grsail.com

polscy sławni tancerze baletowi

Amerykańscy Tancerze baletowi

Amerykańscy Tancerze baletowi

Amerykański Baletnicy zespołu wyróżniają się przez lata w różny sposób. Z płonącego szlaki dla przyszłych tancerzy, aby pozostawiając dziedzictwo solowej kariery, tancerzy baletowych w Stanach Zjednoczonych stale w historii.

O amerykańskich tancerzy baletowych

Amerykańscy baletnice i tancerki pochodzą z całego kraju, i są przeszkoleni zarówno w dużych, jak i małych studiach. Większość zaczynają tańczyć, jak małe dzieci w pobliżu domu, a następnie przenieść się do szkoły średniej lub studentów uczelni wyższych do bardziej prestiżowej pracowni, które pomogą uruchomić początkujący karierę. Wielu amerykańskich tancerzy udać się do Nowego Jorku na tych możliwości, które jest domem dla American Ballet Theatre i Juilliard School - zarówno słynne znanych do produkcji gwiazdkowe tancerzy. Jeszcze inni rezygnują z ich amerykańskie dziedzictwo, aby przejść badania i cieszyć karierę za granicą, ze znanych firm, takich jak Royal Ballet w Londynie. Tancerzy baletowych w tym kraju to szczęście, że wiele studia do wyboru, a także zapowiadając od regionu świata, która ceni osiągnięcia artystyczne. Nauczanie i wydajności możliwości są obfite w Stanach Zjednoczonych, jednak konkurencja pozostaje wysoka dla tych kilku pożądanych miejsc w cenionych firm.

Wybitne Tancerze baletowi

Było wiele znaczących tancerzy w całej historii amerykańskiego baletu. Niektórzy amerykańscy tancerzy baletowych są najlepiej znane ze swojej choreografii, a innych dla ich kariery solowe.

Gelsey Kirkland

Gelsey Kirkland, urodzony w 1952 roku, cieszy się znakomitą karierę w balecie. Najbardziej znany z występów w telewizyjnej wersji The Nutcracker obok Michaiła Barishnikov, stała się tancerką z New York City Ballet w wieku piętnastu lat. Ona osobiście zaproszony przez George'a Balanchine, i stał się głównym baleriny cztery lata później. Kirkland przetrwał wiele osobistych zmagań podczas jej osiągnięć zawodowych, w tym zaburzeń odżywiania i uzależnieniem od narkotyków. W końcu udał się do tańca z Royal Ballet w Anglii, a później wrócił do New York City Ballet. Założyła klasyczny balet akademię z mężem w 2010 roku.

Agnes de Mille

Urodził się w 1905 roku, Agnes de Mille urodził się wykonującemu rodziną w Nowym Jorku. Podczas gdy ona pierwotnie miał nadzieję stać się aktorką, ona w końcu zdecydował się tańczyć, a nie. Ona znana jest nie jest "idealny" baleriny z ograniczoną elastyczność i techniki. To uczyniło ją jeszcze bardziej ukochany przez publiczność. Zrobiła plamy lądowe z Baletu Londynie i American Ballet Theatre, który doprowadził do długiej kariery jako choreograf. Ona wystawił swoje pierwsze prace na Ballet Russe de Monte Carlo, a trzy z jej baletów nadal regularnie wykonywane w baletach dziś. Tańczyła aż do jej śmierci w 1993 roku, w wieku 88 lat.

Suzanne Farrell

Suzanne Farrell przeszkoleni w Cincinnati Conservatory of Music w 1950 roku, aw 1961 roku została wybrana do udziału Balanchine'a School of American Ballet na stypendium. Wiele ról zostały stworzone specjalnie dla niej, z powodu zauroczenia Balanchine'a z nią, w tym słynnej już baletu Don Kichot. Farrell pracował z Balanchine ponownie od 1975 aż do śmierci w 1983 roku - jego ostatni choreografia były solówki dla Farrell. Dziś, Suzanne Farrell posiada własną firmę balet, który jest wytwarzany przez Kennedy Center.

Jason Fowler

Jason Fowler jest utalentowanym tancerzem nowszej generacji. Studiował w Akademii Baletowej Dallas, a dołączył do Szkoły American Ballet w 1993 roku jest obecnie solistą New York City Ballet, a można zobaczyć wykonywania wielu prac, w tym tych, przez Balanchine i Jerome Robins.

Jerome Robbins

Jerome Robbins zdobył wiele nagród Tony i Akademii za swoją pracę jako choreograf w gatunkach baletu i teatru muzycznego. Stworzył wiele niezapomnianych numerów tanecznych, a także stał się znany w Hollywood jako "pokaż lekarza" - przejęcie kłopoty produkcje jak reżyser musicali tańca na dwa, że ​​udał się do otrzymania doskonałe recenzje. On choreografii do Joffrey Ballet i New York City Ballet, i stał się mistrzem baletu w 1972 roku ostatni.

American Ballet

Szeroki zakres amerykańskich tancerzy dostarczył zróżnicowanej sztuki dla wszystkich cieszyć, i balet poczyniła ogromne składki na świecie amerykańskiego tańca. Od przełomu wieków klasyczne baleriny do współczesnych choreografów dni amerykańscy tancerzy baletowych nadal kształtować świat baletu dla nowego pokolenia.

Słynni tancerze baletowi

Słynni tancerze baletowi

Długa kolejka znanych tancerzy dokonały balet, jakim jest dzisiaj z ich wkładu w rozwój sztuki. Niektóre z tych tancerzy są bardzo pamiętał, a nazwiska innych osób zatarły w zapomnienie, mimo ich znacznego wkładu w świecie baletu. Pochodzący z całego świata, te tancerki przyniosły łaski, piękna i siły, by scenach świata.

Najbardziej znane Tancerze baletowi

Wiele znanych baletnice i tancerki, ale ich wczesne szkolenie w Rosji, ale inne ośrodki baletu m.in. Paryż, Londyn i Nowy Jork. Oprócz tych miejsc, kilka znanych tancerzy baletowych które pojawiło się w zaskakujących miejscach.

Michaił Barysznikow

Jeden z najbardziej znanych tancerzy baletu rosyjskiego na Łotwie (urodzonych podczas gdy była częścią Związku Radzieckiego), taniec Baryshnikov jest złożona i wciągająca. Opisywany jako jeden z 20 wieku w największych baletu, zaczął tańczyć w Leningradzie, ale później przeniósł się do Kanady w 1974 roku Od Kanady, zrobił swój ostatni ruch do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął współpracę z American Ballet Theatre i New York Balet Miasto zarówno jako tancerz i choreograf.

To również dobrze wielki sukces jako aktor na scenie i na ekranie, zarówno, jak i wpływowego współczesnego tancerza, konsekwentnie produkcji nowych dzieł. Założył Centrum Baryshnikov Arts w Nowym Jorku w 2005 roku.

Anna Pavlova

Jeden z najbardziej cenionych baletu, Pavlova była rosyjska baletnica na początku 20 wieku. Zapisane jako pierwszy tancerz do udziału w światową trasę koncertową, jest ona powszechnie znana Dying Swan taniec, który jest wciąż podziwianego dziś. Początkowo odrzucona z Imperial Szkole Baletowej, ponieważ była zbyt mała, jej odcisk na świat baletu jest praktycznie nietykalny w sferze baletnic.

Poza tym jej piękna, ona przebudowana buta Pointe, ze względu na jej bardzo zakrzywionych łuków. Niektóre oskarżył ją o "oszukiwanie" rzemiosła; Jednak każdy, kto widział Pavlova taniec wiedziała, że ​​był po prostu magiczny. Zmarła w szpitalu powikłań zdrowotnych, tuż przed jej 50. urodzin. Oprócz tego, że jest jednym z najbardziej znanych tancerek w historii, była też hojnym filantropem.

Frederick Ashton

Urodził się w Ekwadorze, Ashton uczęszczał do wydajności Anna Pavlova w wieku 13 lat choreografia przechwyconego go tak mocno, że był przekonany, od tego dnia, że ​​on też by wyrosnąć na wpływowych tancerzem. Przeniósł się do Anglii w 1919 roku, gdzie został studentem w Dover College, który przygotował go do swojego pierwszego choreografia próby w 1926 roku to był dziki sukces, a on udał się na choreografem Royal Ballet w 1930.

Choć nazwa Ashton nie jest tak rozpoznawalna, jak Pavlova lub Barysznikow użytkownika, jest on odpowiedzialny za ponadczasową adaptacji baletu Kopciuszek, i był znany tańczyć rolę jednego z brzydkich przyrodnimi siostrami na więcej niż jeden raz. Frederick Ashton otrzymał tytuł szlachecki za jego ogromny wkład, a zmarł w swoim domu w Anglii w 1988 roku.

Margot Fonteyn

Urodzony w hrabstwie Surrey w Anglii w 1919 roku, Margot Fonteyn dołączył Wells Ballet Sadler (obecnie Royal Ballet) w 1930. Przez jej 20 roku życia, była gwiazda firmy, inspirując Frederick Ashton, aby choreografię dla niej ról i kradzież serca wszystkich widzów, którzy ją zobaczył.

Większość fanów baletu znają ją jako żeńskiej połowy pary Nureyev-Fonteyn, znanej z ich występów Romea i Julii, wśród innych romantycznych par. Podczas Fonteyn prawie 40 lat był stary, gdy tańczyli razem, po raz pierwszy, a zatem powinien być na krawędzi emeryturę, doskonały mecz, który był inspirowany Nureyev-Fonteyn ją zachować taniec. Partnerstwo był ognisty jednym, z dość łaski i piękna, aby wypełnić teatr się do ostatniego rzędu widowni. Dame Margot Fonteyn zmarł w 1991 roku w swojej przybranej ojczyzny, Panama.

Rudolf Nureyev

Urodzone 18 lat po Margot Fonteyn, Nureyev właśnie rozpoczynał swoją światową karierę, że uciekł z Rosji, kiedy tańczył z Fonteyn po raz pierwszy w Giselle. Partnerstwo poszybował Nureyev światową sławę. Jego siła i charyzma się jego taniec niezapomniane; a jego technika była bez zarzutu, to ogień on podawać tę technikę z tym publiczność na całym świecie były zauroczony. Nureyev zmarł w młodym wieku 54 lat, zaledwie rok po śmierci Fonteyn za.

Erik Bruhn

Słynny tancerz, choreograf i pisarz, ten wszechstronny Duński gwiazda baletu rozpoczął swoją karierę z Królewskiego Baletu Duńskiego, gdy miał zaledwie dziewięć lat. Został solistą w firmie w wieku 20 lat, i znalazła się również w 1952 MGM filmu. Opisywany przez jego imponującą techniką i talentem artystycznym, napisał książkę zatytułowaną Poza Techniki i wyreżyserował Balet Szwedzki Opera a następnie Balet Narodowy Kanady aż do swojej śmierci w 1986 roku.

Marie Camargo

Na długo zanim reszta tych słynnych figur baletowych zaszczycił scenę, nazwa Marie Camargo był ważny w świecie tańca. Dorastając ubogich z skrzypek i mistrz tańca belgijskiego ojca, młody Camargo występował jako "Danseuse premierze" lub "funkcjonalny tancerz," w Baletu Opery Paryskiej. Była w stanie wykonać pracę nóg tak skomplikowane, że była zazdrość kilku kolegów tancerzy, a znajduje się kredyt zarówno dla tworzenia skróconych spódniczki baletowe (pierwotnie zagiętą ku górze, aby pokazać jej imponującą technikę).

Jako wykonawca w 78 baletów i oper przez lata, ona później była inspiracją baletu pt po jej nazwiskiem. Chociaż nie zostało wykonane od 1917 roku, był bardzo obchodziła podczas jego świetności. Marie Camargo zmarł w 1770 roku, ale jej nazwa jest ważna w historii baletu.

Łaska i Wytrzymałość

Podczas wszystkich tych znanych tancerzy mieli swoje podpisy na scenie, co sprawiło, że ich słynny była wyjątkowa mieszanka wdzięku ruchu w połączeniu z siłą do wykonywania czynności grawitacji. Patrząc na obu mężczyzn i kobiet, których nazwiska na zawsze wpisały się w historii baletu, zobaczysz wyjątkowe połączenie mocy i łaski, w każdym z nich.

Słynni tancerze

Słynni tancerze


Znani tancerze zachwycił publiczność na całym świecie z brawurowej choreografii, szybka praca nóg i zabawny styl.

Wybór znanych tancerzy

Od starego blasku Hollywood do nowoczesnych rytmach ulicy, te znane wykonawców wyrobił sobie markę w dziedzinie sztuki tańca.

