grsail.com

wielkanocne wiersze dla dzieci

Wielkanoc Wiersze dla dzieci

Wielkanoc Wiersze dla dzieci

Wielkanoc wiersze dla dzieci mogą dostarczyć zabawy wylot, który zachęca dzieci do wzięcia udziału w tym szczególnym wakacje.

Obchody Sezon

Co dzieci wiedzą o świąt wielkanocnych? Czy oni myślą, że Wielkanoc jest po prostu wyjątkowy dzień dla rodzinnych spotkaniach i Wielkanoc polowań jaj? Czy oni zrozumieć religijne konotacje? Dla wielu rodzin, Wielkanoc jest tylko czas, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Dzień może być wypełniona żywności, zabawy i gry. Dla innych rodzin, jednak Wielkanoc posiada głęboko religijne znaczenie, z dnia rozpoczynającą się na wschód słońca i rodzin obsługa ubrana odświętnie czczenia razem.

Jak ty i twoja rodzina świętować Wielkanoc jest sposób prywatne i osobiste. Dla bardzo małych dzieci, krótkie wyjaśnienie znaczenia danego dnia może być wszystko, co jest potrzebne. Starsze dzieci mogą mieć więcej pytań, i jak odpowiedzieć na te pytania zależy od twoich osobistych przekonań. Jednak ty i twoja rodzina uczcić ten wyjątkowy dzień, istnieje wiele działań, które dzieci mogą cieszyć. Zajęcia, gry, projekty artystyczne, a nawet wiersze wielkanocne dla dzieci są wspaniałe sposoby obejmują dzieci w uroczystości i upamiętnienie tym sezonie.

Tworzenie wielkanocne Wiersze dla dzieci

Zaproś swoich dzieci ruszyć, pomagając im tworzyć Wielkanoc wiersze dać w prezencie lub zachować dla siebie. Jakie wiersze powinny utworzyć? Cokolwiek się wybrać! To powinien być kreatywny i zabawny projekt dla Ciebie i Twoich dzieci. Przed rozpoczęciem należy zgromadzić materiały potrzebne, w tym niektóre lub wszystkie z następujących czynności:

 • Ulubione wiersze -Looking w przykładowych wierszy może stanowić inspirację szczególnie do tych dzieci, które mają trudności ze oddanie słowa na pustej stronie.
 • Dostaw sztuki -Po swojej początkujący poeta napisał wiersz jej, zachęcić ją ozdobić go z markerów, kredek, kredki, brokat, naklejki, przyciski, dżetów, matryce oraz innych podobnych materiałów, które masz pod ręką.
 • Wielkanocne symbole symbole -Sometimes obrazu są wszystkie dzieci muszą znaleźć inspirację dla swojej poezji. Symbole można wyciągnąć lub wycięte z czasopism. Wspólne symbole związane z Wielkanocą to krzyże, lilie, czepce, zajączki i baby pisklęta.

Poezja podpowiedzi

Może trzeba będzie zaoferować dziecku kilka poezja monituje, aby ją rozpocząć. Monity mogą obejmować kilka pierwszych słów wiersza, jak następuje:

 • Wielkanoc święto means_____________to mnie.
 • Zające, pisklęta dzieci, a na Wielkanoc mean___________________.
 • Wielkanocne jajka są wypełnione polowania with_____________and_____________.
 • Kocham Wielkanoc because_______________.
 • Wielkanoc słodycze, puszysty króliczek, masłem herbatniki, i dużo miodu ...

Czasami wszystko, co musisz zrobić, to dać dziecku tytuł wiersz, a może on stworzyć dzieło sztuki z wyrazami. Spróbuj niektóre z następujących tytułów z dziećmi.

 • "Wielkanocy"
 • "zajączki czekoladowe i cukierki Jaja"
 • "Najlepszy Easter Egg Hunt"
 • "Wschód i Bunny Tails"
 • "Kolorowe jaja"
 • "Szczęśliwy Bunny"
 • "Mała Laska"

Oczywiście, to tylko kilka przykładowych tytułów ty i twoje dzieci wymyślić. Aby uzyskać jeszcze więcej dzieci zaangażować, poproś o burzy mózgów z tobą o ewentualnych podpowiedzi pisania i tytułów do poematu. Porozmawiaj z nimi o budowie poezji, jak również. Niektóre dzieci uważają, że poezja, że ​​rymuje jest łatwiej napisać niż wiersz wolny. Inne mogą być zafascynowany tworzenia limeryki lub haiku. Wspaniałą rzeczą jest to, że pisanie poezji możliwości są nieograniczone!

Zachowanie Poezja

Gdy twoje dzieci już wpiszesz wykończeniowe swoje wiersze, nadszedł czas, aby je zachować i stworzyć cenne wspomnienia. Można to zrobić na wiele sposobów, w tym następujące:

 • Księga Gości -Ty i Twoje dziecko może stworzyć notatnik wypełniony Wielkanocne wspomnienia, w tym fotografii, poezji i grafiki.
 • Ramka na zdjęcia -Miejsce poezję na papierze budowlanych lub na kartach i ramki wiersz w ramie obrazu. Dla jeszcze bardziej twórczego stylu, pozwól dziecku stworzyć własną ramki obrazu z kijami popsicle i ozdobić ramkę z przycisków, cyrkonie, muszle itp
 • Decoupage -Dla unikalny pomysł na prezent, dołączyć wiersz do kawałka ceramiki, płytki lub kubek i decoupage na dzieło sztuki.
 • Podkładka -Miejsce poezję na grubym kartonie i laminowania kawałek utworzyć specjalną matę.


Wreszcie więcej pomysłów na wiersze wielkanocne dla dzieci, sprawdź na następujących stronach internetowych.

 • Apples4theTeacher
 • Songs4Teachers
 • Sunnie Bunniezz
 • Dom Krajobrazy

Wielkanocne Gry dla dzieci

Wielkanocne Gry dla dzieci


Masz listę gotowych gier wielkanocne dla dzieci do utrzymania ich zajęte podczas oczekiwania na polowanie jaj, aby rozpocząć lub Wielkanoc kolację do podania.

Gry dla dzieci w każdym wieku

Jak zbierać listę gier razem, pamiętaj, aby wybrać wielkanocne i wiosenne gry, które są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, w tym osób dorosłych. Małe dzieci muszą być nadzorowane podczas gry w przypadku dzieci starszych, a starsze dzieci mogą być bardziej konkurencyjne. Dzieci lub podzielić je na grupy wiekowe przed wysłaniem ich do gry, aby pomóc wyeliminować wszelkie problemy Pair.

Ilość gier może być w pomieszczeniu, w przypadku deszczu. Pamiętaj, aby mieć kilka kopii zapasowych w gry planszowe lub jajka wielkanocne zabawki dla dzieci do zabawy, jeśli kończy się w pomieszczeniu.

Wielkanocne Gry dla dzieci

Gry nie tylko rozrywkę, ale utrzymują dzieci z dala od kłopotów, zbyt. Masz listę gier gotowych pójść jeśli Twoje plany Wielkanoc to dużo dzieci.

Bunny-Pokey

Zamiast robić taniec Hokey-Pokeya, dzieci będą rozkoszować się próbuje zrobić Bunny-ciasny. Dodaj w elementach głupich, takich jak "puszysty ogon umieścić w" i "umieścić swoje długie uszy", aby dostosować go do wypoczynku.

Bunny Tag

Tag jest to świetna gra dla szeroko otwartymi metrów. Dzieci mogą być połączone lub w zespołach. Oświadczam, kogoś "Szef Easter Bunny", i powiedzieć im osobę ona / on tagi będą się "Basket Bunny", który musi zatrudnić inne zające do dystrybucji koszy. Ta gra jest doskonałą Segway do polowania na Wielkanoc kosze, gdy wszystkie dzieci zostały otagowane.

Bunny Hop

Chociaż jest to tradycyjna piosenka taniec ślub, Bunny Hop jest idealny na Wielkanoc. Pop płytę do odtwarzacza i linii dzieci się. Ta gra jest świetna wewnątrz lub na zewnątrz zabawy.

Wyścigi jajko i łyżka

Nic nie przebije dobrą konkurencję, zwłaszcza taki, w którym dorośli mogą dostać się do zabawy. Klasyczny jajko i łyżka wyścig jest idealnym sposobem, aby wszyscy zaangażowani. Podzielić wszystkich do zespołów około 10 osób. Dzieli każdą drużynę na grupy po pięć, ustawieni naprzeciw siebie około 20 metrów od siebie.

Każdy lider powinien dostać łyżkę z jajkiem na twardo. Gdy cue, aby rozpocząć wyścigi podano, osoba z jaj powinny biegać z nim do osoby stojącej na ich zespołu naprzeciwko nich. Jeśli on / ona spada jajko, musi zacząć od początku. Gdy dotrze na drugą stronę, musi oddać jajko na następny osoby, która wyścigi z powrotem do drugiej. Pierwszy zespół, aby zakończyć każdy wygrywa run jaja.

Egg Toss

Gry Egg Toss może być tak niechlujnie jak warrantów wielkanocne. Jaja wykorzystywane mogą być twardo (mniej bałaganu), czy nie (bardzo brudny!). W pary ludzi i ich stać na stopę z dala od siebie. Przy każdym udanym rzucie jajkiem, para musi zrobić krok do tyłu przed wyrzuceniem go ponownie. Jeśli jajo jest upuszczone lub przerwy, para jest na zewnątrz. Ostatnia para w lewo jest wiele winner.Keep ręczników na rękę do szybkiego oczyszczania, jeżeli jaja nie są twardo! Kolejny szybki oczyszczania opcja jest rozdawać koszulki ponadgabarytowych śmieci do dzieci do poślizgu na ponad ich ubrania.

Zajączek mówi

Podobny do "Simon Says" Easter Bunny Mówi to świetna gra dla dzieci do zabawy wewnątrz lub na zewnątrz. Zawierają wiele elementów Wielkanoc związanych, takich jak "Easter Bunny mówi hop na jednej nodze" lub "Easter Bunny mówi Wiggle nos." Bądź pewien, że dzieci rozumieją zasady gry wewnątrz, czy w domu.

Wielkanoc Wskazówki gry

Gry wielkanocne dla dzieci o których mowa powyżej są wielkie działania wiosny. Wystarczy wiedzieć, jak grać to dopiero początek. Trzeba mieć dużo materiałów na strony, a także kilku innych dorosłych i odpowiedzialnych nastolatków rekrutowanych pomóc nadzorować dzieci. Inne porady dla gier Wielkanoc to:

 • Wyjaśnić zasady dokładnie, i wykazać, że jest jasne, nic.
 • Powiedz dzieciom można oczekiwać sportową z nich.
 • Wręczyć nagrody zwycięzcom, jeśli chcesz, ale pamiętaj, aby mieć mały prezent dla wszystkich, po gry zostały zakończone.

Inne sposoby, aby utrzymać dzieci zajęty na wielkanocne jest mieć dużo dzieci "rzemiosła i projektów artystycznych dostępnych do zrobienia, gdy się zużyje od grania w gry.

Wiersze dla dzieci Nazwa

Wiersze dla dzieci Nazwa


Nazwa dzieci mogą stać się cennym wiersze pamiątki dla całej rodziny. Istnieje kilka różnych sposobów, aby znaleźć odpowiedni wiersz, aby wyrazić swoją miłość do swojego dziecka.

Akrostych Poem

Nazwa wiersze są bardzo proste formy poezji, które nie mają żadnego rymu lub miernika. Zazwyczaj po prostu podjąć liter nazwy dziecka i wykorzystywać je do tworzenia inspirujących i bezpłatne wiersze wolnym wierszem.

Przykładami nazw wierszy dla dzieci są w całym Internecie, ale zbliża się z jednym się dla własnego dziecka może być tak proste, jak gryzmolić na kawałku papieru. Weź wspólnego dziewczyny nazwę "Danielle", na przykład:

 • D jest dla śmiałej sposób podejścia do życia
 • Jest niesamowite osiągnięcia w przeszłości i przyszłości
 • N jest za ładne, co robisz dla znajomych i rodziny
 • I jest dla inteligentnych pomysłów można wymyślić
 • E jest na przykład określoną dla swoich rówieśników
 • L jest dla życia można wnieść do każdej imprezie można przejść do
 • L jest również za miłość, którą dzielimy z nas wszystkich
 • E jest wszystko o tobie, dziewczyna kochamy

Na końcu wiersza osoba wydająca go może również podpisać, na przykład: "Z miłości z tatą" i zawierać datę lub okazji, kiedy został podany "At Your Graduation 2009 r." Celem poematu jest zarówno swoje uznanie, a także dać inspirację dziecko znaków na budowę.

Pisanie Poem

Jeśli masz problemy z pisania nazw wiersze dla dzieci, być może próbując zbyt trudne. Nie musisz być ogólne i abstrakcyjne, jak piszesz o szczytne idee. W rzeczywistości, bardziej osobiste zrobić wiersz, tym więcej będzie oznaczać. Jeśli Danielle była cheerleaderką w jej liceum, na przykład, jeden z L's może być dla "Lively sposób dopingować swój zespół do zwycięstwa." Tego rodzaju indywidualne akcenty sprawiają wiersz jeszcze bardziej nadawały się do osoby, którą tworzą go.

