grsail.com

Techniki jogi Nidra

Techniki jogi Nidra

Techniki relaksacyjne dla Joga NIDRA pomoc przynieść spokój, spokój, i jasności w tych, którzy praktykują tę głęboką formę medytacji. Znaczenie Yoga Nidra jest "głęboki sen", a ci, którzy osiągają ten stan Yoga Nidra są w stanie całkowicie pozbyć się wszystkich słów, myśli, obrazów, wrażeń i obrazów, przybywającego do stanu całkowitego relaksu.

Wykonywanie Joga NIDRA

Joga Nidra ma wiele korzyści, w tym ulgi stresu, poprawy zdrowia psychicznego, poczucia równowagi i harmonii, i ulgi bezsenności i niepokoju. Techniki uczestniczące w tej praktyce również pomaga w walce z niektórymi chorobami, zwłaszcza wywołane przez napięcia. Czasami lekarze nawet zgłosić zmniejszoną potrzebę przeciwbólowy, nasenny i uspokajający leków.

Praktyka jogi Nidra można destylować na trzy podstawowe etapy.

Krok pierwszy: Ustanowienie swój cel

Zacznij od utworzenia spokój intencji celu, podobny do przygotowania medytacji. Większość wykonywać NIDRA jogi leżącej. Wielu praktyków Proponuję ćwiczenia przed tradycyjnym snu, nie tylko dla odtwórczych korzyści, ale także na potencjał świadomego śnienia i zwiększonej świadomości, nawet gdy ciało i umysł są w stanie spoczynku.

Krok drugi: Skupienie się na każdej części ciała

Skup swoją intencję na poszczególnych części ciała. To jest rzeczywiście powszechne techniki relaksacyjne zalecane przez lekarzy dla pacjentów z problemów ze snem, jak to uspokaja "gadać mózgu" i utrzymuje nacisk na jawy do minimum. Szczegół jest ważny w tym etapie: skupić się szczególnie na czubkach palców, cały palec, a następnie w górnej części stopy, a następnie podeszwy, i tak dalej. Twój umysł powinien wędrować na każdej części ciała tak, jakby dosłownie dotykając go.

Krok trzeci: Kontynuuj Relaks

Po dotarciu na szczyt głowy, wziąć w całym ciele. Następnie powtórzyć proces. Każdy relaksuje się w inny sposób, więc nie wystarczy powiedzieć, "relaks, jak to zrobić." Bez względu na sposób wspomaga Twój stopniowe zejście do spokojnej uważności jest to, co należy zrobić w tym czasie, czy jest to głębokie oddychanie, wyobrażając sobie, bujny las, lub słysząc huk fal na brzegu.

Różne Techniki jogi Nidra

Chociaż oryginalne Joga Nidra nadal wykonywane często, jak współczesne jogini i Swami Rama Satyananda Saraswati Swami rozwinęły swoje własne techniki Jogi Nidra, które są praktykowane także dzisiaj.

Swami Rama

Techniki jogi Nidra
Joga Nap

Swamiego Ramy 61 Punkt Relaks Technika jest stopniowe, systematyczne ruchy i zwolnienie z jednego punktu do drugiego ciała co kilka sekund (lub po jednym lub dwóch oddechów). Jest to ważne dla tych, praktykowanie 61 punkt Relaks Technika, aby dowiedzieć się, gdzie każdy punkt jest i poruszają się płynnie i bez wysiłku. Jeśli przeniesiesz się zbyt wolno, twoja uwaga może dryfować, więc lepiej jest przejść od punktu do dość szybko wskazać, relaks każdy punkt jak iść.

Punkty rozpocznie się w czoło, pracuje w dół gardła do ramion do czubków palców. Relaks nadal w klatce piersiowej, brzuchu, aż do bioder, kolan, kostek do palców i powrót do czole ponownie.

Swami Saraswati Satyananda

Swami Saraswati opracowała Satyananda technikę jogi Nidra które wywołuje głęboki stan odprężenia, które mogą być skuteczne przeciwko bezsenności i różnych zaburzeń lękowych. To systematyczna metoda wywoływania całkowitej psychicznego, emocjonalnego i fizycznego relaksu uważa się za odpowiednie dla wszystkich praktyków.