Słynni tancerze baletowi

 • Anna Pavlova - Pavlova jest najbardziej znanym baleriny z końca 19 i początku 20 wieku. Jeździła świat dzielić swoją miłość do baletu i tańca Podpis był pavlova Dying Swan. Miała rolę w modyfikacji pointe buty z jej epoki w stylu używanego przez tancerzy dziś.
 • Vaslaw Niżyński - Niżyński był męski odpowiednik Anny Pawłowej w okresu czasu. Był szczególnie zauważyć jego sportowego i jego zdolności do stać się postacią w tańcu.
 • Rudolf Nureyev - Mimo opóźnionego startu do jego nauczania tańca spowodowanej II wojną światową, w tym rosyjska tancerka sławę z baletu Kirowa. Jednak na wysokości ZSRR, uciekł podczas trasy koncertowej Europy, a wkrótce stał się głównym tancerz z brytyjskiego Royal Ballet.
 • Margot Fonteyn - Fonteyn był najwyższej tancerz w Royal Ballet, rozpoczynającej się w 1940 roku. Wśród jej wielu spektakli, miała główne role w inscenizacjach Jeziora łabędziego, Aida i The Firebird. Ona często pracował z Nureyev po jego przystąpieniu do Royal Ballet.
 • Maria Tallchief - Tallchief był zarówno pierwszy amerykański i pierwszy Native American zarobić tytuł primabaleriny. Została wpisana do Krajowego Hall of Fame Kobiet w 1996 roku.
 • Michaił Barysznikow - Barysznikow jest jednym z najbardziej znanych tancerzy pod koniec 20 wieku. Mimo baletowych korzeni, jest zwolennikiem tańca nowoczesnego.

Znani Tancerze tańca nowoczesnego

 • Martha Graham - Graham był pionierem nowoczesnego tańca, wolą go nazywać "taniec współczesny". Martha Graham Center of Contemporary Dance prowadzi jej spuścizny uduchowione występów.
 • Alvin Ailey - Ailey American Dance założył Teatr w 1958 roku grupa czarnych wykonawców przyniósł taniec nowoczesny do Nowego Jorku, a później świat. Trupa trwa do dziś jako gospodarz programów pod hasłem Alvin Ailey Dance Company, budowa nowej generacji znanych tancerzy.

Znani Tap Tancerze

 • Fred Astaire - Astaire przyniósł mu stepowanie licznych musicalach stylu filmowych lat 30., 40., i 50 lat. W ciągu kariery trwającej ponad 70 lat, zagrał w 31 filmach i otrzymał nagrodę Amerykańskiego Instytutu Filmowego za całokształt twórczości w 1981 roku.
 • Ginger Rogers - Rogers był częstym taniec Fred Astaire i działając partnerem. Po dostaniu się do startu w wodewilu, jej współpraca z Astaire walnie przyczynił się do zmiany sposobu publiczność myśli o musicali filmowych.
 • Gene Kelly - Kelly był kolejnym urządzeniem w musicali filmowych w latach 40-tych i 50-tych. Jego najbardziej charakterystycznym wydajność jest prawdopodobnie niepewna między jego skojarzonego działania z Jerry myszy kreskówki w Podnieść kotwicę i jego taniec deszczu dostanie od Deszczowa piosenka.
 • Sammy Davis Jr - To wieloaspektowe artysta był piosenkarz i aktor oprócz wykazania umiejętne stepowanie. Jako członek Rat Pack, był także ikoną kultury. Został wprowadzony do Tap Dance Hall of Fame w 2005 roku.
 • Gregory Hines - Hines wykazać swoje umiejętności stukanie na Broadwayu. Zdobył nagrodę Tony dla najlepszego aktora w 1992 roku w musicalu za rolę w Jelly Ostatni Jam. Idąc w ślady swojego idola, Sammy Davis, Jr., był jednym z najbardziej znanych twarzy w kranu w pod koniec 20 wieku.
 • Savion Glover - Od jego pierwszy występ w roli głównej w wieku dziesięciu lat w kranie Tańca Kid, Glover stał się znany z szybkiej pracy nóg i nowoczesnym stylu.

Tak wiele więcej

Oczywiście, nie ma miejsca w jednym artykule wymienić wszystkich znanych tancerzy świata lub odnoszą się każdy szczegół ich fascynujące życie. Mamy nadzieję, że ten smak jedne z najlepszych w dziedzinie ma do zaoferowania nie tylko zaostrzyło apetyt na więcej.

Bella Dancerella główna Balet Studio

Bella Dancerella główna Balet Studio

Bella Dancerella domu balet studio stało się wielkim hitem dziewczynek zarówno stateside i na arenie międzynarodowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o linię zabawek którego wszystko się zaczęło, i zwiedzić cały świat produktów Bella Dancerella dostępne dla Ciebie.

Dystrybucja Bella Dancerella

Bella Dancerella jest rozprowadzany na rynku konsumentów w USA przez firmę zabawka o nazwie Spin Master. Firma wprowadziła kilka udanych produktów dla dzieci na rynku, pierwsze co swoje piętno w branży zabawek z "Sky Shark" - miniaturowy samolot zasilany powietrzem - który dotknął rynek w 1998 roku i spotkał się wielkim sukcesem. Udali się do pracy z jednymi z najlepszych firm w Stanach Zjednoczonych w celu opracowania serii zabawek, które są nieustannie popularne dziś. Należą Flurry Maker McDonalda i Hershey s'mores Maker, przedszkola zabawki featuring Wiggles, i oczywiście, Disney i Nickelodeon tematyczne Bella produkty Dancerella, które zostały utworzone w Australii. Spin Master biuro spółki znajduje się w Ontario, ale nadal służyć i bawić dzieci z ich amerykańskich innowacyjnych i interaktywnych elementów do zabawy.

Co dostaniesz z Bella Dancerella Home Studia Baletowego

Możesz być zadając sobie pytanie, co dokładnie Bella Dancerella główna Balet Studio obejmuje. Zapewniamy, że nie wiąże się z żadnymi przebudowę domu lub kosztowne lekcje tańca - wręcz przeciwnie, to niedrogie i przyjazne interaktywna przestrzeń Zestaw przeznaczony jest do tańca dziewcząt w wieku 3-8 małe. Istnieje kilka zestawów baletowe do wyboru:

Bella Dancerella Swan Lake

Jednym z najbardziej klasyczne produktów Bella Dancerella, wersja Swan Lake linii w domu studio zapewnia aspirujących baleriny z podstawowych instrukcji krok taneczny. Zestaw zawiera dwustronną matę z "etapu na etap" ilustracje, które pomogą dzieciom nauczyć ich podstawowych pozycji baletowych na obu ich lewej i prawej stopy. To również pochodzi z baletu tot wielkości barre i DVD instruktażowe 30 minut. Bella będzie zabrać dzieci w świat baletu, i może być używane zarówno do wykonywania w domu i rozrywki, lub jako dodatek do zajęć Początkujący baletowych formalnej dzieci Twoje dziecko może być biorąc poza domem.

Ballerina How-Mat

Jeśli Twoje dziecko uwielbia udawać, że jest sławny tancerz baletu i preferuje bardziej formalne klasy czuć, Bella Dancerella baleriny How-Mata może być idealny dla rodziny. Zestaw zawiera elektroniczny matę podłogową, praktyki, barre, pantofle baletowe i tutu. Gdy dziecko stawia nogi w odpowiednich miejscach, to otrzymuje pozytywne opinie od maty. Zawiera on również dwa ciepłe się rutyny i 2 baletowe piosenki ćwiczyć nowo nabytych umiejętności.

Ponownie przeznaczony dla tych w wieku 4 i 8, nie należy się spodziewać tutu i kapcie być zbyt wysokiej jakości lub jeden rozmiar dla wszystkich. Podczas gdy mata jest interaktywne, edukacyjne i zabawy, częste skargi rodzic ma złą jakość tego "strój do tańca." Zamiast tego, możesz sparować prezent z bardziej wytrzymałego strój baletowy z lokalnym sklepie tańca.

Wychodząc poza Ballet

Taneczne marzenia młodych dziewcząt nie trzeba zatrzymać się na formalnym baletu, jak produkty Belli miały kilka różnych kierunkach na przestrzeni lat. Jeśli dziecko szuka innej działalności tanecznej po sobie z jej Bella Dancerella główna Ballet Studio, sprawdź te inne opcje.

Dora Explorer Home Studio Tańca

Bella Dancerella w Dora Explorer Home Studio Tańca jest alternatywą zabawy i kapryśny często sztywne i uporządkowany balet. Fani Dora śpiewała i tańczyła z Dora i buty z DVD i tańca macie podobny do baletu instrukcji maty, ale wrażeń dla wszystkich rzeczy Dora. Zestaw zawiera również strój Dora i parę Marakasy, więc Twoje dziecko będzie drżenie to wszystko po domu!

Disney Princess

Disney Princess Dance Studio dysponuje pojęcie podpisu Bella Dancerella na płyty DVD i odtwarzać matę, tylko ten jeden jest tematycznie dla wszystkich honorowych księżniczek wieku od 3 do 8. Zestaw zawiera sześć śpiewać i tańczyć wzdłuż piosenek dzieci będą znać, z "Pod Sea "do" Pięknej i Bestii ". Nawet lepiej, ten zestaw jest wyposażony w magiczne różdżki, które zapala się małe dziewczynki pokochają kręcić i nosić ze sobą, gdziekolwiek się znajdują.

High School Musical

Disney zrobił to jeszcze raz i współpracuje z Spin Master do produkcji High School Musical wersji Bella Dancerella. Zestaw ten zawiera zestaw głowy i piłkę i pozwala dzieciom śpiewać i tańczyć razem z DVD. Znajdziesz tu również tańce premii z High School Musical 2.

To tylko niektóre z zestawów tematycznych dostępnych z domu studio linii Bella Dancerella. Sprawdź Amazon.com lub innych czołowych stron produktowych więcej zestawów dostępnych dla małego tancerza.

Historia Kostiumy baletowe

Historia Kostiumy baletowe

Spotkanie Minds i Talentów

Kto by mieć malarzy że będzie mieć udział w historii kostiumów baletowych? Od baletu jest taka piękna, sztuki wizualne, to nie powinno być zbyt zaskakujące, że wielkie umysły takie jak Henri Matisse i Pablo Picasso miał rękę w projektowaniu niektóre kostiumy. Sugeruje się, że ta sama osoba zaprojektować scenografię i kostiumy, więc nie będzie wielkim "przepływu" w całym show.

Historia Kostiumy baletowe: Early Days

Historia kostiumów baletowych pokazuje skrócenie spódnic i przejście od większych, cięższych kostiumy do mniej restrykcyjnych stroje. Jeśli studiować historię samego baletu, zobaczysz, że jest jednoczesne przejście z mniej wykwalifikowanych tańca bardziej złożonych ruchów, które niemal doprowadziły do ​​uwierzyć, tancerz nawet nie dotykając podłogi.

1700 i Beyond

W 1700 roku, wraz ze skróceniem spódnice, przyszedł usunięcie piętach od kapcie. To właśnie w tym czasie, że kostiumy zmieniona z ozdobną (czasami nawet włączone dużych peruki!) Do proste. Fabuła jest teraz przedstawiany przez wyrażenia i ruchów tancerzy, a nie wielkich kostiumów, które dostał w drodze sztuce tańca baletowego sama.

W 1832 roku, nowy strój kobiecy został stworzony w ramach Sylphide w Sylfida. Twórca, włoski choreograf Filippo Taglioni, zaprojektował strój dla swojej córki. Występowała w rolę głównego bohatera, w Sylphide-jak bajki. Strój składał się z przestronnej białej spódnicy, który spadł do około połowy łydki. On pozwolił jej opuścić ramiona, szyję i ramiona odkryte na scenie. Strój był hitem. To także ustawić scenę dla późniejszych stroje składające się z tutus i gorsety skóry, odsłaniając.

Teraz, kostiumy nie ukrywają wiele ruchów w ogóle, podobnie jak stroje dla innych rodzajów tańca. Spódnice zakończyć powyżej kolan i staniki są dobrze dopasowane i pokazać linii ciała. Po tym wszystkim, co jest punktem nauki skomplikowanych ruchów, jeśli nikt nie może zobaczyć i docenić ich? Tradycyjny strój balet jest krótsza spódnica tiulowa z zamontowaną, wyłożonej stanik. Możesz zobaczyć, szybkie tempo stóp, konieczne siła w udach (chociaż dobre tancerze się wydawać łatwe) i tancerza wdzięku postawy.

Historia Ballet Shoes

Jak wspomniano powyżej, pantofle baletowe pierwotnie obcasy, ale zostały one usunięte w 1700 roku. Prostota stała się kluczem nie tylko stroje, ale również w butach, aby tancerze naprawdę wywołać emocje poprzez ruch w swoich występów.

