grsail.com

objawy po operacji kasai

Atrezja dróg żółciowych

Definicja

Atrezja dróg żółciowych jest wrodzony brak płodu opracowanie odpowiedniej ścieżki dla żółciowych odprowadzany z wątroby do jelita.

Opis

Atrezji dróg żółciowych jest wrodzony brak lub zamknięcie kanałów, które drenażu żółci z wątroby. Żółciową jest ciecz cholesterolu, sole kwasów żółciowych i produktów ubocznych, w tym bilirubiny, które wątroba wydziela się przez tysiące drobnych dróg żółciowych w jelicie, w którym substancje pomocnicze żółciowych w procesie trawienia tłuszczów pokarmowych. Kanały te łączą się coraz większe kanały, na przykład strumieni przepływających do rzek, aż wszystkie wlać do jednego kanału, który wpada do dwunastnicy (pierwsza część jelita cienkiego). Pomiędzy wątroby i dwunastnicy przewód ten posiada kanał boczny połączony z pęcherzyka. Sklepy pęcherzyka żółciowego i koncentraty żółciowe go, usuwając wiele z jej zawartości wody. Wtedy, gdy żywność dostaje się do żołądka, pęcherza żółciowego umów i opróżnia jego zawartość.

Jeśli żółci może się wydostać, gdyż przewody są nieobecny lub zasłonięty, cofa się do wątroby (zwanym dalej żółciowych letargu) i ewentualnie w pozostałej części organizmu. Głównym pigmentu w żółci jest chemiczny zwany bilirubina, która jest żółta. Bilirubina jest produktem rozpadu hemoglobiny (czerwonego chemicznych we krwi, który przenosi tlen). Jeśli organizm gromadzi się nadmiar bilirubiny, okazuje żółty (żółtaczkę). Żółć okazuje również brązowy stolca; bez niego, stolce są blade gray-, białe lub w kolorze płowy. Bile uwięziony w wątrobie powoduje uszkodzenie i bliznowacenie do komórek wątroby (marskość wątroby). Bliznowacenie wątroby może spowodować nadciśnienie wrotne (wysokie ciśnienie krwi w żyle wrotnej, co jest główną żyłę przenoszenia krwi z jelita do wątroby). Nadciśnienie wrotne może spowodować rozwój żyłach kruchych w jelit, żołądka, wykładziny lub przełyku, które mogą wydzielać i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej uwagę.

Demografia

Atrezja dróg żółciowych jest najczęstszą śmiertelną chorobą wątroby u dzieci, występujące raz 10000 15000 żywych urodzeń. W Stanach Zjednoczonych, około 300 atrezji dróg żółciowych przypadków rozpoznaje się każdego roku. Kobiety dotknięte są nieco częściej niż mężczyźni. Atrezji dróg żółciowych częstość występowania jest najwyższa w populacji azjatyckiej. Zaburzenie występuje również w czarnych dzieci w tempie około dwa razy wyższe niż w białych niemowląt.

Atrezja dróg żółciowych Przyczyny i objawy

Atrezji dróg żółciowych przyczyna nie jest znana. Istnieją jednak przesłanki, że infekcje wirusowe lub mechanizmy autoimmunologiczne mogą być odpowiedzialne za rozwój atrezji dróg żółciowych. Około 10 procent dzieci z niedrożnością dróg żółciowych ma również inne związane z nimi wad wrodzonych w naczyniach krwionośnych, serca, śledziony lub jelit.

Dotknięte niemowląt wydaje się normalne przy urodzeniu iw okresie noworodka. Po około dwóch do trzech tygodni, rozwija niemowląt żółtaczka. Niemowlę ma żółte oczy i skórę i ciemny żółty lub brązowy mocz ze względu na zwiększone stężenie bilirubiny, a stolce są chyba jasny. Brzuch dziecka zaczyna puchnąć powodu firmy, powiększenie wątroby i niemowlę staje się coraz bardziej chory. Utrata masy ciała i drażliwość wzrośnie jak skutki wzrostu żółtaczka. Niektóre niemowlęta mogą rozwijać intensywne swędzenie (świąd), co czyni je jeszcze bardziej niewygodne. Prawie wszystkie nieleczone dzieci umierają z niewydolnością wątroby w ciągu dwóch lat.

Kiedy wezwać lekarza

Należy wezwać lekarza, jeśli dziecko w wieku powyżej dwóch tygodni wykazuje żółtaczka lub ma inne objawy typowe atrezji żółciowej.

Jeżeli, po operacji atrezji dróg żółciowych, dziecko staje się żółtaczkę, ma wysoką temperaturę przez więcej niż 24 godzin lub w przypadku zmiany koloru kału lub moczu. Również po zabiegu dla niemowląt może wystąpić nieprawidłowe gromadzenie się płynu w jamie brzusznej, zwaną wodobrzuszem tak porady lekarza w przypadku brzucha niemowlęcia jest rozszerzona.

Jeśli dziecko ma czarne stolce, bladość lub wymioty z krwią z powodu rozwoju nadciśnienia wrotnego, ratownictwo medyczne uwagi wymaga leczenia krwawienie.

Diagnoza

Utrzymywanie i rozwój żółtaczki poza drugim tygodniu u noworodka, który także ma kolor jasny stolec wskazuje przeszkody dla przepływu żółci. Natychmiastowa ocena, która obejmuje badania krwi i obrazowanie dróg żółciowych (poprzez USG, specjalistycznych technik rentgenowskich lub ekrany radioaktywnego wątroby) są wymagane w celu potwierdzenia diagnozy. Inne choroby wątroby, które powodują objawy podobne do atrezji dróg żółciowych należy wykluczyć z procesu testowania. Ponadto, w większości przypadków, biopsja wątroby lub chirurgiczne badanie brzucha niemowlęcia jest niezbędne do ostatecznej diagnozy.

Leczenie

Operacja jest jedynym sposobem leczenia atrezji dróg żółciowych. Chirurg musi stworzyć odpowiednią ścieżkę dla żółci uciec z wątroby do jelita. Zmieniony Anatomia dróg żółciowych jest inna w każdym przypadku, wzywając umiejętności chirurga i doświadczenia, aby wybrać i wykonać najbardziej efektywne spośród kilku opcji. Jeśli przeszkoda jest tylko pomiędzy pęcherza żółciowego i jelitach, to możliwe jest dołączenie kawałek jelita bezpośrednio pęcherzyka żółciowego.

Jeśli górna dróg żółciowych jest niewystarczająca, chirurg dołączyć kawałek jelita bezpośrednio do wątroby za pomocą procedury Kasai nazwany Morio Kasai japońskiego chirurg opracowanej procedury. Maleńkie żółciowe w tej części wątroby, gdzie operacja jest wykonywana wypełniać swoje żółć bezpośrednio do jelita i kanały stopniowo powiększyć. Możliwe powikłania po operacji Kasai infekcja dróg żółciowych (zapalenie dróg żółciowych). Ta infekcja musi być natychmiast leczone antybiotykami dożylnymi. Jeśli dziecko rozwija się wodobrzusze (nieprawidłowe gromadzenie się płynu w jamie brzusznej), leczenie składa się z leków i zmiany w diecie, aby utrzymać spożycie kalorii, ale aby zmniejszyć spożycie soli i płynu.

Operacja jest najbardziej udanych u niemowląt w wieku poniżej ośmiu tygodni. Jednakże, w wielu przypadkach, uszkodzenie wątroby może nadal występować, bez dalszej interwencji, marskość wątroby i powikłania związane mogą rozwijać. Kontynuowane problemy często występują, ponieważ nie są zasłonięte kanałów w wątrobie, który nie może być chirurgicznie leczony. W tych przypadkach wymagana jest przeszczep wątroby. Udoskonalone techniki transplantacji wątroby, które pozwalają transplantacji u dzieci w każdym wieku i rozwoju leków, które pomagają rozwiązać problemy odrzucenia przeszczepu oferują znaczącą nadzieję atrezji dróg żółciowych dzieci, którzy nie są z powodzeniem leczonych technikami chirurgicznymi.

Obawy żywieniowe

Nisko- lub zmian zawartości tłuszczu dieta z dodatkowych witamin jest często wymagane po zabiegu, ponieważ wchłanianie tłuszczów i witamin może być osłabiona. Pooperacyjne piersią jest zalecane w miarę możliwości, jak mleko matki zawiera lipazy i sole kwasów żółciowych, aby pomóc w trawieniu. Niemowlęta, które są karmione mieszanką należy używać specjalnych preparatów (Alimentum, Pregestimil), które zawierają substancje chemiczne, aby poprawić trawienie tłuszczów w diecie. Dodatkowych kalorii może być również wymagane, aby pomóc wagę wzmocnienia niemowląt. Ekspert diety należy skonsultować się kierować przy opracowywaniu wymagań żywieniowych dla niemowląt, który był leczony operacyjnie atrezji dróg żółciowych.

Rokowanie

Wczesne rozpoznanie atrezji dróg żółciowych jest istotne, bo jeśli nie jest leczone, mało dzieci przetrwać w wieku powyżej dwóch lat. Jeśli operacja jest wykonywana przed niemowląt wynosi dwa miesiące, sukces jest o wiele bardziej prawdopodobne, a po trzech miesiącach życia, wskaźnik sukcesu jest znacznie uboższe. Niestety, dla wielu dzieci, operacja nie jest lekarstwem, a powikłania marskości wątroby mogą rozwijać się stopniowo, a dziecko w końcu wymaga transplantacji wątroby, aby uniknąć przedwczesnej śmierci. Transplantationasof2004achievesupto80to90percent jednego roku współczynnik przeżywalności i obietnice zapobiegać przewlekłej choroby, które kiedyś towarzyszyć wcześniejsze zabiegi chirurgiczne.

Najważniejsze pojęcia

 • Marskość wątroby, przewlekłe choroby zwyrodnieniowe w wątrobie, w których normalne komórki są zastępowane przez tkankę włóknistą i normalnego funkcjonowania wątroby jest zakłócone. Najczęstsze objawy są łagodne żółtaczka, zbieranie się płynu w tkankach, splątanie i wymioty z krwią. Marskość wątroby jest związana z nadciśnieniem wrotnym i jest głównym czynnikiem ryzyka dla późniejszego rozwoju raka wątroby. Nieleczone marskość prowadzi do niewydolności wątroby.
 • Dwunastnicy, pierwszy z trzech segmentów jelita cienkiego. Dwunastnicy wynosi około 10 (25 cm) długości i łączy żołądek i jelita czczego.
 • Hemoglobiny, pigment zawierający żelazo krwinek czerwonych składa się z czterech łańcuchów aminokwasowych (alfa, beta, gamma, delta), który dostarcza tlenu z płuc do komórek organizmu, a także wykonuje dwutlenku węgla z komórek do płuc.
 • Żółtaczka, stan, w którym skóry i białek oczu nabierają żółtawej w wyniku zwiększenia stężenia bilirubiny (związek wytwarzany w wątrobie) we krwi. Zwany także żółtaczka.

Zapobieganie

Od konkretnej przyczyny tej wady urodzenia nie jest znana, nie ma sposobu, znany od 2004 r atrezji dróg żółciowych, aby zapobiec. Jednakże, nie jest to warunek dziedziczne.

Obawy rodzicielska

Rodzice dzieci z niedrożnością dróg żółciowych wymagają pomocy w radzeniu sobie ze szczepu tej przewlekłej choroby, jak również stres związany z oczekiwaniem na przeszczep wątroby. Rodzice mogą także czuć się winny, ponieważ czują, że mogą one mieć w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju atrezji dróg żółciowych, choć od 2004 r, nie jest znany sposób zapobiegania chorobie. Amerykańska Fundacja Wątroba organizuje i koordynuje wzajemne grupy udzielanie wsparcia emocjonalnego dla rodzin, do skierowania do specjalistów w razie potrzeby, i zachować rodzice są świadomi rozwoju badań.

Zasoby

Książki

Kelly, Deirdre A. i Sheila Sherlock. Choroby wątroby i dróg żółciowych u dzieci, 2nd ed. Oxford, UK: Blackwell Publishers, 2004.

Organizacje

. Amerykańska Fundacja wątroby Maiden Lane 75, Suite 603, New York, NY 10038. Strona internetowa: http://www.liverfoundation.org/.

Stowarzyszenie dla dzieci wątroby Usługi wsparcia 27023 McBean Parkway # 126, Valencia, CA 91355. Strona internetowa:. Http://www.classkids.org/.

Witryny sieci Web

Dróg żółciowych Atrezja sieci. Dostępne online w http://health.groups.yahoo.com/group/biliaryatresianetwork/ (dostępny 06 grudzień 2004).

"Pacjent atrezji dróg żółciowych informacje." Dostępne online w http://www.pediatriconcall.com/fordoctor/DiseasesandCondition/Faqs/biliaryArt.asp (dostęp 6 grudnia 2004).

Obsesyjno-kompulsyjne

Definicja

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD) to rodzaj zaburzeń lękowych. Fobia jest doświadczenie długotrwałe, nadmierne obawy o sytuacji w życiu. OCD charakteryzuje się niepokojących myśli, impulsów powtarzających się lub obrazów, które są intensywne, przerażające, absurdalne, lub nietypowe. Te myśli są dalsze działania rytualne, które zazwyczaj są dziwne i nieracjonalne. Te rytualne czynności, znane jako kompulsji, pomaga zmniejszyć lęk spowodowany przez jednostki obsesyjnych myśli. Często określane jako "choroba wątpliwości," ofiara zwykle wie, obsesyjne myśli i przymus są irracjonalne, ale na innym poziomie, obawy mogą być prawdziwe.

Opis

Większość osób z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjne mają obsesji i kompulsji obu, ale od czasu do czasu osoba ta będzie miała tylko jednego lub drugiego. Stopień, w jakim warunek ten może zakłócać codziennego również zróżnicowana. Niektórzy ludzie są ledwo przeszkadza, podczas gdy inne obsesje i przymusów być głęboko traumatyczne i spędzają dużo czasu każdego dnia w działaniach kompulsywnych. Ponieważ objawy są na tyle niepokojące, chorzy często ukrywają obaw spadkobiercy i rytuały, ale nie da się uniknąć działając na nich. Osób cierpiących na OCD często są w stanie zdecydować, czy ich obawy są realne i muszą być wykorzystane.

Obsesje są natrętne, irracjonalne myśli, że się pojawiać na myśli człowieka, takich jak pilność ponownie umyć sobie rąk. Typowe obsesje to obawy brud, bakterie, zanieczyszczenia i przemocy lub agresywnych impulsów. Inne obsesje to uczucie odpowiedzialny lub bezpieczeństwa innych osób lub irracjonalny strach uderzenie pieszego z samochodem. Dodatkowe obsesje może wiązać nadmiernych uczucia religijne lub Obsesja seksualnych. Pacjent może wymagać częściej przyznaje się do doradcy lub religijnym mogą obawiać się odreagowania silnych seksualne myśli w nieprzyjaznym sposób. Osoby z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywne może mieć intensywny zaabsorbowanie porządku i symetrii lub mogą nie być w stanie rzucić wszystko na zewnątrz.

Kompulsji zwykle obejmują powtarzające się rytuały, takie jak nadmierne mycie (w szczególności do mycia rąk i kąpielowy), czyszczenie, sprawdzanie i wzruszające, liczenia, organizowanie i / lub akumulacji. Jako osoba wykonuje te czynności, mogą czuć się chwilowo lepiej, ale nie ma długotrwałe poczucie satysfakcji lub zakończenia po dokonywania czynu. Często osoby z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnych uważa, że ​​jeśli rytuał nie jest wykonywana, coś strasznego się nie stanie. Chociaż te kompulsji stres może przejściowo złagodzić, komfort krótkoterminowy kupić w ciężkim czasie spędzonym cenowej kompulsywne powtarzanie działań i zakłóceń długoterminowego z życia.

Różnica między OCD i innych kompulsywnych zachowań jest to, że podczas gdy ludzie, którzy mają problemy z hazardem, przejadanie się, lub z nadużywania substancji może wydawać się kompulsywne, działania te zapewniają również przyjemność w pewnym stopniu. W kompulsji OCD, z drugiej strony, nigdy nie są przyjemne.

OCD mogą być związane z innych warunków, takich jak ciągłego parcia wyrywania włosów ciała (trichotillomanii); obawa o poważne choroby (hipochondria); lub zaabsorbowanie wyimaginowanych wad zaburzenia wyglądu osobistego (dysmorphia ciała). Niektóre osoby z OCD również zespół Tourette'a, stan, m.in. tiki i niechciane wokalizy (takie jak przysięgi). OCD jest często związane z depresją i zaburzeniami lękowymi.

Demografia

Prawie jedna na 40 osób cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, w pewnym momencie ich życia. Warunkiem jest dwa do trzech razy częściej niż każdy schizofrenii lub depresji maniakalnej i strajki kobiet i mężczyzn w każdej grupie etnicznej, wieku, jak i społecznej.