Technika Joga Nidra Swami Saraswati zawiera Satyananda dwa etapy:

 1. Pierwszy stan wywołuje zrelaksowany stan ciała i umysłu poprzez obracanie świadomości we wszystkich częściach ciała przez manipulację oddechu.
 2. Drugi etap może obejmować szczególne formy oddychania i instrukcje przywrócenia równowagi podstawowych elementów ciała i umysłu, takich jak wywoływania uczucia ciężkości lub lekkości, ciepła i zimna, czy dla przyjemności i bólu. Uczucie lekkości, na przykład, mogą być przydatne w unburdening kogoś, kto cierpi z powodu depresji, podczas gdy uczucie ciężkości może pomóc komuś, kto pragnie czuć się bardziej uziemione. Swami Saraswati używa również Satyananda wizualizacji do tworzenia pozytywnego wizerunku podczas składania świadomości dotkniętych części ciała.

Wprowadzenie Joga NIDRA Dzieciom

Techniki jogi Nidra

Ten rodzaj jogi mogą być bardzo skuteczne z dziećmi. Kiedy po raz pierwszy przedstawić pomysł koncentrując się na każdej części ciała, aby się uspokoić, przedszkolaki mogą poruszać, osiem-latków może chichotać, a młodzież będzie zapewne przewracają oczami. Ale większość dzieci nie znajdziesz ciche chwile orzeźwiający, nawet jeśli nie myślą, że to pomaga w czasie.

Oto kilka kroków, wprowadzające do jogi Nidra dla dzieci:

 1. Stworzyć atmosferę, która jest ciche, z przyćmionym świetle, ale nie ciemne. Wyłączyć wszystkie elektroniki - nawet niski szum komputera stacjonarnego może rozpraszać.
 2. Czy dziecko leżeć płasko na jego plecy, ramiona się po bokach, dłonie do góry.
 3. Delikatnie zakrywać oczu suchym, ciepłym myjki.
 4. Rozpoczęcie procesu relaksacji zadając dziecku skupić się na swoim oddechu. Na wdechu, poprosić dziecko, aby wypełnić swoje ciało w ulubionym kolorze. Na wydechu, zwolnij kolor i oddech. Czy to trzy razy.
 5. Następnie, już dziecko dokręcić wszystkie swoje mięśnie na raz, nawet co pięść, a następnie zwolnić wszystkie na raz. Czy to trzy razy.
 6. Poproś dziecko, aby wyobrazić sobie coś takiego jak słońce, księżyc, gwiazdy, piasku, pęcherzyki lub ciepłej wody do kąpieli.
 7. Zaczynając od palców, poprosić dziecko, aby wyobrazić sobie, że wszystko, co on lub ona wybrała powyżej dotyka tę część ciała.
 8. Powoli wrzucić ciało: palce, kostki, stopy, łydki, kolana, i tak dalej dla wszystkich części ciała. Gdy obraz dotyka część ciała, że ​​wypełnia go świetle dziecka ulubiony kolor.
 9. Przenieś się na całe ciało do głowy, co również wypełnia kolorem.
 10. Daj dziecku minutę lub dwie (w zależności od wieku), aby poczuć, że jego ciało jest wypełnione kolorem.
 11. Następnie poprosić dziecko, aby rzucić się na bok, usunąć ściereczką, ale pozostawiając oczy zamknięte, i poczekać chwilę, zanim siedząc w pozycji ze skrzyżowanymi nogami. Następnie otwórz oczy.

CD Joga NIDRA

Jeśli prowadzący głos pomoże Ci znaleźć odprężenie poprzez Yoga Nidra, za słuchanie jednego z tych płyt, jak ćwiczyć:

 • Joga Nidra Medytacja CD: Ekstremalne Relaks Świadomego głębokiego uśpienia
 • Joga Nidra Medytacja: Chakra Teoria i Wizualizacja
 • Medytacja i joga Nidra (Relaks i Stress Reduction, Uzdrowienie i odmładzająca

Holistyczne podejście do relaksu

Joga Nidra może być opisana jako holistycznego podejścia do relaksu, jednego, który uwalnia człowieka od wszystkich mięśni, mentalnego i emocjonalnego napięcia. Mężczyźni, kobiety i dzieci, którzy praktykują tę formę relaksu uwierzyć, że sam sen nie dostarczy kompletny stan odprężenia. Zamiast tego, zdecydowanie czuć, że całkowite zwolnienie jest możliwe tylko poprzez Yoga Nidra.