grsail.com

przechowywanie warzyw w piasku

Przechowywanie warzywa korzeniowe w zimie

Przechowywanie warzywa korzeniowe w zimie
Po pracy tak mocno rośnie warzywa, chcesz prawidłowo je przechowywać tak, że są one dostępne przez całą zimę. Właściwe przechowywanie zaczyna z właściwego zbioru. Wykonaj następujące kroki, aby zapewnić, że rośliny są w najlepszym zanim zostaną one zapisane:

 • Bądź łagodny dla swoich warzyw podczas zbioru je, przygotowując ich do przechowywania i przechowywanie ich. Posiniaczone warzywa gniją, a może inne warzywa z nimi, więc jeść te świeże.
 • Przechowywać tylko najlepsze warzywa, bez nacięć, zadrapania lub siniaki na ich temat.
 • Wybierz produkty na wysokości dojrzałości dla najlepszego smaku.
 • Wybierz produkty podczas suszy, jeśli to możliwe.
 • Zostaw warzywa w ogrodzie, tak długo, jak to możliwe. Odebrać je przed zamarzaniem jest trudno. Kilka mrozy poprawia ich smak.
 • Wybierz odmian warzyw, które są dobrze przystosowane do długotrwałego przechowywania.
 • Po wykopaniu warzyw korzeniowych, chill je tak szybko jak to możliwe. Nie zostawiaj ich w słońcu podczas zbiorów innych upraw.

Kiedy już zbiera swoje plony, odciąć zielone szczyty pozostawiając jeden cal odcinki. Nie należy odciąć końcówkę korzeni, gdyż otwiera rany dla rot, aby wejść. Nie myć warzywa przed przechowywaniem. Wystarczy szczotkować je i przygotować się do ich przechowywania.

Warzywa przechowywać najlepiej w warunkach wysokiej wilgotności i niskich temperaturach. Większość warzyw korzeniowych przechowywać dobrze na 34 F. Ziemniaki jak to nieco cieplej, około 40F. Jeśli są przechowywane oba rodzaje warzyw korzeniowych, przechowywać te, które lubią zimna na palecie przy podłodze i umieścić ziemniaki wyższa, pod sufitem, gdzie jest cieplej. Jeśli przechowywania jabłek, umieścić je tak daleko od ziemniaków i innych warzyw korzeniowych, jak to możliwe. Wydzielają gaz, który dojrzewa ziemniaki i czyni je kiełkować.

Warzywa powinny być pakowane w liście, siano, trociny lub piasek, aby pomóc utrzymać wysoką wilgotność powietrza wokół nich. Wystarczy wziąć łopatkowego albo beczkę umieszcza się cztery cale materiału wypełniającego, takiego jak trociny, na dole. Wtedy zaczynają umieszczając pierwszą warstwę warzyw. Najlepiej przechowywać jak warzywa razem, na przykład, marchew z marchwi. Umieścić warstwę marchwi na górze trocin, ale pozostawić margines jednego cala wokół zewnętrznych krawędzi. Przykryć marchewki i marginesu z trocin i 1/4 cala odłożył następną warstwę. Kontynuuj, aż dojdziesz do góry pojemnika, a następnie umieścić cztery cale trocin na górze.

Gdy chcesz niektóre z warzyw, wystarczy szczotkować wierzchnią warstwę trocin, osiągnięcia w, i to, co chcesz. W miejsce trociny więc jest warstwa cztery cale na wierzchu do ocieplania warzyw.

Jeśli zastosujemy się do tego procesu, swoje warzywa powinno trwać miesiąc i nakarmić rodzinę z dobrym, domu uprawianych produkować całą zimę.

Ogród: Owoce i warzywa Porady

Handy Nawóz dla Bell Peppers

Aby zachęcić obfite żniwo papryką, karmić je z soli Epsom przed zgromadzeniem kwiat. Włóż dwie łyżeczki soli Epsom na litr wody i zastosować do podstawy roślin papryki.

Ogórki sadzenia

Aby zmaksymalizować liczbę ogórków będzie żniwa, spróbuj sadzenia swoje ogórki w podniesione łóżka. Przestrzeń swoje ogórki co najmniej stóp od siebie i działa dużo nawozu do gleby.

Możesz pozwolić winorośli ogórek wystarczy uruchomić, czy można trenować je kratach lub drutu.

Dodaj Fish Meal, aby gleba w poza sezonem

Mączka rybna jest jednym z najlepszych, a także jednym z najstarszych, nawozów do wzbogacania gleby. Mączka rybna rozkłada się wolno przez okres od czterech do ośmiu tygodni. Jest wysoka w fosforu, azotu i potasu. Należy stosować mączkę rybną do gleby w ogrodzie jesienią, więc można go uzupełnić gleby poza sezonem.

Jump Start kiełkowanie nasion kukurydzy

Aby uzyskać szybki początek na kiełkujących nasion kukurydzy, wszystko czego potrzebujesz jest woda i ręczniki papierowe. Proste mokry ręcznik papierowy i umieścić nasiona kukurydzy na ręcznik. Pokrywa z innym wilgotnym papierowym ręcznikiem i pozostawić na noc. W ten sposób twoje nasiona kukurydzy dobrą przewagę na kiełkowanie.

Sałata Sadzenie

Sadzenia nasion sałaty bezpośrednio w ogrodzie w grubych, szerokich rzędach nie jest zalecane. To powoduje przeludnienie i słabe plony.

Sałata należy rozpocząć w mieszkaniu. Sadzonki powinny być umieszczone w ogrodzie, kiedy przyniosły ich piątego do szóstego liścia. Place sadzonki równomiernie co około 10 cali.

Wskazówka dla plantatorów dyni

Pod koniec lata, twoje dynie powinny być coraz większe i zbliża się do zbiorów. Aby zapobiec rot u podstawy swoimi dynie, umieścić suchą słomę pod każdym z nich. Pozwoli to zachować dolną połowę dynie się z wilgotnej ziemi i zachować je zdrowe.

Badanie gleby jest niezbędna

Ważne jest, aby sprawdzić swoją glebę, aby wiedzieć, jaki rodzaj gleby masz. Niektóre rośliny będą rosły tylko w niektórych glebach.

Gleba jest testowana pod kątem kwasowości i zasadowości. Wyniki podano w wartościach pH. Te poziomy pH twojej ziemi może wynosić od jednego do czternastu. Poziomy poniżej siedmiu oznacza gleba jest kwas. Poziomy powyżej siedmiu oznacza gleba ma odczyn zasadowy.

Nie musisz wysłać swoją glebę się do laboratorium, aby został on przetestowany. Możesz dostać zestawy tesing gleby w lokalnym centrum ogrodu i są dość łatwe w użyciu.

Kiedy cienkie Sadzonki

Przecinka swoje sadzonki jest niezbędne dla prawidłowego wzrostu i zapobiega przepełnieniu. Cienkie z sadzonki, kiedy się ich drugi zbiór liści.

Jak cienkie sadzonek, używać nożyczek do usunięcia Spindly liści. Nożyczkami zamiast palców zapewnią nie wykorzenić całą roślinę.

Fasola, buraki, rzodkiewki i Cebula

Uprawy krzewów, takich jak fasola, buraki, rzodkiewki i zielonej cebuli można sadzić dwa razy.
Gdy jedna uprawa jest w połowie dojrzałe, posadzić drugiego rzędu tej samej uprawy. To maksymalizuje swoje żniwo i gwarantuje świeży zapas.

Boost Your Crop pomidora

Po pomidory przyjęły się i zaczynają kwitnąć, kopać bruzdę obok roślin i określić niektóre mączki kostnej w nim. (Upewnij się, że co najmniej bruzda sześć cali od podstawy roślin, aby zapobiec spalanie.) Przykryć lekko i wody.

Kostna doda potrzebnych składników odżywczych do gleby i rośliny pomidora odpowie mając lepsze owoce.

Autumn Leaves i Twój ogród gleby

Jeśli masz stosy opadłych liści w stoczni jesienią, należy je na swoje grabie gleby w ogrodzie i na ich charakter, przeznaczone. Grabienie liści na istniejącym ogrodzie jest dużo łatwiejsze niż pakowania liści, a na wiosnę liście będzie rozkładowi i dodaje bardzo potrzebne składniki odżywcze z powrotem do gleby w ogrodzie.

Wskazówka dla Squash

Jeśli otrzymujesz wiele kwiatów na rośliny do squasha, ale niewiele w squasha, mogłaby ona być tak, że kwiaty nie są spadając w odpowiednim czasie. Wystarczy pociągnąć zwiędłe kwiaty, aby pomóc roślinie zaczynają pozbycie się z nich.

Oświetlenie Indoor kiełkowania

Do kiełkowania pomieszczeniach, nie musisz kupować drogich żarówek roślin. Możesz używać zwykłych świateł sklep i załadować je z dwóch 4-watowe żarówki: jeden zimny biały i jeden ciepły biały żarówki. Powiesić światła dwóch stóp nad sadzonek dla pobudzenia kiełkowania.

Wskazówka do przechowywania cebuli

Prosta wskazówka do przechowywania cebuli jest umieszczenie ich wewnątrz węża nylonu. Po spadku cebulę w dół do jednej nodze, zawiązać węzeł. Dodaj kolejny cebulę, zawiązać węzeł, i tak dalej. Powiesić na haku cebulę w suficie chłodnym, ciemnym i suchym miejscu, że ma dobrą cyrkulację powietrza.

Wskazówka dla Przechowywanie warzywa korzeniowe

Prosty sposób można przechowywać warzywa korzeniowe jest użycie pięciu lub dziesięciu galonów wiadra i piasku. Wystarczy wypełnić wiadra z piaskiem, dodając warzywa korzeniowe, jak przejść. Marchew i buraki to szczególnie dobrze, jeśli jest przechowywany w ten sposób w chłodnym, suchym i ciemnym obszarze.

Pamiętaj, aby podać swoje warzywa korzeniowe dobrze umyć, zanim je gotować.

Zielone pomidory

Pod koniec żniw, nie wyrzucać tych ostatnich zielonych pomidorów. Mogą być dojrzały w słoneczny ganek lub parapecie. Podobnie, można korzystać z zielonych pomidorów do ciasta, smażone pomidory i cieszy się z.

Kiedy Przynieś w Pumpkins

Dynie powinny być zbierane przed pierwszym jesień / zima mróz. Należy starać się opuścić sześć-calowy trzpień na dynie, gdy ich odcięcie ich winorośli. Uchwyt dynie starannie i dokładnie przemyć. Pozostawić do wyschnięcia, a następnie ustawić swoje dynie w ciemnym, chłodnym miejscu, więc skórki leczyć i twardnieje.

Nawożenie Winogrona

Użyj siarczan amonu zapłodnić swoje winorośle. Ogólnie zalecenie jest pół funta za każdy winorośli. Należy zastosować nawóz, gdy winogrona są co najmniej jedna czwarta cala duże.

Należy pamiętać, że zbyt dużo azotu może spowodować więcej winorośli wzrostu i mniej winogron. Więc, być świadomy zawartości azotu w jakichkolwiek nawozów używanych na swoich winorośli.

Karmić Truskawki

Nawozić truskawki za pomocą kompletny 10.10.10 nawozu dwa razy w roku. Zastosuj dwa funty na 100 metrów kwadratowych w nowym łóżku wiosny. Dodaj jeszcze dwa funty na 100 metrów kwadratowych do łóżka truskawek w późnym latem. Mulczu swoje truskawki z igliwia lub słomy. Biorąc powyższe kroki, które zwiększą swoje uprawy truskawek.

Łatwy Przechowywanie Nasion

Można przechowywać nasiona w recyklingu dzbanki mleka. Dokładnie oczyścić dzbanki i pozostaw do wyschnięcia. Używać do oznaczania markera dzbankami według nasion są zawierających, jak również w dniu nasiona przechowywano.

Sadzenie Corn w małych ogrodach

Do małych pomieszczeń i maksymalnej wydajności, spróbuj sadzenia swoje zboże w bloku lub siatki cztery strony przez rzędami bocznych. Pomoże to uzyskać mały ogród.

Możesz pomóc prędkości zapylania wraz ręcznie zapylających swoje zboże. Wystarczy delikatnie zgiąć młodych frędzle dół i potrząśnij pyłek luźne.

Jak Grow awokado Drzewa

Drzewa awokado muszą w pełnym słońcu rosną i jak luźne lub glebie piaszczystej. Mogą potrzebować nawadniania, ale nie powiedzie się również, jeśli są na nawadniane. Aby to sprawdzić wykopać dół dziewięć cali do gleby i wycisnąć brud. Jeśli jest mokro nie nawadniania, suche podłoże musi być nawadniane. Jeśli liście drzewa są żółte może to oznaczać niedobór żelaza to. Skorzystaj z tych porad, aby pomóc drzewo jest zdrowe i pyszne.

Badanie Stare Nasiona rentowności

Aby sprawdzić stary pakiet nasion do rentowności, owinąć kilka nasion w wilgotnym papierowym ręcznikiem i umieścić je w plastikowej torbie. Utrzymać torebkę w temperaturze pokojowej. W ciągu tygodnia, większość nasion powinny kiełkowania. Jeśli tak, to wiesz, że reszta nasion w opakowaniu są dobre. Jeśli nasiona w torbie nie wykiełkuje, odrzucić całą paczkę nasion.

Duży, twardych nasion Pomoc

Aby nadać tym dużych, twardych pestek impuls, można moczyć je przez noc w ciepłej wodzie. Przyspieszy to proces kiełkowania nasion w bardzo twardych. Jednakże, należy umieścić nasiona w ziemi następnego dnia. Nie pozwól im moczyć przez więcej niż 18-24 godzin.

Sadzenie truskawek

Zawsze sadzić swoje truskawki w słonecznej części ogrodu dla najlepszych rezultatów. Również owoce truskawek będzie na ogół co najmniej tydzień wcześniej na południe stoku, niż ten, który jest zwrócona na północ.

Chronić przed mrozem pomidorowy Rośliny

Prosta wskazówka, że ​​będzie chronić rośliny przed mrozem pomidorów jest pokrycie ich wzrostu inflacji wiader dół. Po mróz niebezpieczeństwo minęło, można po prostu podnieść wiadra z dala. Korzystanie z tej końcówki wczesną wiosną, kiedy mróz nadal występuje, może znacznie zwiększyć jakość i ilość owoców ustalonych.

Dla zbierania Borówki

Dla najsłodszych jagodami, czekać trzy dni po jagody kolei niebieski, zanim je odebrać. Podczas podnoszenia swoich jagody, należy usunąć wszystkie pomarszczone i zielone owoce z roślin.