Jeśli jedna osoba w rodzinie ma zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, istnieje 25 procent szans, że inny członek najbliższej rodziny, ma kondycję. Wydaje się również, że stres i psychologiczne czynniki mogą pogorszyć objawy, które zwykle zaczynają się w okresie dojrzewania lub wczesnej dorosłości.

Obsesyjno-kompulsywne Przyczyny i objawy Disorder

Badania sugerują, że skłonność do zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych jest dziedziczona. Istnieje kilka teorii za przyczyną OCD. OCD może być związane z brakiem równowagi chemicznej w mózgu, co powoduje problem komunikacyjny pomiędzy przednią częścią mózgu (frontal lobe) i głębszych częściach mózgu odpowiedzialnych za zachowania powtarzalnym. Cortex orbital znajduje się na spodniej części mózgu jest nadczynność przedniego płata pacjentów OCD. To może być jeden z powodów, dla poczucia alarmu, który popycha pacjenta w kompulsywnych, powtarzających się czynności. Możliwe jest, że ludzie z doświadczeniem OCD nadaktywności głęboko w mózgu, które powoduje, że komórki, aby uzyskać "Stuck", podobnie jak zaciętego transmisji w szkód samochodowych kół zębatych. Może to prowadzić do rozwoju sztywnego myślenia i powtarzalnych ruchów, wspólnymi dla choroby. Fakt, że leki, które pobudzenia poziomów serotoniny substancja messenger mózgu związane z emocjami i różnych zaburzeń lękowych, w mózgu mogą zmniejszyć objawy OCD może wskazywać, że do pewnego stopnia OCD związanych z poziomem serotoniny w mózgu.

Nie mogą być również związek między epizodami dzieciństwa anginy i rozwoju OCD. W niektórych wrażliwych dzieci, przeciwciała STREP atakować pewną część mózgu. Przeciwciała są komórki, które organizm wytwarza do walki z konkretnymi chorobami. Że atak powoduje rozwój nadmierne mycie lub bakteryjnych fobii. Fobia jest silny, ale irracjonalny lęk. W tym przypadku fobia to strach przed drobnoustrojami chorobotwórczymi obecne na powszechnie obsługiwanych obiektów. Objawy te zazwyczaj ustępują w czasie, ale niektóre dzieci, które mają powtarzające się infekcje mogą rozwijać pełnowymiarową OCD. Leczenie antybiotykami, immunoglobuliny lub procedur oczyszczania krwi może zmniejszyć liczbę krążących przeciwciał anty-Strep we krwi, a tym samym zmniejszenie objawów OCD w niektórych z tych dzieci.

Diagnoza

Osoby z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnych wstydzić się ich problemem i często starają się ukryć swoje objawy. Unikają się na leczenie. Ponieważ mogą one być bardzo dobry w zachowaniu ich problem z przyjaciółmi i rodziną, wiele osób cierpiących na nie dostać pomoc, której potrzebują, aż zachowania są głęboko zakorzenione nawyki i trudne do zmiany. W rezultacie, stan jest często błędnie lub underdiagnosed. Zbyt często, może to potrwać ponad dekadę pomiędzy wystąpieniem objawów i prawidłowego diagnozowania i leczenia.

OCD wydaje się być związane z zakłóceniami stężenia serotoniny, istnieje żaden test krwi do stanu. Zamiast lekarzy diagnozy OCD po ocenie objawów i historii danej osoby.

Leczenie

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne mogą być skutecznie leczone przez połączenie terapii poznawczo-behawioralnej i leku, który reguluje poziom serotoniny w mózgu. Leki, które są zatwierdzone do leczenia nerwicy natręctw fluoksetyna (Prozac to), fluwoksamina (Luvox), paroksetyna (Paxil), i sertralina (Zoloft), wszystkie selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), które wpływają na poziom serotoniny w mózgu. Starsze leki obejmują antydepresyjne klomipramina (Anafranil), szeroko studiował lek w leczeniu OCD, ale taki, który niesie ze sobą większe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Leki powinny być podejmowane przez co najmniej 12 tygodni osoba decyduje, czy są one skuteczne.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) uczy pacjentów jak skonfrontować swoje lęki i natrętne myśli poprzez wysiłek, aby wytrzymać i przeczekać działania, które zwykle powodują niepokój bez kompulsywnie wykonując uspokajające rytuały. Ostatecznie ich lęk maleje. Ludzie, którzy są w stanie zmienić ich sposób myślenia w ten sposób można zmniejszyć ich zaniepokojenie z kompulsywnym rytuałów. W tym samym czasie, pacjent jest proszony o skupienie uwagi w innym miejscu, na przykład na hobby.

W kilku bardzo ciężkich przypadków, w których nie zareagowały pacjentom leków i terapii behawioralnej, chirurgii mózgu może być sprawdzona jako sposób łagodząc niepożądane objawy. Operacja może pomóc do jednej trzeciej pacjentów z najcięższą postać OCD. Najczęstszym operacja polega na usunięciu sekcji mózgu zwanej kory zakrętu obręczy. Poważne skutki uboczne tego zabiegu dla niektórych pacjentów są drgawki, zmiany osobowości, i mniej umiejętność planowania.

Rokowanie

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne jest chorobą przewlekłą, nieleczone może trwać przez wiele lat, wahające się od łagodnego do ciężkiego i pogarsza się wraz z wiekiem. W przypadku podawania przez kombinację leków i terapii behawioralnej u niektórych pacjentów, przejść do pełnej remisji. Niestety, nie wszyscy pacjenci są tak dobrej reakcji. Około 20 procent ludzi nie może znaleźć pomoc albo z leków lub terapii behawioralnej. Hospitalizacja może być wymagane w niektórych przypadkach.

Pomimo wyniszczający charakter objawów, wiele udanych lekarze, prawnicy, biznesmeni, artyści i animatorzy dobrze funkcjonować w społeczeństwie, pomimo ich stanu. Niemniej jednak, emocjonalne i finansowe koszty zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych mogą być dość wysokie.

Obawy rodzicielska

Niektórzy ludzie są określone zaburzenie obsesyjno-kompulsywne jako "wielkiej pretender", ponieważ jej objawy mogą naśladować szereg innych zaburzeń. Ponadto, dzieci mogą umiejętnie ukrywa bardziej żenujące cechy ich stanu. Ze względu na te właściwości, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne może nie zdiagnozowane przez pewien czas.

Najważniejsze pojęcia

 • Zaburzenia lękowe zaburzenia psychiczne-charakteryzuje się dłuższym, nadmierne obawy o sytuacji w życiu. Zaburzenia lękowe należą agorafobię i inne fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia stresu pourazowego oraz lęku napadowego.
 • Terapia-poznawczo-behawioralna rodzaj psychoterapii, w którym ludzie uczą się rozpoznawać i zmieniać negatywne i autodestrukcyjne wzorce myślenia i zachowania.
 • Przymus-powtarzalne lub rytualne zachowania, które dana osoba wykonuje się zmniejszyć lęk. Kompulsji często rozwija się jako sposób kontrolowania lub cofania "obsesyjne" myśli.
 • Obsesja-trwałe obraz, pomysł, lub pragnienie, które dominuje myśli lub uczuć danej osoby.
 • Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRIs klasy) -A środków przeciwdepresyjnych, które działają przez hamowanie ponownego wchłaniania serotoniny w mózgu, co zwiększa poziom serotoniny. SSRI należą fluoksetyna (Prozac), sertralina (Zoloft) i paroksetyna (Paxil).
 • Serotonina, neuroprzekaźnik szeroko rozpowszechnione, że znajduje się w płytkach krwi, błony śluzowej przewodu pokarmowego i mózgu, i że działa w połączeniu z noradrenaliny. To powoduje bardzo silne skurcze mięśni gładkich i wiąże się z nastroju, uwagi, emocji i snu. Niski poziom serotoniny są związane z depresją.

Zasoby

Książki

Herbert, Fryderyk B. "obsesyjno-kompulsyjne u dzieci i młodzieży." W psychiczne Tajemnic. Edytowane przez Jamesa L. Jacobson i in. Filadelfia: Hanley i Belfus, 2001.

Stafford, Brian, i in. "Zaburzenia lękowe." W Nelson Textbook of Pediatrics. Edytowane przez Richarda E. Behrmanem et al. Filadelfia: Saunders, 2004.

Czasopisma

Barrett, P. "poznawczo-behawioralna w dzieciństwie rodzina leczenia zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Badanie kontrolowane" Journal of American Academy of Child and Adolescent Psychiatry 43 (styczeń 2004): 46-62.

Storch, EA "Behavioral leczenie dziecka z pandy." Journal of American Academy of Child and Adolescent Psychiatry 86 (maj 2004): 510-1.

Organizacje

Zaburzenia lękowe Association of America 11900 Park Lawn Drive, Suite 100, Rockville, MD 20852. Strona internetowa:. Http://www.adaa.org.

Narodowy Sojusz dla osób chorych psychicznie (NAMI). Colonial Miejsce Trzy, 2107 Wilson Blvd., Suite 300, Arlington, VA 22201-3042. Witryna sieci Web: http://www.nami.org.

. Krajowa Fundacja 3135 Custer Niepokoju Dr, Lexington, KY 40517. Strona internetowa: http://www.lexington-on-line.com/naf.html.

Fibromyalgia: Objawy i oznaki Porady

Czułość dźwięku

Czasami nasze zmysły mogą być tak ostre, że brzmi to normalny człowiek nie może nawet usłyszeć może nas do szaleństwa. Spróbuj użyć zatyczki do uszu lub nawet farszu trochę bawełny w uszach na celu zmniejszenie poziomu hałasu. Należy uważać, aby nie blokować wszystkie zmysł słuchu - potrzebujemy kilku ostrzeżeń rzeczy jak zbliża ruch za bezpieczne. Zatyczki do uszu są prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem.

Przeciążenie sensoryczne

Włóknisto często powoduje nam być nadwrażliwość na światło świetlówki (dźwiękowych i migotania), jasne światła, ruchu, dźwięku, skóry, ciepła i / lub zimna, wrażliwości elektromagnetycznej, zapachu (zapach zbyt dużo lub zbyt mało). Światła wydają się jaśniejsze, dźwięki głośniejsze i bardziej irytujące - w rzeczywistości one głośniejsze. Spróbuj urządzeń radzenia sobie jak okulary, zatyczki do uszu, niosąc pachnące ściereczki do zwalczania wrażliwość zapach, miękkich tkanin, które sobie nie podrażniają wrażliwej skóry nadmiernie. Ta nadwrażliwość jest częścią tego, co sprawia, że ​​dzieje się publicznie, tak męczące.

Dolegliwości temperatury i snu

Jedna rzecz, która zakłóca sen - i życiu codziennym, a także - jest nieprzewidywalne zmiany w temperaturze ciała, które wydają się występować z pacjentów fibro. Użyj naturalną pościel włókien, gdyż pozwoli skórze oddychać i nie trap pot. Lekki koc lub kołdrę w dół, a arkusz powinien załatwić sprawę większość roku, jak się wydaje, aby dostosować się do temperatury ciała łatwo. W ciągu dnia, sukienka w warstwach, które można umieścić na lub zdjąć w razie potrzeby.

Słabość, że przychodzi i odchodzi

Najdziwniejsze o osłabienie mięśni z włóknisto jest to, że często jest to tymczasowe. Może się okazać, że przez jakiś czas masz problem podnosząc filiżankę kawy - a następnie jeden dzień można, ale wtedy Twoja kostka zaczyna ustępują, jeśli nie jesteś ostrożny. Muskularny (lub tkanki łącznej) osłabienie ruchów fibro wokół dużo. Wiele osób uważa, że ​​bandaż asa lub innych mięśni urządzenie podtrzymujące jest na tyle, aby mogły funkcjonować prawie normalnie.

Trudności pisma -muscular

Trudności pisma może być czysto mięśni. Jeśli tkanki łącznej w kasie są przyczyną problemu, to przekonasz się, że jest to trudne do opanowania pióra. Czasami po prostu stara się długopisy o różnych rozmiarach i kształtach - a nawet rodzajów punktów (czuł końcówki, drobne, średnie, żel, itp) pomoże Ci znaleźć taki, który pozwala na pisanie z pewnym komfortowym mimo to nadal nie może gwarantuje czytelność.

Słaby uścisk dłoni

Od FMS wpływa na nasze tkanki łącznej, może osłabić naszą przyczepność - lub stworzyć problemy z innych kończyn. Ale FMS rzadko ma wpływ na wszystkie tkanki łącznej w tym samym stopniu, w tym samym czasie, więc obszary problemowe podróżować. Twój uchwyt może być tak słaba trzeba dwóch rąk do obsługi kawę jeden tydzień - a dokładnie obok. Wsparcie bandaż może być bardzo pomocne w czasach, gdy jest to problem.

Nadwrażliwe zmysły

Ultra-wrażliwość na doznania występuje w około połowie tych zdiagnozowano włóknisto. Dźwięk może być powiększony do punktu, gdzie staje się nie do zniesienia; można usłyszeć swój bieg baterii zegarek lub dźwięk kogoś w pobliżu przełykaniu normalnie. Światła stają się oślepiające, zapachy przerastają. Czułość przychodzi i odchodzi.

Paznokci objawy i włóknisto

Dziwne, osoby z fibromialgią zwykle nie mają "pół księżyce" na bazie paznokciami, z wyjątkiem kciuki. Innym wskaźnikiem paznokciami to, czy mają kruche, pionowe grzbiety.

Dyskomfort temperatury

Pacjenci Fibro może nienormalnie wrażliwe na zimno lub na gorąco pogody. Są one często zimne, gdy inni są gorące, albo gorąco, kiedy większość ludzi jest wygodne - i może również mieć dreszcze podczas pocenia. Garderoba w warstwach wydaje się być najlepszym sposobem radzenia sobie z tym, jak zawsze można wziąć coś wyłączyć lub umieścić coś na aż do względnego komfortu.

Ogólne ciała obrzęki

Ludzie z włóknisto często, że ich ciała puchną lekko -almost niepostrzeżenie - w ciągu dnia, z powodu płynu w tkankach. Ubrania, które były wygodne rano może być dotkliwie niewygodne do wieczora. Nosić ubrania, które są luźne i regulowane, aby zminimalizować dyskomfort.

Położenie neutralne snu

Najlepsza pozycja do snu dla chorych fibromialgii jest modyfikowany pozycji płodowej. Zamiast curling całkowicie się, zwijają się po twojej stronie, ale tylko w połowie drogi, tak aby plecy jest wygodne i nogi są lekko ugięte.

Pocenie się

Wiele kobiet w wieku 40 i 50 lat zakłada się, że poty doświadczają są po prostu gorąca. Nie daj się nabrać. Mężczyźni z włóknisto dostać te poty, tak jak nie menopauzie. Garderoba w warstwach pomaga, a kiedy poty rozpocząć można obrać kilka off. Masz tkanki poręczny, ponieważ czasami pot może być tak obfite, że rzuca w oczy.

Pisanie trudności-poznawcze

Jedną z przyczyn trudności pisma ręcznego jest poznawczych - jest to typowe dla ludzi z FMS transpozycji liter podczas pisania i pisania - nabytą dysleksji, która sprawia, że ​​jeszcze trudniej pisać czytelnie i rozsądnie. Staraj się trzymać do komputera, jeśli w ogóle możliwe, bo twoje dni odręczny rzeczy może się tak pełna poprzecznych out zanim wreszcie wszystkie litery w odpowiedniej kolejności, że ręka jest to zbyt zmęczony, żeby pisać czytelnie.

Zmęczenie i mgliste uczucie

Zmęczenie może wynosić od zaledwie uczucie wyjątkowo zmęczony, aby czuć tak wyczerpany, że trudno się poruszać. Nie tylko ciało zmęczone, ale mózg jest zmęczony, jak również tak, że stężenie jest trudne i twoja pamięć krótkotrwała często nie jest w was. Niektórzy lekarze uważają, że syndrom chronicznego zmęczenia jest ściśle związana z włóknisto; wiele osób cierpi z obu. Pomimo drzemki i godziny snu, ciało nigdy nie dostaje się do fazy snu naprawczej i tak czuje unrested.

Zmienne temperatury ciała

Niewyjaśnione, stany podgorączkowe wydaje typowe dla osób z włóknisto. W zwyczaju wykonywania i nagrywania temperaturę codziennie na kilka różnych czasów. Wielu z nas mają tendencję do regularnego temperaturę ciała, które jest rażąco niska. To może oznaczać, że standard "normalne" temperatura może poczuć się jak gorączka do Ciebie. Jeśli zazwyczaj przeczytać niskie, chcesz lekarz to zrozumieć.

Zmiany w apetytu

Albo masz za dużo apetytu (ze zwykłymi frustrujące przyrost masy ciała), albo masz za mało, i schudnąć bez rzeczywiście próbuje diety. W rezultacie fibromites często doświadczają przyrostu masy i straty są nieco nienormalne. Co jest normalne jest to, że ludzie, którzy cierpią z powodu przewlekłego bólu często cierpią z powodu co najmniej w pewnym stopniu depresji w wyniku przewlekłego charakteru tego bólu - i depresja często prowadzi do nieprawidłowego apetytu. Zwiększenie apetytu jest również skutkiem ubocznym niektórych leków normalnie przewidzianych dla rozluźnienia mięśni - niskie dawki amitryptyliny i cyklobenzapryna.

