grsail.com

Teleskopy: Porady Telescope Lens

Soczewki Barlow

Soczewki Barlow może być używany na dowolnej lunety, podwojenie lub nawet potrojenie ogniskową w zakresie od razu. Są one zamienne ze standardowym okularem, że pochodzi z zakresem i są niedrogi sposób, aby dodać jeszcze więcej mocy do teleskopu.

Obiektyw teleskopu

Utrzymanie obiektyw teleskopu czyste i bezpieczne jest ważnym elementem konserwacji teleskopu. Upewnij się, że używasz do czyszczenia obiektywów wysokiej jakości wykonany specjalnie dla teleskopów i zawsze używać miękkiej szmatki do czyszczenia obiektywu. Niektóre prosta konserwacja może pomóc w utrzymaniu się na oglądanie teleskop na wiele lat!

Teleskop obiektywu

Cień obiektywu / Rosy Czapka jest w zasadzie rurki, która jest w przybliżeniu równa średnicy rury teleskopowej swoim. Jest zaprojektowany, aby dopasować się na przedniej części teleskopu, aby pomóc zmniejszyć ilość rosy, które mogą budować się na płytce korekcji. Służy także jako cień obiektywu poprzez zapobieganie światło rozproszone od uderzenia płyty korektora, a to może znacznie poprawić kontrast.

Soczewki Telescope

Można znaleźć szeroką gamę obiektywów teleskopów i okularach dopasowanie modelu teleskopu. Te soczewki i okulary mogą zwiększyć ogniskową, wymienić połamane okulary, a nawet można zobaczyć dalej i jaśniej przez teleskop.

Soczewki Barlowa

Barlow obiektyw jest łatwy i niedrogi sposób, aby zwiększyć zakres powiększenia swoich okularów. Barlow podwaja moc soczewki powiększające o okularze przez podwojenie efektywnej ogniskowej, a niektóre obiektywy Barlow nawet trzykrotnie ogniskowej.