Można również zdecydować się na stosowanie liter otwiera nowy zwrot: "Odważ się być sobą, Autentycznie życia każdą chwilę, nigdy kompromisów wartości" dla nazwy "DAN". Może to być trudne, aby utworzyć, ale często tworzy mocniejsze wynik końcowy. Biorąc pod uwagę czas, a co sprawia, że ​​pracy zespołowej z innymi, którzy opiekują się dzieckiem może ułatwić proces.

Pre-pisane Wiersze dla dzieci Nazwa

Wiele sklepów keepsake posiada szeroką gamę kart, tablice, a nawet kubki z wierszy napisanych przez nazw pospolitych. Jeśli nie można znaleźć w lokalnym sklepie, zawsze umieszcza w internecie, aby kupić je również.

Lindsey Boo dzieł pozwoli zamówić bardzo ładnie rozplanowane wiersz wobec różnych środowisk, pokazując przyrody, sportu i wielu różnych kolorach. Zapewniają one również profesjonalną matę i kadrowanie, tworząc dzieło sztuki w oparciu wokół imienia dziecka.

IPC sklepu Jeśli chcesz coś innego niż ramie obrazu, oferuje podobne wiersze nazwę wydrukowane na wysokiej jakości papierze. Nie oferują spersonalizowane usługi, jak Lindsey Boo, jednak i tylko sześć różnych stylów.

Personal Touch z niewielkiej dodatkowej pomocy

Na Hub Pages, można znaleźć zarówno porady na temat tworzenia własnych wierszy nazw, a także wiele wcześniej napisane przykłady do wyboru. Są to prawdopodobnie najlepiej wykorzystane jako przewodników, ale jest możliwe, że znajdziesz dokładnie prawo wiersz dla "Monica" lub "Paul" w swoim życiu. Jest to dość bezpieczny zakład, że nazwanie kogoś "pacjent, wymagający, Unikalne i Kochane" zostanie doceniona.

Możesz także użyć piękny drukarki obejmuje rzeczywiste zdjęcia dziecka, dla którego został stworzony poemat, co zwiększa poziom personalizacji, że nie może się równać strona komercyjna. Upewnij się, że używasz papieru wysokiej jakości, takich jak pergamin lub kalki technicznej (dostępnej w większości sklepów z artykułami biurowymi), aby papier nie żółty lub blakną z upływem lat. Nazwa wiersze są często nie tylko utrzymane w całym życiu człowieka, ale są często przekazywane z pokolenia na pokolenie, zwłaszcza w rodzinach, w których nazwy są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Gdziekolwiek zobaczysz nazwę wiersz z, jest to dar z serca, że ​​nie tylko pokazuje, jak bardzo zależy, ale to docenią dar obecności dziecka w twoim życiu.

Książki Dziękczynienia Wiersze dla dzieci

Książki Dziękczynienia Wiersze dla dzieci

Książki zawierające wiersze Dziękczynienia dla dzieci są wspaniałe dodatki do biblioteki dziecka. Wiersze o świątecznym wypoczynku Oferujemy ponad grunt na uroczystości; pomagają dzieciom uczyć się cenne lekcje o wdzięczności, jak zabawić.

Książki Zawierające Dziękczynienia Wiersze dla dzieci

Rodzice mają kilka opcji przy podejmowaniu decyzji, które książki z wierszami dla dzieci Dziękczynienia, aby dodać do swojej biblioteki. Niektóre ustawienia posiadają zbiór poezji połączone z bajek Dziękczynienia podczas gdy inne koncentrują się w szczególności na poezji. Możesz znaleźć przemyślane, zabawne i śmieszne wiersze dla dzieci o tej tradycyjnej wakacje.

Święto Dziękczynienia w naszym domu

Święto Dziękczynienia w naszym domu: Thanksgiving Wiersze dla bardzo młodych Nancy Białym Carlstrom jest kolekcja zachęcające wierszy dla dzieci. Ilustracje są wyraziste w ciepłych odcieniach często związane z jesieni. Książka zawiera 15 wiersze, rozpoczynające się od "dzień przed", a kończąc na "Goodnight Prayer". W między są wiersze o pierwszych wierszy Dziękczynienia i opowieści dla dzieci, które przygotowują z okazji budując emocje.

Wiersze Dziękczynienia

Dziękczynienie Wiersze jest duży wybór, który oferuje zbiór poezji z wielu różnych perspektyw. Dzieci rozwijają uznanie podczas nauki o imigracji, amerykańskiej historii i tradycji. W zbiorach znajdują się psalm z Biblii Króla Jakuba, a także zabawne wiersze i piosenki z narodów Navajo i Osage.

Nad rzeką i przez las

Nad rzeką i przez las: Poemat Dziękczynienia jest pięknie ilustrowane książki dla dzieci, które obchodzi klasyczny wiersz Lydia Marie Dziecka. Rodziny mają wspólne ten popularny wierszyk dla pokoleń, wielu popełnienia werset pamięci. Poemat dziecka jest łatwe do zapamiętania, gdy w połączeniu z chwytliwą melodią wielu rozpoznać z piosenki inspirowane tekstami.

Święto Dziękczynienia: Opowiadania i Wiersze

W Święto Dziękczynienia: opowiadań i wierszy, Caroline Feller Bauer i Nadine Bernard Westcott współpracę, aby stworzyć piękny zbiór wierszy, piosenek i opowieści o Święcie Dziękczynienia. Świętuj wakacje z bogatym zespołem literatury dziecięcej przez znanych pisarzy sparowanych z czystych ilustracji czarno-białych. Książka zawiera przepisy, które mogą zainspirować dzieci do zaangażowania się w przygotowania do wolnego.

"Noc wigilijna przed Świętem Dziękczynienia

"Noc wigilijna Przed Dziękczynienia przez Dav Pilkey parodiuje słynnego poematu", "Noc wigilijna Before Christmas" przez Klemensa Moore. Pierścienie wesołe wiersz Bożego Narodzenia, ale koncentruje się na trudną sytuację indyka Dziękczynienia za. Ilustracje są równie zabawny z pięknymi ilustracjami w śmiałym kolorze. Parodia służy jako niecodzienny podkład do świąt Bożego Narodzenia, że ​​wkrótce nastąpi.

Koło Dzięki

Koło podziękowań: Native American Wiersze i dziękczynienia oferuje inną perspektywę. Kolekcja zawiera tradycyjne Native American modlitw i pieśni, jak również informacje o kulturze każdej grupy reprezentowane w 13 krótkich wierszy prezentowanych w książce.

Dziękując

Wiersze dla dzieci Dziękczynienia ucieleśniają ducha wakacje, czy to za pomocą zabawnych, dowcipnych i przemyślane słowa. Poezja ma wiele postaci i można znaleźć różne style i perspektyw około dziękując w czasie wakacji i przez rok.

Wdzięczność jest darem, a rodzice mogą zaszczepić głębokie uznanie dla codziennych rzeczy w ich dzieci. Po prostu dzielenie kilka minut dziennie czytać dziecku jest wspaniałym prezentem, który można dać cały rok.

Wiersze dla dzieci wiosna

Wiersze dla dzieci wiosna


Lokalizowanie zabawne wiersze wiosenne dla dzieci je dostać podekscytowani czytania i zmiany sezonu. Natura jest w czołówce tych wierszy, co czyni z nich doskonały wybór dla dzieci, które kochają się na zewnątrz. Przedstaw sprężyny poezję jako sposób na dzieci w okolicy Reading po długich zimowych miesięcy.

Wiosna Poem Kolekcje

Kwiecień to miesiąc właściwie Narodowy Poezja miesiąc w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu jest idealny czas na wprowadzenie sprężyny poezji dla dzieci.

Wiersze online

Wiersze, które odnoszą się do sezonu wiosennego zazwyczaj kończy się pochowany w większej ilości wierszy dla dzieci. Niektóre strony internetowe oferują zbiór wierszy różnych autorów do użytku osobistego lub w klasie:

 • Wiosna Wiersze i Rymowanki na Apples4theteacher.com: W tym liście wierszy wiosennych kilka znanych autorów, w tym Henry W. Longfellow i Roberta Louisa Stevensona.
 • Piosenki i wiersze - Wiosna w CanTeach: Wiele krótkich wierszy, które zawierają powtórzenia i rymowania są w tej kolekcji, idealny do pracy z małymi dziećmi.

Zawarte w dziale Natura Poem na stronie internetowej Miłość Wiersze kilka wierszy, które odnoszą się do wiosny. Są one bardziej odpowiednie dla wyższych podstawowych i gimnazjach uczniów, którzy mają większą słownictwo i umiejętność rozumienia wizualne, w wierszach. Wyszukiwanie w wierszach dla nich jak "The Genesis motyli" Williama Hugo i "Morning maja" przez Johna Miltona.

Wiosna Poezja Książki

Książki Poezja może zawierać kilka zabawnych wierszy dla dzieci o wiosnę w swoich wielu stron, ale trudno wiedzieć, które z nich wybrać. Jednak kilka książek, które są po prostu wiersze o wiośnie dla dzieci:

 • Laughing Pomidory i inne Wiosna poematów Francisco X. Alarcon: Zalecane dla dzieci od 4 do 8, to zbiór łatwo czytać wiersze w języku angielskim i hiszpańskim jest doskonałym wyborem dla domu lub dwujęzycznej klasie.
 • Kalendarz dziecka John Updike: Czytaj wiersze, marcu, kwietniu i maju na spojrzenie wiosnę w tym zbiór wierszy dla każdego miesiąca w roku.
 • Wiosna: Alfabet Akrostych Stevena Schnur: Każda strona posiada inny Akrostych wiersz, z pewnością zachwyci małe dziecko, które kocha sprężynę. Schnur oferuje trzy inne ilości dla innych porach roku, też.

Szukaj książek poetyckich bardziej szczegółową temat niż tylko wiosną. Na przykład, książki o ogrodnictwie dla dzieci może zawierać rymowane wiersze lub inne głupie powiedzonka. Bibliotekarz lub nauczyciel jest doskonałym źródłem do znalezienia książek poetyckich, aby dodać do listy zalecanych książek dla dzieci.

Zajęcia z wiosennej Wiersze dla dzieci

Użyj działania, aby pomóc dzieciom się podekscytowany wierszy wiosny. Spróbuj te działania z dziećmi, aby pomóc im cieszyć poezji:

 • Włącz wiersz w piosenkę. Użyj melodię wszystkie są gotowe znać, aby ułatwić.
 • Dodaj akcje do wiersza, takich jak trzepotanie rękami do reprezentowania skrzydła, na fizycznym składnikiem do poematu.
 • Masz dzieci pisać własne wiersze, burza mózgów rymowane słowa na wiosnę lub pisząc poemat akrostych z wiosną słowo.
 • Odwiedź lokalne centrum przyrody lub park i poprosić dzieci, aby pisać wiersze, które opisują swoje doświadczenia.

Możliwości działania różnić, w zależności od wiersza (y) odczytany dzieci. Strona DLTK Wiosna Poezja to nie tylko wiersze, ale także pewne sugestie dotyczące działań pokrewnych. Większość z nich do druku czarno-białego lub kolorowego arkusza; znaleźć sugerowane rzemieślniczą lub link na dole wiersza.Wiersze dla dzieci wiosna są doskonałym sposobem na włączenie trochę nauczania w programie szkolnym w klasie, łącząc charakter lekcji nauki z lekcji czytania na poezji. Użyj wiersze wiosna w domu, aby pomóc dzieciom ćwiczyć umiejętności czytania i denerwować się o zmiany pór roku.

Wiersze dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wiersze dla dzieci w wieku przedszkolnym


Użyj wiersze dla dzieci w wieku przedszkolnym, aby zaszczepić miłość do postaci literackiej pisania we wczesnym okresie życia. Poezja jest to świetny sposób, aby nauczyć dzieci wszystkiego od słownictwa do liczb i liter.

Poezja dla dzieci w wieku przedszkolnym

Przedszkolaki są na tyle stary, aby zrozumieć krótkie wiersze, ale nie do końca gotowe, aby zacząć czytać je samodzielnie. Czytanie poezji na głos z rodzicami, rodzeństwem i w klasie to wspaniały sposób, aby wzbudzić dzieci o czytaniu i szkoły. Wiersz jest zabawa przerwy od typowych opowieści literackich.

Wybierając wiersze dla przedszkolaków, szukać elementów, które przemawiają do dzieci w wieku od 4:57:

 • Rhyming jest wspaniałym sposobem na wprowadzenie poezję dzieci. To sprawia, że ​​wiersze łatwe do zapamiętania i oferuje podpowiedź do recytując je głośno. Wiele wierszy rymowania są łatwe do śpiewania do znanej melodii, też.
 • Narracyjne wiersze opowiedzieć historię w zwrotek. Rozważ użycie narracji o codziennych czynności jako sposób nauczyć manier lub przekazywanie instrukcji do dziecka.
 • Humorystyczne wiersze są faworytami dla dzieci w wieku przedszkolnym. Te śmieszne wiersze dla dzieci może być w formie haiku, a nawet limeryki czterowierszy. Tematy mogą wahać się od fantastycznych obrazów smoka i bajki potworom odwiedzających klasie.
 • Powtórzenie w poezji dziecięcej jest sposobem, aby dostać dzieci biorące udział w tej historii. Gdy usłyszeli im wiersz kilka razy, mogą zacząć pomóc recytować to sami.