Porady dla drobnych nasion Magazynowanie

Aby pomóc w obchodzeniu się z bardzo małych nasion, należy spróbować mieszania ich z piasku lub luźnej ziemi doniczkowej. Pomoże to równomiernie wypłacić swoje ziarno w glebie, jak również utrzymać strat nasion do minimum.

Wskazówka magazynowe firmy Apple

Końcówka do przechowywania jabłek jest owinąć je indywidualnie w bibułkę lub czarno-białe gazety. Pozwoli to zachować jedno złe jabłko przed rujnuje całe zbiory. Jabłka robić najlepiej, jeśli jest przechowywany w ciemnym obszarze, który jest około 32-35 stopni Celsjusza.

Nie należy przechowywać jabłka obok swoich ziemniaków. Gazu wypuszczać przez ziemniaków może pogorszyć jabłka.

Dokonywanie Ciemne Nasiona bardziej widoczne

Podczas sadzenia nasion ciemne, to zazwyczaj trudno jest je zobaczyć w glebie. Może to prowadzić do nierównych wierszy i utraconych nasion. Aby Twoje ciemne nasiona bardziej widoczne, wystarczy posypać mąką do paczek nasion i wstrząsnąć. To sprawi, że twoje ciemne nasiona wyróżniać się w glebie.

Rozszerz żniw

Możesz przedłużyć sezon zbiorów przedłużając sezon sadzenia. Podzielić na połówki, nasiona trzecie, a nawet czwarte. Weź pod uwagę, jak długo każda odmiana musi dojrzewać i plany. Roślin część swoich nasion co drugi tydzień i cieszyć się dłużej zbiorów.

Pory

Pory pozostawione w ziemi przez zimę będzie produkować to, co jest znane jako żarówki pora. Żarówka pora składa się z wielu małych żarówek wokół podstawy pora. Wiele z tych małych bulw będzie wzrastać bardzo duża i może być stosowany w miejsce szalotka.

Rabarbar Division

Rośliny Rabarbar można podzielić wczesną wiosną, gdy są jeszcze w stanie uśpienia.

Wykopać swój rabarbar roślin i odciąć koronę na kilka części pączki wielkości ostrym nożem, upewniając się, że każdy oddział ma co najmniej jeden pączek. Następnie przesadzają podziały w otworach zmienionych z dobrze zgnił obornika lub kompostu.

Porady dla Obniżanie pH gleby

Aby obniżyć poziom pH twojej gleby, trzeba będzie mieszać kwaśnych składników mineralnych do swojej ziemi. Najpopularniejsze minerały kwasowe są siarka, siarczan żelaza, siarczan glinu i.

Siarki można kupić w postaci proszku w większości centrów ogrodniczych. Uważa się, że siarka jest najskuteczniejszą spośród trzech wymienionych minerałów.

Siarczan żelaza doda żelaza do gleby. To nie jest tak silny jak siarka, ale ten minerał może zrobić wiele, aby pomóc włączyć żółknięcie liści do ciemnozielonej.

Siarczan glinu doda aluminium do gleby. Jeśli kiedykolwiek przełączyć swój ogród z kwasowo-kochający rośliny ogrodu do jednego, że z zadowoleniem przyjmuje zakłady, którzy preferują wyższe pH, trzeba będzie dodać poprawki do gleby, aby utrzymać rośliny z nabycia toksyczność glinu.

Wegetariańska pieczeń

Wegetariańska pieczeń
Ekscytującą alternatywę dla tradycyjnych dań mięsnych

Wegetariańska pieczeń jest smaczne i pożywne posiłek, a jednocześnie proste w przygotowaniu. Kilka podstawowych składników, co jest wymagane, aby ten wszechstronny danie

Pieczeń jest popularne danie korzystają rodzin na całym świecie. Z głównymi składnikami są mięso, jednak wegetarianie odmówiono smaczne doświadczenie pieczeń. Przy odrobinie kulinarnym talentem, tradycyjne receptury Meatloaf można dostosować, a to oznacza, że ​​ekscytujące i ciekawe wegetariańskie mogą być tworzone. Są to prawdopodobnie korzystają całej rodziny, a nie tylko przez wegetarian.

Składniki na Vegetarian Meatloaf

Wegetariańskie pieczeń mogą być tworzone przy użyciu szerokiej gamy składników wegetariańskich. Oznacza to, że smaczne danie pieczeń można gotować od prostych elementów ciętych wegetariańskie. Przyprawy w postaci płatków z drożdży i miso zwiększenia smaku produktów spożywczych stosowanych. Składniki odpowiednie do wegetariańskiej pieczeń obejmują:

 • Orzechy: Jednym z najbardziej tradycyjnych wegetariańskie alternatywy dla pieczeń jest orzech bochenek. Orzechy są bogate w białko, mają charakterystyczny tekstury i dobrze dostosowują się do wielu kulinarnych zastosowań. Orzechy mogą być stosowane w daniach typu pieczeń z wielką mocą.
 • Tofu: miękkie tekstury tofu czyni go idealnym do wegetariańskiej pieczeń. Tofu jest mdły smak i absorbuje smaków, takich jak zioła, przyprawy i inne przyprawy zrobić smaczne danie. Tofu jest prosta w przygotowaniu i mogą być stosowane w miejsce mięsa w wielu zwojami meatloaf.
 • Soczewica: Są łatwo dostępne, tanie i pożywne. Soczewica są doskonałym składnikiem szafka dla wegetarian, ponieważ są one łatwe w przygotowaniu i niezwykle wszechstronne. Soczewica mogą być stosowane w miejsce mięsa w wielu tradycyjnych przepisów. Soczewica mają bogatą fakturę, która tworzy udany wegetariański klops. Soczewicy można gotować i puree do przecieru lub tylko ugotowane i wykorzystywane w całości, zależnie od struktury pieczeń wymagane. Soczewica łączyć również z innymi składnikami i uzupełniać wiele stylów przyprawowych.
 • Teksturowane białko roślinne: Znany również jako TVP, teksturowane białko roślinne działa dobrze w wielu receptur meatloaf. TVP jest w różnych kształtach i rozmiarach. Jest stworzony z soi i jest bogate w białko. TVP jest dostępny w obu wersjach smakowych i neutralnych. Aromatyzowany TVP jest idealnym składnikiem kiedy czas jest krótki, jak nie jest wymagane dodatkowe przyprawy.
 • Warzywa: satysfakcjonujące pieczeń mogą być tworzone przy użyciu wybór warzyw. Jest to skuteczny sposób wykorzystania resztek roślinnych zapasową wszystkich. Mieszanka warzyw może być związane z innymi składnikami, takimi jak jajka, bułka tarta i ryżu. Różne przyprawy mogą być wykorzystywane do dostosowania do pieczeń roślinnego w zależności od warzywa.

Główne składniki wymienione powyżej mogą być stosowane samodzielnie jako substytut mięsa w recepturach lub łączone w celu utworzenia ciekawych wegetariańskie alternatywę dla tradycyjnej pieczeń.

Jak Podawać Wegetariańskie Meatloaf

Wegetariańskie pieczeń może być podawane w różny sposób. Wegetariańska pieczeń może być podawany z innymi warzywami i sosem lub sos do znacznego i napełniania posiłek. Lżejszy posiłek, mogą być tworzone z zachowaniem wegetariańska pieczeń z sałatką. Wegetariańska pieczeń sprawia, że ​​wypełnienie smaczne i pożywne kanapki i bułki przez co idealnie nadaje się do suchego prowiantu. Wegetariańskie pieczeń serwowane na zimno lub gorąco.

Przechowywanie warzyw Meatloaf lub wegetariańskie

Resztki pieczeń można przechowywać w lodówce przez kilka dni. Wegetariańska pieczeń można również zamrożone. Jest to przydatne w przypadkach, gdy wymagana jest pojedynczą porcją wegetariańskiego pożywienia. Wegetariańskie pieczeń może być ponownie podgrzewane w kuchence mikrofalowej lub tradycyjnej kuchence. Tak jak w przypadku jakiegokolwiek chłodzonej lub zamrożonej żywności, przy podgrzaniu istotne jest, że pieczeń ogrzewa właściwą drogę przez.Wegetariańska pieczeń jest zaskakująco łatwe do wykonania i jest uniwersalne danie. Jest idealnym rozwiązaniem dla wysokich dni i święta, jak również jest przydatna wegetariańska gotowości. Przez dostosowanie receptur mięsa stare przeboje rodziny mogą otrzymać nowe życie.

Najlepsze Metody Ochrony główna Żywności

Jak ceny paliw i spożywczych wzrosną, więcej ludzi rośnie własne jedzenie i zgodnie z najlepszymi metodami domu żywności zachowania rozprostować dolarów żywności. Przechowywanie warzyw i owoców odpowiednio rozszerza dostaw żywności przez kilka miesięcy lub dłużej. Jeśli jesteś początkującym, czy to było dawno, organizacje takie jak National Center for Home Food Ochrony oferują sezonowe wskazówki i praktyczne porady. ..

1. Canning

Canning jest jednym z najlepszych sposobów ochrony domu żywności. Wymaga podgrzewania żywności w określonej temperaturze, w celu zabicia bakterii, żywność psucie. Siły ciepła powietrze ze słoika konserwowego, a ponieważ chłodzi uszczelnienia jar. Bakterie nie mogą się one dostać do słoika i żywność zachowuje przez kilka lat.

2. Zamrożenie

USDA zaleca zamrażania. To prostsze niż konserw, ale produkty nie mogą być przechowywane tak długo. To dlatego, że zamrożenie czyni bakterie nieaktywna, ale ich nie zabić. Gdy żywność jest zamrożeniu bakterii nie wzrasta, lecz gdy topi uaktywnieniu. Mrożonki tracą swoją jędrność, ponieważ kryształki lodu uszkodzenia komórek. Zamrażanie wymaga pojemniki lub worki produkowane zamrażarki do użytku w zamrażarce. Jedyną wadą jest to, że zamrożenie w przypadku awarii zasilania, jeśli zamrażarka zatrzymuje się, a ty nie masz zapasowy generator, jedzenie zepsuje.

3. Sun Suszenie

SolarCooking.org zaleca tej starożytnej umiejętności, aby zachować swój żywności. Aby słońce suszonych owoców na zewnątrz, przewiewny dni, które są gorące i suche (około 85 stopni lub cieplejsze) są najlepsze. To trwa kilka dni do wyschnięcia żywności na zewnątrz. Minusem jest to, że pogoda jest nieprzewidywalna. Deszcz może zniszczyć cały zapas rodzynek suszenia. Suszenia owoce powinny być pokryte lub wniesiona na noc, ponieważ chłodniejsza noc powietrza mogą spowolnić proces schnięcia.

4. Suszenie i papierosów

Jest to jedna z najlepszych metod konserwacji żywności domu dla mięsa. USDA twierdzi, że może nawet być wykonane na zadaszony grill. Aby korzystać z grilla, po prostu umieszczenie patelni z wodą pod mięsa.

5. Trawienie

Trawienie jest tradycyjna metoda konserwowania żywności, pierwotnie używane w czasach przed chłodniczych. W zależności od wielkości produktu i jego jest marynowanych kwasowości, procedury i czas wymagany do przetworzenia żywności zmianie. Na przykład, okra jest mniejsza niż wielu ogórki trawienia i czas przetwarzania musiałyby być odpowiednio dostosowane. Ważne jest, aby przestrzegać przepisy dokładnie, bo ogórki żywności podlegają psucie od mikroorganizmów.

6. odwadniającego

Odwadniający usuwa wilgoć z żywności i zapobiega psuciu. Odwodnione żywność nie traci swoich składników odżywczych i jest łatwy do przechowywania w szczelnym pojemniku. Korzystanie z osuszacza jest najprostsza metoda, ale może być również realizowane za pomocą płytkiej patelni w piekarniku w bardzo niskich temperaturach. Uniwersytet Missouri Rozszerzenie oferuje praktyczne, wszechstronne informacje dotyczące odwodnienia do przechowywania żywności.

7. dżemy i galaretki

Standardowa metoda dokonywania dżemy i galaretki działa najlepiej przy użyciu owoce, które są bogate w pektyny. Druga metoda wykorzystuje komercyjnie produkowana pektyny który znajduje się w postaci ciekłej lub zasilanie. Przyspiesza to proces. Dla stałej jakości i jednolitości produktu ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami dla poszczególnych produktów handlowych pektyny.


Więcej Zakład Logiki Miejsca turystyczne

 • Ogród
 • Zielony Salon
 • Organiczny

Uprawy warzyw w pojemnikach

Uprawy warzyw w pojemnikach
Zima może być czas odpoczynku dla zewnętrznych ogrodników, ale nadal można mieć świeże warzywa, jeśli rozwijać je w pojemnikach w pomieszczeniach. Możesz mieć świeże produkty kiedy sklepy nie mają wiele do zaoferowania i co mają jest drogie. Warzywa, które są dostosowane do ogrodnictwa pojemnika są sałaty, szpinak, bakłażan, Boćwina, buraki, rzodkiewka, marchew, papryka, fasola, krzak, krzak zdeterminowanego pomidory odmiany dyni i ogórków, zielonej cebuli i wielu ziół. Inne warzywa, takie jak kukurydza, nie są przystosowane do ogrodnictwa pojemnika.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować się na to kontener. Ogólną zasadą jest "większy tym lepiej." Główną przeszkodą do uzyskania dobrych zbiorów jest ograniczony system korzeniowy. Pięć pojemników galon są wymagane do pomidorów, ogórków, dyni i bakłażany. Dwa pojemniki galon są wymagane dla papryki, pomidorów karłowatych i boćwina. Zieloni mają płytkie systemy korzeniowe, więc mogą być uprawiane w pojemnikach, takich jak płytsze skrzynek balkonowych. Wystarczy upewnić się, każdy kontener używać do zielonych ma głębokość co najmniej sześć cali. Wszystkie pojemniki powinny mieć co najmniej cztery otwory drenażowe w nich.

Teraz musisz zdecydować, co by wypełnić garnek więc Twoje warzywa będą rosły w nim. Możesz użyć mieszanki bezglebowej z torfu, wermikulitu i grubego piasku lub albo drewnianych produktów. Wermikulit posiada w wodę i składniki pokarmowe. Możesz także użyć mieszanki gleby z jednej części torfowiec torfu lub kompostu, jednej części pasteryzowanego gleby, której jedna część wermikulitu lub perlitu, a niektóre kompostowaniu krowiego łajna. Mieszaniny gleby trzymać wodę lepszą niż mieszanki bezglebowej. Nie używać gleby ogród z ogrodu. Jest zbyt ciężki dla ogrodnictwa pojemnika.

