach w zbliżonym czasie, korzystnie między 6 rano a 8 rano

Test somatomedyna C wymaga również próbkę krwi na czczo. Pacjent powinien mieć nic do jedzenia i picia od północy w nocy, aż po Próbka krwi jest pobierana.

Testy stymulacji hormonu wzrostu wymaga dożylnego podawania argininy i / lub insuliny. Próbki krwi z żyły będą rysowane w 0, 60, 90 minut po wstrzyknięciu.

Badanie tłumienia hormonu wzrostu wymaga dwóch próbek krwi, na czczo przed badaniem jeden i kolejne dwie godziny po dziecko otrzymuje roztwór glukozy doustnie. Dziecko powinno mieć nic do jedzenia i picia od północy w nocy, aż po próbki krwi są rysowane, a aktywność fizyczna powinna być ograniczona do co najmniej 10 do 12 godzin przed badaniem.

Opieka postpenitencjarna

Zazwyczaj nie będzie żadnych efektów z badania hormonów i normalnych działań może być wznowione. Opaska może być stosowany, aby utrzymać miejsce nakłucia lub dożylnym podaniu leków czyste i do zatrzymania krwawienia, które mogą wystąpić. Nietypowe krwawienie lub zasinienie w miejscu powinny być zgłaszane do pediatry. Dziecko należy dokładnie po bardziej rozległej testu testu stymulacji hormonu wzrostu i tłumienia hormonu wzrostu. Pediatra może ograniczyć działania na bezpośrednim okresie przed badaniem.

Zagrożenia

Testy hormonu wzrostu nie mają znaczne ryzyko. Minor dyskomfort może wystąpić podczas i po teście stymulacji hormonu wzrostu, ponieważ linii dożylnej do dostarczania insuliny. Niski poziom cukru we krwi (hipoglikemia) wynikać będzie z insuliny wtryskiwanego do systemu dziecka, co może spowodować, niektóre dzieci pustki w głowie lub letargu. Niektóre dzieci mogą odczuwać senność, pocenie się, i / lub nerwowość, z których wszystkie mogą być korygowane po badaniu przez spożyciu soku lub wlew glukozy, zgodnie z zaleceniami lekarza pediatry. Ciężkie przypadki hipoglikemii mogą powodować ketozy (nadmierne ilości produktów ubocznych kwasów tłuszczowych w organizmie), kwasica (zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu), lub prądem. Personel medyczny zapewnienia ścisłej obserwacji w trakcie badania w celu zapobiegania lub reagowania na tych nieprawdopodobnych reakcji. Hormon wzrostu testy tłumienia może spowodować, że niektóre dzieci nudności po podaniu glukozy. Chipy lodu może pomóc złagodzić ten objaw.

Normalne Wyniki

Wyniki podano w nanogramach na mililitr (ng / ml). Normalne wyniki mogą zmieniać się od laboratoriami zależnie od zastosowanej metody pomiaru, ale wyniki są zwykle w następujących zakresach.

Somatotropina (hGH)

 • mężczyźni: 5 ng / ml
 • Kobiety: mniej niż 10 ng / ml
 • Dzieci: 0-10 ng / ml
 • noworodka: 10-40 ng / ml

Somatomedyna C:

 • dorośli: 42-110 ng / ml
 • dzieci: 0-8 lat; dziewczyny 7-110 ng / ml; Chłopcy 4-87 ng / ml
 • 9-10 lat: girls 39-186 ng / ml; chłopcy 26-98 ng / ml
 • 11-13 lat: girls 66-215 ng / ml; Chłopcy 44-207 ng / ml
 • 14-16 lat: girls 96-256 ng / ml; Chłopcy 48-255 ng / ml

Stymulacja hormon wzrostu: większa niż 10 ng / ml

W zakresie tłumienia hormonów wzrostu, zazwyczaj, glukoza tłumi hGH do poziomu od niewykrywalne 3 ng / ml w ciągu 30 minut do dwóch godzin. U dzieci, stymulacja odbicia może wystąpić po dwie do pięciu godzin.

Najważniejsze pojęcia

 • Akromegalii-rzadkie choroby wynikające z nadmiernego hormonu wzrostu spowodowany przez łagodnego nowotworu. Jeśli taki nowotwór rozwija się w ciągu pierwszych dziesięciu lat życia, wynik jest gigantyzmu (w których wzrost jest przyspieszona) i nie akromegalii. Objawy obejmują wulgaryzowaniem rysów twarzy, powiększenie rąk, stóp, uszy, nos, wystające i szczęki i długą twarz.
 • Karłowatość, przysadka-Niskorosłość. Wywołanych niedoborem hormonu wzrostu, w przeciwieństwie do końca zrywu wzrostu lub genetyki nienormalnie powolny wzrost i niskiego wzrostu przy normalnych proporcjach może być widoczne.
 • Gigantyzm nadmiernego wzrostu, zwłaszcza w wysokości, w wyniku nadprodukcja hormonu wzrostu w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania przez guza przysadki. Nieleczona, w końcu niszczy guza przysadki mózgowej, powodując śmierć w okresie wczesnej dorosłości. Jeśli nowotwór rozwija się po wzrost jest zatrzymany, wynik jest akromegalia nie gigantyzm.
 • Przysadki mózgowej, najważniejsze z gruczołów wewnątrzwydzielniczych (gruczoły wydzielające hormony bezpośrednio do krwiobiegu) przysadki znajduje się u podstawy mózgu. Czasami określane jako "gruczoł mistrza," reguluje i kontroluje działalność innych gruczołów wydzielania wewnętrznego i wielu procesów zachodzących w organizmie, w tym wzrostu i funkcji rozrodczych. Zwany także przysadkę.

Obawy rodzicielska

Rodzice mogą być zaniepokojeni odpowiedzi dziecka do nakłucia lub reakcji do dożylnego podawania leków przed badaniem. Rodzice mogą odgrywać rolę uspokajający uspokajający dziecko i wyjaśnienia procedury wcześniej. Personel medyczny i pediatra może instruktażu przed, w trakcie i po testach, a także ścisłą obserwacją, aby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko. Rodzice mogą być przygotowane do po senności lub zawroty testowania poprzez chipy sok poręczne i lodu, aby pomóc złagodzić wszelkie uczucia mdłości.

Zasoby

Książki

. Czernichów, P. i in wzrostu i Zaburzenia Przemiany Materii w Chorób Dziecięcych przewlekłych: Cambridge grudnia 2001 Hormonalna Badania Bazylea, Szwajcaria. S. Karger AG, 2002.

. DeGroot, Leslie, i wsp Hormonalna Akcja, przysadki wzrostu i dojrzewania, immunologii, Odżywianie, Cukrzyca Kent, UK:. Elsevier-Wydział Nauk o Zdrowiu, 2001.

Witryny sieci Web

"Hormonu wzrostu." Testy laboratoryjne Online:. Amerykańskie Towarzystwo Chemii Klinicznej, 2001-2004 Dostępne online w http://www.labtestsonline.org/understanding/analytes/growth_hormone/test.html (dostęp 21 października 2004).