Innym elementem, który korzysta w poezji przedszkolaków jest okazją do działania na linie za pomocą swoich rąk, palców, nóg i reszty ciała. Poezja, która zajmuje się emocjami pozwala im na twarze, które go z wierszy i otwiera możliwość rozmowy na temat różnych sytuacji w ich życiu.

Poezja Czytnik Rekomendacje Fundacja Wczesne

Fundacja Poezja, założona w 2003 roku, jest podstawą zobowiązuje się do zachowania poezja żyje w dzisiejszej kulturze. Na stronie internetowej Fundacji jest narzędziem zasób, który umożliwia użytkownikom wyszukiwanie wierszy w ich archiwum. Sekcja Wczesne Reader wierszy dla dzieci w wieku 04:57 ma ponad 100 nieruchomości, w tym znanych wierszy jak w Sea-Side Roberta Louisa Stevensona, Jeżeli połowu Firefly przez Lilian Moore i sowa i pussy-cat przez Edwarda Leara ,

Oprócz wierszy współczesnych autorów, wiersze tradycyjne dzieci są również zawarte w liście. Znajdź słowa do Yankee Doodle, Little Boy Blue, zaśpiewać piosenkę z Sixpence i więcej.

Książki Wiersze dla dzieci w wieku przedszkolnym

Chociaż wiele wolnych wierszy dla dzieci są dostępne do czytania, rodzice i nauczyciele często cieszyć się posiadaniem związane tomy wierszy dostępnych do zapoznania się z przedszkolaków. Książki te często mają ilustracje towarzyszące, które angażuje dzieci i dodaje ciekawy efekt wizualny do poematu.

 • Here Comes Mother Goose to zbiór tradycyjnych rymowanek, niektóre z nowoczesnych trendów zarówno w rysunku i brzmienia. Rymowanek są idealne dla najmłodszych przedszkolaków wprowadzenie do poezji, a wiele z nich jest gotowy zna niektóre wersety.
 • Read-Aloud Rhymes dla bardzo młodych jest objętość wypełniona ponad 200 wierszy pasuje dla przedszkolaków z poetą Famed dzieci Jack Prelutsky.
 • Wiersze dla bardzo młodych jest pełen wierszy obu nieznanych i znanych autorów, jak Eve Merriam i Langston Hughes. Przeglądaj obie sytuacje z życia wzięte i fantazyjne loty do wyobraźni w tej książce.
 • Llama, którzy nie mieli piżamy: 100 Ulubione Wiersze oferuje dzieciom głupi i wspaniały sposób na zwiedzanie świata wokół nich.
 • Rozmowa jak deszcz: Read-to-Me tomiku jest umieszczony na dziewięć różnych obszarów tematycznych, dzięki czemu można łatwo wybrać wiersze dla przedszkolaków na podstawie ich bieżących interesów lub nastroju. Wiersze o rodzinie, magii, sztuce, a nawet zegary to tylko niektóre z tematów poruszanych w tej kolekcji.

Małe dzieci nie zawsze mają długi czas koncentracji, więc używać wiersze dla dzieci w wieku przedszkolnym, aby zastąpić tradycyjne historie, kiedy dzieci są zbyt podekscytowani, aby usiąść na tradycyjnych książek. Czytaj książki, bezpośrednie lub wybierać 03:57 powiązane ze sobą, czy coś dzieje się w życiu przedszkolaka jest.

Darmowe Wiersze dla dzieci do czytania

Darmowe Wiersze dla dzieci do czytania


Znalezienie darmo wiersze dla dzieci do czytania może być świetnym sposobem, aby poszerzyć horyzonty swojego syna lub córki literackie.

Rodzaje Poems

Ponieważ są one krótkie i skorzystać z żywym językiem, wiersze są doskonałym sposobem, aby zachęcić opornych czytelników budować swoje umiejętności rozumienia. Podczas gdy tradycyjne Rhyming werset jest najczęściej związane z poezją dla dzieci, istnieje wiele innych rodzajów wierszy dziecko może odkrywać, jak również. Na przykład:

 • ABC wiersz: ABC wiersz używa litery alfabetu, aby wiersz z tematem, takich jak użycie słowa jabłko, banan, marchew, jak i pierwszych trzech linii w wierszu o ulubione potrawy.
 • Akrostych wiersz: Znany również jako nazwa wiersza, to poemat, gdzie pierwsza litera każdego wiersza literuje nazwisko osoby lub określone słowo.
 • Haiku: forma poezji japońskiej, haiku ma trzy linie i 17 sylab. Nie ma rymu. Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzieć się więcej o tego typu poezji, sprawdź nasz artykuł na haiku do czytania dzieciom.
 • Limerick: Limeryki są krótkie wiersze z pięciu linii. Pierwszy, drugi i piąty ma siedem do dziesięciu sylab i rym ze sobą. Trzecia i czwarta linia mają 06:55 sylaby oraz rymów, ze sobą.

Poezja Klasycznych dzieci

Jeśli chcesz wprowadzić swoje dziecko do klasycznej poezji, ogród dziecka od Wiersze i wiersze Każdy powinien wiedzieć dla dzieci są doskonałym miejscem, aby rozpocząć.

Ogród dziecka z wersetów

Ogród dziecka wierszy Roberta Lewisa Stevensona jest jednym z najbardziej znanych zbiorów poezji dziecięcej kiedykolwiek opublikowane. Po raz pierwszy została opublikowana w 1885 roku pod nazwą Penny gwizdki i od tego czasu przeszedł kilka wydań.

Dziś, ogród dziecka z wersetów jest dostępny w całości za darmo na stronie Bartleby, aby dzielić wiersze takie jak "Dzieci zagranicznych", "Latarnik", "The Land of dra" i "The Swing" z Twojego dziecko. Project Gutenberg posiada ten tytuł dostępny jako darmowy e-book do pobrania.

Wiersze Każdy powinien wiedzieć dzieci

Wiersze Każde dziecko powinien wiedzieć to zbiór wierszy dla dzieci, w tym klasycznej ulubionych, takich jak "The Raven", "mój cień" i "The Village Kowala". Antologia została po raz pierwszy opublikowana w 1904 roku dziś, można je znaleźć jako darmowy e-book na stronie internetowej Projektu Gutenberg lub wolnego audio książki na stronie internetowej Librivox.

Stron internetowych oferujących darmowe wiersze dla dzieci czytać

Jeśli jesteś zainteresowany w poezji współczesnej, Internet jest doskonałym źródłem do znalezienia wiersze dla dzieci do czytania. Aby zacząć od wyszukiwania, Książki dla dzieci Zakład Logiki Stosowanej proponuje odwiedzenie następujących pomocnych stron internetowych:

 • Poezja 4 Kids: Witryna internetowa Poezja 4 Kids oferuje bezpłatny śmieszne wiersze dla dzieci do czytania, lekcje dla dzieci zainteresowanych pisanie wierszy, pisanie poezji konkursy, podcastów i gier poezji grać.
 • Jabłka 4 Nauczyciela: Ta strona dla nauczycieli oferuje takie udogodnienia jak ładnie zorganizowany katalog wierszy dla dzieci do czytania, w tym wierszy ze zwierzęcia, historia, wakacje i sezonowych tematów.
 • Poezja Corner: To słodkie strona zawiera ponad 100 darmowych wiersze dla dzieci do czytania, obejmujące humorystyczne tematy takie jak chrapanie babci, tracąc swój pierwszy ząb, a co zrobić, gdy Twoje ulubione ciasteczka brakuje.
 • Fun 4 Dzieci: strona Fun 4 Dzieci ma asortyment wierszy napisanych przez dzieci, obejmujących szeroki zakres tematów. Początkujący poeci mogą również składać swoje prace, aby znaleźć się na miejscu.
 • Wiersze dla dzieci: Wiersze dla dzieci to zbiór wierszy napisanych przez Nicolasa Gordon z perspektywy dorosłego rozmawia z dzieckiem. Jeśli szukasz inspirującego wiersza, aby podzielić się z syn, córka, wnuk, wnuczka, siostrzeniec lub siostrzenica, ta strona jest doskonałym źródłem.

Wiele stron internetowych oferujących bezpłatne druku książek dla dzieci i bezpłatne książki online dla dzieci mają również działy poświęcone uwolnić wiersze dla dzieci do czytania.

Krótkie Wiersze dla dzieci

Krótkie Wiersze dla dzieci


Krótkie wiersze dla dzieci oferują wspaniałe możliwości tworzenia miłych wspomnień, służąc jako doświadczenie edukacyjne w procesie. Czy to ma na celu edukować i bawić, to jest prawie pewne, aby inspirować miłość na całe życie poezji.

Poezja dla dzieci

W wielu aspektach poetycki werset jest naturalnie sprzyja nauce. Krótkie wiersze dla dzieci są idealnym narzędziem nauczania, ponieważ są one krótkie, niezapomniany i zabawny. Poezja inspiruje kreatywność, jak również.

Powtórzenie

Krótkie wiersze dla dzieci oferuje wiele wspaniałych możliwości nauki. Powtarzanie jest podstawowym elementem nauki i jednym z najpotężniejszych narzędzi do rote zapamiętywania. Powtórzenie może być dość nudne, chyba że jest ona wykorzystywana twórczo. Poezja jest doskonałym przykładem tego, jak można wykorzystać elementy powtórzenia wzmocnienie pamięci i zwiększenia uczenia się.

Rozrywka

Poezja jest sztuką, która podróżuje w czasie. Dzieci są zmotywowani do zapoznania się i tworzyć, gdy są one narażone na działania, które są motywujące. Krótkie wiersze dla dzieci są wielkie zasoby, które inspirują się przez całe życie miłość kreatywności i czytania.

Krótkie Wiersze dla dzieci: Przedmioty

Wiele zasoby są dostępne do poezji dla dzieci. Różne rodzaje wierszy oferują różne sposoby uczenia się i inspirują dzieci. Zabawny liryka jest rytmiczny i zabawy, a haiku jest subtelny i pomysłowy. Narażenie dzieci na wielu różnych rodzajów poezji to wspaniały sposób wzbudzić zainteresowanie. Rozważmy niektóre z dostępnych opcji:

 • Śmieszne wiersze dla dzieci
 • Sezonowe tematy
  • Ferie
  • Wiersze urodzinowe dla dzieci
 • Działania
  • Szkoła
  • Sport
  • Sztuka
  • Muzyka
 • Zwierzęta
 • Klasyczne wiersze
  • Rymowanek
 • Tematy rodzinne
  • Relacje
  • Rodzeństwo
  • Rozszerzone członków rodziny
 • Poezja oryginalny

Tworzenie oryginalny wiersz w pełni dopasować do dziecka jest piękny proces, który można udostępnić. Takie podejście jest idealny dla dzieci, które doświadczyły różnych typów wierszy, i to pomaga rozwijać zainteresowania procesu twórczego. W istocie służyć jako model dla kreatywności.

Formy Poezji Dziecięcej

Poezja może być skomplikowane, biorąc pod uwagę różne formy wersecie dostępnych. Stworzenie możliwości do odkrywania różnych form poezji jest wspaniałe podejście do rozwoju głębokie uznanie dla sztuki słów w poetyckim wierszem.

Rymowy

Rhyme jest integralną częścią wielu wierszy dla dzieci, i jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych form sztuki. Krótkie wiersze dla dzieci często mają śpiewający rytm rymowanych słów na końcu każdego wiersza (koniec rymu). Bardziej złożone formy używać się wierszyk, rymuje spółgłoski lub samogłoski jak w "Loon" i "suknia".

Wiersze Shape

Wzrokowcy mogą docenić wiersze kształt, znany również jako poezji konkretnej, które dosłownie mieć formę przedmiotu jak w lodów poematu. Ta forma jest doskonałym narzędziem do nauki obrazy, koncentrując się na tworzeniu obrazów poprzez język.

Limeryk

Limerick jest krótki wiersz, który jest zgodny z określoną miarowy wzór. Formularz jest zabawa i popularne, oferując piękny sposób na wprowadzenie miernik i rytm. Na wzór metra w Limerick przez klaskanie jest wielką aktywność dla dzieci niespokojny lub dzieci, którzy kochają muzykę.

Haiku

Haiku jest piękna japońska forma poezji, która składa się z trzech linii. Pierwsza linia zawiera pięć sylab; Druga zawiera siedem sylab, a trzecia linia zawiera pięć. Ten krótki wiersz nie musi rymować i motywy często zawierają emocje i charakter.

Poezja znalezienie dziecięca

Zasoby te obejmują swoje wspomnienia z dzieciństwa, książek, programów telewizyjnych i Internetu. Wiele zasobów online oferują szybki dostęp do tablicy poezji dla dzieci, które działają gama z edukacji zdeklarowaną zasadniczo do rozrywki. Wyszukiwanie wierszy według tematu jest doskonałym podejściem do znalezienia wspaniałych przykładów.