W pierwszych dniach, balerinki musiał przerwać w ich buty, a te buty zazwyczaj nie zrobić to przez więcej niż jednego działania. Zostały one wykonane z kleju, konopie, i papieru (nosek), kartonu lub płyty pilśniowej (podeszwy) oraz plisowanej satyny (na zewnątrz). To nic dziwnego, patrząc na tych materiałów, że buty stały się zbyt miękkie, aby być przydatne po więcej niż jednym wydajności. Byli też głośno, toporne i nie pasuje iluzję tancerza pływających w powietrzu. Old pointe buty rzeczywiście przyczyniły się do dość kilku urazów stawu skokowego, jak również.

Tancerze teraz zaczynają się w miękkie kapcie, dopóki się ich techniki w dół pat. To wymaga lat doświadczenia, zanim to nawet zalecane dla baletnica don buty pointe z ich nowych, sztywnych podeszwach. Nawet wtedy, gdy nadszedł czas, aby użyć buty pointe, tancerze mogą zrobić tylko małe strugi działalności w nich, a następnie wrócić do kapci. Z biegiem czasu, tancerz może nosić pointes na dłuższe okresy. Nie ma już łamanie w wymagane; tancerz po prostu musi pracować do tego rodzaju obuwia, ale buty są gotowe, gdy tancerka jest.

Pointe buty nadal są często wykonane z różowej satyny na zewnątrz (choć teraz mogą być barwione, aby dopasować stroje) i oferują więcej wsparcia tak prawdopodobieństwo kontuzji jest mniejsze. Inną dobrą rzeczą nowych pointe buty jest Podwyższony poziom komfortu w porównaniu do pointe buty wcześniejszych dni.

Znani Tancerze Hip Hop

Wade Robson

Hip hop taniec jest stosunkowo nowy gatunek, ale jest już znaczna liczba znanych tancerzy hip-hopu. Ponieważ ten rodzaj tańca jest najpopularniejszym stylem ruch do teledysków i znacznej obecności w tanecznych pokazów wydajności, hip hop tancerzy są bardzo potrzebne. Podczas gdy większość tancerzy nigdy nie stał się sławny, niewiele z nich trafiło do góry obwodu wydajności i choreografii.

Znani Tancerze Hip Hop

Poniższe wykonawców i choreografowie są jednymi z największych nazwisk w hip hop dance.

Wade Robson

Młoda i tętniące życiem, Wade Robson kołysze pod-30 sceny, jeśli chodzi o hip hop dance. Pochodzący z Australii, Wade przeniósł się do Stanów Zjednoczonych wraz z rodziną, gdy miał dziewięć realizować swoje marzenia zabawne. Uderzył osiągnięcia marzy tylko niektóre z wcześniej był jeszcze w szkole średniej, w tym w pracy nauczyciela w wieku 12 lat i szansę choreografii światowej sławy piosenkarka dla Britney Spears, gdy miał zaledwie 16. Poszedł na choreografię występy wycieczek Britney, jej HBO specjalnego, a niektóre z jej najbardziej znanych filmów. Był również choreografię do boysbandu N'Sync. W 2007 roku, Wade Robson zdobył nagrodę Emmy za choreografię na zawsze popularnego serialu So You Think You Can Dance.

Dan Karaty

Dan Karaty napisał procedury dla wokalistów takich jak Jessica Simpson i Kylie Minogue. Jest również znany jako sędzia i choreografem So You Think You Can Dance i choreografuje dla Ameryki Got Talent. Dziecko z dwóch wykonawców na Broadwayu, uczęszczał New York University i występował na Broadwayu w musicalu siebie Footloose.

Brian Friedman

Pochodzący z Arizony, matka Briana Friedmana był nauczycielem tańca i uczelni został odkryty przez agenta w Los Angeles, podczas gdy przy podróży odwiedzić przyjaciela. On porzucił szkołę, aby zostać zawodowym tancerzem na 16, gleaning naukę zamiast od mistrzów tańca, takich jak Twyla Tharp i Kenny Ortega. On sędziowie gości na różnych pokazach talentów telewizji i został nominowany do nagrody za choreografię, w tym MTV Video nagrody muzycznej w 2003 roku.

Charles Klapow

Charles "Chucky" Klapow jest laureatem wielu nagród, w tym nagrody Emmy, jego wzrok choreografii. On jest najbardziej znany ze swojej pracy nad High School Musical serii filmów, jednak ma on wiele innych kredytów komercyjnych i telewizyjnych w jego imieniu.

Zaczynając w Kalifornii w wieku 12 lat, szybko awansował w świecie tańca zostać choreografem asystent w wieku lat 15. W uzupełnieniu do wszystkich jego prac choreograficznych, jest również znana jego ruchy taneczne. Został wybrany jako jeden z zaledwie jedenastu tancerzy, którzy jechali do wykonania na Michael Jackson This Is It przed przedwczesną śmiercią SuperStar w 2009 roku.

Robert Hoffman

Przeszkoleni w klasycznego baletu, jazzu i beczki, Robert Hoffman dostał wczesne inspiracje do tańca z Michaelem Jacksonem. Jego styl jest wszystkim jego własne, ale Wade Robson był jego największy wpływ hip hop.

Tancerz i aktor opiera się w Los Angeles, Hoffman zagrał w wielu filmach w tym Ona to on, i pracował nad choreografią dla kilku innych. Był również dwukrotnie przez piosenkarza Ricky Martin w teledyskach, i sprawia, że ​​jego własne filmy, kiedy nie jest zajęty wykonywania hip hop lub choreografii.

Popularność Hip Hop

Jak hip hop wciąż nowych zwolenników jak wygrać gorącej formy tańca, dodatkowe tancerze mogą uzależnić swoją drogę na szczyt listy. Aby uzyskać więcej ekspozycji do pracy niektóre z tych wielkich nazwisk w hip hop, należy sprawdzić telewizyjnych jak Americas Best Dance Crew, So You Think You Can Dance i Ameryki Got Talent. Choć tancerz zawodnicy sami przychodzą i odchodzą, choreografów i przedsiębiorstwa tworzące te ekscytujące pokazy obejmują niektóre z największych nazwisk w branży.

Polak Tancerze Zagrożenie Opracowanie Osteoporoza

Od dawna wiadomo, że zawodniczki wystąpią zaburzenia hormonalne. Ostatnio, grupa naukowców z Medical College of Wisconsin w Milwaukee, udowodniły związek między tańca biegun i rozwoju osteoporozy u kobiet.

Polak Tancerze Zagrożenie Opracowanie Osteoporoza

Polak tancerze rozrzedzenie kości, cierpią z powodu złej diety i intensywnych ćwiczeń dla swoich kończyn, dr Anne Hoch mówi. Męczące diety nie zrekompensować straty energii.

W rezultacie, nie jest naruszeniem funkcji miesiączkowego, zaburzenia odżywiania, i pojawiają się również pierwsze oznaki choroby układu krążenia. W rezultacie zmniejsza się gęstość tkanki i biegun dancerâ kości € ™ s dostać rozpuszczalnik.

Osteoporoza używa się wobec kobiet tuż przed okresem menopauzy a jednak choroba jest obecnie coraz zapisane w młodych dziewczyn, które są aktywnie zaangażowane w tańcu. Lekarze zbadano ponad 300 tancerzy biegunowe w wieku 20 do 30 lat o średniej masie 55 kg.

Około 80% z dziewczyn miała problemy z przewodu pokarmowego z powodu złej jedzenia i wykazały tendencję mieć przerzedzając kości. 27% kobiet ma miesiączki i 36% wykazała znaczącej zmiany gęstości tkanki kostnej. Według badań ultrasonograficznych, objawy miażdżycy naczyń krwionośnych zdiagnozowano u 64% słupa tancerzy. Naukowcy zalecają tancerze przeglądu ich diety i ćwiczeń.

Buty baletowe

Buty baletowe


Chociaż puryści mogą myśleć, że taniec balet buty obuwie noszone są przez mężczyzn grających piratów w balecie, wtajemniczonym podziwiać balet buty jak fetysz narzędzi, które są aktualnie rosnącej popularności i dostępności. Te buty z pewnością nie są wykonane na spacery, ale czynią wpływ.

Wygląd i styl Boots Ballet

Buty baletowe są w kilku różnych wysokościach, ale mają ten sam ogólny wygląd, który jest, że buta pointe z pięty sztylet w załączeniu. Tak więc, stopy odbywa się na palcach, utrzymując użytkowniczki w całkowicie rozciągniętej pozycji z balerina. Stopki są, o ile to możliwe, na ogół około siedmiu cali ponadto zmuszając użytkownikowi całkowicie się na palcach. Buty zwykle zip lub klamry, dzięki czemu są stosunkowo łatwe do zakładania i zdejmowania, chociaż, w przeciwieństwie baletnicy, użytkownik jest prawie całkowicie nieruchoma podczas noszenia buty.

Historia Buty baletowe

Fascynacja zmysłowy i romantyczny wygląd kobiecej nogi, stopy i kostki, która rozpoczęła się wraz z rozwojem en pointe balet w XIX wieku szybko przełożyło się na fetysz. Poprzednik dzisiejszych butach baletowych można było zobaczyć w Wiedniu na przełomie XIX i XX wieku w butach, których obcasy były dłuższe niż palce, dzięki czemu pieszy i stojąc zupełnie niemożliwe, ale również oprócz punktu.

Noszenie buty Ballet

Balerinki profesjonalne spędzić lat rozwija mięśnie łydek i kostek ich tak, że mogą tańczyć en pointe, a nawet jeśli, to jest uciążliwe, a czasem bolesne. Restrykcyjność i nienaturalny kształt butów baletowych czyni je bardzo bolesne po kilku minutach zużycia, zwłaszcza dla początkujących. Zazwyczaj są one noszone przez submissives lub masochistów w kontrolowanych warunkach, a nawet wtedy, gdy nie stoi, nie powinny być noszone długo, jak ciężkie kurcze może nastąpić.

Zakup Boots Ballet

Dobrze zaopatrzone sklepy fetysz buty przekładni powinien mieć baletowych, a ponieważ nie są do chodzenia tak, to nie ma znaczenia, tak samo jak standardowe buty jeśli spróbujesz je przed zakupem. Są również łatwo znaleźć w Internecie i można uzyskać silniejsze poczucie różnorodności stylów, jeśli zrobić kilka badań online, w pierwszej kolejności.

Miejsca warte zbadania zanim wybierzesz buty należą:

 • Buty: KARNE karne buty nosić kilka modeli butów baletowych. Ich ceny są podane w euro, ale mają szybki konwerter do dolarów. Buty są ręcznie w delikatnych skór naturalnych i są w kolorze czarnym, czerwonym lub białym. Mają udo-wzloty, buty do kostek, kolan wysokie buty i buty na otwartym przednie klamry. Wszystkie rozkazy biorą około 45 dni statek.
 • Amazon: Amazon prowadzi Spike angel buty Devious baletowe w różnych stylach, a ceny są umiarkowane.
 • Pierre Silber: Pierre Silber prowadzi szeroką gamę butów i obuwia, w tym pyskaty Mary Jane Baletki, i zauważa, że ​​jeśli trzeba zapytać, co oni na, że ​​nie są dla Ciebie. Witryna ostrzega również, zabawnie, że buty nie są do chodzenia lub balet. Oferują one kostki, kolana i uda elastycznych wysokie buty.

Inne strony, które prowadzą balet buty są:

 • Candlelight mody
 • Maya Buty
 • Egzotyczne Wysokie Obcasy
 • Udo wysoki but

Instrukcja Online

Internet to nie tylko źródło zakupu narzędzi fetysz, to użyteczne narzędzie do łączenia się z ludźmi o podobnych umysłach i uczenia się, jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z tego, co kupić. Istnieje kilka filmów, które można znaleźć wśród osób noszących buty baletowe i kilka dobrych stron dyskusyjnych. Jednym z bardziej popularnych miejsc jest Balet i obcasy, która oferuje duży forum oraz sklep. Innym dobrym miejscem krok po kroku nauka jest New Age Quest.