Bóle mięśni związane włóknisto-

FMS dotyczy miękkich tkanek (mięśni, ścięgien i więzadeł), powodując ból wokół stawów, skóry i narządów. Ból może być opisana jako bóle, kłucia, pieczenia, gryząc, lub ogólny ból i sztywność, które mogą podróżować i rozłożone w czasie.

Niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg (RLS) jest wspólne z włóknisto. Twoje nogi napięte i niemal bolesne, a trzeba ruszać je próbując znaleźć wygodną pozycję jest intensywny - z wyjątkiem rzadko udaje się znaleźć tę pozycję. Wiele lekarze przepisują tabletki chininy do tego - ale butelka chininy wody - rzeczy używać, aby wymieszać wódkę z tonikiem - będzie pracować w kropce. Poświęć kilka swigs tak szybko, jak się czujesz uczucie nadchodzi i może nawet być w stanie udać się go wyłączyć.

Przewlekła suchość w jamie ustnej

Jeśli występują suchość w ustach regularnie, mają Lekarz sprawdzi, czy coś, co nazywa objaw Sjogrena, zwłaszcza jeśli masz również suchość oczu. Jednocześnie należy uważać, aby zawsze mieć landrynki lub kaszel spada z wami, aby pomóc pobudzić wydzielanie śliny.

Nabyte dysleksja

Nabyte dysleksja nie jest jak dysleksja, powszechnie uznanych za niepełnosprawne nauczania. Co oznacza to nabyte dysleksji, które mogą nagle znaleźć się transpozycji litery piszesz. Mózg wysyła mylić wiadomości do rąk i palców. Twoja umiejętność czytania i ortografii jest nienaruszona - to po prostu nie chce tłumaczyć się do rąk. Jeśli musisz utworzyć i wysłać ważne dokumenty spróbować korekta je do tyłu - ostatnie słowo w pierwszym - i będziesz miał większą szansę na złapanie żadnych błędów.

Bóle mięśni i FMS

Złącza mogą czuć się tak, jakby bolało, ale w rzeczywistości FMS to zespół, który ma wpływ na otaczające tkanki łącznej, staw, co sprawia, że ​​wydaje się jakby samych stawów bolą. (Oczywiście, wielu fibromites również zapalenie stawów -., W którym to przypadku stawów naprawdę boli, jak również) Nie jest to zaskakujące, gdyż w ostatnim czasie stwierdzono, że głównym problemem w FMS jest chyba aberracja centralnego mechanizmu bólu, który obejmuje neuroendokrynne i dysfunkcji odpornościowych.

Bóle głowy

Przewlekłe silne bóle głowy przypominające migrenę lub przypominające bólów głowy, występują u około połowy osób cierpiących na włóknisto. To jeszcze bardziej komplikuje towarzyszącego zmęczenia i mgły (splątanie). Jeśli masz bóle głowy, zmęczenie i zamieszanie powinieneś być przetestowany pod FMS.

Powiększenie węzłów chłonnych i zmęczenie

Jeśli stwierdzisz, że masz powiększone węzły chłonne na dość regularnie, mają lekarz sprawdzi, czy syndrom chronicznego zmęczenia (CFS). Zdarza się to często tuż obok przypadku fibromialgii. Wiele ludzi cierpi z obu, ale często jedna lub druga pozostaje nierozpoznane.

Zatkane mieszki włosowe

Jeśli uważasz, że Twoja skóra głowy jest swędzenie, a potem, kiedy wydaje się, zarysowania odchodzić z maleńkich "strupy" pod paznokciami, to prawdopodobnie zostały zatkane mieszków włosowych. W rzeczywistości są małe strupy wtyczki utwardzonego oleju. Olej jojoba jest cudotwórcą tutaj. Można stosować go prosto, niech się usiąść na chwilę i szampon. Lub po prostu użyć szamponu, który zawiera już go. Jeśli nie można znaleźć, że można dodać łyżkę ulubionej zwykłego szamponu - po prostu upewnij się, że dobrze wstrząsnąć przed użyciem.

Nudności

Nudności - kilka kropli olejku z mięty pieprzowej w miodzie mogą uspokoić tego; w nagłych wypadkach, po prostu wdychać mięty pieprzowej i zaskakująco często oddala się szybko nudności. Ciecz Maalox pomaga. W najgorszym, spróbuj jeść coś skrobiowych, które absorbuje nadmiar kwasu żołądkowego - często łagodzi nudności, jak również. Wydaje perwersyjne polecić, że ktoś, kto jest niedobrze coś zjeść - ale myślę o tym kobiet ciężarnych z choroby rano i jak uzyskać zwolnienie jedząc krakersy soda. Nad cieczą przeciw nazwie Emetrol jest również bardzo skuteczny w zwalczaniu nudności choć smakuje całkiem zgniły.

Czy twój dezodorant braku?

Jeśli zauważysz, że twój dezodorant nie wydaje się trzymać - nawet wtedy, gdy jesteś świeżo umyte, możesz mieć problem z drożdży - coś wspólnego dla wielu fibromites. Acidopholus tabletek, które można kupić bez recepty, pomagają kontrolować drożdże i powinny pomóc wyjaśnić zapach.

Co to jest punkt aktywacji?

Najczęściej wymienianych definicja powód do punktów jest jednym z 1983 badania myofascial wykonanej przez ból Travell i Simons. Według nich, TRP "hyperirritable miejscu, zazwyczaj w obrębie napiętego pasma mięśni szkieletowych lub powięzi mięśni. Spot jest bolesne kompresji i może powodować charakterystyczne, o których mowa ból, tkliwość i zjawisk autonomiczne". Punkty wyzwalania może dojść w wyniku ostrego urazu, takiego jak wypadek lub urazu, ale mogą być również przewlekłe pochodzące w wyniku powtarzających się małych działaniach naciskać na danym obszarze ciała.

Uzupełnienie pokarmowe walczyć tłuszczu

Wydaje się, że kwas jabłkowy Stwierdzono stymulowanie metabolizmu, aby zmniejszać zmęczenie i pomaga w metabolizmie węglowodanów. Pomaga walczyć z przyrostu masy ciała, który wydaje się towarzyszyć wystąpienie włóknisto, a także pomaga zapobiegać problemom z reaktywną hipoglikemię.

Odżywianie i ból mięśni

Ważne czynniki metaboliczne, które wpływają na apetyt pacjentów fibro są wystarczające poziom tlenu i witaminy z grupy B. Gdy jest niewystarczający poziom tlenu i innych składników odżywczych, ciało zaczyna się rozkładać tkanki mięśniowej do wykorzystania jako paliwo. Co najmniej jedna teoria naukowa sugeruje, że jest to podstawową przyczyną fibromialgii. Brak tiaminy (Witamina B1) może prowadzić do braku odpowiedniej tlenu w tkankach mięśni. Czy mamy duży apetyt lub jeden mały, coraz odpowiednich rodzajów żywności i odpowiednich suplementów diety powinny spowodować pewną poprawę w zakresie objawów.

Zespół nadwrażliwości jelita grubego (IBS)

Zespół jelita drażliwego (IBS) powoduje zaparcia, biegunki, częste bóle brzucha, gaz brzucha i / lub nudności. Około 70% pacjentów fibro cierpi na IBS.

Zmiany metabolizmu i waga

Dowody naukowe wskazują, że fibromialgia i CFIDS objawy spowodowane są, przynajmniej częściowo, z nieprawidłowym metabolizmie komórkowym. Prowadzi to do nienormalnego przyrostu i / lub utraty wagi. Możemy zdyscyplinować nasz metabolizm, aby zachowywać się z większą regularnością oglądając nasze nawyki żywieniowe. Składników odżywczych często brakuje najbardziej jest magnez, a deficyt przyczynia się także do koni Charley i innych skurcze. Zbyt dużo wapnia, a zbyt wiele rafinowanych węglowodanów, może wyczerpywać naszą podaż magnezu.

Przyczyny problemów z punktu wyzwalania

Punkty wyzwalania są faktycznie wynikiem interakcji wapnia i trifosforanu adenozyny (ATP) na mięśnie, które zostały podkreślone w jakiś sposób. To powoduje, że w rodzaju skurczu mięśni w skraca ten zlokalizowanym obszarze, tworząc napiętego pasma. To z kolei generuje dużo zlokalizowanego i niekontrolowanej aktywności metabolicznej w okolicy, i zmniejszenie przepływu krwi, który uwalnia substancje, które sprawiają, że zakończenia nerwowe hyperirritable - i wynik jest ból. W niektórych przypadkach może wystąpić mikrofilamentów w mięśniach, jak blizny i zrosty.

Główne czynniki, przyrost masy ciała

Średnie zyski fibromite wszędzie od 50 do 100 funtów z jego wystąpieniem. Jest to częściowo związane z naszym brakiem snu REM - co prowadzi do ogólnego osłabienia naszego ogólną aktywność, co prowadzi do zwiększenia masy ciała. Podczas fazy 4 snu, organizm uwalnia hormon wzrostu, który pomaga nam spalić tłuszcz - ale rzadko się do tego etapu. Do pewnego stopnia "spalaczy tłuszczu", jak Citrimax przez Twin Labs, kwas Alphalipoic (produkowanych przez Jarrow) i koenzymu Q10 (także Jarrow) może pomóc z tym problemem, i tak może ograniczania węglowodanów.

Ból i problemy ze snem

Jedną z przyczyn złego snu jest ból. Możemy stwierdzić, że budzimy się kilka razy w nocy, ponieważ skurcze, nagłe skurcze mięśni, lub po prostu dlatego, że się sztywny i zaczynają boleć. Lekarze często przepisują leki zwiotczające mięśnie zamiast nasenne z tego powodu - oni zrelaksować obszary, które są najczęściej źródłem nas obudzić w nocy.

Ból twarzy i szczęki

Ból głowy i twarzy, jak doświadczane przez prawie 90% wszystkich pacjentów fibromialgii jest określana jako zespół dysfunkcji stawu skroniowo-lub TMJD. Przejawia się to w twarzy i szczęki bólu i czułości, a jednocześnie czuje się jak wspólny problem, to jest rzeczywiście ból w okolicy mięśni i więzadeł.

Oddychaj Free - oczyszczają powietrze

To może wydawać się dużo szumu, ale te oczyszczacz powietrza / jonizatory są sprzedawane w Internecie i eBay naprawdę pomocy. Jeśli cierpisz na alergię - zwłaszcza alergie na kurz, pleśń i dymu, zobaczysz zdecydowaną poprawę. Ludzie, którzy twierdzą, że ich stosowane śpią bez zatorów, wziąć mniej pigułki alergii i ogólnie czuję się lepiej. Plus marki nazywa NEOTEC XJ-2000 uważa się za inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. Lekarze przepisują leki prozac i inne spełniać dokładnie tę funkcję.

Przerost tkanki

Jeśli okaże się, że są coraz wrastających włosów, mięśniaki macicy lub zrostów - lub nawet ciężkich, skórek rozdzielających - wtedy widzisz wyniki przerost tkanki, która jest typowym objawem FMS. Wrastających włosków mogą i muszą być leczone antybiotykami lub przeszył jeśli zainfekowany. Zrosty mogą prowadzić do wielu dolegliwości, ale operacja korygująca może rzeczywiście doprowadzić do jeszcze większej liczby zrostów. Nowoczesne techniki chirurgii laserowej jak laparoskopii poprawiły się w tej sprawie do pewnego stopnia.

Zaburzenia snu i ból

Kiedy ludzie z FMS spać rzadko osiągnąć głęboką fazę snu, dlatego, że nadal czuje się wyczerpany. Najgorsze sen często prowadzą do najbardziej bolesnych dni. To dlatego, że hormon wzrostu, który pomaga kłopoty leczyć tkanki jest uwalniane podczas tego krytycznego stanu snu - co fms pacjentów rzadko osiągnąć.

Usta bolesność

Byłeś na antybiotyki ostatnio? Ponieważ ból w jamie ustnej może wskazywać Candida, drożdże, które mogą pojawić się w postaci infekcji pochwy - lub obu. Wydaje się, że antybiotyki zabijają pierwotne zakażenie, ale również niszczą rzeczy, które pomagają zapobiec drożdże z stają się problemem. Spróbuj płukania jamy ustnej z 2 kropli olejku z drzewa herbacianego w 2 łyżeczki wody, co pomaga zniszczyć drożdże. Olej smakuje straszne, ale to lepsze niż to boli staram się jeść.

Czy alergie prawdziwy problem z FMS?

Alergie nie są oczywiście ograniczone do chorych fibromialgii, ale wiele osób z włóknisto również wydają się mieć alergię. Podczas gdy w większości mają one wpływ na układ oddechowy, mogą również wpływać na naszą skórę i obszarów wewnętrznych przez obrzęk i pokrzywka. Alergia może rozwinąć się nagle - to, co było dobre dla pewnego dnia może stać się problemem - nawet zagrażające życiu jeden, w innym czasie. Dodaj je do włóknisto i można czuć się dość straszne. Zobacz dobrego alergologa. Pamiętaj, że to nie tylko jedzenie może być uczulony, ale czynniki środowiskowe, a nawet przepisane leki.

Czułość dźwięk w domu

Ktoś, kto nigdy nie miał doświadczenia jest ogłuszony przez baterię zegarka nie zrozumie dokładnie jak dźwięk wrażliwe możemy być. I dzieci (małżonkowie), a czasem ich muzyka jest potrzebny na pewnym poziomie, więc zabawa razy można często zwracają się do śmiechu, że jest bolesne dla nas, i kłótnie w rakiety ucha wstrząsającego. Słuchawki Media - te, szczególnie bezprzewodowych - można rozwiązać wiele problemów, dzięki czemu ich muzyka swoją rodzinę podczas poruszania się swobodnie, dając Ci trochę cennego spokoju.

Jakość snu liczy

Jakość snu, a nie ilość, częściowo określa, jak zmęczony jesteś. Dziesięć godzin non-odświeżający sen, który nigdy nie dociera do głębokiego poziomu, pozostawi zmęczony lub bardziej zmęczony, gdy budząc niż ty, kiedy poszedł do łóżka. Rozwój odpowiednie nawyki snu - nie powołując się na drzemkę, rośnie i spanie w regularnych odstępach czasu, itp, w połączeniu z lekami, może pomóc osiągnąć więcej spokojny sen. Ustanowić procedurę wiatr w dół na dobranoc i trzymać się go.

Ulga mięśni w wannie

Wiele osób otrzyma co najmniej chwilową ulgę od kąpieli w ciepłej (nie gorącej) kąpieli zbyt soli Epsom lub z olejków eterycznych, które są znane łagodzi bóle mięśni, takie jak jałowiec, lawenda, majeranek i / lub rumianku. Możesz dodać około 8 kropli olejku do 2 filiżanki jar soli Epsom, zamknąć i pozostawić na 10 dni, a następnie używać tak samo, jak regularne soli Epsom, z dodatkową korzyścią ładnym zapachu i bez względu na korzyści terapeutyczne oleju wybrałeś ma do zaoferowania

Śpiąca pomocy

Lekarze rzadko przepisują nasenne do przewlekłych problemów ze snem, ponieważ mogą stracić swoją skuteczność w krótkim czasie - czy może stać się uzależniające. Zamiast tego mogą przepisać zwiotczające mięśnie aby zmniejszyć bóle mięśni i stawów, które mogą zakłócać sen.

FMS i nakładające się na siebie objawów alergii -

Wiele rzeczy, które przypisujemy do innych problemów może być rzeczywiście spowodowane przez alergię, w tym kołatanie serca, nudności i niestrawność, zgaga, bóle głowy, wysypki skórne i inne. W rzeczywistości wiele z objawów fibromialgii są również objawy (choć nie jest dobrze rozpoznane) z włóknisto. Są to problemy ze snem i zespół jelita drażliwego, a także pochodzą z splątanie nazywamy "fibrofog." Nie występują one tylko dlatego, że w następstwie wdychania czegoś, do czego jesteśmy uczuleni, jak kurz, pleśń lub jakiegoś rodzaju substancji chemicznych, ale często z powodu rzeczy, które jemy, a nawet leki, które przyjmujemy.

Środek nocy leków

Trzymaj dzbanek z wodą i ból lub inne leki, które mogą być potrzebne w nocy, tuż przy łóżku. Często zaledwie możesz obudzić, wziąć wymaganej pigułkę, i położyć z powrotem na dół, bez zakłócania snu źle. To jest o wiele lepsze niż budzić się wspiąć się z łóżka. Leki, które są często potrzebne w nocy może obejmować tych, dla niespokojnych nóg, niestrawność, alergii i / lub bólu.

Utrata zainteresowania seksem

Zasadniczo, większość osób z włóknisto doświadczają utraty zainteresowania seksem. To naprawdę nie jest zaskoczeniem - bardzo niewiele osób ma dużo libido gdy boli i boli i są wyczerpane, a gdy problem jest przewlekłą jeden, dla których nie ma ulgi. Co gorsza - seks może zaszkodzić, ponieważ nie wiąże się nacisk na naszych tkankach. Musisz upewnić się, że twój partner to rozumie, a nie obwiniać siebie lub siebie.

