grsail.com

portmonetki z koralikow XIX wiek

Początki Kurtki

Odzież wierzchnia stroje noszone przez inne szaty i generalnie jest przeznaczone do ochrony użytkowników przed niepogody lub innych niekorzystnych warunków środowiskowych, choć niektóre odzieży jest głównie ceremonialne w funkcji. Ludzie nosili szaty odzieży wierzchniej od czasów prehistorycznych, ale słowo "odzieży" był używany dopiero od początku XX wieku jako ogólne określenie dla tego typu odzieży. Każde ubranie noszone przez strój dnia, wieczorem, lub pracy w danym okresie jest technicznie odzieży odzieży wierzchniej, w stylach od prostych zasłon szal-jak to jest kombinezonach, które obejmują całe ciało. Modna odzież wierzchnia, jednak nie ochronne ubranie robocze to, więc ta pozycja koncentruje się tylko na tych odzieży wierzchniej stylów noszone regularnie dzień lub wieczór ubrania.

Najwcześniej Kurtki

Chociaż nie ma jednoznacznych dowodów, wydaje się prawdopodobne, że pierwsze odzieży wierzchniej odzieży były futra używane jako ostatecznego Body Wrap. Pod koniec okresu paleolitu (ok. 40.000 pne), skórki były cięte i zszywane za pomocą igły i nici kości wykonana z sierści zwierzęcej lub więzadeł. Pierwsze szyte okrycia wierzchniego były prawdopodobnie peleryny futro, zaprojektowane, aby pasowały na ramiona. To założenie jest obsługiwana przez istnienie drewnianych kawałków "przełączać" odkryto w europejskich grobach okresu Magdalenean (15,000-8,000 pne), przygotowana do działania jako przednich zamknięcia dla odzieży noszonej na ramionach. W odzieży przeznaczonej dla ciepła, futro było noszone przy ciele, podczas gdy funkcja odzieży była głównie ceremonialne, futra noszony był na zewnątrz, jak w skóry lamparcie widziałem dużo później obrazami egipskich kapłanów XVIII dynastii (1580- 1350 pne).

Tkanina Chusty Peleryny

Tak jak okłady z futra zrobił w najwcześniejszych społeczeństwach, długości tkaniny nanoszone lub owinięty wokół ciała służył jako odzieży wierzchniej odzieży na początku Bliskiego Wschodu, egipskiej, greckiej i cywilizacji rzymskiej. W Grecji, zarówno mężczyźni, jak i kobiety nanoszone długość tkaniny nazywa się Himation nad ich tunikach. Żołnierze nosili krótkie peleryny nazwie chlamys, wykonane z prostokąta tkaniny owinięte wokół lewego ramienia i clasped przez szpilki na prawym ramieniu, pozostawiając krawędzie otwarte wzdłuż prawego ramienia. W Rzymie Himation został płaszcz, a półkoliste, a także prostokątne kawałki materiału użyto do płaszcze, jak w Paenula która także kaptur. Kolejny starożytny zewnętrzna szata była peleryna poncho typu, w którym szczelina została wycięta jako otwór na głowę; Roman wersję nazwano Casula.

Jak zaznaczono, odzież peleryny-bez rękawów zwisające z ramion-sięgają prehistorii z różnych stylów rozwija się w czasie. W krajach europejskich, od czasów Chrystusa do XVIII wieku, peleryny lub koszulki-słowa są powszechnie stosowane interchangeably- były głównymi odzieży wierzchniej odzieży dla obu płci i dla wszystkich grup wiekowych i klas ekonomicznych. Te ubrania są wariacje na temat form noszone od czasów starożytnych, i różnych długościach i stylach w zależności od epoki i / lub stopnia ich użytkowniczek. Na przykład, bogaci ludzie nosili płaszcze podszyte i przybrane futrem zarówno dodatkowe ciepło i jako symbol statusu. Odzież wierzchnia odzież były również czasem noszenia w pomieszczeniach jak i na zewnątrz, dla dodatkowej ochrony przed zimnem w nieogrzewanych budynkach. Uroczyste odzieży, szaty stanu i szaty dla zakonów rycerskich były imponujące koszulki wykonane z luksusowych tkanin i skór.

Suknie zewnętrzne

Czasami zdarza się, weszła w nowe szaty, które były częścią mody stylowy Daywear z charakteru odzieży wierzchniej, jak na przykład ponad-suknie-jak płaszcz noszone przez arystokratycznych kobiet i mężczyzn w XV i XVI wieku. Męskiej suknia opracowane z długich sukien noszonych przez mężczyzn w średniowieczu, a przez 1490s, wersje były noszone na nowych krótkich dubletów. Suknia była otwarta przed pokazać dublet i była zazwyczaj bez rękawów lub z krótkimi rękawami, aby odsłonić rękawy dubletu w. Portrety Henryka VIII z 1530 roku pokazują go sobie przykłady rozbłysk, kolan ponad misternie ciął dubletów. Podobnie jak w wersji męskiej, damskiej sukni był ponad-zwykle otwarte z przodu i bez rękawów lub z krótkimi rękawami, tak, że pod-suknia i jej rękawy pokaże spod. Styl kobiecy noszony był w trzecim kwartale XVI wieku i pochodzi od hiszpańskiego ropa, która może sama miały orientalne pochodzenie. Ponieważ te suknie były częścią aktualnej mody, nie były one outerwear w tym samym sensie, jak peleryny. Suknie z pewnością pod warunkiem dodatkowego ciepła dla swoich użytkowniczek, ale, w przeciwieństwie do peleryny, nie stać ogólną ochronę przed żywiołami. Dla mężczyzn, suknie wyszły z mody przez 1570s i kobiet przez 1580s.

Okrycia mody Lag Inne

Nowoczesne trendy w modzie wobec złożonych style odzieży i szybkich zmian stylu, które zostały określone w ruchu w okresie renesansu, nie miało wpływu na odzieży wierzchniej w jakimkolwiek stopniu znacznie później. Najistotniejsze zmiany dla odzieży wierzchniej miały miejsce w okresie XVIII i XIX wieku, z rękawami płaszcze i kurtki powoli wypierają peleryny jako podstawowy odzieży ubrań wierzchnich dla kobiet i mężczyzn.

Szynel

W modzie męskiej, to postęp zaczyna się pod koniec XVII wieku z nową szatę odzieży wierzchniej, w płaszcz, zwany także surtout. Początki płaszcz są niejasne, ale ogólnie uważa, że opracowane z odzieży Robotników, ewentualnie hongerline, płaszcz noszony przez francuskich woźniców w latach 1600. To był angielski, jednakże, który spopularyzował płaszcz, zasłaniając swoje początki klasy robotniczej i dostosowanie go do modnego ubioru. Płaszcze były noszone na garnitury męskie i wycięto pełniejsze, luźniejsze i dłużej niż płaszcze męskie one objęte. W ciągu wieku, jako płaszcz garnitur stracił pełnię swoich spódnic i rękawów, tak też zrobił płaszcze się bardziej uproszczone w cięciu. Do połowy XIX wieku, płaszcze miał również nabyli swoje najbardziej charakterystyczną cechą-zestawy dwóch lub trzech cape-jak szerokie kołnierze. Chociaż wielu ludzi wciąż nosiła płaszcze, płaszcze definitywnie stać się bardziej stylowe opcja odzieży przez 1800.

Kurtki

Nieformalne krótkie outercoats lub kurtki, były inne ważne wydarzenie w męskiej odzieży w XVIII wieku. Te ubrania, które miały wiele odmian stylu, również pochodzi z klasy robotniczej odzieży i przypominał rękaw kamizelki. Ze względu na ich oczywistych związków robotniczych, kurtki nie stała się popularna wśród klas wyższych, aż do końca tego stulecia. By 1790, jednak modne młodzi mężczyźni mieli na sobie kamizelki polowań. Jeden taki styl był Spencer, prawdopodobnie pochodzi od George John Spencer, drugi hrabia Spencer, który pierwszy nosił jeden z kurtki wyposażone, pasie długości.

Płaszcz damski

Kurtki płaszcze i kurtki mają swoje korzenie w XVII wieku, kiedy kobiety pierwszą przyjętą elementy męskiego stroju do jazdy. Pod koniec 1600 i na początku 1700 roku, styl kobiet kurtki i kamizelki Myśliczek wzięto bezpośrednio z mężczyzn płaszcze męskie i kamizelki, poza tym, że ubrania kobiece wycięto iść na pełnych spódniczki zamiast spodni. Na początku XVIII wieku, płaszcze Jazda kobiet były nieco powyżej kolan, a gdy są otwarte, ujawnił kamizelkę niemal równej długości. Do połowy XIX wieku, płaszcze jazdy skrócił się o długości biodra, stając wyposażone kurtki i nawyki jazdy były traktowane jako odzież wierzchnia nadaje się do jazdy i podróżowania zarówno. Kobiety nosiły również wiele staników kurtka w stylu dla nieformalnej dni przed zużyciem; Jednak, w przeciwieństwie do jazdy kurtki habit, odzież ta nie zostały uznane odzieży wierzchniej.

Innym garderoby wzorowane męskiej, w tym przypadku płaszcza, weszła w modzie dla kobiet w latach 1770. Powołani szynel jazda lub redingote ta szata była coatdress piętro długości z zamontowanym gorset i długich, wyposażonych rękawami. Wiele odmian tego stylu były noszone w latach 1790-tych, z których część spódnicy załączonym tylko w staniku tyłu lub boków, odsłaniając przed ozdobną halkę. Pomimo swojej nazwy, redingote nie był przeznaczony do jazdy; to było nieformalne dni sukienka to było również akceptowalne jako odzież wierzchnia na spacery lub podróży. Pod koniec wieku, szale, szczególnie delikatne wełniane przykłady importowane z Indii, weszła w modzie jak dekoracyjnych wewnątrz-zewnątrz. Mimo tych innowacji, peleryny przetrwała jako głównego odzieży wierzchniej odzieży dla kobiet, szczególnie podczas bardzo złej pogody.

Peleryny i szale Come Back

W XIX wieku, szybkie zmiany w sukni kobiet ustalić, czy peleryny, płaszcze, kurtki, lub chusty były modne odzieży wierzchniej na wybór danej chwili. Podczas peleryny nadal być noszone przez cały wiek, szale, płaszcze, kurtki były czasami lub bardziej w modzie niż przylądka uświęconą. Było to szczególnie ważne na początku XIX wieku, kiedy szale i kurtki i płaszcze innowacyjne przeważały nad peleryny style. Najważniejsze nowe fasony były kurtka Spencer, wspaniale zaadaptowany z męskiej na wąskich, sukienki wysokim stanem z tego okresu, a długie płaszcze, ponad-zwane pelisses, że naśladowane neoklasycznego sylwetkę sukienki poniżej.

Peleryny wznowił swoją dawną wagę przez 1830, ponieważ peleryny były bardziej przychylne niż kurtki i płaszcze ponad sukienki, których rękawy nie rozrósł się do stylu leg-of-baraniny. Nawet po rękawy deflowane w połowie 1830, peleryny, stylizowany w szereg nowych projektów, nadal jako odzież wierzchnia odzież dominujących kobiet przez następne trzydzieści lat. Szale były również popularne na dzień-wear w 1860, zwłaszcza te duże z Paisley wzorów. Kurtki znów stały się modne w 1850 i 1860 roku, w tym mody z futra przybraniem, dopasowanych staników i kolan pełne spódnice dla zimowych i letnich stylów krótkim nad obręczach migotał spódnice. Również w tym okresie, że odzież z futra z futra na zewnątrz, a nie podszewki, zostały wprowadzone. Innym fashion jacket, dolman, została wycięta, aby pomieścić toczy z 1870 i 1880 roku. Choć nie tak popularne jak kurtki, płaszcze pełnometrażowe były noszone od 1870 do początku 1890 roku, później traci łaskę peleryny w połowie 1890 roku ożywienie noga-of-baraniny rękawie. Przez stulecia, muf i Peleryny, futer lub przycięte okłady na szyję, accessorized stylowe odzieży wierzchniej.

Dla mężczyzn, szynel kontynuowana w najmodniejszej odzieży wierzchniej, aż do opcji 1840 roku. Nowe style pojawił się w połowie wieku, w tym płaszczu Inverness, luźny płaszcz z ramion długości peleryna; i paletot, boxy, udo-długość płaszcza. Od 1830 do 1890 roku, kiedy mężczyźni nosili garnitury, na które składają się z płaszcza surduta, omijała w kamizelkę i spodnie, płaszcz surduta, choć było technicznie Daywear, może również służyć jako odzież wierzchnia, z wyjątkiem przy niesprzyjającej pogodzie. Przez 1890, garnitur worek został wymianie garnitur sukienkę dla Daywear i marynarkę worek (prekursorem współczesnych męskich marynarek) był skuteczny w lekkiej odzieży. Płaszcz zimowy z wyboru na obu surdutach i garnitury worek był Chesterfield, nawierzchniowa wyciąć podobnie do płaszcza surduta, ale dłużej, przegranej, a bez szwu pasa. Peleryny wyszedł z mody w początkach XX wieku na Daywear ale przetrwał jako odzież wierzchnia nad formalnym wieczór.

XIX wieku hydroizolacyjne

Wełna lub futra odzieży pod znaczącą ochronę przed zimnem od wieków, ale podobnie skuteczna ochrona przed deszczem został tylko możliwe dzięki postępowi technicznemu w XIX wieku. W 1823 roku Charles Macintosh, szkocki chemik, opatentował pierwszą realną wodoodporne tkaniny, składający się z dwóch kawałków wełny cementuje sobą gumy rozpuszczonego w smoły węglowej benzyny. Wynalazek ten miał duży potencjał, ale miał poważne wady stają sztywne w zimnie i lepki w gorące. Te problemy zostały rozwiązane, kiedy wynaleziono wulkanizowanej gumy i Macintosh w 1839 roku wyprodukował pierwsze praktyczne płaszcze przeciwdeszczowe; w Anglii, Macintosh lub "Mac" nadal noszone Płaszcze dziś. Od połowy XIX wieku do dzisiaj, dalszy rozwój technologii doprowadził do materiałów syntetycznych z coraz bardziej skutecznych i ciepłem wodoodpornych retencyjnych właściwości, takich jak winylu przeciwdeszczowa i futer akrylowych.