Jak być Doskonały tancerz

Wykonywanie może dać rodzaju wysoki, że jest spełniającej emocjonalnie i fizycznie. Jeśli Twoją pasją jest taniec i chcesz realizować go w karierze, to pierwszą rzeczą, należy wiedzieć, jest to rodzaj tańca, który chcesz wykonać. Po ustaleniu, co tańczy jesteś pasjonatem, to musisz znaleźć mentora i uczestniczyć w zajęciach tanecznych. Zazwyczaj część wymogu klasy jest występ na koniec kadencji, jak motywie dla muzyków. Oto kilka wskazówek, należy się trzymać na swojej drodze, aby stać się świetnym tancerzem:

 1. Znając swój styl. Musisz wybrać styl tańca chcesz się uczyć i realizować się w zależności od rodzaju muzyki, którą kochasz. To jest prawdziwe dla większości ludzi, ponieważ taniec wiąże muzyki i przenoszenie z beatem. Również znaleźć się, czy chcesz tańczyć solo lub w porozumieniu z innymi osobami. Style tańca, które nie wymagają partnera lub grupy należą: balet, jazz, modern dance, hip hop czy street dance, taniec, taniec z kranu brzucha i flamenco. Tańce te również dobrze współpracować z grupami. Jeśli chcesz zatańczyć z partnerem, tak zwany "taniec towarzyski" może być dla Ciebie. Tańce te różnią się znacznie w zależności od rodzaju muzyki. Możesz wybierać spośród cha-cha, huśtawka, boogie, contra tańca, taniec Łacińskiej, walca i country-western tańca. Jeśli jesteś typem, który chce zrobić przejdź do tańca sportu, trzeba mieć wiedzę i umiejętności z tych wszystkich stylów tańca towarzyskiego.
 2. Szukam mentora. Aby nauczyć się tańczyć, to może być tyle, aby oglądać filmy i pokazy tancerzy podziwiać. Ale jest doskonałą tancerką, trzeba mentora, który poprowadzi Cię, nie tylko w nauce kroki taneczne, ale także w przeżywaniu życia zawodowego tancerza. Aby znaleźć mentora, dowiedzieć się, z najlepszymi instruktorami tańca w stylu tańca, którą wybrałeś. Można też rozejrzeć i znaleźć zajęcia taneczne i obserwować, jak każdy instruktor obsługiwać swoich klas i uczniów. Także dowiedzieć się, czy profesjonalnym tancerzem podziwiać prowadzi swoje lekcje tańca lub jeśli posiada studio tańca. Odwiedź jedną ze swoich klas, aby poczuć, czy jest on rodzajem mentora można dogadać się z.
 3. Otoczenie się z dobrych tancerzy. Po znalezieniu mentora i studio tańca, zanurzyć się z kolegów tancerzy. Dogadać się z nimi, poznać je na poziomie osobistym i znaleźć swoje uzasadnienie realizacji taniec. To pomoże zainspirować więcej, jak również rozwijanie koleżeństwa z kolegów tancerzy. Gdy środowisko jest dobre, to jest łatwiej nauczyć się ruchów, można pomóc sobie nawzajem w realizacji i udoskonalania technik.
 4. Uczenie się od innych udanych tancerzy. Wskazane jest, aby czytać i oglądać książki i filmy lub programy, które wyposażone są udane tancerzy inspirować, aby stać się taki jak oni. To jest możliwe, aby wystąpić pewne problemy, które mogą zniechęcić cię do bycia doskonałym tancerzem, a te inspirujące historie mogą pomóc ruszyć do przodu. Pamiętaj, że pozytywne nastawienie jest bardzo istotne w tańcu, ponieważ pokazuje w swojej wydajności.

W między klasami, ważne jest, aby poznać nowych ludzi z tą samą pasją i czerpać inspirację czytając książki o życiu i tancerzy walki, obserwując innych tancerzy spektakle, filmy i biografie. Jeśli jesteś osobą, która zajmuje taniec poważnie, to powinieneś wiedzieć, że taniec to nie tylko zawód, to sposób na życie.

Znani Tancerze flamenco

Znani Tancerze flamenco


Przyczyniając się do bogatej historii, najbardziej znanych tancerzy flamenco są bogate w stylu tańca kultury. Są one również, być może zaskakujące, także nauczyciele i ambasadorami publicznych zarówno dla ich sztuki i ich kultury. W rezultacie flamenco rozprzestrzeniła się na świecie.

Flamenco Dance

W dziwny sposób, flamenco jako forma sztuki jest najbardziej podobny do hip-hopu. Jest to współpraca muzyków (zwłaszcza gitarzystów i wokalistów) i tancerzy. Pochodzących z regionu Andaluzji w Hiszpanii, flamenco został przyjęty nie tylko przez całej Hiszpanii, ale także jako forma wypowiedzi w innych krajach łacińskich, takich jak Argentyna. Pochodzenie nazwy nie są znane, choć pierwsze zastosowania kadencji były w 18 wieku, opisując "cygańskie" tańcami. Z tego rodzaju długiej historii, to nic dziwnego, że nie było wielu światowej sławy tancerzy flamenco.

Długa i Kariera

Jednym z aspektów tańca flamenco, która odróżnia ją od wielu innych sztukach ruchu jest ilość doświadczenia, które uważa się za niezbędne, aby być naprawdę dobrym wykonawcą. Jest to nie tylko szkolenia taniec, ale także doświadczenie życia i umiejętność porozumiewania się niuanse emocji, które są tak istotne dla sztuki. W rezultacie, wiele karier tancerek flamenco trwało znacznie dłużej niż w innych tancerzy.

Vicente Escudero, urodzony w 1887 roku, mieszkał do 93 i walnie przyczynił się do szerzenia światową atrakcyjność męskiego tańca flamenco. Przed II wojną światową, a jego pokazy były bardzo udane, a jego surowość znakiem i bezwstydnie samiec wyraz zaprowadzili na srebrnym ekranie w Hiszpanii i Hollywood. Został poświęcony promowaniu jego sztuki z książek, a także pisanie malarstwa, widząc wszystkie sztuki przeplatają.

La Argentyna była tancerka flamenco kobieta, która rozpoczęła karierę występując w wieku dziewięciu lat, przeprowadzka do roli wiodącego baleriny w wieku jedenastu lat z Madrytu Opera. Po śmierci ojca, zaczęła studia rodzimych tańców hiszpańskich, które w tym czasie nie były bardzo szanowane w swoim obszarze. Jednak ona utrzymywała, a zakończył się się bardzo popularne w Paryżu, wykonując w Moulin Rouge, wśród innych lokalizacjach. Doprowadziło to do sześciu wycieczki za ocean w obu Amerykach, występując z gitarzystą flamenco słynnego Carlos Montoya. La Argentina niestety miał znacznie krótszy karierę przed rówieśnikami, żyjąc tylko w wieku czterdziestu sześciu, ale pozostaje jednym z najbardziej znanych tancerek flamenco w historii.

Znani Tancerze flamenco w nowoczesności

Dzięki cyfrowych mediów, sztuki flamenco z muzyką i tańcem rozprzestrzeniają się na całym świecie. YouTube może pokazać gwiazdy takie jak Joaquin Cortés, obecnie najbardziej znany tancerka flamenco żyje. Oprócz własnej kariery gwiazd, która zawiera adnotacje, linie perfum i relacje z supermodelek, jego firma wyprodukowała pokazy tańca, które wypełniają stadiony. On również został wyposażony w filmie Carlosa Saury w Flamenco (wśród innych filmów).

Romans między flamenco i filmu nie wykazuje oznak zaginięcia, ze reżyser John Woo chiński działania tancerz flamenco odlanie Sara Baras i choreograf w przebojowej misji Tomem Cruisem Impossible: II. Baras, jak wielu innych, posiada również własną firmę i koncertował na całym świecie. Ona jest jedną z najbardziej szanowanych bailaora tych (tancerzy) na świecie.

Lista tancerzy flamenco, którzy korzystają (lub nadal korzystają) na całym świecie sławę i idzie dalej: Antonio Canales, Eva la Yerbabuena Rafael Amargo, Cristina Hoyos i więcej. Jeden z najbardziej rozbudowanych ofert tancerzy w przeszłości i obecnie można znaleźć na Es Flamenco (wraz z wieloma innymi zasobami flamenco).

Z tancerzami, jak José Greco jako ich przykład, świat flamenco nadal rozwijać. Urodził się w 1918 roku, był jeszcze na scenie w wieku wykonywania siedemdziesiąt siedem. Miał sześcioro dzieci, z których wszystkie wykonywane flamenco w ten czy inny sposób, Greco rozszerzony tradycji flamenco i przekazał ją do nowej generacji, z których świat jest nadal cieszą magię flamenco.

Joffrey Szkoła Baletowa

Joffrey Szkoła Baletowa

Joffrey Ballet Szkoła znajduje się w Nowym Jorku i jest szkoła kształcąca profesjonalnych tancerzy do kariery w balecie. Szkoła zapewnia również zajęcia dla dzieci i rozpoczynających dorosłych.

Historia Joffrey Ballet School

Joffrey Ballet School jest bezpośrednio podłączony do Joffrey Ballet Company, która jest, od 1995 roku, z siedzibą w Chicago w stanie Illinois.

Robert Joffrey Ballet i Joffrey

Robert Joffrey, który urodził się w Seattle w 1930 roku, założył szkołę w 1953 roku Gerald Arpino Ich zadaniem było opracowanie i szkolenie zawodowe tancerzy baletowych, jak nie było wielu profesjonalnych szkół baletowych w Stanach Zjednoczonych w tym czasie.

W 1956 roku, Joffrey i Arpino założył Ballet Company Joffrey. Z Joffreya na czele, firma zbudowała znakomitą reputację wykonując mieszany repertuar oryginalne balety i rzadszych klasyków, takich jak Michaił Fokin w Pietruszki, jak i innych, które zostały stworzone i prowadzone przez Serge'a Diagilewa Ballet Russe de Monte Carlo.

Robert Joffrey zmarł w 1988 roku, pozostawiając School i Spółkę w rękach Arpino. Nieszczęścia finansowe przestrzegane i Arpino postanowił przeniósł firmę do Chicago w 1995 roku szkoła pozostała w Nowym Jorku.

Lokalizacja

Oryginalny lokalizacji szkoły był w przebudowanej fabryce czekolady w Greenwich Village na Dolnym Manhattanie. W 1960 roku przeniósł się do szkoły Szóstej Alei (434 w miejscowości Greenwich również) pomiędzy 9 i 10 ulicy. Zajmuje 10000 metrów kwadratowych na trzecim i czwartym piętrze budynku, który jest zabytkowy.

Dyrektorzy i personel

Robert Joffrey, aż do swojej śmierci, był dyrektorem artystycznym zarówno szkoły i firmy. Gerald Arpino przejął później. Edith D'Addario, znany również jako "pani D." dołączył do zespołu w 1961 roku, a od 1962 na nadzorował codziennej pracy jako dyrektor szkoły aż do niedawna. Jej córka Gail D'Addario, były student, jest obecny dyrektor.

Programy w Szkole Baletowej

Joffrey Szkoła oferuje wiele rodzajów zajęć dla dzieci, pre-profesjonalistów i osób dorosłych. Program dla dzieci oferuje:

 • Dance With Me i Creative Ruchu: w wieku 2,5 - 5
 • Wstępnie Balet: w wieku 5-6
 • Balet w wieku 7-15 Podstawy:
 • Balet 1-5: w wieku 7-15

Dorośli bez wcześniejszego szkolenia baletu mogą również zajęcia. Są otwarte zajęcia dla dorosłych pośrednich i profesjonalistów.

Szkolenia Młodzieży

Trainee Program jest Junior 6 dzień w tygodniu, po programie szkoły dla uczniów, którzy zamierzają dążyć do kariery zawodowej tańca i / lub mogą być zainteresowane uczelnie z dur tańca. Studenci uczestniczą następujące klasy:

 • Balet technika: codziennie
 • Pointe
 • Pas de deux partnerskie
 • Wariacje
 • Współczesna balet
 • Charakter, jazz i pilates są opcjonalne

Istnieje również osiem tygodni letni intensywny program, który działa od czerwca do sierpnia. Ostatnich czterech tygodni są otwarte jedynie dla tych, którzy będą wykonywać na koniec pokazu sesji.

Pre-profesjonalne szkolenie

Szkoła Joffrey jest akredytowanym członkiem Krajowego Stowarzyszenia Szkół Tańca. To spełnia również normy ustanowione przez Departament Edukacji dla kształcenia zawodowego.

Program szkolenia jest cztery lata, Program policealne. Po zakończeniu 3450 godzin przeprowadzonych w nie mniej niż cztery, ale nie więcej niż 6 lat, tancerze otrzymują certyfikat. Studenci powinni mieć minimum 14 lekcji w tygodniu. Studenci Joffrey nie otrzymują stopnie, ale są oceniane w skali od niesatysfakcjonujące doskonała, na każdy element techniki baletowej na koniec każdego semestru. Studenci mogą być umieszczone w zawieszeniu i spadł z programu w przypadku stwierdzenia, że ​​nie są one podejmowania wystarczających postępów.

Wszystkie programy szkolenia, młodzieży, przed profesjonalnym i latem intensywne wymagają wstęp oparty na przesłuchanie. Przesłuchania mogą być osoby, w miejscu przesłuchania objazdowej lub przez złożenie / DVD VHS.

Opłaty od 2008 roku były następujące:

Czesne i opłaty Joffrey Szkoła
Program Student Koszt
Pre-professional, wrzesień-czerwiec Stany Zjednoczone 11.500 dolarów
Pre-professional, wrzesień-czerwiec Obcy 13.500 dolarów
Letni Intensywny Stany Zjednoczone 2500 dolarów
Letni Intensywny Obcy 2,040 dolarów

Istnieje również opłata za wniosek jedna godzina 50 zł i corocznie opłatę rejestracyjną w wysokości 75 dolarów.

