grsail.com

Tematy ogrodowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

Tematy ogrodowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

Ogród tematy dla dzieci w wieku przedszkolnym może być dużo zabawy. Po tym wszystkim, co przedszkolak nie kocha, aby uzyskać jego ręce brudne, zobaczyć rośliny rosną, i obserwować dynamiczne środowisko z ogrodu.

Tematy ogrodowe dla dzieci w wieku przedszkolnym

Podczas pracy z przedszkolaków, istnieje kilka sposobów, w którym można podzielić się badanie ogrodów:

 • Zapylaczy
 • Kwiaty
 • Cykl życia ogrodu (od sadzenia do zbioru)
 • Wpływ na środowisko naturalne ogrodnictwa

Możliwości są naprawdę nieograniczone, ale ważne jest, aby pamiętać podczas nauczania przedszkolaków jest to, że proces ma się w ręce i to musi być ciekawe.

Kto jest zapylacz

Zapylaczy bardzo ważną pracę w ogrodzie. Rozciągają się one pyłek z jednego kwiatu na drugi powodując kwiaty rosną.

 • Dodać stronę zapylaczy Book --Every książki powinny mieć obraz dla dziecka do kolorze zapylacza. Korzystnie zapylaczy są rodzime dla obszaru, a więc teoretycznie, mogą zobaczyć coś z ich książki, jak chodzą wokół zewnątrz. Pod każdym zdjęciem, nie powinno być następujące zdanie proste:

"(Wypełnić puste z zapylacza) pomaga pyłek spread.

W klasie, upewnij się, że pyłek i omówić sposób, że jest nowe kwiaty rosną.

 • Zapoznaj się z cyklem życia motyla --Butterflies ustąpić do wszelkiego rodzaju projektów kreatywnych sztuki. Jeśli można uzyskać dom obserwacji motyli, jest to idealny sposób, aby obserwować motyla od etapu gąsienica na drodze do końcowego wyniku.
 • Eric Carle przeczytaj to bardzo Hungry Caterpillar --Children kocham tę książkę, a co za świetny sposób, aby przedstawić koncepcję gąsienica staje motyl.

Kwiaty

Części kwiatu są ważne pojęcie naukowe. Twoja klasa powinna mieć plakat, który wyraźnie Etykiety części kwiat. Na tym poziomie, to jest ważne, że przedszkolaki zrozumieć funkcję płatków, korzeni i liści.

 • Jak kwiat po wodę? --one Sposób, aby pokazać, że korzenie kwiat ssać wodę poprzez trzpień jest do kolorowych goździków. Aby to zrobić, trzeba będzie:
 • białe goździki dla każdego dziecka w swojej klasie
 • Wysoki kubek dla każdego dziecka w swojej klasie
 • woda
 • kilka kropli barwnika spożywczego

Co zrobić:

Masz dzieci dekorują swoje kubki. Korzystanie z dzbanka wlać trochę wody do kubka każdego dziecka, a następnie dodać kroplę lub dwie z barwnika spożywczego. Ten eksperyment jest najlepiej zrobić w piątek po południu. W poniedziałek, kiedy dzieci wracają, kwiaty będą kolorowe. Pomaga to "show" Dzieciaki, że woda zasysana przez łodygę do koloru płatków.

Cykl życia Ogrodzie

Jest to idealne urządzenie tematyczna jeśli przedszkolaki mają ogród do pracy w. Wiele szkół uruchomieniem programu "zielony kciuk", a więc jeśli Twoja szkoła ma ziemię, ale nie ogród może prosty wniosek do dyrektora rade. To także duża aktywność podzielić się z przedszkolanki od prac ogrodniczych w sezonach. Przedszkolaki którzy roślin wiosną może zbierać jesienią przedszkola. Jednakże, jeśli nie masz ogród i nie może go otrzymać, nadal istnieje kilka sposobów, aby wykonywać zielone kciuki swoich dzieci.

 • --Tomatoes Ogrodnictwo pojemnik wzrośnie konsekwentnie dobrze w ogrodzie, a także są dość łatwe w uprawie o szybkie rezultaty co czyni z nich idealne warzywo dla przedszkolaków!
 • Skrzynki Skrzynki balkonowe --Window również wypełnione kuchenne zioła dobrze rosną i nie wymagają wiele konserwacji. Uruchom kuchenne zioła z roślin, aby upewnić się, że małe dzieci nie tracą zainteresowanie.

Zachowaj wykres na ścianie, który następuje cykl życia ogrodu od sadzenia do zbioru. Upewnij się, że podczas zbioru, Twoje dzieci będą mogli skosztować owocu lub warzywa) (ich pracy!

Oddziaływania na środowisko Ogrodnictwo

Ogrodnictwo oferuje liczne korzyści dla środowiska poza tak że wygląda ładniej. Podobnie, złe praktyki ogrodnicze może szkodzić środowisku.

 • Kompostu --Talk o korzyściach płynących z kompostowania i co kompostowanie ma pomóc swój ogród. Kompostowanie jest łatwe do zrobienia na własną rękę, jak również.
 • Locavores --Using dużą mapę, spróbuj prześledzić jedzenie, które można jeść do pierwotnego źródła. Masz dzieci myślą o tym, co jadłem, a następnie zwrócić uwagę, jak bardzo mogą być spożywane z lokalnych gospodarstw. Jeśli to możliwe, mają lokalny rolnik odwiedzić salę. Jeśli nie jest to możliwe, zrobić wycieczkę do jednej lokalnej farmie lub targu.

Więcej materiałów na Przeglądaj Tematy ogród dla przedszkolaków

Ogród tematy dla dzieci w wieku przedszkolnym może być doskonałym sposobem, aby dzieci zainteresowanych w środowisku. Istnieje wiele, wiele doskonałych dostępne do dalszego ogrodnictwie studiów:

 • Dzieci Ogrodnictwo-doskonała strona z mnóstwem informacji, planów lekcji i linków.
 • Dolina ogród dla dzieci - Bardzo przyjazny dzieciom strona z łatwy do naśladowania kierunki ogrodnictwie.
 • Mój pierwszy ogród - Krótki na przestrzeni? Ta strona internetowa zawiera mnóstwo pomysłów na "sprytne ogrodnictwa."
 • Korzeni, pędów, chwytaki i Boots - doskonała książka pełna ogrodowych tematów dla dzieci w wieku przedszkolnym.
 • Zielone Kciuki: dziecięca aktywny przewodnik do wewnątrz i na zewnątrz Ogrodnictwo - doskonałe źródło informacji dla projektów przez cały rok. Wpisany do czytania przez dziecko, jest to świetny poradnik dla rodzica, który jest nowy do ogrodnictwa, a projekty są odpowiednie do czynienia z przedszkolaków.