Drożdże zakażenia

Candida jest formą drożdże, które jest wspólne dla osób z FMS - między innymi. To zdarza się często, gdy pacjent przyjmuje antybiotyki w innych celach. Antybiotyki wydaje się zniszczyć nie tylko złe bakterie, ale są konieczne, by zapobiec infekcji drożdży. Jeśli cierpisz tego wytrwale, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ zakażenie może rozprzestrzeniać się i stają się ciężkie. Jest to lek o nazwie Diflucan który jest dawka jedna tabletka - to podobno wystarcza do zabicia najbardziej pochwy infekcje drożdży. Acidophilus, dostępne bez recepty pomaga.

Harmonogram snu

Staraj się spać o regularnych porach. W zależności od swojego zegara biologicznego, twoje czasy mogą być zsynchronizowane z resztą świata, ale słuchać swojego ciała. Spróbuj wstać o tej samej porze, a także stara się utrzymać regularny snem. Staraj się nie polegać na drzemki, jak to będzie rzucić swój harmonogram snu z walnięcie.

Alodynia - ból skóry

Alodynia (skóra boli dotknąć) jest pieczenie / mrowienie na powierzchni skóry. Najlżejszy szept materiału, lub miękkie dotyku jest nie do zniesienia. Czasami po prostu aspiryna odciąży trochę bólu. Noszenie ubrania z bardzo miękkiego materiału, na przykład takich jak jedwab, satyna i kaszmiru, a także weluru, dzianiny jedwabiu i francuski frotte również pomaga. Włókna naturalne, że czują się gładka i miękka w dotyku są najlepsze zarówno dla alodynia i innych "czynników fibro".

Unikać skurcze - ruszać

Nie pozostaje w jednej pozycji zbyt długo. Łatwo jest się podłączyć na surfowanie po Internecie i pozostać w fotelu na godziny. To sprawia, że ​​na bóle. Zrób sobie zmienić stanowiska, lub, jeszcze lepiej, wstać i poruszać się trochę co 20 minut lub tak. Niektórzy korzystają z tych dużych gumowych nadmuchiwane piłki do ćwiczeń, jak krzesło biurka - mogą odbijać i uzyskać światła ćwiczenia aerobowe w pozycji siedzącej, jednocześnie unikając sztywność i wspieranie lepszej postawy.

Waga, metabolizm i ćwiczenia

Umiarkowane ćwiczenia aerobowe jest dobre. Chociaż przyrost masy ciała jest częściowo metaboliczny, również pochodzi z naszej niechęci do poruszać się znacznie, ponieważ ruch może boleć. Zwiedzanie, za pomocą bieżni lub inne ćwiczenia delikatny ruch może pomóc w zwalczaniu niektórych z przyrostem masy ciała. Wiele osób, które ćwiczeń w wodzie - szczególnie, ogrzewany basen - jest korzystne.

Zapobieganie konia Charley

Możliwe środki zapobiegawcze, jeśli czujesz, kurcze nóg nadchodzi, w oparciu o zasady akupresury, jest uchwycić wgniecenie na górnej wardze między kciukiem i palcem wskazującym i ucisnąć przez około 30 sekund. Czasami, jeśli zrobisz to wystarczająco szybko, można zapobiec skurcze od kiedykolwiek chwytając.

Zespół niespokojnych nóg

Zespół niespokojnych nóg - zdecydowanie niewygodne uczucie w nogach, że zmusza osobę do utrzymania przesuwając je znaleźć ulgę, może również zakłócać sen. Niektórzy pacjenci uważają, że ich mięśnie czasami szarpać bez powodu; inni zgrzytają szczęki, nawet jeśli nie cierpią z powodu napięcia. Wynikający z tego brak odpoczynku prowadzi do stanu zwanego "fibrofog" gdzie krótkoterminowych usterek pamięci. Chinina jest często przepisywany na to. Nawet chugging wodę chininy użyć do ginu z tonikiem zapewnia ulgę.

Ulga Objaw

To może być dobry pomysł, aby samemu dokładnie sprawdzane przez alergologa. Niektóre objawy alergii mogą być objawy fibromialgii nakładających się i czyniąc je gorzej; leczeniu alergii może oznaczać zmniejszenie dolegliwości fibro również.

Ulga konia Charley

Mayo informacje kurcze mięśni arkusz mówi: "Wyciągnij mięsień ciasne i delikatnie pocierać mięśnie, aby pomóc jej się zrelaksować Na skurcze łydek, umieścić swoją wagę na ciasnym nogi i zegnij kolana lekko Jeśli nie jesteś w stanie znieść, spróbuj.. wyciągając nogę z powrotem w kierunku głowy, gdy noga jest w pozycji wyprostowanej. Będzie to również pomóc złagodzić tylne uda (ścięgna udowego) skurcze. Na przednim) czworogłowego uda (skurcze, skorzystać z fotela uspokoić się i spróbuj ciągnąc nogę na strona skurcze ku pośladek. "

Masaż

Masaż często może złagodzić bóle mięśni - przynajmniej dla niektórych ludzi. To może pomóc zerwać mięśnie linowe-jak wiązane, tak typowe dla myofascial bólu. Ale uważaj - wiele osób z raportu włóknisto że znajdują masaż jest bardziej bolesne niż przyjemne. Przed wydawać pieniądze na profesjonalny masaż, ktoś delikatnie masuj okolicę szyi i barku i zobaczyć jak to czuje. Jeśli boli, pomyśl dwa razy nad dla drogiej pracy.

Ograniczony zakres ruchu ramienia

Czasami wędrując osłabienie mięśni może spowodować nam dostrzec, że nasz zakres ruchu jest ograniczona. Ta słabość często migruje - znikają z jednego miejsca i pojawiając gdzie indziej, ograniczenie, że zakres ruchu, a nie. Nie pchać się poza wygodnymi granic, jeśli można tego uniknąć. Doprowadzi to tylko stres i może powodować odblasków. Pamiętaj, że to, co nie może się poruszać dzisiaj - tak długo, jak problem jest ściśle związany-włóknisto - może łatwo przenieść jutro.

Zapobieganie ból mięśni

Przerwać długotrwałych pozycji i zmiany pozycji co godzinę. Należy zatroszczyć się o to - ustawić alarm w razie potrzeby. Zawsze należy ręczniki, poduszki lub postawa wspiera poręczne. Wyrównanie zmniejsza wysiłek mięśni wywierać.

Płyny przed snem

Nie należy pić płynów tuż przed udaniem się do snu lub będzie nieuchronnie okaże się, że trzeba obudzić się iść do łazienki. Staraj się unikać wszystkiego, co zmusi Cię do wstać kiedy już osiadł na noc.

Terapia dla wyzwalania bólu pkt

Ból z oglądalność może być zmniejszona przez krótki okres odpoczynku, który pomoże uniknąć zmęczenia i dodatkowe podrażnienie. Powolny, stały pasywne rozciąganie mięśni zaangażowanych, zwłaszcza gdy pod ciepłym prysznicem lub wanną, które, ze względu na tendencję do kąpieli relaks tych mięśni, skurcze się poluzować. Wilgotne ciepło powyżej punktu wyzwalania może również dostarczyć ulgę, ponieważ może zimnych opakowaniach w strefie odniesienia ból (obszar, w którym ból jest odczuwalny w przeciwieństwie do punktu wyzwalania, który wysyła sygnał bólu). Masaż jest również pomocne.

Nadwrażliwość i Twojej rodziny

W domu, być może trzeba negocjować z innymi członkami gospodarstwa domowego. Jeżeli współmałżonek kocha głośnej muzyki, dostać słuchawki dla niego. Umieść regulowane oświetlenie. Niech Twoja rodzina wie, jak postrzegasz te rzeczy. Podjąć wszelkie kroki, jakie mogą osiągnąć kompromis, który pozwoli ci poziom komfortu, bez narażania ich zbyt mocno.

Procedury na dobranoc

Pobierz w rutynę snem - coś, co pozwala na wyciszenie i sygnalizować swoje ciało, że jest czas na sen. Trzymaj się tej procedury iw końcu twoje ciało zacznie słuchać tych sygnałów. To może być wieczór gorąca kąpiel w wannie lub curlingu z dobrą książką na chwilę, może popijając ciepłe mleko, rumianku lub kieliszek wina. Niezależnie od rutyny, sprawiają, że spokojny. Nic stymulowanie tutaj!

Drozd - bolesność w jamie ustnej

Candida, drożdże, czasami widoczne w ustach, które może być bardzo bolesne - wystarczającą aby je trudne. Dodanie 3 krople olejku z drzewa herbacianego do około łyżkę wody i płukania jamy ustnej z dokładnie jeden raz dziennie lub więcej, pomaga wiele. Spróbuj acidopholus tabletek, które można kupić bez recepty, jak również.

Komfortowe snu pomocy

Poduszki, które zapewniają odpowiednie wsparcie może naprawdę pomóc, aby lepiej spać. Poduszki rolki szyi często pomóc w achy szyi i barku problemu, a niektórzy ludzie uważają, że za pomocą klina w kształcie poduszki nieznacznie podnieść głowy pomaga. Eksperymentuj z różnych układów poduszek, aż znajdziesz taki, który jest wygodny i daje wsparcie, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

Terapia trakcyjna analgezymetr wspierana

Analgezji Assisted Therapy trakcji (IVSAATT) uwalnia mięśni i stawów zrostów. Mięśnie i stawy są delikatnie rozszerzyć poprzez ich pełne naturalnego zakresu ruchu. Procedura ta zapewnia ulgę w około 90% leczonych pacjentów. Wielu z nich są rzeczywiście w stanie przerwać przyjmowanie zwiotczające powszechnie zalecanych dla tego problemu. Potencjalna skuteczność procedury zależy od tego, czy rozciąganie i ćwiczenia robi cokolwiek, by przywrócić zakres ruchu i elastyczność.

Zrosty

Zrosty są tkanki blizny, które ograniczają wspólną ofertą, lub ograniczają niezależny ruch warstw mięśni. Nasze ciała starają się zrekompensować problemy tkanek, tworząc punkty spustowe w tych obszarach, które rozszerzają ilość bólu czujemy. Adhezja jest rzeczywiście zespół tkanki bliznowatej, która wiąże się ze sobą nasze narządy wewnętrzne lub wokół innych tkankach łącznych, powodując ich trzymać siebie.

Przyczyny Charlie Konie

Skurcze mięśni - znane również jako koń Charlie, jest nagłe, bolesne skurcze mięśni mięśnia, które mogą być tak silne, że nie możemy używać do czasu skurcze mięśni zmniejsza. Może to być powodowane brakiem magnezu lub niedobór potasu. Ale uwaga - może również sygnalizować początek choroby naczyniowej, więc jeśli okaże się, że skurcze więcej niż zwykle, proszę to sprawdzić. Nerek dializa może także przynieść je.

Jak zapobiec Charley koni wywołane przez fibromialgii

Anna B

Konie Charley są bolesne, uciążliwe, co ty na to! Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby im zapobiec.

 • Pij dużo wody! Często zdarza się, Charley konie są wynikiem jest odwodniony. Sprawdź spożycie wody i dostosować go do odpowiedniej ilości.
 • Weź multiwitaminy codziennie lub zmienić swoją dietę, aby to zdrowszej żywności, które mają codzienne witaminy i minerały organizm potrzebuje. Szczególnie ważne są magnez, witamina E i wapnia.
 • Weź miły, relaksujący gorącą kąpiel z solą Epsom, olejku lawendowego i miętowego olejku. Soli Epsom jest dobre dla zmniejszenia sztywności mięśni. Olejek lawendowy jest idealnym miejscem na relaks ciała i umysłu, a mięta poprawia krążenie. Należy używać tylko kilka kropel. Możesz też zrobić to z tylko moczenie stóp w wannie z wodą z tych samych składników. Sprawdź, wrażliwa, ale umieszczenie jednej kropli olejku na twoim przedramieniu. Jeśli you skóra zmienia kolor na czerwony, może być uczulony na tym oleju. Porozmawiaj z Aromatherpist Klinicznej, które pomogą Ci znaleźć dla Ciebie lub jeśli jesteś nowy w aromaterapii i olejków eterycznych idealne połączenie.
 • Rozciągnąć mięśnie przed treningiem, aby zapobiec szkody oraz rozgrzać mięśnie. Porozmawiaj z osobistym trenerem, instruktorem jogi lub pilates bezpiecznie pokazać rozciąganie rutyny. Even if you may not exercise on a daily basis, stretching on a daily basis will help reduce muscle spasms.
 • Get a massage on a regular basis with a licensed massage therapist you are comfortable with. Massage is great for relaxing muscles, relieving pain, reducing muscle spasms and overall health.

Using some of these tips will help you prevent those annoying charley horses. Always speak with your health care provider about any concerns you may have.

Canine Acid Reflux: Objawy, diagnostyka i leczenie

Canine Acid Reflux: Objawy, diagnostyka i leczenie


Kwaśne psów jest podobna do refluksu kwasu u ludzi, a to może spowodować, że psu ból i dyskomfort, jeśli nie traktuje.

Przyczyny Canine Acid Reflux

Refluks powodowane przez słabych lub uszkodzonego mięśnia zwieracza w dolnej przełyku. Kwasy żołądkowe naciskać na zawór i wprowadzić do przełyku. Zaś żołądek przed tymi kwasami wyściółki przełyku, nie jest i silne kwasy żołądkowe podrażniają delikatne. Dzieje się tak często po zwierzę zjadło posiłek, który jest bardzo wysokiej zawartości tłuszczu. Może się również zdarzyć, gdy pies zjada zbyt dużo, a jego żołądek jest bardzo pełny.

Refluks może być również wynikiem operacji. Niewłaściwe czczo przed operacją oraz niewystarczającym poziomem zwierzęcia podczas operacji mogą doprowadzić do wrzenia pod chłodnicą zwrotną z kwasem. Inną możliwością jest to, że twój pies ma przepukliny rozworu przełykowego, który może być obecny przy porodzie.

Objawy Acid Reflux u psa

Pies nie może powiedzieć, kiedy jest niewygodne. Refluks psów wywołuje bólu podobnego do zgagi u ludzi. W klatce piersiowej zaczyna się palić i nudności mogą być obecne. Można zauważyć, niektóre lub wszystkie z następujących objawów:

 • Twój pies może być bardziej aktywny niż zwykle po posiłku. Może wolą leżeć spokojnie przez pewien okres czasu po jedzeniu.
 • Może gag po jedzeniu.
 • Twój pies może stracił apetyt i jeść mniej niż zwykle.
 • On może schudnąć.
 • Pies może wydawać się w bólu i cierpienia; gazowy, odbijanie lub stymulacji.
 • Twój pies może skomleć kiedy połyka.
 • On może wymiotować.
 • Jeśli refluks jest ciężka, twój pies może ślina lub ślinić, albo może nawet uruchomić gorączkę.

Młodsze psy wydają się być bardziej narażone od starszych psów, prawdopodobnie dlatego, że ich mięśnie nie mogą być w pełni rozwinięte.

Jak Acid Reflux jest diagnozowana

Najbardziej skuteczna metoda określania kwaśne u psów przez zastosowanie esophagoscopy. Badanie to wykorzystywane mały aparat, aby zobaczyć cały przełyk. Gdy kamera jest umieszczona w gardle psa postrzega błony śluzowej przełyku i może pokazać lekarza weterynarii nieprawidłowości lub krwawienia w przełyku. Z tego egzaminu, weterynarz może sprawdzić, czy są zmiany w tkance i śluz w przełyku, które są zgodne z przełyku lub refluks.

Istnieją inne warunki, które naśladują kwasu refluks u psów. Należą do nich:

 • Spożycie toksyny
 • Guz
 • Ropień
 • Przepuklina rozworu przełykowego
 • Rak jamy ustnej lub gardła
 • Megaesophagus

Leczenie

Leczenie refluksu kwasu psów jest proste i nieskomplikowane. Jedzenie jest zazwyczaj wstrzymana przez dzień lub dwa, a następnie zwierzę musi mieć ścisłą dietę, która zawiera małe, częste posiłki. Tłuszczu i białka w diecie są ograniczone, ponieważ substancje te zwiększają kwasu żołądkowego. Środki żołądkowo-pro-kinetyczne są leki, które mogą być stosowane w celu poprawy sposobu zawartość żołądka przechodzi przez pozostałą część układu pokarmowego. Są one również, że w celu wzmocnienia mięśni zwieraczy w otworze żołądka. Twój pies będzie musiał mnie obserwować, refluksu. Ważne jest, aby utrzymać go w harmonogramie diety i żywienia, czy weterynarz sugeruje. Każdy incydent refluksu żołądkowego dodatkowo osłabić przełyku i zwiększyć szanse, że nadal będą problemy.Zawsze można podejrzewać, że zwierzę jest w niebezpieczeństwie, to jest dobry pomysł, aby weterynarz go sprawdzić. Objawy refluksu kwasu są podobne do objawów innych chorób, więc twój pies powinien być zbadany, jak tylko possible.By karmienie zdrową dietę i nie pozwalając swoim zwierzęciem do wąwozu na jedzenie, może być w stanie powstrzymać go od historii rozwoju tego problemu. Jeśli on ma nadwagę, porozmawiaj z lekarzem weterynarii na temat diety redukcyjnej. Dodatkowy ciężar może zwiększyć prawdopodobieństwo, że Twój zwierzak będzie rozwijać kwasu refluks.