Joffrey Ballet School wyprodukował jedne z najwybitniejszych specjalistów baletowych na świecie. Jest to wspaniałe miejsce na wyjątkowe szkolenia w balecie bez względu na poziom>.

Kroki taneczne baletowe

Kroki taneczne baletowe

Wiele baletowe kroki taneczne są podstawą, z którego kroki taneczne rozwijała się w innych gatunkach tańca. Czy chcesz nauczyć się kroków baletowych w celu ich wykorzystania w klasie baletu, jazzu, lub inne formy tańca, trzeba pewnej dyscypliny, aby być w stanie doskonalić kroki.

Balet Nauka

Ze względu na wymaganą precyzję i technikę tańca balet do opanowania, praktykujący często jest podstawowym kluczem do sukcesu. Kroków baletowych na ogół nie są dowiedziałem czytając opis, a następnie wykonując krok na własną rękę; ważne jest, aby mieć dobrego nauczyciela baletu, jeśli chcesz nauczyć się kroków prawidłowo. Wykonywanie baletowe kroki taneczne w odpowiedni sposób jest nie tylko niezbędna estetycznie, ale jest to również najlepszy sposób, aby uniknąć obrażeń, zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Balet jest znana z negatywnych skutków na organizm w ciągu dziesięcioleci, a właściwa technika może pomóc złagodzić stres fizyczny, że wiele kroków wywierać.

Podczas nauki baletu z pisemnych opisów nie jest wskazane; o zasoby opisujące różne kroki mogą być niezbędne do weryfikacji czynności w domu. Ponadto, gdy choreografię tańców, można znaleźć inspirację poprzez skanowanie za pomocą słowników kroków.

Kroki taneczne Wspólnej Ballet

Niektóre z najczęstszych kroków baletowych, te, które poznasz w ciągu pierwszych pięciu lat od baletu klasycznego szkolenia są następujące ruchy, kroki, włącza i wyskakuje:

 • Arabeska
 • Zbierać
 • Postawa
 • Bilans
 • Battement
 • Brise
 • Cabriole
 • Changement
 • Chasse
 • Ciseaux
 • Coupé
 • Demi-Plie
 • Developpé
 • Echappe
 • Emboité
 • Glissade
 • Grand-battement
 • Grand-Plie
 • Jete
 • Pas de Basków
 • Pas de bourrée
 • Pas-de-czat
 • Pas de cheval
 • Passé
 • Penche
 • Petit battement
 • Petit Jete
 • Piruet
 • Plie
 • Port de bras
 • Promenada
 • Relevé
 • Rond de jambe
 • Sissonne
 • Soubresaut
 • Sous-sus
 • Tendu

Balet Krok Słowniki

Możesz złożyć swoją książkę lub plik cyfrowy kroków baletowych na tydzień. Wystarczy napisać nazwy kroków i krótki opis z nich za każdym razem się uczyć nowego kroku. Jeśli się plik na komputerze, można sortować kroki okresowo w porządku alfabetycznym, dzięki czemu łatwiej je znaleźć. Alternatywnie, można zachować notebooka kroków, które są podzielone na różne kategorie, takie jak kroki, skoki i obroty. Upewnij się, że to podstawowe pozycje baletowe, jak również czynności.

Pełną odniesienia kroków, można kupić książkę baletowych kroków tanecznych lub dostępu jedną z wielu stron internetowych, które posiadają listy terminów baletowych i słownictwa.

Online

Słownik Ballet z Wikipedii jest doskonałym źródłem informacji dla początkujących. Chociaż nie ma to wyczerpująca lista wszystkich etapach, zawiera wszystkie podstawowe etapy i jest dobrze zilustrowane kilku obrazów.

Balet słownik z TheatreDance składa się z długiej listy terminów baletowych. Choć lista jest dość wszechstronny, strona jest stworzona z prostym tekstem, bez obrazy. Aby uzyskać więcej informacji, to jest dobre miejsce; inspiracji, być może trzeba szukać gdzie indziej.

Teatr American Ballet Słownik Online: zdecydowanie najbardziej wszechstronny ze źródeł internetowych, ta strona oferuje kompletne instrukcje tekstowe i informacje na temat wszystkich etapów, a także zdjęcia z pozach / pozycjach i filmy z etapów występuje ruch. Do poważnego ucznia, ta strona jest doskonałym źródłem.

Książki

Język Ballet to książka terminów baletowych z wszystkie podstawowe w rozsądnej cenie. Dla bardziej wszechstronnego zasobu, spróbuj książki Classical Ballet Technique, który ma wszystkie kroki, a także zalecenia dla pracy na technice baletowej. Kroki w Ballet to świetna książka dla studentów spojrzenie nie tylko na słowniczek terminów baletowych, ale także porady, jak (i ​​jak nie) do wykonywania różnych czynności.

Wymowa i pisownia

Może się okazać, że trudno jest znaleźć poszukiwane słowa w książkach i słowników internetowych na podstawie sposobu ich interpretacji, gdy słyszysz je w klasie. Warunki Ballet pochodzą z francuskiego, co oznacza, że ​​ich pisownia i wymowa są bardzo trudne dla Anglików. Zapytaj swojego nauczyciela o pomoc ze znalezieniem pewnego kroku, jeśli nie można dowiedzieć się, które napisane Nazwa kroku odpowiada którym ruch nauczyłeś się od swojego nauczyciela.

Znani Tap Tancerze

Znani Tap Tancerze

Stepowanie cechuje odwaga, energia i oryginalność, cech prezentowanych przez znanych tancerzy kranu w całej historii. Od korzeni stepowania do nowoczesnych przedstawień muzycznych, tap tancerze cieszyć się, że ich apel zabawy taniec uosabia dla wielu entuzjastów tańca.

Tradycyjne amerykańskie Tap Tancerze

Każdy uwielbia dobrą tapper'a; jakoś, stepowanie jest przyjemne, ponieważ jest beztroska obok muzyki, do którego jest wykonana. Od produkcji Wspólnoty do dużym ekranie, dotknij taniec zdobył serca milionów Amerykanów, a to jest najbardziej widoczne w podstawie wentylatora wspomagającego kariery kilku wpływowych Tappers.

Większość z nich to ludzie, z kilkoma wyjątkami. Amerykańscy tapping gwiazdy złotej ery Hollywood cieszył długie kariery i nadal dzisiaj zauważyć dla rozrywki zabawy one udostępnione. Poniżej tylko kilka z tych, którzy naprawdę rządził jako "szczyty z kranu jest!"

Fred Astaire

Być może nie ma innego imienia synonimem stepowania jak Fred Astaire. Z jego licznych amerykańskich filmów, w tym z Sidekick Ginger Rogers, Fred zrewolucjonizował obecność kranu świecie w filmach. Wiele osób przypomnieć jego współpracę z Ginger Rogers nie tylko dla pięknych tańców, ale także dla tańców tap, takich jak Let Yourself Go. Jego połączenie zabójca przystojny twarzy i uprzejmego stylu, w połączeniu z jego numerów tanecznych Peppy uczynił go jednym z najbardziej cenionych gwiazd muzycznych Hollywood.

Bill "Bojangles" Robinson

Zanim on wywieszony z Shirley Temple i wyłączenia ekranowej jak Bill Robinson można znaleźć w licznych produkcjach teatralnych. On jest znany z ponownego zapalania szał kranu w 20 wieku, i doprowadzenie gatunek z popularną do elitarnego poziomu sztuki. Często wyzwanie konkurentom w konkursach kranu, prawie zawsze wychodzi jako zwycięzca. Był także choreografem tańca niesławnego schodów znalezione w filmie Mała płk. Inspirował i Shirley Temple, trenował jedno z najmłodszych kranu tancerzy w Hollywood, a ona objawia się w swojej autobiografii, jak Bill był jak wujek do niej, zarówno w jej mentoringu tańcu iw życiu.

Sandman Sims

Inny słynny odprowadzenia od złotej ery Hollywood, stał notorycznie jego "taniec piasku", który zaangażowany stepowanie w piaskownicy. Używał do podróży w całym kraju, wyzwanie konkurencyjne tap tancerzy, a on rzadko (jeśli w ogóle) stracił dance-off. Jest uważany za jednego z najbardziej kreatywnych i innowacyjnych Tappers swojego pokolenia, a zawsze będzie znany jako najlepszy tapper którzy nigdy na wzór poza tradycyjnymi regułami tańca.

Dzisiejsze Dotknij gwiazdek

Istnieje również wiele znanych współczesnych kranu tancerzy, jak i te, które wciąż rozwijającej się na arenie tanecznej. Poniżej kilka Tappers, którzy stosują nowoczesne kranu świat.

Gregory Oliver Hines

Dotykając jego drogę w 21 wieku, Hines zaczął tańczyć w Nowym Jorku, jako młody chłopak, i był uważany za największego swego pokolenia tapper zanim zmarł na raka w 2003 roku pojawił się w wielu filmach, w tym Running Scared, Cotton Club i Tap. Miał też swój własny program telewizyjny, gdy pojawia się na popularnych ulubionych sieciowych, takich jak Will i Grace. Nagroda Tony wygranej z kranu tancerz, Hines zdobył serca pokolenia i doskonali swój warsztat, ustawienie idealnym przykładem dla przyszłych gwinciarki, aby pójść w jego ślady.

Savion Glover

Savion Glover został odkryty, pełnił wiodącą rolę w sztuce na Broadwayu, i został nominowany do nagrody Tony wszystko do czasu, gdy miał 12 lat. On również choreografię do Przynieś Da Noise, Przynieś Da Funk, która nadal jest hitem teatr, pełen rewolucyjnych procedur zaczepów, że inni artyści zazdrości. On ma zaszczyt być jednym z najmłodszych ludzi kiedykolwiek nominowanych do nagrody Tony, a także otrzymał Martin Luther King Jr. nagrodę Outstanding Młodzieży, kiedy był jeszcze stosunkowo małe dziecko. Glover ma świetlaną przyszłość w branży rozrywkowej i nadal tworzy i zadziwić się wszystkie areny tap dziś.

Oglądając Famous Dancers

Czy lubisz klasyczne stepowanie styl hollywoodzkich filmów widziałem w 20 wieku i cieszyć współczesny kranu pokazuje popularnej muzyki naszych czasów, istnieje wiele sposobów, aby cieszyć najsłynniejszych tancerzy tap Ameryki. Podczas gdy klasyczne są łatwo dostępne do wynajmu lub nawet w Internecie, jest magiczne odwołanie słuchu stepowanie osobiście. Zapoznaj się pokaz w pobliżu miejsca zamieszkania i zobaczyć, czy można na miejscu jednego z amerykańskich nowych wschodzących gwiazd.

Słynni tancerze Jazz

Słynni tancerze Jazz
Mia Michaels

Modern Jazz tancerzy zdefiniować sztukę gatunku, jaki obecnie istnieje, ale ich technika i artyzm urodzili się z pokolenia tancerzy jazzowych, a także innych czynników, przede wszystkim tańca nowoczesnego i muzycznych tradycji jazzowych, spirituals i bluesa , Od pierwszych dni tańca jazzowego, gdzie forma ewoluowała z różnych gatunków muzycznych i tanecznych, do chwili obecnej, to forma tańca jest jedyna w swoim szerokim stopniu zróżnicowania stylu i techniki.

Wczesne jazzowe Tancerze

Jazz taniec ma swoje korzenie w kulturze i wodociągowej afroamerykańskiej taniec końca 1800 do połowy 1900 roku. Jak się rozwinęła i rozwijane, jazz wzrosła popularność tańca jako formy tańca filmów i pokazów na Broadwayu. Znani tancerze z wczesnych lat jazzu m.in. Jack Cole, Lester Horton i Katherine Dunham. Każdy z tych legend jazzu jest wspominany jako wielki choreograf i performer, niespotykane w ich umiejętności i osiągnięć w tym gatunku.

Słynni tancerze Jazz

Jack Cole

Jack Cole

Uważany Ojciec Jazz i Techniki Tańca Ojciec teatru tańca, Jack Cole (1911-1974) rozpoczął jako współczesnego tancerza. Przełączanie do jazzowego tańca w czasie Wielkiego Kryzysu, był pierwszym tancerzem połączyć popularne kroki jazzowe czasu, aspekty tańca nowoczesnego i wpływów etnicznych, tworząc artystyczną i techniczną taniec jazzowy. Był pierwszym tancerzem sformalizować teatralny technikę tańca jazzowego. Jego styl był wybuchowy i zwierzęce, pełen emocji i ruchu. On choreografii diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, poniżej z Marilyn Monroe, poprzedzone komentarzem od pisarza taniec Debra Levine.