Roślin lub nasiona warzyw przeszczepy jak zwykle na zewnątrz. Większość roślin kontenerów inne niż warzywa i sałaty potrzebują wsparcia w pojemniku. Stożek w kształcie klatki pomidorów działa dobrze. Dla squasha i ogórki, krata, że ​​szkolenia winorośli dorosnąć również działa dobrze.

Potrzebne są dwa rodzaje nawozów dla roślin: powolnym uwalnianiu i rozpuszczalne w wodzie. Powolne uwalnianie nawozu jest włączone do gleby lub bezglebowej mieszanki, którą roślin w., Takich jak zrównoważony nawóz należy stosować 10-10-10. Instrukcje powie, jak bardzo mieszać do swojej ziemi.

Gdy rośliny zaczynają produkować, trzeba dodać, rozpuszczalny w wodzie nawóz. Należy mieszać w nieco słabszym tempie niż kierunki polecam i używane co tydzień lub dwa.

Twoje garnki trzeba będzie umieścić w słonecznym miejscu, aby zrobić dobrze. Wszystkie warzywa, takie jak pełne słońca. Nie należy umieszczać ich zbyt blisko okna lub będą one zbyt gorąco i spalić.

Ponieważ garnki są mniejsze niż łóżka ogród, mogą posiadać mniej wody i trzeba częściej podlewać. Nie pozwól, warzywa stają się suche. Oni potrzebują dużo wody do produkcji warzyw można jeść, więc upewnij się, że utrzymanie ich wilgotne, ale nie rozgotowane. Przetestuj gleby przez trzymanie palca w nim. Jeśli mieszanina przylega do palca, nie wymaga wody.

Ogrodnictwo pojemnik w domu oferuje szansę na świeże produkty przez całą zimę. To nie jest trudne i może być bardzo wydajne.

Konserwy vs świeżych owoców i warzyw

Świeże owoce i warzywa są ważnym elementem diety. Wszyscy wiedzą, że powinni jeść dużo owoców i warzyw każdego dnia. Jednak wiele osób chce wiedzieć, czy owoce w puszkach mają takie same korzyści jak świeże.

Świeże owoce i warzywa

Świeże owoce i warzywa mają bardzo wysoki poziom witamin i minerałów, które organizm potrzebuje. Większość tych owocach mają dużą zawartość witaminy C, która wzmacnia układ odpornościowy.

Owoce i warzywa zawierają również błonnik, który jest wymagany, aby zachować swoje wnętrzności płynnie. Badania sugerują, że błonnik zmniejsza szanse cierpi trawiennych nowotworów.

Mimo że istnieją inne źródła witaminy C, warzywa i owoce bardzo wysokich stężeniach. Jeden średni ziemniak zapewni Państwu około 50% swojej zalecanego dziennego spożycia witaminy C i dużą ilością błonnika. Średnie pomarańczowy zawiera więcej witaminy C niż faktycznie potrzeba na cały dzień.

Jak tylko owoce zrywane naturalnie zaczyna się rozkładać. Świeże owoce i warzywa tracą składników odżywczych, dopóki nie zostaną zjedzone. Przechowywanie świeżych owoców i warzyw jest bardzo trudne, jak zginą szybko.

Świeże owoce i warzywa są najlepszym źródłem tych witamin i minerałów. To dlatego, że są one całkowicie naturalny i mają najwyższe ilości witamin i minerałów. Większość ludzi również korzystać z smak i konsystencję świeżych owoców.

Jeśli nie przeszkadza smak owoce w puszkach, a następnie można rozważyć jedzenia nich. Zapewni to wiele takich samych składników odżywczych i minerałów.

Owoce i warzywa w puszkach

Gdy owoce lub warzywa w puszkach nie traci nic ze swoich składników odżywczych. Jest tak, ponieważ proces rozkładu zostaje zatrzymany do czasu puszka jest ponownie otwarty. Oznacza to, że jeśli są one pakowane wkrótce po zebraniu, to mogą zawierać wyższe poziomy składników odżywczych niż świeże owoce i warzywa wniesionych od sklepu spożywczego. Idealnie owoce będą konserwy, gdzie jest zrywane.

Owoce i warzywa w puszkach są bardzo wygodne, ponieważ są one dostępne przez cały rok, niezależnie od pory roku. Konserwy produkcji potrwa wiele miesięcy lub lat, bez potrzeby chłodzenia. Są one przydatne żywności magazynie w szafie, w przypadku, gdy nie może iść na zakupy z jakiegokolwiek powodu.

Wartości odżywcze tych owoców i warzyw powinny być dokładnie takie same, jak świeżo zerwanych owoców. Jednakże, niektóre z nich są bardzo wysokie sodowy lub cukier. Niektóre owoce w puszkach zostały cukru lub syropu, który może zmniejszyć korzyści zdrowotnych wystąpić dodał. Jeśli kupujesz konserwowane owoce, a następnie spróbuj znaleźć marki, które są o niskiej zawartości cukru i sodu.

Co jest lepsze?

Żywność w puszkach nie jest tak popularne jak świeże, ponieważ smak i konsystencja jest tak różny. Odżywczo mówiąc, jednak są one bardzo podobne. Jeśli nie można dostać świeże owoce i warzywa z jakiegokolwiek powodu, to w puszkach jest z pewnością dobrym rozwiązaniem.

Bezpieczeństwo żywności: Przechowywanie Prawidłowe Żywności

Po dużym posiłku, jest bardziej niż prawdopodobne, aby uzyskać wszystkie resztki żywności pakowanej i umieszczone w lodówce. Jednakże, podczas gdy to robisz, jesteś utrzymywanie bezpieczeństwa żywności umysłu? Jeśli nie zapakować jedzenie poprawnie, można postawić się na ryzyko poważnej choroby lub nawet śmierci. W tym artykule opisano najlepszy sposób przechowywania żywności, aby chronić się przed chorobami przenoszonych drogą pokarmową.

Pakowanie żywności

Przed wprowadzeniem się do jedzenia w lodówce, to ważne jest, aby umieścić go w pojemnikach, które chronią produkty przed zanieczyszczeniem z innych produktów. Idealnie, takie pojemniki powinny być szczelne. Umieszczając jedzenie w pojemniku, pozwalają osiągnąć temperaturę pokojową przed chłodniczych. Umieszczania żywności w pojemniku do przechowywania, gdy jest jeszcze ciepły spowoduje powstawanie kondensacji, który może ponadto prowadzić do rozwoju pleśni i innych wzrost bakterii.

Rozmieszczenie żywności w lodówce

To jest chyba najważniejszym i najlepszym sposobem na utrzymanie żywności bezpieczne. Umieszczenie żywnościowy dotyczy sposobu przechowywania w lodówce. Aby uzyskać najlepsze wyniki, żywności, które są najrzadziej albo kroplówkę lub choroby powodują jeśli robią kroplówki powinny być przechowywane na górnej półce lodówki. Tak więc, żywności, takich jak pieczywo, soki i owoce lub warzywa powinny być przechowywane na górnej półce lodówki. Następna półka powinna zawierać pokarmy, które są bardziej narażone na kroplówki, i może spowodować poważniejszych komplikacji, jeśli soki żywności zrobić kroplówkę na inne produkty. Na przykład, elementy te są często mielonej wołowiny, kurczaka lub podobnych produktów. Wreszcie, mięso lub ryby steki, które są najbardziej narażone na kroplówce, a także są bardzo prawdopodobne, aby spowodować zanieczyszczenie, jeśli robią kapać na inne produkty, powinny być przechowywane na dolnej półce lodówki. W ten sposób, jeśli te pokarmy zrobić kroplówkę, nie ma nic pod nimi, które mogą zainfekować.

Utrzymanie właściwej temperatury

Wreszcie, gdy żywność została rzeczywiście pakuje się i umieszcza w lodówce, to jest bardzo ważne, aby żywność jest utrzymywana w odpowiedniej temperaturze, w celu zapobiegania rozwojowi bakterii, co może prowadzić do rozwoju wielu poważnych stanów. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy termometr w lodówce, i upewnij się, że to działa. Idealnie lodówka powinna być przechowywana w temperaturze około 40 stopni Celsjusza.

Jeśli nie masz pewności co do zdolności swojej lodówce właściwie fajne żywności, może warto rozważyć profesjonalne bada. Jedzenie z lodówki, które nie jest właściwie chłodzenia jedzenie może powodować poważne choroby (lub nawet śmierci w bardzo rzadkich przypadkach). Ponadto Twój temperatura mrożenia powinien być utrzymywany poniżej zera stopni Celsjusza, aby chronić wszystkich produktów spożywczych. Mając dużo szronu w zamrażarce może mieć wpływ na zdolność do zamrażarki do prawidłowego fajne jedzenie.

Zaopatrzenie restauracji: Przechowywanie żywności Porady ogrodnicze

Utrzymanie Sałata Fresh

Mniejsze restauracje i kawiarnie zazwyczaj okazują taką samą ilość pokarmu w dużych sił rodzinnym w dzień. Z tego powodu kupna luzem nie jest konieczne. Mimo to, mając świeże jedzenie jest. Jednym z najtrudniejszych elementów żywności, aby utrzymać "restauracja świeży" jest sałata.

Spróbuj zawijania dodatkowe liście w papierowych ręczników, a następnie uszczelnienie w plastikowej torbie (Ziploc). Sałata pozostaje dużo świeższa, znacznie dłużej, co pozwala zaoszczędzić pieniądze!

Oszczędność miejsca składowania

Zachęcamy do korzystania z przestrzeni magazynowej, jaki mają na swojej spiżarni restauracyjnym przechowując suchych towarów wieżowych pojemniki do przechowywania żywności. Tworzywa sztucznego lub ze stali nierdzewnej zbiorniki są najlepsze dla tego rodzaju magazynu, a materiały nie są tak ciężkie, jak szkło i są mniej podatne na złamania. Wybierać pojemników z gumy lub tworzywa sztucznego hermetycznych uszczelnień wokół krawędzi pokryw lub otworu pojemnika, gdy jest to możliwe, aby utrzymać powietrze.

Rozmieszczanie stosy tyłu do przodu na półkach, z pozycji mniej prawdopodobne, aby być stosowany na plecach. Mąki specjalistyczne, ziarna itp należą do tej kategorii. Przechowywać cięte suche towarów, takich jak cukier i sól z przodu dla łatwego dostępu.

Szklane słoiki: jak oni to robią i nie kumulują się

Środowiska mówiąc, pojemniki do przechowywania żywności są szkła jedna z najlepszych opcji dla obu żywności suchej i mokrej. Nie tylko można uniknąć marnotrawstwa plastikowych torebkach lub pojemnikach (nie wspominając styropianu lub innych materiałów nieprzyjazne ziemi), ale szkło nie pochłania zapachów i można myć w zmywarce. Minusem jest ich waga. Sam, pojemniki szklane są często na tyle mocny, ale po dodaniu do nich żywność, dodajesz znaczne uncji lub nawet funtów. Jeśli chodzi o przechowywanie, może to być problemem. Jednym z prostych sposobów, aby uniknąć uszkodzenia, nie kumuluje się do słoików szklanych. Słoików na dole stosu mogą (i prawdopodobnie będzie ostatecznie) pękać pod ciężarem słoików na górze.

Ponowne użycie Torby Przechowywanie żywności

Każdy, kto pracuje w branży restauracyjnej wiedzieć, jak szybko można przejść przez torby do przechowywania żywności. Niestety, nasze wysypiska są piętrzą się z tych worków magazynowych - zwłaszcza te, które nie są dopuszczone do recyklingu. (Byle nie # 2 i # 5 nie jest akceptowane w Nowym Jorku, na przykład. Sprawdź z lokalnymi władzami w sprawie rozporządzeń recyklingu.) Solidne plastikowe torby do przechowywania żywności mogą być ponownie wykorzystane, jednak. Umyj je, jak to zrobić swoje inne pojemniki plastikowe. Torby mogą być podparte lub powieszony - otwarta i do góry nogami - na hakach lub stoi do wyschnięcia.

Torby, które przeznaczone są tylko suche pokarmy najlepiej do tego końcówki recyklingu. Nie recyklingu torby, które przeprowadziły surowe mięso lub które zostały podgrzewane w mikrofalówce.

Jakość żywności w porównaniu Bezpieczeństwa Żywności

Prawidłowe przechowywanie żywności komercyjnych wymaga znajomości różnicy między jakością żywności i bezpieczeństwa żywności. Niskiej jakości jedzenie jak przejrzały owoc może być nadal bezpieczne do jedzenia, podczas gdy żywność wysokiej jakości, takich jak kawałek gotowanego, klasa mięsa może być niebezpieczne, ponieważ dotknął płytę z wysokim bakterii na nią liczyć , Wiele czynników uzupełnić poziom żywności w jakości: standardowy jego stanu surowego, metod przetwarzania, jego przechowywanie i długość składowania. Bakterie mogą przedostawać się do żywności poprzez zaniedbanie kontaktu z żywnością. Pamiętaj, aby zachować swoje ręce, jak również coś akcenty żywności czyste-z liczników do zbiorników magazynowych.

Przechowywanie żywności w puszkach

Aby utrzymać restauracji zaopatrzony bezpiecznie korzystać z tych wytycznych dla konserw dobrej pamięci:

 • Żywność o niskiej kwasowości mogą być przechowywane przez 2 do 5 lat (Zawiera:. Konserwy mięsne i drobiowe (Niektóre szynka konserwowa, choć jeśli etykieta mówi w lodówce, należy to zrobić), gulasze, zupy (nie pomidor), makarony, ziemniaki, kukurydza, i większość warzyw.)
 • Wysoka kwasu konserwy można przechowywać przez 1 do 1,5 lat (Obejmuje: produkty z pomidorów, owoców, kapusta kiszona i żywności, które zostały marynowane i / lub są w sosach na bazie octu)

Porządkowanie półki spożywcze

Aby uruchomić ciasny działalność restauracji, organizowanie swoich dostaw żywności jest kluczem. Regały do ​​przechowywania żywności powinny być utrzymywane w czystości, nie przepełnione, a przede wszystkim należy być w stanie znaleźć to, czego potrzebujesz szybko.

 • Uporządkuj swoje produkty typu - pieczenia, gotowania, przyprawy, itp
 • Upewnij się, że wszystkie elementy są oznakowane.
 • Włącz oznakowanych przedmiotów, tak aby ich etykiety jest skierowana na zewnątrz.
 • Podczas uzupełniania zapasów, umieścić nowszych elementów na tylnej półce, za starszych. Użyj pierwszej starsze pozycje.

Jako ogólna uwaga, regularnie sprawdzać daty ważności na temat wszystkich produktów spożywczych. Nawet jeśli jest to dzień wolny, pozbyć się go.

Powietrza przez Food!