Operacja uszu kota

Operacja uszu kota


Kot uszu mogą być wymagane dla niektórych problemów, takich jak polipy, zamkniętej ucha od zakażenia i nowotwory. W przypadku infekcji, wczesne leczenie może pomóc uniknąć operacji na uszy Twojego kota.

Przyczyny uszu kota

Polipy

Obecność polipów w kota ucha może stać się zagrożeniem dla integralności kota błony bębenkowej, jak również do konstrukcji kanału słuchowego. Objawy polipów są podobne do tych z bakterii lub grzybów zakażenia ucha. Kot może wstrząsnąć ani drapać w głowę, przetrzeć twarz lub ucho na podłodze lub na krawędziach mebli i pochylić głowę. Kot nie może być w stanie chodzić po linii prostej. Gruby lub krwawa wydzielina może być obecny. Weterynarz zbada kota odróżnić diagnozę polipów z powodu zakażenia lub nawet stan nowotworowy. Jeśli polipy są przyczyną wystarczającą blokadę, weterynarz będzie próbował usunąć je chirurgicznie.

Zakażenie

Traktowanemu wcześnie, infekcje bakteryjne i grzybicze może zwykle być wyeliminowany bez zabiegu. Zakażenia od ciał obcych, takich jak foxtails, może powodować stany zapalne i infekcje. Świerzb uszny może również powodować zapalenia i zakażenia. Zazwyczaj leczenie infekcji dowolnego typu jest do czyszczenia uszu dokładnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia i stosować miejscowe i doustne antybiotyki lub leki przeciwgrzybicze, jak wskazano.

Jeśli infekcja nie jest traktowany w sposób terminowy, ucho może stać się tak zaognione i zablokowane z materiału, że jest to niemożliwe, lekarz weterynarii, aby oczyścić ucho prawidłowo i zastosować odpowiednie leki do kanału słuchowego.

Jeśli operacja kota ucho jest wskazany do zablokowanego kanału, upewnij się, czy weterynarz miał doświadczenie z tego typu zabiegu. Resekcja kanału słuchowego jest dość skomplikowane operacja, która wymaga zarówno doświadczenie i wiedzę w kocich uszu. Kiedy już zgodę na chirurgii, weterynarii uśpić kota. Następnie przewód słuchowy jest oczyszczony i zaczerwieniona z detergentem i antybiotyków. Weterynarz będzie w efekcie odbudowy kanału słuchowego. Gdy kot jest wystarczająco dobrze do domu opieki pielęgniarskiej, weterynarz wyśle ​​ją do domu z antybiotykami i ból zabijania leków. Na szczęście, istnieje obecnie kilka skutecznych leków na ból zabijania kotów.

Oraz nowotworów Rak płaskonabłonkowy

Koty mogą rozwijać zarówno łagodne i złośliwe nowotwory kilku typów w uszach. Guzy łagodne są usuwane chirurgicznie, jeśli blokują kanał słuchowy lub zakłócać komfort kota i mobilności.

Jeśli to możliwe, nowotwory złośliwe są usunięte chirurgicznie. Chemioterapia i promieniowania często realizują operację guza. Kontynuacja jest niezbędna, aby zapewnić, że guzy nie powrócić.

Rak płaskonabłonkowy, rak jest rakiem, który powoduje uszkodzenia erozyjne. Białe koty są szczególnie podatne na nich. W nie-białych kotów, nowotwory te występują zwykle na obszarach o małej pigmentacji. Diagnoza raka płaskonabłonkowego wymaga agresywnego leczenia. Chirurgiczne leczenie raka płaskonabłonkowego ucha często wymaga, aby cała ucho było amputować. W innych przypadkach, tylko dotknięte powierzchnia ucha jest usunięty chirurgicznie. Leczenie chirurgiczne po chemioterapii i radioterapii, w razie potrzeby. Właściciel kota jest również powinni trzymać kota na słońcu, aby uniknąć rozwoju zmian nowotworowych dodatkowych.Jeśli infekcje ucha kota traktuje wcześnie i agresywnie, może ona prawdopodobnie uniknąć kota uszu. Polipy i stany rakowe zazwyczaj wymagają operacji. Jeśli masz wątpliwości dotyczące doświadczenia Twojego lekarza weterynarii z chirurgii ucha, możesz poprosić o skierowanie do specjalisty.

Objawy uzależnienia Vicodin

Objawy uzależnienia Vicodin
Pills w dłoni

Znając objawy Vicodin uzależnienia można zaoszczędzić od przyszłego choroby i problemy z pracą, rodziną i przyjaciółmi. Jest to jeden z najbardziej powszechnie uzależnienia leków na receptę, ponieważ jest powszechnie przepisywany. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że są uzależnieni od tego narkotyku, aż będzie za późno i mają uzależnienia fizycznego i emocjonalnego.

Zrozumienie Vicodin Addiction

Vicodin jest potężny lek przeciwbólowy przepisywany osób rannych i tych, którzy przeszli operację. Jest to kombinacja acetaminofenu i hydrokodonu z Tylenol. Hydrokodon jest syntetyzowany kodeinę i jest agentem wciągająca.

Vicodin jest opiatowe i ma taki sam efekt jak innych leków, takich jak Loricet, Percodan, Loritab i Oxycotin. Leki te blokują receptory w mózgu, które pozwalają czuć ból, który jest dlaczego ludzie czują się zrelaksowani i niebolesne. Jeśli wziąć te leki, początkowo czuje się znacznie lepiej od bólu, który jest to, co sprawia, że ​​chcesz go mieć. Z biegiem czasu, organizm staje się odporny na dawki, które można podjąć, a trzeba wziąć więcej, aby osiągnąć ten sam efekt, to jest, gdy może wystąpić uzależnienie.

Jakie są objawy uzależnienia Vicodin?

 • Opracowanie odporność

Twój organizm zaczyna tolerować lek i trzeba podjąć bardziej odczuwać te same efekty.

 • Ból fizyczny

Zacznie odczuwać skutki fizyczne, takie jak bóle mięśni, nocne poty, bezsenność i bóle kości.

 • Poczucie winy i wstydu

Zaczynasz czuć, jakby nie można bez niej żyć i czuć się winny, czy wstyd o tym.

 • Ilość i czas trwania

Ile pigułki wziąć i jak długo je podjąć, jest znakiem uzależnienia. Ludzie, którzy biorą od 20 do 40 pigułki codziennie przez długi czas są zależne.

 • Koliduje z rodziną i przyjaciółmi

Twoja rodzina i znajomi wiedzą, jesteś uzależniony, ale jesteś w zaprzeczeniu, co powoduje argumenty między tobą i Twoich bliskich. To może doprowadzić do depresji i zły.

 • Pragnienia są poza kontrolą

Nadużywanie tego narkotyku może kolidować z rozsądnym myśleniu i wyroków. Pragniesz leku i zrobi wszystko, aby ją, nawet jeśli oznacza to kupuje nielegalnie. Obejmuje to również przełączania lekarze więc można poprosić o receptę. Czujesz niepokój, panika na ewentualność, że nie będzie miał wystarczająco na kolejną dawkę.

Objawy odstawienia

Ludzie, którzy są uzależnieni będą czuć objawy abstynencyjne w dowolnym miejscu od 6 do 12 godzin po odstawieniu pigułek. Objawy te nie są zagrożeniem życia, ale są uciążliwe dla jednostki. Czas trwania objawów zależy od ilości zabierania i jak długo nadużywać narkotyków. Oto lista objawów można przejść przez gdy przeżywa wycofanie:

 • Depresja
 • Niepokój
 • Bezsenność
 • Złość
 • Mimowolne ruchy nóg
 • Nudności
 • Utrata apetytu
 • Pocenie się
 • Dreszcze
 • Zimne błyski
 • Pragnienia
 • Bóle kości i mięśni
 • Wymioty
 • Objawy przeziębienia (katar, łzawienie oczu)
 • Problemy żołądkowo-jelitowe (biegunka)

Skutki dalszego użytkowania

Jeśli w dalszym ciągu korzystać z Vicodin, umieścić się na ryzyko dla wielu przyszłych problemów zdrowotnych. Lek może wpływać na nerki i prowadzi do chorób wątroby. Jak wziąć więcej leków, aby uzyskać te same efekty twoje ciało zacznie reagować przez co czujesz się gorzej (kości i mięśni, bezsenność i poty). Możesz również postawić się na ryzyko przedawkowania, jak zwiększyć liczbę tabletek przyjmowanych codziennie. Poczujesz psychicznych skutków zdrowotnych, takich jak lęk, depresja, poczucie winy i gniewu, które mogą doprowadzić do utraty pracy, rodziny i przyjaciół.

Uzyskanie pomocy potrzebujesz

Objawy uzależnienia Vicodin trudno zmierzyć. Można się zastanawiać, jak kiedykolwiek osiągnął ten punkt i zastanawiam się, czy będzie kiedykolwiek w stanie zatrzymać. Nie ma wsparcia tam dla Ciebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy przy zatrzymaniu korzystania z tego leku. Objawy odstawienia, dla niektórych, może być trudne do czynienia z, a niektórzy potrzebują leków, takich jak metadon i LAAM, aby za ich pośrednictwem. Skonsultuj się z lokalną agencją uzależnień uzyskać więcej informacji o tym, jak można zatrzymać ten receptę Narkomanii.

Objawy odstawienia hydrokodonu

Objawy odstawienia hydrokodonu

Hydrokodonu objawy odstawienia może utrudnić, aby przerywać przyjmowania leków przeciwbólowych, w wyniku receptę narkomanii.

Przykłady Objawy Hydrokodon wypłat

mogą wystąpić niektóre z następujących objawów odstawiennych po zaprzestaniu stosowania leku leki przeciwbólowe z hydrokodonem.

Pragnieniem, drażliwość i depresja

Twoje ciało i umysł stają się zależne od hydrokodonem. Lek zmienił sposób organizm reaguje na bodźce - jak ból - i bez niej, twoje ciało wróci do pierwotnego stanu, zanim zaczął brać go.

Będzie również doświadczenie pragnienia psychologiczne. Przyjmowanie leków przeciwbólowych stała się nawykiem, a zyskały zależą od niego, aby złagodzić swoje dolegliwości. Możesz przegap ulgę czujesz z tym, i pragnąć go ponownie. Te pragnienia ostatecznie prowadzić do rozdrażnienia i depresji ze nie jest w stanie przyjmować lek.

Brak koncentracji

Twoja troska o nie jest w stanie przyjąć lek może utrudnić, aby skoncentrować się na zadaniach.

Bezsenność

Lęk i dolegliwości fizycznych objawów odstawienia mogą sprawić, że niewygodne dla ciebie do snu.

Biegunka

Częstym skutkiem ubocznym hydrokodonem jest zaparcia, więc kiedy ludzie przerywać, czasami wystąpić odwrotny objaw - biegunka. Może także wystąpić intensywne skurcze brzucha. Możesz rozwiązać ten dyskomfort z ponad-the-counter leczenia, takich jak Imodium.

Bóle mięśni

Jak twoje ciało odzyskuje od uzależnienia od narkotyków, mięśnie mogą boleć. Wiele osób wrócić do przyjmowania leków przeciwbólowych w celu złagodzenia tej dolegliwości; jednak można wziąć Tylenol lub innego niż wciągająca over-the-counter lek przeciwbólowy.

Pocenie się, nudności lub wymioty, gorączka i katar

Niektórzy ludzie doświadczają grypę lub objawy podobne zimno po zatrzymaniu hydrokon. Objawy te są reakcją organizmu nie mając leku to przyzwyczajeni do otrzymywania. Możesz leczenia tych objawów, jak będzie zimno, aby pomóc przejść przez to.

Palpitacje serca i trudności w oddychaniu

Można poczuć się jak twoje serce bije na zewnątrz klatki piersiowej lub że nie można złapać oddech. Chociaż są to typowe objawy odstawienia hydrokodonem, należy zwrócić uwagę na nasilenie nich, ponieważ nie chcą się z przekonania, że ​​idziesz przez zwykłego wycofania zamaskować poważne schorzenia.

Początek i ciężkości objawów odstawiennych

Objawy odstawienia Hydrokodon rozpocząć około dwa do trzech dni po przerywać leczenia. Specyficzne objawy wystąpić i ich nasilenie zależy od tego, jak długo trwało lek i jak wysoki dawce zabierania.

Objawy odstawienia i Hydrokodon Uzależnienie

Lekarze przepisują leki przeciwbólowe takie jak z hydrokodonem lub Lortab do Vicodin pomóc osobom, które niedawno przeszły operację lub odniesione obrażenia. Osoby uzależniają się hydrokodonem ponieważ rozwijają tolerancję do określonej kwoty. Tolerancja oznacza, że ​​po wykonaniu dawkę na chwilę nie może czuć się te same efekty z nim jak to było, gdy po raz pierwszy zaczął brać go, a będziesz miał wziąć większą dawkę, aby osiągnąć te same efekty. Jak podjąć wyższe dawki, objawy abstynencyjne mogą stać się bardziej dotkliwe, utrudniając, aby zamknąć.Jak w przypadku każdego uzależnienia od narkotyków, uzyskanie przez objawów odstawiennych jest jednym z największych wyzwań w rzuceniu palenia. Niektórzy ludzie uważają, że o wsparcie poprzez najtrudniejszych objawów jest jedyny sposób, w końcu odnieść sukces w odzyskiwaniu narkomanii. Kontakt przyjaciela, członka rodziny lub leczenia uzależnienia organizacji Jeżeli potrzebujesz pomocy.

Objawy endometriozy

Objawy endometriozy
To może trochę potrwać, aby uzyskać diagnozę endometriozy

Objawy endometriozy mogą nie być takie same w każdej kobiety, dlatego wiele kobiet nie wybrać się na fakt, że są one cierpią z tego warunku, dopóki nie otrzyma oficjalnej diagnozy.

Co to jest endometrioza

Endometrioza dotyka ponad pięć milionów kobiet w Ameryce Północnej, z milionami więcej zdiagnozowano całej reszty świata. Jest to stan, w którym tkanka jest podobna do błony śluzowej macicy, zawiera się w innych częściach ciała, takich jak brzuch, jelito, pochwy, odbytnicy, jajowodów i jajników. Tkanki zwykle zamienia się zmian, których dotyczy cyklu miesiączkowego, podobnie jak błony śluzowej macicy. Zapalenie i złuszczanie może prowadzić do krwawień, powodując ból i bezpłodność, a także tkanki bliznowatej i innych problemów.

Wczesnych etapach

Objawy endometriozy we wczesnych stadiach choroby często mogą być mylone z innymi wspólnymi dolegliwości, takich jak bóle menstruacyjne bóle pleców lub. Z tego powodu pomysł, że mogą one mieć ten stan nie może wystąpić z wieloma kobietami. Po okresie czasu, jednak te typowe objawy będą się coraz gorsza.

Nie wszystkie kobiety odczuwają wczesne objawy endometriozy. Dla kobiet, które zawsze doświadczają dyskomfortu i ból podczas okresów, objawy endometriozy mogą być pomijane. Niektóre kobiety są całkowicie wolne od jakichkolwiek objawów ... przynajmniej na wczesnych etapach. W wielu przypadkach diagnoza jest tylko w początkowej fazie, ponieważ stwierdzono endometriozę podczas operacji do innej kwestii.

Zrozumienie objawów endometriozy

Ponieważ istnieje tak wiele, zróżnicowane objawy endometriozy, niektórzy lekarze nie mogą wybrać się na stanie w kobiety kiedy po raz pierwszy zaczyna skarżyć się na dolegliwości. Wiele z objawów związanych z endometriozą jest również charakterystyczny dla innych problemów, jak następuje:

 • Włókniaki
 • Choroby zapalne narządów miednicy mniejszej
 • Zespół jelita drażliwego
 • Torbiele jajników
 • Ciąża pozamaciczna
 • Zapalenie ślepej kiszki
 • Rak jajnika
 • Rak jelita grubego

Jedną z możliwych przyczyn niepłodności jest endometrioza, a także z operacji, szanse udanej ciąży może być zwiększona.