 • Jabłka 4 Nauczyciela znajduje się wiele wierszy organizowane przez tematu. Tematy obejmują historię, prezydentów i cztery pory roku. Dzieci mogą korzystać z dzielenia wiersze wymienione na tej stronie, które pomagają uczyć ich, jak powiedzieć czasu.
 • Giggle Poezja oferuje zabawne wiersze dla dzieci, jak również doskonałą okazją dla dzieci do wykonywania swoich mięśni krytyki.
 • Poezja i zabawa Kid Style jest stroną, która dysponuje wiersze dla dzieci i wierszy napisanych przez dzieci.
 • Dzieci Poezja Archiwum to bogate źródło, które pozwala spojrzeć na poezję tematu, autora lub typu.

Przechowywać Exploring

Wiersze mogą być trudne do zdefiniowania, jednak wszędzie. Dzieci mogą rozwijać oko elementów poetyckich w języku potocznym z głębokiego uznania dla sztuki. Krótkie wiersze dla dzieci są doskonałym miejscem, aby rozpocząć.

Wiersze dla dzieci Dziękczynienia

Wiersze dla dzieci Dziękczynienia


Wiersze dla dzieci Dziękczynienia może być oryginalne wiersze lub tradycyjne poezji. Czytanie i / lub pisać wiersze dziękczynne jest to świetny sposób, aby uczcić to pełne wrażeń wakacje. Istnieją, oczywiście, sprawdzone i prawdziwe, jak John Greenleaf ulubionych Whitter w "Dynia", ale jeden z prawdziwych radości z wakacji odkrywa nowe sposoby patrzenia na świat i nowych, oryginalnych poezji to doskonały sposób na rozpoczęcie.

Oryginalne Wiersze dla dzieci O Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia to jedno z ulubionych świąt amerykańskich, pełen dobrego jedzenia, rodziny i przyjaciół. Podczas gdy dzieci zwykle dowiedzieć się o pierwszy obchody Święta Dziękczynienia pielgrzymów w szkole, nie może naprawdę zrozumieć, co jest o wdzięczności, zwłaszcza młodszych dzieci. Wiersze dla dzieci Dziękczynienia stanowić wspaniałą okazję nauczania dla rodziców i nauczycieli do korzystania z dziećmi, poprzez zachęcanie dzieci do wyrażania wiedzy o historii tego szczególnego dnia i prosząc ich, aby ruszyć z własnych oryginalnych projektów poezji.

Perspektywa historyczna

Wiersz ten może być używany w domu, aby uczyć dzieci o pierwszym Święcie Dziękczynienia lub w otoczeniu klasie, aby pomóc dzieciom zapamiętać fakty tego historycznego wydarzenia i dlaczego obchodzimy dzisiaj.

Wysyłamy Pielgrzymów nie przepłynął morze
Widzisz, czcić ich drodze, mieli być wolni

Ziemia była zagraniczna i przyjaciele byli nieliczni
Pielgrzymi zostawili wszystko, co wiedział

Samoset indyjskich nauczył ich wysiewu nasion
Wiedział, kiedy przyszła zima, żywności musieliby

Dzięki jego pomocy, 1621 za upadek przyniósł duże żniwo
Oni teraz nie miał obaw, że będą głodować

Aby uczcić to wielkie zwycięstwo i pokazać, że był wdzięczny
Zaprosili Indian do udziału w tabeli wypełnionej żywności

Grali w gry takie jak ślepiec w Bluff
Nie było wiele do zrobienia i jeść, każdy człowiek miał tyle

Tradycja rozpoczęła się w tym dniu
Amerykanie wciąż uczcić w ten sposób

Ulubione rzeczy o Święcie Dziękczynienia

Ten wiersz jest zabawne czytać dzieciom obecnych na Dziękczynienia lub klasie młodzików, aby przypomnieć im o najlepszych częściach wakacje i wielu rzeczy, które mają być wdzięczni za.

Ulubiony deser i ulubione kuzyni
Babcia Maria, która wzywa nas "youngins"

Rodzina wizyty z poza stanu
Oglądanie piłki nożnej z wujkiem Nate'em

Dynia na wyciągnięcie ręki i w piecu
Dom jest wypełnione zapachem indyka stuffin "

Okrągły stół rozmowa idzie
Słowa wdzięczności hit crescendo

Dziękuję za mój ulubiony deser i moich kuzynów
Dziękujemy za babci Marii, który wzywa nas "youngins"

Dziękujemy za rodziny z innego stanu
Dziękujemy za czas spędzony na oglądanie piłki nożnej z wujkiem Nate'em

Dziękujemy za dynie na wyciągnięcie ręki i do piekarnika
Dziękujemy za zapach, że Turcja stuffin "

Dziękujemy za kolejny dobry Dziękczynienia
To nie jest rok będziemy wkrótce zapominając

Aby wykonać

Jeśli uczysz wieku przedszkolnego lub dzieci w wieku przedszkolnym, być może trzeba wiersz dla wydajności. To może być również zabawa, aby uzyskać małe dzieci na rodzinny obiad razem i dać im wiersz, a następnie je wykonywać ją dla dorosłych obecnych. Są to wszyscy pamiętają chwile w nadchodzących latach.

Gobble Gobble

Pożerać pożerać dnia, indyk (umieścić prawą rękę się za głowę i poruszać palcami jak jesteś ubrany pióra)
Wiele ciasto odłożyć (aby ruch jedzenia ciasto widelcem)

Turcja, ubieranie, świeże żółta kukurydza (krzyż ręce i działać jako jeśli coś gospodarstwa)
Będziemy całości do Bożego Narodzenia poranek (ścieranie brzuch z prawej strony, jakby żołądek jest pełny)

Spadające liście, świeże chrupiące jabłka (start z obu rąk nad głową i wprowadzają je w dół, poruszając palcami pokazują liście spadające)
Pełne uśmiechów, dynie nakrapiany (umieścić palec na każdej stronie usta i uśmiech duży)

Dziękuję ci za to podziękować wszystkim (trzymaj dłonie płasko na ustach i przynieść je do długości pasa z palmami teraz do góry - powtarzanie)
Dzień Dziękczynienia, będziemy mieli piłkę (umieścić ręce na biodrach i lewo nogą)

Tak dla zabawy

Ten wiersz jest po prostu przypomnieć młodym dzieci o najlepszych części Dziękczynienia. Użyj go w klasie lub w domu z własnych dzieci.

Czas dla Turcji

Nadszedł czas na indyka
pożerać pożerać

Nadszedł czas na dynie
pomarańczowy i tłuszczu

To jest czas dla rodziny
braci, sióstr

Nadszedł czas na podziękowania
za to i to

Nadszedł czas na indyka
pożerać pożerać to wszystko!

Zachęcaj dziecko do Tworzenie Poem

Gdy dzieci zorientować się, co jest jak poezja dziękczynienia, zaprosić ich do tworzenia własnych wierszy. Następujące działania będzie się je rozpoczął.

 • Przed rozpoczęciem pisania, poprosić ich do burzy mózgów.
 • Organizatorzy graficzne to świetny sposób dla dzieci, aby zorganizować swoje myśli.
 • Zapytaj ich, aby zanotować co są wdzięczni, a następnie poprosić ich, dlaczego są wdzięczni za każdy z tych rzeczy.
 • Wtedy może on skupić się na poszczególnych tematach, takich jak rodziny, przyjaciół, zwierząt, żywności, domów itp lub utworzyć szersze wiersz.
 • Kiedy pisałem swoje próbne, nadszedł czas, aby precyzyjnie dostroić swoje wiersze.
 • Zapytaj ich, aby zilustrować granice poezji z rysunkami przedmiotów lub osób, za które są wdzięczni. Więcej kolorów, tym lepiej!

Stwórz unikalny rodzinny Poem na Święto Dziękczynienia

Po próbował te wiersze, okazji dnia Święto Dziękczynienia z unikalnym poematu, który reprezentuje tylko załogę. Zapraszamy wszystkich gości na kolację, dzieci i dorosłych, aby nazwa co najmniej jedna osoba lub rzecz, za które są wdzięczni. Mają jeden rekord osoby wszystkie instrukcje i stworzyć wspaniały wiersz Dziękczynienia należy czytać w przyszłorocznym kolację.

Wiersze dla dzieci onomatopeją

Wiersze dla dzieci onomatopeją

Onomatopeją wiersze dla dzieci oferują ogromne możliwości poznawania urządzeń poetyckich. Urządzenie jest oczywiście zabawa i wiele dzieci uwielbiają gry z dźwięków, które mogą sprawić, że akustyka bardzo przyjemne.

Co to jest onomatopeja?

Onomatopeją jest poetycki urządzenie korzystające fonetyka odtworzyć rzeczywiste dźwięki powszechnie się słyszy. Niektóre słowa naśladować dźwięki, które reprezentują. Przykłady onomatopoetic słowami są:

 • Huk
 • Ziać
 • Brzęczenie
 • Beczenie
 • Kliknij
 • Gdakanie
 • Pęknięcie
 • Kroplówka
 • Trzepotanie
 • Sapać
 • Warczeć
 • Pukać
 • Muczeć
 • Szmer
 • Kwik
 • Plusk
 • Muzyka pop
 • Mruczenie
 • Szelest
 • Trzask
 • Plusk
 • Snap
 • Uderzenie
 • Ćwierkać
 • Bat
 • Zamek błyskawiczny

Słowa zazwyczaj naśladować dźwięk działania lub dźwięki, że zwierzęta się. Ponadto, niektóre onomatopoetic przechwytywania słowa brzmi, że po naturalnych funkcji organizmu, takich jak kichanie, świszczący oddech i wzdychając. Urządzenie jest pomocna w rozwijaniu obrazów, które mają znaczenie, gdy zbliżamy się do doświadczeń życiowych.

Wiersze dla dzieci onomatopeją

Onomatopoetic poezja dla dzieci jest dobre dla rozwijania zainteresowań literaturą, ponieważ wiersze mogą być bardzo zabawne. Podczas gdy urządzenia nie są zwykle poetycka wprowadzone na poziomie akademickim, aż do drugiej lub trzeciej klasy, małe dzieci są narażone na wierszy wypełnionych języku onomatopoetic znacznie wcześniej.

Wiersze na zwierzętach i Rymowanki

Onomatopoetic wiersze dla dzieci w wielu formach. Odgłosy zwierząt są popularne decyzje dla tego poetyckiego urządzenia dla małych dzieci. Podobnie jak bajki zwierzęce są intrygujące dla dzieci, dźwięki sprawiają, że są zabawne zwierzęta elementy cieszyć. Być może najbardziej rozpoznawalne brzmienie zwierząt wiersz jest Old MacDonald Had a Farm. Te wiersze są chwytliwe śpiewnym i wiele dzieci uwielbiają naśladując odgłosy zwierząt.

Rymowanek często wykorzystują zwierzęta i żywe dźwięki złapać zainteresowanie dzieci ".

 • "Baa Baa Black Sheep"
 • "Horsey Horsey"
 • "Little Robin Red Brześć"
 • "Three Little Kittens"
 • "Spider and Fly"

Story Wiersze

Rodzice i nauczyciele mogą znaleźć onomatopoetic werset w wielu wierszach opowieści dla dzieci. "Flecista z Hameln" Roberta Browninga wykorzystuje urządzenie poetycki. Chociaż język jest skomplikowany i wiersz jest długa 15 wersety, wiele dzieci mogą cieszyć słuchu wiersz czytać na głos. Klasyczna bajka jest jednym z wielu, że dzieci cieszą pokoleń.

Inne słynne wiersze dla dzieci, które korzystają z tego urządzenia są:

 • "Jabberwocky" Lewisa Carrolla jest wiersz znaleźć w Through the Looking Glass i co Alicja tam znaleźć
 • "Tata wpadł w staw" Alfred Noyes
 • "I Dream of Jeanie z jasnobrązowe włosy" Stephena Fostera
 • "Nasz Mały Duch" Louisa May Alcott
 • "Pieśń Shirt" Thomas Hood
 • "Rock and Bubble" Louisa May Alcott

Wiele innych wiersze dla dzieci korzystać z tej zabawy urządzenia w tym wiele zabawnych poetycki poematów i dzieci mogą wybrać się słowa, które naśladują dźwięki za pomocą słów. Jak rozwijać swoje umiejętności, rozwijają większe zrozumienie dla wierszy jak "Przy wszystkich Emblematy" przez Ronalda Hobbs czy "The Watch" Frances Cornford. Aprecjacja może zainspirować dzieci do tworzenia własnych wierszy.

Tworzenie Onomatopoetic Wiersze

Dzieci często uczą się przez działanie i tworzenie onomatopoetic wiersze jest wspaniałą działalność, która uczy i bawi. Jeśli były onomatopei jest kolorowa książka, która pomaga dzieciom zrozumieć urządzenie poetycki i może być źródłem inspiracji, jak również. Kiedy dzieci się połączenie między dźwiękami w codziennym doświadczeniu z dźwiękami w słowach, twórczy proces może się rozpocząć. Książki inne przydatne dla dzieci o onomatopei są:

 • Szczęk Went Blachy: onomatopeją Alfabet Book
 • KA-Boom! Słownik komiksu słowem, symbolami i onomatopei

Codzienne Dźwięki

Codzienne dźwięki, w tym funkcji organizmu, może być bardzo zabawne dla dzieci i onomatopeją jest zabawa narzędzie do odtworzenia ciekawe dźwięki, które często niezauważone. Te dźwięki są świetne onomatopoetic narzędziem wprowadzenie elementów poetyckich i mogą być wykorzystane do komiksy, opowiadania i wiersze.