Nowoczesne Kurtki

Wiele sił dwudziestowiecznych kształcie mody odzieży wierzchniej. Tak jak w poprzednich stuleciach, dzień i wieczorem strój noszony pod odzieży wpływa wygląd i wyciąć z overgarments, ale sport, inspiracje etniczne, rozwój unisex stylów i nowych materiałów również odegrały ważną rolę. Po wiekach dominacji, peleryny nie były najbardziej wszechobecnych odzieży wierzchniej odzieży. Mężczyźni nadal nosić peleryny dla wieczór aż do połowy wieku, i peleryny kobiet były produkowane zarówno w dzień i na wieczór, ale od 1920 roku, peleryny, stanowił jedynie bardzo nieznaczną część rynku odzieży wierzchniej. Przez stulecia, najbardziej podstawowe opcje odzież wierzchnia dla obu płci były jedno- i dwu-burtowe płaszcze z karbowanych kołnierzy. Wersje męskiej często przypominał ich prekursory XIX-wieczne, podczas gdy kobiety miały bardziej różnorodnych propozycji płaszcze ukształtował się w jasne kolory, nowe materiały, a także z ówczesnych informacji, takich jak styl wyściełane ramiona.

Głównie noszone przez kobiety, futra XX wieku odzieży miał burzliwą rekord. Futro było towarem luksusowym na początku 1900, ale futra i futra przybraniem odzienie stało się bardziej przystępne, w połowie wieku, w związku z masowym obrocie tańsze futra. W 1960 roku, nie było moda na "fun futer" -inexpensive skór, tworzące różne modne kurtki i płaszcze. Jednakże, wzrost kosztów pracy i materiałów, plus obawy aktywistów praw zwierząt, doprowadziły do ​​wzrostu cen i zmniejszyło popularność odzieży prawdziwe futra od 1990 roku. Na szczęście, udoskonalenia w sztucznych futrach pozwoliły na kontynuowanie futra dawna rolę w odzieży wierzchniej mody.

Pojawianie się nowych stylów kurtka dla obu płci był najbardziej znaczący rozwój odzieży w XX wieku. Czy skafandrów etnicznych i parki, wpływ wpływem wojskowych bombowiec kurtki grochu i dopasowanych marynarek, lub pochodzących z garnitury męskie, kurtki i wszechstronne są niezbędne dodatki do odzieży wierzchniej garderoby każdego człowieka.

Zobacz także Blazer; Płaszcz; Torba Płaszcz; Kurtka; Parka; Odzież przeciwdeszczowa; Wiatrówka.

Bibliografia

Brak ostateczne źródła wtórne koncentrujące się na zewnętrznej zużyciem we wszystkich jego formach. Dla badania odzieży, powinny być konsultowane ogólne historie sukni wraz historii ubioru w poszczególnych okresach. Niektóre z bardziej przydatnych tekstów są poniżej.

Ashelford Jane Sztuka Sukienka:.. Odzież i społeczeństwo, 1500-1914 Londyn: National Trust Enterprises Limited, 1996. Historia modnej sukni, w którym wymienione są regularnie odzieży i zilustrowane.

. Ashelford, Jane, wyd Historia wizualna stroju: XVI wieku. Londyn: BT Batsford, Ltd., 1993.

Boucher Francois 20000 Lata Moda:. Historia stroju i ozdób osobistych Nowym Jorku: Harry N. Abrams., 1987. Ogólne Historia stroju, w którym wymienione są odzież outerwear dla każdego okresu od pradziejów do 1947.

. Ewing, suknia Elizabeth Futro w Londynie. BT Batsford, Ltd., 1981. Zapewnia dobry przegląd futra i futra przybraniem odzieży od czasów prehistorycznych do 1970 roku.

Historia wizualna Costume Seria: XIX wiek (Vanda Foster, 1984). Londyn: BT Batsford, Ltd. prezentuje obrazy z komentarzem na ubrania ludzi na zdjęciach. Kilka zdjęć w każdej książce przedstawiają odzieży wierzchniej.

Mody torebki i portmonetki

Torebka jest znacznie więcej niż funkcjonalną alternatywę dla kieszeni. W miarę upływu czasu stał się przedmiotem projektu w sobie, maskotka podpisu na głównych francuskich domów couture (wyprzedzając rolę perfum jako tożsamości marki) i silnym symbolem niezależności kobiet rośnie. Aż do końca 1700 roku, zarówno mężczyźni jak i kobiety prowadzone torby. Kiedy mody Directoire z 1800 usprawnił kobiet sylwetka, zapotrzebowanie na zewnętrznej kieszeni stworzył stały roli kobiecej torebce.

Starożytne Torby

W starożytności, torby były używane do noszenia broni, krzemienne, narzędzia, żywność, i ostatecznie pieniądze. Egipskie komory grobowe, Starego Państwa (2686-2160 pne) zawierają podwójne rączce torby skórzane przeznaczone do zawieszony kije, a także torby wykonane z lnu i papirusu. Starożytni Grecy używali skórzane torby zwane Byrsa w woreczkach monet; to jest źródłem angielskiego słowa "torebki". Powstanie waluty monety urodziła torebce sznurek, poz zawsze noszone blisko ciała i najczęściej zawieszony na pasku lub wydzielane w ciągu fałdach ubrania. Judasz przypieczętował los Jezusa z portfel pełen srebrnych monet. Kobiety rzymskie używane torebki netto; łaciński termin retikulum (czyli netto) została reaktywowana w 1790. Jednym z pierwszych zdobione skórzane torebki do odzyskania od anglosaskiej Brytanii pochodzi z kurhanów z Sutton Hoo w Suffolk, zakłada się, że miejsce pochówku króla Roewald, który zmarł w 625 CE ciała skóra worka pogorszyła, ale jej ozdoby złocone pozostała nienaruszona. Torebka miała obfite wieko ozdobione złota, srebra, granatami i millefiore szkła. Zawierający czterdzieści złotych monet i paski wisiały na zawiasach pasa zapinana dużym złota klamra, torebka była częścią pakietu królewskich ekwipunku.

Portfele szlachetne

Heraldyczny symbol św Mateusza, w taxgatherer, był ruched mieszek i ten symbol został zdobi na grzbietach skarbników i utytułowany rodziny z dużych ziemskich. Rytualne zawartość torby wykonane również cenne i wiele tendencji do ozdabiania świeckie mody rozpoczęła się worków do kościoła. Bizantyjski reliktem etui z IX wieku przechowywany w St. Michaels w Beromünster, Szwajcarii, została wyłożona czerwonym jedwabiem i pracował z misternie haftowane lwy na niebieskim jedwabiu ziemi. W XIII wieku, popularne określenie na torbie w Europie Zachodniej był almoner. Ten termin, o którym mowa w jałmużnę worka, to jest torebka do przechowywania monet, aby podawać w miłości. Almoners pożyczył dość efektowne strony do chrześcijańskiego miłosierdzia; bogatsze torebka bardziej hojny wizerunek społeczny Bożej, która go prowadzi. Taka pompa doprowadziły do ​​złodziejstwa, określenie "cut-portmonetkę" wszedł do użytku w 1362.

Dary Romans

Torebce był także ważnym oferta w rytuale dworskiej miłości. Najbardziej zabawne i wyszukane torebki z XIV i XV wieku zostały wykonane jako prezenty dla zakochanych, ozdobione alegorycznymi scenami i hasłami nawiązującymi do prób romansu. Jedna torba pochodzący z połowy XIV wieku (mieści się w Muzeum Historyczne des tkanek, Lyon) przedstawia pani pozowanie jako sokolnika i jej kochanka, jak sokół, dowcipne odwrócenie ról myśliwego i ofiary. Na innym XIV-wiecznego francuskiego worka (od katedry Troyes Skarbu) dwie kobiety rywale są przedstawione piłowanie ludzkie serce na pół. Tradycja ślubu lub zaręczyn torby pochodzi w średniowiecznym zwyczajem pana młodego, prezentując jego narzeczonej z workiem monet. W sztuce, torebka sznurek przyszedł do konotacji kobiecej seksualności. Albrecht Dürer, Lucas Cranach, a inne przedstawiono wiele lubieżne starszy człowiek sięgając do kieszeni sznurek z młodszą kobietą. Kobieta genitalia zostały określone w szekspirowskim slangu jako torebce. Erotyzm worka został podwyższony w drodze almoners, torebki, i "harmondeys" były noszone, zawieszona na obręczy, które szczelnie okrakiem na brzuchu lub kołysał sugestywnie o biodra.

Pojawienie się wyszukanymi Torby

W XV wieku, duże i skomplikowane worki z klatek odlewu metalu stały się bardziej powszechne i były przenoszone przez ludzi z klasy rządzącej. Pod koniec XVI i na początku XVII wieku, wielkość i kształt torby zróżnicowane, a najmniejsze torby oznaczone największy status. Małe, kwadratowe haftowane "Swete" worki zawierające perfumowanych pomanders, płatki róż, rzadkie przyprawy i oleje były noszone do spódnic zapachowych i mankietów i wykorzystywane jako pojemniki na osobistych prezentów. Z biegiem czasu, Swete torby i portmonetki zakłada coraz bardziej ozdobne kształty. Jedna mała torebka z Museum of London jest naturalnej wielkości szydełkowane żaba, która doskonale dopasowuje się do dłoni. Wykonane z jedwabiu krem ​​ze srebrnym siatki, usta żaba tworzy otwarcie worka wystarczająco dużej dla małej monety. W Elizabethans miał smak koncepty wizualne i alegorii. Torba w kształcie żołędzia symbolizuje zapobiegliwości, ale mogło być noszone w sposób cenny klejnot, owinięty wokół nadgarstka lub odbijając przed pełnymi osłonami. Tornistry i torby noszone na całym ciele były dla chłopów i pielgrzymów; często wykonane z przetworzonych skarpetki lub skrawki płótna; Worki te są znane głównie z obrazów i rycin, jak niewiele ich rzeczywiste przykłady przeżył ciężki codzienne użytkowanie.

Wieczór Bag

Wzrost torby wieczorem można datować od XVII wieku, gdy mężczyźni i kobiety wykorzystywane do przenoszenia torby gier i monety swoje żetony. Zaprojektowany, aby usiąść płasko na stole, te worki odzwierciedlenie nowej wyrafinowanie w formie. Z płytkie szczelnie ruched ciała sznurek przymocowany do okrągłej podstawie usztywnione kręgowego lub skóry, podstawy tych toreb często ozdobione inicjałami lub herbie ich właściciela w celu uniknięcia nieporozumień wygranych nocnych. Kwadratowego, który zdominował projekt torby na dwa wieki lub więcej teraz kiełkuje w trzech wymiarach. Torby zostały wykonane z płyt blokujących w kształcie półksiężyców, tarcze i pięciokątów i powiedział małe historie (o heroicznej kolonialnej przedsiębiorstwa lub tajnej miłości) na każdym indywidualnie haftowane panelu. Idea worka jako narracji w sobie lub formalnego znaczek społecznej dla jego właściciela rozbudowany w XVIII wieku, kiedy skórzane portfele składane biorące czyjeś nazwisko i tytuł śmiało wytłoczone na froncie, zwykle złotymi literami. W połowie XVII wieku, torby i torebki dla kobiet stał się mniejszy i tendencję do być zasłonięte ciągu fałdach duże spódnice jeszcze bardziej obszerne przez obręcze i Farthingales. Coraz worek miał konkurować z dużo bardziej praktyczne rywalem: kieszeń.

Torby dla mężczyzn, sakiewki dla kobiet

Na początku XVIII role worka dla mężczyzn i kobiet zaczął dzielić. Mężczyźni mogą uciec się do małego, poślizgnięcia kompensowane torebkę do rękawa lub zawieszone nad klamry pasa, ale już nie zwisały skóry lub tkaniny, torby z długim sznurkiem w pasie. Pojęcie skomplikowany worek z kopalń ciąg lub uchwytem coraz bardziej sfeminizowane w wieku postęp. Jak męski fason stał się jeszcze bardziej uproszczone w ciasne spodnie i płaszcze wycięcia, ludzie zostali zmuszeni do kompresji swoje potrzeby na zamówienie nowych portfeli, które zawierały wszystko z kompasem do paznokci nożyczki i butelkę tabaka. XVIII-wieczne kobiet przeprowadza małe torebki na nadgarstku, jedwabne i dużych toted bawełniane workbags do wiązania i rzeczy osobistych na ramię i miał dodatkowe miejsce do przechowywania dużych kształcie gruszki kieszenie noszone splecione wokół bioder pod ich halki.

Wszystko to dodatkowy pokój urodziła kultury torebka torebka na długo przed właściwym powstała. Kobiety przywykły do ​​prowadzenia swoich prac torby o społecznie, poślizgnięcia dodatkowe elementy w na wieczór, takich jak wentylatory, pachnące sole, kosmetyki, okulary i operowych. W ich dimity kieszeniach nosili małe portfele skórzane związana wydrukowane strony włączone których kalendarze, przepisy kulinarne, pieśni i Saint dzień, jak i ryciny najnowszych sukni i kapeluszu modeli. Prekursorem nowoczesnego magazynu mody, rocznik dodaje głębokość do tego, że kobieta prowadzi świat do kieszeni.