Typowe objawy

Istnieje kilka typowych objawów związanych z endometriozą. Jeśli wystąpi którykolwiek z nich, zwłaszcza gdy stają się coraz gorsze, możesz skontaktować się z lekarzem. Typowe objawy endometriozy są następujące:

 • Bóle głowy
 • Niska gorączka
 • Niski poziom cukru we krwi
 • Niepokój
 • Ból w dole pleców
 • Zmęczenie
 • Ból podczas stosunku
 • Biegunka
 • Zaparcie
 • Bóle podbrzusza
 • Bolesne ruchy jelit i / lub oddawanie moczu
 • Bezpłodność

Jak endometrioza rozwija, torbiele mogą tworzyć. Torbiele te mogą utrudniać normalne funkcjonowanie innych narządów, w szczególności w obszarze miednicy. Gdy to nastąpi, kobiety mogą wystąpić problemy trawienne, infekcje dróg moczowych, zaparcia i jelit przeszkody, między innymi kwestiami. Obecność endometriozy mogą mieć również wpływ na układ odpornościowy, pozostawiając kobiety podatne na inne problemy zdrowotne, jak również. Zespół przewlekłego zmęczenia, fibromialgii i reumatoidalne zapalenie stawów, to tylko niektóre z problemów zdrowotnych kobiet z endometriozą często borykają. Badania wskazują również na związek między kobietami, które mają endometriozę i alergie, wrażliwość chemiczne i drożdżycy.

Rozpoznanie endometriozy

Lekarze nie mogą polegać wyłącznie na objawach zdiagnozować stan. Często patrzą na historię rodziny, jak również wszelkie historii ból w obrębie miednicy i niepłodności przed robić dalszych badań. W większości przypadków, lekarz zleci laparoskopię, która jest niewielki zabieg chirurgiczny, w celu określenia zakresu stanu. Proces ten może typowo wykazują wielkość i położenie endometriozy. Jeśli masz więcej pytań dotyczących tego tematu, jednak skontaktować się z lekarzem.

Jak rozpoznać objawy i leczenie raka płuca

Gwiazdy jak Gary Cooper, Kenny Rankin, Carrie Hamilton i wiele więcej już spadły do ​​pułapki na raka płuc. Stwierdzono również znane zastrz wiele istnień w ciągu ostatnich lat. Ale co to dokładnie jest rak płuc? Jak będziesz wiedzieć, czy Ty lub ktoś z Twoich znajomych jest już w jego szponów? Co można zrobić w leczeniu tej choroby?

Raka płuc spowodowane niepohamowanego wzrost komórek nieprawidłowych w płucach. Liczba przypadków dla każdego roku został eskalacji ze względu na wzrost popularności użycia tytoniu. Niektóre przyczyny tej choroby to palenie tytoniu (czynne i bierne), lukę genów, zanieczyszczenie powietrza i chorób płuc. Przerzuty raka płuc może być wywołane przez prostatę, piersi i raka pęcherza moczowego, jak również innych typów nowotworów.

Istnieje możliwość, że mogą pojawić się żadne objawy. Ale to nadal może być wykryty za pomocą tomografii komputerowej lub RTG klatki piersiowej. Z drugiej strony, problemy można zauważyć z powodu wzrostu nowotworu, jak również w płucach i inwazji otaczających tkanek. Może to powodować kaszel, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej i duszność. Krwioplucie lub kaszlu z krwi może być też rezultat.

Jeśli zajęte są nerwy, to może doprowadzić do syndromu Pancoast za. To jest ból w twoich ramionach, które dociera do zewnętrznej części ramienia. Twój głos może stać się chrapliwy powodu sparaliżowanych strun głosowych. Jeśli przełyk zależy, możesz mieć problemy z połykaniem. Może również wystąpić infekcji płuc.

Zagrożone obszary przerzutów może składać się z mózgu, wątroby, nadnerczy, kości, lub przeciwnej płuc. Jeśli nowotwór rozprzestrzenił się do kości, które mogą prowadzić do raka kości, może to spowodować poważne bóle w dotkniętych obszarach. Gdy dostaje się do raka mózgu, może powodować objawy udaru mózgu, drgawki, ból głowy lub zaburzenia widzenia. Rak płuc może powodować nadnercza i raka wątroby. Może nie wykazują żadnych objawów, kiedy to nastąpi.

Objawy paranowotworowe są wywołane przez raka w organizmie, ale może być oddalony od początku samego raka. Należą zespołem Cushinga, hypercalcimia, przerostowe osteoartropatia płuc lub zespół nieadekwatnego hormonów antydiuretycznego (SIADH). Niektóre problemy mogą pojawić się w przeważającej mierze w zależności od typu raka płuc, jak SIADH bardziej rozpowszechnione jest drobnokomórkowego raka llung.

Leczenie raka płuc może się różnić w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania raka płuca. Po diagnozie, zespół medyczny zdecyduje się z pacjentem, co leczenie plan jest najbardziej dotyczy. Niektóre z dobrze znanymi metodami leczenia raka płuc są:

 1. Zabieg chirurgiczny. Jest to często korzystne niedrobnokomórkowym rakiem płuc, które wykryto w początkowym etapie. Skanowania płuca będą również wykonywane przed operacją, aby zobaczyć, jak wiele swoich funkcji płuc pozostanie po zabiegu. Niektóre ze znanych procedur jest wycięcie klina (usunięciem małej części płuc, gdzie znajduje się guz), lobektomię (usuwanie płat płuc) lub płuca (usuwanie płuco).
 2. Chemotherapy. To jest uznawane leczenia drobnokomórkowego raka płuc. Jest to również zalecane dla osób, które przeszły operację, aby uniknąć raka miały. Substancji chemicznych stosuje się do zabijania komórek nowotworowych, lub w celu uniknięcia podziału komórek. Służy również do leczenia niedrobnokomórkowego raka komórek już w zaawansowanym stadium.
 3. Radioterapia. Wykorzystuje wysoką dawkę promieniowania rentgenowskiego do zabijania komórek nowotworowych. Jest to często stosowane razem z operacją chirurgiczną i / lub chemioterapii. Ma to na celu zmniejszenie wielkości guza lub zabić pozostałych komórek nowotworowych w organizmie pacjenta po zabiegu chirurgicznym. Ta jest również stosowana do klatki piersiowej pacjenta w celu kontrolowania objawów raka płuc
 4. Terapii celowanej. Wykorzystuje leki, które zwalczają poszczególnych cząsteczek, które pomagają w rozwoju raka. To z kolei zapobiega postęp nowotworu.

Przeżywalność przerzutowego raka płuc po pięciu latach od rozpoznania choroby wynosi około 2%. W przypadku pacjenta, u których rak płuc wykryte w jej wczesnym stadium, stopień przeżycia po pięciu latach od wykrywania wynosi około 49%.

Rak płuc jest poważną chorobą. Jeśli czujesz, że masz takie objawy, wskazane jest, aby udać się na badanie. A jeśli palenia, proszę zamknąć, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn tej choroby. Rak płuc jest poważnym zagrożeniem i nie należy lekceważyć.

Objawy ciąży jajowodów

Objawy ciąży jajowodów
Nieleczone jajowodów ciąża wpływa na zdrowie reprodukcyjne

Tubal ciąży stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia reprodukcyjnego kobiet. Wczesne wykrycie pozostaje najlepsza szansa na zminimalizowanie powikłań. Dowiedz się, jak rozpoznać objawy jajowodów ciąży. Może to uratować życie.

Rozpoznanie ciąży pozamacicznej

Tubal ciąży, ciąża pozamaciczna zwane również występuje, gdy zapłodnione implanty jaj w jajowodzie. Według togach Tulandi, MD, profesor położnictwa i ginekologii na Uniwersytecie McGill, warunek jest główną przyczyną śmierci matki, stanowiących 09:56 procent wszystkich zgonów związanych z ciążą. Około dwa procent początku ciąży pozamacicznej.

Wczesne wykrycie tej sytuacji sprawia, że ​​powikłania mniej prawdopodobne, więc świadomość objawów jest niezbędna. Według MedicineNet, objawy ciąży jajowodów może powstać około sześciu do ośmiu tygodni od ostatniego nieudanego okresu, choć w niektórych przypadkach może być później, w zależności od miejsca implantów blastocysty.

Normalne objawy ciąży

Według MayoClinic.com, od swego zarania, ciąża pozamaciczna może zaprezentować tak jak każdy inny wczesnej ciąży. Mogą wystąpić te normalne objawy wczesnej ciąży:

 • Tkliwość piersi
 • Zmęczenie
 • Nieodebrane okres
 • Nudności
 • Pozytywny test ciążowy

Objawy te mogą poinformować, że jesteś w ciąży, ale nie pozwalają odróżnić zwykłej i jajowodów ciąży. Jako rozwoju ciąży może jednak wystąpić inne objawy.

Krwawienie z pochwy

Około 10 procent wszystkich kobiet doświadcza krwawienia z pochwy w czasie ciąży. Choć może to być normalne zjawisko, takie jak krwawienie implantacji, może to również oznaczać coś jest nie tak, takie jak ciąża pozamaciczna. Podczas ciąży jajowodów, krwawienie z pochwy może pojawić się nienormalne. Może to być cięższe jaśniejsze red ciemniejszy lub mniejszą lepkość niż normalnej krwi menstruacyjnej. Może również przychodzą i odchodzą przerywany lub ciągły przepływ. W ogóle, krwawienia związanego z ciążą pozamaciczną wystąpi sześć tygodni lub dłużej po ostatnim normalnym okresie. Jeśli nastąpi nieprawidłowe krwawienie, albo przeżyć wraz z innymi objawami ciąży jajowodowej zasięgnąć opieki medycznej.

Ból

Wiele kobiet w ciąży wystąpić bóle podobne do menstruacyjnych we wczesnych etapach ciąży. To kurcze prawie nigdy nie jest gorsza niż normalnego okresu skurcze. Chociaż kurcze może wskazywać ciążę pozamaciczną, według BabyCenter niektóre rodzaje bólu może być bardziej prawdopodobne, aby wskazać, że występują ciąży jajowodów i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej:

 • Ostry, przeszywający ból w dolnej części pleców, lub bocznego nadbrzuszu
 • Uczucie ciężkości w miednicy lub dyskomfort, który występuje sporadycznie, konsekwentnie, lub podczas kaszlu lub konieczności wypróżnienia
 • Jednostronny ból w miednicy lub jamy brzusznej
 • Ból barku, zwłaszcza gdy leżysz
 • Nagły początek, ciężkie, i / lub przewlekły ból
 • Kurcze, że jest bardziej surowe niż normalne skurcze epoki
 • Ból lub skurcze związane z krwawieniem lub inne objawy ciąży pozamacicznej

Objawy utraty krwi

Podczas ciąży jajowodów, może wystąpić osłabienie, zawroty głowy, spadek ciśnienia krwi, lub epizody prawie omdlenia. Wszystkie mogą wskazywać krwawienia wewnętrzne związanego z jajowodów zerwania.

Szok

Objawy wstrząsu oznaczać natychmiastowej pomocy medycznej i są wspólne podczas pęknięcia jajowodu związanych z jajowodów ciąży. Zadzwoń 9-1-1, jeśli wystąpi, co następuje:

 • Wilgotna skóra
 • Wyścigi, słaby impuls
 • Blada cera lub popielate
 • Gwałtowny spadek ciśnienia krwi
 • Utrata czujności psychicznej lub błąd

Inne objawy

Użytkownik może również wystąpić inne objawy, w tym:

 • Intensywne ciśnienie odbytnicy
 • Nudności i wymioty
 • Poczucie coś jest nie tak

Nie wszystkie kobiety doświadczają tych samych objawów jajowodów ciąży. Wiesz, co jest normalne dla organizmu. Jeśli podejrzewasz, że coś nie jest normalne, skonsultować się z lekarzem.

Czynniki ryzyka, które zwiększają częstość występowania Tubal ciąży

Wiedząc, kto jest na ryzyko ciąży pozamacicznej jest cennym narzędziem do oceny objawów związanych z jajowodów ciąży. W przypadku wystąpienia powyższych objawów i mają którekolwiek z następujących czynników ryzyka, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej:

 • Historia zapalenia narządów miednicy mniejszej (PID)
 • Poprzednia operacja brzucha
 • Poprzednia ciąża pozamaciczna
 • Obecnie za pomocą jakiejś formy antykoncepcji, takie jak wkładki, podwiązanie jajowodów lub urodzenia pigułek
 • Odwrócenie podwiązanie jajowodów
 • Jesteś 35 lat lub więcej
 • U których wystąpiły problemy z płodnością

Szukaj natychmiastowej pomocy

Tubal ciąż nie może iść pełną kadencję. Dalszego rozwoju ciąży, tym bardziej prawdopodobieństwo pęknięcia i krwawienia wewnętrznego wzrostu. Bez odpowiedniego leczenia, można stracić jajnik, potrzebuję histerektomii, albo iść do wstrząsu i śmierci. Dlatego jajowodów ciąża jest awaryjny wymagający natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli podejrzewasz ciążę pozamaciczną, skontaktuj się z lekarzem. Jeśli podejrzewasz, że pęknięcie, zadzwoń 9-1-1.

Jak odzyskać od operacji pomostowania tętnic wieńcowych

The Late Show w Davida Lettermana, Milionerzy w Regis Philbin i były prezydent USA Bill Clinton są jednymi z najpotężniejszych ludzi w swoich dziedzinach, ale mają jedną wspólną cechę. Oni wszystko poszło pod nóż w operacji znanej jako pomostowania tętnic wieńcowych (CABG) lub po prostu serca obwodnicy. Na szczęście, nie trzeba się wiele talk show lub następnego prezydenta przetrwać następstw takiej intensywnej eksploatacji.

Obwodnica serce jest zabieg chirurgiczny stosowany w leczeniu tętnic serca depozytów tłuszczowych, zmniejszenie ryzyka choroby wieńcowej. Po raz pierwszy przeprowadzono w 1960 roku w ssaków w Albert Einstein College of Medicine-Bronx Miejskiego Hospital Center w zespole chirurgów kierowany przez dr Robert Goetz. Procedura może być misternie wypełnione ogromnymi względem chirurgicznych, ale w zasadzie, gdy osoba miała trzy tętnice naprawić, to wtedy nazywa potrójny bypass, cztery tętnice zwane czteroosobowe boczny i w przypadku Davida Lettermana, pięciokrotny obwodnica została przeprowadzona.

Żmudne przygotowania przed i po operacyjne są podane pacjentowi, co serce obejścia jeden z najbardziej skomplikowanych operacji dzisiaj. Więc w jaki sposób można odzyskać po takiej operacji?

Po co najmniej siedmiu dni pobytu w szpitalu, pacjenci mogą mieć różne prędkości odzysku choć lekarze mówią, pełne odzyskanie można się spodziewać w ciągu 12 tygodni. Dobrą wiadomością jest, według statystyk, około 80% osób, które przeżyły CABG nie wykazują żadnych dalszych komplikacji po operacji i normalne życie później.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest, aby dbać o swoje rany. Po około sześciu tygodniach szwy wreszcie rozpuścić na własną rękę wszystko, co musisz zrobić, to aby uniknąć ostrych kontakty do niego i utrzymanie jej w czystości. Nie martw się, bo to blizna, jednak długo i czerwonawy może się wydawać na początku, w końcu znikną jakby nic się nie stało na skórze.

Pooperacyjne objawy niepożądane to ogólne powikłań chirurgicznych i innych czynników ryzyka związanych unikalne do CABG, takich jak posocznica, zakrzepica żył głębokich, przewlekły ból w obszarach nacięć, zawał mięśnia sercowego z powodu zatoru, ostrej niewydolności nerek oraz w niektórych przypadkach, udaru mózgu, a nawet śmierci.

Możesz być poinformowany przez prowadzącego chirurga lub lekarza wziąć jakieś leki regulacyjnych i łagodne ćwiczenia, aby sobie z tym poradzić. Celem jest, aby dostosować się do proponowanych zmian w stylu życia, takich jak o zbilansowanej diety i zdrowego rutynę. Wymagający fizycznie pracy lub zajęciach należy unikać przez okres do sześciu tygodni, w zależności od swojego lekarza. Może także wystąpić nagłe zmiany nastroju, utrata apetytu, zaparcia, bóle mięśni, problemy ze snem, itd Istnieje istniejące lokalne grupy wsparcia przez Internet, jak AHealthyMe, Heart2Hearts, Americanheart, które mogą pomóc poprzez odzysk. Są fora gospodarz oraz pytania i odpowiedzi do pomocy chirurgii adres i problemów nie operacja pokrewnych. Ale co najważniejsze, nie ma większego wsparcia niż wsparcie od bliskich i rodziny w tych trudnych czasach.

Jak zrozumieć przyczyny i objawy międzybłoniaka

Mesothelioma jest rzadki rodzaj raka, gdzie rozprzestrzenia się w złośliwe komórki lub mesothelium otaczającej błony większość narządów wewnętrznych. Istnieją dwa główne rodzaje mesothelium, określone zgodnie z ich lokalizacją. Mezotelium chroniąc narządy w jamie brzusznej nazywa otrzewnej, podczas gdy ten, który chroni płuca i klatkę piersiową nazywa opłucnej. Większość choroby rozpoczyna się w tych dziedzinach, a przerzuty do rozprzestrzeniania się na inne organy wyjątkiem przypadku wczesnego rozpoznania.