Lester Horton

Jedną z wielkich pionierów nowoczesnej i taniec jazzowy, Lester Horton (1906 - 1953) wypracował swój własny, niepowtarzalny styl choreografii tańca i techniki. Był mistrzem w tłumaczeniu Native tańców amerykańskich i etnicznych w tańcach, które pracowały także w filmach z 1940 i początku 1950 roku. Wpływ Lester Horton widać w pracach wielu późniejszych tancerzy, jazzu i innych okoliczności.

Katherine Dunham

Słynni tancerze Jazz

Katherine Dunham

Znany jako Matriarchini Black Dance, Katherine Dunham (1909 - 2006) założył pierwszy poważny czarnego tańca nowoczesnego w Ameryce. Integracja synkopiczne rytmy Haiti, Kuby, Brazylii i Karaibów do amerykańskiego tańca, ona jest wynalezienie techniki izolacjonizmu ciała i włączenie go do jej stylu tańca. Wpływ i tańca Katherine Dunham technika miała ogromny wpływ na świat taniec jazzowy. Dziś prawie wszystkie tancerzy jazzowych używać jej techniki w ich tańcu.

Tancerz przed ruchem praw obywatelskich, Dunham wykonywane dla wydzielonych grup odbiorców na początku swojej kariery. Poniżej film akcji wywiadu, w którym Dunham omawia jej wysiłki de-segregować publiczność w czasie jej panowania jako najlepszy amerykański tancerz.

Przejście do tańca modern jazz

1950 zobaczył taniec jazzowy rozwijać się, co wiemy dzisiaj, jak taniec współczesny jazz. To przejście było wynikiem stopniowych zmian w stylu choreografów na Broadwayu. Znani tancerze jazzowi z tego okresu to:

 • Matt Mattox, protegowany Jack Cole, znany z kątowym i ostry techniki
 • Luigi, których jazzowy styl znany jest z pięknych ruchów płynów

Znani tancerze tej epoki nauczył swoich umiejętności młodszym pokoleniom, taniec jazzowy świat nadal się rozwijać.

 • Bob Fosse (1927 - 1987) był jednym z najbardziej znanych nazwisk w taniec jazzowy. On swoją pierwszą choreografię tańca w nocnym klubie, gdy miał zaledwie 15. W ciągu następnych 25 lat nazwa Fosse niemal synonimem taniec jazzowy.
 • Joe Tremaine studiował z wielu wspaniałych tancerzy z 1960 roku. Pojawiła się w wielu filmach i pokazach na Broadwayu, Tremaine później została obsadzona przez czerwiec Taylor jako jeden z ośmiu tancerzy na Jackie Gleason Show. Później stał się znany jako nauczyciel tańca z gwiazdami, pracując z takimi nazwiskami jak Diana Ross, Goldie Hawn, Kasia Kowalska i Cameron Diaz.
 • Lynn Simonson stworzył niesamowitą Technika Simonson Jazz. Uczy się w 16 krajach, a jej technika szkoli tancerzy niezależnie od ich stylu. Jej metoda jest oficjalny wykładał na DanceSpace Manhattanie.
 • Carmen deLavallade pracował z Lester Horton i Alvin Ailey stworzyć własny styl tańca jazzowego podpis.

Słynni tancerze Jazz dzisiejszy

Istnieje wiele tancerzy doskonałe jazzowe i znanych choreografów dziś, że będzie pamiętał za ich wkład w nadchodzących latach. Należą do nich:

 • Mia Michaels, córka właściciela studio tańca, zaczęła tańczyć w wieku trzech lat, i uczynił duży wpływ tańca współczesnego jazzu. Sędzia na So You Think You Can Dance i choreografem filmu i sceny, Michaels jest potęgą w jazzu i tańca współczesnego.
 • Graciela Daniele, który współpracował z Bobem Fosse, Agnes de Mille, i Michael Bennett w Nowym Jorku, stając choreograf w swoim rodzaju w 1980
 • Ann Reinking, który był związany z Bobem Fosse w 1970 roku, którego praca jest przesiąknięty jego niezapomnianym stylu

Legendy jazzu

Wiele z tych słynnych tancerzy stał legendy czasu, choć nie wszystkie z nich zostały dokładnie docenione na wyżyny kariery. Podobnie jak wielu fanów, nie wiem, jak wiele sukcesów Marilyn Monroe można przypisać Jack Cole, tancerze te miały wpływ na formy sztuki był czasem anonimowe. Czy ich składki są prawidłowo przypisane, czy nie, te słynne tancerzy jazzowych tworzą oryginalną formę sztuki i kształtowane w to, co jest dzisiaj.

Znani Tancerze tańca nowoczesnego

Znani Tancerze tańca nowoczesnego

Taniec nowoczesny wyposażony niesamowite tancerzy, a niektóre z najbardziej znanych współczesnych tancerzy wielki wpływ na całą historię tańca.

Roots of Modern Dance

W historii tańca współczesnego, jeden najłatwiej rozpoznaje pracę Marthy Graham. Często nazywany "Matką tańca nowoczesnego" i łatwo największy wpływ na taniec nowoczesny w Ameryce, jej kariera była długa i owocna. Jej wpływy są nadal widoczne na pokoleń tancerzy nowoczesnych, które ją następnie.

Martha Graham

Martha Graham, urodzony w 1894 roku, miał jedną z najdłuższych karier w historii tańca, jak była aktywna przez 75 lat. Zmarła w 1991 roku, ale jej firma, Martha Graham Taniec Spółka jest jeszcze silny i oferuje wiele zasad nowoczesnego tańca, które są rozpoznawalne z okresu, kiedy Graham tańczy Sama solówki.

Motto Grahama, że ​​przejął od ojca, psycholog: ". Ruch nigdy nie kłamie" Bardzo wcześnie w swojej karierze, w 1925 roku, Graham opuścił już firm, które pracowała z aby rozpocząć swoje własne produkcje. Jej pierwszy koncert, w kwietniu 1926 roku, otrzymał entuzjastyczne recenzje nie tylko tańca, ale za pomysłowość ruchu. Być może jednym z kluczy do sukcesu Grahama jak ona daleko od tradycyjnego świecie tańca było to, że użyła nowoczesną muzykę zamiast muzyki 18 i 19 wieku. Tradycyjnie, wszystkie tańce zrobiono starszej muzyki, ale muzyk i akompaniator, Horst, z którymi Graham pracował, wprowadził ją do świata muzyki współczesnej i przekonał ją, że jej styl ruch mógł wpasować się w nowoczesnych kompozytorów. Horst okazało się być w porządku, jak Graham ułatwiło rozwój własnego stylu, raz ona niemal wyłącznie na nowoczesną muzykę.

Martha Graham Taniec wkrótce wziął skupić się na emocjach i tematów Americana. Te dwa motywy są jej podpisy, jak również jej nowoczesne podejście do ruchu; ona jest jednym z najbardziej znanych tancerek wszech czasów.

Więcej Znani Tancerze tańca nowoczesnego

Podczas gdy Marta Graham jest nazwisko, które pojawia się w głowie, kiedy kogokolwiek taniec nowoczesny wspomniano, wiele innych znanych współczesnych tancerzy zdobią świat tańca z ich nowatorskich podejść do tańca.

Mary Wigman

Mary Wigman był jednym z wielkich europejskich tancerzy na początku 20 wieku. Zadzwoniła jej własny styl ciemne i wyraziste, a koncentruje się na dostarczaniu prawdziwe ludzkie emocje i doświadczenia w tańcu. Jej styl został przywieziony do Ameryki przez jednego z jej uczniów, Hanya Holm, którzy zaczęli szkołę w Nowym Jorku o nazwie Mary Wigman Szkołę Tańca.

Lester Horton

Lester Horton cieszył się krótką, ale błyskotliwą karierę jako tancerz, choreograf nowoczesny i nauczyciela. Wybrał do pracy z Kalifornii, a nie w Nowym Jorku, co oznaczało, że jest z dala od centrum świata tańca, ale obok centrum przemysłu filmowego w Hollywood. Dlatego też pracował na kilku musicali filmowych, z których najważniejszym była wersja Upiór w operze 1943.

Twyla Tharp

Wciąż aktywny choreograf w Nowym Jorku dzisiaj, Tharp ma ogromny wpływ zarówno światów baletu nowoczesnego i klasycznego tańca. Jeden z jedynych na sukces w dokładnie integracji balet i techniki tańca współczesnego, Tharp jest powszechnie obchodzony jej choreografii. Zdobyła wiele nagród i otrzymał doktoraty honoris causa z kilku szkół i jej styl i wpływy na świecie tańca wciąż postępuje.Czy szukasz pewnych kroków tańca nowoczesnego lub po prostu chcą być zafascynowani kilka świetnych tancerzy, te nowoczesne mistrzowie tańca są inspirowane i inspirujące.

Znani Tancerze tańca towarzyskiego

Znani Tancerze tańca towarzyskiego


Istnieje wiele znanych tancerze sala balowa z czasów, zanim jeszcze filmy i telewizja były one znane nazwisko. Co to jest, że te wykonawców z przeszłości i teraźniejszości mają sprawia, że ​​ich gwiazdki?

Sylwetki znanych Tańce

Jednym ze szczególnych aspektów bycia tancerką balowej jest to, że są często związane z partnerem - na przykład, Fred Astaire często dopasowane z Ginger Rogers w umysłach ludzi, mimo że miał wielu innych partnerów, przede wszystkim jego siostrę Adele. W rzeczywistości, istnieje wiele niezwykłych historii aspekty tańca Astaire, że postawił go obok innych znanych tancerzy towarzyskiego. Na przykład, początkowo był bardzo niechętny do tańca, tylko robi to na nalegań rodziców jako partnera swojej siostry. Nawet kiedy był ustanowiony Wodewil pochwał w 1930 roku i przesłuchaniach do ról pierwszych filmów, słynne zaniżone wyrok jego testu ekran był "lekko łysy. Tańce również."

Jest to w jawnej sprzeczności z nowoczesną sala balowa tancerz Maksim Chmerkovskiy, którzy, podobnie jak Astaire, rozpoczęła lekcje tańca w wieku czterech lat. Jednak jego rodzice zaplanowane na niego i jego brata się gwiazdy, a jednocześnie Maksim rozgałęziony na sport jako nastolatek, nie zrezygnował z tańca. Ranny podczas jednej z jego wielu imprez sportowych, lekarze powiedzieli mu, że nigdy nie może być w stanie chodzić. Jednak "Maks", postanowił udowodnić, że się mylą, poświęcając się jego konkursach tanecznych i nie pojawiają się tylko jako wdzięku i potężne, ale także prowadzi mistrz. Jego cała rodzina - sam, jego rodzice i jego brat - przeniósł się do USA i pokonali bariery językowe i imigracji, aby rozpocząć karierę taneczną w Stanach Zjednoczonych. Jego ciężka praca i poświęcenie opłaciło się, kiedy stał się jednym z powtarzających ulubionych na Taniec z gwiazdami, a to był dopiero początek jego kariery.

Gwiazda Follows

Oczywiście Maksim i Astaire musiał mieć partnerów w celu pokazać swoje umiejętności, a oni mieli wiele - Tia Carrere był tylko pierwszym partnerem celebrity Maksim i Ginger Rogers jest nieuchronnie związane z Astaire. Czasami par będzie przetasować, takich jak sprawy z rodziny DeMarco tancerzy. Tony DeMarco był głównym, ale w kolejnych trzech małżeństw, przyniósł każdy kolejny żonę do sławy, jak również - Nina De Marco, Sally De Marco i Renee De Marco były wszystkie gwiazdy Vaudeville i filmów z tej samej epoki, jak Astaire. Kolejna para małżeńska, Champion Marge i Gower, występował na całym świecie, w tym na Broadwayu z Ginger Rogers w Crazy For You.

Te tańczące gwiazdy były czczone, uwielbiane i plotkami o wszelkich znanych osobistości współczesnych. W rzeczywistości, byli jednymi z pierwszych gwiazd prawdziwe filmowe, jak były częścią "Złoty Wiek" z musicali filmowych. Drugi "Złoty Wiek" rozpoczął w 2000 roku wraz z utworzeniem i niewiarygodnym sukcesie Taniec z gwiazdami, a następnie So You Think You Can Dance i zabił innych konkursach tanecznych. Choć hip hop i inne formy taneczne były reprezentowane, sala balowa tancerzy nadal cieszyć się w świetle jupiterów, jak młode gwiazdy jak Anna Trebunskaya, Julianne Hough, a Derek Lacey Schwimmer i wiele innych wrócić sezon po sezonie do rozpoznania swoich fanów.

Co sprawia, że ​​taniec towarzyski gwiazdek?