 • Powtórzenie
 • Rytm
 • Metr
 • Aliteracja
 • Assonance (powtarzanie samogłosek)

Tworzenie oryginalnych wierszy może być świetną zabawą, zwłaszcza gdy dzieci mają szanse zaczynają się znajome odgłosy jak walić garnkami i patelniami, drżenie grzechotki i niezliczonych innych hałaśliwych działań. Przełożenie doświadczenia słuchowe w słowa jest podstawowym krokiem w zrozumieniu wielu warstw języka. Z biegiem czasu, dzieci rozwijają uznanie dla złożonych form urządzeń onomatopoetic które łączą słowa budowy subtelnych dźwięków rzeczywistych rekreacji.

Boże Narodzenie Wiersze dla dzieci

Boże Narodzenie Wiersze dla dzieci


Boże Narodzenie to czas najbardziej wyjątkowy roku, czas wypełniony uroczystości i tradycje. Wiersze wakacyjne może wywołać uśmiech na twarzy dziecka, więc podzielić się kilka i cieszyć.

Świąteczne Poezja dla dzieci

Boże Narodzenie oznacza wiele rzeczy do wielu ludzi. Te wiersze będą bawić dzieci, a może nawet dać im trochę do myślenia.

Pisanie listu do Świętego Mikołaja

Boże Narodzenie Wiersze dla dzieci

Piszę list do Świętego Mikołaja,
Mu powiedzieć, byłem jakże dobre.
Byłem taki słodki aniołek,
I zrobić wszystko, co powinienem.

No, może nie do końca wszystko, co powinienem,
Podobnie jak odrabiam lekcje po szkole.
A może raz czy dwa,
Gdzie złamałem Złotą Regułę.

Nie ma, że ​​razem rozbiła okno,
Bo grałem piłkę w środku.
Wiedziałem, że moja mama będzie wściekła,
Więc uciekłem do ukrycia.

Ja również szarpnął ogony wieprzowych mojej siostry.
Wyciągnąłem je tak mocno płakała.
Mam uziemione w tym tygodniu wyczynu,
Chociaż kilka razy mi podkradał zewnątrz.

No, może nie byłem doskonały,
Ale, Santa, przysięgam, że próbowałem.
Obiecuję, jeśli dasz mi szansę w tym roku,
W przyszłym roku będę miał na dobrej stronie.

Teraźniejszość

Jest obecna pod choinką,
A ja cieszę się, że jest skierowana do mnie.
Wyobrażam sobie wszystkie wielkie rzeczy to może być,
Ale muszę czekać, aż Boże Narodzenie rano, aby zobaczyć.

Kuszące Christmas Cookie

Boże Narodzenie Wiersze dla dzieci

Och kuszące świąteczne ciasteczka,
Chcę cię zjeść tak.
Ale ja po prostu zapytałem mamę, czy mogę cię mieć,
A ona powiedziała mi mocno nie.

Jest jeszcze cała godzina aż do kolacji,
Ale mama mówi, że można zepsuć mój apetyt.
Naprawdę chcę podkraść i zjeść,
Ale wiem, że nie byłoby w porządku.

Nie mogę odpadł nieposłuszeństwo,
Kiedy jest się tak blisko Wigilię,
Więc można umieścić z powrotem na talerz,
Po tym, jak wsunąć z powrotem z mojego rękawa.

Wszystkiego najlepszego Jezus

Sweet Baby Jesus,
Jak ja kocham Cię tak.
Urodzony w stodole
Tej nocy dawno temu.

Położone w żłobie,
Otoczony krów i owiec,
Wisemen i aniołowie zgromadzili
Okrągły oglądać śpisz.

Józef i Maryja byli
Zdumiony przez Grace,
Gdy usiedli blisko obok ciebie,
I spojrzał na swojego cennego twarzy.

Wiedzieli, że jesteś darem
Prosto z nieba.
Bóg powołał cię do tego świata
Aby pokazać nam swoją niekończącą się miłość.

Sweet Baby Jesus,
Wiem, że mnie kochasz,
I tak się cieszę, mogę świętować
Twoje urodziny z wami.

Miejmy udekorować choinkę

Boże Narodzenie Wiersze dla dzieci

Miejmy udekorować choinkę.
Najpierw będziemy stawiać na światłach,
Które sprawiają, że świecą jasno drzewo
Kiedy przerzucić przełącznik każdej nocy.

Następny dodamy ładne żarówki
I rozprowadzić je tylko w prawo,
Widzimy więc, każdy z nich i
Niech napełni nas zachwytu.

Dalej są specjalne dekoracje,
Podobnie jak 1-gie ozdób choinkowych i takie.
To te specjalne dodatki na drzewie
To naprawdę znaczy tak wiele.

Teraz nadszedł czas na blichtr
Aby dodać nieco więcej blasku.
Nie za dużo, niech rozłóż
Więc drzewa będą wyglądać bardziej pomysłowy.

Nadchodzi wykończenie,
Umieszczenie gwiazdy na szczycie drzewa.
Tylko jego widok zawsze wypełnia
Każde serce tak wiele radości.

Warto więc wypić filiżankę kakao,
A może ciasteczko lub dwa,
I podziwiać ten piękny choinkę
Że będziemy cieszyć się przez cały sezon przez.

Serce Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to czas
Gdy rodziny zbierają się w pobliżu,
Aby uczcić swoje błogosławieństwa,
I wszystko, co drogie.

Dla rodzina jest w sercu
Tego świętego wakacje.
A to, co uważasz za rodzinę,
W taki sposób, że będzie on zawsze pozostanie.

Sezon Pokoju

Tinkling Bożego Narodzenia dzwony pierścienie w powietrzu.
Kupujący są napełnieni duchem dawania.
Mniej szczęścia uzyskać bardziej troskliwą miłość.
Obcy ludzie uśmiechają się do siebie, jak mijają.
Domy zakonne są pełne wiernych.
Kolędy i pieśni śpiewane są z wielką radością.
Rodziny gromadzą się, aby dziękować i święto.
Sezon spokoju delikatnie koce ziemi.
Jeśli tylko to może trwać przez cały rok.

Więcej świąteczne Wiersze dla dzieci

Poniższe książki oferują wspaniały wybór poezji wypoczynkowego, który obejmuje całą gamę od humoru do duchowego i wszystko pomiędzy.

 • Bez wątpienia "Noc wigilijna Before Christmas przez Clement C. Moore jest jednym z najbardziej lubianych świątecznych wierszy wszechczasów. To opowieść o ojcu szansę obserwacji Santa dokonywania zatrzymania w jego domu zachwyca dzieci dla pokoleń, i czytając go przed snem, w Wigilię Bożego Narodzenia stał się tradycją dla wielu rodzin.
 • Boże Narodzenie Wiersze dla dzieci przez Jason Lewis zawiera pięć wierszy na tematy takie jak prezenty świąteczne, Santa, bałwanki i inne. Książka jest dostępna w miękkiej oprawie i może zrobić ładne pończochy wypełniający dla każdego dziecka, które uwielbia czytać.
 • Wiersze świąteczne Jill Bennett jest kolorowe książki z ilustracjami i rozrywkowych jasne wierszy, które dzieci pokochają. Przykładowe tematy poem to anioły, renifery i Santa, oraz informacje o tym, jak Boże Narodzenie obchodzone jest na całym świecie jest również.
 • Niesamowite Pokój: Boże Narodzenie Wiersz Maya Angelou jest inspirujący element, który łączy ludzi różnych ras i religii, aby wspólnie uczcić pokojowego wiadomość sezonu. Książka również pochodzi z płyty CD, Maya Angelou czyta wiersz głośno.

Dodać Poezja części sezonu

Tyle tradycje świąteczne obfitują że nie może myśleć, że jest miejsce dla jeszcze jednej osoby. Jednak, jest jeszcze chwila lub dwa, aby schować w trochę poezji czytania dla dzieci i zrobić trochę jaśniejsze sezon. Spróbować.

Personifikacja Wiersze dla dzieci

Personifikacja Wiersze dla dzieci
Samochody są popularne postaci personifikacji.

Wiersze dla dzieci Personifikacja pobudzać kreatywność, podczas gdy można nauczania dzieci o potężnym urządzeniem poetyckiej w procesie. Choć znalezienie książki dla dzieci przeznaczony wyłącznie do wierszy uosobieniem jest niezwykle trudne, wiele zasoby są dostępne dla rodziców i wychowawców do rozważenia.

Personifikacja i metafora

Tak jak sama nazwa wskazuje, uosobieniem daje ludzkich cech do przedmiotów nieożywionych, pomysłów lub działań, które sprawia, że ​​rzeczy wydają się jak człowiek. Urządzenie poetycka jest podobny do bajek zwierzęcych, które dają zwierzętom cech ludzkich. Gdy pisarz przypisuje cechy człowieka do zwierząt, jest ona przy antropomorfizmu.

Metafora poetycka Urządzenie sprawia, że ​​porównanie dwóch różnych rzeczy. Czyni to, mówiąc, że jedna rzecz jest w rzeczywistości inna. Na przykład, "Łzy lśniące" nocnego nieba może być używany w odniesieniu do gwiazd. Metafora, że ​​gwiazdy są lśniące łzy. Opis nie jest uosobieniem bo się błyszczą nie jest cechą człowieka. Personifikacja jest rodzajem metafory ontologicznej, że daje cechy człowieka do działań i pojęć abstrakcyjnych. Może być również rodzaj podmiotu metafory, która daje cechy człowieka do rzeczy. "Drżące gwiazdy" na nocnym niebie jest uosobieniem gwiazdy, stwierdzając, że drży, że jako osoba może.

Chociaż metafora i uosobieniem może być skomplikowane, można znaleźć liczne przykłady personifikacji w wielu opowiadań i filmów dla dzieci. Każda opowieść, która oferuje perspektywę obiektu wykorzystuje personifikację. Filmy takie jak samochody i Piękna i Bestia to najlepszy przykład opowieści, że ucieleśnieniem obiektów. W niektórych przypadkach, jak w opowieści, które pomagają dzieciom z niepokoju, autor może uosabiać niepokój, stres lub inne emocje, aby uczynić je identyfikować.

Personifikacja Wiersze dla dzieci

Możesz zapoznać się z tradycyjnych wierszy dla dzieci, które ucieleśnieniem obiektów. Oto książki poetyckie dla dzieci, które zawierają uosobieniem poezji.

A Dish uciekł z łyżką

A Dish uciekł z łyżką oferuje zabawny twist do poematu "Hey Diddle Diddle". Opowieść ma dzieci na przygodę z bohaterów poematu, który opowiada historię o tym, co dzieje się, gdy naczynia i łyżka pokazać się późno do rymu. Kreatywne historia jest doskonałym wyborem dla nauczania dzieci o urządzeniu poetyckiej.

Gingerbread Man

Gingerbread Man jest wiersz, który uosabia ponadczasowe cookie pierniki. Wiersz dla dzieci ma chwytliwy rytm i cenną lekcję wplecione jego rymu.

Jestem Mały imbryki

Jestem Mały Czajnik jest śpiewnym wierszyk dla dzieci, które przyjmuje perspektywę imbryku. Zaznajomieni piosenka to taka, która inspiruje dzieci do naśladowania dla dodatkowej zabawy obiektu.

Humpty Dumpty i inne Ulubione

Humpty Dumpty i inne Ulubione jest wielki zbiór wierszy Mother Goose dla dzieci. Tytułowy bohater jest jednym z wielu różnych znaków uosobieniem w ponadczasowej kolekcji poezji dziecięcej.

Pozostałe Poezja

Prawdopodobnie można myśleć o innych, aby dodać do listy. Chociaż przykłady uosobieniem poezji dla dzieci są pomocne, niektórzy rodzice i nauczyciele mogą być zainteresowani książkami, które korzystają z zajęć edukacyjnych, aby uczyć dzieci o urządzeniach poetyckich. Wiersze Shel Silverstein jest doskonałym miejscem do poszukiwania więcej przykładów.

Personifikacja Książki dla Rodziców i Wychowawców

Jeśli są Państwo zainteresowani w nauczaniu dzieci o uosobieniem poezji konkretnie, zasoby mogą wydawać się ograniczony. Jednak, książki dla dzieci o poezji nauczania często zawierają uosobienie jako temat.

Organizatorzy graficzne do pisania poezji nauczania

Graficzny Organizatorzy dla nauczania Poezji Pisanie: 20 graficzne Organizatorzy z modelem Wiersze i lekcji, które wspierać dzieci, ponieważ Napisz różnych form poezji Betsy Franco ma obfite tytuł, który odzwierciedla charakter działań w książce. Ten przewodnik dla nauczycieli i rodziców jest dla dzieci w pierwszym trzeciej klasy.