Przyczyny. Mesothelioma występuje, jeśli miałeś długoterminowego narażenia na pył azbestu w czasie pracy w zakładach przemysłowych, które sprawiają, cement, pokrycia dachu, izolacji, materiałów podłogowych, itp raporty zachorowalności wykazały, że większość przypadków choroby pochodzą z azbestowymi. Tak więc, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby, Administracja Bezpieczeństwa i Zdrowia Pracy wydała specjalne wytyczne i środki bezpieczeństwa dla pracowników azbestu. Muszą nosić specjalne maski i inny zestaw ubrań do pracy. Aby zapobiec ich rodzin z coraz narażone, jak również pracownicy są zobowiązani do kąpieli pierwszy i mieć czyste zestaw ubrań przed opuszczeniem miejsca pracy. Jednak nie wszystkie przypadki miały narażenia długoterminowego z cząstek azbestu, ale wciąż opracowany choroby.

. Objawy Niektóre z objawów zaobserwowanych przez ekspertów medycznych są: duszność i ból w okolicy klatki piersiowej, jeśli w opłucnej; utrata masy ciała, bóle brzucha, obrzęk i niedrożność jelit, gdy w otrzewnej. Jest to spowodowane gromadzeniem wody w mezotelium i zwykle trudna do zdiagnozowania z powodu podobieństwa z innymi chorobami, takich jak rak płuca. Lekarz musi mieć dostęp do historii zawodowej i medycznej pacjenta, aby zobaczyć narażenie na działanie azbestu. Większość przypadków podjęcia przez 30-50 lat pojawiają się pierwsze objawy się. Diagnoza odbywa się pełnego badania fizycznego, w tym, RTG, tomografii, MRI. Jeśli nie można potwierdzić za pomocą nich, lekarz może także wykonywać biopsji, aby próbki tkanki, aby móc dokonać rokowania przed zabiegiem.

Leczenia. Typ zabiegu, który będzie używany będzie zależeć od wieku, ogólnego stanu zdrowia, a także umiejscowienia i nasilenia choroby. Są cztery opcje (które mogą być w kombinacji) w leczeniu, a zabiegi chirurgiczne, radioterapię i chemioterapię.

 1. Thoracentesis lub paracentezą odbywa się na klatce piersiowej lub brzuchu, odpowiednio, w celu usunięcia płynu, który jest wbudowany w regionie w celu zmniejszenia bólu. To jednak jest tylko tymczasowe. Jeden z pozostałych trzech zabiegów muszą być stosowane.
 2. Operacja jest najczęściej, w których lekarz może usunąć okładzinę zakażonego obszaru. Jeśli zainfekowany obszar jest w płucach, lekarz może usunąć płuco lub membrany.
 3. Z radioterapią, może emitować promieniowanie z urządzenia do kurczenia się komórek nowotworowych, lub może być umieszczona wewnątrz umieszczając promieniowanie bezpośrednio w obszarze zagrożonym przez cienkich rur z tworzyw sztucznych.
 4. Chemioterapia jest rodzaj terapii do leczenia raka, który zajmuje się wstrzykiwanie substancji chemicznych bezpośrednio do organizmu w celu wyeliminowania złośliwych komórek. Lekarze badają skutki wstrzyknięciu leku bezpośrednio do patientâ € ™ s klatki piersiowej lub jamy brzusznej i wyniki są pozytywne.

Biorąc pod uwagę przyczyny i objawy, lepiej jest podjąć środki zapobiegawcze teraz, a nie dowiedzieć się, za późno. Jeśli obawiasz się, że może być jednym z objawów wymienionych wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Jak Spot szczypał Objawy Nerve

Ściągnięty nerwów jest stan, w którym masz podrażnienia korzeni nerwowych lub kompresji korzeni nerwowych powodując doświadczyć bólu i trochę niemożność poruszania pewnych części ciała. To może dojść zarówno w kręgosłupie lub w bardziej niewielkim obszarze. Niektóre symptomy związane ze ściągniętym nerwem są uczucie pieczenia lub mrowienia i rodzaju ból, drętwienie i ból na zewnątrz pochodzących z wewnętrznym poszkodowanej lokalizacji. Albo może to być powodowane przez choroby, urazu lub napięcia. Leczenie może być lód do strefy pęcznienia, odpoczynku i niektórych leków przeciwzapalnych. Niektóre przypadki mogą wymagać leczenia ciała lub nawet operacji.

Oto objawy o ściągniętym nerwem.

 1. Najbardziej rozpoznawalne i zauważalną objawem przeżywa ból fotografowania i uczucie pieczenia, które mu towarzyszy. Ból może być w różnych natężeń i poziomie. Ból Nagłe jest określany jako ból ostry, gdy ciągła jest nazywany przewlekłego bólu. Doświadczanie bólu dolnej części pleców twojej może spowodować rwa kulszowa. Rwa kulszowa jest bardzo silny ból, że idzie w dół do kolejnego meczu w okolicy pośladków i do tyłu nogi. Ponadto, ból zadane przez ściągniętym nerwem w odcinku piersiowym kręgosłupa mogą powodować ból w tylnej części, w połowie łopatek i klatki piersiowej.
 2. Może także wystąpić uczucie mrowienia i drętwienia. Drętwienie, która jest zdefiniowana jako utratę czucia lub uczucie. Jest to zwykle spowodowane przez uszkodzony nerw lub jednego z nieprawidłowości. To jest następnie przez mrowienie ochoty, że mrowienie lub skurcze, gdy każda kończyna zasypia lub został zmuszony zbyt długo. Te nazywane są również "parestezje". Jeśli wystąpi ten objaw, należy natychmiast szukać fachowej pomocy medycznej. Należy pamiętać, że parestezje jest w stanie wpłynąć na różne części ciała. To może mieć wpływ na swoje dłonie, palce i stopy. Dotkniętych nerwów lub nerwów rdzeniowych może być przyczyną tego, także i odzwierciedlają się na skórze w różnych częściach ciała. Niektóre z potencjalnych przyczyn parestezje są toczeń powikłań neurotherapy obwodowych, zespół Guillain-Barre, albo stwardnienie rozsiane. Ze względu na wiele potencjalnych przyczyn, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu prawidłowego diagnozowania i leczenia.
 3. Inne objawy ściągniętym nerwem jest utrata ruchu lub malejącej siły mięśniowej i funkcji, słabości i skurcze mięśni.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza lub fizjoterapeuty. Mogą one pomóc w terapii, aby zmniejszyć ból. Jednakże, jeśli uważasz, że sytuacja nie jest tak poważne, po prostu trochę czasu na odpoczynek. Można też położyć okład z lodu na obrzęk lub bolesnego obszaru. Jeśli zwykle doświadczają drobne szczypty nerwowe szczególnie na nogi, zrelaksować się, że część ciała, i na tyle szybko, że ból zniknie. To zwykle trwa tylko przez kilka sekund, a może minutę lub tak.

Jak rozpoznać objawy i leczenie raka szyjki macicy

Szyjka jest szyjki macicy, która rozciąga się do górnej części pochwy. Rak szyjki macicy może rozwinąć się w błonie śluzowej macicy i zwykle rozwija się w czasie. Rak szyjki macicy jest drugą najczęstszą cancer świecie po raku piersi i jedną z głównych przyczyn zgonów związanych z rakiem.

Wirus brodawczaka (HPV) u człowieka jest główną przyczyną raka szyjki macicy. Istnieje ponad 100 typów wirusa HPV, ale tylko niewielu może narazić Cię na ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy. HPV może być przepuszczany przez skórę do skóry lub kontakt seksualny. Połączenia genetyczne znane od różnych nowotworów, w tym raka szyjki macicy. Kobiety, które mają krewnych pierwszego stopnia biologicznych z rakiem szyjki macicy jest 2 do 3 razy narażone na rozwój raka szyjki macicy. Córki kobiet, które stosowały dietylostilbestrol aby zapobiec poronieniu są też bardziej narażone na raka szyjki macicy.

Rak szyjki macicy powoduje ani bólu, ani innych objawów we wczesnym stadium rozwoju. Nietypowe upławy i krwawienia są zwykle pierwsze objawy choroby. Normalne Płyn pochwy jest zwykle mleczno biały lub jasny i różni się w zależności od cyklu miesiączkowego i owulacji. Wzrost rozładowania, zaburzenia konsystencji lub zapachu płynu jest w wyjątkowych przypadkach i nienormalne. Nieprawidłowe krwawienie z pochwy lub krwotok może oznaczać nadmierne krwawienie lub nieregularne przedział miesiączki. Krwotok może się zdarzyć w okresach, po stosunku lub po menopauzie.

Jeśli nowotwór rozprzestrzenił się na okoliczne tkanki lub w późniejszych stadiach raka szyjki macicy, ostre i tępe bóle mogą mieć doświadczenie w obszarze miednicy. Bolesne oddawanie moczu, stosunek płciowy, i krew w moczu może być również doświadczenie. Podobnie jak w innych nowotworów, uporczywego zmęczenia, nudności i wymioty, utrata wagi i apetytu również stanowić objawów raka szyjki macicy do.

Leczenie raka szyjki macicy może być kombinacja co następuje:

 1. Zabieg chirurgiczny. Leczenie Operacja jest wykonywana przez histerektomii lub usunięcia macicy, jajników, węzłów chłonnych, kanały chłonnych, części lub całości pochwy i jajowodów. Radykalna histerektomia odbywa się na wczesnym etapie raka szyjki macicy.
 2. Radioterapia. Wysokoenergetyczne promienie rentgenowskie są wykorzystywane do zabijania komórek nowotworowych i kurczyć. Radioterapia może być zewnętrzne (Beam Radioterapia zewnętrzna lub EBRT) lub wewnętrzne (Radioterapia wewnętrzna). W EBRT, miednica jest kierowany z promieniowaniem z wielu stanowisk. Codzienne leczenie podaje się przez około 4 do 6 tygodni, u pacjenta z rakiem szyjki macicy. Wewnętrzna Radiation Therapy, często nazywane brachyterapia, wykorzystuje materiał radioaktywny, które są wprowadzane bezpośrednio do szyjki macicy. Ta procedura dostarcza promieniowanie bezpośrednio do szyjki a zatem minimalizację efektów do innych narządów.
 3. Chemotherapy. W chemioterapii toksyczne leki są używane do niszczenia komórek nowotworowych i są zwykle podawane dożylnie lub doustnie. Najczęściej stosowane jest cisplatyna i mogą być stosowane wraz z innymi chemioterapeutykami. Chemioterapii jest także stosowany w leczeniu zaawansowanego raka szyjki macicy lub nowotwór nawrót po radioterapii.

Jeśli chodzi o zdrowie, zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Od wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) wywołuje zazwyczaj tego rodzaju raka, szczepionki HPV mogą być skuteczne przeciwko typów wysokiego ryzyka, HPV, które powodują raka szyjki macicy. Regularne badanie miednicy i cytologiczne są zalecane dla kobiet w wieku powyżej 18 lat lub poniżej 18 lat, a aktywne seksualnie.

Objawy raka szyjki macicy często naśladować inne choroby lub dolegliwości. W przypadku bólu miednicy, symptom może być związany z rakiem jajnika. Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów raka szyjki macicy, należy natychmiast zwrócić się do lekarza i mieć pełne badanie ginekologiczne. Rak szyjki macicy jest uleczalna, jeśli wykryte i leczone wcześnie. Pięcioletni względna przeżywalność raka szyjki macicy jest wysoka w porównaniu do przeżycia raka mózgu, raka żołądka i raka wątroby.

Jak rozpoznać objawy węzłów Wokalnej Cord

Czy Twój głos zaczął brzmieć szorstkie? Czy zaczął brzmieć jak powietrza pochodzącego z balonu? Przeżywa znasz te objawy w ciągu ostatnich kilku tygodni? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, aby wszystkie trzy pytania, to możesz mieć wokalne guzki przewodu lub węzłów.

Luźno zdefiniowane, twoje struny głosowe są częścią gardła, co sprawia, że ​​możliwe, aby generować dźwięki. Twoje struny głosowe są dwie sieci cienkiego mięśni gładkich, które tworzą jakby usta. Są jak sekcji CDATA szyi, który reguluje ilość powietrza potrzebną do rozmowy. Jak ruchów powietrza z płuc do strun głosowych, struny głosowe i otwartych. Kiedy struny głosowe są podrażnione, część jednego przewodu lub oba przewody mogą stać się powiększony w wyniku. Powiększona część zwana jest guzek. Ponieważ struny głosowe nie mogą otwierać lub zamykać już prawidłowo, powietrze nie może w pełni przekształcić słyszalnych słów.

Wokalne guzki kręgowego są spowodowane przez wiele czynników. Jeśli jesteś poszkodowany może to być krzycząc lub krzyczy zbyt wiele. Długotrwały śpiew może również odgrywać rolę w wyglądzie tych guzków. Piosenkarze, mówcy, licytatorów i małe dzieci (częściej chłopcy niż dziewczęta) są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia wokalne guzki przewodu. Inne przyczyny mogą obejmować (ale nie są zwykle związane z):

 • Naśladując gardłowe odgłosy zwierząt.
 • Najnowsze ból gardła lub kaszel zbyt wiele.
 • Reakcja alergiczna.
 • Stres.
 • Zgaga.

Zazwyczaj wokalne guzki kręgowego mogą pojawić się na jednej lub obu przewodów przewód. Nie zawiera żadnego płynu, nie pęknie. Nie mogą one powodować ból podczas cyklu wzrostu. Dla wszystkich problemów, jakie powoduje, guzki głosowe są stosunkowo nieszkodliwe sznurek. Te guzki mogą stopniowo zanikać po całkowitym odpoczynku i odpowiednie lekcje śpiewu, które może obejmować 6 miesięcy lub mniej, w zależności od stopnia uszkodzenia guzkowej sieci. Następujące informacje i wskazówki mogą okazać się pomocne:

 • Nie mówić głośno.
 • Unikać śpiewa zbyt długo lub w długich odstępach czasu.
 • Pij wodę tak często, jak to konieczne. To może pomóc uspokoić swoje gardło.
 • Unikaj palenia (tak, thatâ € ™ s kolejny powód, aby wyjść).
 • Należy zachować ostrożność, gdy chropowatość twoim głosie nadal przez cztery miesiące lub więcej, ita € ™ s czas, aby powiedzieć lekarzowi.
 • Wokalne guzki kręgowego nie powiększyć szyi. Jeśli podejrzewasz, że żadnej różnicy rozmiaru szyi, należy natychmiast powiadomić lekarza. Jest to jeden z pierwszych objawów raka chłonnych. (To może pomóc, aby pamiętać, klaster innych objawów może czuć a mianowicie: uczucie zmęczenia cały czas, czując tchu po lekkich ćwiczeń, guzki w Twojej okolicy pachwiny, ból pleców, który może również sygnalizować Schmorlâ € ™ s guzek.)
 • Lekarz może przeprowadzić dalsze badania, aby wykluczyć raka, więc może on uzyskać próbkę guzka.

Struny głosowej leczenie guzków jest zazwyczaj długotrwałe, więc nie zniechęcaj się, gdy croakiness nie znika z dnia na dzień. W lżejszym tonie, operacja nie jest wskazana, ponieważ zwykle guzki mogą odrastać. Jest to ważne, dlatego, aby bardziej skupić się na opiece nad swoim głosem.

Podsumowując, struny głosowe są sieci, które działają podobnie jak CDATA do przekształcenia, organizowania i regulowania powietrza do słów i innych dźwięków danego języka. Wokal węzły kręgowego nie powiększyć szyję, ale raczej spowodować głos się husky. Najbardziej skuteczną metodą leczenia jest, aby nauczyć się bardziej efektywnie wykorzystywać swój głos.

9 Objawy niedoboru witaminy B12

Niedobór witaminy B12 jest spowodowane anemii złośliwej. Anemia złośliwa spowodowana jest brak glikoproteiny zwany czynnik wewnętrzny. Bez glikoproteiny, która jest niezbędna do wchłaniania witaminy B12, niedobór występuje. Kiedy czynnik wewnętrzny jest wydzielany przez żołądek, że wiąże się z B12 i jest transportowany do jelita cienkiego absorpcyjnych. Po absorpcji nie jest w stanie wystąpić niedobór witaminy B12 jest wynik. Witamina B12 jest wymagana do przekształcenia homocysteiny w metioninę, który jest jednym z aminokwasów, które są niezbędne do syntezy białka.

Gdy niedobór witaminy B12 lub utraty wartości jest podział komórek ulega spowolnieniu. Gdy ten powolny podział, krwinki czerwone są powiększone i są bardziej prawdopodobne, aby być zniszczone przez układ odpornościowy. Niedobór witaminy B12 powoduje wiele objawów, które obejmują problemy żołądkowo-jelitowe oraz problemy neurologiczne. Poniżej znajduje się lista najczęstszych objawów spowodowanych niedoborem witaminy B12.

Istnieje kilka objawów niedoboru witaminy B12, która może być podobna do innych zaburzeń i problemów, w wielu powodów wydaje się łagodne. Takie objawy obejmują:

1. Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest niezdolność pęcherza trzymać moczu i wyciek występuje.