Torebka za modą

Pomimo pojemny hojności kieszeniach i torbach mocujące, małe torebki damskie się popularnością, a ich dekoracje osiągnęła szczyt światowego aktualność. Kobieta może reklamować swoją miłość do nauki lub przynależności politycznej z eleganckim ruchem nadgarstka. Drobne sable koralikami torby produkowane w Paryżu w 1770 na, wplótł do 1000 maleńkich koralików szklanych na każdy cal kwadratowy powierzchni torby, pożyczając niezwykłą wyrazistość kolorów, literami, cyframi i szczegółowo. Jednym z takich koralikami torbę z 1784 został odznaczony balonów na ogrzane powietrze i twarz Jean-François Pilâtre de Rozier, francuskiej, która złożyła swoją balloonist dziewiczy rejs rok wcześniej. Drukowane obrazy na jedwabiu również oferowane szybkiej produkcji okolicznościowych i nowości torby.

Przez 1799, ręcznie kompensowane torby zostały określone w Anglii jako "indispensables" i we Francji jako reticules, po siatkowego worka (siateczki) prowadzonych przez pań rzymskich. Torebki istniały jeszcze przed sukienki koszulka w stylu stała się modna, ale torby stały się na stałe w jako kobiece akcesoria raz długie, gładkie i dopasowane sukienki blisko z Directoire wyeliminowała przestrzeń dla kieszeni całkowicie. Jak w przypadku wszystkich nowych mód był okres korekty, i modne kobiety w Paryżu i Londynie został zgłoszony do wydzielania małych portmonetki na ich dekoltu lub ześlizgnięciu ważnych listów do liści swoich fanów. Zapotrzebowanie na alternatywę dla kieszeni urodziła wczesnych torby, które wyglądały bardzo podobnie do kształcie gruszki kieszeni koniec 1700 roku, po prostu szczepionych na jedwabnym sznurkiem. To był jakiś protest społeczny na pojęciu sobie taką intymną artykuł w publicznym, ale wkrótce otrzymuje niezgody popytu. Paryski Journal des tryby zażartował: "Można zostawić własnego męża, ale nigdy własnego worka".

Przeważa kształt pierwszej dekadzie XIX wieku był sznurek rama torby celownik, ale zaczęły się do użytku. Torba rozmiar jest zawsze uzależnione od kształtu, kroju i części ubrania; jak spódnice rosną większe torby kurczył się. W połowie XIX wieku, takich jak alternatywne pojemniki muf, odwołują torebki metalowy łańcuch, dzianiny torby skąpca i chatelaines (asortyment miniaturowych drobiazgów domowych noszone wisiał pas) startował z ręcznym torby do noszenia osobistego monet i małe artykuły. W przeciwieństwie do rozkosznie światowego stylu XVIII wieku, epoka wiktoriańska wyidealizowany udomowienia i sentymentalizmu. Torby te tematy z odzwierciedlenie ręcznie zroszony wzorów domu i paleniska (kupiony w handlu lub wykonane w domu), ręcznie malowane sceny żałoby na czarnej satyny i aranżacje kwiatów kodowanych w prywatne wiadomości dla bliskich. Torby wykonane w domu reklamowane umiejętności ich przygotowywania i dano do ekscentrycznego prawie ezoterycznej szczegółowo, wykonane w handlu torby skórzane ramka na zakupy i podróży pociągiem były znacznie jaśniej, przeznaczony dla bezpieczeństwa, szacunku i prywatności. Te dwie tendencje miały echo podziału tożsamość w torebki do następnego wieku i poza nią. Pomysł został ustanowiony, że kobieta mogła właścicielem kilku bardzo różne worki na różne okazje i innym personae.

Przez 1880 torebka stała się stałym elementem mody. Na podstawie projektu znacznie większego bagażu i podróży torba podróżna (pierwszy wykonany w gobelin tkaniny Pierre Godillot we Francji w 1826 roku), konieczne było hodowane bardzo zwykły, przydatne torbę, która stała się wzorcem dla wszystkich, aby przyszli. Większość klasycznych torebek znanych dzisiaj zostały wymyślone i opracowane przez wielkie walizki i wyroby rymarskie domów Paryżu pod koniec XIX wieku. Louis Vuitton podróżowanie pnie przez Napoleona III. W 1896 roku miał logo w oparciu o jego inicjałami ręcznie malowane na jego pni i bagażu podręcznego, aby przeciwstawić fałszerzy. Jego parowiec pnia 1901 roku, przeznaczone do powieszenia na plecach drzwi kabiny z długim i krótkim korpusie płótnie, mocnych skórzanych pasków, jest prekursorem w torbie. Emile Maurice Hermès miał wizję przekształcenia paszy i siodło torby do eleganckich akcesoriów podróżnych. Geneza Kelly i późniejszych toreb Birkin były w wysokich skórzanych przeznaczonych do tornistrów trzymać siodła: Haut courroies. Hermes był również pierwszym zastosować kanadyjski zamek armia cargo jako nowoczesnego mocowania, przywracając je do Paryża w 1923 roku do stworzenia bolidu, torbę jazdy dla żony. Podróż w pierwszych latach XX wieku nie było o celowości, ale studiował luksusu, a wielkie francuskie domy stworzył klasykę out o pomysłowości dla stylowego życia. Torba Noe był zaprojektowany przez Vuitton w 1932 roku jako tornister do przewozu dokładnie pięć butelek szampana. Ten projekt stał się podstawą wszystkich torby pasek na ramię łyżki do naśladowania. Torba Plume zaprojektowany przez Hermès w 1933 roku oparta była na placu torby Derka i aktualizowane z cienkimi paskami i centralnych na suwak, który otoczony ciało torbie. Spadkobiercą Hermès bolidu z 1923 roku, ten prosty kwadratowy worek był wzorem dla torbie tym worku tenisowy Adidas 1980 roku i bowling torby Prada z 1990 roku. Tote, wiadro, i pole są geometryczne podstawy dwudziestowiecznej projektu. Torby już do każdego ekstremalnych, ponieważ pochodzenie jak zawsze zwraca się do tych trzech szablonów.

Początku 1900

Od 1900/14 torebki zamachnął się jak wahadło między egzotycznych fantazji i pragmatycznej rzeczywistości. W jednym z ostatnich nostalgicznym oferty przeciwko pełni zmechanizowanego życia, nie było krótkie modne torby dla malutkich srebrnych oczek, dużych toreb aksamitna CHATELAINE z ręcznie rzeźbione srebrnych ramkach i misternie koralikami torebki niemiecki i włoski przedstawiający bajkowe zamki, renesansowe pejzaże i rokokowe panie w spódniczkach hoop. Wpływy Orientalizm i secesji rozprzestrzeniać pragnienie torby wyciętych z zabytkowych tkanin, kościelnych aksamity, tkaniny i koronki ręcznie. Skórzane torby na ramię były pionierem ruchu sufrażystki, a gdy wybuchła wojna w 1914 roku styl ten zyskał poważne podstawy. W trakcie 1920 roku nie było tendencję do worków, które były androgyniczne, elegancki, i trzymał się blisko ciała. Wystawa Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925 wpływ na każdy aspekt projektu torebka z abstrakcji geometrycznej ich sprzętu i dekoracji do usprawnienia ich formy i funkcji. Lancel, francuska firma luksusowe wyroby ze skóry, prezentowane elegancką torebkę w 1928, które obejmowały lustro, makijaż i sprawy maleńką parasol. Worki oczek 1920 echem doskonale falisty linie szyfonu i sukienki netto noszone przez przyslony, i były na tyle duża, aby pomieścić paczkę papierosów, szminka i kilka monet. Podczas gdy średnia girl office 1930 roku był zadowolony z jej emaliowane Whiting i Davis siatki torby ozdobione kwiat deco do 2,94 dolarów, osobistości prowadzone torby wysadzane diamentami utorować, jadeitu i szmaragdów przez Cartier, czy Van Cleef i Arpels minaudières, torby pudełko wieczór wykonana z litego złota.

Pod koniec 1930 roku ducha surrealizmu i Screwball Hollywood komedii podawać projekt torebki z ostatnim tchnieniem dowcipny wyrafinowania przed wojną. Nagle torebka mogą być w kształcie samochodu Daimler, pies Scotty lub modelu SS Normandie, wraz z otworami miniaturowe metalowe parowych (ta torba została sprzedana jako pamiątkę na statku w 1935). Projektant, który zawarty ten lekceważący ducha najlepszy był Elsa Schiaparelli. Była pierwszym projektantem połączyć torebkę do pojęcia gwiazdy: Ona ozdobione pochette w 1934 roku z odcisku wycinki z gazet o siebie! Kolejne torby były w kształcie bukietów i odwróconych balonów. Podczas II wojny światowej, projekt torebki wziął trzeźwy obrót, z praktycznych stylów panujących; powrót szczerze męskie torby na ramię zdominowały dekadę. Pomysłowość i improwizacji dominują w tej dekadzie. Racjonowania widział kobiety recyklingu, XIX-wieczne torby na wieczór i przy użyciu wszystko z męskiej ubraniowy do wełny i tapicerki szydełkową przewód do jednostek własne torebki w domu. Stealth wpływ styl i torby zostały zaprojektowane z tajnych kieszeni, ułożone przedziałów, przesuwane panele metalowe i nitowane klamry siatki.

W połowie wieku Torebki

Jakby w odpowiedzi na solidności 1940 worków, 1950 torby były małe, pyskaty i (ze względu na rozwój technologii tworzyw sztucznych), często całkowicie przezroczyste. Przezroczyste torebki były możliwe dzięki nowej formie z twardego plastiku pleksi zwanej Lucite. Ale żywotność Lucite jako element luksusowego przerwała wynalazku formowania wtryskowego, w procesie, który może szybko i tanio zrobić twardych plastikowych toreb. Do 1958 torba Lucite był dostępny w sieci sklepów i nie pożądane symbolem statusu. Zamożni panie przeniósł się do luksusowych toreb wykonanych z krokodyla i aligatora. Następna generacja będzie dbać o nie.

Jak Bag Kelly ma swoją nazwę

Torby Hermes Kelly ma ponad osiemnaście godzin do tworzenia i jest szyte ręcznie przez jednego rzemieślnika. Opierając się na torbę pierwotnie przeznaczony do przewozu siodło, oryginalna nazwa Kelly był Haut à courroies (czyli dosłownie "worek z wysokimi uchwytami"), a pierwszym modelem została dopracowana do zastosowania w samochodzie i przeloty na początku 1930 roku , Znane kobiety, które dokonały torbę to Marlene Dietrich i Ingrid Bergman, ale nie są to kobiety, które to nazwa gospodarstwa domowego wykonane. W 1956 roku został sfotografowany Grace Kelly wysiadając z limuzyny trzyma torebkę Hermès w białej rękawiczce strony. W rzeczywistości, ona została przy użyciu worka, aby chronić jej ciąży brzuch od wścibskich fotografów. Obraz pobiegł na okładce magazynu Life w 1956 roku, co Kelly najsłynniejszy torba na świecie. Akcesoria luksusowe były wolniejsze złapać wyobraźnię publiczności w połowie wieku w Ameryce niż w Europie, gdzie oczekuje drogie torebki został na całe życie. We Francji od dawna rytuał burżuazyjna przedstawić torbę Kelly na młodej kobiety dwudzieste pierwsze urodziny. W Ameryce, Kelly miał także do reprezentowania cennym nagrodę za rytuał przejścia, a pozostał jeszcze ostatniego słowa w konserwatywnej chic przez prawie pół wieku.

Torebka w 1960 roku wydawało się chętni do otrząsnąć się odłożyć struktury i tradycji. Torby zostały wykonane w prostych kształtach i wyszukanych tanich materiałów, takich jak drewno, słoma, bawełny i PVC. Torby mogą być kapryśny, jak cekinami koszy Enid Collinsa lub psychodeliczne jak w przypadku Emilio Pucci w wzorzyste torebki, ale były rzadko stateczny. Bonnie Cashin za projektowanie mantra "dokonać rzeczy, jak lekkie, jak to możliwe, tak proste, jak to możliwe, tak mocne, jak to możliwe, jak tanie, jak to możliwe" podsumował ducha epoki. Amerykański projektant odzieży sportowej wspierali powrót do miękkich, niestrukturalnych torby. Ona ukuł termin "Cashin Carry" dla niej 1967 shopper z własnej monety portmonetka załączonym; zrobiła lunchbox kształcie torbę z kieszeniami, że otworzył się na obu końcach, i torbę hobo, że zawarte dodatkowe etui, tak na wszelki wypadek. Wzięła codzienne dźwigać i dolled go w skórzaną lamówką i kwasu Harris tweed jasny. Projektowanie dla Coach 1962/72, jej pomysły zrodził slouchy egalitarnego styl 1970 roku i nadal mówi do preppy elegancji współczesnej torby sportowe. Torebka w latach siedemdziesiątych był pod wpływem sił rozbieżne feminizmu, globalnych podróży, mody stanu i sportu. Unisex stylizacji dał "man-bag" swoją krótką chwilę i wiele grubsza ociosany ręcznie haftowany denim i skórzane torby na ramię wytłoczone były noszone przez obie płci. Styl narzędzie miało wpływ na materiały i zarówno ripstop nylon "Le Sportsac 'torby tenisowe i dźwigać płótnie LL Bean były noszone jako odznaki egalitarnej modnej i kariery równości. Projektant torebki Gucci stanu, Dior i Fendi założona styl JETSET ale za licencjonowanie i powszechne fałszowanie rozcieńczyć moc i wyłączności logo, jak dziesięć lat postępowała. Luksusowe torebki wieczorowe z końca lat siedemdziesiątych i początku lat osiemdziesiątych były znakomite i małe. Worki disco Carlosa Falchi, Judith Leiber i Halston nosiło prawie jak biżuteria. Prada, skóra dom Milanese, został znacznie ożywił, gdy Miuccia Prada wprowadził prosty skóry i nylonu rip-stop Plecak do ich linii w 1985 roku monochromatyczny i subtelnie monogramem, torby i jego "akcesoria praktyczne (małe portfele i portmonetki) dał projektanta Torba świeże dawka ulicznego wiarygodności. W późnych latach osiemdziesiątych widział powrót do surrealistycznego ducha w modzie z wielu francuskich projektantów zbliża się do torebki jako dowcipny znalezionego obiektu lub zniweczony symbol statusu. Jamin Puech zawieszone Marabut Powder Puff na pasek satyna, Christian Lacroix niemodne sprzęgło złota w kształcie bizantyjskiego Biblii, a Karl Lagerfeld skurczył torebkę Chanel do wielkości bon bon odbijają się od biodra. W latach dziewięćdziesiątych był chyba wieki najbogatszym dekadzie projektowania torebek, prawie co roku świadkiem narodzin kultowego nowej torebki. Lulu Guinness w 1993 roku rozpoczęto jej doniczka, surrealistyczne torba kosz zdobią jedwabne róż. W następnym roku góry obsługiwane Kate Spade kwadratowych torebka stała się natychmiast amerykański klasyk. W 1995 roku pani Chirac przedstawił Lady Diana w niewielkiej torbie uwypuklenia skóry z luźnych złotymi literami wiszące jak uroku bransoletki z uchwytów, do "Lady Dior. W 1996 Moschino kapała bogaty brązowy skóra cielęca na dziewiczy białym torebce, skutecznie zanurzenie torebkę jak truskawki w czekoladzie. Najsłynniejszy worek dekady rozpoczął w roku następnym. Fendi Baguette schowany pod pachą (inspirując jego tytuł) i został wykonany z bogatych i nieoczekiwanych materiałów: tkaniny, handloomed aksamitu, haftowane i egzotycznych skór denim. Torba zmieniło losy firmy i twarzy w historii mody torebka, jako pierwszy worek od Kelly stać się nazwa gospodarstwa domowego, obiektem kultu i sławna w sobie.