Organizatorzy graficzne są doskonałe narzędzia dydaktyczne, które są pomocne dla dzieci z stylów uczenia wizualnych. Oprócz organizatorów graficznych, książka wykorzystuje systematyczne podejście do lekcji, która pomaga dzieciom poprzez rozbicie koncepcji na małe strawne części. Zasoby mogą być wykorzystane do nauczania o różne rodzaje poezji i posiada "modelowych wiersze" dla dzieci do wykorzystania jako przewodnicy wraz z organizatorami graficznych. Ostatecznie, dzieci pisać własne wiersze.

Franco zawiera modelu wiersz zatytułowany "Myśli, że uosabia" Plecak znajomy przedmiot z dzieciństwa. Perspektywa zabawy i beztroski z utworu sprawia, że ​​duży wybór, aby uczyć dzieci o tym temacie.Personifikacja jest przydatne urządzenie poetyckie, które można znaleźć w języku potocznym. Nauczanie dzieci, jak rozpoznać i korzystać z tego urządzenia może pomóc im rozwijać głębszy szacunek dla literatury.

Limerick Wiersze dla dzieci

Limerick Wiersze dla dzieci


Wiersze dla dzieci w Limerick to tylko niektóre z najzabawniejszych, najpopularniejszej i najbardziej twórczych wiersze napisane dzisiaj. Dzieci młode i stare miłości przewidywalnego schematu wierszyk w Limerick i miernik, który również zrobić to wielkie wyzwanie dla nich, aby spróbować napisać wiersze. Ponadto Limeryki są idealne na głos wiersze odczytu i może być pomocne do nauki nowego słownictwa, a także coraz dzieci zainteresowanych nowymi rodzajami literatury.

Definicja Limerick

Limerick jest wiersz z pięciu linii programu wierszyk Aabba. Oznacza to, że końcowe słowa pierwsze, drugie i ostatnie linie wierszyk; a słowa w trzeciej i czwartej linii również wierszyk. W "" i koniec "B" słowa mogą rymować ze sobą, tworząc limerick z programu wierszyk AAAAA, ale to nie jest bardzo powszechne.

Oto przykład Limerick z systemu podstawowego wierszyk z Aabba:

Kiedyś był hipopotam o imieniu Tate.
Ale niestety, miał niedowagę.
Choć zestrzelił słodów i trzęsie,
Pies, tarty, ciasta, i bogaci
Wydawało się, aby schudnąć, jak zjadł!

Jednak powyżej limerick nie rytmicznie, zwykle trwa przez wzorzec w każdym wierszu sylab nienaprężonym po jednym podkreślić, sylaby, a dwa niepoddane czynnikom stresowym sylaby następnie jeden podkreślić sylaby do pozostałej części linii. W poniższej wersji, obciążone sylaby są pogrubioną czcionką:

Nie raz było po hip nazwie Tate.
Ale smutne ly, był pod ciężarem.
Choć zestrzelił słodów i trzęsie,
Pies, tarty, ciasta, i bogaci
Wydawało się, aby schudnąć, jak zjadł!

Konwencjonalne limerick może mieć rytm, podobny do tego wiersza powyżej, lub może po prostu alternatywna zestresowany i nieakcentowane sylaby. Jeśli dziecko jest starsze i bardzo interesuje się poezją, może on chce wiedzieć więcej o rytmie w limeryki. W przeciwnym razie, nie martw się zbytnio o rytmie w wierszach można znaleźć lub spróbuj napisać; to często więcej zabawy, jeśli nie pochodzą z doskonałych wersjach.

Jak znaleźć Limerick Wiersze dla dzieci

Limeryki są łatwe do znalezienia. Po przeczytaniu sporo z nich z dzieckiem, spróbować napisać niektórych jako wspólnego wysiłku.

Poezja Książki

Kilka znanych poetów dla dzieci, takie jak Jack Prelutsky i Mary Ann Hoberman, którzy zarówno służył jako poety Dziecka w Stanach Zjednoczonych, opublikował tomy własnej poezji, które obejmują kilka limeryki. Jeśli Twoje dziecko lubi zabawne wiersze w ogóle, a nie wolą limeryki na innego rodzaju poematu, dzielić jeden z tych książek z niego. Pracownik księgarni lub bibliotekarz może pomóc zlokalizować tomików poezji dla dzieci, a nawet mogą być w stanie wskazać konkretnych książek, które zawierają limeryki.

Online

Nauczyciele, poetów i bibliotekarze czasem tworzenia stron dziecięcych gościć kolekcje limeryki i inne wolne poezji dla dzieci. Poniższe strony są łatwe w obsłudze i prostsza alternatywa poszukiwaniu książek z biblioteki.

 • Limeryki dla i przez dzieci
 • Michael Rosen Limeryki

Antologie i Powieści

Czasami, limeryki wiersze dla dzieci pojawi się w powieściach lub w antologiach poezji, zwłaszcza starszych antologiach. Od poezji pojawia się w powieści jest trudno znaleźć, zapytaj bibliotekarza, które pomogą Ci znaleźć książki, które mieszczą się w tej kategorii. Antologie są łatwiejsze do zlokalizowania i cennym źródłem dla dzieci, które lubią pisać wiersze się lub przeczytać wiele różnych rodzajów wierszy oprócz limeryki.

Pisanie Limeryki

Pisanie Limerick jest dużo zabawy. To wyzwanie, aby uzyskać prawo metr i rymu i zachować każdy wiersz na temat, ale jeśli nigdy wcześniej nie próbował wcześniej, może się okazać, że komponowanie Limerick jest trochę jak rozwiązać zagadkę.

Po Ty i Twoje dziecko Przeczytałem kilka limeryki, każdy z Was może spróbować swoich sił w pisaniu jednego. Możesz wybrać ten sam temat pisać lub używać różnych przedmiotów, a następnie przeczytać limeryki do siebie na głos. Jak można przeczytać więcej z nich, będziesz niewątpliwie lepiej na komponowanie własnych. Zapisz limeryki piszesz, i rozważyć wiążące je w książce, gdy masz mało.

Wiersze dla dzieci z Powtórzenie

Wiersze dla dzieci z Powtórzenie


Prawie wszystkie z poetów najlepszych utworów dla dzieci Napisać dziś wiersze dla dzieci z powtarzania. Zamiast dydaktycznej, za pomocą powtórzenia w poezji poprawia rytm i metr każdego wiersza i czyni go bardziej zabawne czytać.

Wiersz, który ma "refren" lub jakieś powtórki jest łatwiejsze dla dzieci do zapamiętania niż wiersz wolny wiersz lub wiersz z luźniejszej strukturze. Często zachęca dzieci powtórzenia czytać wielokrotnie, że wiersz, dopóki nie jest zapamiętywane. Wiersze dla dzieci z powtarzaniem może również pomóc dzieciom zauważyć podobne struktury w innych formach wyrazu, takich jak sztuki wizualne i piosenki wierszy i refrenów.

Poeci najbardziej znanych dzieci

Poeci najsłynniejszych dzieci wydali książki ich poezji, które zawierają jakiś werset z elementami powtarzającymi. Każdy poeta obsługuje powtórzenia nieco inaczej, więc gdy jeden może powtórzyć słowa lub frazy w strofie, inny może po prostu użyć tej samej struktury wierszyk lub zatrudnić aliteracja (powtórzenie pierwszej spółgłoski i samogłoski w słowie). Trzy bardzo popularne poeci dzieci, którzy korzystają z tych technik są Jack Prelutsky, Shel Silverstein i Roald Dahl.

Jack Prelutsky

Pierwszy w historii dzieci Poeta Laureat (nazwany tak przez Fundację Poetry), Jack Prelutsky pisze rymowania, kapryśny, kreatywnych wiersze, które często mają twist na końcu. Kilka jego wierszy są publikowane dla każdego do zapoznania się na jego stronie internetowej. Prace Prelutsky jest pełna wyobraźni i często porusza tematy i przedmioty fantastyczne, że dzieci korzystają czytanie o takich jak żywności i zwierząt. Pisał wiersze, które przemawiają do ludzi w każdym wieku, ale górne-elementarne lub wczesne średnim szkoły dzieci mogą uzyskać jak najwięcej z jego pracy.

Prelutsky napisał ponad 50 tomów wierszy, a jego najbardziej znanych książek należą:

 • Nowa kumpela
 • Pizza Rozmiar Słońca
 • Coś Big został Tutaj

Shel Silverstein

Wielka użytkownik aliteracji i niepowtarzalny obrazów, Shel Silverstein pracował na wielu form sztuki w jego życiu, ale jest prawdopodobnie najbardziej znany z książek poezji dziecięcej. Zilustrował własne wiersze z dziwnych rysunków czarno-białych linii, wyposażony w znaki z dużymi oczami i organów nieco zniekształcone. Grafika i dźwięk wierszy Silverstein są trochę mniej głupi niż praca Jacka Prelutsky i może odwołać się do wspaniałych, introspekcji dzieci. Najsłynniejsze książki Silverstein to:

 • Światło na poddaszu
 • Falling Up
 • Gdzie chodnik Kończy

Roald Dahl

Choć lepiej znany książek opowiadanie dla dzieci, Roald Dahl był również utalentowanym autorem poezji. Niektóre z jego wierszy można znaleźć posypane o swoich książkach rozdziałów (jak w piosenkach Umpa Loompas "w znanej książki Charlie i fabryka czekolady), ale opublikował kilka książek też, np poezji:

 • Brudne Bestie
 • Odrażający Rhymes
 • Vile Wersety

Wiersze Dahla może odwołać się do chłopców lub niechętnych czytelników, gdy inne wiersze nie będzie, ponieważ jego praca wydaje się być bardzo żywy, opisowe, a często makabryczne.

Znalezienie Wiersze dla dzieci z Powtórzenie

Jeśli nie jesteś pewien, gdzie zacząć w poszukiwaniu poezji dla dzieci, może chcesz spróbować lokalnej bibliotece. Bibliotekarze dzieci wiedzą, co zaopatrzyć i może pomóc znaleźć książki pragnienie. Biblioteka jest również doskonałym miejscem, aby załadować się na różnych wierszy dziecięcych i próbek doświadczenia wielu różnych autorów.

Podniesienie antologię również wystawiać Cię i dzieci wiesz do jednych z najlepszych wierszy wokół. Antologie często są tematyczne, więc jeśli szukasz zbiór wierszy na dany temat, może masz większą szansę na znalezienie bigos autorów połączonych w jeden wolumin, a nie grupy wierszy przez jednego autora. Doskonała ogóle antologia dla dzieci w każdym wieku jest Random House Księga Poezji dla dzieci.

Wyszukiwanie wierszy online jest inna realną opcją, jak wielu autorów zwolnić niektóre z ich pracy do domeny publicznej lub po wybranych utworów na swoich stronach internetowych. Księgarnie są również warto odwiedzić dla najlepszego różnych książek poetyckich nowych i klasycznych dzieci wokół.

Haiku Wiersze dla dzieci

Haiku Wiersze dla dzieci


Wiersze haiku dla dzieci to świetny sposób, aby zainteresować ich poezji.

Co to jest haiku?

Haiku odnajduje swoje korzenie w Japonii. Ta starożytna forma poezji japońskiej pozostaje do dziś popularne. Struktura haiku dziś pozostaje taki sam jak w czasach starożytnych. Oto, co typowe Haiku Poemat składa się z:

 • Trzy linie
 • Pięć metryczne zwroty w pierwszej linii
 • Siedem metryczne zwroty w drugiej linii
 • Pięć metryczne frazy w trzeciej linii

Tradycyjne japońskie haiku zawierają słowo "sezon", znany jako Kigo, a Kireji, który jest określony jako "słowo cięcia". Kireji typowo stosuje się końcem każdego z trzech linii w tradycyjnej japońskiej Haiku i może być opisany jako słowo nadaje linia A ostateczne zakończenie.

Definiowanie miarowy Zwroty

Powodem, dla którego ważne są metryki zwroty w Haiku jest, ponieważ wersje zachodnich ich używać, ale większość tradycyjnych japońskich wersjach Haiku nie. Zamiast tego, japoński Haiku jest napisane przy użyciu sylab, stosując wzór pięć, siedem, pięć. Zachodni Haiku nie wynika takiemu i często zawiera od dziesięciu do maksymalnie 17 sylaby.

Znalezienie Haiku Wiersze dla dzieci Online

Oczywiście, historia Haiku jest znacznie bardziej skomplikowane i szczegółowe niż to, co zostało opisane powyżej, ale skupiono się na dzieci, które mają tendencję do nudzić, gdy ktoś zaczyna dzielić długotrwały historię niczego ... bez względu na to, jak ciekawe. Oto kilka fajnych miejsc w Internecie, które mogą pomóc dostać swoje dziecko zainteresowanych Haiku:

 • www.gigglepoetry.com - Ta strona internetowa zawiera kilka wierszy Haiku dla dzieci, jak również szczegółowe wskazówki co do tego, jak napisać Haiku.
 • www.abcteach.com - Propozycje druku arkuszy Haiku napisane przez dzieci. Sformułowania i pojęcia są na tyle nieskomplikowana, więc dzieci mogą łatwo zrozumieć zwrotka, sylab i zwrotów metrycznych Haiku.
 • www.kidzone.com - Ta strona internetowa daje dzieciom krótką historię Haiku, kilka przykładów i kilka świetnych druku arkuszy dla nich, aby rozpocząć pracę nad Haiku arcydzieło własne.
 • www.pbskids.org - wspaniałym źródłem poezji Haiku dla dzieci, napisane przy użyciu swoich ulubionych PBS cartoon znaków.