Skuteczny sposób na przechowywanie wielu swoich mniejszych dostaw restauracji jest jednak system uszczelnienia próżniowego przechowywania żywności. Produkty spożywcze, które chcesz zachować, jak to dokładnie - banany, jagody, kości zupy, wędliny, itp - są umieszczone w torbie do przechowywania żywności i usuwa nadmiar powietrza z worka próżniowego przez albo mechaniczne, pompy, lub ręcznie. Torba jest następnie szczelnie zamknięte, utrzymanie świeżej żywności (łatwo psujące musi jeszcze zostać zamrożone lub w lodówce). Nawet bardziej upakowane produktów nieżywnościowych, takich jak fartuchy i ręczniki mogą być przechowywane w zamkniętych workach, jak również. Oni zajmują mniej miejsca w swoich szaf.

Tworzywa sztuczne spożywczej

US Food & Drug Administration (FDA) stwierdził, że tworzywa sztuczne stosowane do pakowania żywności muszą być o większej czystości niż tworzywa sztuczne stosowane do pakowania nie-spożywczych. W rezultacie, ten rodzaj tworzywa sztucznego jest określany jako klasy spożywczej tworzywa sztucznego. Jedzenie jakości tworzyw sztucznych nie mogą zawierać barwników lub tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, które zostały uznane za szkodliwe dla ludzi. Recyklingu tworzyw sztucznych można stosować do tworzenia w przemyśle spożywczym plastikowe pojemniki do przechowywania żywności, jednak. Podczas korzystania z tworzyw sztucznych w przemyśle spożywczym do przechowywania środków spożywczych, pamiętać, że bardzo kwaśne pokarmy, takie jak pomidory lub produktów, które zawierają alkohol i / lub tłuszczów może pijawka dodatki plastikowe z opakowania lub pojemnika do żywności. Pamiętaj, aby wybrać tylko plastikowe zatwierdzone przez FDA pojemniki do żywności.

Co jest lepsze: świeże, mrożone lub w puszkach Owoce i warzywa?

Jako dietetyk, jestem często zadawane pytanie i odpowiedź nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jest kilka rzeczy do rozważenia podczas próby zdecydować, które tworzą chcesz zakupić. Będziesz prawdopodobnie myśleć o kosztach, koloru, smaku i preferencji tekstury, wartości odżywczej, składowanie i przechowywanie, a ilość czasu i poziomu trudności zaangażowanych w przygotowania. Po czym zadał to pytanie, jednak najczęściej ludzie specjalnie zastanawiać, o zawartości składników odżywczych w różnych formach.

Co jest lepsze: świeże, mrożone lub w puszkach Owoce i warzywa?

Wspólne błędne

Jest to błędne przekonanie, że świeże owoce i warzywa są "najzdrowsze", z większość ludzi skojarzenie ich z konieczności najbardziej korzystnych składników odżywczych, takich jak witaminy i fitochemiczne choroby pożaru. Jednakże, jest to po prostu nieprawda, jeśli wziąć pod uwagę przechowywania. Ilość składników odżywczych-loss, które występuje w świeżych produktów jest wyższa niż kiedyś sądzono. Przegląd badań wykazały, że techniki przechowywania i gotowania może spowodować nawet połowę składników odżywczych do stracenia ze świeżych owoców i warzyw.

Nowe badania zaskakujące wyniki

Nowe badania z University of Georgia potwierdza, że ​​nie zawsze świeże najlepiej dotyczące witamin i składników mineralnych. Badano ilość witamin i składników mineralnych w tych ośmiu owoców i warzyw: kalafior, brokuły, zielona fasola, zielony groszek, szpinak, kukurydza, jagody i truskawki. Naukowcy porównali zawartość składników odżywczych w produktach z dniem został zakupiony, w pięć dni po lodówce, a po zamrożeniu. Analiza wykazała, że ​​niektóre z mrożonych rzeczywiście miał większe ilości witaminy C, witaminy A i kwasu foliowego niż ich odpowiedniki świeżych przechowywane. Poprzednie badania wykazały podobne wyniki.

Więc dlaczego w puszkach i mrożone owoce i warzywa często zawierają więcej korzystnych witamin? Zamrażanie i konserw produkty żywnościowe zamki w wielu kluczowych składników odżywczych, które są często zagubione, kiedy świeże produkty pozostawia się przez kilka dni po ich zebraniu. Gdy warzywa blanszowane przed zamrożone, zapobiega enzymatyczny rozkład składników odżywczych. Owoców, które nie są blanszowane po czym zamrożone wolniejszych enzymatyczny rozkład mikrobiologiczny i utratę składników odżywczych po zamrożeniu.

Dlaczego ludzie Pomyśl Konserwy i mrożonki jest gorzej?

Owoce i warzywa w puszkach nie stracić niewielką ilość substancji odżywczych, jak są one gotowane przed konserw, ale nie jest utrata składników odżywczych po zamknięte w puszce, ponieważ tlen nie jest dostępna złamać ich. Zamrożone owoce i warzywa, które nie tracą wiele składników odżywczych w początkowym etapie, gdy są blanszowane ale może stracić niewielką ilość składników odżywczych w wyniku utleniania po są one zablokowane na długi okres czasu. Jednakże, ponieważ większość ludzi nie jedzą produktów natychmiast po to zbierane z pola (gdy ma najwięcej witaminy i związki fitochemiczne), do czasu, gdy osiągnie swoje płyty to już utracone więcej składników odżywczych niż te małe ilości utraconych podczas konserw lub zamrażania procesy. Błonnik i minerały wydają się być o tym samym na świeże, mrożone i konserwy produktów.

Inne korzyści w puszkach i mrożone owoce i warzywa zawierają niższy koszt, szczególnie dla out-of-sezonu elementów, długi okres przydatności do spożycia (do sześciu miesięcy przez zamrożone i dwóch do czterech lat w puszkach), łatwe przygotowanie i dostępność przez cały rok -round. Z warzywami, spróbuj gotować je w jak najmniejszej ilości wody, jak to możliwe, aby zapobiec dalszej utracie witamin rozpuszczalnych w wodzie (na parze zachowują większość witamin).

Jak najlepiej odżywki

Jednym ze sposobów, aby cieszyć się w pełni skorzystać z owoców i warzyw we wszystkich formach jest zakup lokalnie od zaufanego rolnika lub rozwijać własne produkty. Jedzenie owoców lub warzyw w tym samym dniu, który kupił od miejscowego rolnika lub odebrał je z własnym ogrodzie będzie można uzyskać więcej witaminy i inne korzystne składniki odżywcze, a jednocześnie pomaga środowiska, lokalnego gospodarki i być może twój portfel. Możesz też zrobić własne konserwowe i zamrażania pomóc uszczelki w tych składników odżywczych z produktów podniosłeś tego dnia.

Najważniejsze: nie martw się tak bardzo o których forma produkcji jest najlepsza, a bardziej skupić się na próbach, aby uzyskać więcej owoców i warzyw ogólnie w diecie. Powołując się na połączeniu świeżych, mrożonych i puszkowanych owoców i warzyw może pomóc zapewnić sobie spełnienie zalecaną liczbę porcji dziennie.

Gotowanie: Porady Przechowywanie żywności

Przechowywania Spice

Zawsze przechowywać zioła i przyprawy, z dala od ciepła i wilgoci w szczelnym pojemniku. Zapobiegnie to gromadzeniu się wilgoci w ziołach i powoduje grzyb i pleśń, które mogą stanowić zagrożenie dla rodziny. Zapewni również pozostaną świeże i że nie overdry jeśli w wysokiej temperaturze. Ciepła i bezpośredniego słońca może spowodować płowienie ziół. Chcesz, aby zioła być świeże w smaku i wzroku, dzięki czemu można stworzyć możliwie najlepsze danie. Więc przenieść tę szafkę przyprawa do drugiej stronie kuchni.

Zamrażanie szynka

Usuń opakowanie sklepu i umieścić prosciutto w folii aluminiowej torebki. Umieścić torebkę w plastikowej torbie zamrażarki. Umieścić datę na worku i zamrozić w ciągu trzech dni od daty zakupu. Prosciutto mogą być stosowane do dwóch miesięcy po zamrożeniu.

Zamrażanie Salami

Wyjmij z opakowania salami sklepu. Owinąć folią aluminiową. Umieść salami w plastikowej torbie zamrażarka i uszczelnienia zamkniete. Upewnij się, że pochodzą z worka. Umieść salami w zamrażarce w ciągu dwóch dni od jego zakupu. Zużyć w ciągu trzech do czterech miesięcy.

Przechowywanie Bananas

Gotowanie wskazówki dotyczące przechowywania żywności:
Fajne Przechowywanie żywności jest bardzo skuteczny! Możesz zapisać dojrzałe banany do pieczenia później, po prostu rozgnieść je i zamrozić w ilościach potrzebnych do receptur. Jeśli masz mało czasu wystarczy umieścić je w zamrażarce, skórką, a kiedy gotowy do użycia niech rozmrażania i skórki. Ledwo trzeba je rozgnieść, ponieważ są one już bardzo miękkie.

Chleb w lodówce

Porady Gotowanie: Nie pozwól, chleb zmarnować, użyj inteligentne techniki przechowywania żywności. Chleb będzie utrzymywać się do 3 tygodni w lodówce, jeśli owinąć w folię i przechowywać je na niskim półce.

Bezpieczeństwo kurczaka

Korzystanie z inteligentnych metod przechowywania żywności, aby chronić się przed bakteriami w surowego kurczaka.

-Marinade W którym surowego kurczaka został moczenia nigdy nie powinny być używane w pełni gotowanego kurczaka.
-Thaw Mrożonego kurczaka w lodówce, a nie na blacie.
-Freeze Niegotowane kurczaka, jeśli nie będzie używany w ciągu 2 dni.

Jabłko bagażu

Jeśli jabłka były przechowywane w lodówce, powinny być dobrze zjeść do 2 miesięcy.

Got Milk?

Zdrowe porady gotowania: Daty wygaśnięcia na mleko są zwykle bardzo konserwatywna. Jeśli mleko jest właściwie przechowywany, powinno być w porządku do picia do tygodnia od daty na opakowaniu.

Ogórek bagażu

Aby przedłużyć żywotność ogórka po jego cięty, owinąć ręcznikiem papierowym i przechowywać go w szufladzie na warzywa w lodówce.

Ser bagażu

Inteligentne Przechowywanie żywności:

1) najlepsze miejsce do przechowywania sera w lodówce, bliżej dna lepiej ... najlepiej w pojemniku na warzywnym.
2) Sery twarde będą trzymać w lodówce, szczelnie owinięte w folię i folii aluminiowej, od dwóch do trzech miesięcy. To nie jest najlepszy do przechowywania miękkie sery w zamrażarce.

Przechowywać Seler Fresh Dla tygodni

gotowania porad:

Znalazłem sposób na utrzymanie seler świeże przez 2 tygodnie lub dłużej. Weź go z worka, że ​​przyszedł, wypłukać wodą i zawiń go w folię aluminiową. Pozwoli to zachować je schłodzone i trwające dłużej.

Tough Pomidory

Najbardziej skuteczne przechowywania żywności dla pomidorów jest w brązowej papierowej torbie lub zamkniętym pojemniku. Dodawanie jabłko lub gruszka do pojemnika może również przyspieszyć dojrzewanie. Przechowywać pomidory w jednej warstwie i rdzeń kończy się uniknąć siniaków.

Przyprawa rozmrożone jedzenie

Zamrażanie może mieć wpływ na niektóre przyprawy, więc jest to dobry pomysł, aby sprawdzić i ponownie w razie potrzeby, gdy sezon wcześniej zamrożone jedzenie gotowanie.

Mielone mięso bezpieczeństwa

Mielone mięso zachowa bezpiecznie w lodówce tylko 1 do 2 dni. Jeśli nie planujesz używać go natychmiast umieścić go w zamrażarce, gdzie będzie utrzymywać przez okres 3 miesięcy.

Przechowywanie Makarony

Makarony niegotowane przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku opakowanie lub przechowywania żywności w chłodnym, suchym miejscu. Stoage Żywności działa. Przechowywać i używać makaron jajko na nie do trzech lat i makaron jaj na okres do dwóch lat.

Tarty ser

Położyć łyżeczkę sody oczyszczonej w pojemniku z tartym serem. Wstrząsnąć przed zamarzaniem a ser nie będzie trzymać się razem.

Wyraźny Seler

Zmocz ręcznik papierowy, owinąć go wokół selera, a następnie całkowicie owinąć w folię. Pozostanie ostry w lodówce przez co najmniej miesiąc.

Jak uzyskać zapach Z Żywności magazynowe

Niektóre resztki naprawdę mogą zostawić swoje pojemniki zapachu złe. Nie musisz się za ich pośrednictwem się jednak. Możesz kruszą się kilka arkuszy gazety i umieścić je w pojemnikach. Umieść pokrywy na pojemnikach i ustawić je na noc. Kiedy wstajesz rano, wszystko co musisz zrobić, to umyć naczynia pojemniki z mydłem i wodą. Zapach zniknie.

Orzechy!

Gdybym nie zamierzam natychmiast użyć nakrętki, lubię je przechowywać w zamrażarce, aby zachować ich świeżość. Będą też złamać łatwiej po zamrożeniu.

Zamrażanie Berries

Schłodzić Przechowywanie żywności Wskazówka: Zamrażanie jagody jest łatwe. Rozłóż owoce na patelni jelly rolek w jednej warstwie, upewniając się, że jagody nie są wzruszające. Zamrozić do firmy. Gdy owoce są całkowicie zamrożone, zdjąć z patelni i umieścić w pojemnikach do zamrażania chcesz. Zamrażanie jagody indywidualnie oznacza, że ​​można zdjąć kwotę, którą chcesz, bez konieczności ich trzymać się razem.

Przechowywania suchych produktów spożywczych

Niemal wszystko może być stosowany jako pojemnik do przechowywania żywności dla suszonych produktów spożywczych, tak długo, jak to ma szczelną pokrywę obudowie. Pokrywą słoiki lub inne pojemniki działają dobrze, a także torby przechowywania lub plastikowych pojemnikach. Pamiętaj, aby przechowywać suszone żywności w ciemnym, chłodnym miejscu, aby zapobiec utlenianiu. Przechowuj żywność w małych partiach, i pamiętaj, aby sprawdzić, co tydzień na objawy formy dla pierwszych kilku tygodni.