Nowe i przyszłe projekty

Projektanci starali się przewidzieć, co będzie wyglądać torba w dwudziestym pierwszym wieku. W 1999 roku Karl Lagerfeld zaprojektował torbę Chanel 2005: formowane próżniowo jajowate torebki ciałem twardym przybywali w neoprenu. Wszystko w jednym projekt tej torby z uchwytem wystukał jego ciało jak dziura pączek przypominał zarówno sprawy laptopa i futurystyczny postać z kreskówki. Domy takie jak Fendi, Prada, Gucci, a Vuitton stworzył dramatyczne sequele do najlepiej sprzedających się toreb.

Samo logo podszedł do recenzji z agresywnym rewizji i odkrywania na nowo. Pierwszy wpis Marc Jacobs na swoje stanowisko jako dyrektor kreatywny Louis Vuitton było mieć Stephen Sprouse 1980 artysta tag nazwę domu graffiti napis całej zwieńczone zip zorganizowanego worka. Wydany w 2000 roku, ten worek czele stawki dla domów statecznych zrewidować swój wizerunek radykalnie. Projekty John Galliano dla Diora od w 2000 r, które wywołały kokpity Cadillac, reflektory samochodowe, kimona punkowe i miniaturowe siodła jeździeckie aresztowania materiałów, takich jak czerwone lakierki i denim kwasu wapnem.

Motorem kapitału i ryzyka artystycznego wydania radykalnych torby dla klasycznych etykiet jest zarówno prestiż i pieniądze. Gdy etykieta uruchamia udanej torbę korporacji akcji może drastycznie wzrosnąć na wartości. Torebki stały się również stylistyczne maskotki projektanta kultury. W 1940 roku jeden na sobie perfumy Chanel; w roku 2000 jedna nosi torbę, by osiągnąć ten sam kwit. Zadanie dla "IT" worek dominuje pole. Po początkowym długotrwały sukces bagietki od swojej premiery w 1997 roku, Fendi zaprezentował rogalika (w kształcie półksiężyca) w 2000 roku, następnie w 2002 roku przez Ostrik, w 1970-natchnionego torba na ramię z bocznymi panelami na suwak i pobity metalowy panel coś jak Roman pancerz, a sukcesja torby, które mimiced fałdy bouffant z kuchni kapelusz lub rozkładaniu na zewnątrz w koncentrycznych warstw skóry, tkanin i skór. Projekty outlandishly organiczne rywalizował o uwagę tworząc sexy alternatywę dla górnej torbie rączką. Tom Ford dla "Nadja" torba YSL w (2003) przypomina ogromny zamszu pąk róży lub potargane wargi sromowe w zależności od widoku. Nabijanie Domino torba Sonia Rykiel (2001) zgniecione pod ramię jak wygodne projektanta dim sum, i Marc Jakuba "Wenecja" z jego ogromnego klamry, grube kieszeni i górnej przeszyciami ustawić potężny trend utylitarnych worków z kreskówkowe proporcjach w nasycone kolory.

Pierwsze lata XXI wieku to najbardziej intensywny różnorodność konstrukcji torebki i równie silnej konkurencji pomiędzy projektantami. Gdy Madonna, Gwyneth Paltrow i Kate Moss zaczęła nosić zaprojektowane przez Mikołaja siodle dla Balenciaga Ghesquiere, raczej zwykły przygnębieni skóry hobo z suwakami z przodu i na końcu frędzle stał kult. Gdy znaki na serialu Seks w wielkim mieście obsesję na temat posiadania czerwoną torebkę Hermes Birkin, Całoroczne lista oczekujących na worku podwoiła się, a następnie trzykrotnie. Jeśli chodzi o sławę, torby Hermes Birkin zaćmił Hermes Kelly a może po prostu stać torba Kelly jego pokolenia, jest bardziej miękki, większy i nieco głośniej niż jego poprzednik.

Choć słynny projektant etykiet doprowadzić torby trendy mody na rynek masowy, jest miejsce na luzie lub powrotu do jedynych w swoim rodzaju torby wykonane ręcznie. W epoce wiktoriańskiej torby zakłada rozdwojenie tożsamości. Formalnością torby skórzane zakupów lub podróży przypadku i ekscentryczności trochę jedwabiu wieczór torebki szyte z resztek lub ozdobione ręcznie haftowane poematu uderzył kontrast pomiędzy podatkiem społecznego i prywatnego przyjemności, produkcji profesjonalnych i rzemiosła domu. Jak torebka staje się coraz bardziej i bardziej w towar, opływowy i hiper, powrót do większej liczby indywidualnych kształtów i materiałów, wydaje się coraz bardziej możliwe. Worek rozpoczął jako prosty statku dla potrzeb prywatnych. Mimo postępów w technologii i dalekosiężnych macki reklamy, to jest, gdy torebka może powrócić. Odrzucenie może produkować luksusowe kultury najbardziej oryginalne torby z dwudziestego pierwszego wieku, a najbardziej osobiste.

Zobacz także Bonnie Cashin; Europa i Ameryka: Historia Dress (400-1900 ne); Tom Ford; Hermès; Emilio Pucci.

Bibliografia

Ettinger, Roseann. Torebki. Atglen, Pa .: Schiffer Publishing, 1999.

Hagerty, Barbara GS, i Anne Rivers Siddons Torebki:. Peek Wewnątrz kobiety najbardziej zaufanych akcesoriów. Nowy Jork: Running Press, 2002.

. Johnson, Anna Torebki: Moc Purse. Nowy Jork: Workman Publishing Company, 2002.

Steele, Valerie i Laird Borelli, Torebki: Leksykon stylu. Nowy Jork: Rizzoli International 2000.

Wilcox, Claire. Torebki. Londyn: Victoria and Albert Museum, 1999.

Mężczyźni Reveal Woman idealny wiek na randki

Fińscy naukowcy z Abo Akademi w Turku odkryli, że wiek idealna kobieta & acirc € ™ s dla mężczyzn jest od 23 do 28. Co więcej, ludzie sami mogą być w dowolnym wieku.

Mężczyźni Reveal Woman idealny wiek na randki

Zapytaj mężczyznę w wieku 50, co kobiety lubi, a na pewno usłyszeć o 25-letnie dziewczyny, które są tylko w połowie jego wieku. Warto zauważyć, że jeśli poprosisz 19-letni facet to samo pytanie, będzie wymienić starszą dziewczynę. Fińscy naukowcy odkryli, że wiek idealna kobieta & acirc € ™ s dla mężczyzny wynosi 25 lat, plus minus jeden lub dwa lata.

Jednak nie wszyscy mogą korzystać z takiego szczęścia. Podczas gdy 47-letni aktor Jason Statham spotyka 27-letniego modelu Rosie Huntington Whiteley, większość Jasonâ € ™ s rówieśników tylko pomarzyć o 20-letniej dziewczyny i żyć z kobietami po 40, którego spotkałem wielu lat temu. Według naukowców, marzenia womenâ € ™ s doskonałego Mana wiekowej € ™ s są znacznie bardziej realistyczne. Kobiety są bardziej przyciąga do swoich rówieśników lub ludzi, którzy są tylko nieco starszy.

W sumie Fińscy badacze ankietowanych 12.500 mężczyzn i kobiet z prośbą o preferowanym wieku swojego partnera. Zdecydowana większość mężczyzn w każdym wieku jednogłośnie kobiety w wieku 24-25 nazwanych jako idealnego wariantu. Według autorów badania, Mena € ™ s smak podświadomie wpływ ewolucji. Faktem jest, że 25-latek jest w szczycie swojej płodności, a więc jej szanse dokonywania człowiekowi ojca są maksymalne. Jeśli chodzi o kobiety, są przyciągane do starszych mężczyzn, ponieważ te ostatnie są bardziej prawdopodobne, że pieniądze i pewną stabilność w życiu.

Najlepszy Wiek dla Macierzyństwa

Najlepszy Wiek dla Macierzyństwa
Wiele amerykańskich kobiet, jak i kobiety w wielu innych krajach, opóźnić narodziny pierwszego dziecka do 30 roku życia z powodu jakiegoś powodu. Ale czy jest to zdrowe dla kobiet opóźnić rodzicielstwa do tego wieku? A co sprawia, że ​​kobiety zachowują się tak? Większość kobiet chce mieć dzieci, ale kiedy - jest to najbardziej rozpowszechniony pytanie problemem. Cóż, to był problem. Od teraz naukowcy odkryli najlepszy wiek do macierzyństwa.

Późne macierzyństwo lub Best Age?

Według nowych badań przeprowadzonych przez socjologów z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, w najlepszym wieku dla kobiety do zajścia w ciążę po raz pierwszy ma 34 lata. Dokładnie w tym wieku kobieta osiąga równowagę jej zdrowia i materialnego dobrobytu. To nie jest zwykle tak proste dla młodych kobiet połączyć macierzyństwo i karierę. To dlatego młodsze kobiety zazwyczaj doświadczają poważnych problemów zdrowotnych, jak i ich dzieci.

Kobiety Zdrowie i Macierzyństwo

Starsze kobiety są bardziej uważać na swoje zdrowie i udaje się wyleczyć wszystkie możliwe choroby, które mogłyby zaszkodzić zarówno dla dziecka i siebie. W rezultacie kobiety, które stały się matkami po raz pierwszy w wieku 34 lat, są biologicznie o 14 lat młodsza, niż ich rówieśnicy, którzy dali urodzenia pierwszego dziecka w wieku 18-20 lat.

Kiedy jest już za późno na Macierzyństwa?

Jednocześnie naukowcy ostrzegają, że po 35 latach poziom hormonów zapewniających możliwość nawożenia zacznie spadać w organizmie kobiety. Dlatego zdecydowana większość ekspertów zaleca, aby myśleć o rodzicielstwie nieco wcześniej. Tak, to najlepszy czas, aby znieść pierwsze dziecko to okres między 27 a 34 lat.

Najgorszy Wiek dla Kobiet samoocena

Najgorszy Wiek dla Kobiet samoocena
Psychologowie ostrzegają, że 45 lat to bardzo trudny wiek w życiu womenâ € ™ s. Gdy kobiety dotrzeć, ich atrakcyjność zaczyna gwałtownie spadać w opinii przeciwnej płci.

Jeśli życie naprawdę rozpoczyna się ponownie po 40 latach, dotyczy to mężczyzn, przede wszystkim. Wszystko jest o wiele bardziej skomplikowana w życiu kobiet, zbliża się wiek 50. Badania pokazują, że od 46 lat nie dam sprowokować ten sam rodzaj czci zainteresowania panów, jak wcześniej.

Według badań, wiele kobiet przyrost masy ciała, nosić okulary i się szary od 46 lat, co niewątpliwie ma wpływ na postawę Mena € ™ s wobec nich. Kobiety same przyznają, że zaczynają doświadczać gwałtowny spadek zainteresowania i szacunku płci przeciwnej do ich osobowości. Przejawia się to w tym, że kobiety zauważyć, że ich opinie pozostają niezauważone przez mężów, którzy starzeją się wolniej niż same kobiety. Inni mężczyźni stają się mniej uprzejmy i grzeczny do nich.

Naukowcy ze smutkiem stwierdzić, że w wieku 55 lat, większość kobiet dostaję komplementy od mężczyzn, a wszyscy podziwiali spojrzenia męskiej części są adresowane wyłącznie do kobiet w młodszym wieku.

Jednak psychologowie mówią, że jeśli kobiety są w stanie podjąć te nieuniknione zmiany fizyczne dla przyznane w wieku 60 lat mogą znowu mieć zaufanie do siebie. Według nich, kobiety żyją dłużej i wyglądają lepiej niż kiedykolwiek, a jeżeli okres ponownej oceny, która występuje w wieku 40 do 60 lat jest zakończona powodzeniem, ich samoświadomość nie cierpi. Przeciwnie, zostaje zwiększona.

