grsail.com

Tajne Midnight Oil, a nie rzeczy, które można gotować z

Oleje są istotne dla naszego samopoczucia i są wykorzystywane przez naszego ciała w różnych sposobów. Oleje są zdefiniowane jak tłuszcze, które są ciekłe w temperaturze pokojowej. Oleje zawierają olej roślinny gotowania i oleje znaleźć w orzechy, oliwki, awokado, ryb i tłuszczów zwierzęcych. Chcesz spożywać oleje, które są bogate w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, ponieważ zapewniają one witamin i pomóc wchłonąć witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E i K. Dostarczają one również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne do wzrostu i zdrowia naszej skóry, Mózg i układ nerwowy. Oleje są jedzenie kalorie na 120 kalorii na łyżkę (około same jak tłuszczów stałych, takich jak margaryna / masło) i trzeba ograniczyć, ile zużywają się pozostać w swoich codziennych celów.

Tajne Midnight Oil, a nie rzeczy, które można gotować z

One naprawdę ważną rzeczą do rozważenia, o której olej chcesz spożywać to, w jaki sposób go używać do przygotowania posiłków. Podczas gotowania z olejem trzeba pamiętać punkt dymu z których olej używasz, ponieważ oleje wszystkie mają różne temperatury, w której zaczyna palić. Gdy olej zacznie palić lub osiągnąć punkt dymu, właściwości wymiany oleju. W miejscu, dymu, następuje utlenianie oleju i rakotwórcze wolne rodniki tworzą. Więc niektóre oleje są lepsze do gotowania wysokiej ciepła i innych do gotowania słabego ogrzewania, opatrunków lub dodatkowy aromat.

Bardziej rafinowany olej jest wyższy punkt dymu do oleju. Dla łatwej oceny, można spojrzeć na kolor oleju, kolor jaśniejszy punkt dymu wyższa. Oleje roślinne są wyższe niż punkty dymu tłuszczów i olejów zwierzęcych, za wyjątkiem uwodornionego roślinnego tłuszczu. Pamiętaj wysoką temperaturę spalin = dobry do gotowania. Niski punkt dymu = dobre dla opatrunku.

Wszystkie z następujących olejów mają wiele zalet i efekty zdrowotne. Oleje roślinne nie mają cholesterolu, ale wciąż mają różne ilości innych tłuszczów, w tym nasyconych, wielonienasyconych i jednonienasyconych tłuszczów. Możesz także obejmują tłuszcze, które zawierają kwasy omega-3 i omega-6 tłuszczowe, ponieważ tłuszcze te są związane ze zdrowiem serca. Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się olej sojowy, olej lniany i olej rzepakowy, jak również orzechów. Kwasy tłuszczowe omega-6 znajdują się w sojowy, z krokosza barwierskiego i kukurydzy.

Olej kokosowy

Olej ten jest bogaty w tłuszcze nasycone, a stosunkowo niski w mono i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, co ogranicza jej być najzdrowszym wyborem. Jego średni punkt dymu i silny aromat są dobre do gotowania różnych produktów spożywczych. Posiada również żelazo, witamina E i K.

Olej rzepakowy

Rzepak jest popularny ze względu na łagodny smak i jest to dobre źródło zarówno mono i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest również niska zawartość tłuszczu nasyconego i zawiera omega-3 kwasów tłuszczowych. Jest dobrze olej do stosowania do gotowania, pieczenia i smażenia, ponieważ ma on temperaturę średnio wysokiej dymu.

Olej palmowy

Ten olej z owoców drzewa palmowego, i jeśli jest to rafinowany olej ten może być czerwony z wysokiej zawartości beta-karotenu znaleźć w owocach. Olej ten ma łagodny smak i wysoką temperaturę spalin. Ale ten olej jest ubogie w tłuszcze wielonienasycone i mono i wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, co czyni go jednym z unhealthier wyborów.

Olej z krokosza barwierskiego

Olej ten jest bogaty w witaminę E i jest dobrym źródłem jednonienasyconych tłuszczów. Olej szafranowy jest często wyrafinowane, i dlatego ma wysoką temperaturę spalin do gotowania potraw. Użyj tego oleju, gdy chcesz podsmażyć lub piec potrawy na dużym ogniu.