Badając historię tych gwiazd tancerzy ujawnia kilka wspólnych cech. Większość miał szkolenie od najmłodszych lat z czynnym wsparciu ich rodzin, a większość (choć nie wszyscy) mieli partnerów, którzy im odpowiadają, ponieważ do perfekcji ich sztukę i natchnioną zachwyt tłumy podczas żywych perfomances, filmów i konkursów telewizyjnych.

Jedna właściwość, że one wszystkie wspólne była intensywna miłość do tańca i niezachwiane zaangażowanie w ich sztuce. Astaire nie wierzył negatywne poglądy jego testera ekranu, tak jak Maksim nie wierzył rokowanie jego lekarzy. Wierzyli w tańcu, i to, co czyni z nich prawdziwe gwiazdy sali balowej.

Znani Kobiety Tancerze

Znani Kobiety Tancerze

Każdy gatunek ma swoje słynne tańca gwiazd żeńskiej. Czy ktoś patrzy na baletnic prima pływających po scenie baletowej lub do lekkich stąpający tancerze sala balowa, którzy latają na całym parkiecie w wiry ruchu, jest wiele kobiet, podziwiać ich techniki, łaski, i artyzmu.

Słynni tancerze według gatunku

Poniższe tancerze przychodzą na myśl, gdy uznanie największych tancerki wszech czasów.

Znani Baleriny

 • Anna Pavlova
 • Fanny Elssler
 • Maria Taglioni
 • Carlotta Grisi
 • Natalia Makarowa
 • Maria Tallchief
 • Margot Fonteyn
 • Suzanne Farrell
 • Gelsey Kirkland

Tancerze tańca nowoczesnego

 • Martha Graham
 • Twyla Tharp
 • Isadora Duncan
 • Katherine Dunham
 • Ruth St Denis
 • Mary Wigman

Tancerze tańca towarzyskiego

 • Ginger Rogers
 • Irene Castle
 • Julianne Hough
 • Cyd Charisse
 • Rita Hayworth

Egzotyczne i Burlesque Dancers

 • Josephine Baker
 • Mata Hari
 • Colette
 • Lena Horne
 • Amera Eid
 • Samia Gamal

Biografie słynnych tancerek

Ze wszystkich tych znanych kobiet tancerzy, kilka z nich stały się znani. Biografie niżej wymienionych kobiet są pełne ważnych atutów i niezapomnianych występów.

Anna Pavlova

Nawet jeśli nie jesteś entuzjastą baletu, są szanse, słyszeliście o Anna Pavlova, fizycznie malutkiej rosyjskiej baleriny, który wstrząsnął światem baletu klasycznego na przełomie XIX i XX wieku. Po przyjęty do elitarnej Imperial Szkoły Baletowej, nie zajęło jej nauczycieli długo sobie sprawę, że jej niepowtarzalny styl był wyjątkowy i stała się hitem. Szacuje się, że ponad 4000 razy wykonywane, i rozpoczął trend baletu w Ameryce tyle małe dziewczynki zaczął brać lekcje po obejrzeniu jej występy. Anna także odegrał kluczową rolę w projektowaniu dzisiejszym nowoczesnym bucie pointe i był tak pasjonatem swojego rzemiosła, że ​​ona rzeczywiście zginął podczas próby do pokazu w Europie. Ona stała się inspiracją dla wielu przyszłych baletnic, a jej spryt i dążenie do sztuki tańca od dawna pielęgnowane.

Martha Graham

Taniec nowoczesny byłoby zupełnie inaczej dziś bez Marthy Graham, który często dalej "matka amerykańskiego tańca." Ona oderwała się od tradycyjnego baletu skupiając się na niekonwencjonalne i ostre zaciekle ruchów, które stają się taniec nowoczesny. Jej styl był wysokiej energii i zacięta, obejmujący nagłą i szarpnięcia styl, który naprawdę może być osiągnięty tylko przez utalentowanych tancerzy w jej konkretnej szkoły artyzmu. Panuje przekonanie, że ruchy Grahama nie można się nauczyć, jak są one raczej "czuje się" przez każdego tancerza.

W 1998 roku, Martha Graham został uhonorowany jako jeden z 100 najbardziej wpływowych ludzi magazynu Time, a jej styl i choreografia nadal być replikowane w całym współczesnym świecie tańca. Paul Taylor, Twyla Tharp i Merce Cunningham, to tylko kilka z jej "potomstwo", a jej wyjątkowa marka tańca z pewnością żyć dla przyszłych pokoleń.

Ginger Rogers

Najbardziej znana z występów filmowych z Fred Astaire, Ginger Rogers aktorka i tancerka, który ukradł serca publiczności filmowych na całym świecie. Jej kariera nabrała rozpędu, kiedy weszła, i wygrał, konkurs tańca Charleston i został wysłany na wycieczkę wydajności jak jej nagrody. Kończący się w Nowym Jorku, że dostał pracę na Broadwayu, gdzie została odkryta w musicalu Crazy For You i oferowanych umowę Hollywood. Podpisanie z Paramount Pictures ciągnęła do słynnych filmów z Fred Astaire, w którym para flirtowała i tańczyła jak widzowie filmu nigdy nie widział. W trakcie swojej kariery filmowej tańca, jej taniec talent i charyzma pomógł jej zdobyć lepsze pensje i rozliczeń, niż się pierwotnie oferowanych. W ten sposób była w stanie pomóc i uznania dla sztuki tańca evolve podczas jednej z jego najważniejszych okresów.

Josephine Baker

Urodził się w St. Louis, Baker opuścił dom w młodym wieku po porzucił szkołę i już żonaty przez 13 lat wyruszyła wykonywania na torze artystycznej małych teatrów zaniedbany w amerykańskim Południu, a później odkryte w Nowym Jorku przez amerykańskiego życia w Paryżu. Podpisała umowę przystąpienia do pierwszej rewię w Paryżu, że zaprezentowanie Afroamerykanów i dynamiczny nagość, a raz, że przybył do Paryża i rozpoczął próby była szybko awansował do grona gwiazd show. Była zyskał natychmiastową sławę jej Danse Sauvage, a później jej "Banana Dance" i udał się do cieszyć się pięćdziesiąt lat karierę aż do jej śmierci w 1975 roku znana z niezapomnianego poczucia rytmu, jej niestrudzonej uśmiechem, a jej słodki śpiew głos, Josephine Baker był jednym z najbardziej lubianych tancerzy latach 1920 i 1930 w Europie.

Taniec Sztuki

Niektóre z tych kobiet rozpoczął jako tancerze i miał kariery wyłącznie w tańcu, jak to często bywa z baletu. Na drugim końcu spektrum znajduje aktorki i śpiewaków, którzy również tańczyć jako część ich repertuaru wydajności. Niezależnie, czy taniec gustu skłania się baletu klasycznego, nowoczesnego ruchu lub odrobiną egzotyki z innych zakątków świata, te słynne tancerki wow z ich zdolności do dostosowania swoich wybranych gatunków muzyki do życia.

Profesjonalne Tancerze tańca towarzyskiego

Profesjonalne Tancerze tańca towarzyskiego

Zawodowi tancerze sala balowa może korzystać z szerokiej gamy możliwości kariery, jeśli ich szkolenie i doświadczenie jest wystarczająco szeroka. Wiele tancerze sala balowa dalszego wykonywania przez całe życie, oprócz coraz nauczycieli, sędziów, i choreografów innych tancerzy. Aby stać się profesjonalnym, ważne jest, aby wziąć udział w szerokiej zaawansowanego szkolenia, wykonywania często i znaleźć możliwości zarówno w swojej społeczności lokalnej i rozszerzonym taniec pracować, uczyć i wykonywać.

Szkolenia Tańca Towarzyskiego

Wielu profesjonalnych tancerzy balowej rozpocząć szkolenie w młodym wieku, ale nie jest to wymóg. Dzieci zwykle wykazują silne poczucie rytmu, gdy są jeszcze bardzo młode, które często określa, czy oni angażować się w hobby, takie jak taniec. Jeśli były tańczy od byłeś dzieckiem, to na początku szkolenia może pomóc przejście do szkolenia zawodowego nieco łatwiejsze.

Niezależnie od wieku, kiedy zaczynasz trening, nauka tańca towarzyskiego jest pierwszym krokiem na drodze kariery zawodowej. Jeśli Ty lub Twoje dziecko bierze lekcje balową i wydaje się być wybranie go bardzo szybko, jak się z tego ogromnie, można rozważyć zwiększenie częstotliwości i intensywności zajęć. Dla większości tancerzy, wzrost ten zapewnia moment, kiedy podejmowanie decyzji jest łatwe. Osoby, które są na drodze do kariery zawodowej będzie się rozwijać od intensywności treningu, podczas gdy ci, którzy są zadowoleni mieć tańca towarzyskiego jako hobby będzie sobie sprawę, że kariera zawodowa nie jest dla nich.

Profesjonalne Szkolenia

Ci, którzy chcą kontynuować karierę zawodową można trenować intensywnie i rozpocząć rywalizację na szczeblu lokalnym. Prywatne autobusy są często dobrym wyborem dla tych, którzy są bardzo poważne; prywatny trener nie tylko zapewnia instrukcje indywidualne, ale również połączenia do innych w świecie tańca. Twój trener będzie nie tylko wiedzieć, gdzie i kiedy są zawody, ale także to, co style i etapy będą najbardziej skuteczne, gdy w tych konkursach konkurencyjnych.

Tancerze, którzy konkurują z powodzeniem kilka razy w lokalnych konkursach towarzyskiego i kochają doświadczenia, może przenieść się do konkursów na większą skalę, dopóki nie są w stanie konkurować i ostatecznie na poziomie krajowym. Po drodze, następujące klasy i umiejętności wysokowydajne należy kierować zostać zawodowym tancerzem:

 • Muzykalność
 • Technika
 • Poszczególne tańce
 • Elastyczność
 • Wytrzymałość
 • Partnerstwo
 • Postawa
 • Showmanship
 • Improwizacja
 • Choreografię
 • Kostium, makijaż i włosy

Choć zajęcia tańca towarzyskiego nauczy Cię Salsa, Samba, Tango, i mam nadzieję, że niektóre muzykalność i Technika rozwija się w procesie uczenia się umiejętności subtelnie tanecznym nadrzędnym odbywa doświadczonego trenera i / lub mentora.

Wyniki Doświadczenie

Oprócz posiadania wybitny trener, aby poprowadzić swój trening balowej kariery, ważne jest, aby często wykonują, przesuwa granice tego, co już osiągnęliśmy. Jeśli specjalnością jest tango, nie bój się, aby zapisać się do Samby, też. Łatwo jest wygrać, kiedy jesteś w najlepsze, ale musisz nauczyć się nowych umiejętności, popychając swoje granice. Wydajność jest tradycyjnie postrzegana jako sposób, aby pokazać, czego się nauczyłeś, ale zawodowi tancerze uczą intensywnie w trakcie realizacji.

Wymagania edukacyjne

Choć formalne wykształcenie wyższe nie zaszkodzi, a może dostarczyć wiele możliwości nauki i wykonujących profesjonalni tancerze nie muszą kontynuować naukę w szkołach wyższych. Jednak opanowanie i dyscyplinę, które mogą się nauczyć poprzez szkolnictwa wyższego będzie służył dobrze, w tej dziedzinie. Wiele uniwersytetów oferuje tańca i sztuk scenicznych kierunki, które pomogą Ci przygotować się do kilku różnych elementów kariery tańca towarzyskiego. Czy specjalizować się w choreografii lub wykonania, zajęcia podjąć będzie zwiększenia wydajności zarówno swoje umiejętności, jak również swoją wiedzę taneczną. Na poziomie szkoły średniej, uczestnicząc w Performing Arts liceum można szybko uruchomić swoją karierę zawodową.

Praca w sieci i Biura

Choć nie jest to obowiązkowe, aby mieć agenta, to z pewnością wskazane, jeśli chcesz przejść profesjonalne. Jeśli jesteś częścią rozbudowaną sieć profesjonalnych tancerzy przez studio lub grupy, może czuć, że środek nie jest konieczny; Jednak nie zapominajmy, że praca agent byłoby zwrócić uwagę swoim najlepszym interesie. Agent kosztuje, ale ona będzie Ci pracę, negocjowanie umów i obsługi rozgłosu.

Agenci są szczególnie ważne dla osób rozpoczynających karierę zawodową, jak jest koncepcja sieci. W celu uzyskania nowych miejsc pracy, upewnij się, że masz kontakty w całej wydajności i aren artystycznych w Twojej okolicy.

Praca dla zawodowych tancerzy

Wielu tancerzy rozpocznie się szkolenie towarzyski Przewidując karierę poświęcony niemal wyłącznie do wykonania. Są jeszcze inne opcje, jednak. Kariera wydajność może obejmować konkurencyjnych w konkursach, wykonując w profesjonalnych pokazów teatralnych i tanecznych, lub pojawia się w telewizji pokazuje, jak Taniec z Gwiazdami.