Środki Piknik bezpieczeństwa

Ważne wskazówki do gotowania! Zatrucie pokarmowe jest realne niebezpieczeństwo, na pikniki na świeżym powietrzu. Upewnij się, czy masz zamiar żadnego jedzenia na obsłudze poniżej 45 stopni lub powyżej 140 stopni, tak długo, jak to możliwe. Trzymaj sałatki (szczególnie sałatki majonez oparty) w lodówce, aż do posiłku, i upewnić się, że wszelkie pokarmy grillowane są w pełni przygotowane i podawane na ciepło. Jeśli to możliwe, utrzymać zimnych pokarmów w chłodnicy do przechowywania żywności w każdym czasie, lub wymienić w chłodnicy, jak tylko każdy został doręczony.

Marynowanie: Bezpieczeństwo

Nie umieścić gotowane mięso w tym samym naczyniu, które odbyło się w mięso \ marynaty, kiedy to było surowe. Bakterie z surowego mięsa mogą zanieczyścić gotowane jedzenie.

Utrzymanie surowego mięsa

Umieść surowe mięso na talerzu lub patelni w lodówce zachować soki z kapiącą na inne jedzenie.

Zapisywanie Sauce

Umieszczać żadnych dodatkowych sos lub bulion do plastikowej tacki na kostki lodu. Gdy są one zamrożone, pop je i umieścić je w torbie Ziploc rzecz inteligentnego przechowywania żywności. Jeśli mierzymy się sos lub bulion przed zamrozić go, nawet nie trzeba go rozmrozić, gdy trzeba go używać, po prostu wrzucić do garnka.

Zorganizować

Bądź zorganizowany. Oszczędność czasu w kuchni poprzez przechowywania pracę przestrzeni dla Ciebie. Przechowywać produkty piekarnicze, miski miksera, talerze i kubki pomiarowe w tym samym obszarze kuchni. Zaoszczędzić miejsce, przechowując kawy, filtry i kubki w pobliżu puli, naczynia i sztućce w pobliżu zlewu.

Bezpieczeństwo kurczaka

Zawsze należy umyć ręce, nóż i deska do krojenia dokładnie w zmywarce lub w bardzo gorącej wodzie z mydłem po cięciu lub skórek surowych drobiu. Nie używać ponownie płytę nóż i cięcia, dopóki nie zostanie dokładnie oczyszczone. Nigdy nie należy umieszczać gotowane drobiu na tym samym półmisku, który został użyty do surowego drobiu. Jeśli biorę kurczaka zewnątrz grill, omówię talerz z folii, umieścić surowego kurczaka na dodatek, a następnie usunąć folię na po kurczaka został ugotowany. Korzystanie z inteligentnych metod przechowywania żywności, aby chronić się przed bakteriami w surowego kurczaka.

Strzeż się bakterii

Bakterie rosną najszybciej od 40 stopni F i 140 stopni F. Dla inteligentnego przechowywania żywności utrzymać żywności powyżej lub poniżej tego zakresu, jak to tylko możliwe.

Świeże ryby

Najlepszym sposobem, aby utrzymać ryby naprawdę świeże jest umieszczenie ryb w podwójnej plastikowej torbie wypełnionej wodą i umieścić w pobliżu ściany zamrażarki. Ryby nie powinny być ponownie zamrażane.

Spice bagażu

Dobre techniki przechowywania żywności mogą pomóc zioła i przyprawy utrzymać przez około rok, jeśli je przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, najlepiej z dala od światła. Będą one bezpieczne do spożycia po roku jest w górę, ale straci większość ich smak.

Winter Garden Warzywa w Oregonie

Winter Garden Warzywa w Oregonie


Ogrodnictwo nie musi zakończyć się latem, jeśli mieszkasz w północno-zachodniego Pacyfiku. Przy odrobinie planowania, zdrowego rozsądku i wiedzy co i kiedy sadzić roślin, można mieć świeże warzywa zebrane z własnego ogrodu o każdej porze roku.

Wybór miejsca

Użyj "zielony" zdrowy rozsądek przy wyborze lokalizacji dla jesienią lub zimą rosnącej miejscu. Wychodzą po stronie południowej od domu, szopy, stodoły ścianie jest dobrym miejscem do ekspozycji na słońce i ochrony przed północnymi wiatrami. Nachylenie południa byłby idealny, jak również. Według Ed Hume, ekspert ogrodnik z jednym z najdłuższych telewizji prowadzenie ogrodnictwa pokazuje w historii nazywa Ogrodnictwo w Ameryce, na ścianie lub parawan można dodać od 10 do 15 stopni ciepła do upadku lub ogród zimowy.

Przygotowanie gleby

Dobre wyniki przygotowanie gleby w zdrowszych roślin. Upewnij się, że gleba ma dobry drenaż, zwłaszcza w takich dziedzinach, jak Pacific Northwest, gdzie mogą wystąpić silne opady deszczu w jesiennych i zimowych miesięcy. Podniesione łóżka pomóc z odwodnieniem, a także może pomóc podnieść temperaturę gleby przez 8 do 12 stopni, zgodnie z Ed Hume. Podniesione łóżka powinna wynosić co najmniej 12 cm głębokości i może być obsługiwany przez drwali, kamienia, cegły lub betonu. Stare opony mogą być wykorzystane do pojedynczego zakładu podniesione łóżka. Czarne opony absorbują ciepło słoneczne, co pomaga ogrzania gleby wewnątrz.

Wielkość cząstek gleby wpływa również drenaż. Cząstki piasku są największym i pozwalają dobry drenaż, a cząstki gliny są najmniejsze i często utrudniają drenaż. Jeśli gleba ma słaby drenaż lub wysysa się zbyt szybko, można poprawić przez dodanie substancji organicznych, takich jak:

 • Kompost
 • Nawóz
 • Liść formy

Obornik lub nawozy organiczne pomoże również dodać do gleby substancji odżywczych, które są niezbędne dla dobrego wzrostu roślin.

Kiedy Zasadź

Należy rozważyć wiele czynników podczas sadzenia warzyw do spadku lub zimowego zbiorów. Czas potrzebny dla każdego warzyw dojrzewać jest jednym z czynników. Przybliżona data pierwszego zabijania mróz w Twojej okolicy jest jeszcze jeden czynnik. Sprawdź to z lokalnymi władzami ogrodowych szacunków dotyczących terminów pierwszych przymrozków zabijania i informacji na twardo różnych upraw roślinnych.

Ed Hume Seeds.com proponuje następujące przewodnik dla sadzenia warzyw w stanie Oregon, w oparciu o koniec zamrożenia października:

W połowie lipca (późno dojrzewająca Uprawy - 90 dni)

 • Buraki
 • Kiełki Brussells
 • Kapusta
 • Kalafior
 • Marchew
 • Fasoli fava
 • Globe cebuli
 • Pasternak
 • Brukiew

W połowie sierpnia (okres Uprawy - 60 dni)

 • Collards
 • Wczesne kapusty
 • Wczesne marchewki
 • Kalarepa
 • Pory
 • Rośliny wieloletnie kwiaty
 • Rośliny wieloletnie zioła
 • Boćwina
 • Rzepa
 • Zima kalafior

W połowie września (wczesne dojrzewanie Uprawy - 30 dni)

 • Brokuły
 • Bunching cebuli
 • Szczypiorek
 • Roślin okrywowych
 • Nasion trawnika
 • Sałata listkowa
 • Musztarda
 • Rzodkiewki
 • Szpinak

Alternatywne Metody zimna pogoda Ogrodnictwo

Możesz chronić swoje rośliny i faktycznie przedłużyć sezon wegetacyjny przeszłości zabijanie daty mróz budując różne typy struktur, które zatrzymują ciepło i zapobiec wiatr, mróz i nadmierne deszcz uszkodzeniu swoje uprawy.

Ramki na zimno

Ramka jest zimno drewniane pudełko lub struktury bez dna. Możesz łatwo zbudować je przy użyciu starych ram okiennych i trochę drewna, cegły i innych materiałów budowlanych. Jeśli szkło jest uszkodzony, można użyć jasnego tworzywa sztucznego lub z włókna szklanego. Budowanie bazy stosując te same wymiary, jak ramy okienne, jednak upewnić tył ramki jest wyższa niż z przodu, tak, że gdy rama jest siedzi na ziemi, to na trasach w dół z powrotem do przodu. Dobry rozmiar będzie 18 cali wysokie z tyłu i 12 cm wysokości z przodu (lub nachyleniu co najmniej sześć cali). Inspekt należy umieścić w słonecznym miejscu, gdzie naturalne światło zapewni ciepło dla roślin wewnątrz.

Winter Garden Warzywa w Oregonie

Ogrody zimowe

Siedliskiem jest inny rośnie struktura podobna do zimnego ramy wyjątkiem, że dodatkowe ciepło jest dostarczane przez glebę. Gleba jest zwykle ogrzewany w dwóch różnych sposobów.

 • Obornik wylęgarnią: Na siedlisko obornika, wykopać dół o 9 do 10 centymetrów w ziemię, a następnie dodać około ośmiu centymetrów słomy i końskiego nawozu. Przykryć obornika z około sześciu cali dobrej gleby.
 • Elektryczne wylęgarnią: elektryczna siedliskiem jest bardzo podobny do siedlisko obornika. Kopać się głęboki obszar ośmiu do dziewięciu calowy. Ułożyć przewód grzejny sterowany termostat, który można kupić w centrum ogrodniczym, w łóżku, ostrożnie pętli kabla tam iz powrotem równe odstępy. Upewnij się, że nie do przekroczenia lub dotykać kabla do siebie. Przykryć kabel z dwóch centymetrów piasku, a następnie położyć kawałek szmatki sprzętu nad piaskiem. Wreszcie, dodać około 5:56 cali dobrej gleby.

Cloches

Klosz jest lekki, przenośny i wielokrotnego użytku pokrywę, która więzi ciepła słonecznego i wilgoci. Pierwotnie wykonane z szklanych słoikach umieszczonych na poszczególnych roślin, cloches mogą być wykonane w tunelach na całe wiersze. Cloches może być tak proste, jak:

 • Dwa szklane panele zawiasach na górze na okładkach typu ramki
 • Plastikowe lub szklane butelki ponad poszczególnych roślin
 • Tunel w kształcie klatki z drutu pokryte z włókna szklanego lub plastiku

Winter Garden Warzywa w Oregonie

Korzystających z owoców (lub warzyw) swojej pracy

Łagodna zima klimat Pacific Northwest pozwala się rozwijać i zbierać świeże warzywa w jesiennych i zimowych miesięcy. Zimna ogrodnictwo pogoda jest różna od ciepłej pogody uprawy, a rośliny rosną wolniej, w chłodniejsze dni, a dodatkowo należy dołożyć starań, aby chronić rośliny przed trudnych warunków pogodowych. Jednak, kiedy można chodzić na swoim podwórku i zebrać świeże składniki na sałatkę obiad w połowie stycznia, to wiesz, że warto było dodatkowego wysiłku.

Dlaczego są warzywa Dobre dla Ciebie

Dlaczego są warzywa Dobre dla Ciebie
Czy to są naprawdę kluczem do zachowania zdrowia?

Powiedziano przez wszystkich swoim całym życiu jeść warzywa, ale dlaczego są warzywa dobre dla Ciebie? Co tak naprawdę sprawia, że ​​są tak wyjątkowe i dlaczego więcej ludzi poznawania różnych odmian i technik gotowania, aby podkreślić ich produktów zwierzęcych i cukru?

Dlaczego są warzywa Dobre dla Ciebie?

Pierwsi ludzie jedli więcej produktów roślinnych, niż mięsa, ponieważ to, co było dostępne. Wraz z rozwojem rolnictwa nastąpił wzrost cywilizacji, ale rolnictwo było bardziej dominujący niż hodowli przez długi czas. Warzywa były koniecznością, a ich wartości odżywcze było wiadomo, że zostały przyjęte jako pyszne, tanie i niezawodne środki utrzymanie ciała karmione.

Stopniowo więcej dowiedziano się o wartości warzyw. Po pierwsze, stwierdzono, że osoby, których dieta przekrzywiony o więcej w kierunku wegetarianizmu wydawało zdrowsze ogólnej. Znani wegetarianie jak George Bernard Shaw twierdził, że ma więcej władzy poznawczej przez stroniąc produktów zwierzęcych. Ponieważ nauka postępowała, było jasne, że organ miał więcej siły i energii i unikać więcej chorób, gdy warzywa były podkreślił. To tylko jednak prawdą, gdy nie były rozgotowane.

Teraz wiemy, że warzywa są pełne witamin, minerałów i błonnika, z których wszystkie są kluczowe dla zdrowej diety. Jesteśmy nawet nauka, że ​​im więcej warzyw jesz, tym więcej chorób można zapobiec. Podczas gdy jury jest obecnie, czy wegetarianie są bardziej inteligentne niż mięsożerców, raczej nie ma pytanie, że dieta wegetariańska nie poprawia funkcje poznawcze. Kiedy jeść dużo warzyw, otrzymasz wiele korzyści zdrowotnych i zasadniczo bez wad.

Moc Warzyw

To jest wszystko dobrze, ale dlaczego są warzywa dobre dla Youm jeśli rodzina ma historię niebezpiecznych chorób, w tym raka? Wszakże wielu ostatnich badań zdemaskował zdolność witamin do odwrócenia raka. Należy pamiętać, że jest to przede wszystkim w sprawie suplementów witaminowych, a nie na ich witaminy naturalne źródło. Choć jest jeszcze więcej do nauczenia się, wydaje owoce uwalniają substancje chemiczne, które pomagają utrzymać komórki rakowe zakorzenić.

Nawet jeśli okaże się całkowicie fałszywe, to jest jeszcze jasne, że jedną z głównych zalet wegetarianizmu jest, że pod warunkiem, że również regularnie ćwiczyć i unikać dużo cukru, trzeba będzie obniżyć poziom cholesterolu i utrzymać zdrową wagę. Wegetarianie są cieńsze, jako grupa, a więc mają też mniej przypadków chorób serca, cukrzycy i innych chorób związanych z otyłością.

Warzywa i swój wygląd

Dieta bogata w warzywa nie tylko utrzymać się czujesz dobrze, to będzie utrzymywać was szuka dobrze. Suplementy diety nie mogą top moc witamin w ich naturalnego źródła. Po podkreślić głębokie czerwienie barwne owoce - pomarańcze, żółcie, i ciemnozielone - jesteś wizytą pełnego zakresu witamin, zwłaszcza A, B, C i K, a także wielu minerałów. Wszystkie te prace, aby utrzymać krążenie z maksymalną wydajnością i komórek przewróceniem w zdrowym tempie, powodując jasne skóry, oczy jasne, lśniące włosy i mocne zęby.