39 jest najmądrzejszy Wiek - My Pomyśl Wolniej Po 40

39 jest najmądrzejszy Wiek - My Pomyśl Wolniej Po 40
Zaskakująco, nasze komórki mózgowe zaczynają umierać jak włączyć dwadzieścia. Kiedy osiągniemy ten wiek, liczba naszych neuronów jest coraz spada. Ale to jest naturalny proces starzenia się, że nie ma wpływu na nasze zdolności intelektualne. Alternatywnie, nasza aktywność mózgu zwiększa się z każdym rokiem. Nie ma postój na drodze, choć. Według naukowców z University of California w Los Angeles, kiedy zwracamy 39, nasze procesy myślowe zatrzymać nabiera tempa i spadać wolniej.

Pracownicy służby zdrowia mówią, że nie ma związku między liczbą neuronów i poziom IQ. To z ich stanem, że nasze IQ jest związany. Faktem jest, że neurony są pokryte powłoką tłuszczowego (mieliny), która działa jako elektryczna izolacja kabli. Mielina pomaga neurony do prowadzenia impulsy z różnych receptorów skutecznie. Oznacza to, że jesteśmy w stanie analizować i reagować szybciej. Po 40 roku życia, to powłoka staje się słaby i stopniowo zużywa się, co powoduje wolniejsze procesy reakcji i myślenia.

Naukowcy zweryfikować swoją teorię tak proste, jak przystawki. Zebrali grupę mężczyzn w wieku 23-80 i poprosił ich, aby zatrzasnąć palce tak szybko, jak tylko mogli. Porównano liczbę zatrzaski one wykonane w ciągu 10 sekund i znalazł najszybsze uczestników. Pomysł jest prosty - najlepsze wyniki mają swoje impulsy do mózgu prowadzone szybciej.

Zgodnie z wynikami eksperymentu, badania utworzony wykres aktywności mózgu ujawniać swoje maksimum w punkcie 39 lat.

Mielina zaczyna sobie z około 30, ale nasz organizm jest w stanie przywrócić go w tym wieku - mówi George Bartzokis, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Kalifornijskim. W 39 roku życia, to osłabia proces przywracania i neurony obejmuje ruiny szybciej traci swoją zdolność do prowadzenia częste impulsy. Spójrz na profesjonalnych sportowców. Mogą zachowują swój kształt, ale tracą szybkość z wiekiem.

Naukowcy zakładają, że zniszczenia mieliny wpływa na naszą pamięć, ale mają jeszcze żadnych dowodów.

"Ponury" Wiek został ostatecznie Obliczone

"Ponury" Wiek został ostatecznie Obliczone
Młodzi ludzie walczą z brakiem niezależności, a osoby starsze - od idei zbliżania się śmierci. Ale ci, którzy przechodzą przez najtrudniejszych czasach są, jak naukowcy wierzą, tych "na 40". Ponadto, szczyt ten kryzys ma miejsce w wieku około 44. Wcześniejsze badania w tej dziedzinie wykazały, że zdrowie psychiczne osoby nie zależy od wieku ubezpieczonego. Jednak specjaliści z University of Warwick, Dartmouth College w USA przeciwieństwie te wyniki.

Wiek Studium

Przeprowadzili oni jedną z największych badań w dziedzinie zdrowia psychicznego. Dwa miliony respondentów z Ameryki Północnej, Europy i niektórych innych krajach byli pytani podczas badania. Naukowcy zorganizowane dane, które otrzymali na "wykresie szczęścia". Zgodnie z tym planem, ludzie akceptują sobie najbardziej w czasie swojej młodości i kiedy uderzył w wiek emerytalny, a średnim wieku wydaje się być najnieszczęśliwszy i najtrudniejszych dla nich okres.

Respondenci

Naukowcy byli bardzo ostrożni przy wyborze respondentów do ich badania i zrobił wszystko, aby upewnić się, że wybór ludzi, którzy uczestniczyli w nim uwzględnione wszystkie rodzaje grup społecznych, narodów, stanów dochodach, zainteresowania, i tak dalej. Wyniki badania były praktycznie zgodne, niezależnie od kategorii, że osoba należała do: albo to była zamożna i biedna osoba, jeden z rodziny lub jednej, mężczyzny lub kobiety.

Pojawia czterdzieści cztery być najtrudniejszy wiek dla każdego.

Dlaczego jesteśmy szczęśliwi w młodzież

Specjaliści przedstawił kilka teorii na te, które wypowiedział się na temat przyczyn takiej tendencji. Niektórzy uważają, że w czasie naszej młodości jesteśmy napełnieni aspiracji i pragnień, które wydają się być dość osiągalny w tym czasie. Ale jak rok przełęczy idziemy przez różnych rozczarowań, i poczuć się jak rezygnację lub przeanalizować nasze osobiste wartości.

Gdy Życie nie jest łatwe

Andrew Oswald, jeden z twórców badania, zauważył, że zdecydowanie nie każdy może stać się gwiazdą rocka lub wybitnym piłkarzem. Mówili, że rzeczywistość uderza nas z problemów i trudności życia, gdy osiągnie wiek 30-40. Ale jak się starzejemy uczymy się przyjmować prawdę o życiu i zacząć czuć się bardziej komfortowo o tym. W wieku 50 większości ludzi jest już w trakcie pokonywania psychologiczny upadek.

Dlaczego jesteśmy szczęśliwi w młodzież

Być może, realizacja tego, że taki stan jest naturalna sprawa dla danego wieku pomoże przejść przez ten okres, a przez 70 lat, oczywiście, jeśli nasze zdrowie fizyczne jest w stosunkowo dobrym stanie, możemy być szczęśliwi i psychicznie zdrowe, jak byliśmy w trakcie naszych dwudziestych, naukowcy wierzą.

Jaki jest najlepszy Wiek za noszenie obcasów?

Noszenie obcasów jest, oczywiście, kwestia gustu. Jednak wydaje się, że w pewnym wieku buty na wysokich obcasach może mieć szczególnie niekorzystny wpływ na zdrowie kobiet. Jeśli dbasz o swoje samopoczucie, a następnie zwrócić uwagę na to porady ekspertów.

Jaki jest najlepszy Wiek za noszenie obcasów?

Czy noszenie obcasów To niezdrowe?

W rzeczywistości, nie było znaczne debaty na temat noszenia butów na wysokim obcasie od wielu lat - czy jest niebezpieczna, czy nie. Na podstawie danych opublikowanych, niektórzy uważają, że jest bardzo niezdrowe; inni mają zupełnie inne zdanie. Być może ostatnie badania postawi kropkę w debacie.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment z udziałem kilku tysięcy kobiet. Po analizie uzyskanych danych, eksperci doszli do następującego wniosku: nie warto sobie wysokie obcasy w młodości.

Zapalenie stawów po noszenie obcasów

Według naukowców, noszenie obcasów w młodym wieku może prowadzić do poważnych problemów, a mianowicie zwiększone ryzyko zapalenia stawów - choroby stawów, któremu towarzyszy znaczne pogorszenie stanu zdrowia i jakości życia i bardzo nieprzyjemnych zmian w wyglądzie.

Najlepszy Wiek dla Stilettos

W związku z tym, naukowcy zalecają, aby rozpocząć sobie szpilki w wieku około 26-28. Niemniej jednak eksperci stwierdzają, że istnieje duża liczba kobiet, które preferują niewygodne, ale piękne buty.

Większość Wygodne Wiek dla mężczyzn

Mężczyźni i kobiety mają różne podejście do ich wieku. Co to jest początek starzenia dla kobiet jest tylko początkiem życia dla mężczyzn.

Większość Wygodne Wiek dla mężczyzn

Badanie z udziałem 1000 mężczyzn wykazały, że mężczyźni czują się dorosła i skuteczne dopiero po osiągnięciu 54. Ten wiek jest najbardziej wygodne dla mężczyzn.

Dlaczego tak późno? Psychologowie tłumaczą, że ludzie czują się dużo ciśnienia i odpowiedzialność całym swoim życiu. Dopiero po 50 ludzie zaczynają myśleć, że ich życie i zarobki stały się stabilne.

Ponadto, nowoczesne ludzie stają się ojcami później. Statystyki pokazują, że średni wiek ojcostwa dziś jest 32. Jeśli dziecko urodziło się przed tym wieku, mężczyźni doświadczają dyskomfortu spowodowanego zwątpienia i problemów finansowych.

Co do obaw Mena € ™ s, co najważniejsze, każdy człowiek się boi, że nie może kupić dom. Drugie miejsce zajmuje strachu przed coraz łysy lub utraty pracy, jak pisze The Telegraph. A jaki jest Twój mężczyzna boi?

Najlepszy Wiek do nijakiego psa

Najlepszy Wiek do nijakiego psa


Psy osiągają dojrzałość płciową, gdy są one około sześciu miesięcy. Jeśli chcesz, aby zapobiec reprodukcji, to należy wybrać, by wysterylizować przed tym ważnym kamieniem milowym.

Decydując się wykonać procedurę

Chociaż nie jest to wskazane, aby wykonać procedurę na nowo narodzone szczenię, najlepiej jest zadbać o to, operacja jest wykonywana przed zwierzę osiąga dojrzałość płciową. Inne kwestie to:

 • Gdy mężczyzna szczeniaki osiem tygodni, to jest prawdopodobne, że ich jądra są całkowicie opuszczone, które jest warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu. Według ASPCA, Sterylizacja i sterylizacja może wystąpić już do ośmiu tygodni.
 • ASPCA zaleca również planowanie procedury sterylizacji przed szczenięta dotrzeć do szóstego miesiąca życia, w celu uniknięcia problemów związanych z zachowaniem nie sterylizacja. Specyficzna rasa i zdrowie fizyczne / zapadalności szczeniaka mogą również odgrywać rolę w określaniu najbardziej odpowiedni wiek do nijakiego.

Wątpliwości dotyczące kastracji psów

Wiele osób obawia się, że wówczas, gdy ich pies wykastrowane zbyt szybko, procedura będzie mieć negatywny wpływ na jego osobowość i rozwoju fizycznego. Lekarz weterynarii może pomóc rozwiać wszelkie obawy, które możesz mieć. Istnieje również długo działa mit, że sterylizacja samców spowoduje ich zatrzymanie jest zabawny towarzyszy. Mimo, że ten mit został uwieczniona przez lata, to jest po prostu nieprawda. Zabawowość jest po prostu częścią psiej natury. Twój pies może pozostać zabawy przez całe życie, czy nie jest on wykastrowane.

Przyczyny wczesnej kastracji

Sterylizacja psów w młodym wieku może faktycznie zachować jakieś psy z rozwoju negatywnych zachowań. Problemy mogą obejmować:

 • Agresywne zachowanie u niektórych samców, gdy stają się dojrzałe płciowo.
 • Terytorialny oznakowanie może być inny problem problem może wystąpić u psów, które nie zostały wykastrowane.
 • Psy ostatnich dojrzałości płciowej są bardziej prawdopodobne, aby uniknąć zamknięcia i wędrować po okolicy, co może prowadzić do walki.

W niektórych przypadkach, na początku sterylizacja może zapobiec tego typu zachowań ze staje się częścią natury psa. Jednakże, nie ma gwarancji, naprawić lub uniemożliwić wszelkie możliwe problemy z zachowaniem. Odpowiednie szkolenie jest najlepszym środkiem odstraszającym do niepożądanych zachowań.

Jak mogę być pewien, Mój pies jest gotowy do wykastrowane?

Jeśli kupisz psa od hodowcy, będziesz wiedzieć dokładnie, jak stary nowy zwierzak jest, kiedy go lub ją do domu przyniesie. To może być bardzo korzystne przy podejmowaniu decyzji o tym, kiedy należy zaplanować procedurę sterylizacji. Hodowca może być doskonałym źródłem informacji na temat najlepszego sposobu opieki dla danego typu psa zdecydowaliśmy się dodać do swojego domu.

Jeśli Twój pies Pochodzi z Hodowca

Jeśli nie planujesz hodować swoje szczenię, porozmawiać z hodowcą o swoich przemyśleniach na temat najlepszy czas, aby zadbać o uzyskanie szczeniak wykastrowane. Renomowane hodowcy posiadają wiedzę na temat osobowości i czynniki zdrowotne dla danej rasy ich pozyskania, więc hodowca powinien być w stanie poinformować, czy są jakieś zalecenia specyficzne dla rasy psa.

Jeśli pies jest Rescue

Oczywiście, nie każdy kupuje swojego psa od hodowcy. Jeśli przyjąć bezpańskich psów lub uratować zwierzę ze schroniska, nie mają tę zaletę, wiedząc dokładnie, jak stary zwierzę. Kiedy do domu szczeniaka funtów, nie jest prawdopodobne, aby wiedzieć dokładnie, jak duża będzie on, gdy w pełni rozwinięte. W tej sytuacji, może to być nawet trudno jest ocenić wiek psa na podstawie jego wielkości, ponieważ nie ma normy rozmiarów rasa dla porównania. Na szczęście, większość schronisk dbać o sterylizacji przed dopuszczeniem zwierzęta, które zostaną przyjęte, ale nie należy o to zapytać.

Szukajcie Porada eksperta

Na szczęście, lekarz weterynarii może pomóc w podjęciu świadomej decyzji o najlepszym wieku do nijakiego indywidualny zwierzaka. Jeśli wziąć szczeniaka do weterynarza, aby zakończyć swoje strzały, omówić swoje obawy o najlepszym wieku, by wysterylizować psa. Czy twój pies jest rasowy czy znajda mieszane rasy, Twój weterynaryjnej służby zdrowia jest najlepszym źródłem informacji dla wszystkich rodzajów informacji opieki zdrowotnej.

Miu Miu Mini Portmonetki Fashion Night Out

W ramach kolekcji jesień-zima, Miu Miu wyprodukował serię mini-portmonetki dedykowanymi Vogueâ € ™ s Fashion Night Out.

Miu Miu Mini Portmonetki Fashion Night Out

Są one wykonane z cennych futer i skór, skóry nappa, norek i zamszu. Przyjmuje się, że w dniu 6 września te miniatury będzie Miu Miu butików na całym świecie.