Zawodowi tancerze mogą również stać się nauczycielami, choreografowie, trenerów, dyrektorów artystycznych, lub producentów. Wszystkich tych karier, nauczanie jest popularny, ponieważ jest choreografia. Wiele gwiazd tańca łączą wydajność z nauczaniem i choreografii dopełniają ich kariery i wzbogacić swoje umiejętności. W większości przypadków, choreografii i innych dodatkowych kariery poza sceniczne są naturalną kontynuacją udanej kariery wydajności. Wygrać kilka nagród będzie dać innym pewność, że znasz tajniki profesjonalnego tańca, który otworzy drzwi do nauczania i choreografię. Po wykonaniu tych prac na chwilę, uczniowie i klienci będą coraz bardziej polecam innym, jeśli jesteś dobry, rozszerzając swoją karierę w sposób naturalny.

Idąc Pro

Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz z pierwszych lekcji towarzyskiego lub byłeś tańczyć dla lat i chcesz, aby więcej z hobby, kariera zawodowa może być w przyszłości. Porozmawiaj ze swoimi nauczycielami i niech im swoje plany i pragnienia. Ostatecznie, napęd i talent, w połączeniu z doświadczeniem i kontaktami nauczycieli i trenerów ", może rozpocząć swoją karierę. Gdy twoja kariera jest z ziemi, to do Ciebie, a agent, jeśli masz, aby upewnić się, że twoja kariera wciąż się powiększa i staje się coraz bardziej profesjonalne.

Tańce Teatr Muzyczny

Tańce Teatr Muzyczny


Muzyczne tańce teatr ma bogatą historię, która rozciąga się zarówno do sztuki baletu i tańca współczesnego, a także w bardziej dekadenckie sferze hal kabaretów, wodewilu i burleski.

Od Minstrel Shows do Ojca Tap

Mimo, że jest obecnie uznawany za haniebne i rasistowskie formą sztuki, pokazy Minstrel tego ostatniego 19 wieku odegrały ogromną rolę w doprowadzeniu taniec popularnej amerykańskiej scenie. Kaukaski aktorzy oczernić ich twarze i wykonać karykatury ludzi Afryki, używając "hardshoe" tańce irlandzkie przyrządy i "zapchać" tańca (używając grubych drewnianych podeszwach butów), aby zabawiać publiczność. Te podróże wykonawców opracowane tańce, które później stały się standardy dla kranu i jazzu takich jak Cakewalk i buck-i-skrzydła.

William Henry Lane (aka "Mistrz Juba") była rzeczywista tancerz African-American, który w połączeniu z afrykańskich tańców irlandzkich jego dziedzictwa z przyrządów zadziwiać widzów (w tym Karola Dickensa). Recenzenci zawołał, jak mógł "związać nogi w węzłach" i "make nogi błyskiem" (Tyler Anbinder, pięć punktów (New York:.. Free Press, 2001, str 173) Choć nikt nie nazywa go "kranu taniec" na że czas, jest on powszechnie uznawany za ojca tej postaci i jej roli w muzycznym tańców teatralnych.

Szanowni Państwo, w Teatrze Muzycznym Tańczący

Francuska trupa baletowa, osierocone w Nowym Jorku, inspirowane Thomas Wheatley wykorzystać swoje umiejętności w melodramacie pełnił funkcję o nazwie Czarny Crook w 1866 Podczas gdy sam występ był w najlepszym razie średnie i przeznaczone raczej jako rozrywkę niż sztuce burleski, to ustawić trend która miała trwać przez dziesięciolecia: kobiety na scenie, zwykle ubrana prowokacyjnie, robi duże ilości tańca. Tradycja ta doprowadziła do większych zespołowych tańców takich jak Ziegfield Follies, rumpel dziewczyn, i Radio City Music Hall Rockettes.

Główne postacie w przynosząc mężczyzn (i pary taneczne) w krainę muzycznych tańców teatralne były George M. Cohan i kilka Vernon i Irene Castle. Cohan doskonalił swoje umiejętności w wodewilu, nauka tańców Minstrel, ale uczynił krok do Broadwayu Mały Johnny Jones, musicalu, który napisał, wyreżyserował i zagrał w 1904. Podczas gdy znane utwory, jak "Jestem Yankee Doodle Dandy" Cohan uważał "Piosenka i taniec człowiek" i umieścić tak duży nacisk na jego zdolności do tańca w swoich pokazach, jak jego muzyka.

Vernon i Irene Castle wreszcie wprowadzony, co stało się standardem dla wielu tańce teatr muzyczny przyjść, odpowiednik balet Pas de deux - pary taneczne do dalszej fabuły. Począwszy The Merry Widow, w których dwie główne postacie tanecznym krokiem, aby pokazać swoją miłość do siebie, para stał się sławny w Anglii i Ameryce, wprowadzenia innych popularnych tańców takich jak foxtrot. Wiele z ich tańce zostały uproszczone wersje tańców afroamerykańskich, stworzonych przez ich dyrektor muzyczny James Reese Europy. Europa była pionierska African-American, który pomógł im choreograf szkół tanecznych otwartych w całym kraju, jak również Nowy Jork klub nocny, gdzie ludzie mogli wypróbować tańców wyuczone na scenie.

Balanchine i DeMille: Taniec jako urządzenie działki

Aż do 1936 roku większość tańce w teatrze muzycznym były po prostu objazdy, odrywając się od fabuły pokazać fantazyjne ruchy i piękne ciała. George Balanchine, słynny balet choreograf, zmieniło się w musicalu na palcach, gdzie "Księżniczka Zenobia Balet" oraz "Ubój w dniu 10 Avenue Balet" odegrał ważną rolę w musicalu Richarda Rodger za. Wpływ Balanchine przyniósł bardziej klasyczny wygląd na Broadwayu i otworzył drzwi dla innych klasycznie wyszkolonych choreografów, aby stać się częścią Great White Way.

Rodgers współpracę z Oscar Hammerstein stworzyć przełomową musicalu Oklahoma! W 1943 roku, i Agnes DeMille stał się pierwszym znaczącym kobiet choreografem Broadwayu. Przeszkoleni również w tradycji baletowej, odwróciła jej tańce do głównych urządzeń fabularnych, w tym, co stało się standardowy formularz, "marzenie balet" (widać na przykład w filmie Deszczowa piosenka). Jej innowacyjność przyniósł taniec z przypadkowe do centralnej roli w teatrze muzycznym.

Do 21 wieku

Bob Fosse, Gower Champion, Twyla Tharpe, Jerome Robbins - to tylko kilka z choreografami, którzy Pioneer taniec na Broadwayu (oraz w jego odpowiednik, muzyczny film). Chociaż nie był to okres, który wydawało się, aby zobaczyć spadek popularności musicali, sukces extravaganzas Broadway tanecznych takich jak Lion King lub Momma Mia! dowiodły, że jest z powrotem z zemsty, a wiele z klasyki są wykonane i ponownie wykonane w filmach, teatrze muzycznym przyszłość tańca jest tak jasne i błyszczące, jak namiocie Broadway.

Bolszoj Moskwa

Bolszoj Moskwa

Bolszoj Moskwa teatr znany głównie opery i baletu. Jego balet firma, znana jako Baletu Bolszoj, jest drugim najbardziej znanym w Rosji po Kirov Ballet, oficjalnie znany jako Baletu w Sankt Petersburgu Teatrze Maryjskim.

Początek Bolszoj Moskwie

Rozpoczęto teatru Bolszoj w 1776 roku jako mała grupa, która w wykonaniu sztuki i operę w domach prywatnych. Następnie stał się teatr w Moskwie, gdy państwo to przeniósł się do swojej obecnej domu na Placu Teatralnym w 1824. Pierwotnie nazywany Imperial Teatr Bolszoj w Moskwie został zainaugurowany w 1825 roku występem baletu Cendrillon (Cinderella).

Podczas post-komunistycznej epoki Stalina, stał się sławny Balet Bolszoj całym świecie ze swoich firm turystycznych, które wykonywane klasykę w ścisłym rosyjskiej tradycji niemal idealnej harmonii w corp de ballet, w połączeniu z ognistym wirtuozowskim pasji głównych tancerzy. Niektóre kontrowersje powstały, kiedy odkryto, że niektóre tancerzy przechodnich zapowiadane jako Gwiazd Baletu Bolszoj w rzeczywistości tańczył z innymi firmami.

Repertuar Baletu Bolszoj Moskwa

Baletu Bolszoj jest najściślej związana z wielkich klasycznych baletów 19 wieku przez większość swojej historii, mimo że ostatnio zaczęły zawierać więcej nowoczesną pracę. Być może jego najbardziej znanym stowarzyszeniem jest balet z Petera Illyich Tchaikovsy w Jeziorze łabędzim, który miał swoją premierę na Bolszoj Moskwie w dniu 4 marca 1877 roku został następnie znany jako The Lake of the Swans. Pierwotnie był on choregoraphed przez Juliusza Reisinger.

Większość znanych dzieł klasycznych, które są obecnie częścią repertuaru Bolszoj były albo orginally choreografii lub przerobione przez słynnego Mariusa Petipy w Petersburgu, Teatrze Maryjskim Theatre. Te balety to:

 • Sleeping Beauty: muzyka Czajkowskiego, choreografia Petipy
 • Nutrcracker muzyka Czajkowskiego, choregraphy przez Petipy
 • Giselle: muzyka Adolphe Adama, choregraphy przez Corellego, Petipy
 • Bajadera muzyka Ludvig Minkus, choregraphy przez Pietia, Gorsky
 • Raymonda: muzyka Aleksandra Głazunowa, choregraphy przez Grigorieve, Gorsky, Petipy
 • Don Kichot: Ludwig Minkus muzyka, choregraphy przez Petipy
 • Korsarza: muzyka Adolphe Adama, choregraphy przez Petipy
 • Chopiniana, znany również jako Chopiniana: muzyka Fryderyka Chopina, choregraphy Michaiła Fokin

Ostatnio Bolszoj włączyła bardziej nowoczesne utwory, jak George Balanchine choregraphers i innych 20 i 21 choreografów wieku, takich jak:

 • Serenada: muzyka Czajkowskiego, choregraphy przez Balanchine
 • Symfonia C: muzyki Georgesa Bizeta, choregraphy przez Balanchine
 • Córka źle strzeżona: muzyka Louis Herold, choregraphy przez Fredericka Ashtona
 • W Wieczerniku: muzyką Philipa Glassa, choregraphy przez Twyla Tharp
 • Bright Stream: Dmitri Shostacovich muzyki, choreografii Aleksieja Ratmansky

Bolszoj specjalizuje się również w niektórych z największych rosyjskich wielkich oper, takich jak Borys Godunow (Czajkowski) i Kniaź Igor (Borodin), oba zawierają obszerne sekwencje baletowe.

Największe Tancerze Teatru Wielkiego w

Bolszoj Moskwa, ze względu na jego ścisłe Rosyjski styl szkolenia baletu, który rozpoczyna się w młodym wieku, produkuje jedne z najlepszych tancerzy na świecie, na przykład:

 • Maja Plisiecka tańczyła od 1943 do 1990 roku i był jednym z najbardziej znanych i lubianych gwiazd.
 • Nina Ananshiavilli tańczyła w wielu dużych zespołów baletowych na całym świecie, w tym American Ballet Theatre. Obecnie jest dyrektorem Państwowego Baletu Gruzji, który jest, gdzie ona pochodzi z.
 • Galina Stepanenko
 • Aleksander Mercuriev

Baletu Bolszoj Dziś

Alexsei Ratmansky prowadził Bolszoj od 2004 aż do tego roku, gdy jego kontrakt wygasł, a on przyjął propozycję dołączenia do American Ballet Theatre. Przypisuje mu się, jak po odnawiane od repertuaru, wprowadzając więcej pracy 20 wieku przez słynnego choregraphers. Od 1964 do 1981 Jurij Grigorowicz był dyrektorem artystycznym Baletu Bolszoj, zdecydowanie kontrolowanie każdego aspektu z rozwojem tancerzy do repertuaru. Został odsunięty od krytyki, które pozwalają mu spadek reputacji firmy z powodu stylu stagnacji. Został ponownie wybrany w marcu 2008 roku do 2009 roku, kiedy Jurij Burlaka, dziedzicem Ratmansky na przejmuje.

Strona Bolszoj Moskwa dostarcza informacji na temat swoich obecnych występów i tancerzy. Baletu Bolszoj ma szkoła nauka nazywa Akademia Baletu Bolszoj i które, wraz z Amerykańską Fundację Rosyjskiej, zapewnia intensywny program letni dla pre-specjalistów, aby uzyskać szkolenie stylu rosyjskim.

Bolszoj Moskwa ma długą tradycję taneczną, która trwa do dziś. Jest to firma, w której można zobaczyć największe balety wykonywane przez niektóre z największych tancerzy na świecie.