Twój portfel i Planet

Kiedy idziesz na targu kupić produkty, można zapytać, dlaczego są warzywa dobre dla ciebie finansowo? Miarka za miarkę, nadal są one tańsze niż mięso. Spróbuj jeść wegetariański posiłek każdego dnia przez tydzień i spojrzeć na swojej wydatków żywności pod koniec tygodnia, a zobaczysz. Kiedy kupić świeże, organiczne warzywa, dostajesz więcej wartości odżywczych, ponieważ nie zostały poddane obróbce lub przechowywane przez dłuższy czas. Więcej wartość odżywcza oznacza także większą wartość gospodarczą, bo masz więcej od tego, co jesz. Ręce w dół, wegetarianizm jest dobre dla środowiska. Można karmić więcej ludzi bardziej zdrowo z żywności pochodzenia roślinnego niż cokolwiek od zwierząt, a można wziąć to do banku!

Nutrition Facts na owoce i warzywa

Nutrition Facts na owoce i warzywa
Owoce i warzywa są odżywcze kopalnie złota.

Pełne fakty żywienia na owoce i warzywa można znaleźć nigdzie na stronie internetowej US Food and Drug Administration do biur większości lekarzy. Oczywiście, nie wszystkie owoce i warzywa są mocarze odżywczych, ale przez większość czasu, można mieć pewność, że gdy wybierzesz owoców lub warzyw zamiast coś przetworzone, robisz coś dobrego dla Ciebie.

Nutrition Facts na owoce i warzywa

Chociaż matki zostały zachęcając ich niechętnie dzieci do jedzenia swoje warzywa dziesięcioleci, to dopiero niedawno, że większość mieszkańców nie chciał dokładnie wiedzieć, co w nich jest. I podczas gdy korzyści zdrowotne owoców i warzyw zostały zrozumiane przez wieki, konkretne zawartość witamin i minerałów są rzeczy, które zostały wykreślone z czasem.

Co chcesz szukać w zrównoważony spożycie owoców i warzyw jest połączenie witamin, minerałów i błonnika. Ponieważ nikt nie chce nosić wykres odżywczych, pod ręką regułą podczas zakupów lub gotowania jest spojrzenie na kolor. Bardziej intensywny kolor, bardziej odżywcza produktu. Tak więc, sałata lodowa jest lepsza niż brak sałaty w ogóle, należy pamiętać, że jego wartość odżywcza jest głównie z wody i błonnika, a twoje sałatki i kanapki będzie spakować więcej cios, jeśli załadowany z ciemnych zielonych liściastych, takich jak szpinak, rukolą i jarmuż.

Do cech specyficznych owoców i warzyw, które lubisz lub są zainteresowani stara, można przejść do strony FDA i pobierz informacji. Albo, jeśli chcesz rozpocząć mniejsze, można przejść do zdrowia-Garden, który wymienia wszystkie najbardziej popularne owoce i warzywa.

Pełna Odżywianie

Mając pewne podstawowe fakty żywienia na temat owoców i warzyw, takich jak zawartość witamin w jabłkach, jest przydatna, ale w pewnym stopniu, to nie jest konieczne. Co ważne jest wiedzieć, jak uzyskać pełen wpływ owocu lub wartości odżywczej roślinnych w. Na przykład, każdy z warzyw, które są gotowane zbyt długo straci dużo składników odżywczych. Ale niektóre warzywa, takie jak marchew, rzeczywiście daje więcej witaminy A, gdy zostały lekko gotowane, w przeciwieństwie do niczego z witamina C, która straci moc po ugotowaniu.

Przechowywanie żywności zbyt długo wyssać ją z jej składników odżywczych. Oczywiście, natychmiastowe jedzenie po prostu nie jest możliwe dla większości rodzin, ale sztuką jest kupić produkować, że jest tak świeże, jak to możliwe. Problem z większości supermarketów jest to, że żywność jest trucked na dużą odległość, więc chociaż może wyglądać dobrze, to może nie widziałem jej drzewo lub winorośl na tydzień. Możesz zwrócić się do lokalnego rynku, aby dostarczyć informacji na temat żywności przesyłki, ale najlepiej jest kupować produkty na rynku lokalnych rolników. Jedzenie zazwyczaj zostały wcześniej wziął tylko tego rano lub w nocy (można poprosić) i trucked od stosunkowo krótkim odległości. Nawet jeśli trzeba zachować gruszki i pasternak tydzień lub więcej, będą one jeszcze więcej wartości odżywczych niż większość supermarketów produktów.

Nigdy nie bój się owoce i warzywa

Fad diety i plotki ludzie nieśmiały jak melon z owoców, ze względu na ich wysoką zawartość cukru i awokado, które są bogate w tłuszcz. Nawet marchwi verboten w niektórych dietach z powodu wysokiej zawartości węglowodanów. Jednym z najważniejszych faktów żywienia na owoce i warzywa to, że w ich naturalnej postaci, są najzdrowsze wybór jedzenia dostępne. To prawda, że ​​awokado zawiera tłuszcz, ale tłuszcz jest niezbędne dla zdrowej diety i roślin tłuszcz jest łatwiej trawione niż tłuszcz zwierzęcy. Dodatkowo, avocado jest pełna witaminy A, B, C, E, H, K oraz kwasu foliowego, jak również magnez, miedź, żelazo, wapń i potas. W rzeczywistości, więcej można dowiedzieć się o składniki odżywcze w większości owoców i warzyw, bardziej atrakcyjne wegetarianami lub weganami kompletna dieta będzie!

Dieta na owoce i warzywa

Dieta na owoce i warzywa
Zdrowe fuits i warzywa

Jedzenie owoców i warzyw dieta nie ogranicza Cię do zostania wegetarianinem. Zamiast tego, oznacza to, że w tym co najmniej pięciu połączonych porcji owoców i warzyw w codziennej diecie jako część plan zdrowego odżywiania.

Korzyści zdrowotne owoców i warzyw

Badania wykazały, że jedzenie od pięciu do dziewięciu porcji owoców i warzyw każdego dnia ma określone korzyści zdrowotne. Pakiety z odżywianiem, owoce i warzywa są kluczowym elementem naszej codziennej diety. Pomagają one ogólny stan zdrowia naszego organizmu i zmniejsza ryzyko wielu chorób. Korzyści z tym więcej warzyw i owoców w diecie to:

 • Mniejsze ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
 • Mniejsze ryzyko choroby wieńcowej serca
 • Mniejsze ryzyko udaru mózgu
 • Mniejsze ryzyko cukrzycy typu II
 • Ochrona przed żołądka, raka jelita grubego i usta-odbytnicy
 • Pomaga w utrzymaniu zdrowej ciśnienie krwi
 • Mniejsze ryzyko kamieni nerkowych
 • Pomaga zmniejszyć utratę masy kostnej
 • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie jelit
 • Obniża kalorii
 • Pomoc w naprawie i wzrost tkanki ciała
 • Bogate w antyoksydanty
 • Bogate w witaminy i minerały
 • Naturalne źródła energii

Świeże, mrożone lub w puszkach

Przez lata ludzie spierają się, który jest bardziej pożywne, świeże, mrożone lub konserwowane owoce i warzywa. Wielu wierzy, że świeże warzywa i owoce są najbardziej pożywne. Nieoczekiwanie, nie jest to konieczne. Chyba, że ​​świeże owoce i warzywa są spożywane natychmiast po zbierane, może stracić wiele ze swej wartości odżywczej. Czas wysyłki, długie przechowywanie i poważne zmiany temperatury zmniejszają składniki odżywcze znajdujące się w świeżych owocach i warzywach. Witamina C, na przykład, jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, światła i atmosferą. Tylko dwa lub trzy dni przechowywania w temperaturze pokojowej witaminy C może obniżyć się o 50 procent, a folian aż o 70 procent. Technologia, takie jak zamrożenie flash pozwala nam owoców i warzyw przez cały rok, które są pełne wartości odżywczych. Gdy lampa zamrożone natychmiast po zbiorze, składniki odżywcze pozostają uwięzione aż do spożycia.

Owoców i warzyw Dieta Porady

Dodawanie owoców i warzyw do swojej diety nie muszą być nudne. Spróbuj niektóre z poniższych wskazówek, aby dodać zainteresowanie i smak do swojej diety.

 • Wybierz różnorodne owoce i warzywa. Dodaj warzywa w różnych kolorach dla dodatkowego żywienia i smaku. Poszukaj ciemnozielonych warzywach liściastych oraz owoców i warzyw, w kolorze czerwonym, żółtym, pomarańczowym, zielonym i fioletowym.
 • Jesteś bardziej skłonni do jedzenia owoców, jeśli jest się gdzie widać. Trzymaj go na ladzie, stole lub w przedniej części lodówki.
 • Podczas każdego posiłku staraj się wypełnić połowę twój talerz z pysznych warzyw zawiera mieszać smażyć potrawy i sałatki.
 • Owocowe koktajle są pyszne, pożywne i łatwe do wykonania
 • Suszone owoce i odwodnionej można łatwo zabrać ze sobą na szybką przekąskę.
 • Zamiast ziemniaków chipy świeżo cięte warzywa i niskotłuszczową kąpieli na pyszną przekąskę.
 • Wymień cukierki czekoladowe z truskawek pokrytych ciemną czekoladą.
 • Zamrożenie winogron na pyszny głęboko mrożone uczta.
 • Oba są owoce i warzywa najlepiej jeść na surowo. Podczas gotowania, pieczenia lub na parze jest lepsze niż gotowanie. Zostaw masła lub oleju podczas gotowania warzyw.
 • Dodaj warzywa i owoce do kanapek
 • Gdy po puszkach lub mrożone zupy, dodać dodatkowe warzywa
 • Spróbuj polewy wegetariańskie na kolejną pizzę

Zasoby online

Z warzyw i owoców receptur do zdrowych porad i wartości odżywczych, Internet jest pełen stron internetowych pełnych informacji na temat znaczenia jedzenie owoców i warzyw.

 • Dodaj tęczy kolorowych owoców i warzyw do swojej diety. Jakiego koloru jest Twój Jedzenie jest doskonałe strona z owoców i warzyw wymienionych w grupach kolorystycznych.
 • Listy wartości odżywczych owoców i wartość odżywczą warzyw jest oferowana przez Bella Online.

Strony przepis

 • Przepisy na dania z warzyw i owoców Przepisy Robbiego
 • Recepty roślinne z Co Gotowanie Amerykę
 • Recepty owocowe z Co Gotowanie Amerykę

Wniosek

Diety owoców i warzyw jest bogata w składniki odżywcze, które są niezbędne do zdrowego ciała. Jedzenia przynajmniej pięć porcji dziennie zmniejsza ryzyko wielu chorób przewlekłych ..

Ziemia friendly Przechowywanie żywności Pojemniki

Ziemia friendly Przechowywanie żywności Pojemniki


Co myślisz, gdy słyszysz określenie "przyjazne pojemniki do przechowywania żywności Ziemi"? Dobrą wiadomością jest to, że większość tego, co jest już używany jest też dość przyjazny dla środowiska. Oto kilka porad, do przechowywania żywności dla swojej zielonej kuchni.

Co babcia

W całej historii ludzie są za pomocą crocks, szkło i inne przedmioty do wielokrotnego użycia, przechowywania żywności. Można znaleźć słoików w lodówce w prawie każdej kuchni, aż do połowy 1950 roku. Były szklane pojemniki szklane blaty, że z posiadanych różnych resztek i produktów spożywczych. Że nie plami, bardzo łatwa do czyszczenia, i utrzymuje świeżość środków spożywczych.

W 1953 roku pierwsze plastikowe opakowania został stworzony z PCV. Wydawało się higieniczne, łatwe w użyciu, i tanie. Najlepsze jest to że nie złamał i nie trzeba go umyć. Domy w 1950 roku były obejmującego technologię z pasją i plastikowe opakowania stały się podstawą w każdej kuchni.

Słoiki lodówka były rozdawane, umieścić na półkach, a używane do przechowywania gwoździ w garażu.

Nowoczesne Ziemia friendly Przechowywanie żywności Pojemniki

Obecnie istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o przechowywanie żywności, a większość z nich jest przynajmniej w pewnym stopniu przyjazne dla środowiska. Rubbermaid, na przykład, mogą być stosowane w kółko i będzie trwać przez wiele lat. Fakt, że jest wielokrotnego użytku, umożliwia bardziej zdrowego dla środowiska naturalnego niż folią, folia aluminiowa lub inne materiały jednorazowego użytku.

Jednak, są pewne problemy z substancją w wielu tworzyw sztucznych nazywanych BPA. Jest to zmiękczacz i powiązano z rakiem i inne kwestie zdrowotne u ludzi. Wiele firm odchodzi od jego stosowania. Inni, jak Rubbermaid, upewniając się, że konsumenci wiedzą, które z ich produktów zawierają BPA, a które nie. Korzystanie z BPA darmowych produktów będzie lepszym wyborem niż tradycyjne produkty.

Najlepszym wyborem do przechowywania żywności

Najlepszym wyborem do przechowywania żywności dla swojej zielonej kuchni wciąż szkła i stali nierdzewnej. Każdy ma swoje własne korzyści i dobrze zaopatrzona kuchnia będzie prawdopodobnie chcesz mieć niektóre z każdego rodzaju pojemnika.

Szkło Przechowywanie żywności

Szkło jest doskonałym wyborem dla wszystkich z powodów, że babcia to i więcej.

 • Szkło jest łatwe do czyszczenia
 • Utrzymuje inne pokarmy od wymieszania z żywności, przechowywanych w nim
 • Szkło może być zawracany
 • Nie plami lub posiadają zapachy
 • Jest mikrofalach

Na innych pęknięcia szkła ręcznie i frytki łatwo. To może nie być najlepszym wyborem, jeśli masz małe dzieci, które pomagają z naczyniami lub podczas transportu żywności.

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna ma wiele cech szkła.

 • Stal nierdzewna jest łatwa do czyszczenia
 • Utrzymuje żywności świeże
 • To nie pęka
 • Nie plami lub posiadają zapachy

Oczywiście, jeśli będą chcieli ogrzać coś trzeba będzie użyć patelni lub umieścić potrawę w naczyniu mikrofalach. Nie możesz mikrofalówki stali nierdzewnej.

Gdzie znaleźć Kontenery Ekologiczne Przechowywanie żywności

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć ekologiczne rozwiązania przechowywania żywności. W zależności od tego, co szukasz, możesz być w stanie dokładnie, co chcesz w swoim ulubionym sklepie znaleźć.

Plastikowy

Prawie każdy lokalny przechowywać kitchen będą miały rozmaite pojemniki do przechowywania żywności z tworzywa sztucznego. Będziemy chcieli, aby dokładnie zapoznać się z informacjami i upewnić się, że nie zawierają BPA.