Rezerwuj z Haiku Wiersze dla dzieci

Oprócz wyżej wymienionych stron internetowych, istnieje wiele, wiele książek dostępnych, które koncentrują się na poezji, albo Haiku pisane przez dzieci lub nastawiona na uczenie dzieci. Następnym razem jesteś w księgarni (online lub osobiście), oto kilka wielkich tytułów może chcesz mieć oko na:

 • Haiku Picture Book dla dzieci - Napisane przez Keisuke Nishimoto i Kozo Shimizo, książka ta oferuje nie tylko wymierzane frazy, tak ważne dla Haiku, ale także daje dzieciom wizualne odniesienie do wiersza z pięknie ilustrowanych zdjęciami.
 • Haiku: azjatyckie Sztuka i rzemiosło dla kreatywnych dzieci - Napisane przez Patricię Donegan, książka ta oferuje wspaniałe projekty pisarskie i lekcje, by pomóc dzieciom zainteresowanych w Haiku.
 • Haiku Poradnik: Jak pisać, uczyć się i udział Haiku - Ta książka jest idealna dla starszych dzieci, które opracowało już zainteresowanie w tej tradycyjnej poezji japońskiej. Książka 331 strona jest napisana przez Williama J. Higginson, autor i poeta, który studiował w prestiżowej Yale University.
 • Baseball Haiku: Najlepszy Haiku, jakie kiedykolwiek napisano o grze - Kto mówi, sport i sztuka nie mieszać? Na pewno nie Nanae Tamura i Van den Heuvel Cor! Te współautorami współpracował na książki Haiku poezji wszystko o baseballu.

Pierwsze Dzieci Promocje w poezji

Na początku może się wydawać, że Haiku nie oferuje dużo swobody twórczej dla dzieci, aby rozwinąć interes w poezji, ale to nie może być dalsze od prawdy! Pojęcia i Idee Haiku są stosunkowo proste i łatwe do zrozumienia, a tam jest świat wolności twórczej, które mogą być badane przez pisanie Haiku. Mimo wszystko, przedmiotem każdej linii nawet nie mieć nic wspólnego ze sobą. Wreszcie, Haiku jest fantastycznym sposobem na wprowadzenie dzieci w każdym wieku, do poezji. To jest krótki i dość łatwe do utrzymania ich interesuje, z dość luźnych wytycznych do pisania im zabawy.

,

Krótkie Śmieszne Rhyming Wiersze dla dzieci

Krótkie Śmieszne Rhyming Wiersze dla dzieci


Większość dzieci kochają rymy, rytm i humor, więc krótkie, zabawne rymowania wiersze dla dzieci są wielkim hitem dla wszystkich grup wiekowych. Od czasu ustanowienia przez USA pierwszego laureata poety dzieci, Jack Prelutsky, poezja dla dzieci jest coraz wiele uwagi, a rodzice i wychowawcy sobie sprawę, jak ważne humoru i struktura werset może być dziecko i procesu czytania w ogólnie. Krótkie, zabawne rymowania wiersze dla dzieci mogą czytać i poezję atrakcyjne dla dzieci, które nie mogą być zbyt chętnie książek, a oni wielką odczytu na głos materiał dla dzieci w każdym wieku i zainteresowań.

Poeci śmieszne dzieci

Dziesiątki poeci pióra wierszem dla dzieci, ale niektóre wyróżniają się ponad resztę jako szczególnie płodny i utalentowany.

 • Jack Prelutsky, najpierw w Ameryce poetą laureatem dzieci, można uznać królem zabawnej poezji. Choć nienawidził wiersze jak dziecko i był zainteresowany artysta zamiast pisarz, redaktor, który zauważył jego wiersze był zachwycony z nimi i zachęcał go do napisania więcej. Od tego czasu, Prelutsky jest autorem setek wierszy i on jest odpowiedzialny za inspirujące tysiące dzieci kochać poezję.
 • Shel Silverstein napisał zabawne, wzruszające i niezwykłe wiersze i piosenki dla dzieci i dorosłych. Zilustrował swoją pracę z prostych rysunków czarno-białych linii, które są często dziwaczne jak same wiersze. Dla dzieci, które skłaniają ku niecodzienny lub ciemniejszych form humoru, werset Shel Silverstein może być atrakcyjna.
 • Dr Seuss, jak Shel Silverstein, napisał i zilustrowane wszystkich własnej pracy i cieszył tworząc niezwykle oryginalne istoty i pojęcia. Większość jego książek są napisane w rymuje werset, i stały się tak popularne, że już dostosowane do filmów, spektakli i innych formatów, jak również.
 • Ogden Nash nie pisać wyłącznie dla dzieci, ale wiele jego wierszy są odpowiednie dla starszych dzieci, które rozumieją i doceniają gry słów. Był znany z pisania światłem, dowcipnym wierszem, a niektóre z jego prac można znaleźć w antologiach przeznaczonych dla młodszych dzieci, jak również.

Krótkie, zabawne Rhyming Wiersze dla dzieci

Jeśli chcesz znaleźć książki, które zawierają światła werset dla dzieci, spróbuj udać się do sekcji dziecięcej poezji lokalnej księgarni lub bibliotece. Antologie zazwyczaj obejmują szeroką gamę typów poematu i autorów, ale zbiory pracy przez poszczególnych poetów może również wspaniałe prezenty dla dzieci.

 • Dzieci Wybierz najzabawniejszą Wiersze, edytowane i skompilowane przez Bruce Lansky, to antologia, która zawiera jedne z najbardziej zabawnych nowoczesnych wierszy dla dzieci.

Krótkie Śmieszne Rhyming Wiersze dla dzieci

 • Random House Księga Poezji dla dzieci został przygotowany przez Jacka Prelutsky, pierwotnie opublikowany w 1983 roku, i jest nadal bardzo popularne wśród dzieci. Choć to nie składa się wyłącznie z zabawnych wierszy, większość wierszy tej książki nie wykorzystują humor w jakiś sposób.
 • Pada deszcz Świnie i Noodles jest zbiorem prac Jacka Prelutsky. Wiele z jego wierszy mają skłonność do absurdu, i są doskonałym wyborem dla głośnego czytania młodszych dzieci, którzy nie są w stanie uchwycić rytm wersetu podczas czytania sam.
 • Falling Up Shel Silverstein] jest gruba, niezapomniany, dziwaczny zbiór jednych z najlepszych wierszy Silverstein dla dzieci.
 • Poemat Gulasz, edytować i opracowany przez William Cole, prezentuje wersety z niektórych autorów najlepszych utworów dla dzieci, wszystkie z jednego wspólnego tematu: żywności. Dla dzieci, które lubią gotować i jeść pokochają ten wolumin.
 • Poezja dla dzieci to strona z Kenn Nesbitt, poeta współczesny pełen humoru dzieci. Nesbitt opublikował kilka książek z Meadowbrook Press i fioletowy pokoju Publishing i utrzymuje on miejsce, w którym posty śmieszne wiersze dla dzieci do czytania.

Przykłady metafory Wiersze dla dzieci

Przykłady metafory Wiersze dla dzieci
Żarówka jest metaforą idei.

Przykłady wierszy metafora dla dzieci są świetne narzędzia do nauki o urządzeniach poetyckich. Podczas metafory może być trudne dla wielu dzieci, aby zrozumieć, konkretne przykłady mogą abstrakcyjna idea wyraźniej.

Co to jest metafora?

Metafora poetycka urządzenie, które sprawia, że ​​porównanie dwóch różnych rzeczy, stwierdzając, jedna rzecz jest inna. Porównania są podobne do porównań, które są urządzenia poetyckie, które używają słowa "jak" i "jak". Chociaż metafora jest urządzenie poetycka, jest także podstawą komunikacji w języku potocznym.

Krótkie przykłady metafory:

 • Ona jest słońce, rozjaśniając nasz dzień
 • Włosy są grzbiety fal na oceanie
 • Jego twarz, krajobraz niewinności
 • Jej śmiech jest łagodna melodia
 • Pusta strona jest plac zabaw dla wyobraźni

Metafory nie zawsze są proste i można je w wielu formach. Urządzenie poetycka jest jednym z najpotężniejszych narzędzi dla kreatywności i mogą pomóc czytelnikom odnoszą się do tematu. Proces polega na użyciu znanych rzeczy, aby dać znaczenie nieznanych rzeczy. Na przykład, "Jej śmiech jest łagodna melodia" wykorzystuje wizerunek melodii przynieść kobiety śmiech life.Writers używać języka graficznego, aby pomóc czytelnikom głębszego zrozumienia tekstu. Urządzenia Poetyckie oferują sposoby komunikowania się głęboko, aby zapewnić większy komfort czytania. Nauczanie dzieci o metafory początku może pomóc im rozwijać uznanie dla używania języka. Przykłady wierszy metafora zabawy dla dzieci oferują sposoby nauki o urządzeniu poetyckiej.

Przykłady metafory Wiersze dla dzieci

Język graficzny może być trudne do nauczania bez stałych przykładów zarabiania pojęcia jasne. Rodzice i nauczyciele mogą zacząć krótkich wierszy dla dzieci, które zawierają metafory, podkreślając urządzenia poetycki podczas aktywności. Poezja dla dzieci, które korzystają z metafory to wiersze dla starszych dzieci, jak i czytelników rozpoczynających.

 • "April Rain Song" przez Langston Hughes jest przykładem poematu metafora dla dzieci, który wykorzystuje personifikację dostarczyć piękny wiadomość. Obrazy w wersecie jest potężne i ten kawałek jest wspaniały wybór dla dzieci w każdym wieku.
 • "Summer Sun" Roberta Louisa Stevensona uosabia słońce, nadając mu cechy ludzkie. Ostatecznie Stevenson wzywa słońce "ogrodnikiem świata."
 • "Nadzieja jest Thing z piór" to piękny wiersz Emily Dickinson, który wykorzystuje metaforę na połączenie wizerunku ptaka z nadzieją. Choć porównanie może być trochę głębokie dla młodych czytelników, jest to doskonały wybór dla prawie każdego dziecka.
 • "Płatki" Amy Lowell jest posępny poemat odpowiednie dla nastolatków i nastolatków. W poemacie. Lowell porównuje życie do "strumienia / W której strew / P? Atek kwiat naszego serca. Chociaż ton poematu jest dość melancholijna, kończy się na zachęcający notatki.
 • "I Know Why Caged Bird Sings" jest wspaniały wiersz Maya Angelou, że oferuje metafory w pięknie zbudowanego porównania przedstawionego przez cały poemat. Wśród najbardziej mieszania momentów w wierszu znajduje się w linii "Ale klatce BIRD stoi na grobie marzeń." Wiersz ten jest odpowiedni dla gimnazjum i uczniów szkół średnich.
 • "Picture Puzzle Piece" przez Shel Silverstein jest doskonałym przykładem poematu metafora, ponieważ odkrywa pomysłowe proces tworzenia analogii. Kawałek układanki może być noszony przez przycisk starej kobiety, która mieszkała w bucie, kęs jabłka Królewny Śnieżki lub części płaszcza noszonego przez Złej Czarownicy z Zachodu. Kawałek układanki może być wszystko dziecko wyobraża.


Znajdź więcej przykładów metafor i innych urządzeń poetyckich dla małych dzieci w Wiersze dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Fajerwerki Wiersze dla dzieci

Fajerwerki Wiersze dla dzieci


Poezja może przynieść miejsc, dźwięki, a nawet zapachy fajerwerki wyświetlić do życia. Obrazy w dobrym wiersz o fajerwerków może przynieść dobre wspomnienia z fajerwerkami przeszłości, jak również tworzyć przewidywanie wyświetlaczy jeszcze przed nami. Jest też emocje, że pochodzi z przechowywania zakupionych fajerwerków do rozważenia, a to też może być wyrażona przez obrazowania i rymy.

Cztery Fajerwerki Wiersze dla Dzieci

Poniższe wiersze uchwycić istotę sztucznych ogni, przygody małego petarda złodziej, czystą radość pole fajerwerków może wywołać od dziecka i dumę anteny fajerwerków.

Light Up Sky

Fajerwerki Wiersze dla dzieci

Gwiazdy i ozdoby rozświetlają niebo,
Nic dziwnego, że dzieci uwielbiają czwartego lipca.
Boom, smuga dymu, a potem głośno pop,
Jak kolorowe błyskotki fanem na zewnątrz i spadek.

Jeden po drugim, każdy mruga i umiera,
Wystarczy chwila przerwy i następny leci.
Następnie zbyt szybko przychodzi wielki finał,
Fala za falą, jak zelektryfikowana tsunami.

A potem to wszystko się skończy i wszystko jest spokojny,
Jest cisza, gdzie kiedyś było zamieszek.
A chmury siarkowego dymu w powietrzu,
Czy wszystko, co pozostało, aby pokazać, że fajerwerki było.