Miu Miu Mini Portmonetki Fashion Night Out

Miu Miu Mini Portmonetki Fashion Night Out

Miu Miu Mini Portmonetki Fashion Night Out

Miu Miu Mini Portmonetki Fashion Night Out

Jak określić wiek Foto

Jak określić wiek Foto
Czy wiesz, datę to zdjęcie?

Dla wielu miłośników historii rodziny, może to być przydatne, aby dowiedzieć się, jak określić wiek fotografii. Te wskazówki mogą nawet pomóc rozwiązać tajemnicę genealogicznych lub dwa!

Drobne Tajemnice

Fotografie są jak małe okna do przeszłości. W tych małych obrazów, genealogów można dostrzec życia swoich przodków. Jednak bez odpowiedniego oznakowania, stare fotografie mogą być źródłem frustracji. Idealnie, zdjęcie powinno być opatrzone datą ważności, lokalizacji, oraz nazwiska i wieku od swoich poddanych.

Jeśli masz pudełko nieoznakowanych zdjęciami w piwnicy lub na strychu, nie jesteś sam. Większość rodzin przejść się zdjęcia, które nie są odpowiednio oznakowane, a to zajmuje twarde serce rzucić te małe tajemnice dala. Jednakże, jeśli jesteś w stanie przypisać datę do zdjęcia, inne kawałki tajemnicy może się układać.

Jak określić wiek Foto: Trzy Porady

Istnieje kilka wskazówek, których można użyć, aby dowiedzieć się, wiek fotografii. To wszystko sprowadza się do zamknięcia analizy obrazu. Szczegóły na zdjęciu będzie powiedzieć, kiedy to było robione.

Technika fotograficzna

Kilka technik fotograficznych były popularne w wieku 19 i 20, a wiedząc, jak Twoje zdjęcie zostało dokonane pomoże przypisać okres czasu. Zbadaj swoje zdjęcie, aby określić, który typ. Oto niektóre z najbardziej popularnych rodzajów:

Dagerotyp - To był pierwszy rodzaj fotografii popularnej i był popularny w latach 1840. i 1850. Te obrazy są łatwe do zidentyfikowania, ponieważ są one zazwyczaj wyświetlane w małym, na zawiasach przypadku i mają metalowe podłoże. Sam obraz ma odblaskową jakości. Podczas gdy niektóre przykłady są większe, większość dagerotypy były bardzo małe, zwykle dwa i pół przez trzy i ćwierć cala.

 • Ferrotypia - Podobny do dagerotypie w to, że miał metalowych wsparcie, ferrotypia był popularny w drugiej połowie 19 wieku. Te zdjęcia zostały wykonane w różnych rozmiarach, ale najbardziej popularne było około dwóch i pół przez trzy i pół cala. Te obrazy były również wyświetlane w przypadkach.
 • Carte-de-viste - Ten rodzaj tektury-backed zdjęcie zostało wykonane w standardowej wielkości, aby pomieścić albumy ze zdjęciami, więc większość z nich była dwa i pół czterech cali. Carte były bardzo popularne w 1880 i 1890 roku i popadł w niełaskę w początku lat 1900. Tył zdjęcie zazwyczaj wyświetlane nazwy i lokalizacji fotografa.
 • Format gabinetowy - wyposażony także podkład karton, karty szafy są zasadniczo większa forma carte-de-Oglądane, zazwyczaj pomiaru sześć i pół czterech cali. Te zdjęcia są również wyposażone nazwę i lokalizację fotografa na plecach.
 • Zdjęcie pocztówki - zdjęcia pocztówki był bardzo popularny na początku 1900. Ten pocztówki wielkości Zdjęcie zostało wydrukowane z oznaczeniami pocztówek z tyłu. Czasami można użyć szkła powiększającego, aby się słaby daty stempla pocztowego na odwrocie tych zdjęć.
 • Wczesne domu zdjęcia - Pierwsze zdjęcia domu przyszedł w szerokiej gamie rozmiarów, i były bardzo popularne od 1920 roku na. Mają podobny jakość obrazu stanu. Ponieważ większość zdjęcia zostały opracowane w domu, wielu z nich oznaki amatorskich technik rozwoju fotograficznych.

Odzież damska

Było wiele zmian w style odzieży dla kobiet na całym koniec lat 19 i na początku 20 wieku, co sprawia, że ​​jest to świetne wskazówką dla zdjęć randkowych. Podczas odzież męska i dziecięca style zmienił się na przestrzeni lat, odzież damska przedstawia najbardziej dramatyczne zmiany. Oto ogólne poczucie, jak style zmieniony przez dziesięciolecia:

 • 1850 i 1860 - Bardzo szerokie, dzwonkowate sukienki z dekoltem i proste fryzury proste
 • 1870 - Długa spódnica z małym lub żadnym draperiowanie, wysokim kołnierzem i podkreślająca figurę rękawami
 • 1880 - Suknie z wyszukanym draperiowanie, w zgiełku tyłu i przodu prostej, wraz z rękawami długimi, smukłymi
 • 1890 - Suknie z wysokich, pełnych rękawy, wysokie kołnierze i proste spódnice z krząta
 • 1900/10 - Delikatnie bufkami, luźne, jasnych bluzek, spódnic i wąskich ciemnych lub wszystkich białych sukienkach
 • 1910 - spódnice do kostek lub sukienki i proste, proste staniki i bluzki
 • 1920 - spódnice proste sylwetki z herbaty długości i aplikacjami i ozdoby

Technologia i Pojazdy

Jest to także dobry pomysł, aby przyjrzeć się pojazdów i innych przedmiotów, które są w tle zdjęcia. Jest to szczególnie przydatne w pierwszych zdjęciach domowych, ponieważ często pokazują pojazdy, narzędzia rolnicze, meble i inne przydatne rzeczy. Użyj szkła powiększającego, aby dokładnie zbadać te items.If można rozpoznać markę i model samochodu na zdjęciu, to pomoże Ci wskazać termin na zdjęcie. Antique Automobile Club of America ma wiele zdjęć starych samochodów i pomocne forum, gdzie można zamieszczać zdjęcia i pytania.Teraz, gdy wiesz, jak określić wiek fotografii, można użyć resztę informacji genealogicznych określić tematy i miejsce. Historia rodziny, która cię badania członków rodziny były w tym czasie żywego pokazać, i można zbliżenie wieku dzieci, aby pomóc w etykietowaniu zdjęć. Powodzenia!

Wiek prawna robocza

Wiek prawna robocza

Prawną w wieku produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych jest określony w Fair Labor Standards Act (FLSA), która jest egzekwowana przez Departament Pracy.

Zrozumienie prawnych pracujących Wiek

W FLSA prawo pracy dziecka mają zastosowanie do pracowników w wieku poniżej 18 roku życia. Prawną w wieku produkcyjnym różni się w zależności od rodzaju pracy. Dla większości pozarolniczych miejsc pracy, minimalny wiek to 14. Jednak nie ma minimalny wiek dla niektórych miejsc pracy, a pozycje uznane za niebezpieczne nie mogą być w posiadaniu osób poniżej 18 roku życia.

Praca bez minimalnego wieku

 • Opieka nad dziećmi
 • Dostarczanie gazet
 • Prace domowe
 • Występując w filmach, sztukach teatralnych, programów telewizyjnych, w radiu
 • Gromadzenie evergreeny dla celów dokonywania wieńce
 • Dokonywanie wiecznie zielone wieńce
 • Wszelkie niż niebezpieczne miejsca pracy w przedsiębiorstwie należącym do swoich rodziców (o ile firma nie prowadzi wydobycie lub produkcję)

Wytyczne dotyczące zatrudnienia na 14 i 15-latków

Osoby, które są 14 i 15 lat mogą legalnie pracować w wielu zawodach, w określonych godzinach. Wiele osób w tym wieku pracy grupowej w sprzedaży detalicznej i szybkich pozycji spożywczych. Dzieci w tym wieku nie może być stosowana w każdej pracy, sklasyfikowanych jako niebezpieczne, a także nie mogą pracować w każdym rodzaju górniczego lub wytwórczego pozycji.

Obowiązki, że 14 i 15-letnich pracownicy nie mogą wykonywać to:

 • Pieczenie
 • Konserwacji lub naprawy budynku
 • Roboty budowlane
 • Gotowanie nad otwartym ogniem
 • Załadunek i rozładunek ciężarówek, wagonów kolejowych, itp
 • Przetwórstwa mięsa lub szlifowanie
 • Prace w magazynach
 • Eksploatacja urządzeń o napędzie
 • Przewozu osób lub mienia
 • Wiele dodatkowych potencjalnie niebezpieczne miejsca pracy

Gdy szkoła nie jest w sesji, młodzież w tym wieku może pracować do 40 godzin tygodniowo. Pracodawcy nie mogą pozwolić 14 i 15-latków do pracy więcej niż 40 godzin w ciągu tygodnia pracy. Czas pracy musi być ograniczony do czasu między 7 rano i godzina dwudziesta pierwsza w miesiącach letnich.

Ograniczenia harmonogram pracy są większe w trakcie roku szkolnego, kiedy młode nastolatki są dozwolone tylko do pracy w niepełnym wymiarze godzin. Nie ma ograniczenia co godzinę z nie więcej niż 18 godzin tygodniowo, gdy szkoła jest w sesji. Ponadto, pracownicy w tej grupie wiekowej nie mogą pracować dłużej niż osiem godzin na dobę w weekendy i wakacji szkolnych, i nie może pracować ponad trzy godziny w dni szkolne. Ponadto, w ciągu roku szkolnego nie może pracować przed 7 rano lub po 7 pm.

Praca dla 16 i 17-latków

Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące czasu pracy dla 16 i 17-letnich pracowników. Jednak nie może być stosowany w zawodach sklasyfikowanych jako niebezpieczne.

Praca dla 18 i starszej młodzieży

Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie zatrudnienia dla tych 18 lat i starszych.

Ograniczenia harmonogram prac

Istnieją konkretne wytyczne, ile zatrudniony godzin nieletni mogą pracować i kiedy.

Wytyczne dotyczące zatrudnienia rolne

Pracownicy gospodarstwa pod 14

Gospodarstwa, które kwalifikują się jako "mały" w FLSA nie są zobowiązani do zapłaty robotników z prędkością równą lub powyżej federalnego płacy minimalnej i mogą zatrudniać pracowników poniżej 12 roku życia, w pracy, które nie są niebezpieczne. Farmy każdej wielkości mogą zatrudnić 12 i 13-latków. Pisemnej zgody rodzicielskiej jest wymagane, a młodzież nie może pracować w godzinach szkoła jest w sesji.

Rolnictwo Praca dla 14 i 15-latków

Warunki, w których 14 i 15-latkowie mogą pracować na farmach są takie same jak w przypadku młodszych pracowników, z wyjątkiem nie jest już wymagane, zgody rodziców.

Farm zatrudnienia pracowników 16 lat i starszych

Nie ma żadnych ograniczeń w pracy w rolnictwie dla osób w wieku 16 lat.

Państwowe Przepisy szczególne w wieku produkcyjnym

Normy prawne ustalone przez wieku produkcyjnym ustalenie FLSA federalnego guideless do wieku, w którym ludzie mogą posiadać niektórych rodzajów zobowiązań. Niektóre stany ustanowić bardziej rygorystyczne normy dotyczące kwalifikowania pracy. To jest całkowicie dopuszczalne dla poszczególnych państw, aby ustawić wyższe wymagania wiekowe niż to, co jest dozwolone przez prawo federalne. Jednakże, nie istnieją okoliczności, w jakich państwo może pozwalać pracownikom poniżej minimum wiekowego ustanowionego FLSA legalnie pracować.

Wiek ciążowy i wcześniaka Wyniki

Wiek ciążowy i wcześniaka Wyniki

Gdy mamy do czynienia z problemem przedwczesnego dziecka, wielu rodziców chce wiedzieć relacji między wieku ciążowego i wcześniaka wyników.

Związek pomiędzy wiekiem ciążowym i wcześniaka Outcomes

Dzieci, które urodziły się przed 22 tygodniem życia mają bardzo niski współczynnik przeżywalności. Z tego powodu, efekty wcześniaka często są analizowane w oparciu o wiek ciążowy.

Istnieje kilka punktów do rozważenia, gdy patrząc na powiązanie wieku ciążowego i wcześniaka wyników. Na przykład, pełne okresie ciąży może się wahać od 38 do 42 tygodni. Opiera się to na dzień zapłodnienia. Jednak termin ten nie jest dokładna. Oszacowanie wieku ciążowego dziecka może się różnić nawet o jeden lub dwa tygodnie.

Dziecko, którego wiek ciąży wydaje się być tylko 22 tygodni może naprawdę mają wiek ciążowy z zaledwie 20 tygodni lub nawet do 24 tygodni. Lekarze odkryli, że muszą brać pod uwagę inne obszary przed ustaleniem kwoty leczenia i prawdopodobieństwo uratowania życia przedwczesne dziecka. To dlatego wiek ciążowy niemowlęcia nie powinna być jedynym czynnikiem do rozważenia przy próbie określenia wynik dla wcześniaka jest.

Inne czynniki

Oczywiście są cuda medyczne w wiadomościach codziennie. Postęp medyczne pozwoliły niektóre niemowlęta przetrwać, jeśli rodzą się w dniu lub po 22 tygodniu ciąży. Istnieje kilka czynników, które należy uwzględnić, jednak w odniesieniu do pozytywnego wyniku dla wcześniaka. Na przykład:

 • Dzieci urodzone z wyższymi wagi urodzeniowej mają większe szanse na przeżycie.
 • Dzieci urodzone w jednym porodzie, a nie mnogiej, mają większe szanse na przeżycie, jak również.
 • Oczywiście, dziecko rodzi się bliżej do 25 tygodni, a nie 22 tygodni powinny mieć lepsze wyniki.
 • Dzieci, których matki otrzymała regularnej opieki prenatalnej często miały wyższy wskaźnik sukcesu.
 • Dzieci, których matki były podawane rodzenia kortykosteroidy, zanim urodziła mają większe szanse na przeżycie, ponieważ będzie to obniżyć ryzyko zachorowania dziecka z problemami układu oddechowego.
 • Dzieci wcześniaki, które są samice mają tendencję do bardziej pozytywnych rezultatów.