Szkło

Szklane pojemniki są w wielu kształtach i rozmiarach. Często można znaleźć zabytkowe słoiki lodówce w sklepach oszczędności, sklepy z antykami i sprzedaży garażu. Spójrz na pozycji ostrożnie, aby upewnić się, że nie ma frytki lub pęknięcia. Jeśli jest mały układ często można ją gładką piasku tak, że można go używać bezpiecznie.

Innym rodzajem pojemnika do przechowywania szkła żywności, powszechnie dostępna jest jar konserw. Słoiki Mason są dostępne w sklepie spożywczym, prawie każda domu towarowego i sklepu kuchni. Można je znaleźć w sprzedaży garażu, sklepach oszczędności i pchlich targów. Znowu trzeba będzie uważać na pęknięcia i frytki.

Stal nierdzewna

Pojemniki ze stali nierdzewnej żywności są dostępne w restauracji sklepach. Są to co profesjonalnych kuchni używać, i korzystać z nich, ponieważ są trwałe i długotrwałe. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, zazwyczaj kwadratowy lub prostokątny. To pozwala na jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni lodówki. Często pokrywy będą sprzedawane oddzielnie od dołu part.You można również znaleźć je w serwisie eBay. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, ponieważ stal nierdzewna jest nieco droższe, że inne materiały.

Znalezienie pojemniki wielokrotnego użytku Online

Jeśli chcesz większy wybór pojemników wielokrotnego użytku można je znaleźć w Internecie. Oto kilka miejsc do wypróbowania:

 • Pojemniki wielokrotnego użytku
 • Naczynia do gotowania. Com
 • Centralny Chef
 • Get'n Zielony


Znalezienie tylko prawo ziemi przyjazne pojemniki do przechowywania żywności dla własnych potrzeb może zająć trochę czasu i badań, ale warto.

Utrata tkanki tłuszczowej brzucha - Jakie warzywa może pomóc?

Możesz mieć świadomość, że istnieją pewne substancje chemiczne, które tworzą część dostaw środowiska i żywności dzisiaj, że może generować więcej estrogenów wewnątrz naszego ciała. Niektóre przykłady są pestycydy, herbicydy i petrochemicznych.

Może lub nie może wiedzieć, że mogą one powodować wzrost tkanki tłuszczowej brzucha, zarówno dla kobiet i mężczyzn. To jest coś, co każdy powinien wiedzieć, zwłaszcza jeśli próbujesz stracić brzuch tłuszczu.

Nazwa tych chemincals są xenoestrogens (mają nawet straszne imię, prawda?), A kiedy są narażone na nich poprzez dostarczanie żywności, zaopatrzenia w wodę lub dla środowiska, będą one zatrzymać swoje ciało od pozbycia żołądka tłuszczu.

"Nie ma problemu" - słyszę mówisz. Można tylko z dala od żywności przestępczych i to wszystko, prawda? Źle.

Chociaż może być ostrożnym z tym, co jesz i trzymać się żywności ekologicznej, jest to bardzo trudne, aby nie dostać pewną ilość dziennego narażenia na xenoestrogens. Można je znaleźć wszędzie - nawet w perfum można nosić i środków czystości używanych w domu.

Więc, co można zrobić, aby walczyć wpływ xenoestrogens w powodując utrzymać niepożądanego tłuszczu w żołądku?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieją pewne rodzaje warzyw, które pomogą Ci w celu utraty tkanki tłuszczowej brzucha.

Istnieje wiele rodzajów warzyw, herbaty, przypraw, itp, które mają związki, które mogą pomóc zwalczać negatywne skutki xenoestrogens. Prawdopodobnie najskuteczniejsze są warzywa kapustne, takie jak brokuły, kapusta, brukselka, kalafior, kapusta, itd

Warzywa te mają bardzo szczególne i wyjątkowe związki (takie jak indol-3-karbinolu - jeśli jesteś zainteresowany), które mogą pomóc w walce z negatywnym wpływem z xenoestrogens na swoim ciele, i dlatego może Ci pomóc spalić tłuszczu z brzucha więcej efektywnie.

Istnieją już mnóstwo powodów do spożywania wspaniałe brokuły i kalafior - teraz można dodać utratę tłuszczu żołądka do listy!

Warzywa: Korzystanie Zachowane Porady Zioła

Syrop ziołowy

Syropy ziołowe są przydatne w leczeniu dzieci, jak ich przyjemny smak sprawia, że ​​lek jest przyjmowany bez zamieszania. Aby syrop ziołowy, zmieszać równe ilości ziołowych infuzji lub wywaru z cukrem lub miodem. Jak w postaci dżemów i konfitur, miejsce na małym ogniu i mieszać aż do rozpuszczenia cukru. Następnie podnieść trochę ciepła i gotować, aż mieszanka ma konsystencję syropu. Pozostawić do ostygnięcia, a następnie wlać do słoika lub butelki sterylizowanego i pokrywą. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu i wykorzystanie w razie potrzeby.

Syrop Herb będzie przechowywać przez około sześć miesięcy. Uważaj na oznak fermentacji (pęcherzyków w syropie, z sykiem, gdy uncorking / otwierania pokrywy) i odrzucić, jeśli zauważyć. Weź 01:59 łyżeczki syropu ziołowego trzy razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami.

Tonic Wine

Tonic wino było bardzo popularne w epoce wiktoriańskiej, gdzie liczne recepty były w obiegu, a wiele rodzin miało swoich "receptur i metod â € ~secret. Aby tonik wino, zioła są moczone w winie lub portu. Tradycyjną metodą jest, aby wypełnić butelkę lub słoik z ziół i góry z winem, aż zioła są całkowicie zanurzone. Tę mieszaninę pozostawiono do dojrzewania przez miesiąc lub dłużej, zanim będzie napięta i butelkowane.

Nalewki

Dla ziołowych nalewki, moczyć 200g suszonych lub 400g świeżych ziół w jednym litrze alkoholu (wódka lub rum). Upewnij się, że zioła są całkowicie zanurzone. Proszę słoik lub butelkę w chłodnym, ciemnym miejscu na dwa tygodnie, potrząsając go codziennie. Po okresie wygrzewania się skończy, przecedzić płyn do czystej butelki i etykiety ostrożnie. Uwaga bazę alkohol używany, zioła i datę nalewki została przygotowana. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu, powinno trwać co najmniej 12 miesięcy.

Weź jedną łyżeczkę nalewki w szklance wody, raz lub dwa razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami.

Ziołowe Okłady

Okłady były bardzo popularne w średniowieczu, do niczego się od bólu zęba do wysypki. Okład jest pasta posiekane lub tłuczonych ziół, stosowane bezpośrednio na skórę lub owinięty w muślin i wykorzystywane jako kompres. Kataplazmy może być gorąca lub zimna, w zależności od zamierzonego zastosowania.

Okład do łagodzenia żądło osy będzie zimno, a kompresy przygotowane ból mięśni pocieszać, takie jak tynk gorczycy, byłaby stosowana na gorąco.

Okładów ziołowych

Jeśli kiedykolwiek napięte kostkę lub ukąszony przez pszczołę, będziesz wiedział, co kompres wygląda. To szmatką nasączoną wodą, octem lub infuzji ziołowych. Held przed uszkodzeniem, zmniejszy obrzęk lub zasinienie.

Zimno tkaniny przez czoło, aby złagodzić ból głowy jest kompres. To jeszcze bardziej wydajne jeśli dodać dwie-trzy krople olejku lawendowego do wody.

Ziołowe Wywar

Odwar jest zwykle wykonane z korzeni, kory, nasion i suszone owoce, a nie świeżych lub suszonych liści. To wciąż podobna do parzenia herbaty, tylko tym razem dodać zioła do zimnej wody, doprowadzić do wrzenia i gotować przez chwilę.

Ziołowe herbatki i napary ziołowe są powszechnie natychmiast. Wywar można przechowywać w lodówce przez kilka dni i użyć w razie potrzeby.

Aby wywar, dodać jedną łyżkę suszonych ziół lub dwie łyżki świeżych ziół do 750 ml zimnej wody. Doprowadzić do wrzenia, zmniejsz temperaturę i gotować na wolnym ogniu przez 20-30 minut. Przecedzić do czystego pojemnika i ostudzić. Użyć w zależności od potrzeb.

Ziołowe Napary

Jeśli wiesz, jak zrobić herbatę, możesz zrobić napar ziołowy. Wszystko, co musisz zrobić, to zalać wrzącą wodą wybranym świeżych lub suszonych ziół i pozostawić do strome.

Do herbaty ziołowej, czyli standardowy wlew, należy użyć jedną łyżeczkę suszonych ziół lub dwie łyżeczki świeżych ziół na każdą szklankę wrzątku. Pozostawić na 5-10 minut przed wysiłku. Pić i używać, jak jest, lub dodać cytrynę lub miód do smaku.

Do silnego infuzji, takich jak chcesz korzystać z kąpieli, dodać do utrzymania czystości w domu lub jako płukanka do włosów, dodać dwie łyżeczki suszonych ziół lub cztery łyżeczki świeżych ziół do każdego kubka z wrzątkiem. Pozostawić do zaparzenia przez minimum 10 minut lub do infuzji jest wystarczająco chłodny do wykorzystania.

Sok ziołowa

Bary Juice są nowe uzdrowiska. Dostarczają one cudowne mikstury świeżych owoców i warzyw, które większość z użytkowania nie by pomyślał, próbuje nawet kilka lat temu. Mimo, że nadal zatrzymać się na oferowanie soki ziołowe.

Mniszek lekarski, pokrzywa, koper włoski, melisa, pietruszka i mięta mogą być mieszane, aby tworzyć interesujące soki roślinne. Często są one zbyt mocno przyprawione lub zbyt cierpki być pijany przez siebie, ale są one bardzo smaczne i zdrowe dodatek do soków owocowych i ziołowych.

Bazylii i pomidorów mają znaną powinowactwo, więc jest oczywiste, bazylia zioła wymieszać z sokiem pomidorowym, ale również pasuje do wszystkich soków warzywnych, które mają soku pomidorowego jako składnik. Sok Tymianek można dodać do wszystkich soków owocowych i warzywnych, które obejmują element cytrusowych. Sok kolendry można dodać do marchwi i soku pomarańczowego.

Mieszanka wybrane zioła (y) z niewielką ilością zimnej wody, aż masz gruby zielony osad. Dodaj 01:59 łyżki soku z ziół do jednej szklanki soku z owoców i warzyw i dobrze wymieszać.

Porady Sałata: Warzywa

Nigdy nie zabraknie Salad Leaves Znowu

Mały skrawek ogrodu lub dużej płytkiej misce jest wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwijać swoją sałatkę. Miska może siedzieć w słoneczny parapet i ma tę zaletę, że na drodze ślimaki, które mają smak świeżej sałaty. Nie bardziej ostrożny sadzenia i ponowne sadzenie malutkich sadzonek, jak teraz ogrodnicy opracowały ostateczną â € ~cut-i-przyjść na nowo "sałatkę. W Wielkiej Brytanii, nasiona przejść przez marki â € ~Salad miski "i są w różnych mieszanek; zielone liście, czerwone liście lub oba.
Siać swoje ziarno i zachowanie jej wilgotne. Tydzień później twoja sałata zaczyna zrobić wygląd. Przesuń czaszę słoneczne położenie i rozpocząć cięcie liści, jak tylko są wystarczająco duże.
Najlepiej o salaterki sałaty: więcej wyciąć go, tym bardziej rośnie.

Sposoby z Rukiew wodna

Rzeżucha jest dobrym źródłem żelaza i bardzo smaczne. Spróbuj z pieczonej wołowiny i chrzanu kanapki lub posiekane i miesza do miękkiego sera, takich jak ricotta jako dip. Razem z pokrojonymi dojrzałych gruszek, prażonymi orzechami i serem kóz miękkich sprawia fantastyczne sałatki i lekkie przystawki do bardziej znaczącej posiłku. A jeśli masz szczęście wystarczy, aby mieć przesyt nim, można zrobić gorzej niż mieszanie górę posiekanej rzeżuchy w głęboko pikantnych warzyw lub kurczaka magazynie, i dodając garść makaronu, do niemal natychmiastowego ocieplenia, de-podkreślając obiad.

Nie moczyć Produce

Nie moczyć produktów. Spłukać bieżącą wodą lub podnieść go i wyjść z czystą wodą. Unosząc ją w górę iw dół jest lepsze działanie czyszczące niż moczenie, unikając straty rozpuszczalnych w wodzie składników odżywczych.

Warzywa liściaste

Jeśli warzywa liściaste, najlepiej jest umyć jeden liść, na pewno nie więcej niż kilka liści, na raz.

Warzywa liściaste

Warzywa liściaste, takie jak sałata i kapusta powinny mieć zewnętrzne liście wyciągnął się i odrzuca. Wtedy szefowie powinny być umyte i osuszone.

12 Warzywa bogate w wapń

Warzywa są nie-często przemyślana źródła wapnia. Jednakże, jeśli jesteś zaznajomiony z numerów, można uzyskać całą daysâ € ™ wartości wapnia z zaledwie kilku porcji niektórych zieleni wysokiej wapnia. Poniżej youâ € ™ ll znaleźć listę 11 warzyw i ilość wapnia można oczekiwać w ogólnym porcji.

1. Soja

Gotowane, filiżanka soi może zaoferować aż o 175 mg wapnia w diecie. Te warzywa można stosować w wielu różnych potraw.

2. Okra

Filiżanka gotowanego Okra dostarcza 172 mg i jest wielki smażone, gotowane lub podawane razem z prawie każdym mięsa.

3. Migdały

Jedna uncja migdały orzechy (23) ma 75 mg. Ciesz garściami lub w Twoich ulubionych sałatek. Można nawet posypać je kurczaka podczas ita € ™ s są gotowane do zaparzenia całe danie z migdałów-y dobroci!

4. Collard Greens

Filiżanka gotowanych Collard zieleni ma 266 mg, i mają dużo tę samą funkcję w kuchni jako sałaty. Spróbuj zastępując Collard zieleni dla sałaty czas następny można, i youâ € ™ ll być coraz wapnia!

5. Pomarańcze

Pół szklanki pomarańczy zawiera 52 mg i jest, jak można się spodziewać, pyszne w prawie wszystko do miski z sałatkami owocowymi.

6. Szpinak

Filiżanka gotowanego szpinaku zawiera 245 mg. To sprawia, że ​​wielkie przystawka do wielu potraw, a w swej surowej postaci można zastąpić sałaty do kanapek i sałatek.

7. Kelp

Jedna szklanka surowego wodorosty ma 136 mg. Podczas jedzenia wodorostów nie robi € ™ t natychmiast przedstawić się jako normalną rzecz do zrobienia, wtajemniczonym odkryli, że to zaskakująco aromatyczne warzywa jest bogata w różne składniki odżywcze, w tym wapń.