2. chronicznego zmęczenia

Przewlekłe zmęczenie jest spowodowane niedoborem witaminy B12 i trwałe uczucie zmęczenia i osłabienia korpusu.

3. Odchudzanie

Utrata masy ciała występuje wtedy, gdy organizm nie ma odpowiedniej ilości witaminy B12. W przypadku wystąpienia nadmiernego odchudzania wiele innych mogą pojawić się problemy w tym bezsenność, osłabienie i gastrointestial problemów.

4. Duszność

Gdy ciało ma niedobór witaminy B12, często duszność jest objawem, który występuje. Pracowali oddychania, ponieważ wyniki nie są B12 prawidłowo wchłaniane.

5. mrowienie w palcach rąk i nóg

Mrowienie w palcach rąk i nóg spowodowane jest zarówno słabym krążeniem lub neurologicznego problemu. Przy odpowiedniej B12, ten objaw może być traktowany.

6. Zapomnienie i Zamieszanie

Gdy system jest pozbawiony neurologiczne B12, zapominanie i zamieszanie jest często wynikiem.

7. Psychoza i omamy

Psychozy i zarówno audio i omamy wzrokowe mogą pojawić się w zaawansowanym stadium niedoboru witaminy B12.

8. Wstrząsy

Niekontrolowane ruchy kończyn w wyniku długotrwałego niedoboru witaminy B12 w organizmie.

9. Depresja

Depresja jest także objawy, które występuje po ciało pozbawiono przez długi okres czasu. Stan psychiczny osoby mogą być zmieniane bez odpowiedniego odżywiania.

Objawy neurologiczne często się po dłuższym niedoboru witaminy B12 i może być zmieszany z innymi chorobami takimi jak Gullian Barré, stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona oraz stwardnienie zanikowe boczne (ALS). Istnieje kilka testów, które można wykonać, aby zdiagnozować niedobór witaminy B12 i kolei wykluczyć inne problemy zdrowotne. Ważne jest spożywanie żywności bogatej w B12 lub B12 zawierają dodatki w codziennym życiu, aby uniknąć problemów zdrowotnych.

4 Objawy niedoboru niacyny

Jak niacyna uczestniczy w ponad 50 procesów metabolicznych w organizmie, jej niedobór może mieć poważne skutki dla zdrowia. W celu uniknięcia takich skutków, należy zidentyfikować objawy niedoboru niacyny, więc można traktować ten problem tak szybko, jak się wydaje. Należy pamiętać jednak, że pelagra, jak niedobór niacyny jest także znany, jest raczej rzadko w krajach rozwiniętych. Normalnej diety dostarcza odpowiednią ilość tego składnika. Poniżej wyszczególniono niektóre z tych objawów, które mogą wystąpić, gdy niacyna, znana także jako witamina B3, są oddzielane od ciała.

1. Objawy skórne

Jeśli masz niedobór witaminy B3, zmiany zaczną pojawiać się po obu stronach ciała, symetrycznie. Zmiany chorobowe będą widoczne na obszarach, które są zwykle pod ciśnieniem. Co więcej, skóry, która jest narażona na działanie promieni słonecznych jest na większe ryzyko wystąpienia takich zmian. Sposób są one rozmieszczone na korpusie jest bardziej odpowiedni do identyfikacji niedoboru niacyny niż kształt zmian. Gdy wpływają one na ręce i wziąć kształt rękawicy, stan ten nazywany pellagrous rękawiczki. Jeśli wpływają one na nogi i stopy i wyglądają jak boot, masz to, co jest znane jako pellagrous bagażniku.

2. Objawy błony śluzowej

W większości przypadków, błona śluzowa jamy ustnej zostanie zaburzony. Istnieją jednak sytuacje, w których dotyczy cewki moczowej i pochwy. Niedobór witaminy B3 ostra prowadzi do warunków zdrowotnych, takich jak zapalenie języka i jamy ustnej. Gdy staje się poważniejsze pelagra, język i błony śluzowe jamy ustnej się na czerwono. Objawy, które mogą być doświadczane w tym momencie to:

 • Obrzękiem języka
 • Zwiększone wydzielanie śliny
 • Ból w jamie ustnej

Owrzodzenia nie są czymś rzadkością w tej sytuacji. Mogą pojawić się w następujących miejscach:

 • Na wewnętrznej policzek
 • Na błonę śluzową wargi dolnej
 • Pod językiem

Takie objawy powinny być zgłaszane do służby zdrowia.

3. Objawy żołądkowo-jelitowe

Jeśli masz niedobór witaminy B3, może również wystąpić uczucie pieczenia w gardle i przełyku. Ponadto, następujące objawy można zauważyć:

 • Dyskomfort w jamie brzusznej
 • Zaparcie
 • Biegunka
 • Rozszerzanie się
 • Nudności
 • Wymioty

Jeżeli zaobserwujesz krew w stolcu, musisz wiedzieć, że to się dzieje, ze względu na owrzodzenia jelita.

4. Problemy Centralny układ nerwowy

Ośrodkowego układu nerwowego również cierpi, gdy ilość witaminy B3 znaleźć w organizmie nie jest wystarczające. Należy pamiętać, że objawy, które występują w tym przypadku są bardzo poważne i podkreślają wagę suplementacji niacyny. Niektóre z objawów, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy, obejmują:

 • Konfabulacja
 • Zamieszanie
 • Majaczenie
 • Demencja
 • Depresja
 • Dezorientacja
 • Podniecenie
 • Zaburzenia świadomości
 • Mania
 • Zaburzenia pamięci
 • Paranoja

Po zauważeniu tych objawów i zgłaszanie ich do służby zdrowia, diagnostyka musi być wykonana. Bardzo ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem na temat tych objawów, jak tylko profesjonalny jest w stanie rozróżnić niedoboru niacyny i innym podobnym problemem. Na przykład, objawy wpływające na centralny układ nerwowy, może także oznaczać niedobór tiaminy.

5 Objawy niedoboru witaminy B1

Ci, którzy są zainteresowani, jak żywienie wpływa na ludzki organizm może chcieć zachować poinformowani o objawach, różnych niedobory witamin, takich jak brak witaminy B1 lub tiaminy. Chociaż wiele niedobory witamin zostały wykonane w dużej mierze przestarzałe ogólnej dostępności różnych źródeł żywności, to jeszcze możliwe dla nowoczesnych obywateli zaniedbywać swoją dietę i nieświadomie wystąpić niedobór witaminy.

Co to jest witamina B1?

Witamina B1, znany również jako tiamina jest niezbędna mineralne, które pomaga nadać korpus potrzebnej energii, zapewniając niezbędne elementy do przetwarzania węglowodanów. Pomaga również w utrzymaniu działalności ośrodkowego układu nerwowego za. Wiele żywności naturalnie zawierają tej witaminy, i kilka innych, w tym płatków śniadaniowych, często są wzbogacone w witaminę B1 w celu zapewnienia klientom jeszcze większą szansę na utrzymanie poziomu tego pierwiastka odżywczej.

Co to jest niedobór witaminy B1?

Witaminy B1, istnieją pewne bardzo powszechne rodzaje braków, które mają zastosowanie. Być może najważniejsza jest znany jako "beri-beri". Ten rodzaj niedoboru witaminy często wynika z jedzenia ryż biały, gdzie plewy, które zawierają witaminy B1 zostały usunięte. Jest to, w niektórych społeczeństwach, wspólnej choroby, a coś, co musi być leczonych uzupełnienie lub znacznej dawki tiaminy.

Innym częstym rodzajem niedoboru witaminy B1 występuje w rozwiniętych społecznościach, w których są dostępne wiele różnych źródeł żywności. W tych miejscach, alkoholizm jest często środkiem do tego niedoboru witaminy. Jako indywidualne spożywa dużą ilość alkoholu, naturalne depresory działają na układ nerwowy, zaś pozostała witamina B1 wypłukane przez diuretycznych właściwości napoju alkoholowego. To połączenie może prowadzić do znacznego niedoboru witaminy B1.

Istnieje szereg głównych objawów związanych z niedoborem witaminy lub beri-beri B1, w tym:

1. Odchudzanie

Osoba może schudnąć jako ogólny aspekt niedożywienia często towarzyszy temu niedobór witaminy.

2. Słabość

Ponieważ organizm nie może prawidłowo przetwarzać paliwa w energię, ktoś z niedoboru witaminy B1 może stać się zbyt słaby i brak normalnego energii niezbędnej do wielu rutynowych zadań.

3. Nieregularne tętno

Niedobór witaminy może mieć również wpływ na częstość akcji serca, a układ nerwowy jest ogólnie obniżone.

4. Zaburzenia emocjonalne

Niektóre rodzaje niedoboru witaminy B1, to lęki nocne ataki paniki i inne emocjonalne reakcje na zmieniające się chemii w organizmie.

Encefalopatia Wernickego 5.

Zespół ten ma wpływ na pamięć i inne aspekty umysłu. Jest on często fizycznie indukowane przez niewystarczającą podaż witaminę B1. Tego rodzaju wtórnych zaburzeń fizycznych i psychicznych, które są odporne na niedobór witamin w zaawansowanych stadiach, a powinna być traktowana jak najszybciej.

Eksperci medyczni wspomnieć, że alkoholicy są szczególnie narażone na tego rodzaju choroby. Jednak pewne ryzyko niedoboru witaminy B1, ma zastosowanie również do osób zaangażowanych w bypass żołądka lub innych rodzajów zmian w układzie pokarmowym. Każdy, kto zdaje się wykazywać objawy niedoboru witaminy B1, należy odwiedzić swoich wykwalifikowanych lekarzy od razu, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, czy są one stan jest spowodowany przez brak tej podstawowej witaminy.

Objawy niedoboru witaminy cynku

Cynk jest minerałem znaleźć w naszym organizmie, co ma do odegrania ważną rolę w prawie wszystkich naszych funkcji organizmu. Jednak jego użycie nie ma tak dokładnie jak minerały, takie jak wapń i żelazo, cynk jest potrzebna do produkcji enzymów ciała. Każda z enzymu zawiera metaloenzymów cynku, a więc każda funkcja szlaku biochemicznym wpływa tego metalu. Jako enzymy przeprowadzania różnych funkcji, objawy niedoboru cynku może powodować trudności w diagnozowaniu.

Hypozincemia

Hypozincemia lub niedobór witaminy cynku, jest spowodowany głównie z niezrównoważoną spożycia. Poważniejsze objawy niedoboru z nadmiernego wyniku używania alkoholu, biegunki, przewlekłe choroby wątroby i nerek, cukrzyca, anemia sierpowata lub zespołem złego wchłaniania. Niski odsetek cynku w organizmie może spowodować poważne zaburzenia genetyczne, problemy z płodnością u mężczyzn i zaburzenia wzrostu i powolny dojrzałość płciową u dzieci.

Nieprawidłowy wzrost

Niedobór cynku może prowadzić do nieprawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego u dzieci. Odpowiednie ilości cynku powinny być podejmowane przez matki w czasie ciąży.

Hipogonadyzm

Warunek ten jest niewłaściwe funkcjonowanie układu rozrodczego, w którym gonady (jajniki i jądra) dona € ™ t wykonywać swoje podstawowe funkcje wytwarzania hormonów i jaj / plemników. Niedobór ten prowadzi do wadliwych pierwotnego lub wtórnego rozwoju seksualnego.

Skóry, włosów i paznokci problemy

Blada, sucha i szorstka skóra, trądzik, egzema, wysypka, łuszczyca i tłustej skóry są objawy hypozincemia. Twoje paznokcie mogą wyświetlać białe plamy, słaby rozwój, i zapalenie naskórek, a łupież, słaby rozwój i wypadanie włosów może uszkodzić skórę głowy.

Anoreksja i Odchudzanie

Anoreksja może pogorszyć niedobór cynku. Utrata wagi może utrudniać wzrost komórek i tkanek w organizmie.

Biegunka

Wzrost częstości występowania i nasilenia biegunki może być wynikiem hypozincemia. Terminowe zabiegi cynku może zmniejszyć czas trwania i nasilenie ostrej biegunki w organizmie i może zapobiec przyszłe zdarzenia na okres do trzech miesięcy.

Ciąża

Niedobór cynku może mieć wpływ na efektywność procesu narodzin. Trudne i długotrwała praca, krwotok, Przedwczesne odklejenie łożyska, depresja poporodowa i stan przedrzucawkowy wszystko może być spowodowane nieodpowiednimi poziomu cynku w organizmie.

Nieodpowiedni poziom cynku w organizmie może również powodować zaburzenia zmysłu smaku i węchu, bóle stawów, złe widzenie w nocy, drżenie rąk, trudności snu i powolne gojenie się ran.

Zapobieganie Hypozincemia

Najlepszym sposobem, aby uzyskać odpowiedni poziom cynku jest przez surowego, surowego pożywienia od cynku mogą zostać utracone w procesie gotowania. Najlepszym źródłem cynku są ryby, jaja, orzechy i rośliny strączkowe, chudej wołowiny, kurczaka, jogurt i płatki śniadaniowe obronny. Możesz także spróbować ostryg, które są bogate w cynk. Skorzystaj z tabeli biznesowe z fitday.com do monitorowania spożycia witamin cynku.

Twoje dzieci nie muszą się operacji plastycznej, aby przetrwać otyłości

Te dni, coraz więcej dzieci w Ameryce są otyli niż kiedykolwiek. Problem nasilił się rozmiary epidemii, a tam nie wydają się być widać końca. To nie dziwi, że ludzie starają się znaleźć sposoby zwalczania tego problemu, ale odpowiedzi nie przychodzą łatwo. Jak w przypadku każdego innego problemu, szybkich rozwiązań na ogół nie działają. W przypadku otyłości u dzieci, co oznacza, że ​​opcje takie jak liposukcja laserowa operacja powłok brzucha i są niewiele więcej niż maleńkich bandaże stosowanych w ziejące rany. Nie dotyczą one kwestii, które powodują otyłości u dzieci w pierwszej kolejności.

Dramatyczny wzrost otyłości u dzieci

W 1980 roku, około ośmiu procent dzieci w wieku od sześciu do jedenastu było otyłych. Do 2008 roku, prawie 20 procent z nich wpadł do tej kategorii. Oznacza to, że liczba otyłych dzieci w Ameryce jest ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Łatwo jest zrozumieć, dlaczego w dzieciństwie otyłość stała się problemem gorąco przycisk. Obecnie jedna trzecia dzieci w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę lub otyłość. Z punktu widzenia zdrowia, istnieje wiele poważnych konsekwencji, z cukrzycą typu II i nadciśnienie będącego dwa główne przykłady.

Co można zrobić?

Wiele czynników, które przyczyniły się do rakieta wzrostu otyłości u dzieci w Ameryce. Kultura Stanów Zjednoczonych staje się coraz bardziej siedzący tryb życia niż kiedykolwiek. Dzieci po prostu nie dostają tyle samo ćwiczenie, jak kiedyś dostać. Łatwy dostęp do żywności, które są szybko ładunkiem kalorii, tłuszcze i cukry odgrywają ważną rolę. Podczas gdy wielu dorosłych zwrócił się do operacji plastycznych, jak liposukcja opcji i operacja powłok brzucha w celu rozwiązania problemu, większość chirurgów plastycznych planszowe certyfikowane są niechętni do przeprowadzenia takich procedur na dzieci. Ponadto takie operacje nie zająć się źródła problemu. Zbyt często ludzie mają znaczne ilości tłuszczu usunięte z ich ciał i przejść do niezwłocznego zdobyć to wszystko z powrotem.

Podczas gdy osoba jest wciąż rośnie i rozwija się, jest wyjątkowo ryzykowne do wykonywania niektórych rodzajów operacji. Operacje są ryzykowne w ogóle, ale wykonując je na ludzi, którzy są wciąż rośnie i rozwija się szczególnie obarczona niebezpieczeństwie.

Common Sense podejścia najlepiej

Najlepszym sposobem walki otyłości u dzieci jest od rozwiązania źródła problemu. Oprócz uzyskanie o wiele więcej wysiłku, należy zapewnić im żywność zdrowe, niskokaloryczne tak często, jak to możliwe. Chociaż dostępne w największych sieci fast-food jest kilka zdrowych opcji, lepiej omijać takich zakładów w ogóle. Świeże owoce i warzywa zdziałać cuda. Nie zawsze jest łatwo zmusić dziecko do jedzenia jego warzyw, ale marchewki i kije kije seler z sosem ranczo niskiej zawartości tłuszczu wydają się być popularne opcje. Dzieci powinny być zachęcane do jeść jak najwięcej owoców i warzyw, jak to możliwe i spożywać tłuszcze oszczędnie. Odpowiedź nie jest prosta, ale jest bardziej prawdopodobne, że długotrwałe korzyści.

Fitness.com nie obsługuje zabiegów odchudzających i powyższe stwierdzenia są opiniami autora i nie stanowi Fitness.com.

Autorzy Bio:
Arden Dev ma 23 lat i relaksacyjne free lance pisarza. Ona najczęściej spędza czas pisania bloga i edytoriale