Ustalenie Leczenie

Każdy rodzic ma nadzieję i modli się do zdrowego porodu i zdrowego dziecka, ale bywają okoliczności, które decyzje dotyczące leczenia. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci, które są przedwcześnie urodzonych. Lekarze często podłączyć wieku ciążowego i wcześniaka wyników w celu określenia rodzaju i ilości leczenia do administrowania.

W przypadku dzieci urodzonych przed 22 tygodniem życia, wiele szpitali zapewniają tylko opiekę komfort. Oznacza to, że będą one zatrzymać dziecko tak wygodne, jak to możliwe, ale nie wykonuje ekstremalnych środków ratujących życie.

Dzieci, które urodziły się po 22 tygodniach może mieć intensywnej opieki medycznej, które mogłyby obejmować umieszczenie dziecka do respiratora i wykonując inne leczenie inwazyjne. Dzieci urodzone po 25 tygodni są na ogół podaje się pełny zakres opieki.

Przyszłość

Według Waldemara Carlo, MD, profesor i dyrektor Oddziału Neonatologii UAB, dzieci, które urodziły o masie ciała poniżej 2,2 kg, zawierają około 1 procent wszystkich dzieci urodzonych w Stanach Zjednoczonych rocznie. Liczba ta przekłada się na około 40.000 dzieci rocznie. W artykule dla Medical News Today, Carlo powiedział: "Wiedzieliśmy, że bliżej dziecko było w 25. tygodniu, lepiej jej szanse. Ale, że często trudno jest obliczyć wiek ciążowy malucha. Łatwo jest miscount przez tydzień i że może zrobić dużą różnicę w szanse dziecka na przeżycie. Chcieliśmy wiedzieć, inne czynniki, które odgrywają rolę w przeżywalności tak, że możemy pomóc nowych rodziców w podejmowaniu decyzji dotyczących opieki nad ich wcześniaka. "

Z tego powodu, jest ważne, aby uzyskać dostęp do lekarzy jak najwięcej informacji przed ustaleniem leczenia niemowląt. NICHD noworodków Research Network podjęła program dostępny w których rodzice i lekarze mogą wpisać w poszczególnych cech u niemowląt i otrzymywać statystyki dotyczące przeżywalności i rentowe ryzyka.

Najlepszy Wiek zajść w ciążę

Najlepszy Wiek zajść w ciążę


Wiele kobiet zadawać sobie pytanie: "Kiedy jest najlepszy wiek, aby zajść w ciążę?" Niestety, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Mimo, że był kiedyś wspólny dla kobiet do posiadania dzieci we wczesnych latach 20., wiele kobiet decyduje się odłożyć teraz macierzyństwa. Decyzja o rozpoczęciu rodzina jest głęboko osobista. Macierzyństwo jest trudne w każdym wieku. Najlepszy czas, aby zajść w ciążę, kiedy ty i twój partner uwierzyć, że są psychicznie, fizycznie i finansowo przygotowane do obowiązków rodzicielskich.

Stanie się młoda matka

Największą zaletą jest młoda matka zwiększa płodność. Ponieważ kobiety są najbardziej płodne w wieku pomiędzy 17 a 25, jest mniej prawdopodobne, że będziesz miał problemy z zajściem w ciążę w tym wieku. W przypadku posiadania rodziny jest bardzo ważne dla ciebie, staje młoda matka daje największą szansy na udaną ciążę.

W uzupełnieniu do ich zwiększonej płodności, młode matki są zazwyczaj w lepszym zdrowiem fizycznym niż starszych matek. Oznacza to, że kobiety w wieku od 17 do 25 mają najniższe ryzyko wystąpienia powikłań w czasie ciąży. Również młode matki zwykle mają więcej energii do fizycznych potrzeb wychowywania dzieci.

Największą wadą staje młoda matka jest to, że jesteś prawdopodobnie mają mniej środków finansowych niż kobieta, który opóźnia poród. To może być trudne, aby wychować dziecko na małej pensji i skromne oszczędności. Jeśli nadal mieszka w ciasnym mieszkaniu i walczy do spłaty kredytów studenckich, może być wyzwaniem, aby zapewnić dziecku jedzenie, ubranie i inne niezbędne.

Wiele młodych matek może przełożyć swoje osobiste cele na rzecz rodzicielstwa. Kobiety, które planują kariery w dziedzinach bardzo konkurencyjnych może być w znacznie gorszym położeniu, jeśli wziąć wolne, aby wychować swoje dzieci. Ponadto młode matki często muszą rezygnować wystawne wakacje, drogie posiłki w restauracji, i "Date noce" z ich partnerami.

Życie jako Starsze Matki

Niektóre matki powie Ci najlepszy czas, aby zajść w ciążę jest po ty założona w życiu. Wiele starszych matek powiedzieć, najbardziej zauważalną zaletą jest to, że opóźnienie rodzicielstwo posiadanie dziecka jest mniej "ofiary", w tym momencie w ich życiu. Oni już mieli czasu na podróż, znaleźć sensownej kariery, budowania silnej małżeństwo, porozmawiać ze znajomymi, i spełniają inne ważne cele osobiste. To stawia ich w lepszej pozycji, aby sprostać wyzwaniom związanym z wychowywania dziecka.

Oprócz tego, że bardziej emocjonalnie przygotowany do rodzicielstwa, starsze matki są często w stanie lepiej finansowo zapewnić dla swoich dzieci. Ponieważ oni zazwyczaj mają mniej długów i więcej aktywów, starsze matki mogą łatwiej pozwolić sobie lekcje gry na pianinie, zajęcia taneczne i inne zbędne dodatkowe zajęcia dla swoich dzieci.

Największą wadą odraczającego porodu zmniejsza płodność. Kursy kobiece pojmowania zaczyna spadać po 25 roku życia, z najbardziej dramatycznych spadek występujące po 35 roku życia kobiety w jej 40s ma 50 procent szans na zajście w ciążę.

Gdy starsze kobiety w ciążę, często wymagają ścisłego nadzoru lekarza w celu zapewnienia zdrowej dostawy. Na przykład, kobiety powyżej 35 roku życia mają większe ryzyko rozwoju cukrzycy i nadciśnienia tętniczego w czasie ciąży. Jako kobieta wieku, jej ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa lub innego rodzaju nieprawidłowości chromosomów wzrasta również.

Wybór Your Best Age

Najlepszy wiek, aby zajść w ciążę, jest inny dla każdej kobiety. Spójrz na swoje życie, i zadać sobie pytanie, czy jesteś gotowa na przyjęcie dziecka do niego. Czy jesteś finansowo i emocjonalnie stabilna? Czy masz sieć wsparcia, aby pomóc z wyzwaniami bycia rodzicem? Czy można zobowiązać się do życia na opiekę nad dzieckiem i miłości? Jeśli jesteś gotowy, to może być najlepszy czas dla Ciebie.

Jak Czystość Portmonetka skórzana

Jak Czystość Portmonetka skórzana

Portfele skórzane mogą być eleganckie i modne, ale z czasem ich piękno może być przytłumiony przez pyłem i brudem. Regularne czyszczenie skórzanej torebce swojej pomoże nie tylko zachować patrząc nowe, ale również przedłużyć żywotność skóry. Przestrzegając kilku prostych kroków, Twoja skóra będzie wyglądać świetnie torebce i używać długo.

Czyszczenia lekko zabrudzonych Portmonetka skórzana

ZAWSZE sprawdzić znaki na swojej skórzanej torebce na wskazówki i sugestie Manufacturera € ™ s w odniesieniu do czyszczenia. Jeśli rada Manufacturera € ™ s zaprzecza wszystko zawarte w tym artykule, należy zawsze przestrzegać zaleceń Manufacturera € ™ s.

Co będzie potrzebne:

 • Miękka ściereczka do czyszczenia
 • Łagodny płyn do twarzy lub ciała mydła (takich jak Dove czy Neutrogena)
 • Woda destylowana *
 • Miska lub małe wiaderko
 • Ciepła woda
 • Gąbki lub miękkiej szmata
 • Suchym ręcznikiem
 • Skóra na bazie wody, ochraniacz / odżywka (w większości odzież skórzana lub mebli sklepach)

* Najlepiej jest używać wody destylowanej, ponieważ woda z kranu może zawierać chloru i innych zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić powierzchnię skóry.

Proces czyszczenia:

 1. Puste wszystkie treści z torebce.
 2. Otwórz torebkę szeroki, rozpakować wszystkie wewnętrzne kieszenie i obrócić go do góry nogami, potrząsając energicznie, aby usunąć cały brud i zanieczyszczenia.
 3. Wytrzeć wnętrze torebki z tkaniny miękkie czyszczenia (suchej).
 4. Wymieszać kilka kropel mydła w płynie z około dwie szklanki wody destylowanej, mieszając aż do piany formie.
 5. Zanurzyć gąbki lub miękkiej szmatki w wodzie z mydłem i wyciśnij dokładnie, tak, że jest ledwie wilgotne.
 6. Przetrzyj powierzchnię skóry w torebce z wilgotną szmatką.
 7. Dokładnie osuszyć ręcznikiem, polerowanie, jak przejść do przywrócenia blasku.
 8. Polerować powierzchnię z powrotem czystą szmatką, aby przywrócić blask.
 9. Traktuj powierzchnię skóry protector / odżywka według instrukcji produktów.

Usuwanie plam z Portmonetka skórzana

Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić mały, niepozorny obszar torebki przed użyciem każdej z tych metod.

Plamy atramentowe: Zanurz wacika w alkoholu i pocierać (izopropylo) nad plamą atramentu. Pralnia z suszarki ustawionej na najniższym stopniu.

Ciemne plamy: (czyli jedzenie, krwi, itp): Zrobić ciasto z jednej części winnik jednej części soku z cytryny. Rub pastę na plamy i pozostawić na 10 minut. Usunięcia pasty wilgotną rag nawilżający mydło, jak opisano powyżej dla ogólnego czyszczenia. Polerować skóry sucha miękką szmatką lub ręcznikiem.

Plamy smaru: Po prostu wytrzeć plamę z skóry za pomocą suchej szmatki. Nie stosować wody do plam smaru.

Dodatkowe wskazówki i porady

 • Unikaj umieszczania skórzaną torebkę w bezpośrednim świetle słonecznym, jak to będzie wysuszyć skórę i spowodować, że znikną i / lub pęknięcia.
 • Jeśli przy użyciu gąbki do czyszczenia skóry torebkę, wybrać naturalnych (nie-kolorowe) gąbki. (Barwnik może zetrzeć kolorowych gąbek).
 • Nie wystawiać skórzaną torebkę na nadmiar wilgoci lub wody, ponieważ może to spowodować uszkodzenie skóry.
 • Należy unikać stosowania wszelkiego rodzaju ostrych środków czyszczących lub środków czyszczących swoje skórzane sakiewki, mogących spowodować uszkodzenie powierzchni.
 • NIGDY nie należy używać żadnych olejów (takich jak olej z norek), polski, lub produktu zawierającego woski lub silikonu (w tym wielu produktów do pielęgnacji samochodów) na swojej skórzanej torebce, ponieważ może to uszkodzić skórę i pozostawić uczucie lepkie.
 • Ogólnie rzecz biorąc, to nie jest dobry do wykorzystania siodło mydła, alkoholu, lakier, lub na bazie amoniaku (tj Windex) lub wybielacz na skórze, ponieważ mogą one być zbyt trudne i spowodować poważne uszkodzenie lub odbarwienie.
 • Skóra jest od czasu do czasu muszą być uzupełniane, po przeglądzie technicznym. Choć nie są to produkty na rynku to możesz spróbować zmieszanie 1 części destylowanej octu z 2 części, olej lniany. Dobrze wstrząsnąć i zastosować się do skóry w ruchu kołowym. Odstawić na około 10 minut, a następnie wypolerować miękką szmatką. Drugi zderzaków może być konieczne.
 • NIGDY nie należy używać chusteczki lub inny alkaliczny środek czyszczący na skórzanej torebce, ponieważ może to uszkodzić powierzchnię.
 • Pamiętaj, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do właściwego sposobu czyszczenia skórzaną torebkę, nie wahaj się doprowadzić go do profesjonalnego czyszczenia skóry specjalizujący się w.

Prawdziwe Wiek Dieta

Prawdziwe Wiek Dieta


W swoim dążeniu, aby wyglądać młodziej, Majątek Wiek potrawy mogą zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się, a nawet cofnąć zegar z anti-aging korzyści. Tak, rzeczywiście można wyglądać i czuć się młodziej w oparciu o to, co jesz.

Niepotrzebne Aging

Średnia dieta amerykańska promuje nie tylko przejadania się, ale biednych wyborów żywieniowych. Restauracje i płyty podświetlenia mediów mounded z jedzeniem tak, jak chcesz go następnie bogatych, lepki deser, i dla większości osób nie myśleć o służbie rozmiary. Wyniki są widoczne nie tylko w statystykach otyłością, ale również w tętnicach, skóry, a nawet włosów. Chętnych Wielu leków połknąć tabletki w młodszym wieku pokonać objawy, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca dorosłych, bóle stawów, zgaga, bezsenność i wiele innych. To prawda. Jesteśmy pośpiechu starzenia process.Why to jest, że osoby w wieku 25-44 lata wzrósł o 6,9 procent w nadciśnieniu między 1988/94, tylko aby zobaczyć sama grupa wiekowa dodać kolejny wzrost 7,6 procent w chorobie od 1999- 2002? Według National Center for Health Statistics 14 kwietnia 2006 zwalniający na problem otyłości: "Dane krajowe wykazały wzrost spożycia kalorii dorosłych i bez zmiany fizycznych wzorców aktywności."