8. Brokuły

Dwie filiżanki gotowanych brokułów mają 124 mg. Dość powszechne warzyw, ale rzadko doceniony za wysokie stężenie składników odżywczych, takich jak wapń użytecznych, brokuły niedawno weszła w modzie jako wspaniałe jedzenie z różnego rodzaju świadczeń zdrowotnych.

9. Blackstrap Melasa

Jedna łyżka stołowa zawiera około 137 mg. Za pomocą Blackstrap melasy upiec pewnych rodzajów gorzkiej żywności, można skorzystać z wysokiej koncentracji wapnia.

10. Nasiona sezamu

Czwartą szklanki nasion sezamu zawiera 351 mg wapnia i są pyszne, gdy posypane na kurczaka, ryby, lub po prostu garściami.

11. Orzechy brazylijskie

Dwa uncji orzechów brazylijskich (12 nakrętek) mają 90 mg. Oprócz oczekiwanego białka, orzechy brazylijskie w szczególności są bogate w wapń i mogą być dodawane do sałatek i dań głównych, lub po prostu cieszył garściami.

12. Seler

Dwie szklanki surowego selera mają 81 mg. Poprzez połączenie selera z masłem orzechowym, można wybrać się na pyszne, aromatyczne przekąskę, która pomaga wypełnić dzienną normę wapnia i białka.

Warzywa rzadko są widoczne w połączeniu z substancji odżywczych, takich jak wapń, w szczególności z przeważającą popularności mleka w tym względzie. Jednak dla tych, którzy nie lubią mleko, laktozę, lub po prostu szukają innego sposobu na zdobycie ich codzienne składników odżywczych, te warzywa i inne są dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Warzywa: Wytrawianie i konserwujące Porady

Łatwy Peeling pomidorowy

Aby łatwo skórki pomidory przed konserw, umieścić je w sitko lub durszlak, zanurzyć się wrzącą wodą przez 30 do 60 sekund, a następnie wyjąć i zanurzyć immidiatley do lodowatej wody. Skóry teraz będzie luźne i cinch do usunięcia!

Wytrawianie Ocet: Nie zmniejszyć ilość

Nigdy nie zmniejszyć ilość octu nazwie w recepturze. Ogórki potrzebują pewnego poziomu kwasowości dla prawidłowego zachowania.
Jeśli znajdziesz to sprawia, że ​​ogórki zbyt kwaśny, dodać trochę cukru następnym razem je osłodzić.

Nie należy używać twardej wody

Pamiętaj, aby nie używać twardej wody w roztworze trawiącym. Żelaza i siarki w twardej wodzie będzie przyciemnić ogórki i może spowodować zmętnienie.
Dla najlepszych rezultatów używać miękkiej lub destylowanej wody.

Sprawdzanie Jars i uszczelnienia

Upewnij się, aby schłodzić słoiki całkowicie na stojakach chłodzenia po wyjdą z canner. Sprawdź również uszczelki, aby upewnić się częścią płyty pokrywy jest wklęsła.

Marynowany Papryki

Hot papryki są stosunkowo łatwe do marynaty.
Dodać roztwór 5% octu pół, pół wody i dodać cokolwiek przyprawy wolisz.
Włożyć paprykę w zimnych konserw słoików, dodać tyle roztworu trawiącego na pokrycie paprykę, uszczelnić słoików, a następnie umieścić je w gorącej kąpieli konserwowego wody. Przetwarzać je na: 20 minut w słoikach kufel i 25 minut do słoików kwarta.

Zapobieganie Pickle zmiękczania

Możesz zapobiec pikle z zmiękczającym podczas przechowywania przez obcięciu 1/16 cala z końca kwiat każdego ogórka przed trawienia.

Dokonywanie Ketchup

4 kilo pomidorów - rdzeniowe i
posiekane, 2 szklanki cukru, 1/4 szklanki słodowego lub ocet jabłkowy cydr, 1/2 łyżeczki soli. Składniki puree razem. Umieścić w garnku i gotować powoli na małym ogniu - około 1 1/2 godziny. Mieszać często. Przepuścić gorący płyn przez sito, aby usunąć wszelkie pozostałe kawałki. Dodać 1 tabletkę witaminy C kruszony zachować kolor. Zamrożenie lub puszka do przechowywania. Albo - przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce przez okres do jednego miesiąca.

Przyprawy to: Dodano 1 łyżka stołowa handlowa sosie pieprzowym, zanim
gotowanie, lub spróbuj dodać paprykę i pieprz cayenne do smaku

Nie przechowywać w lodówce .... cukes

Jeśli nie masz czasu na marynowane ogórki swoje samego dnia można je wybrać, przechowywać je w chłodnym piwnicy lub korzenia piwnicy, aż będziesz gotowy, aby rozpocząć.
Nie przechowywać w lodówce. Ogórki zaczynają dereriorate w temperaturze poniżej 50 ° C.

Zamrażanie Pomidory Dla gulasze

Zamrozić swoje pomidory całe. Dodaj zamrożeniu całych pomidorów do gulaszu. Skóry pęknie i może zostać usunięte.

Sprawdź Twoje Jars

Przed przystąpieniem do marynaty, upewnij się, że wszystkie twoje słoikach są w dobrym stanie, bez pęknięć i nacięć.

Nadmierne Pickles

Podczas gotowania pikle, nigdy nie przekraczać czasu wzywał w recepturze. Overprocessing będzie łatwo przekształcić je bzdurny.

Tarcze wrzące

Pięć minut przed napełnieniem słoiki z marynatami i smakować, zanurzyć płyt we wrzącej wodzie przez 5 minut, aby zmiękczyć masę uszczelniającą. Nie jest potrzebny do zagotowania pierścieniowej części pokrywy.

Zamrażarka Peppers

Świeże papryki można zamrozić do późniejszego użycia w gulaszu i chilli, ale będą one zbyt miękkie, aby korzystać surowe. Aby zatrzymać, pokroić w pół, rdzenia i nasion; Pokroić na 1 / 4-1 / 2-calowych kwadratów. Miejsce w woreczki do zamrażania, naciśnij z powietrza, - trwałość około 6 miesięcy. Gotuj zamrożone.

Pepper Flakes

Tworzenie własnych płatki pieprz jest łatwe.
Wybierz swoje paprykę, pokroić je otwarte, usunąć nasiona, a następnie położyć ciętych elementów na ekranie w suchym miejscu przewiewnym lub wysuszyć w dehydrater żywności.
Gdy są suche, po prostu zmielić je i umieścić w słoiku.
Uwaga: należy nosić rękawice ochronne ostrą papryką.

Zamrażanie warzyw suszonych

Pokarmy suszone utrzyma dłużej, jeśli umieścić je w zamrażarce po raczej suszenia niż w szafkach kuchennych.
I wysuszono food zajmują znacznie mniej miejsca w zamrażarce niż same nie wysuszonych mrożonych.

Bezpieczeństwo: Stosować Canning Kleszcze

Użyj szczypce konserw usunąć słoiki z gorącej kąpieli wodnej canner. Trzymają się bezpiecznie i bezpiecznie słoiki jak przenieść je z canner do szaf z chłodzenia.

Soki owocowe

Dokonując soki owocowe, pamiętaj, że ilość soku dostaniesz zależy od tego ile płynu znajduje się w owocach, aby rozpocząć, i jak go rozpakować.
Na przykład, jabłka i jagody, które zawierają duże ilości substancji stałych i pektyn, będzie produkować mniej soku niż winogrona. I mocniejszy Twój sokowirówka, lepsza praca będzie robić wydobycia każdy ostatni trochę soku z owoców.

Sterylizacja Canning Jars

Słoiki przetwarzane w łaźni wodnej w niecałe 15 minut muszą być sterylizowane.
Oto jak to zrobić:
wypełnić do wrzącej wody canner o dwie trzecie pełnej gorącej wody; ustawić na regale i słoiki niższe do wody, pozwalając wodzie wypełnić słoiki. Dodaj szeroki ustami lejek metalu i 1/2 szklanki (125 ml) środka metalowy do napełniania słoików. Przykryć i doprowadzić do wrzenia; gotować przez 15 minut, czas tak słoje są gotowe w tym samym czasie, ogórki.

Owoce w proszku

Suche owoce o bardzo długim czasie, a następnie zmielenia ich w młynku do kawy lub żywność proccessor do mąki konsystencji. Następnie dla każdej filiżanki mąki zwanej w swojej recepturze, dodać 1/2 szklanki proszku owoców jak również.
Wystarczy wymieszać się z mąki.
Możesz dodać 1 do 2 łyżek dodatkowym płynem do receptury to robi.

Dodawanie Extra Flavour

Oto sposób, aby dać Puszki owoców lub warzyw dodatkowe smak bez dodawania soli.
Tie różnorodnych ziół i przypraw w górę w gazę lub przyprawy torby i upuść torbę w gotować wraz z tym, co robisz. Przed konserw, wystarczy wyjąć torebkę.

Wypełnienie Jars

Podczas napełniania słoików, użyj sterylizowanego środka metalowy do czerpania i sterylizowane lejka, aby zapobiec felgi jar z uzyskiwanie spryskane z jedzeniem. Jeśli felgi rozumiem
lepki, przetrzeć wilgotnym ręcznikiem papierowym.

Trawienie Ocet

Nigdy nie gotować octem dłużej niż przepis wymaga. Overboiling wyparuje kwas octowy ocet jest - zmniejszenie kwasowości ocet jest.
Ogórki potrzebują pewnego poziomu tej kwasowości dobrze zachować.

Suszone Green Beans

Aby suszonych zielona fasola, fasola na łańcuch ciężki wątku, sparzyć się nawleczone ziarna tak jak każdy warzyw, ręcznik suchy, zorganizować fasolę na ciąg tak, że nie stykają się ze sobą, i powiesić je w ciepłej ciemności dobrze wentylowanym obszar.

Szybkie rehydrating

Oto wskazówka, aby zaoszczędzić czas podczas przygotowania posiłków wykorzystuje swoje suszone produktów.
Jeśli sparzyć warzywa przed ich wyschnięcia, będą one nawodnić szybciej, niż gdybyś nie miał.

Unikanie złóż kopalin

W celu zabezpieczenia przed rozwojem słoikach złóż mineralnych, dodać 1/4 szklanki octu do wody w canner przed przetworzeniem.

Canning Szparagi

Umyć i osuszyć włócznie szparagów. Zostaw włócznie całe lub pokrojone na kawałki. Gotować 3 minuty. Na gorąco, umieścić w słoikach, pozostawiając 1 cal powierzchni głowy. Dodaj pół łyżeczki soli na pinty, sól 1 łyżeczka do kwarty, w razie potrzeby. Pokrywa z wrzącą wodą. Regulacja czapki. Proces w ciśnieniu pary canner 25 minut na pinty, 30 minut dla kwarty, na 10 funtów (240 ° ciśnienie F). Przechowywać w puszkach szparagów na półce, w chłodnym i suchym, jak miejsce, jak to możliwe. Data słoiki, jak je przygotować i stosować najstarsze słoiki pierwszy. Użyj w ciągu roku.

Zamrażanie Soki

Aby zamrozić sok, wystarczy wlać sok do palety kostki lodu, zamrożenie, a następnie umieścić kostki w worki foliowe do zamrażania.
Soki cytrusowe przechowywać najlepiej przy użyciu tej metody.

Miód Lemon DIP do suszenia

Zamiast używać kwasu askorbinowego, aby zapobiec jabłka, morele, brzoskwinie i zaciemnienie, ponieważ od wyschnie, można korzystać z kąpieli cytryny miód. Wymieszać 1 filiżankę miodu, 1 szklanka wody i sok z 1 cytryny.
Zanurzyć owoce do niego przed suszeniem.

Mrożone przetwory z dyni

Przetwory z dyni należy przechowywać w lodówce lub zamrożone.
Nie mogą być bezpiecznie puszki w kąpieli wodnej, ze względu na niską zawartość kwasu dynie. Również USDA odradza konserw żadnego produktu do squasha puree w szybkowarze z powodu słabej wymiany ciepła.

Mrożone Treat

Zamrozić niektóre z sosami owocowymi w kostki lodu tace do herbaty dla addtions lub ciosów.
Lub umieść lizaki do kostek do własnych owoców mrożonych smakołyków.

Blanszowanie

Większość produkcji musi być blanszowane przed suszeniem.
Jednak nie musisz się blanch czosnku, porów, cebuli, papryki i pomidorów przed suszeniem; mają one swoje qualités bez niego.

Sun suszonych warzyw

Osusz niektórych swoich produktów w słońcu, a nie za pomocą kuchenki lub suszarki do pracy. Wystarczy umieścić swoje produkty w słońcu na aa czystym ekranie objętym gazę.
Najłatwiejsze zioła do wyschnięcia w ten sposób są rozmaryn, szałwia, cząber, tarrogon i tymianek.
Warzywa, które są łatwe do wyschnięcia w ten sposób to małe ostra papryka, Black Eyed Peas, bób i fasola fasola, lima.
Można również suche morele, daktyle i śliwki w ten sam sposób.

Puree

Podczas przecierania swoje produkty, zmiażdżyć jedzenie gdy jesteś podgrzewanie zamiast przed.
Pomoże to zapobiec żywności z rozdzielania po to puszkach.

Stojaki suszenia

Wiele osób wysuszyć swoje warzywa na arkuszach cookie w zestawie piekarnika na bardzo niskim poziomie.
Możesz uzyskać znacznie lepszą jakość, jeśli umieścić swoje produkty na tackach suszenia, regały, lub innych posiadaczy porowatych, a nie na papierze do pieczenia.
Powoduje to, że ciepłe powietrze równomiernie cyrkulację produktu w celu szybszego, bardziej równomierne suszenie.

Piekarnik puszkach Pasta pomidorowa

Jeśli chcesz, możesz używać kuchenki zamiast swojego pieca, aby koncentrat pomidorowy. To rzeczywiście sprawia, że ​​łatwiej, bo nie trzeba stać nad kuchenką, podczas gdy co. Rzeczywiście można pozostawić kuchni, podczas gdy kucharze pasty.
Ugotuj pomidory w brytfannie na 350 stopni, z pokrywką, aż pomidory rozbić. Następnie przetwarzają na puree i piec ponownie, tym razem na 300 stopni z pokrywką off tak, że woda może wyparować i przecier można zagęścić.

Winogrona

Winogrona i inne trudne skórki owoców wyschnie szybciej, jeśli nick na skórę z nożem. Za pomocą ostrego noża i ostrożnie wyciąć nacięcie w skórze, ale staram się nie pocięte na miazgę.