Petarda złodziej

Jest petarda w kieszeni
Że snitched z moim wielkim bratem.
Nie powinienem go mieć, i
Jeśli dowie się, że nie będzie innego.

Fajerwerki Wiersze dla dzieci

Moim problemem jest to, że nie wiem, gdzie
Mam iść, aby ustawić go.
Jeśli zrobić to zamknąć się w domu, wiem,
I na pewno się złapać!

Więc będę przemycić ponad stoczni szkoły,
I ustawić moje petarda się tam.
Wezmę mój najlepszy przyjaciel Tommy,
Bo to będzie więcej zabawy, jeśli podzielę.

Teraz jesteśmy tylko o to światło,
Ale hej, co widzę?
To mój wielki brat pozycją dla nas,
A on wygląda całkiem zły na mnie.

Hej, co ty tam robisz, obojętne?
Czy ukraść petarda ode mnie?
Lepiej oddać teraz,
Przed wypuszczać palcem lub trzy!

Nie widzę innego wyjścia,
Ale odrzucić moją petarda i uciekaj.
Tylko fajerwerki widzę to w oczach mojego brata,
Więc myślę, że moje dni złodziejskie gotowe!

Prezent fajerwerków

Fajerwerki Wiersze dla dzieci

Jestem unosić się w powietrzu,
Tańczę z radości,
Mój tata kupił pole
Z zimnych ogni dla mnie!

Ale poczekaj, to nie wszystko.
Och, to jest takie fajne.
Kupił mi trochę niesamowite
Cherry bomby też!

Teraz pozwól mi zobaczyć co jeszcze
Czy w tej tutaj polu.
Omigosh, węże węgla,
Wow, mój tata naprawdę rocks!

I jest to, że co
Myślę, że tam zobaczyć?
Sto rakiet butelki
Strzelać w powietrze.

Jest murowany petard,
Jestem bardzo szczęśliwy, aby zobaczyć.
Wygląda na to mnóstwo czwartego lipca
Fajerwerki dla mnie zabawą!

Jestem Mały Firework

Fajerwerki Wiersze dla dzieci

Jestem trochę fajerwerków,
I nie mogę się doczekać, aby latać,
Się do atmosfery,
I rozświetlają ciemne niebo.

Patrz na mnie, a zobaczysz
Moje kolory, czerwony, niebieski i zielony.
Jestem pewien, że zgadzasz się, że jestem najładniejszą fajerwerków
To, jaki kiedykolwiek widziałeś!

Więcej "wybuchowe" Wiersze

Znalezienie wiersze o fajerwerków może być trochę trudne, ale oto kilka bardziej, że dzieci będą cieszyć.

 • Fizzy Funny Fuzzy jest wspaniałym miejscu, poezja dla dzieci, który oferuje wiersz pt Fireworks. Wiersz ten ma wielkie przykłady onomatopei i obrazów wypełnionych kolorem i iskier.
 • "Fajerwerki na czwartego lipca!" Jest to wiersz napisany przez emerytowanego nauczyciela i bibliotekarza nazwie Elaine Magliaro. Ten wiersz opisuje fajerwerków jak kwiaty, fontanny, rakiety i brokatem.
 • Fajerwerki, pisane przez "Pickyparis" jest opisywany na All Poetry.com. Ten wiersz może być krótki, ale oddaje istotę fajerwerków w sposób dzieci mogą błyskawicznie dotyczą.

Zapalić Miłość Poezji

Nawet dzieci, które nie lubią poezję można znaleźć wiersze o fajerwerków rozrywkowych. Zachęć dziecko, aby czytać te wiersze i zobacz, jak wiele radości trochę pisanie kreatywne może zaoferować.

Zima Wiersze dla dzieci

Zima Wiersze dla dzieci

Wiersze zimowe dla dzieci może pomóc wprowadzenie sezony i tematy sezonowe dla swoich dzieci.

Lekcje Sezonowe

Jeśli mieszkasz w klimacie, który nie oferuje drastycznych zmian sezonowych, dzieci nie mogą zrozumieć znaczenie, że zmiana pór roku posiada. Nawet jeśli nie mieszkają w klimacie, który oferuje długie zimowe miesiące śnieg i deszcz ze śniegiem, wprowadzając wiersze zimowe dla dzieci waszych, może zaoferować wiele lekcji, a także przyjemność, przez cały rok. Wiersze oferuje dzieciom możliwość zwiedzania skojarzeń słów, schematy rymów i język graficzny. Ponadto wiersze pozwalają dzieciom możliwość wyrażenia swojej kreatywności poprzez słowa i rysunki.

Korzystanie Zimowe Wiersze dla dzieci

Jak można włączyć wiersze zimowe dla dzieci w codziennym życiu swoich dzieci? Poniżej znajduje się lista pomysłów dla Ciebie i Twojego dziecka do zrobienia. Czy czytać wiersze innych osób razem, albo pomóc dzieciom napisać i zilustrować swoje wiersze, narażając swoje dzieci do poezji jest doskonałym sposobem, aby poprawić swoje umiejętności czytania i pisania.

Zima

Czy jest lepszy sposób, aby nauczyć dziecko o upływ czasu, niż z działań z wykorzystaniem poezji?

Kalendarz Wiersze -Tworzenie kalendarz dla miesięcy zimowych z dzieckiem. Wybierz szablon kalendarza z bloków na tyle dużych, aby pisać na każdy dzień. Napisz pierwszą linię oryginalnego wiersza w pierwszym bloku listopadzie lub grudniu. Tematem wiersza może być zima, Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie lub Nowy Rok, lub jakiekolwiek inne sezonowe przedmiotem. Razem, Ty i Twoje dziecko może dodać wiersze do wiersza w każdym bloku w kalendarzu.

Wiersze sezonowe -Throughout roku, użyj zmian sezonowych nauczyć swojego syna lub córkę o różnych porach roku. Każda pora roku, że dziecko napisać wiersz i zilustrować go albo z rysunków lub zdjęć wyciętych z czasopism. Zima to wspaniały czas dla tego projektu, ponieważ dzieci mają tak wiele opcji zabawy pisać, tym Dziękczynienia i Boże Narodzenie.

Zimowe atrakcje

Zima zawiera wiele inspiracji dla poezji, zwłaszcza jeśli prowadzą swoje dzieci w piśmie, dając im konkretnych poleceń pisemnych. Czasem dzieci po prostu muszą pomóc się zaczyna, więc dać im konkretne pomysły na piśmie, jak zimowych. Tematy, które zawierają o walki na śnieżki, budowanie bałwana, łyżwy, sanki, narty, zima i inne działania są wspaniałe tematy do zimowych tematyce wierszy.

Poezja Naukowe

Dlaczego nie zachęcać dziecko do twórczego na tematy naukowe w formie zimowego poezji? Porozmawiaj z nią o różnice w temperaturze, Fahrenheit vs. Celsjusza, zamrażania i topnienia, i inne tematy, które są związane z temperaturą. Mają ją tworzyć wiersze, które wyposażone są w ręcznie rysowane ilustracje o jeden lub więcej z tych tematów, i porozmawiać z nią o znaczeniu.

Ulubione Poezja Książki

Niektóre dzieci trudno jest pisać wiersze, często dlatego, że po prostu nie wiem od czego zacząć i jak pisać. Czytanie poezji z dzieckiem zaoferuje mu kilka pomysłów na to, jak pisać własne wiersze na temat zimy. Poniższe książki poetyckie wspaniałymi wyborów dla dzieci:

 • Zimowe Światła: Sezon w wierszach i kołdry Nadające się na 1 poprzez 3-gi równiarki, ta książka poezji miłą atmosferę w tym sezonie z komfortem piękne kołdry.
 • Kolekcja Zima -To poezji Wiersze poetów takich jak wyposażony Roberta Frosta, Carl Sandburg, Emily Dickinson i więcej, i jest odpowiedni dla dzieci w klasach szóstych trzeciej poprzez.
 • Zima Oczy Nadające się dla dzieci w drugiego do piątego klas, wiersze, takie jak "co kocham Winter" i "Żegnaj Zima" pomoc dzieciom świętować ten szczególny czas w roku.

Znalezienie Wiersze

Poszukaj inspiracji poezji dla swoich dzieci w lokalnej biblioteki, biblioteki szkolnej dziecka, lokalnych księgarniach i na stronie internetowej księgarni internetowych mega, jak Books-A-Million i Amazonka. Wybierz książki, które są odpowiednie do wieku, a dla młodszych dzieci, poszukaj książek poetyckich, które posiadają jasne, kolorowe ilustracje, które zachęcają ich, aby zmienić stronę. Wreszcie, czytać, recytować, i pisać wiersze razem inspirować miłość do poezji w dzieci i reignite własną miłość do poezji dziecięcej.

Wiersze dla dzieci, aby zapamiętać

Wiersze dla dzieci, aby zapamiętać


Wiele z najlepszych wierszy dla dzieci do zapamiętania są zabawne, krótkie, absurdalne i łatwe do zapamiętania. Nie wszystkie dzieci będą zainteresowane włączeniem się wiersze w pamięci, ale te, które są szybko rozwijać swoje umiejętności językowe i może znaleźć inne działania związane z word-łatwiejsze do wykonania.

Zalety Wczytywanie

Dzieci, które praktykują zapamiętywania ulubione wiersze mogą znaleźć wiele korzyści z działalności. Mogą one:

 • Zapoznaj się z naturalnego rytmu i konwencji poezji rymowania lepiej
 • Lepiej w klasach, które wymagają zapamiętywania na próby i quizy
 • Czuć się lepiej i uzyskać więcej przyjemności z czytania
 • Skupić i skoncentrować się bardziej efektywnie
 • Mają lepszą dbałość o szczegóły i porządku
 • Mają większe uznanie i zrozumienie poezji

Wiersze dla dzieci, aby zapamiętać

Niektóre wiersze dla dzieci do zapamiętania są łatwiejsze i bardziej zabawne niż inni. Trzymaj się z krótkich, zgryźliwy, zabawnych wierszy, które mają ciekawy przedmiot i mądre sformułowanie.

Limeryki

Określona struktura i sztywny schemat wierszyk z Limerick to idealne pojazdy do zapamiętywania. Limeryki można znaleźć w wielu antologiach dla dzieci, ale można też spróbować napisać samemu lub zachęcanie dziecka do napisać. Ponieważ większość Limeryki są podobne do bardzo krótkich, zabawnych historyjek z bardzo zabawnych działkach, mogą być łatwiejsze do zapamiętania niż inne wiersze.

Haiku

Większość wierszy haiku nie rymować, ale dlatego, że są tak krótkie, mogą być łatwe do zapamiętania. Każdy haiku składa się tylko z trzech linii i określonej liczbie sylab: pięć w pierwszej linii, siedem w drugim i piątym ponownie w trzeciej. Haiku są często o charakterze lub tematy są bardziej ważkie niż pokryte wierszy wielu dzieci, więc jeśli masz młodego myśliciela na rękach lub dziecka, które jest zafascynowany światem przyrody, może on korzystać z czytania i zapamiętywania haiku.

Poeci

Wiele najpopularniejsze poetów dzieci stały się sławne z powodu ich dzieła mają piękny, rytm i rym odbijając pasuje tak skutecznie, że ich dziecko w obsłudze przedmiotu i śmiać out głośne poczucie humoru. Ich wiersze są zabawy do zapamiętania, i uczenia się słów wydaje się przyjemnością, a nie zadania.

 • Jack Prelutsky, pierwsze dzieci Poeta Laureat w Stanach Zjednoczonych, jest bardzo płodnym poetą, który opublikował wiele tomików poezji dla dzieci. Jego wiersze są różnej długości i prawie zawsze powiedzieć głupią historię lub odnoszą ciekawą imprezę. Im dłużej z nich może być zbyt dużym wyzwaniem dla wielu dzieci do zapamiętania, ale krótsze wiersze Prelutsky są znacznie łatwiejsze do zapamiętania.
 • Mary Ann Hoberman jest drugim dzieci Poet Laureate. Wiele z jej wierszy skupić się na grę słów i zwierząt, a jej wiersze są zabawne do czytania na głos, a także zapamiętać i recytować.
 • Prostych rysunków Shel Silverstein i powszechnie atrakcyjne wiersze są dobrym materiałem zapamiętywania dla dzieci, które lubią myśleć i może wykorzystać dodatkowe wyzwanie.

Książki

Prawie każdy wiersz w Random House: tomik poezji dla dzieci jest dojrzałe z możliwością zapamiętywania. Niektóre z tych wierszy są dłużej niż inne, ale dostępne ilustracje i absurdalne Tematyka wierszy zainspiruje wiele dzieci do popełnienia co najmniej kilka do pamięci.

Poemat Gulasz to antologia zawierająca wiersze związane z jedzeniem, które jest stale przedmiotem fascynująca dla wielu dzieci. Książka łączy wiersze od autorów z wielu różnych stylów, więc dzieci mogą przeszukiwać książki, aby znaleźć wiersze są najbardziej lubisz i zapamiętać je linia po linii.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie dzieci są podatne na zapamiętywaniu i nie mogą być naturalnie dobry. Jeśli Twoje dziecko jest odporny na zapamiętaniu wersetów, spróbuj znaleźć inny sposób, że dwaj z was mogą cieszyć poezji razem.