Prawdziwe Wiek Dieta

Wysokie ciśnienie krwi może skłonić inne objawy, takie jak bóle głowy, bezsenność, splątanie, a nawet śpiączka. Poważne komplikacje, takie jak miażdżyca tętnic, udar, zawał serca oraz niewydolność nerek są związane z wysokim ciśnieniem krwi. Czy dotyczą te warunki do bycia młodym?

Korzyści anti-aging

Nadciśnienie jest jednym z przykładów przedwczesnego starzenia. Niezdrowe jedzenie jest głównym czynnikiem ryzyka wpływającym i utraty masy ciała, jeśli masz nadwagę, to jeden zabieg styl życia.

To prowadzi nas z powrotem do obsługujących rozmiarach i kalorii. Jeśli mamy przyspieszenie procesu starzenia się poprzez nadmierną prędkością (lub zagładzania) nasze ciała, jakie korzyści zobaczymy, jeśli nauczymy się pozostać w zdrowych granicach kalorii przez liczenia kalorii?

 • Schudnąć i utrzymać ją
 • Zwiększenie energii
 • Lepsza pamięć

Porady śledzić diety Real Age

Plan Prawdziwe Wiek potrawy można dojechać z nadwagą w montażu i procesu obniżyć "prawdziwy wiek." Nie ma znaczenia, ile masz lat chronologicznie jeśli czujesz stary, zmęczony, obolały, powolny, zagubiony lub którykolwiek z tych objawów, że na równi z osobami starszymi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Przeczytaj je raz w miesiącu jako przypomnienie.

 • Rozważ to przez całe życie Plan żywieniowy.
 • Zjedz pożywne kalorii, a nie pustych kalorii.
 • Czytaj etykiety żywności.
 • Zaopatrzyć swoją kuchnię z pożywne.
 • Planować, prowadzić pożywne jedzenie z tobą.
 • Unikać wysoki poziom cukru i tłuszczu.
 • Jeść więcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i chudego białka.
 • Jedz różnorodne żywności.
 • Dodaj ćwiczenia jak chodzenie do utraty wagi do swojej rutyny.
 • Będziemy chcieli, aby zrównoważyć kalorie spożywane ze spalonych kalorii.
 • Zidentyfikuj dlaczego przejeść i zająć tę lukę:
 • Zmniejszenie poziomu naprężeń w jak największym stopniu
 • Bądź świadomy, kiedy świętuje części
 • Przechowuj żywność wygodna, ale wybierz mądrze

Czym więc jest Twój prawdziwy wiek?

RealAge Dieta: Czuj się młodszy z co jesz przez Michaela F. Roizen i John La Puma dostarcza narzędzi, aby dowiedzieć się, jak Twoje nawyki żywieniowe wpływają na swój prawdziwy wiek. Dostarcza wskazówek, aby redukcja wieku łatwe. Opracowanie planu jeść zdrowiej, ograniczenie kalorii ucząc się jeść zalecane dla dobra i wykonywania więcej, może dokonać prawdziwego wieku młodszym wieku chronologicznym. Jednakże, jeśli w dalszym ciągu przejadać i zrobić niezdrowych wyborów, twój prawdziwy wiek będzie starszy od ciebie. Nigdy nie jest za późno, aby ćwiczyć Real Age Diet. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz, aby czuć się dobrze w tej chwili smak utrzymuje się na języku czy wolisz poczuć się młodziej i bardziej energiczny co dzień. Twój prawdziwy wiek jest w wybrane opcje.

Anatomiczny Wiek

Anatomiczny Wiek

Definicja

Anatomiczny wiek jest liczbowa ocena rozwoju fizycznego dziecka w stosunku do średniej statystycznej opartej na chronologicznym wieku dziecka.

Opis

Korzystając z danych statystycznych, Amerykańska Akademia Pediatrii i Narodowego Instytutu Zdrowia w Stanach Zjednoczonych opracowali tabele ilustrujące modele wzrostu dzieci. Tabele te opisują populacji wszystkich dzieci w pewnym wieku, z zakresów wagi, wzrostu i innych cech fizycznych. Dla większości dzieci w wieku anatomiczne oparte na wadze i wysokości pomiarów, jest taki sam jak wiek chronologiczny, w oparciu o kilka miesięcy lub lat od urodzenia. Jednak, gdy fizyczna wzrostu dziecka wchodzi w zakres jego wieku chronologicznym, wiek dziecka zależy od jego wzrostu. Na przykład, jeśli sześć lat na wzrost i waga mieści się w przedziale do pięciu-latków, jego anatomiczna wieku będą w pięciu, a nie sześciu lat.

Anatomiczny wieku był używany jako określenia wieku chronologicznego przez agencje imigracji i adopcyjnych, gdy nie ma świadectwa urodzenia były dostępne. To było kluczowe dla dzieci uchodźców w szczególności. Jednak długotrwałe niedożywienie może cloud rzeczywiste oceny wieku. Dlatego zdjęć rentgenowskich lub promieni rentgenowskich, kości dziecka zostały podjęte i czytane przez osteologów lekarzy specjalnych (w systemie szkieletowym) i radiologów.

William Walter Greulich i atlas S. Idell Pyle w rozwoju kośćca i metody Tannera i biały są dwa główne narzędzia oceny w nadgarstku radiografii. Promienie X z lewego nadgarstka dziecka są porównywane wizualnie z serii promieni X nadgarstków dzieci w różnym wieku. System komputerowy został opracowany w oparciu o Tanner, Whitehouse w modelu, w którym używa rozpoznawania wzorów baz danych odcisków palców. Ta technika znacznie przyspiesza proces diagnostyczny.

Ponadto wersja ultrasonograficzne Greulich-Pyle Atlas okazał się równie skuteczny jak rtg nadgarstka. Ta metoda nie narażać dzieci na promieniowanie.

Typowe problemy

Standaryzowane wykresy wzrostu i zdjęcia rentgenowskie nadgarstka może ocenić normalnego wzrostu kośćca i określić, czy są problemy dotyczące wzrostu gospodarczego, który jest zbyt szybko lub zbyt wolno. Anatomiczny ocena wieku może także ujawnić inne warunki. Ponieważ wzrost kości mają wpływ hormony regulujące wapń, steroidy płciowe i hormony tarczycy, zaburzenia układu hormonalnego, który steruje hormonów mogą zostać wykryte.

Obawy rodzicielska

Określanie wieku może dać anatomiczny rodzicom wskazanie przyszłego rozwoju ich dzieci i może pomóc im w pracy z lekarzami w celu ustalenia leczenia, jeśli nie wydaje się być problemy wzrostu.

Kiedy wezwać lekarza

Zazwyczaj dziecko widzi lekarza do szczepień, szkolnych egzaminów fizycznych lub choroby wieku dziecięcego. W tych czasach, lekarz może omówić wnioski o anatomicznym życia z rodzicami. Jeśli rodzice mają obawy o wzrost swoich dzieci, mogą przynieść je na tych wizyt.

Najważniejsze pojęcia

 • Osteologist-lekarz, który specjalizuje się w układzie kostnym.
 • RTG-rzeczywisty obraz lub film wyprodukowany przez badania rentgenowskiego.

Zobacz także zdjęcia rentgenowskie.

Zasoby

Książki

. Hochberg Ze'ev Endocrine Kontrola Skeletal Dojrzewanie Farmington, CT:. S. Publishers, Karger 2002.

Czasopisma

Flores, Mir, C., et al. "Korzystanie z Skeletal Dojrzewanie Na podstawie Ręcznie analizy radiograficzne na rękę jako Predictor Wzrostu twarzy:. Przegląd systematyczny" Kąt Ortodoncja 74, no. 1 (luty 2004): 118-24.

Jak Wiek muślinu Fabric

Być może najbardziej autentyczny sposób, aby wiek muślinu tkaniny jest przekazanie długość to do pary 9-letnich chłopców i poprosić ich, aby przejść grać w II wojnie światowej, za pomocą muślinu złożyć namiot wojskowy w lesie. Jeden dobry ulewa i kilka rosy być zalane poranki później będziesz miał wyśmienitą kawałek wieku muślinu.

Jeśli potrzebujesz bardziej praktyczną metodę dojrzewania, nie ma innej opcji: barwniki naturalne.

Szanse są, mają naturalny barwnik już w kuchni. Herbata daje muślinu ciepły kolor brązowy, kawa głębiej brązowy i żółty skórki cebuli udzielam lżejsze złotą opaleniznę. Każda z nich może produkować piękny wygląd antyczny na muślinu tkaniny.

Krok 1
Mycie wstępne z muślinu w celu usunięcia rozmiaru i przygotować go do podjęcia barwnik.

Krok 2
Przygotuj barwnik. Na kawę i herbatę, po prostu zaparzyć ją do intensywności, które chcesz. Skórki cebuli muszą być w stanie wrzenia przez 15 minut. Jeśli nie chcesz, aby dodać znak z plamy nierównej barwnika, przecedzić "zupa cebulowa" i używać tylko płyn. Dodaj mniej więcej ¼ łyżeczki soli na każdy galon barwnika.

Krok 3

Całkowicie zanurzać równomiernie wilgotnej muślinu w kąpieli barwiącej. Jeśli pragniesz jednolity kolor gotowego projektu, ważne jest, aby regularnie mieszać i mieszać tkaniny. Nie pakuj się muślinu zbyt mocno do garnka lub wanną. Pokój potrzeby barwników wymieszać, jeśli chcesz się wchłonąć równomiernie.

Etap 4
Dokładnie wypłukać w zimnej wodzie. Nie załamują.

Etap 5
Powiesić do wyschnięcia. Suszenie na zewnątrz w słońcu może jeszcze bardziej zwiększyć realizm starzenia się, ale musisz pozwolić na jakiś blaknięciem koloru. Wieszanie muślinu w pomieszczeniach lub w cieniu zmniejsza blaknięcie, ale oczekują, aby rozjaśnić kolor w miarę wysychania. Jeśli chcesz milsza w dotyku do swojego materiału, zawiesić tkaninę aż kapie został zatrzymany. Następnie dokończyć suszenie maszyny na małym ogniu z tkaniny zmiękczania arkusza suszarki

Wskazówki temperatury:
Muślinu jest w 100% z włókien bawełny. Spodziewać się skurcz. Najdłużej trwałego utrzymania koloru, farbować tkaniny w garnku na kuchence. Ogrzej swój kąpieli barwiącej z muślinu w nim do około 120 ° F i przytrzymaj temperatury nie przez co najmniej 20 minut, mieszając od czasu do czasu. Pozostawić do ostygnięcia, ciągle mieszając od czasu. Jeśli mają większe długości tkaniny, która może być barwiona w pralce, należy najgorętszych wody wodociągowej w cyklu prania; ostudzić nieco przed kontynuowaniem chłodnym płukania. Naturalna skórka włókien bawełnianych jest wrażliwy na temperaturę. Ciepło otwiera i umożliwia absorbowanie barwnik lepiej, to chłodzenie zamyka jej pomóc zablokować kolor.

Jak zrobić Portmonetki z starych skarpet

Jednym ze sposobów, aby pozbyć się rzeczy, których już nie potrzebujesz i dostać nowy element w zamian jest poprzez recykling elementów. Projekt, który można zrobić, to zrobić portmonetki z niektórych starych skarpetek, których już nie używają lub, że jesteś gotowy, aby odrzucić. Te portmonetki są również cudownie tanie prezenty, które możesz dać jako prezenty lub pamiątki dla znajomych. Wszystko, czego potrzebujesz to kilka pozycji z magazynu rzemieślniczych.

Oto proste instrukcje, które można wykonać w celu torebkę monety ze starych skarpetek:

 1. Materiały. Materiały, które będą potrzebne są władcy, nożyczki, niektóre koronki, stare skarpetki, igły i nici, aplikacje i inne materiały dekoracyjne, które chcesz użyć do torebce monety. Możesz dostać te materiały ze sklepu rzemieślniczego lub masz większość z nich w domu.
 2. Przygotowanie skarpetki. Połóż się skarpetki na stole. Załóż klapki na skarpetkach przez wycinanie boków skarpety. Gdy już to zrobisz, możesz skończyć z skarpety, który ma klapę. Jedna klapa będzie na okładce portmonetka monety.
 3. Dokonywanie torebkę monety. Teraz można szyć na lamówki i innych elementów, które chcesz używać jako ozdoby do skarpetki. Możesz użyć przycisku blokadą do torebki. Zrób pętlę z nici i upewnij się, że pasuje wokół przycisku, tak aby można zamknąć torebkę monety bezpiecznie.
 4. Zdobienia. Po dokonaniu główny torebkę monety, można ozdobić go z innych przedmiotów, które masz. Możesz przyszyć koronki na brzegach skarpetki lub dodać więcej przycisków i appliqués do kiesy monety wydają się bardziej atrakcyjne. Teraz masz swoje własne kiesy monety wykonane z starych skarpetek!
 5. Alternatywna. Inną alternatywą, które możesz zrobić, to zrobić torebkę monety, które można nosić ze sobą w torebce. W ten sposób, można nosić torebkę monety na szyi. Wszystko co musisz zrobić, to dostać kawałek wstążki, który chcesz tak jak taśma na torebce monety. Sew na wstążce na każdej z krawędzi monety portmonetka skarpety, tak że można wymyślić z torbą na monety portmonetka. Wystarczy upewnić się, że na pasku uszyć bezpiecznie tak, że jesteś pewien, że pasek jest wystarczająco silny, aby utrzymać ciężar monet zostaną umieszczone wewnątrz torebki monety.

Są to proste kroki, w jaki sposób można dokonać portmonetki z niektórych starych skarpetek, które masz. Są to tylko niektóre z pomysłów, które możesz zrobić, aby recyklingu starych przedmiotów, które masz. Wskazane jest, aby pracować z skarpety, które mają grubość tak, że może on wykonywać kilka monetami zgrywania siebie.