Olej słonecznikowy

Ten olej jest faworytem w wielu miejscach na świecie. Ma łagodny smak i wysoką temperaturę dymu, dzięki czemu można gotować prawie wszystko w tym oleju. Całym świecie, olej ten jest zwykle jednym z tańszych wyborów. Jest dobrym źródłem wielonienasyconych tłuszczów jedno- i i niską zawartość tłuszczów nasyconych. Jest również dobrym źródłem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, E i K.

Oliwa z oliwek

Podczas czytania etykiet oliwy z oliwek, często zamieszanie. Chcesz spojrzeć na etykiety, które czytają "Oliwa z oliwek" lub "Czysta oliwa z oliwek." Są to zwykle najmniej oczyszczonymi i najlepiej degustacje oliwy. Oliwa z oliwek, które brzmi: "Światło" opisuje światło kolor oleju, a nie zawartości tłuszczu. Podstawowe oliwa z oliwek jest drugim najlepszym, ale często bardziej przystępne, ponieważ wywodzi się z mieszaniny olejów roślinnych.

Oliwa z oliwek (Extra Virgin i Virgin): Mocny smak, średnio wysoki punkt dymu, dobrym źródłem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach E i K, o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i dobrym źródłem wielonienasyconych tłuszczów jedno- i.
Oliwa z oliwek (światło / rafinowany): łagodniejszy smak, ale nadal dobre źródło wielonienasyconych tłuszczów jedno- i oraz niską zawartość tłuszczów nasyconych. Olej ten jest popularny, ponieważ ma wysoką temperaturę spalin, co czyni go jednym z najlepszych olejów służących do wysokiej ciepła smażenia, piekący lub brązowienia żywności.

Olej lniany

Potrzebuje oleju lnianego być przechowywane w lodówce i jest bardzo łatwo psujących się, więc trzeba będzie go używać szybko przed jej wygaśnięciem. Olej ten ma silny aromat i ma niską zawartość tłuszczów nasyconych. Jest to jedna z najlepszych olejków zużywają do kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 kwasów tłuszczowych, a także dobre źródło mono- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Olej ten jest bardzo nisko na skali punktowej dymu i powinny być wykorzystywane bardziej opatrunkowe lub środków aromatyzujących, niż do smażenia potraw.

Olej z pestek winogron

Czasami Olej z pestek winogron mogą być bardzo drogie, ale jej łagodny smak i średnio-wysokiej punkt dymu są punktem sprzedaży. Jest dobrym źródłem omega-6 kwasów tłuszczowych, tłuszczów wielonienasyconych i mono i niskiej zawartości tłuszczów nasyconych.

Peanut Oil

Olej ten ma wysoką temperaturę średniej dymu, niską zawartość tłuszczów nasyconych i nadal jest dobrym źródłem wielonienasyconych tłuszczów jedno- i, choć nie tak dobre, jak olej z oliwek lub olej słonecznikowy.

Olej sezamowy

Olej ten ma bardzo intensywny smak, który dodaje do tradycyjnych smaków kuchni wielu etnicznych. Jest niską zawartość tłuszczów nasyconych, dobrym źródłem wielonienasyconych tłuszczów jedno- i i jest bogata w przeciwutleniacze. Ma średnio punkt dymu, więc go używać do pieczenia słabego ogrzewania, sosów lub światła sautéing.

Olej sojowy

Olej ten jest zwykle jednym z tańszego eteryczne i wysoką temperaturę dymu. Ma łagodny smak w połączeniu z jej bycie dobrym źródłem kwasów omega-3 kwasów tłuszczowych i witaminy E. Jest również dobrym źródłem wielonienasyconych tłuszczów. Należy uważać, by sprawdzić butelkę podczas zakupu, aby zobaczyć, że nie kupują olej sojowy, który został utwardzony, a tym samym ograniczenie tłuszczów trans w diecie.

Tajne Midnight Oil, a nie rzeczy, które można gotować z

Część Twój Płyta do kontroli wagi